PDA

Επιστροφή στο Forum : CHECK ENGINE.



Thomelef
06-09-12, 07:47
αν και έχω μια υποψία για την ποιότητα της βενζίνης που εβαλα προχθές, όπως επίσεις το γεγονός ότι το έχω πάθει και παλαιότερα να μου ξανανάψει check engine λόγο καυσίμου, πιστεύω κατά 99,9% ότι οφείλεται απ'αυτό.
στα μέσα της διαδρομής για τη δουλειά μου άναψε, το αμάξι δουλεύει κανονικότατα χωρίς περίεργους θορύβους ή κομπιάσματα.
επίσεις μια άλλη υποψία που έχω είναι για τους καταλύτες, μιας και τώρα τελευταία σε ανηφόρες και με χαμηλές στροφές, όταν είμαι στο wot με έκτη πχ και 2000, μυρίζουν έντονα.
πέραν απο αυτά, απο τι άλλο θα μπορούσε να ανάψει το check με το μοτέρ να βρίσκεται σε κατάσταση που δουλεύει ρολόι???

:thnx:

Kostas_1
06-09-12, 07:59
α)Μέτρα καυσαερια Τομυ.

β) --λ--

γ)Εχει "πρωινο" το Μ3?

Thomelef
06-09-12, 08:01
τι εννοείς πρωινό?

Kostas_1
06-09-12, 08:01
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=6

Thomelef
06-09-12, 08:08
λογικά θα έχει και αυτό...δεν βλέπω κάνα λόγο να μην έχει, ούτε και έχει διαφορετική διαχείρηση όπως το csl πχ.
τώρα που το σκέφτομαι, σήμερα έφυγα βιαστικά χωρίς να το αφήσω να δουλέψει λίγο, αλλά πάντα μέχρι 1600-1700 στροφές. το έχω ξανακάνει 5-6 φορές.
δεν ξέρω, θα δώ...θα του βάλω βενζίνη σήμερα αρχικά και βλέπουμε. αν είναι απο καύσιμο, κατευθείαν θα σβήσει όπως είχε γίνει και την άλλη φορά. αν είναι κάτι άλλο, με βλέπω θεατή στις σέρρες for sure πάντως, και να έρχομαι μόνο για την βόλτα του διημέρου.

Z4 DCT
06-09-12, 08:16
λογικά θα έχει και αυτό...δεν βλέπω κάνα λόγο να μην έχει, ούτε και έχει διαφορετική διαχείρηση όπως το csl πχ.
τώρα που το σκέφτομαι, σήμερα έφυγα βιαστικά χωρίς να το αφήσω να δουλέψει λίγο, αλλά πάντα μέχρι 1600-1700 στροφές. το έχω ξανακάνει 5-6 φορές.
δεν ξέρω, θα δώ...θα του βάλω βενζίνη σήμερα αρχικά και βλέπουμε. αν είναι απο καύσιμο, κατευθείαν θα σβήσει όπως είχε γίνει και την άλλη φορά. αν είναι κάτι άλλο, με βλέπω θεατή στις σέρρες for sure πάντως, και να έρχομαι μόνο για την βόλτα του διημέρου.


Για βενζίνη λέω και γω ρε Τομ, Αλλα και η μυρωδιά που λες ίσως να δείχνει καταλύτης.....

Ευχομαι το πρώτο....thumb

Kostas_1
06-09-12, 08:18
Βαριεσαι ρε να κοιταξεις,

οριστε εδω εισαι και ναι εχεις πρωινο: https://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Coupe/Europe/M3-S54/LHD/N/2003/march/browse/engine/emission_control_air_pump/

Αν ειναι από αυτό μη σε νοιαζει καθολου.

Βαλτο σε διαγνωστικό τουλαχιστον να δεις τι εχει το αμαξι....

Αν ησουν Αθηνα θα στο τσεκαρα με το δικο μου, τσακ το κοτσαρεις το φυσακι και μετα με το κινητο ρε το τσεκαρουμε λεμε.

Το μπλακμπερυ τα κανει αυτά ρε? :D

Ptboul
06-09-12, 08:23
Έγω έχω μάθει να ζω με το αγαπημένο μου λαμπιόΝι πάντα αναμμένο. Φυσσάρισε το να σου φύγει η έγνοια. Εμένα είναι - με την βούλα - καταλύτης αλλά το αμάξι έχει 40.000km και δεν έχει παρουσιάσει κανένα θέμα ούτε σε καυσαέρια ούτε έχει εμφανίσει άλλες δυσλειτουργίες.

StratosZ4
06-09-12, 08:30
αν είναι κάτι άλλο, με βλέπω θεατή στις σέρρες for sure πάντως, και να έρχομαι μόνο για την βόλτα του διημέρου.

μη λες τετοια.......
απο βενζινη θα ειναι και τσαμπα ανησυχεις.

chief
06-09-12, 08:50
Καταλυτης ή Λαμδα σενσορ ειναι συμπεθερε.

EVERGET
06-09-12, 08:58
Καταλυτης ή Λαμδα σενσορ ειναι συμπεθερε.

Συμφωνώ, γενικά το μοτέρ αυτό δεν είναι πολύ ευαίσθητο σε θέματα βενζίνης. Εάν είναι καταλύτης (που το απεύχομαι) ξέρεις τι πρέπει να κάνεις Θωμά....ε???thumb catless θα ακούγεται καλύτερα και η supersprint....:whistle:

alexk
06-09-12, 09:30
Θωμά, χαλάρωσε βρε φίλε.
Βάλ'το στο διαγνωστικό και βλέπεις.

Επίσης, μην κινδυνολογείς για τις Σέρρες, άντε ! :rally:

Z4 DCT
06-09-12, 10:13
Θωμά, χαλάρωσε βρε φίλε.
Βάλ'το στο διαγνωστικό και βλέπεις.

Επίσης, μην κινδυνολογείς για τις Σέρρες, άντε ! :rally:

Aστα Αλεξη......προσπαθεί να βρει δικαιολογία μάλλον για να μην την ''αρπάξει''

manos///3
06-09-12, 10:53
Ψηλε βαλε ενα αυτοκολλητακι πανω στη ενδειξη και θα εισαι ΟΚ

Thomelef
06-09-12, 11:35
απο βενζίνη πάντως δεν είναι.
θα πάω να το πλαγγάρω και είδωμεν. μάλον κάνας λάμδα ή καταλύτης όπως λέει και ο συμπέ...
γμτ π@@τ@ν@ μου. δεν μου φτάνουν τα λάστιχα και τα φρένα, αυτό μου έλειπε τώρα.

manos///3
06-09-12, 11:38
Αν χρειστεις καταλυτες ειμαι εδω , μη το ξεχνας.
Μη μου αγχώνεσαι αγορινα μου

Thomelef
06-09-12, 11:40
ευχαριστώ πολύ ρε μανωλάκο...

Z4 DCT
06-09-12, 11:41
Άμα θες σου δίνω και τους δικούς μου.....

Thomelef
06-09-12, 11:44
Άμα θες σου δίνω και τους δικούς μου.....

καπνισμένους - μπουκωμένος δεν βάζω στο αμάξι μου...
στην πρώτη γκαζιά οι δικοί σου κόμπρες και δράκους θα πετάξουν απο πίσω.

Z4 DCT
06-09-12, 11:51
καπνισμένους - μπουκωμένος δεν βάζω στο αμάξι μου...
στην πρώτη γκαζιά οι δικοί σου κόμπρες και δράκους θα πετάξουν απο πίσω.

Άμα βάλεις τους δικούς μου θα πάρεις και άλογα ρε μπουρτζο

nikos valvetronic
06-09-12, 12:01
Δεν βγάζεις τους πόλους για λίγη ώρα ρε Τομ και μετά ξαναβάλτους.Αν ήταν από βενζίνη θα πρέπει να σβήσει το λαμπάκι.

Kostas_1
06-09-12, 12:04
Δεν βγάζεις τους πόλους για λίγη ώρα ρε Τομ και μετά ξαναβάλτους.Αν ήταν από βενζίνη θα πρέπει να σβήσει το λαμπάκι.

Ναι ναι, και μετα θα ανοιγει θρεντς:

α) πως ρυθμιζουμε - απομνημονευουμε τους σταθμους στο ραδιο

β) πως ρυθμιζουμε το ρολοι

γ) πως σεταρουμε το αυτοματο ανοιγμα-κλεισιμο των παραθυρων

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

S8N
06-09-12, 12:22
Θωμά, you're a check engine machine...

nikos valvetronic
06-09-12, 12:30
Ναι ναι, και μετα θα ανοιγει θρεντς:

α) πως ρυθμιζουμε - απομνημονευουμε τους σταθμους στο ραδιο

β) πως ρυθμιζουμε το ρολοι

γ) πως σεταρουμε το αυτοματο ανοιγμα-κλεισιμο των παραθυρων

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Το μόνο που χάνεται είναι η ώρα,ούτε σταθμοί ούτε παράθυρα ούτε τίποτα ρε παίδες! Αλλά μην πάθει κάτι αυτό το παιδί αμέσως να τον πειράξετε τεντυμπόιδες :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Thomelef
06-09-12, 13:54
Περιοδικη βλαβη στον λαμδα. Διαβασε λαθος μιγμα μια φορα, στα 188.036 χιλιομετρα.
Την σβησαμε και αντε γεια με το μπ@@ρδελ@.
Του τραβηξα και 2-3 καλα μανικια, για να μαθει με ποιον εχει να κανει, και να μη μ'ενοχλει για ψιλου πηδημα με τα λαμπιονια...

Leonidas_E39
06-09-12, 13:56
Mαλλον ξέχασε ποιος ειναι το αφεντικο καλα του εκανες Θωμα. :D :D :D :D


Τελος καλο ολα καλα κερασε του και λίγο 100αρα για τον φοβο των ιουδαίων.

nikos valvetronic
06-09-12, 13:59
Ωραίος ο Τομ! Χαλάλι του ρε Θωμά το εργαλείο τόσα χιλιόμετρα έχει και είναι σκύλος,άντε δυνατά για Σέρρες τώρα :warriorsmiley:

Thomelef
06-09-12, 14:01
Κανα 20χιλιαρο χιλιομετρα με τα ιδια λαδια λεω να του κερασω και να ησυχασω...
Κοιτα να δεις εεε, στραβα ξεκινησε η μερα, και τελικα βρηκαμε λαστιχα για την πιστα. Α ρε...ειδες αμα εχεις αστρο???
Μυτεραν, εγω ειμαι σιγουρος πλεον για τα σερρας. Εσυ να δουμε τι κινεζικα θα μας λες εκεινες τις μερες...

alexk
06-09-12, 14:07
Πωπω κλάψιμο που έριξες !

Μπράβο !
Α να σου πω, αν δεν παίζει το σιντί της Παπαρίζου ελπίζω να μην πεις πάλι "παίζει να μην έρθει άν δεν παίξει το σιντί".

Thomelef
06-09-12, 14:38
Ε που να μην κλαψω ρ φιλε...ολα μαζεμενα μου εχουν ερθει γμτ κερατο μου...
Τι παπαριδου ρε τρελε. Μονο heavy metal.

Thomelef
06-09-12, 14:44
Το μονο που μου λειπει.τωρα, ειναι να σκασει η γυναικα και να μας ζητησει κανα ζευγαρι βυζια.

nikos valvetronic
06-09-12, 14:50
Ας δανειστεί από καμιά φίλη της, 7 μήνες περιμένουμε το τρακντειζζ να πεις!!

Z4 DCT
06-09-12, 14:54
Κανα 20χιλιαρο χιλιομετρα με τα ιδια λαδια λεω να του κερασω και να ησυχασω...
Κοιτα να δεις εεε, στραβα ξεκινησε η μερα, και τελικα βρηκαμε λαστιχα για την πιστα. Α ρε...ειδες αμα εχεις αστρο???
Μυτεραν, εγω ειμαι σιγουρος πλεον για τα σερρας. Εσυ να δουμε τι κινεζικα θα μας λες εκεινες τις μερες...

363....ρόδα.......θα σου ρουφηξω το αίμα με μπουρι απο σόμπα Μωρή καλαψωκλανιαρα......ένα λαμπάκι στο καντραν άναψε και κανείς λες σταμάτησε το οξυγόνο στην γη......ΟΥΣΤ....χεστη

Thomelef
06-09-12, 15:02
Τι να κανουμε ρε τζονιε...στενα ειμαστε.
Εστω και μια δοση να ειχα να πληρωνω, θα το ειχα σουταρει. Και απο την αλλη, ειμαι και σε μια περιοδο εδω και εναμιση μηνα που μονιμος με το χερι στην τσεπη ειμαι.
Ειχαμε και το αλλο το μπρικι το σεατ που του βαλαμε σαζμαν τρεις μερες πριν τις διακοπες μαζι με τα φρενα του, τρεις γαμους με τα προβλεπομενα και αυτο το σαββατο παμε για τον τεταρτο.
Εχω στεγνωσει...χαχαχαχαχα!

Z4 DCT
06-09-12, 15:05
Τι να κανουμε ρε τζονιε...στενα ειμαστε.
Εστω και μια δοση να ειχα να πληρωνω, θα το ειχα σουταρει. Και απο την αλλη, ειμαι και σε μια περιοδο εδω και εναμιση μηνα που μονιμος με το χερι στην τσεπη ειμαι.
Ειχαμε και το αλλο το μπρικι το σεατ που του βαλαμε σαζμαν τρεις μερες πριν τις διακοπες μαζι με τα φρενα του, τρεις γαμους με τα προβλεπομενα και αυτο το σαββατο παμε για τον τεταρτο.
Εχω στεγνωσει...χαχαχαχαχα!

Δε σου το εχω να σε σκιάζει φοβέρα καμια.....:original:



Και το σεατ ζημια??:shok:.....ρε μπας και το ''σκίζει'' η συζηγος στα φανάρια και συ κοιμάσαι???

Thomelef
06-09-12, 15:18
Το.σεατ αλλη ιστορια.
Ρεζιλι των σκυλιων γιναμε στον ανθρωπο.
Πριν την ακουσει το σαζμαν, της ειχα δωσει 2 κατοσταρικα να το παει σε ενα συνεργειο διπλα απο το πατρικο της.
Ο τυπος πολυ ωραιος, και φτιαχνει παντως τυπου αυτοκινητα. Ξες τπτ το ιδιαιτερο, αλλα τυπικος, και πολυ καλος για τα βασικα.
Της εδωσα λοιπον τα λεφτα για να παει να το τσεκαρει, και να αλλαξει λαδακι και οτι αλλο χρειαστει.
Γυρναω που λες απο την δουλεια, μου δινει τα λεφτα πισω. Τι εγινε της λεω? Τπτ...ολα οκ. Καλα λαδια δεν αλλαξες? Οχι μου λεει, γιατι της ειπε ο μηχανικος οτι μια μερα που το πειρε ο παππους της να παει μεχρι τον φουρνο, σταματησε και του αλλαξε λαδια. Οκ λεω εγω, μια χαρα.
Περναει η βδομαδα, χτυπαει το τηλ.
Ελα, το αμαξινκανει κατι θορυβους ασχημους απο την μηχανη, και μολις που προλαβα να φτασω στους δικους μου.
Τα παραταω και φευγω στην αλλη ακρη της πολης.
Βαζω μπρος μολις φτανω, σμπαραλια ολα. Το αφηνω να δουλεψει να δω αν ανεβασει θερμοκρασια, τπτ.
Παταω μια συμπλεκτη, μετριαζεται καπως ο θορυβος. Οκ λεω σαζμαν.
Το κατεβαζω και οδηγωντας στο συνεργειο, και το βλεπει ο μηχανικος. Διπλα η ελινα.
Ειναι σαζμαν 100% και μαλιστα διαλυμενο. Σωπα του λεω...
Ρωταω. Καλα ειναι δυνατον απο τη μια στιγμη στην αλλη να παθει τετοια ζημια?
Οχι μου απανταει...
Και γιατι ρε φιλε την προηγουμενη εβδομαδα που στο φεραμ δλδ το κοιταξες κσι μας ειπες οτι δεν θελει τπτ και οτι ολα ειναι οκ?
Την συνεχεια την φανταζεστε νομιζω...μιλαμε για το μπινελικι...πρωτη φορα της μιλησα ετσι, και παρ'ολα αυτα ζητησε και δεκα φορες συγνωμη.

doctore
20-12-12, 21:04
Πάω χθες στο πλυντήριο που παω πάντα και το κανουν καινουργιο.
Αμαξια μηδεν μόνος μου.
12:15 θα ειναι ετοιμο μου λεει ο π@π@ρας !
Παω 12:20 πληρωνω βαζω μπρος : Check Engine
:ranting2::ranting2::ranting2:
Αντι να παω πισω στη δουλεια μου κανω επιτοπου και παω συνεργειο
Του λεω τι εγινε βαζει διαγνωστικο : βλεπω κατι missed SMG signal @ 850 rpm
στο DME, τα ιδια και στο σαζμαν! :ranting2::ranting2::ranting2:
Μου λεει ο μαστορας : ολα μαζι τα παταγε, φρενο γκαζι λεβιε μιζα
ο π@π@ρας.
Μηδενιζει βλαβες όλα ΟΚ.

Ο καθε π@π@ρας πλύστης :ranting2::ranting2::ranting2:

Ειχα και μια κουτα τσιγαρα πισω απο το καθισμα.
Παω να τη πιασω, βλεπω τα πισω χαλακια αναποδα ( το δεξι αριστερο ).
Ριχνω αλλα 3 :ranting2:
Όλα ΟΚ
:thumbsup:

Panos 316T
20-12-12, 22:25
και να ξερες ποσα λαμπακια αεροσακου συνοδηγου εχουν αναψει...

S8N
20-12-12, 22:27
Εμένα μπαίνει μέσα ο πλυστης και πάει να φύγει με την πόρτα ανοιχτή... Το σαζμαν μπαίνει στο P και του ανάβει ένδειξη στο καντράν και μήνυμα στην κεντρική οθόνη. Αυτός όμως τα αγνοεί και συνεχίζει. Αφού δεν τα καταφερνει να ξεκινήσει, αποφασίζει να κρατήσει με το ζόρι το λεβιε στο D πατώντας ταυτόχρονα γκάζι. Ευτυχώς η ZF έχει προβλέψει και για τέτοιας ολκής ηλίθιους. Το τι προειδοποιήσεις βαρουσαν μεσα δεν περιγραφεται. Μόνο μουτζες δεν έβγαλε το i-drive. Μετά εφαγε το χεσιμο του αιωνα.

doctore
20-12-12, 22:28
και να ξερες ποσα λαμπακια αεροσακου συνοδηγου εχουν αναψει...



Για αυτό φταίει σίγουρα ο π@π@ρας πλύστης !!!

doctore
20-12-12, 22:36
Εμένα μπαίνει μέσα ο πλυστης και πάει να φύγει με την πόρτα ανοιχτή... Το σαζμαν μπαίνει στο P και του ανάβει ένδειξη στο καντράν και μήνυμα στην κεντρική οθόνη. Αυτός όμως τα αγνοεί και συνεχίζει. Αφού δεν τα καταφερνει να ξεκινήσει, αποφασίζει να κρατήσει με το ζόρι το λεβιε στο D πατώντας ταυτόχρονα γκάζι. Ευτυχώς η ZF έχει προβλέψει και για τέτοιας ολκής ηλίθιους. Το τι προειδοποιήσεις βαρουσαν μεσα δεν περιγραφεται. Μόνο μουτζες δεν έβγαλε το i-drive. Μετά εφαγε το χεσιμο του αιωνα.

Οι άλλοι στα ΚΤΕΟ που υποτιθεται ότι ειναι και μηχανικοί και προσπαθούν να βάλουν ταχύτητα με ανοιχτό καπώ ?
:ranting2:

alexk
20-12-12, 22:44
Οι άλλοι στα ΚΤΕΟ που υποτιθεται ότι ειναι και μηχανικοί και προσπαθούν να βάλουν ταχύτητα με ανοιχτό καπώ ?
:ranting2:

Είναι μηχανικοί και ξέρουν...
Κρυώνει καλύτερα το μοτέρ.

Thomelef
21-12-12, 07:53
καλά...λέτε εσείς. τι να πώ εγώ που τον πρώτο καιρό που το πείρα, πάω καμαρωτός καμαρωτός να το πλύνω, και ζητάω και πλύσιμο μηχανής.

βγαίνει το αλμπάνη με το πιεστικό 2 λεπτά αφού έσβησε το αμάξι, και το πλακώνει στα νερά. απο τα νεύρα μου ανατινάχτηκε η ραχοκοκκαλιά μου ολόκληρη.

gnx
21-12-12, 08:45
Για πλύσιμο μηχανής, ΜΥΤΕΡΑΝ cleaners....Θα κονομούσε κιόλας.

Leonidas_E39
21-12-12, 10:37
Γιωργο δεν συμφερει ο Γιαννης , κραταει καμια βδομαδα το αμαξι μεσα και δεν δινει αυτοκινητο αντικαταστασης . :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

bimmerm
21-12-12, 16:54
ενω το πλενω μονος μου ,γιατι μαυτα που εβλεπα τοσο καιρο εξω εφριξα,πρωτη φορα παω στο πλυντηριο γιατι ηταν απο χειμωνα ,κρυο με αρκετες λασπες ...καθως το ξεπλενει απο τον αφρο με το τσιγαρο στο στομα,ανοιγει την πισω πορτα ...λεω τι κανει τωρα παει να πλυνει με το πιεστικο το εσωτερικο της πορτας ?????? ευτυχως για αυτο ειναι τα φορουμ και ειχα διαβασει εναν που του το εκανε αυτο και τωρα το εβλεπα μπροστα μου και δεν το πιστευα!!!!!
επειδη ακριβως ειχα διαβασει το τοπικ τοτε τα αντανακλαστικα μου τον σταματησαν εγκαιρα με το πρωτο ψεκασμα....εεεεεεε τι κανεις εκει ρεεε?καποιος εριξε εδω κατι σαν καφεδες και ειπα να το βγαλω!!!! μου λεει(ηταν σκονη κοκκινη απο εκεινη την εποχη περσι που ηρθε απο ερημο και κοκκινη οπως ηταν οταν εβρεξε εγινε καφε).....
του λεω αστο θα το κανω σπιτι μονος μου...ευτυχως δεν πηγε μεσα ουτε σταγονα,τον καφρο.και ηταν και ο προισταμενος!!!
μετα το ξεπλυμα οπου δεν τον αφησα να βαλει σφουγγαρι να τριψει ,το πηρα με τα νερα και το σκουπισα σπιτι ...σιγα μην τον αφηνα να το στεγνωσει με τα βρωμοπανα του!!!

Bitz
22-12-12, 08:30
ενω το πλενω μονος μου ,γιατι μαυτα που εβλεπα τοσο καιρο εξω εφριξα,πρωτη φορα παω στο πλυντηριο γιατι ηταν απο χειμωνα ,κρυο με αρκετες λασπες ...καθως το ξεπλενει απο τον αφρο με το τσιγαρο στο στομα,ανοιγει την πισω πορτα ...λεω τι κανει τωρα παει να πλυνει με το πιεστικο το εσωτερικο της πορτας ?????? ευτυχως για αυτο ειναι τα φορουμ και ειχα διαβασει εναν που του το εκανε αυτο και τωρα το εβλεπα μπροστα μου και δεν το πιστευα!!!!!
επειδη ακριβως ειχα διαβασει το τοπικ τοτε τα αντανακλαστικα μου τον σταματησαν εγκαιρα με το πρωτο ψεκασμα....εεεεεεε τι κανεις εκει ρεεε?καποιος εριξε εδω κατι σαν καφεδες και ειπα να το βγαλω!!!! μου λεει(ηταν σκονη κοκκινη απο εκεινη την εποχη περσι που ηρθε απο ερημο και κοκκινη οπως ηταν οταν εβρεξε εγινε καφε).....
του λεω αστο θα το κανω σπιτι μονος μου...ευτυχως δεν πηγε μεσα ουτε σταγονα,τον καφρο.και ηταν και ο προισταμενος!!!
μετα το ξεπλυμα οπου δεν τον αφησα να βαλει σφουγγαρι να τριψει ,το πηρα με τα νερα και το σκουπισα σπιτι ...σιγα μην τον αφηνα να το στεγνωσει με τα βρωμοπανα του!!!

Δεν μπηκε σταγονα μεσα.....και δεν στο σκουπισε με το βρωμοπανο του....πω πω αγιο ειχες.:original::original::original:

STREETRACING
22-12-12, 08:36
Σε τόσο ηλιθιο ευτυχώς δεν έχω πέσει ακόμα

Bitz
22-12-12, 08:48
Και ο καφρος που περιγραφεις ποιο πανω τι ηταν;;;;

STREETRACING
22-12-12, 09:39
Εγώ;δεν έγραψα κάτι πριν.

Bitz
22-12-12, 09:42
Εγώ;δεν έγραψα κάτι πριν.

Ναι σωστα ...λαθος.thumb

STREETRACING
22-12-12, 09:44
Τη Μόνη ζημιά που μου έχουν κάνει στο Μ είναι ότι μου γρατζουνισαν στο καθάρισμα το τασακι, μάλλον από νύχια γιατί έχει κάτι αραπηδες ο δικός μου.και μηχανές ποτέ δεν έχω πλυνει δε κανένα αμάξι μου.
Τα πιθανά επακόλουθα δεν τα γουστάρω.

doctore
22-12-12, 09:54
Για αυτο ακριβως το λογο αλλαξα το τασακι.
Νυχιες και γρατζουνιες απο ηλ.σκουπα !

xxxristos
07-01-13, 18:45
Όλες οι φύσες στο engine bay είναι 100% στεγανές. Κανένας κίνδυνος από πλύσιμο μηχανής/μηχανοστασίου. Απλά καλό θα ήταν να γίνει ένα καλό φύσιμα μετά για να φύγουν τα πολλά νερά και καλό σκούπισμα για να μη μείνει η υγρασία.