PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάει ο καθρέπτης!



giorgosz3
31-08-12, 13:01
γειά σας, χθες καθώς καθάριζα το μπροστινό τζάμι, φεύγει το χέρι μου και χώνει μια στον καθρέπτη, αυτοσ ξεκόλλησε και πήρε μαζί του ενα κοματάκι απο το τζάμι :thumbsdown: και έκανε ενα ραγισματάκι.
Αλλάζω όλο το παρμπρίζ λοιπόονν...(ασφάλεια) γίνεται μέσω της ασφάλειας να βάλω γνήσιο υαλοπίνακα bmw???

Kostas_1
31-08-12, 13:27
Αν εχεις ασφαλιση κρυσταλλων, βεβαιως και γινεται.

Bazil Van Sinner
31-08-12, 14:24
Λογικα θα χεις ασφαλεια κρυσταλλων,βρες πιος ειναι χωρις φραγκα,καποιοι τα ζητανε μπροστα καποιοι αλλοι τα βρισκουν με τις ασφαλιστηκες.Αμα εχεις την ΑΧΑ τα βαζεις εσυ και τα πληρωνεσαι σε 50αρια μερες.
Το νου σου στην αλλαγη,οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν το ιδιο λαστιχο.Δεν πιστευω να ειναι ακριβο,τσεκαρε το και αμα ειναι παρτο να το δωσεις εσυ απο το να κανουν μιση δουλεια.

υ.γ. νταξ ειπαμε να το γυαλισεις,εσυ το σαπισες στο ξυλο :th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :whistle: χαχαχαχα...πλακα κανω ε!!

zografias
31-08-12, 14:36
Ψάξε κάποιον που να είναι συμβεβλημένος με την ασφάλεια σου!
Έτσι εσύ το μόνο που κάνεις είναι να πας τα χαρτιά της ασφαλιστικής σου και να βάλεις το παρμπρίζ της BMW!!!
Πριν 1 μήνα το άλλαξα κι εγώ στη Ζ μου... ;)
* Ο δικός μου, μου πρότεινε αν ήθελα να έπαιρνα αυτό που έχει μια λωρίδα πάνω πάνω για τον ήλιο και του είπα όχι! Μετά έμαθα ότι είναι απ' τα ακριβά αξεσουάρ της πενβέ!!! :whistle:

Υ.Γ.: Πως το κατάφερες αυτό αδερφέ μου???? :th_Laie_67-1:

fast-enough
31-08-12, 15:44
Υ.Γ.: Πως το κατάφερες αυτό αδερφέ μου???? :th_Laie_67-1:
Εγώ κατάφερα να τον βγάλω από τη βάση του (και να ραγίσει το παρμπριζ) με το κεφάλι μου.
τον είχα στρίψει για να καθαρίσω από πίσω και όπως ήταν γυρισμένος έσκυψα για να πιάσω κάτι και του έδωσα μια κουτουλιά που ήταν όλη δική του...
Αποτέλεσμα: Καρούμπαλο και ραγισμένο παρμπρίζ...
Πήγα στην carglass που ήταν συμβεβλημένη με την ασφαλιστική μου αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Ο λόγος ήταν πως ο αισθητήρας βροχής δεν λειτουργούσε γιατί χρησιμοποίησαν το ίδιο αυτοκόλλητο και έξυσαν σε 2 σημεία την κολώνα του οδηγού με το σύρμα που κόβει το λάστιχο - κόλλα. :ranting2:
Το αυτοκόλλητο το είδα αλλά όχι τη ζημιά στο χρώμα, την οποία την έφτιαξα αργότερα...:ranting2:

giorgosz3
01-09-12, 11:35
τι να σας πω ρε παιδιά...μάλλον ήταν σε οριακό σημείο απο προηγούμενη κουτουλιά...καθάριζα το τζάμι απο μέσα και ξεφεύγει το χέρι μου και ντούκ..οχι ιδιαίτερα δυνατά, και κρεμάει ο καθρέπτης! μένω μ@λ@κ@ς εγω για μερικά δευτερόλεπτα, κοιτάζω μετά και είχε πάρει μαζί του ενα κομμάτι γυαλί...άλλο πάλι κ αυτό...αλλα επειδή έχω και άλλο ενα μικρό ραγισματάκι απο πέτρα λογικά, είπα να το αλλάξω μια και καλή, άσε που (ισως επειδή είναι παλιό...;) και τέλεια να το καθαρίσω μέσα έξω, όταν είμαι με φάτσα τον ήλιο έχει κουκκίδες και γραμμές