PDA

Επιστροφή στο Forum : What Love Is?



sasabmw
07-09-12, 23:43
Mε αφορμη τα χαρωπα σχολια που γραφτηκαν για τις γυναικες σε αλλο θρεντ δραττομαι της ευκαιριας να ανοιξω ενα θρεντ που ειχα στο μυαλο μου αρκετο καιρο:

Τι ειναι ερωτας για σας;;

Ειναι ισως η μοναδικη ερωτηση στην οποια δικαιουνται να απαντησουν ολοι οι ανθρωποι της γης ανεξαρτητα απο το επιπεδο,τη μορφωση,την κοινωνικη θεση και αλλα πολλα. Η ερωτηση ειναι σοβαρη και περιμενω τις γνωμες σας. Θα επακολουθησει αλλη μια ερωτηση πιο δυσκολη αυτη τη φορα. Με το πασο σας...

apostoles46
07-09-12, 23:46
Εγώ θέλω να φάω πατατάκια ρίγανη :ranting2:

nikos1400
08-09-12, 00:39
κατ αρχην, λογω του οτι ειμαστε αντρες
πως περιμενεις σοβαρη απαντηση σε αυτο το ερωτημα;
δημοσια.
______________________

sent from samsung "smartphone" using fat fingers...

joseph
08-09-12, 00:54
κατ αρχην, λογω του οτι ειμαστε αντρες
πως περιμενεις σοβαρη απαντηση σε αυτο το ερωτημα;
δημοσια.
______________________

sent from samsung "smartphone" using fat fingers...

Ασ δωσουμε μια σοβαρη απαντηση βρε Νικο! :devil2:

https://www.xaxa.gr/2012/04/17/%CF%83%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CF%82/

savvas bmwdakias
08-09-12, 06:16
Τι είναι έρωτας???
Έτσι γενικά θα έλεγα ότι είναι ένας ενθουσιασμός που έχει καλιεργηθει και αυτός με τη σειρά του ίσως γίνει αγάπη. Έρωτας για κάθε άνθρωπο ίσως είναι διαφορετικό πράγμα , καθένας το αντιλαμβανεται και το ερμηνεύει αλλιώς. Για μένα θα λεγα έρωτας ότι είναι αυτό το συναίσθημα που σε κάνει να αντιδράς αυθόρμητα χωρίς να σκεφτεσαι πολλά πολλά και ας είναι λάθος καμία φορά . Θεωρώ ότι είναι πολύ ωραίο να το ζεις και επίσης πιστεύω ότι έρχεται στη ζωή του ανθρώπου μια με δύο φορές ( χωρίς να είμαι απόλυτος). Τυχερός οποίος το ζει. Επίσης πιστευω ότι κρατάει κάνα χρονο περίπου δεν πιστεύω σαυτους που λένε ότι είναι μια ζωή ερωτευμένοι με τη γυναίκα τους.
Αυτά από μένα από την όμορφη Αριστοτέλους της Θεσσαλονίκης ΚΑΛΗΜΕΡΑ.

S8N
08-09-12, 08:59
Εμένα με καλύπτει ο Ambrose Bierce...

"Ερωτας: Μια προσωρινή παράνοια, συχνά θεραπευομενη με τον γάμο."

ntinos
08-09-12, 09:13
Εμένα με καλύπτει ο Ambrose Bierce...

"Ερωτας: Μια προσωρινή παράνοια, συχνά θεραπευομενη με τον γάμο."

offtopic

Γαμος:

Ο Γαμος ειναι ο μοναδικος τροπος για να λυσουν δυο ανθρωποι τα προβληματα τους, τα οποια δεν θα ειχαν αν δεν παντρευοντουσαν.

nikos1400
08-09-12, 10:41
ΚΑΙ αυτο (για μενα) ειναι ερωτας

https://img.tapatalk.com/d/12/09/08/ju9e7ygy.jpg


______________________

sent from samsung "smartphone" using fat fingers...

ZWMZ
08-09-12, 10:58
Εμένα με καλύπτει ο Ambrose Bierce...

"Ερωτας: Μια προσωρινή παράνοια, συχνά θεραπευομενη με τον γάμο."

Aν παντρευτεις την ιδια,ναι.Αν παντρευτεις αλλη,δεν περναει η παρανοια
θα ελεγα εγω στον Αμβροσιο.

aristent
08-09-12, 17:53
https://www.youtube.com/watch?v=43XOjJex8cQ&feature=fvst

Eρωτας δεν ειναι ενα συναισθημα,αλλα συνδυασμος πολλων συναισθηματων και μαλιστα σε βαθμο υπερβολης!!!!

..εξαρτηση,ανιδιοτελια,αποκ λειστικοτητα,αφοσιωση....κα πολλα αλλα!!!

Η παρανοια ειναι μεσα σ'αυτα(το λεει και ο Αρης ο Σεϊταν) αφου εκει που σου ειναι παντελως αγνωστος ενας ανθρωπος, ξαφνικα(κεραυνοβολα) ή και σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα, να νοιωθεις ολα αυτα τα πραγματα!!!

Ποτε καταλαβαινει καποιος οτι ειναι ερωτευμενος???

οταν το πρωτο πραγμα που ερχεται στο μυαλο του το πρωϊ οταν ξυπναει,ειναι αυτο το ατομο και μαλιστα σε ολη την διαρκεια της ημερας και ειδικα της νυχτας εχει παμπολλες αναλαμπες της θυμησης του.thumb

...φυσικα εαν ειναι μαζι,τοτε ισως ειναι και οι πιο ευτυχισμενη περιοδο της ζωης του.

GiannisRob
08-09-12, 18:03
Εμένα με καλύπτει ο Ambrose Bierce...

"Ερωτας: Μια προσωρινή παράνοια, συχνά θεραπευομενη με τον γάμο."

"Ο έρωτας δεν είναι τυφλός. Βλέπει πολλά και όχι λίγα. Αλλά επειδή βλέπει πολλά, αποφασίζει να δει λιγότερα"
Julins Gordon

"Έρωτας είναι το ευχάριστο διάλειμμα μεταξύ της γνωριμίας ενός κοριτσιού και της ανακάλυψης ότι μοιάζει με μπακαλιάρο"
John Barrymore

"Στην αριθμητική του έρωτα ένα συν ένα σημαίνει τα πάντα και δύο πλην ένα τίποτα"
Mignon McLaughlin

"Ερωτας είναι η αυταπάτη ότι μια γυναίκα είναι διαφορετική από τις άλλες"
Henry Louis Mencken

"Ερωτας είναι ο θρίαμβος της φαντασίας επί της νοημοσύνης"
Henry Louis Mencken

"Έρωτας είναι όταν πιστεύεις πως είναι σέξυ σαν τον Ρόμπερτ Ρέντφορντ, έξυπνος σαν τον Χένρυ Κίσινγκερ, ευγενικός σαν τον Ραλφ Νέιντερ, αστείος σαν τον Γούντυ Άλλεν και αθλητικός σαν τον Τζίμυ Κόνορς. Αγάπη είναι όταν συνειδητοποιείς ότι είναι σέξυ σαν τον Γούντυ Άλλεν, έξυπνος σαν τον Τζίμυ Κόνορς, αστείος σαν τον Ραλφ Νέιντερ, αθλητικός σαν τον Χένρυ Κίσινγκερ, εμφανισιακά δεν έχει καμία σχέση με τον Ρόμπερτ Ρέντφορντ, αλλά θα τον παντρευτείς όπως και να 'χει"
Judith Viorst

BILL007
08-09-12, 18:27
ΚΑΙ αυτο (για μενα) ειναι ερωτας

https://img.tapatalk.com/d/12/09/08/ju9e7ygy.jpg


______________________

sent from samsung "smartphone" using fat fingers...

Νίκο έχεις σκεφτεί να κατεβάσεις την φωτό αυτή στο διαγωνισμό φωτογραφίας?(δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ηδη :))

GiannisRob
08-09-12, 18:31
Νίκο έχεις σκεφτεί να κατεβάσεις την φωτό αυτή στο διαγωνισμό φωτογραφίας?(δεν ξέρω αν το έχεις κάνει ηδη :))

Να κατέβει πάραυτα!

thumb:thumbsup::shok:

nikos1400
08-09-12, 19:51
ειμαστε λιγο οφφ-τοπικ, αλλα ερωτας ειναι αυτος τι να κανουμε ! :th_Laie_67-1:

για τη φωτο, ενταξει, σχεδον ιδια με την προηγουμενη προσπαθεια ειναι γι'αυτο δεν την εβαλα.
τα ιδια και τα ιδια θα βαζουμε...?
ειναι και ο φωτισμος λαθος, επρεπε να περιμενω 45 λεπτα ακομα!!
:th_Laie_67-1:

ειχα σκοπο να παω να βγαλω μια πιο καλη, αλλα δε βρηκα χρονο.

Thomelef
08-09-12, 22:02
Ενταση, ψυχολογικο ανεβασμα, αλλαγη σελιδας, αισιοδοξια.
Τα υπολοιπα ολα ειναι πιπες. Καταβαθος, ολους τους διακατεχουν τα παραπανω.

harris
09-09-12, 00:11
Τι ειναι ερωτας? Ειναι απλα μια λεξη!!! Ομως με πολυ μεγαλη σημασια. Μερικες φορες απλως ξερεις οτι εισαι ερωτευμενος. Αλλες φορες απλως σου περνει λιγο χρονο παραπανω. Μερικοι λενε οτι ο ερωτας ειναι τυφλος. Μπορει να εχουν δικαιο, μπορει και οχι... Αυτο που πιστευω λοιπων ειναι οτι ο ερωτας μπορει να χαρακτηριστει ως μια αναγκη ενος ατομου, στην αναζητηση του αλλου του μισου. Ειναι οταν ξυπνας, τρως, κοιμασαι, και το μονο που σκεφτεσαι ειναι το ατομο που σου εχει παρει τα μυαλα. Ειναι ενα αισθημα που σου θυμιζει πως εισαι ζωντανος, και οτι πρεπει να εκτιμας την ζωη (Οχι την κοπελα απεναντι), καθε λεπτο που περναει.