PDA

Επιστροφή στο Forum : Lamborghini Murcielago LP640 Versace Edition



yannisv
24-02-10, 18:29
Σήμερα ενώ πήγαινα να πλύνω την ταπεινή μου 320 στο πλυντήριο ήρθα πρόσωπο με πρόσωπο με αυτό το τέρας που ανήκει σε γνωστό ποδοσφαιριστή και λάτρη της αυτοκίνησης. Δεν άντεξα να μη το βγάλω φωτό καθώς το αμάξι είναι αν δεν κάνω λάθος ένα εκ των δέκα που κυκλοφορούν συνολικά σε όλο τον κόσμο! Περισσότερες πληροφορίες για το beast των 12 κυλίνδρων εδώ:

https://www.autoblog.com/2006/09/29/paris-motor-show-lamborghini-murcielago-lp640-versace-edition/

https://en.wikipedia.org/wiki/Lamborghini_Murci%C3%A9lago#LP640_Versace

Z4 DCT
24-02-10, 18:30
Σήμερα ενώ πήγαινα να πλύνω την ταπεινή μου 320 στο πλυντήριο ήρθα πρόσωπο με πρόσωπο με αυτό το τέρας που ανήκει σε γνωστό ποδοσφαιριστή και λάτρη της αυτοκίνησης. Δεν άντεξα να μη το βγάλω φωτό καθώς το αμάξι είναι αν δεν κάνω λάθος ένα εκ των δέκα που κυκλοφορούν συνολικά σε όλο τον κόσμο! Περισσότερες πληροφορίες για το beast των 12 κυλίνδρων εδώ:

https://www.autoblog.com/2006/09/29/paris-motor-show-lamborghini-murcielago-lp640-versace-edition/

https://en.wikipedia.org/wiki/Lamborghini_Murci%C3%A9lago#LP640_Versace

Ρε Γιαννακη....απογευματιατικα ......:shok::shok:

Χρίστος
24-02-10, 18:34
αν μιλαμε για τον ιδιο παικτη που ειναι και της εθνικης, εχω να πω οτι ειναι πολυ προσεκτικος και μερακλης με το αμαξι του.
Παντα λατρης της ταχυτητας και του ομορφου.
Το εχω πετυχει μια φορα σε νυχτερινο κεντρο απ εξω αλλα δε του εδωσα την απαιτουμενη σημασια γιατι κοιταζα ενα αλλο ταυρακι παραδιπλα....

Stamatis
24-02-10, 18:38
Ναι θελει και λαμποργκινι βερσατσε ο δικος σου. Ελεγα στη μανα μου, ασε με να παιξω μπαλα, οχι να σπουδασεις μου ελεγε.
Λαμπο βερσατσε αυτος, λαντα πανταζωνας εγω.


( για τους νεωτερους- πανταζωνας = παλιο μαγαζι με 70ς 80ς ρουχα)

skandalis447
24-02-10, 18:41
Εκπληκτικα εντυπωσιακο αυτοκινητο...ειχα την τυχη να κυνηγηθω με 2 τετοια...ενα παραλιακη-συγγρου και με το εικονιζομενο καπου στα οινοφυτα...ειχε κανει και αναφορα ο Γεωργιου στην πρωινη εκπομπη του για το 2ο πατημα...

Z4 DCT
24-02-10, 18:41
Ναι θελει και λαμποργκινι βερσατσε ο δικος σου. Ελεγα στη μανα μου, ασε με να παιξω μπαλα, οχι να σπουδασεις μου ελεγε.
Λαμπο βερσατσε αυτος, λαντα πανταζωνας εγω.


( για τους νεωτερους- πανταζωνας = παλιο μαγαζι με 70ς 80ς ρουχα)

Αν ειναι αυτος που φανταζομαι...μονο απο ρωσσους μερια ειχε παρει κανα 10αρι μιλιονια η κανω λαθος???

yannisv
24-02-10, 18:43
Κάπου εκεί Γιάννο ναι πολλά μιλλιόνια λέμε!! :original:

Nino
24-02-10, 18:45
αν οδηγαει οπως παιζει... ελα πλακα κανω εκπληκτικο αυτοκινητο αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι "too much"!!!

skandalis447
24-02-10, 18:45
Αχ...να μην ξερουμε να κλωτσαμε και εμεις...

Z4 DCT
24-02-10, 18:46
Αχ...να μην ξερουμε να κλωτσαμε και εμεις...

Μωρε ξερουμε αλλα κλωτσαμε λαθος πραγματα......:hystericalbs1::hystericalbs 1:

BILL007
24-02-10, 19:05
Έγινε!:D:D:D

Monsta
24-02-10, 19:08
Εκπληκτικα εντυπωσιακο αυτοκινητο...ειχα την τυχη να κυνηγηθω με 2 τετοια...ενα παραλιακη-συγγρου και με το εικονιζομενο καπου στα οινοφυτα...ειχε κανει και αναφορα ο Γεωργιου στην πρωινη εκπομπη του για το 2ο πατημα...

Για πες μας Δημήτρη...

Moufas E46
24-02-10, 19:15
αν μιλαμε για τον ιδιο παικτη που ειναι και της εθνικης, εχω να πω οτι ειναι πολυ προσεκτικος και μερακλης με το αμαξι του.
Παντα λατρης της ταχυτητας και του ομορφου.
Το εχω πετυχει μια φορα σε νυχτερινο κεντρο απ εξω αλλα δε του εδωσα την απαιτουμενη σημασια γιατι κοιταζα ενα αλλο ταυρακι παραδιπλα....

για το σειταριδη μιλαμε? αυτος εχει lambo απο οσο ξερω

Monsta
24-02-10, 19:21
Εγώ είδα αυτό το ανοιχτό διαστημόπλοιο πριν δυο μήνες, γνωστού λαμόγ...... εεεεε.....επιχειρηματία ήθελα να πω, κάπου στη Santa Barbara.....

yannisv
24-02-10, 19:24
Εγώ είδα αυτό το ανοιχτό διαστημόπλοιο πριν δυο μήνες, γνωστού λαμόγ...... εεεεε.....επιχειρηματία ήθελα να πω, κάπου στη Santa Barbara.....

Φαντάζομαι όχι της Καλιφόρνια; χιχιχι

Monsta
24-02-10, 20:25
Φαντάζομαι όχι της Καλιφόρνια; χιχιχι

εεεε όχι δε νομίζω Γιάννη, αν κρίνεις και από το περιβάλλοντα χώρο....:original:

stratos
24-02-10, 20:56
Εγώ είδα αυτό το ανοιχτό διαστημόπλοιο πριν δυο μήνες, γνωστού λαμόγ...... εεεεε.....επιχειρηματία ήθελα να πω, κάπου στη Santa Barbara.....

Να φανταστώ το Lambo στο πεζοδρόμιο και το datsun με τις "πατάτες" στο γκαράζ?

paganis
24-02-10, 21:03
Να φανταστώ το Lambo στο πεζοδρόμιο και το datsun με τις "πατάτες" στο γκαράζ?

η αληθεια ειναι πως...αν σου κλεψουν το λαμπο στην αγια βαρβαρα...δυσκολα το δινουν για ανταλλακτικα....μια καροτσα πατατες ομως, φευγει αερα -πατερα!!

BILL007
24-02-10, 21:09
η αληθεια ειναι πως...αν σου κλεψουν το λαμπο στην αγια βαρβαρα...δυσκολα το δινουν για ανταλλακτικα....μια καροτσα πατατες ομως, φευγει αερα -πατερα!!

χαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχαχ αχαχαχαχχα!!!!!!!!! :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Monsta
24-02-10, 21:13
για το σειταριδη μιλαμε? αυτος εχει lambo απο οσο ξερω

χμμμ αυτός δεν έχει μία φίλε, έχει πολλές....

z3 2.2
24-02-10, 21:18
Lambo....οτι πιο αλητικο σε τεσσερεις ροδες.....
Και τα εχουνε κατι τσουτσεκια που κλωτσανε τη μπαλα.....(η κακια μου δεν εχει ορια,το ξερω)

Monsta
24-02-10, 21:27
Να φανταστώ το Lambo στο πεζοδρόμιο και το datsun με τις "πατάτες" στο γκαράζ?

Στράτο, εκεί παίζει άλλο πράμα, όχι πατάτες μόνο, φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι...

Monsta
24-02-10, 21:29
Lambo....οτι πιο αλητικο σε τεσσερεις ροδες.....
Και τα εχουνε κατι τσουτσεκια που κλωτσανε τη μπαλα.....(η κακια μου δεν εχει ορια,το ξερω)

και όχι μόνο φίλε και όχι μόνο, έχω δει ΠΟΛΥ χειρότερα πίστεψέ με.

stratos
24-02-10, 21:29
Στράτο, εκεί παίζει άλλο πράμα, όχι πατάτες μόνο, φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι...

Για αυτό το "πατάτες" είναι με τα εισαγωγικά.... Θα τα πούμε απο κοντά αυτά :)

Monsta
24-02-10, 21:33
LOL έχεις δίκιο ρε φίλε δεν τα πρόσεξα τα εισαγωγικά....my bad!

HULK
24-02-10, 21:39
Σήμερα ενώ πήγαινα να πλύνω την ταπεινή μου 320 στο πλυντήριο ήρθα πρόσωπο με πρόσωπο με αυτό το τέρας που ανήκει σε γνωστό ποδοσφαιριστή και λάτρη της αυτοκίνησης.

Μηπως σου ειπε και ποτε θα παρει τα ποδια του να παιξει καμια μπαλα που τον πληρωνουμε και καθεται?Για τα μπουζουκια και τα αμαξια πρωτος μαγκας.

skandalis447
24-02-10, 21:50
υπαρχουν 3 ΛΠ640 στην Ελλαδα,και τα 3 στην Αθηνα...Προ καιρου το ενα ειχε μια στενη επαφη με κατι κακες μπαριερες...Το ενα ειναι το υΓιουρκα,το αλλο γνωστου εμπορου Σ.... και το τριτο του πρωην της Σασας...Εχω κυνηγηθει με το 2ο στην συγγρου(ειναι γραμμενο καπου στο φορουμ) και με το 1ο στα οινοφυτα...Ο Γεωργιου σε μια εκπομπη του πρωινη (ξερουμε ολοι ποσο τρελλος με τα αμαξια ειναι)τον ρωτησε ενας ακροατης...ρε γιωργο γιατι ο Γιουρκας δεν μπορει να παρει τα ποδια του...και ο αλλος του απανταει...γιατι τιν πετυχε ενα ασημι 911 τουρμπο στα οινοφυτα και τον ξεκο... ειναι σκασμενος...το ειπε ακριβως ετσι...και στο καπακι (πρωι πρωι)με λιωσανε στα τηλεφωνα φιλοι...

chief
24-02-10, 21:52
Σήμερα ενώ πήγαινα να πλύνω την ταπεινή μου 320 στο πλυντήριο ήρθα πρόσωπο με πρόσωπο με αυτό το τέρας που ανήκει σε γνωστό ποδοσφαιριστή και λάτρη της αυτοκίνησης. Δεν άντεξα να μη το βγάλω φωτό καθώς το αμάξι είναι αν δεν κάνω λάθος ένα εκ των δέκα που κυκλοφορούν συνολικά σε όλο τον κόσμο!

Δεν ειναι μονο δέκα σε ολο το κοσμο.
Αρκετα πρεπει να ειναι.
Δεκαοκτω ειναι για μονο τα μεταχειρησμενα που ειναι για πουλημα στην Αγγλια, δυο εχει στην Κυπρο, δυο-τρια στην Ελλαδα.
Θα εχει καμια εκατον πενηνταρια πιστευω.

Stamatis
24-02-10, 21:56
Δεν ειναι μονο δέκα σε ολο το κοσμο.
Αρκετα πρεπει να ειναι.
Δεκαοκτω ειναι για μονο τα μεταχειρησμενα που ειναι για πουλημα στην Αγγλια, δυο εχει στην Κυπρο, δυο-τρια στην Ελλαδα.
Θα εχει καμια εκατον πενηνταρια πιστευω.
αρα κολοκύθια limited edition είναι.

mitsos_chania
24-02-10, 21:57
υπαρχουν 3 ΛΠ640 στην Ελλαδα,και τα 3 στην Αθηνα...Προ καιρου το ενα ειχε μια στενη επαφη με κατι κακες μπαριερες...Το ενα ειναι το υΓιουρκα,το αλλο γνωστου εμπορου Σ.... και το τριτο του πρωην της Σασας...Εχω κυνηγηθει με το 2ο στην συγγρου(ειναι γραμμενο καπου στο φορουμ) και με το 1ο στα οινοφυτα...Ο Γεωργιου σε μια εκπομπη του πρωινη (ξερουμε ολοι ποσο τρελλος με τα αμαξια ειναι)τον ρωτησε ενας ακροατης...ρε γιωργο γιατι ο Γιουρκας δεν μπορει να παρει τα ποδια του...και ο αλλος του απανταει...γιατι τιν πετυχε ενα ασημι 911 τουρμπο στα οινοφυτα και τον ξεκο... ειναι σκασμενος...το ειπε ακριβως ετσι...και στο καπακι (πρωι πρωι)με λιωσανε στα τηλεφωνα φιλοι...

και που το μαθε ο Γεωργιου????Αν δεν ηταν μαζι,ειναι αποδειξη το ποσο τρελη δημοσιογραφαρα ειναι:whistle:

skandalis447
24-02-10, 21:59
Τα συγκεκριμενα ειναι 30 αμαξια...

chief
24-02-10, 22:03
Τα συγκεκριμενα ειναι 30 αμαξια...

Μονο???
Μα αφου 18 ειναι αυτα που ειναι για πουλημα ΜΟΝΟ στο autotrader.uk.
Υπαρχουν και αλλα φανταζομαι που δεν ειναι για πουλημα.

Konstantinos E60
24-02-10, 22:04
αρα κολοκύθια limited edition είναι.

Ενω τα άλλα που δεν είναι....εχει απο ένα σε κάθε γειτονιά !!!:hystericalbs1:

Κυκλοφορεί και ένα κίτρινο στην Θεσ/νίκη οχι Versace(αυτά είναι άσπρα)

skandalis447
24-02-10, 22:06
Εγω λεω για τα Βερσατσε...νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι ειναι 30...και βγαινουν ολα σε αυτο το σπασμενο ασπρο χρωμα...

Stamatis
24-02-10, 22:08
Ενω τα άλλα που δεν είναι....εχει απο ένα σε κάθε γειτονιά !!!:hystericalbs1:

Κυκλοφορεί και ένα κίτρινο στην Θεσ/νίκη οχι Versace(αυτά είναι άσπρα)

χαχαχαχα:hystericalbs1:

Monsta
24-02-10, 22:09
υπαρχουν 3 ΛΠ640 στην Ελλαδα,και τα 3 στην Αθηνα...Προ καιρου το ενα ειχε μια στενη επαφη με κατι κακες μπαριερες...Το ενα ειναι το υΓιουρκα,το αλλο γνωστου εμπορου Σ.... και το τριτο του πρωην της Σασας...Εχω κυνηγηθει με το 2ο στην συγγρου(ειναι γραμμενο καπου στο φορουμ) και με το 1ο στα οινοφυτα...Ο Γεωργιου σε μια εκπομπη του πρωινη (ξερουμε ολοι ποσο τρελλος με τα αμαξια ειναι)τον ρωτησε ενας ακροατης...ρε γιωργο γιατι ο Γιουρκας δεν μπορει να παρει τα ποδια του...και ο αλλος του απανταει...γιατι τιν πετυχε ενα ασημι 911 τουρμπο στα οινοφυτα και τον ξεκο... ειναι σκασμενος...το ειπε ακριβως ετσι...και στο καπακι (πρωι πρωι)με λιωσανε στα τηλεφωνα φιλοι...

Φοβερό! Το περίμενες άραγε το αποτέλεσμα?

skandalis447
24-02-10, 22:16
Ναι το περιμενα...Βασικα τα μοναδικα σουπερκαρ που με φοβιζουν στο δρομο ειναι αλλα 911...τα οποια δεν μπορω να ξερω αν ειναι πιο δυνατα...αλλα επειδη σχεδον ολα τα γνωριζω προσωπικα,αποφευγω τις κακοτοπιες...ολα τα υπολοιπα δεν μπορουν να σταθουν διπλα σε 996,997 με 700 αλογα η και παραπανω...

Driver M
24-02-10, 22:44
Υπάρχουν και κάτι σούπρα και εβο όμως, σκέτα dragster, που κλείνουν σπίτια σε ό,τι σουπερκαρ κυκλοφορεί! Αλοίμονο στους ανυποψίαστους που θα τα πετύχουν και θα τα υποτιμήσουν...

skandalis447
24-02-10, 22:48
Γιαυτο μιλησα μονο για σουπερκαρ...ειπαμε προσεχω που παταωthumb

yannisv
24-02-10, 22:56
Δεν ειναι μονο δέκα σε ολο το κοσμο.
Αρκετα πρεπει να ειναι.
Δεκαοκτω ειναι για μονο τα μεταχειρησμενα που ειναι για πουλημα στην Αγγλια, δυο εχει στην Κυπρο, δυο-τρια στην Ελλαδα.
Θα εχει καμια εκατον πενηνταρια πιστευω.

Ναι είδα 20 στο wiki νόμιζα είχα διαβάσει δέκα εξ ου και η επιφύλαξη στο αρχικό ποστ για το νούμερο...και από ότι φαίνεται είναι περισσότερα.... :original:

GEORGE316
21-05-10, 11:32
υπαρχουν 3 ΛΠ640 στην Ελλαδα,και τα 3 στην Αθηνα...Προ καιρου το ενα ειχε μια στενη επαφη με κατι κακες μπαριερες...Το ενα ειναι το υΓιουρκα,το αλλο γνωστου εμπορου Σ.... και το τριτο του πρωην της Σασας...Εχω κυνηγηθει με το 2ο στην συγγρου(ειναι γραμμενο καπου στο φορουμ) και με το 1ο στα οινοφυτα...Ο Γεωργιου σε μια εκπομπη του πρωινη (ξερουμε ολοι ποσο τρελλος με τα αμαξια ειναι)τον ρωτησε ενας ακροατης...ρε γιωργο γιατι ο Γιουρκας δεν μπορει να παρει τα ποδια του...και ο αλλος του απανταει...γιατι τιν πετυχε ενα ασημι 911 τουρμπο στα οινοφυτα και τον ξεκο... ειναι σκασμενος...το ειπε ακριβως ετσι...και στο καπακι (πρωι πρωι)με λιωσανε στα τηλεφωνα φιλοι...

δεν ειμαι και τοσο σιγουρος για το αν υπαρχουν μονο 3 lp640.
συγκεκριμενα υπαρχει μομιμα μια κιτρινη στο παρκινγκ της ΧΑΝΘ στη θεσσαλονικη και μια πορτοκαλι που την εχω πετυχει αρκετες φορες στο δρομο για τη δουλεια(μαλλον με τον μαστορα δουλευουμε σε κοντινες περιοχες.)

Skyline_IS
21-05-10, 11:53
θεσσαλονικη εχω πετυχει απλη κιτρινη murcielago και ποντικη LP640 επιχειρηματια γνωστου.Και τα 2 στο ωραιοκαστρο..

GEORGE316
21-05-10, 12:30
αφου του ειπα του βλακα....να μην τις πηγαινει στο ωραιοκαστρο....εχει ανηφορες....δεν με ακουει αυτο το παιδι...θα τον απολυσω....
περαν της πλακας,νομιζω οτι ενα murcielago ειναι ....απο μονο του...τι και αν ειναι LP640 τι και αν ειναι βερσατσε....
για εμας ειναι ενα απιαστο ονειρο που δεν υπαρχει περιπτωση να γινει αληθινο.