PDA

Επιστροφή στο Forum : The Pitta Car - BMWFANS



Stamatis
05-09-12, 21:08
Το παρόν δεν είναι χιούμορ και παρακαλώ να κρατηθεί σε ένα κόσμιο επίπεδο.



θα μου παρεις το drift car να ξεκινησω καριερα, και να σε χορηγος μου???
οτι σου κατεβαινει στο μυαλο θα το κανω...π.χ "μπες με μπαντες μεσημερι στο πεταλο στα λιμανακια"


αν και άλλος είναι ο νονός του Σπύρου και θα έπρεπε αυτός να σκεφτεί τι δώρο θα του κάνει, μιας και μου ζητήθηκε να είμαι χορηγός, αποφάσισα να ικανοποιήσω την παράκληση.

Οπως ξέρετε ο Σπύρος ασχολείται με τα μηχανολογικά.
Επίσης είναι αρκετά νεαρός και πολλές φορές "αιθεροβάμων".

Αποφάσισα λοιπόν, να δώσω την αφορμή ώστε ο Σπύρος, αλλά και όποιος άλλος θέλει να ασχοληθεί, να μας αποδείξει ότι "τόχει" και να κάνει και μια καλή πρακτική.

ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ κάνουμε την αγορά
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2670917/

ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ

ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΟΛΟΙ

αυτό θα είναι το αμάξι που θα κληρώσουμε φέτος στην ΠΙΤΑ μας.

Αφού το φτιαξουμε - σωστά- και βάλουμε ένα ρεφενέ για τα αξεσουάρ του και αποφασίσουμε όλοι πως θα το φτιάξουμε ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΛΗΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΙΤΑ.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΚ ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΥΤΟ?

ΣΗΚΩΝΩ POLL ΤΩΡΑ....

spar@
05-09-12, 21:39
τωρα ναι...
αρχικα το ολο θεμα ξεκινησε για πλακα ο Σταματης το πηρε σοβαρα, απλα για να γινει ωραιο το θεμα, και να ειμαστε ξεκαθαροι ολοι χωρις ιστοριες... γιατι ποτε δεν μου αρεσαν οι "χαρες", νοιωθω ασχημα!
Ειμαι μεσα με τον Σταματη και οποιοι θελετε ακομα, οσο μπορουμε (εγω φετος εχω χρονο μαλλον), να φτιαξουμε ενα drift car χαβαλε...
α) οχι βελτιωσεις ακριβες
β) πατεντες πολλες
δεν θα ξεφυγει καθολου το κοστος...
και στο τελος στην Πιτα κληρωση με κουπονια ωστε να παρει τα χρηματα του ο Σταματης που προσφερθηκε!
(ας συζητηθει με τους αντμιν)
βαψιμο προεδρικο.... bmwfans logo...
και 2-3 φορες πιστα ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ...
οτι χαλαει μεταχειρισμενο ή οποιος εχει καβα για πεταμα απ το φορουμ χορηγια...
οποιος δουλεψει ή κανει χορηγια ανταλλακτικων θα υπαρχει το ονομα του γραμμενο στο καπο!
αυτη ειναι η γνωμη μου!

Stamatis
05-09-12, 21:40
Δεν βλέπω ενδιαφέρον....

Δεν θέλει κανείς ένα Ε21? φτιαγμένο, βαμμένο, σεταρισμένο, με τιμονάκι κώνο, ζαντάρες, εξατμισάρα?

Κανένας?

Stamatis
05-09-12, 21:41
τωρα ναι...
αρχικα το ολο θεμα ξεκινησε για πλακα ο Σταματης το πηρε σοβαρα, απλα για να γινει ωραιο το θεμα, και να ειμαστε ξεκαθαροι ολοι χωρις ιστοριες... γιατι ποτε δεν μου αρεσαν οι "χαρες", νοιωθω ασχημα!
Ειμαι μεσα με τον Σταματη και οποιοι θελετε ακομα, οσο μπορουμε (εγω φετος εχω χρονο μαλλον), να φτιαξουμε ενα drift car χαβαλε...
α) οχι βελτιωσεις ακριβες
β) πατεντες πολλες
δεν θα ξεφυγει καθολου το κοστος...
και στο τελος στην Πιτα κληρωση με κουπονια ωστε να παρει τα χρηματα του ο Σταματης που προσφερθηκε!
(ας συζητηθει με τους αντμιν)
βαψιμο προεδρικο.... bmwfans logo...
και 2-3 φορες πιστα ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΒΑΛΕ...
οτι χαλαει μεταχειρισμενο ή οποιος εχει καβα για πεταμα απ το φορουμ χορηγια...
οποιος δουλεψει ή κανει χορηγια ανταλλακτικων θα υπαρχει το ονομα του γραμμενο στο καπο!
αυτη ειναι η γνωμη μου!


Δεν θέλω τα λεφτά μου πίσω.

Θέλω να ασχοληθούμε όλοι με κάτι που να γουστάρουμε και στο τέλος αφού περάσουμε καλά, να μείνει σε κάποιον το κτήνος να το χαρεί και αυτός με τη σειρά του.

Ας το κουβεντιάσουμε λιγάκι.

spar@
05-09-12, 21:42
Σταματη μην βιαζεσαι... η ιδεα ειναι καλη!
επειδη σε βλεπω ορεξατο εχω στα σκαρια αλλο προτζεκτ που θα σου πω με πμ!

gnx
05-09-12, 21:43
Θα το αγοράσω εγώ στο βαφτησιμιό μου.

Από κεί και πέρα, ας αναλάβει το fans.

ntinos
05-09-12, 21:45
"NAI ΓΟΥΣΤΑΡΩ".

120ie87
05-09-12, 21:45
Αχχχχχ τι ωραίο που είναι.....!




τρομερή κίνηση Σταμάτη


(ναι και 'γω)

S8N
05-09-12, 21:49
Δηλαδή θες να δωσεις 8 κατοστάρικα να του παρεις ντριφταμαξο; Δώσε 2 και στειλ' τον σε ενα στουντιο να χασει την παρθενιά του.

spar@
05-09-12, 21:51
Σταματη σβησε το 1ο ποστ γιατι θα φτασουμε 10η σελιδα και θα μου παρει στο τελος ο Νονος μου την Σκλεναρικοβα για Σ,Κ.
XAXAXAXAXAXXA
Νονε δεν θελω αμαξι........................................ ..

υ.γ Κοιταχτε αυριο να μου φορτωσετε κανα 3λιτρο στο ονομα μου, να μην εχω μαντηλι να κλαψω....

spar@
05-09-12, 21:56
Δηλαδή θες να δωσεις 8 κατοστάρικα να του παρεις ντριφταμαξο; Δώσε 2 και στειλ' τον σε ενα στουντιο να χασει την παρθενιά του.

Αρη κρυβε λογια.... 200ευρο σε στουντιο πρεπει να παρεις αυταρχικο και να τις παρεις και τις γοβες φευγωντας...
το ξερετε οτι την ειχε πατησει ο Χαντες?
πηγε στο Στουντιο Κ... και του λεει η τσατσα εχουμε και αυταρχικο....
λεει ο χαντες ποπο σφαλιαρες, σκισιμο ρουχα κλπ
λεει αυτο θα παρω...
τον κοιταει η τσατσα και του λεει σιγουρα??? φαινοσουν μια χαρα παιδι...
μα......

Stamatis
05-09-12, 22:04
Μην το μαματε ρε το θρεντάκι.

Είπαμε, να πάρουμε το Ε21, να το φτιάξουμε ωραίο και αξιπρεπές, να το βάλουμε στην κλήρωση.

Βαράτε ιδέες και αφήστε τα μασαζ.

spar@
05-09-12, 22:08
Εμένα μου φαίνεται ακριβό έχω βρει ε30 325 με τόσα με ένα παζαρακι

Stamatis
05-09-12, 22:12
Η αυτό η τίποτα.

Δηλωμένο, χαμηλό τεκμήριο μικρά τέλη.

Ενα αμάξι για να κυκλοφορήσει και να το χαρεί κάποιος.
οχι να του φορτώσουμε βραχνά στο κεφάλι του.

ntinos
05-09-12, 22:13
Καλο θα ειναι εκτος απο τα οποια "τοσα", να εχουμε και μια εικονα με τα λοιπα "οσα".

Stunt Mike
05-09-12, 22:16
Εμένα μου φαίνεται ακριβό έχω βρει ε30 325 με τόσα με ένα παζαρακι

Θα συμφωνησω με τον Σπυρο....Και θα ξεκινησω ηδη να σας βοηθω στο project:
Σας εχω ετοιμο 4πορτο Ε30 325 12v,Alpina ομως υπερκυβισμενο στα 2.7 και 215hp μετρημενα,με μπλοκε και κρεμαγιερα απο Ζ3+αναρτηση......Εχει καταθεσει πινακιδες και θα σας τ'αφησει το φιλαρακι μου στα 1300 ευρω.Δηλωμενο 318 ειναι αν παρετε πινακιδες.....
Σαν 2η βοηθεια(επειδη δεν μπορω να προσφερω οικονομικα,ηδη συντηρω ενα ντριφταδικο) σας προσφερω την προσωπικη μου εργασια σε ξυλωματα,βαψιματα μεσα-εξω,τοποθετηση μπακετ,τιμονιου κτλ καθως και συμβουλες στησιματος! thumb
Αντε προχωρατε το!!!Γουσταρω!!

Stamatis
05-09-12, 22:16
Συνολο του προτζεκτ τα 1.500 ευρώ.

wheelers dealers η προσωπική εργασία και τα ανταλλακτικά που έχουμε στις αποθήκες μας η θα βρούμε δεν περιλαμβάνονται.

Ηδη έχω έτοιμα ζάντες, λάστιχα, τιμόνι, καθίσματα bucket.
Το βάψιμο θα το κάνω εγώ, τα σέρβις και το tuning ο Σπύρος, τα περιφερειακά όσο κοστίσουν (εξάτμιση, εισαγωγή, τροφοδοσία κτλ)

Stamatis
05-09-12, 22:18
Θα συμφωνησω με τον Σπυρο....Και θα ξεκινησω ηδη να σας βοηθω στο project:
Σας εχω ετοιμο 4πορτο Ε30 325 12v,Alpina ομως υπερκυβισμενο στα 2.7 και 215hp μετρημενα,με μπλοκε και κρεμαγιερα απο Ζ3+αναρτηση......Εχει καταθεσει πινακιδες και θα σας τ'αφησει το φιλαρακι μου στα 1300 ευρω.Δηλωμενο 318 ειναι αν παρετε πινακιδες.....
Σαν 2η βοηθεια(επειδη δεν μπορω να προσφερω οικονομικα,ηδη συντηρω ενα ντριφταδικο) σας προσφερω την προσωπικη μου εργασια σε ξυλωματα,βαψιματα μεσα-εξω,τοποθετηση μπακετ,τιμονιου κτλ καθως και συμβουλες στησιματος! thumb
Αντε προχωρατε το!!!Γουσταρω!!

Θα θέσω το θέμα στην ομάδα διαχείρισης.
Δεν μπορώ να ανέβω σε τέτοιο ποσό μόνος μου.

ntinos
05-09-12, 22:22
+1 για το Ε30 ...

gnx
05-09-12, 22:23
Βρε Σταμάτη, που θα κάνεις το βάψιμο εσυ; Θα γίνει καραγκιόζ μπερντέ το αμάξι...

Ας το βάψει ο Μανστας.

nik200
05-09-12, 22:24
και επειδη χρειαζεστε καποιον "χαζο" τουλαχιστον για να οδηγησει αυτο το λιαν επικυνδινο πραγμα που θα βγει...επειδη εχω συνηθισει σε τριμπουρδελα...προσφερομαι εγω...:th_Laie_67-1::thumbsup:

katsaraios
05-09-12, 22:26
καλο αν και θα ελεγα με λιιιιγα παραπανω 36αρι ....

Stamatis
05-09-12, 22:28
Βρε Σταμάτη, που θα κάνεις το βάψιμο εσυ; Θα γίνει καραγκιόζ μπερντέ το αμάξι...

Ας το βάψει ο Μανστας.

Εντάξει.
Μπορώ να του δείξω πως να το κάνει.... :hystericalbs1:

spar@
05-09-12, 22:28
παιρνωντας κατι ετοιμο χανουμε την ευχαριστηση της δημιουργιας...
απλα πιστευω οτι το ε21 δεν θα ντριφταρει... μαλλον θα ντριφταρει αλλα θα μας βγαλει το λαδι...
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2782312/ ειναι βαρκα αλλα μου αρεσε
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2708251/

Stamatis
05-09-12, 22:30
Το Μ3 του Καψοκώλη δείχνει καλό.

spar@
05-09-12, 22:32
Βρε Σταμάτη, που θα κάνεις το βάψιμο εσυ; Θα γίνει καραγκιόζ μπερντέ το αμάξι...

Ας το βάψει ο Μανστας.

Νονε εκει ειναι το ολο θεμα να βγει "ειδικο" τελεια κυκλοφορουν πολλα...
ασε που αν σε βαλουμε επικεφαλη στο προτζεκτ σε βλεπω να μας το φορτωσεις σε κοντεινερ να το στειλεις στη bmw για να αλλαξει λαδια...χαχαχαχαχαχαχαχα
ΝΟΟΟΟΟΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΟΥ ΕΣΥ!

spar@
05-09-12, 22:33
Το Μ3 του Καψοκώλη δείχνει καλό.

φαινεται τοσο καλο που με ξενερωνει γιατι δεν θελει βαψιμο....:th_Laie_67-1:

Skyline_IS
05-09-12, 22:46
Θα προτεινα το δικο μου αλλα δυστηχως δεν ειναι BMW

Thomelef
05-09-12, 23:03
Το 30αρι στα 1000 λεει πολλα.
Ουτε κουβεντα για το Ε21 εφοσων υπαρχει με μικρη διαφορα τετοια επιλογη.

GiannisRob
05-09-12, 23:06
λοιπόν κύριοι, μ' αρέσει πάρα πολυ η ιδέα. Δεν ξέρω κατα πόσο μπορώ να συνεισφέρω οικονομικά, καθότι φοιτητής, θα ήθελα πάντως να προσφέρω με οποίο τρόπο μπορώ, με προσωπική εργασία (μέσω skype) και με ότι ανταλλακτικά μπορώ.

Όσον αφορά το ζήτημα της επιλογής του αυτοκινήτου το αφήνω πάνω σας.

Μπορεί να γνωρίζω προσωπικα ελάχιστους από εδώ, γουστάρω όμως τρελα κάτι τέτοια και ελπίζω να δεχτεί ο μπαουερ να του φορτωθώ κάποια στιγμή τον άλλο μήνα για να ρθω να σας γνωρίσω. Εκτός αν θέλετε να έρθετε όλοι πάτρα...

Stunt Mike
05-09-12, 23:11
Εγω πιστευω πως οτι παρετε θα πρεπει να'χει ηδη ετοιμο μοτερ που να μπορει να ντριφταρει...κι ενα 318 δεν μπορει...γι'αυτο καλυτερα 5 φραγκα παραπανω απο την αρχη...ενα 325 ντριφταρει ικανοποιητικα μια πιστα μικρη....

Panos 316T
06-09-12, 06:18
να πω κάτι διαφορετικό ;

καταρχήν ΕΎΓΕ Σταμάτη,

δεύτερον συμφωνώ με Μιχάλη ,

κατά τρίτον προτείνω να μην κληρωθεί στη πίττα αλλά να μείνει στο BMWFANS.

Θα φτιαχτεί , να γίνει όσο το δυνατόν καλύτερο και ΟΣΟΙ συνεισφέρουν ,ασχέτως αξίας που θα καταβάλλουν, θα χουν το δικαίωμα να το απολαμβάνουν στις drift days με κλήρωση ώστε να μην υπάρχουν παρατράγουδα.

Επίσης λέω όχι στις πινακίδες , ναι στο τρέιλερ !thumb

nik200
06-09-12, 08:05
επειδη συμφωνω με stunt mike..περι δυναμης..χρειαζομαστε τουλαχιστον 318is σε 30αρι και παλι με κανα 14αρι λαστιχο πισω θα παιξει σχετικα ικανοποιητικα..πιστευω αυτο το αμαξι-χωρις πολλα πολλα θα μπορεσουν να ευχαριστηθουν-οδηγησουν και οι περισσοτεροι απο εδω μεσα...

και συμφωνω και με pano..καλυτερα να μεινει στα χερια πχ..του σταματη ή του spara μισο-μισο..ουτως ωστε να μην αποτελει προβλημα φορολογικο για κανεναν!!!

υγ...ειμαστε και γκαντεμηδες..πουληθηκε τετοιο 2πορτο-σχεδον ετοιμο σε ενα φιλο 900ευρα!!!!!!!

EVERGET
06-09-12, 08:29
Το όλο σκεπτικό ακούγεται πολύ δελεαστικό. Βέβαια, εάν τελικά υλοποιηθεί, θα πρέπει να γίνει το καλύτερο δυνατόν ώστε να μην φορτωθεί ο τυχερός της πίττας ένα ρημαδιό που θα το παρατήσει σε λίγο καιρό στο χωράφι δίπλα στο σπίτι του.

Πιστεύω πως ένα τόσο παλιό αυτοκίνητο για να έρθει σε καλή κατάσταση θέλει αρκετά λεφτά, κυρίως στο θέμα της φαναρτζοδουλειάς. Ένα βάψιμο νομίζω δεν θα είναι αρκετό, από μέσα θα παίξει πολύ σαπίλα και ίσως να χρειαστεί πολύ κόψε - ράψε προκειμένου να απομακρυνθούν τα σάπια. Οπότε θα πρέπει να αναλογισθούμε κατά πόσο αξίζει να πέσουν χρήματα και δουλειά σε ένα ταπεινό 315...

ntinos
06-09-12, 10:07
Να το φτιαξουμε και να μεινει στο fans

Αφου θα το γουσταρουμε ολοι σφόδρα, να φτιαξουμε αλλο ενα και να μ@λ@κιζομαστε (σε πιστες παντα) ανα ζευγη.

Dr. Yamastura
06-09-12, 11:04
Πουλάω και εγώ το δικό μου!!
Θα έχει άλλη τιμή για εδώ και είναι σούπερ στημένο και έτοιμο..
Δεν θέλει φράγκο για να τρέξει...
Πρέπει να συμβάλουν όμως αρκετά άτομα για να πέσει το κόστος..
Και βέβαια έτη φωτώς μακριά από τα οχήματα που προτάθηκαν σε δύναμη-αξιοπιστία προοπτική,ίσως και σε τιμή..

Stunt Mike
06-09-12, 12:36
Εγω θα σας ελεγα να το φτιαξουμε,να μεινει στα χερια του Προεδρα και να το νοικιαζει στα μελη του φορουμ σε οποιον θελει να μαθει drift.
Υ.γ Πιστευω οτι απο θεμα χρονολογιας,σαπιλας,λειτου ργικοτητας κτλ.ειναι καλυτερα να μην καταληξετε σε Ε21,αλλα σε Ε30...

spar@
06-09-12, 13:24
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2765086/

αυτο το ξερει κανενας? μου χει κολλησει απο χθες!

Χρίστος
06-09-12, 13:26
Oπου μπορω να βοηθησω και γω, ειμαι μεσα.

spar@
06-09-12, 13:26
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2709232/

Stunt Mike
06-09-12, 13:40
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2301882/

Αυτο σας ελεγα εγω Σπυρο...φιλου μου ειναι

nikos1400
06-09-12, 15:38
Κατ'αρχην Εύγε στον Προεδρο για την προθυμια και την ιδεα, και ειμαι σχεδον σιγουρος καταλαβαινω το ολο σκεπτικο του. thumb

Δευτερον, δυστυχως, δεν νομιζω να μπορω να συμβαλλω ιδιαιτερα λογω αποστασης και σχετικης ελλειψης μηχανολογικων γνωσεων.



Ταπεινη μου αποψη ειναι να βρεθει κατι παμφθηνο (οχι αχρηστο τελειως βεβαια) και να πεσει προσωπικη εργασια απο τα ανερχομενα αστερια (δεν το λεω ειρωνικα) του φορουμ.
Οσοι εχουν ορεξη αλλα δεν μπορουμε να συμβαλλουμε με τα ιδια μας τα χερια, βαζοντας 50-100 ευρω ξερω-γω-πόσο, να εχουμε εστω ετσι βαλει ενα "χερακι" βοηθειας.

Το θεμα ειναι να αποτελεσει και ενα bmwfans.gr Project car thumb

Το να μαζευτουνε 60 ατομα να βαλουν ενα φραγκο και να αγοραστει κατι σχετικα ετοιμο γινεται και αυτο, αλλα δεν εχει το ιδιο γουστο...

:thanks:

nikos325
06-09-12, 16:33
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2301882/


Κατι μου θυμιζει αυτο το 30αρι :whistle: :whistle:

Vasilis M3
06-09-12, 17:08
Ξέρω κάποιον που δίνει 2002 400¤ και είναι σε καλή κατάσταση απ όσο έχω δει.

Δεν έχει πινακίδες αλλά δεν μας πολυ νοιάζει εφόσων μιλάμε για πιστάδικο...

Αν ενδιαφέρεστε πείτε μου να μάθω περισσότερα!

Stamatis
06-09-12, 17:12
Οτιδήποτε δεν έχει πινακίδες θα πρέπει να έχει τίτλους ιδιοκτησία ή νομιμο χαρτί που να δείχνει το λόγο που δεν έχει πινακίδες.
Ειμαι κάθετος σε αυτό το θέμα.

Προς θεού δεν το λέω για το φίλο σου, αλλά είμαι καθετος σε αυτό το θέμα.

DIMITr|S
06-09-12, 17:30
πιστευω ενα 30αρι σε αυτα τα λεφτα κουπε...θα ειναι η καλυτερη επιλογη γιατι μπορεις να βρεις φτηνα ανταλλακτικα σχεδον παντου....και θα μπορεσουν να τα κανουν και δωρο πολλοι απο το φορουμ.....εχουμε πολλους με 30αρια!

StratosZ4
12-09-12, 12:28
E21
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2734618/

E30
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2735989/

Vasilis M3
12-09-12, 15:02
Πολύ καλό το Ε30...!!!

Υπάρχει και ένα Ε30 στην έξοδο απο Μαρκόπουλο προς Αττική Οδό σε μια μάντρα...είναι γκρί σκούρο αν δεν απατόμαι και φένεται σε καλή κατάσταση,μόνο το μπροστά παρμπρίζ είναι ραγισμένο..

Θελετε να ρωτήσω?

nikos1400
19-09-12, 17:42
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2809493/

ελα εδω ειμαστε !!

Nick bmwlover
19-09-12, 18:28
Λοιπον εχω καβατζα 48αρι μεσαιο καζανι εξατμισης,2 δισκοπλακες απο τον ασσο κ νομιζω κ 2 ζευγαρια με καμια 10.000 χλμ υπολοιπο,κ οτιδηποτε αλλο προκυψει...

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
24-11-12, 21:03
τελικα το project ξεχαστηκε?

spar@
24-11-12, 21:07
τελικα το project ξεχαστηκε?

το προτζεκτ προχωραει κανονικα...
εχει αγοραστει αυτοκινητο και φτιαχνεται!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
24-11-12, 21:24
τι αυτοκινητο?καμια φωτο

spar@
24-11-12, 21:34
e30 φωτο υπαρχουν αλλα υπευθυνος γιαυτο ειναι ο προεδρος...
μπορει να θελει να το δειτε ετοιμο στην Πιτταα

Stamatis
24-11-12, 22:33
Πάει τόσο καλά που εχω αποφασίσει να το κρατήσω.