PDA

Επιστροφή στο Forum : Χ1 Dynavin



art vandelay
05-09-12, 15:33
Εγω το περίμενα καιρό (αφου βρήκα ετοιμοπαράδοτο το ιδανικό μου Χ1 μείον το iDrive και απο τότε έχω κάνει κάθε πιθανό πείραμα με aftermarket gps, mp3 players, reversing camera).
Ελπίζω να έρθει σύντομα και Ελλάδα.
Δέν ξέρω πόσο καινούργιο είναι (τσεκάρω την σελίδα 1-2 φορές τον μήνα ομως οπότε υποθέτω πως το πολύ εβδομάδα έχει βγεί).
Εχω στείλει email και περιμένω περισσότερες πληροφορίες.

https://www.dynavin.com/products/product_dnv_x1.php

https://www.dynavin.com/products/dnv_x1/x1_large1.jpg

art vandelay
06-09-12, 11:20
Λοιπον οι φίλοι μας οι Κινέζοι φαίνεται οτι τον Αύγουστο ανακάλυψαν το Χ1 και τα στερεο/bluetooth/radio/mp3/navigation βγαίνουν καθε μηνα απο 1! Μετα απο το πακετάκι της Dynavin με την 6ιντση οθόνη ο μαγαζής (ο η-μπέης) έχει και σε 8ιντσο!!!

https://img26.imageshack.us/img26/4167/settingm.png

που μπαίνει πολύ ωραία στην κεντρική κονσόλα
https://img259.imageshack.us/img259/4522/98730310.jpg

και βουλώνει και την τρύπα ανάμεσα στο χειρόφρενο και το λεβιέ των ταχυτήτων...

https://img194.imageshack.us/img194/7425/buttonth.png

Ωραία, έχουμε επιλογές.
Αυτο διατίθεται και λίγο φτηνότερο χωρίς το ψηφιακό tuner τηλεόρασης...

Ακολουθούν τα πλήρη χαρακτηριστικά:

Αντιγραφή απο αγγελία στο ebay:
Replace the BMW X1's storage cabinet with an 8 inch screen head unit and volume button (no need to dismantle the original car's CD, no DVD function)



Product features:

1, We adopt the latest ARM11 to develop high performance multimedia car dvd with the functions of navigation, audio&video, entertainment and etc.
2, It has more video decoding capabilities, maximum support 1024*768, with MP5.
3, RAM 256,Support hard disk 500G and HD map.
4, Support Sanyo 6 disc DVD changer (optional)
5, GPS navigation function:SiRF Prima, CPU: ARM11,800MHZ ,WinCE6.0
6, Support original car reverse track (can't support if original car don't have)


Parameters:

1,DVD player adopt the MTK1389L decoding chip.
2,Support the Bluetooth function, Phone book, A2DP
3,Built-in TDA7703 FM/AM radio module.
4,Bluetooth phone and A2DP function.
5,Built-in 4 X 40W amplifier output.(TDA7388)
6,Two SD slot: GPS navigation map card, multimedia card.
7,Support USB 2.0 high speed OTG, USB1.1 HOST; support the USB SATA hard disk.
8,Support two AV IN (one is front AUX audio and video input, one is rear AUX audio and video input).
9,Two video out output.
10,4.1CH 2Vrms audio output.
11,Support IPOD input (audio).
12,Camera input.
13,Digital television function: CMMB; DVB-T; ATSC; ISDB (optional)
14,RDS function (optional)
15,Support photo browser
16,Support MP5 Multimedia HD video play
17,E-book function
18,Support reversing auxiliary function of original car
19,Support External TV function
20,Support all standard analogy TV


Key parameters:
1,Operating voltage range: DC10.5V~ 16V; Maximum operating current: 10A
2,Operating temperature : -20º~60º
Storage temperature: -30º~70º
3,Standby current: ≤50mA
After power off in 10 minutes: <1mA
4,Shutdown current: <1mA


Package Includes:


1 X Touch Screen

1 X User Manual

1 X Power Cable

1 X USB wire

1 X IPOD wire

1 X GPS wire

1 X LVDS transfer box

1 X GPS speaker

1 X Touch screen adapter board

1 X Bluetooth Microphone

2 X Fixed Support

1 X Digital TV Antenna

dathens
16-09-12, 22:26
Πιο απο τα δυο προτείνεις ; Το dynavin έχει καλη φήμη !! Τιμη ;

Ο κινέζος ;

ξέρεις αν υπάρχει πουθενα μπλοκέ διαφορικό για ένα Χ1 sdrive ?

art vandelay
19-09-12, 00:47
Κανένα ακόμα. Το dynavin ακομα δεν διατιθεται και εχει μικροτερη οθονη και το κινεζικο το εχω παραγγειλει εδω και 2 εβδομαδες και ακομα δεν εχει βγει απο το εργοστασιο.
Παντως τα dynavin ειναι πιο σοβαρα μηχανηματα, χωρις πολλα προβληματα και προσεγμενο software. Εγω προτιμησα κινεζικο επειδη νομιζα πως ειναι ετοιμοπαραδοτο και επειδη εχει μεγαλυτερη οθονη. Επισης εχει και joystick idrive - μαϊμού για την υποδοχη μπροστα απο το χειροφρενο.
Αν εχω νεα θα γραψω και θα ανεβασω φωτογραφιες.

Για μπλοκέ δέν έχω ιδέα, ετσι κι αλλιώς έχω 4κίνητο. Αλλα το βλεπω δυσκολο να βγαινει μπλοκε για το sdrive, εκτος αν φοραει το ιδιο με την παλια 3αρα και μπορεις να βαλεις μπλοκε για αυτην. Υποθέσεις κάνω....

dathens
19-09-12, 15:09
σε ευχαρστώ αναμενω με αγωνια τι θα πεις για το κινεζικο το dynavin παντως και εγω εχω ακουσει ωραια πραγματα

dathens
19-09-12, 15:17
Εμαθα μολις οτι σε 7 μερες θα ειναι ετοιμοπαράδοτο στη Θεσσαλονίκη

art vandelay
20-09-12, 09:43
Κοιτα ειρωνία, εγω οταν βρηκα το dynavin πηρα εναν κοντινό επίσημο συνεργάτη της εταιρείας που τα εισάγει στην Ελλάδα και μετα απο ερώτηση μου απάντησε οτι ακόμα αργούν. Και μετα έψαξα στην τύχη και βρήκα το κινέζικο και έβαλα αμέσως παραγγελία. Τελικα εδω και 1 εβδομάδες περιμένω ακόμα επειδη εχουν καθυστέρηση στην παραγωγή αλλα ο τυπος που το αγορασα στο ebay μου εστειλε μήνυμα εχθές οτι αύριο φεύγει εξπρές και θα το έχω την επόμενη εβδομάδα.
Αυτο που με αγχώνει είναι οτι οι διαφημίσεις για αυτές τις συσκευές δέν έχουν βασικές πληροφορίες ωστε να καταλάβεις την διαδικασία εγκατάστασης, τις λειτουργίες κλπ. Π.χ. το joystick στην θεση ανάμεσα στο λεβιέ ταχυτήτων και το χειρόφρενο τί κάνει; Κινείται και στους 2 άξονες όπως το αυθεντικό ή απλά ρυθμίζει την ένταση;
Δεν μας φτάνει η ανησυχία μηπως δουλέψει μονάχα 2 εβδομάδες όπως συνηθίζεται με τα κινέζικα μέσω ebay και μετα κάψει ολόκληρο το αυτοκίνητο το βράδυ που κοιμάσαι ήσυχος, εχουμε και αυτά δηλαδη! :shok:

E461800
26-09-12, 09:13
Ρε παληκάρια μου ,αφου και τα DYNAVIN MADE IN CHINA είναι, τι το ψάχνεται!!!Απλώς έχει βρεθεί κάποιος στην γερμανία κάνει έναν ποιοτικό έλεγχο λειτουργείας με όνομα dynavin και έρχονται ????πάρε τηλέφωνο στη θεσσαλονίκη και ρώτα τον???να δείς τη θα σου πει..έγω το έχω αγοράσει απο τι ebay δέν έχω κανένα πρόβλημα ,με τα μησα λεφτά τη το ψάχνεται,απο Ευρωπη το έχω παρει οπότε έχω και 2 χρόνια εγγυησει!!!ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΥΚΓΕΚΡΗΜΕΝΑ...

E461800
26-09-12, 09:17
Κοιτα ειρωνία, εγω οταν βρηκα το dynavin πηρα εναν κοντινό επίσημο συνεργάτη της εταιρείας που τα εισάγει στην Ελλάδα και μετα απο ερώτηση μου απάντησε οτι ακόμα αργούν. Και μετα έψαξα στην τύχη και βρήκα το κινέζικο και έβαλα αμέσως παραγγελία. Τελικα εδω και 1 εβδομάδες περιμένω ακόμα επειδη εχουν καθυστέρηση στην παραγωγή αλλα ο τυπος που το αγορασα στο ebay μου εστειλε μήνυμα εχθές οτι αύριο φεύγει εξπρές και θα το έχω την επόμενη εβδομάδα.
Αυτο που με αγχώνει είναι οτι οι διαφημίσεις για αυτές τις συσκευές δέν έχουν βασικές πληροφορίες ωστε να καταλάβεις την διαδικασία εγκατάστασης, τις λειτουργίες κλπ. Π.χ. το joystick στην θεση ανάμεσα στο λεβιέ ταχυτήτων και το χειρόφρενο τί κάνει; Κινείται και στους 2 άξονες όπως το αυθεντικό ή απλά ρυθμίζει την ένταση;
Δεν μας φτάνει η ανησυχία μηπως δουλέψει μονάχα 2 εβδομάδες όπως συνηθίζεται με τα κινέζικα μέσω ebay και μετα κάψει ολόκληρο το αυτοκίνητο το βράδυ που κοιμάσαι ήσυχος, εχουμε και αυτά δηλαδη! :shok:

Βγάζεις το δικό σου και βάζεις αυτό χωρίς καμία αλλαγή και δουλέυουν όλλα χειρηστηρια τιμονιου bloutooth και ότι άλλο έχει το αμάξι επάνω απο το εργοστάσιο,πολι απλο ,τουλαχιστον στο δικό μου Ε46 ...

art vandelay
27-09-12, 14:33
Ρε παληκάρια μου ,αφου και τα DYNAVIN MADE IN CHINA είναι, τι το ψάχνεται!!!Απλώς έχει βρεθεί κάποιος στην γερμανία κάνει έναν ποιοτικό έλεγχο λειτουργείας με όνομα dynavin και έρχονται ????πάρε τηλέφωνο στη θεσσαλονίκη και ρώτα τον???να δείς τη θα σου πει..έγω το έχω αγοράσει απο τι ebay δέν έχω κανένα πρόβλημα ,με τα μησα λεφτά τη το ψάχνεται,απο Ευρωπη το έχω παρει οπότε έχω και 2 χρόνια εγγυησει!!!ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΥΚΓΕΚΡΗΜΕΝΑ...

Εγω δεν εχω λογο να υπερασπιστω την εταιρεία επειδή δέν γνωρίζω τα προϊόντα της, αλλα σύμφωνα με αυτό εδώ (https://www.bimmernav.com/store/catalog/details/dynhaul.htm) ειναι Ταϊβανέζικα.
Επίσης η βασική μέχρι τώρα διαφορά είναι οτι ολα τα κινεζικα στο Ιντερνετ είναι 8ιντσα ενω το dynavin ειναι 6 ίντσες, αρα δεν μπορει να αποτελέι κλώνο των κινέζικων.
Τρίτο και σημαντικότερο, τα κινέζικα που αγοράζεις απο το ebay (καλη ωρα σαν το δικό μου) είναι χωρις πληροφορίες. Δεν λένε δηλαδη τι αρχεία παίζουν, τι γραφικο περιβαλλον εχουν, ποσες bluetooth συνδεσεις υποστηρίζουν κλπ. κλπ. κλπ. Το δικό μου π.χ. εχει το joystick ιδιο με το idrive και περιμένω να έρθει για να καταλάβω τί κάνει.
Τέταρτο, διαβάζω οτι η dynavin κανει αναβαθμίσεις λογισμικού. Αντε να βρω εγω τον κινεζο που τα πουλαει και να βγαλω ακρη.
Εσυ το πήρες απο Γερμανία αρα υπαρχει καποιος μεσαζοντας που το κατέχει για να το πουλάει. Εγώ μέχρι να βρεθει κάποιος ισως να χρειαζόταν να περιμένω μήνες.

gyiama
27-09-12, 14:37
Η dynavin κανει αναβαθμισεις; Τι πως που ποτε ; Εγω παντως 2 που άλλαξα αναβάθμιση δεν είδα πουθενα....

art vandelay
27-09-12, 15:36
Η dynavin κανει αναβαθμισεις; Τι πως που ποτε ; Εγω παντως 2 που άλλαξα αναβάθμιση δεν είδα πουθενα....

ωπ, βιάστηκα. Δεν κάνει;;;
Το παίρνω πίσω. Δικό μου λάθος. Μολις έψαξα το site.
(ειχα κατα λαθος σχηματισει την γνωμη οτι μπορουσες να αλλαξεις μεταξυ win και android λειτουργικών αλλα τωρα βλέπω οτι πρέπει να επιλέξεις στην αρχή).
Συγνώμη για την ανακρίβεια, ξαφνικα η κινεζια που αγορασα αρχισε να δείχνει και γ@μw τα εργαλεία!!! (και εχει και 2 ιντσες αβαντάζ ;-) )

gyiama
27-09-12, 16:22
Χαχά κάπως έτσι!!! Βγάλανε μια αναβάθμιση μόνο για τα android τπτ άλλο μια χαρα είναι και αυτο που πήρες απλα τα dynavin είναι πιο κοντα στα εργοστασιακα σαν εμφάνιση

dathens
27-09-12, 22:48
Δηλαδη να ψάξω στον κυρ εμπαη να το βρω μου είπαν για 900 ευρω τοποθετημένο !!

gyiama
27-09-12, 22:54
προσωπικη μου αποψη αν παρεισ dynavin παρτο απο δω.αν βγαλει τπτ δεν σε καλυπτει ο εδω αντιπροσωπος οι γνωστες παπαριες της ελλαδαςthumb

dathens
27-09-12, 23:33
Θα περιμένω τη γνώμη του φίλου απο το κινέζικο !! Μου αρέσει το joystick !!

dathens
03-10-12, 22:23
Κανένα νεο ήλθε ο κιμ τσαο ; Με το joystick ?

art vandelay
05-10-12, 16:30
Ηρθε εχθες το απογευμα, περασα το βραδυ μεσα στο αυτοκίνητο (μεχρι να γινει η Πέμπτη Παρασκευή τουλάχιστον!) και ειμαι κατενθουσιασμένος. Σήμερα την κανω με ελαφρά πηδηματάκια απο την δουλεια στις 6 και παω να βαλω και την καμερα. Πρωτες εντυπωσεις πάρα πολυ καλες, καλη ποιότητα πλαστικου, όχι τριγμοί, έυκολη (σχετικα) εγκατάσταση, πολυ ψαρωτικο joystick (που τελικα ειναι μονάχα ροδα με κουμπί πάνω, δεν κινειται πανω-κατω, αριστερα-δεξια οπως θα ηθελα). Η πιό ευχάριστη έκπληξη ήταν η οθόνη που είναι μεγάλη, φωτεινή και όχι "ξεπλυμένη" οπως συνηθίζεται σε αυτές τις συσκευές.
Επανέρχομαι σύντομα, προς το παρον ψαχνω να βρω καλο navigation, αφου ήρθε με igo8 απο την εποχή του Κολοκοτρώνη. Εχει πολυ δυνατο επεξεργαστή οπότε ψάχνω να βρώ ένα που να κάνει παπάδες και να δείχνει ωραιο στα 800*480. Καμια ιδέα;

dathens
07-10-12, 23:34
Συγχαρητήρια το προτείνεις δηλαδή ; Πως ειναι η τηλεόραση ; Να μην πάω για το dynavin ? κόστος τοποθέτησης ;

art vandelay
08-10-12, 10:38
Καλημερα!

Λοιπον, το τοποθέτησα ο ίδιος. Στο παρελθόν είχα κανει εγκατάσταση του κιτ της bmw με το garmin gps, και μετα εβαλα και το bluetooth kit της Motorola / Connect2 οπότε το ψιλο-κατέχω αρκετά το αντικείμενο! Δέν ήταν ιδιέταιρα δύσκολη διαδικασία αν και έχω εμπειρία απο diy απο την εποχη που ημουν πιτσιρικας και εφτιαχνα τα ηχοσυστήματα μονος μου σε ότι αυτοκίνητο είχα παλιότερα.

ΟΚ, πρώτες εντυπώσεις, πολύ καλές. Οθόνη μεγάλη και φωτεινή, πλαστικά εξίσου καλα με αυτα του στερεοφωνικού του αυτοκινήτου. Το joystick ειναι πολύ ψαρωτικό, αφού μοιάζει πάρα πολύ του αυθεντικού και έχει φωτισμό που ανάβει με την κονσόλα του αυτοκινήτου. Δυστυχώς δέν είναι πολύ πρακτικό, αφού έχει περιορισμένη χρηστικότητα.

Τo κεντρικο μενου εχει τις εξης επιλογες:
gps Ακομα δεν μπορω να πω περισσότερα επειδη δεν εχω ασχοληθει με το gps. Η συσκευή ήρθε και φορούσε το igo 8 χωρις TTS αλλα με πρόσφατους χάρτες. Θελω να το αντικαταστήσω με Navigon για να δω τις πραγματικές ικανότητες του hardware που πρέπει να είναι καλές.
tv που στην περιπτωση αγοραστηκε με το εσωτερικο mpg4 dvb-t decoder και ναι μεν πιάνει κανάλια, αλλα αντι για να έρθει με την κεραία αυτοκινήτου που μπαίνει συνήθως στο τζαμι, αλλα την μαγνητικη επιτραπέζια μίζερη που δινεται συνήθως με τα φτηνα USB tuners. Πιάνει πάντως όλα τα κανάλια στην Αττική (αυτα που γνωρίζω οτι υπάρχουν) αλλα χρειάζεται καλύτερη κεραία οπωσδήποτε.
aux (που αναπαραγει τον ηχο της συσκευης που εχουμε συνδεσει με το "καρφακι" 3.5 μπροστα, δεν το δοκίμασα)
ipod (δεν εχω μηχανήματα του διαβολου, δεν το δοκιμασα :th_Laie_67-1: )
τελος υπαρχουν τα
settings (αυτονοητο)
SD card &
USB που οταν τα επιλέξουμε βγαζει καταλογο αρχειων στις 2 θεσεις. Υπαρχει το φακελακι που τα βγαζει ολα χυμα, το συμβολο της μουσικης που δειχνει μοναχα αρχεια MP3 και βίντεο που ακομα δεν εχω πολυψαξει, αν και εχω σοβαρους λογους να πιστευω οτι δεν παίζει mkv. Τελος υπαρχει και η επιλογη να φαινονται μοναχα οι εικόνες.


Η κάμερα οπισθοπορείας είναι πολύ καλή, το switching είναι ταχύτατο και παίρνει το "σημα" απο το κιβώτιο ταχυτήτων (αυτοματο στην περίπτωσή μου) απο το canbus απευθείας, οπότε δέν χρειάζεται ψάξιμο και επιπλέον καλωδίωμα εκεί.

Επίσης υπάρχει μια επιλογή παρακολούθησης του canbus που λεγεται νομιζω car info αλλα είναι πολύ μάπα. Πιό συγκεκριμένα βγάζει ταχύτητα, καταναλωση και υπόλοιπο σε χιλιόμετρα.

Τι μου αρέσει:
- Οτι ξεμπέρδεψα με πειράματα με διαφορετικά GPS και έχω κάτι που εχω μια οθονη που δέν "κλέβεται"
- Οτι εχω καμερα οπισθοπορείας
- Οτι η παραπάνω κάμερα ανάβει οποτε βαλω οπισθεν ακομα και αν εχω απενεεργοποιήσει την συσκευή
- Οτι δεν περιορίζομαι σε 700ΜΒ mp3s
- Οτι δεν εχω μια άχρηστη τρυπα πισω απο το κιβώτιο ταχυτήτων :-)
Τι με χαλάει:
- Οτι ακομα δεν ξερω πως μπορω να σταματησω την συσκευη απο το να συνεχιζει την μουσικη που επαιζε οταν εσβησα την μηχανη.
- οτι μοναχα το IGO8 που ηρθε με το συστημα χρησιμοποιεί το εσωτερικό ακουστικό. Ολα τα άλλα navigators που εχω δοκιμασει και τρέχουν δουλευουν ταυτοχρονα και τα ηχεια του αυτοκινητου και μαλιστα μπερδευουν το media player που και αυτο χρησιμοποιει το ηχειο του gps, που ειναι αφάνταστα εκνευριστικό.
- ο ηχος σε mp3 απο την συσκευη ειναι υποδεεστερος εκείνου του στερεοφωνικού (που δεν ηταν και για να σου σηκωθεί η τρίχα απο την λεπτομέρεια)
- Που το joystick δουλευει μια χαρα στο κεντρικο μενού αλλα οταν μπαίνω σε υποκατηγορίες είναι άχρηστο (μοναχα το back λειτουργεί εκεί). Δηλαδη απο κεντρικη οθονη γυριζω και παει κατω στο SD, κανω κλικ τον κεντρικο επιλογεα και μπαινει, αλλα δεν μπορω να γυρισω την ροδα και να σκρολλάρω την λιστα απο φακέλους με mp3, πρεπει να βάλω δάχτυλο στην οθόνη.

Ακολουθούν πληροφορίες όσο τις ανακαλύπτω!
Ο'τι ερώτηση έχετε πολύ ευχαρίστως να απαντήσω.
Για τιμη μονο με ΠΜ επειδη εχω σοβαρους λογους να υποπτευομαι πως παρακολουθεί το thread η σύζυγος και της έχω πει πως πούλησα τα 2 παλια gps και το αγόρασα χωρις να βαλω δεκαρα παραπάνω :th_Laie_67-1:

dathens
31-10-12, 00:40
Χαχαχα εγώ πούλησα τα λάστιχα ( ακόμα στην αποθήκη είνσι καινούργια run flat με τις ζάντες 17 ) με μεγάλο κέρδος και πήρα τις 18 !!

Ούτε σε περιοδικό να έγραφες παρουσίαση , τελικά να το παραγγειλω η να πάω για το dynavin ; Μου αρέσει η οθόνη σου και το joystick

gant
31-10-12, 09:06
Καμμιά καθαρή φώτο, όπως είναι τοποθετημένο, είναι εύκολο να έχουμε?

art vandelay
06-11-12, 09:31
Ζητώ συγνώμη για την καθυστέρηση αλλα μόλις τώρα είδα το μήνυμα.
Εχω πρόχειρες 3 "κακές" φωτο που εβγαλα με το τηλέφωνο και δέν ανέβασα επειδή περίμενα να βγάλω τις "καλές" (που ασφαλώς δέν έβγαλα ακόμα!) :whistle:

Ακολουθούν:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15742&stc=1&d=1352190486
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15743&stc=1&d=1352190486
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15744&stc=1&d=1352190486

art vandelay
06-11-12, 09:47
Χαχαχα εγώ πούλησα τα λάστιχα ( ακόμα στην αποθήκη είνσι καινούργια run flat με τις ζάντες 17 ) με μεγάλο κέρδος και πήρα τις 18 !!

Ούτε σε περιοδικό να έγραφες παρουσίαση , τελικά να το παραγγειλω η να πάω για το dynavin ; Μου αρέσει η οθόνη σου και το joystick

Θα επανέλθω, υπάρχουν κάποια θεματάκια απο το κινέζικο. Επίσης τα έχει παίξει η κάμερα (επειδη χρειάζεται ρελεδάκι και δέν έβαλα). Οταν διαπιστώσω αν είναι ΌΝΤΩµη κάμερα και όχι το συστημα θα επανέλθω.

1ο πρόβλημα: Οταν παίζει αρχεία μουσικής, χρησιμοποιεί αναγκαστικά ΚΑΙ το κεντρικό μονοφωνικό του ηχείο (δεν βρηκα τρόπο να το απενεργοποιήσω)
2ο πρόβλημα, εαν κατα λαθος γυρισεις εστω και ελάχιστα την ροδα στο στικ, ξεκιναει να παιζει μουσικη η βιντεο απο το sd card (οποτε το εχω συνεχως απεξω!)
3ο πρόβλημα, δεν εχω βρεί ακόμα καλό navigation που να τρέχει σε αυτό. Την ψάχνω για Navigon αλλα αρνείται να τρέξει. Ναι, ηρθε με igo παλιο αλλα ειναι πολυ πρωτόγονο ρε γμτ!

Δεν εχω συνδέσει ακόμα αντέννα στην TV, αν και μου έχει έρθει μια εδω και 10 μερες με ενισχυτη. Με την μικρούλα κεραία της πλάκας που ήρθε πρεπει να έχω τέλεια οπτική επαφή με κεραία πομπού για να παίξει τέλεια η τηλεόραση.
Οταν την ακούμπησα βέβαια στην οροφή του αυτοκινήτου έπαιζε μια χαρά ακόμα και εν κινήσει.
Οταν ξεμπερδέψω με ρελέ και κεραία τηλεόρασης, εαν είσαι Αθήνα κανονίζουμε να βρεθούμε κάπου να το δείς.
Ρε παιδια, κανένας ξύπνιος ηλεκτρολόγος να βαλει ενα ρελε σε λιγοτερες απο 10 ωρες παίζει; (το καλώδιο της κάμερας -ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ- μου ειπε ο ηλ/γος της περιοχης οτι το θελει μια ολοκληρη εργάσιμη για να το βάλει, και εγώ το πέρασα σε 20 λεπτα. Εγω βεβαια ξεχασα να περασω και παροχη 12v :thumbsup: ). Αλλα δεν βαριέσαι, "μάθε τέχνη κι'
αστηνε"

mitsos_chania
06-11-12, 11:28
Παρα πολυ ωραιο φαινεται...

dathens
13-11-12, 01:07
Εδώ Αθήνα είμαι Παλ Φάληρο οπότε έχεις χρόνο βρισκόμαστε

VanVIC
03-03-13, 18:14
Δηλαδή αν θέλατε να τοποθετούσατε το εργοστασιακό, έστω σε μτχ, πόσο θα κόστιζε;

art vandelay
04-03-13, 13:58
Παρα μα παρα πολύ, άσε που δέν εμπιστεύομαι κανέναν να ξηλώσει όλη την κονσόλα του αυτοκινήτου και να περάσει καλωδιώσεις μέχρι και το πορτ-μπαγκάζ. Αλλωστε μιλάμε για πολύ μεγάλη δουλειά, και δέν υπάρχει προεγκατάσταση πλεξούδας.
Εάν θυμάμαι καλά, το "καλό" idrive κοστίζει πάνω απο 2μισι χιλιάρικα, και ασφαλώς δέν "κάθεται" πάνω στο πιο απλό στερεοφωνικό με το απλό 5αρι σέτ ηχείων.