PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλοοοοοςς.....στουκος!



black_beauty
21-08-12, 14:53
https://www.9kracing.com/watch-this-kid-crash-his-bmw-m3-like-a-boss/

Panos 316T
21-08-12, 15:48
Παλι καλα που δεν επαθε κατι το παιδι.

Το μητριο εγινε σωβρακο.

Christos 330
21-08-12, 15:51
Πριν 14 (ημουν 15 ετων) χρονια με audi 80 cc σε εναν δρομο μονο με χαλικια επαιζα με

το τιμονι και χορευε ο κωλος μεσα στην χαρα εγω μου εφυγε το αμαξι επανω σε

κρασπεδα και μολις 1 μετρο απο μια κολονα τις δεη . . .

Απο ζημια 2 ζαντες off + τα λαστιχα . . .

Απο εκει και μετα το μυαλο μπηκε εκει που επρεπε !!!

Ο πιτσιρικας δε νομιζε οτι τα ηξερε ολα ελα ομως που η εκπληξη κρυβεται εκει που δεν το

περιμενεις !!!

Stamatis
21-08-12, 15:58
Το απογείωσε...

δεν πειράζει... τουλάχιστον έμαθε, χωρίς να πάθει τίποτα.

Πόσοι και πόσοι δεν έχουν πληρώσει άσχημα απο την πρώτη κιόλας στραβή χωρίς ευκαιρία για δεύτερη....

πάλι καλά...

sasabmw
21-08-12, 16:01
ο συγκεκριμενος βλακας δε βλεπω να ηθελε να παιξει στο χωματοδρομο, απλα δεν ειδε την καμπη του δρομου και συνεχισε ευθεια. Αυτα συμβαινουν οταν εισαι στραβαδι και το παιζεις οδηγαρα.

bill_m3
21-08-12, 16:02
Το απογείωσε...

δεν πειράζει... τουλάχιστον έμαθε, χωρίς να πάθει τίποτα.

Πόσοι και πόσοι δεν έχουν πληρώσει άσχημα απο την πρώτη κιόλας στραβή χωρίς ευκαιρία για δεύτερη....

πάλι καλά...

Ελπίζουμε να έμαθε .....

Πάντως και εγώ με αυτόν τον τρόπο έμαθα, 18χρονος με το νισσαν του πατέρα δεν άφηνα στροφή για στροφή χωρίς χειρόφρενο, το έφερα μια πολύ απαλή τουμπίτσα σε πάγο στο Περτούλι και δεν το ξανακούμπησα το χειρόφρενο πέρα από το παρκάρισμα!! :original: :original: :original:

Stamatis
21-08-12, 16:04
Ελπίζουμε να έμαθε .....

Πάντως και εγώ με αυτόν τον τρόπο έμαθα, 18χρονος με το νισσαν του πατέρα δεν άφηνα στροφή για στροφή χωρίς χειρόφρενο, το έφερα μια πολύ απαλή τουμπίτσα σε πάγο στο Περτούλι και δεν το ξανακούμπησα το χειρόφρενο πέρα από το παρκάρισμα!! :original: :original: :original:



https://www.youtube.com/watch?v=jAMdqfTuIIU

bill_m3
21-08-12, 16:07
:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Μπα όχι Σταμάτη, όταν λέμε απαλή εννοούμε απαλή, σταμάτησε το αυτοκίνητο για 3-5 δευτερόλεπτα στην άκρη του δρόμου (που μου φάνηκαν αιώνες) και μετά ....... οι ρόδες στον αέρα!!!

zaharias
21-08-12, 16:11
Ακυρο στουκι παντως..
Να πεις οτι ηταν και καμια αποτομη στροφη και τον πεταξε..
Μια μικρη στροφη ηταν και πηγε ευθεια ο μακακας..
Εφοσον δεν χτυπησε.. ολα καλα.. Κριμα το ///Μ...

Κωνσταντίνος
21-08-12, 16:16
M3 ήταν, ή απλό 3άρι ;

NS-conv
21-08-12, 16:23
ο συγκεκριμενος βλακας δε βλεπω να ηθελε να παιξει στο χωματοδρομο, απλα δεν ειδε την καμπη του δρομου και συνεχισε ευθεια. Αυτα συμβαινουν οταν εισαι στραβαδι και το παιζεις οδηγαρα.

Την ειδε την καμπη για αυτο και εστριψε το τιμονι,οσο το εστριψε...Απλα την πατησε απο την ανωμαλια του δρομου και τα αρκετα χλμ για αυτη τη στροφη...Συμβαινουν αυτα...Κανεις δεν γεννηθηκε Ari Vatanen...

Thomelef
21-08-12, 16:23
Shit happens.
Τι να κανουμε, βαρυ το τιμημα καμμια φορα. Αφου δεν επαθε τπτ, κομματια να γινει το μπουρδελο...

zaharias
21-08-12, 16:27
Ακυρο στουκι παντως..
Να πεις οτι ηταν και καμια αποτομη στροφη και τον πεταξε..
Μια μικρη στροφη ηταν και πηγε ευθεια ο μακακας..
Εφοσον δεν χτυπησε.. ολα καλα.. Κριμα το ///Μ...

Ξαναβλεποντας το βιντεο.. Σκεφτηκα μηπως εκανε σαν "σαμαρακι" ο δρομος πριν τη στροφη και εχασε τα τιμονια..?? δεν φαινεται καλα στο βιντεο..

NS-conv
21-08-12, 16:28
Ξαναβλεποντας το βιντεο.. Σκεφτηκα μηπως εκανε σαν "σαμαρακι" ο δρομος πριν τη στροφη και εχασε τα τιμονια..?? δεν φαινεται καλα στο βιντεο..

thumb Αυτο ακριβως...

sasabmw
21-08-12, 16:33
Ξαναβλεποντας το βιντεο.. Σκεφτηκα μηπως εκανε σαν "σαμαρακι" ο δρομος πριν τη στροφη και εχασε τα τιμονια..?? δεν φαινεται καλα στο βιντεο..

Ετσι ειναι, δεν εστριψε απλα ''εφυγαν'' τα χερια του λιγο αριστερα λογω του σαμαρακιου..

Vasilis M3
21-08-12, 16:38
M@λακισμένο....:ranting2: Γι'αυτό το δίπλωμα το παίρνεις στα 18 και όχι στα 8...

Κρίμα το ///Μ3...:thumbsdown:

Thomelef
21-08-12, 17:11
Ειτε 8 ειτε 38, ένα και το αυτο.
Αν εισαι γενικα ανησυχος και δεν κρατιεσαι, γινονται και αυτα.

ghost-rider
21-08-12, 19:08
Hταν πολλα τα χλμ. Μετα το σαμαρακι μου φανηκε οτι ηταν στον αερα. Εκανε κινηση αλλα ουτε που την ενιωσε...
Οσο και να εστριβε το αμαξι ηταν καταδικασμενο να φυγει ευθεια...
Δεν ειχε ακομα εμπειρια το παιδι. Ολοι την εχουμε παθει. Αλλοι γλιτωσαν αγρατσουνιστοι, αλλοι εσπασαν αυτοκινητο, αλλοι δεν τα καταφεραν...

Αφου δεν χτυπησε ουτε του παπα!
Να μαστε εμεις καλα και τα σιδερικα φτιαχνονται.


ΥΓ. Οχι οτι ενας εμπειρος θα καταφερνε να το στριψει με αυτη την ταχυτητα σε αυτη τη στροφη.
Απλα θα εμπαινε με πιο λιγα χλμ...

Stamatis
21-08-12, 19:42
Οχι οτι ενας εμπειρος θα καταφερνε να το στριψει με αυτη την ταχυτητα σε αυτη τη στροφη.

Ο Θωμάς το έχει κάνει.
Εστριψε αυτή τη στροφή με 130
Τότε που προσπέρασε τον Τσακ Νόρρις.
Απο πίσω έπαιζε φώτα ο Τσιφ.
Ο Κρητικός τόκοψε ευθεία και πέρασε απο τα χωράφια, γιατί έχει διπλοκάμπινο και ξέρει απο οφ ροαντ.

ghost-rider
21-08-12, 19:54
Ξερω προεδρε. Εγω ημουν ο σοφερ του τσακ νορρις!
Απλα τωρα ειπα να μην επεκταθω...
Δε θα μας προσπερναγε κανεις αλλα το αφεντικο μου ελεγε να μην παιρναω τα 200. Ειχε εναν καμβα πισω κ αποτυπωνε το τοπιο.

m-power_01
21-08-12, 19:57
Όταν ήρθε το χαιβανι ο Θωμάς εγω είχα ήδη ανάψει τσιγάρο !

GiannisRob
21-08-12, 20:02
Όταν ήρθε το χαιβανι ο Θωμάς εγω είχα ήδη ανάψει τσιγάρο !

... με τον αναπτήρα που ξέχασα πάνω στις πέτρες όταν σηκώθηκα να φύγω. Είχα βαρεθεί να σας περιμένω...

:D

Thomelef
21-08-12, 20:23
Ο Θωμάς το έχει κάνει.
Εστριψε αυτή τη στροφή με 130
Τότε που προσπέρασε τον Τσακ Νόρρις.
Απο πίσω έπαιζε φώτα ο Τσιφ.
Ο Κρητικός τόκοψε ευθεία και πέρασε απο τα χωράφια, γιατί έχει διπλοκάμπινο και ξέρει απο οφ ροαντ.
130 μιλια...να τα λεμε ολα, και οχι μισα.
Ο κρητικος το εκοψε ευθεια γιατι τον επιασε κοψιμο, και δεν κρατιοταν αλλο. Τα υπολοιπα ειναι απλα φημες.
Οσο για τον τσακ, τον εφαγε η σιγουρια ολα αυτα τα χρονια, και η τσουνα ηταν πολυ πικρη παρολο που ηταν φρεσκοπλυμενη και ξυρισμενη οπως παντα.

Όταν ήρθε το χαιβανι ο Θωμάς εγω είχα ήδη ανάψει τσιγάρο !
Εσενα ρε μ@λ@κισμεν@ το ξερει ο γερος σου οτι καπνιζεις, και οτι παιρνεις κρυφα το αυτοκινητο και τριγυρνας σαν το τσιλιμπιρδονι πισω απο τους γρηγορους???

Bazil Van Sinner
21-08-12, 20:41
ο συγκεκριμενος βλακας δε βλεπω να ηθελε να παιξει στο χωματοδρομο, απλα δεν ειδε την καμπη του δρομου και συνεχισε ευθεια. Αυτα συμβαινουν οταν εισαι στραβαδι και το παιζεις οδηγαρα.:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown :

Θα γουσταρα πολυ οταν ημουν πιτσιρικας να ειχε ο πατερας μου μιτριο..:whistle:

επειδη ο δικος μου ειχε ενα σιβικ του 82 ,αρκεστηκα σε κεινο και στουκαρα μετωπικη με τρακερι:hystericalbs1::hystericalbs1::hyste ricalbs1:

...αυτα εχουν τα αγοριστικαπαιδικα χρονια σασα:whistle:

δεν θα ξεχασω την πρωτη φορα που βγηκα απ το δρομο με ενα 90αρι σουπερκαμπ,ημουν2α γυμνασιου.....εφυγα ακριβως ετσι!
σαν τον μικρο εδω,δεν αντεδρασα καθολου!ηταν λες και με τραβουσε ο τραφος:hystericalbs1: ετσι πιστευω εφυγε ο μικρος,δεν το καταλαβε καθολου!!!!

Stamatis
21-08-12, 20:44
:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Θα γουσταρα πολυ οταν ημουν πιτσιρικας να ειχε ο πατερας μου μιτριο..:whistle:

επειδη ο δικος μου ειχε ενα σιβικ του 82 ,αρκεστηκα σε κεινο και στουκαρα μετωπικη με τρακερι:hystericalbs1::hystericalbs1::hyste ricalbs1:

...αυτα εχουν τα αγοριστικαπαιδικα χρονια σασα:whistle:

δεν θα ξεχασω την πρωτη φορα που βγηκα απ το δρομο με ενα 90αρι σουπερκαμπ,ημουν2α γυμνασιου.....εφυγα ακριβως ετσι!
σαν τον μικρο εδω,δεν αντεδρασα καθολου!ηταν λες και με τραβουσε ο τραφος:hystericalbs1: ετσι πιστευω εφυγε ο μικρος,δεν το καταλαβε καθολου!!!!

χαχαχαχα ομοιπαθής.
εγώ ειχα φύγει με C50, τον τράγο..... στρογγυλοφάναρο...

Στούνκ, στο χαντάκι...

πρώτο που κοίταξα αν έσπασε η ποδιά.
Δεύτερο, που στο διάτανο είχε πάει το παπούτσι...

Nikos!
21-08-12, 20:50
Καταρχάς είναι εντελώς λάθος η θέση των χεριών του στο τιμόνι αλλά και το σώμα του. :thumbsdown:

Επίσης πήγε να στρίψει τάπα μια τυφλή στροφή, αφρενάριστος. :shok:

Δεν υπήρχε κανένα σαμαράκι, απλά το αυτοκίνητο από το προηγούμενο "άλμα" ήταν κάπως "ελαφρύ" με χαμηλή πρόσφυση.

Από την αρχή φαινόταν πάντως ήταν ένα ατύχημα έτοιμο να συμβεί...

Πάλι καλά που τη γλίτωσε ο μικρός.

Bazil Van Sinner
21-08-12, 20:56
χαχαχαχα ομοιπαθής.
εγώ ειχα φύγει με C50, τον τράγο..... στρογγυλοφάναρο...

Στούνκ, στο χαντάκι...

πρώτο που κοίταξα αν έσπασε η ποδιά.
Δεύτερο, που στο διάτανο είχε πάει το παπούτσι...


μακραν το πιο τραγικο μπροστινο που χει φορεθει σε διτροχο!!!!:ranting2:

σταματη φιλε,με απογοητευσες!!!!!Φορουσες ποδια???:hystericalbs1::hystericalbs1::hyster icalbs1: αν ειναι να φυγεις φυγε σωστα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: καγκουρικα με σεμπρινγκ και νυχακι!!!:hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

υ.γ. αλητεια φαση κ ετσι!

Stamatis
21-08-12, 21:02
μακραν το πιο τραγικο μπροστινο που χει φορεθει σε διτροχο!!!!:ranting2:

σταματη φιλε,με απογοητευσες!!!!!Φορουσες ποδια???:hystericalbs1::hystericalbs1::hyster icalbs1: αν ειναι να φυγεις φυγε σωστα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: καγκουρικα με σεμπρινγκ και νυχακι!!!:hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

υ.γ. αλητεια φαση κ ετσι!

Ηταν 10 ημέρων..... :ranting2: δεν την είχα βγάλει ακόμα.... :hystericalbs1:

SoNiC_77Gr
21-08-12, 21:16
Απο οτι φαινεται στο βιντεο, κανει ενα μικρο αλμα καθως ειναι λιγο ανηφορικος ο δρομος σε εκεινο το σημειο, με το που αρχιζει κ κανει καμπυλη προς τα κατω κ ερχεται κ η στροφη εχει στριψει ελαχιστα το τιμονι προς τα αριστερα αλλα που να ακουσει, αφου ηταν ολο στον αερα, βαλε κ τα χιλιομετρα... ε μετα η συνεχεια ειναι γνωστη σε τετοιες περιπτωσεις!

dafidack
21-08-12, 23:33
Λετε για τον πιτσιρικα αλλα αμα ακουγατε ή βλεπατε εμενα πως εφυγα,τοτε θα αλλαζατε γνωμη :rally:
Κia Shuma σε στροφη ανοιχτη,στη νεα εθνικη οδο Θεσ/νικης-Αθηνων στο υψος της Μεθωνης.Εφυγα με 180 χιλ. βραδυ ισια στον κομβο (οποιοι ξερουν θα καταλαβανε κιολας) .Απο θαυμα γλυτωσαμε 3 ατομα αφου σπασανε οι τροχοι και το αμαξι εκανε σβουρες στην κατηφορα :shok:
Τωρα βαρατε ολοι μαζι χαχαχα :ranting2::ranting2:

steliosm46
22-08-12, 00:22
Καλά ο πιτσιρικάς την άκουσε τελείως! Μια χαρά αφου δεν έπαθε τίποτα!

αλλά κόπηκαν τα πόδια του! Κατάλαβε τι τον περιμένει όταν πάρει τον μπαμπά τηλέφωνο και του πει.. "Μπαμπά, τράκαρα με το αυτοκίνητο" !!:ranting2:

Γιαυτό δεν μαθαίνουμε να οδηγάμε με BMW M3 αλλά ανεβαίνουμε κανα αγροτικό
ρημάδι.. (παρεπιπτόντως μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια και τις πρώτες οδηγικές εμπειρίες στα 7 και τα παντιλίκια στα χωράφια)

steliosm46
22-08-12, 00:54
Συνομιλία Πατέρα με τον Γιο μετά την στούκα..

Γιος: "Έλα μπαμπά..."

Πατέρας: " Έλα ρε..που είσαι? άντε τσακίσου και έλα δω, μια βόλτα στο δωσα και πέρασε μια ώρα! "

Γιος: " Ναι....ξέρεις μπαμπά.."

Πατέρας: " τι ρε..λέγε"

Γιος: "δεν μπορώ να έρθω...!"

Πατέρας: " Γιατί?"

Γιος: " να γιατί βγήκα απ το δρόμο με το αμάξι και έπεσα πάνω σε ένα βράχο!! Δεν φταίω εγώ πετάχτηκε ένα σκυλί μπροστά μου, ξέρεις απο αυτά εδώ κοντά στα μαντριά που έχουμε"

Πατέρας: " TIIII??? σε βράχο? τι έκανες ρε? είσαι καλά? "

Γιος: "Nαι καλά είμαι μπαμπά μην ανησυχείς..δεν έπαθα τίποτα, άνοιξε και ο αερόσακος.."

Πατέρας: " ε τώρα ετοιμάσου να σε σκίσω... όχι Μ3 με το γάιδαρο θα πηγαίνεις βόλτα!! "


:th_Laie_67-1:

Thomelef
22-08-12, 14:13
ή πολύ απλά μπορεί να πεί...f@ck this. since you are ok forget about the car. find a way to bring the car back while i try to call the insurance.
γιατί πολύ απλά, έξω είναι αλλιώς τα πράγματα.

steliosm46
22-08-12, 14:33
ε σίγουρα είναι αλλιώς δεν διαφωνώ,απλά κάνουμε και λίγο χίουμορ! thumb

super duper
22-08-12, 18:49
αν δεν παθεις δεν θα μαθεις, αρκει να ειναι μονο μικροζημιες.
οι λαμαρινες ξαναφτιαχνονται η αγοραζονται οι ανθρωποι οχι.
οσο αφρα για τον πιτσιρικα, νομιζω οτι ητν πολυ μικρος γαι μ3.
στην ηλικια του με θυμαμαι με ενα panda .
δεν ηταν ασχημα

Stamatis
22-08-12, 20:50
99% βουτηγμενο ηταν το αμάξι.
ποιός λογικός πατέρας δίνει 340 άλογα ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΑΜΜΕΝΟ?

nikos1400
22-08-12, 22:43
99% βουτηγμενο ηταν το αμάξι.
ποιός λογικός πατέρας δίνει 340 άλογα ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΑΜΜΕΝΟ?

το ειπες και μονος σου.

valerios2000
23-08-12, 09:10
Βασικα ειναι ποιος "ζηταει" 340 αλογα με συμπεριφορα σαν audi 80, σιβικ του 82, σουπερκαμπ επαγγελματικο
αν ηταν ετσι οπως πρεπει να ηταν στημενο, αλλα μετα θα ηθελε χερια κ οταν το 90% των πελατων το δουλευουν για να πανε 16 χιλιομετρα περιφεριακο κ 34 χιλιομετρα αυτομπαν για να πανε απο το σπιτι στα προαστια στην δουλεια στο γραφειο σε αυτους τους δρομους πατανε 1 φορα φρενο πριν τα διοδια κ μια οταν φτασουν στο παρκινγκ
επιστρεφοντας, αν ηταν ετσι οπως πρεπει , θα εμπαινε σε ολες τις προηγουμενες στροφες με -10 χιλιομετρα με ταση της ουρας να ανοιξει στο μισο γκαζι , ο τυπος θα πηγαινε παντου -15 απο οσο παει γιατι στην παραμικρη μεταβολη στο γκαζι θα τον φοβιζε ο κωλος, οταν πατας κ περναει δυναμη, πατας κ στριβει ετσι απλα, λεγοντας σου εχω οριο ακομα αλλα οχι ποσο ακομα, με μια υποψια φορτισης της εξω μπροστα ροδας αναλογα την στροφη αντιστοιχα κ μπαινεις , ειναι ενα αμαξι που μπορουν να το πανε γρηγορα πολλοι , ακομα κ ασχετοι, απλα μην τους το δωσεις για περισσοτερο απο 10 λεπτα, ειναι το Point of no return γιατι απο εκει κ μετα νιωθουν οτι το "ξερουν" κ πιεζουν χωρις να εχουν την εμπειρια του τι θα γινει στην επομενη στροφη, σου λεει θα γινει? οτι θα γινει στις προηγουμενες 25 απλα ενα κλικ πιο γρηγορα
Το μ3 ειναι ενα αμαξι με υψηλα ορια, σου το δειχνει αμεσως ,ειναι αμαξι που σε "εχει" δεν το εχεις ΓΙΑΤΙ σου κρυβει το ως που αντεχει, εκει ειναι η μαγκια του, εκει ειναι η δυσκολια του, οχι τα πατζαρια που ακουω οχι θελει χερια κ δαγκωνει και και, δαγκωμα ξερεις ποιο ειναι? σε 3 ομοιες στροφες μπαινω κατα 90% ιδια με μονη διαφορα το οτι στην μια απο τις 3 μπηκα με +5 χιλιομετρα κ 1 κλικ περισσοτερο γκαζι κ ξαφνικα βρεθηκα καθετα στο δρομο (εφοσον εχουμε υποστροφικα φαινομενα πως να γινει αυτο? η δαγκωμα ειναι το πεταξε μουρες? πεταξε μουρες γιατι η φορτισες πολυ το τιμονι κ εστριψες με παραπανω γωνια απο οσο χρειαζεται Η μπηκες με +20 απο οσο μπορουσε να μπει στο turn in, αρα εσυ εκανες λαθος δεν δαγκωσε αυτο)

Bazil Van Sinner
23-08-12, 09:49
Βασικα ειναι ποιος "ζηταει" 340 αλογα με συμπεριφορα σαν audi 80, σιβικ του 82, σουπερκαμπ επαγγελματικο
αν ηταν ετσι οπως πρεπει να ηταν στημενο, αλλα μετα θα ηθελε χερια κ οταν το 90% των πελατων το δουλευουν για να πανε 16 χιλιομετρα περιφεριακο κ 34 χιλιομετρα αυτομπαν για να πανε απο το σπιτι στα προαστια στην δουλεια στο γραφειο σε αυτους τους δρομους πατανε 1 φορα φρενο πριν τα διοδια κ μια οταν φτασουν στο παρκινγκ
επιστρεφοντας, αν ηταν ετσι οπως πρεπει , θα εμπαινε σε ολες τις προηγουμενες στροφες με -10 χιλιομετρα με ταση της ουρας να ανοιξει στο μισο γκαζι , ο τυπος θα πηγαινε παντου -15 απο οσο παει γιατι στην παραμικρη μεταβολη στο γκαζι θα τον φοβιζε ο κωλος, οταν πατας κ περναει δυναμη, πατας κ στριβει ετσι απλα, λεγοντας σου εχω οριο ακομα αλλα οχι ποσο ακομα, με μια υποψια φορτισης της εξω μπροστα ροδας αναλογα την στροφη αντιστοιχα κ μπαινεις , ειναι ενα αμαξι που μπορουν να το πανε γρηγορα πολλοι , ακομα κ ασχετοι, απλα μην τους το δωσεις για περισσοτερο απο 10 λεπτα, ειναι το Point of no return γιατι απο εκει κ μετα νιωθουν οτι το "ξερουν" κ πιεζουν χωρις να εχουν την εμπειρια του τι θα γινει στην επομενη στροφη, σου λεει θα γινει? οτι θα γινει στις προηγουμενες 25 απλα ενα κλικ πιο γρηγορα
Το μ3 ειναι ενα αμαξι με υψηλα ορια, σου το δειχνει αμεσως ,ειναι αμαξι που σε "εχει" δεν το εχεις ΓΙΑΤΙ σου κρυβει το ως που αντεχει, εκει ειναι η μαγκια του, εκει ειναι η δυσκολια του, οχι τα πατζαρια που ακουω οχι θελει χερια κ δαγκωνει και και, δαγκωμα ξερεις ποιο ειναι? σε 3 ομοιες στροφες μπαινω κατα 90% ιδια με μονη διαφορα το οτι στην μια απο τις 3 μπηκα με +5 χιλιομετρα κ 1 κλικ περισσοτερο γκαζι κ ξαφνικα βρεθηκα καθετα στο δρομο (εφοσον εχουμε υποστροφικα φαινομενα πως να γινει αυτο? η δαγκωμα ειναι το πεταξε μουρες? πεταξε μουρες γιατι η φορτισες πολυ το τιμονι κ εστριψες με παραπανω γωνια απο οσο χρειαζεται Η μπηκες με +20 απο οσο μπορουσε να μπει στο turn in, αρα εσυ εκανες λαθος δεν δαγκωσε αυτο)


κατσε ρε φιλος γιατι με μπερδεψες!!!!
Βασικα να σε ρωτησω κατι,γιατι κραζεις το μιτριο????,εχω διαβασει και παλαιοτερες δημοσιευσεις σου και δεν σε καταλαβαινω!Εδω ειναι μια πλατεια γεματοι απο BMWακηδες και προσπαθεις σωνει και ντε να βγαλεις καλυτερο το S2K?????Γιατι?????Τοσο αχτι το χεις?????

συμπεριφορα σαν audi 80, σιβικ του 82, σουπερκαμπ επαγγελματικο
για ποιο μιλας για το μιτριο?????πφφφφφφ πανε παρε ενα φθηνηναν αρκετα:thumbsdown:
Και ολα αυτα με τις υποστροφες και τα λοιπα,απο που τα καταλαβες απο την εξωτερικη καμερα ενος 20δευτερολεπτων βιντεο????

valerios2000
23-08-12, 10:46
Το κραξιμο που ειδες? εγω ειπα, οτι σε μια αλφα στροφη με εναν αλφα τροπο οδηγησης ολοι εδω μεσα γραψανε οτι παθανε το ιδιο με κατι αμαξια σαν το αουντι 80 κτλ
Μετα δεν ειπα οτι δεν το εκανε η Bmw ετσι επειδη μονο ετσι γινεται,αλλα ετσι το θελουν οι πελατες κ μονο ετσι το πανε ολοι γρηγορα αλλα οπως ειδες απο το βιντεο οχι πολυ γρηγορα
(εντομεταξυ φαινετε οτι γραφεις απλα για να γραφεις κ ιντερνετικα μονο γιατι πιστεψε με δεν ξερεις πολλες λεπτομερειες κ γενικα υποθετεις αβασιμα κ εκφραζεσαι αβασιμα κιολας)

Skyline_IS
23-08-12, 10:51
99% βουτηγμενο ηταν το αμάξι.
ποιός λογικός πατέρας δίνει 340 άλογα ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΛΑΜΜΕΝΟ?

Μερικοι το κανουν..Ειχα δει παλαιοτερα που πιτσιρικας μαζι με την παρεα του καναν βολτα το Μ5 του μπαμπα και εφυγε σε ενα σημειο με πολλα χλμ και το αποτελεσμα ηταν το αμαξι στην κυριολεξια να γινει κομματια :thumbsdown:

https://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/111545-airstrip-crash-florida-5-killed.html

Bazil Van Sinner
23-08-12, 11:57
(εντομεταξυ φαινετε οτι γραφεις απλα για να γραφεις κ ιντερνετικα μονο γιατι πιστεψε με δεν ξερεις πολλες λεπτομερειες κ γενικα υποθετεις αβασιμα κ εκφραζεσαι αβασιμα κιολας)

?????????????????????????????????

dafidack
23-08-12, 11:58
Μερικοι το κανουν..Ειχα δει παλαιοτερα που πιτσιρικας μαζι με την παρεα του καναν βολτα το Μ5 του μπαμπα και εφυγε σε ενα σημειο με πολλα χλμ και το αποτελεσμα ηταν το αμαξι στην κυριολεξια να γινει κομματια :thumbsdown:

https://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/111545-airstrip-crash-florida-5-killed.html

Πωωωω ρε φιλε!!!Σοκαριστηκα... :shok::shok::shok::shok:

valerios2000
23-08-12, 12:14
?????????????????????????????????

Εχεις να πεις κατι περισσοτερο?
μια εμπειρια σου κατι?
κατι ωστε να δειξεις οτι εχω λαθος?
απο ενα κειμενο 280 λεξεων τραβας ενα copy paste και απαντας σε οτι θες κ οπως θες, σχολιασε πρωτα στο συνολο το κειμενο γραμμη προς γραμμη κ μετα ελα πες, οταν κατι εχει συμπεριφορα με ενα σιβικ του 82, δεν ειναι κακο.... αν πχ ειχε ιδια συμπεριφορα με ενα F40 του 85 αλλαζει κατι? , εσυ το βλεπεις ετσι, αλλα η αρχη λειτουργιας ειναι ιδια
το σιβικ οπως κ το μ3 εχουν ενα σεταπ προς την ασφαλεια την ουδετεροτητα κ την ευκολη χρηση απο τον μεσο οδηγο, στα χερια ενος εμπειρου δε μπορει να παει πετσα πισω απο ΕVO, αλλα σου λεω οτι αυτος ο εμπειρος οδηγος θα θεσει στο περιπου το ανωτερο οριο του αμαξιου περνοτας feedback απο οτι του εχει δωσει το αμαξι στο 70% του οριου του, εκει ειναι το δυσκολο, να εξερευνησεις το υπολοιπο 30%
ΕΝΩ στο s2k σου το δειχνει απο την αρχη κ σου κοβει τις μ@λ@κι$ς , ειναι η σβουρα στην πρωτη στροφη η σβουρα στην δευτερη απο τον μη-εμπειρο στην πισω κινηση,θες να το καταλαβεις εχει καλως
τωρα αν κολλας στο αν ειναι καλυτερο ειναι δικο σου θεμα
παντως το σωστο ειναι να παρεις το bmw και πανε σε μια μαντρα κ παιξτο οτι θες να κανεις τραμπα με s2k κτλ κ ζητα να το πας μια βολτα
μετα κανε κ το ιδιο με το μ3 μπας κ καταλαβεις τι λεω τοση ωρα

Bazil Van Sinner
23-08-12, 12:25
Βαλεριε μαλλον εσυ απο ενα θεμα με 4σελιδες απαντησες αποσπασματικα και φαινεται απο τα γραφωμενα σου.

Θα θελα να μου εξηγησεις τι εννοεις στην παραθεση που σου εχω βαλει παραπανω.

Δεν βλεπω που μπορει να ειναι ιδια η αρχη λειτουργιας με ενα αγωνιαρικο πισωκινητο πολυστροφο,50-50 ζυγισμενο εργαλειο με ενα καροτσι μπροστοκινητο-ο θεος βοηθος-σιβικ!

Οταν μιλας για S προφανως μιλας για AP1 ,γιατι στο επομενο μπηκε αντισπιν που σου παρεχη την ουδετεροτητα και ασφαλεια που ψαχνεις.

Δεν κολλαω σε τιποτα ,το S ειναι απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια και πιθανον να αποκτησω και ενα συντομα....

Οσον αφορα την εμπειρια μου και τις γνωσεις,να σε πω πως δεν με εμπναιει η γραφη σου να στα πω και ειναι παρα πολλα.

Ευχαριστω.

Thomelef
23-08-12, 12:31
πέραν απο το διαφορετικό στήσιμο και το μακρύτερο μετατρόχιο, ένα μεγάλο ατού που έχει το Μ3, είναι τα 340 άλογα του όπου σε βοηθάνε να κάνεις τα πάντα. ακόμα και να συγχωρήσεις ο ίδιος τον εαυτό σου σε κάποιο λάθος, αρκεί να ξέρεις τι κάνεις.
η ομοιόμορφη καμπύλη ροπής του επίσεις, σε βοηθάει στο να ξέρεις ανα πάσα στιγμή τι πρόκειτε να κάνει το αμάξι στο παραμικρό πάτημα του γκαζιού.
όσων αφορά την σύγκριση των δύο, ναι είναι και τα δύο πολύ καλά αυτοκίνητα, με το Μ3 να είναι γενικότερα ανώτερο σαν όχημα.
however, το s2k χρειάζεται μεγαλύτερα κοχόνες και εμπειρία (όχι απο γενικά πίσω κίνηση, αλλά εμπειρία στο ίδιο το αυτοκίνητο) για να το πάς όπως μπορεί πραγματικά να πάει.
ναι, το Μ3 είναι πού user friendly, το οποίο όμως μπορεί να σου δώσει πολύ άσχημο χαστούκι αν πάς να κάνεις υπερβολές.
συμφωνώ δλδ με αυτό που γράφει ο βαλέριος γενικά, δεν συμφωνώ με τον ειρωνικό τρόπο που τα γράφει. μπορεί και απλά να μου φαίνεται ότι τα λέει ειρωνικά. bottom line is that as far as the two cars are concerned, i agree with most of what he is saying.

valerios2000
23-08-12, 12:45
πέραν απο το διαφορετικό στήσιμο και το μακρύτερο μετατρόχιο, ένα μεγάλο ατού που έχει το Μ3, είναι τα 340 άλογα του όπου σε βοηθάνε να κάνεις τα πάντα. ακόμα και να συγχωρήσεις ο ίδιος τον εαυτό σου σε κάποιο λάθος, αρκεί να ξέρεις τι κάνεις.
η ομοιόμορφη καμπύλη ροπής του επίσεις, σε βοηθάει στο να ξέρεις ανα πάσα στιγμή τι πρόκειτε να κάνει το αμάξι στο παραμικρό πάτημα του γκαζιού.
όσων αφορά την σύγκριση των δύο, ναι είναι και τα δύο πολύ καλά αυτοκίνητα, με το Μ3 να είναι γενικότερα ανώτερο σαν όχημα.
however, το s2k χρειάζεται μεγαλύτερα κοχόνες και εμπειρία (όχι απο γενικά πίσω κίνηση, αλλά εμπειρία στο ίδιο το αυτοκίνητο) για να το πάς όπως μπορεί πραγματικά να πάει.
ναι, το Μ3 είναι πού user friendly, το οποίο όμως μπορεί να σου δώσει πολύ άσχημο χαστούκι αν πάς να κάνεις υπερβολές.
συμφωνώ δλδ με αυτό που γράφει ο βαλέριος γενικά, δεν συμφωνώ με τον ειρωνικό τρόπο που τα γράφει. μπορεί και απλά να μου φαίνεται ότι τα λέει ειρωνικά. bottom line is that as far as the two cars are concerned, i agree with most of what he is saying.

Φαινετε ειρωνικο δεν ειναι, αυτο που ηθελα να πω ειναι πως το παιδι στο Video εφτασε εκει που εφτασε γιατι το ιδιο το αμαξι του επετρεψε να φτασει, αν ηταν πιο "δυσκολο" και ναι το μτριο μπορει να γινει δλδ ελεος δεν ειναι FXX, θα το ειχε χασει 3 στροφες πιο πριν η θα ηταν χαμενο 3 στροφες πιο πριν κ θα παλευε με τον εαυτο του με τελικη καταληξη τις πετρες
Τι ειπα αλλα χαθηκε με ανουσια copy paste , οτι μπορουσε το ιδιο αμαξι να ειχε ενα σεταπ εξ εργοστασιου που θα το εκανε πιο αργο overall, στο range των -10 χιλιομετρων ανα στροφη αλλα θα βιδωνε περισσοτερο την μουρη κ θα σου μιλαγε με την ουρα, αυτο φοβιζει τον απειρο οδηγο, γιατι σε εναν κοσμο που ολοι οδηγανε FF Layout, αυτο φοβιζει, αν ημασταν στον Driftplanet Omega-2 στην πολη Πισωλαστιχο ,θα φοβιζαν το να πεταει μουρες ενα αμαξι
Τωρα αυτο που λεω εγω -10 χιλιομετρα ειναι αναλογικο στα 100 χιλιομετρα ανα ωρα, στα 200 ειναι -20 κτλ κτλ αρα παιζει μετα ο χρονος αντιδρασης κτλ γιατι αν πεταξει ενα κλικ μουρες αφηνεις γκαζι στριβεις ενα κλικ περισσοτερο κ ηρθες, αλλα αν ανοιξει τροχια στα 160+ θελει ηρεμες κ σταθερες κινησεις κτλ
αυτο ο μεσος γερμανος οδηγος το εχει διαβασει μονο σε κατι περιοδικα στην χεστρα κ αυτα επειδη ειχε παρει το τευχος για το συγκριτικο toyota aygo diesel vs nissan micra dci

Thomelef
23-08-12, 12:56
με το Μ3 πάντως, μέχρι στιμής έχω φάει ένα χαστούκι που δεν περίμενα, και αυτό ήταν με του μανωλάκη στην πίστα των σερρών.
ούτε πρόλαβα να πάρω γραμμή τι έγινε και βγήκα εκτός δρόμου. ώρες ώρες που το σκέφτομαι, ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως αμέσως μετά την έξοδο της κ5, το αμάξι μου έφυγε δεξιά στο χωράφι, λίγο πρίν την κ6.
ήταν η στιγμή που ξενερώνεις βασικά, γιατί εκεί που λές ότι το'χεις και δεν μασάς σε ότι και αν γίνει, τρώς το χαστούκι και κάθεσαι στ'αυγά σου σκεπτόμενος πως έτυχε αυτό το πράγμα σε σένα...

Stradale
23-08-12, 12:59
Εγώ στην Κ5 έσπασα ένα μοτέρ από T-sport...χαχαχα!

Thomelef
23-08-12, 12:59
το στέγνωσες απο την κλίση εεε?

Stradale
23-08-12, 13:04
το στέγνωσες απο την κλίση εεε?

Ναι ακριβώς! Δεν σήκωσε η τρομπα λάδι γιατί είχε μετακινηθεί στην άλλη μεριά και έγινε βαλβιδόσουπα...Ευτυχώς ήταν εγγύηση...:D

Thomelef
23-08-12, 13:13
και ενός γνωστού του μιχάλη το μπόξτερ το ίδιο έπαθε.
ναι ναι για τον γνωστό λέω, που το δικό του σέσιον είναι με τα φορμουλάκια, ελέω 1.26 κάτι.
το αμάξι φοράει μοτέρ απο καρέρα ες με τα 355, έχει στήσιμο φοβερό, και οδηγό με πολλά κιλά @@...
αυτός το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετώπησε με πατέντα. τρύπησε το κάρτερ, ένωσε τις δύο τρύπες με ένα μαρκούτσι, και έκανε συγκινονούντα δοχεία.

Stradale
23-08-12, 13:16
Το ήξερα ότι ήταν γρήγορο αυτό το τερατάκι,αλλά τόσο πολυ;!
Να σου πω την αλήθεια δεν το περίμενα από πόρσε αυτό. Ισως αν βαλεις και κάποια διαφράγματα να το λύσεις επίσης!

Thomelef
23-08-12, 13:21
Το ήξερα ότι ήταν γρήγορο αυτό το τερατάκι,αλλά τόσο πολυ;!


το αμάξι του μιχάλη γενικά είναι πολύ καλό σε όλα του. βέβαια ο τύπος ασχολείται τρελά με το θέμα. αν τον δείς στην πίστα για διήμερο, πάει με τρέιλορ και 3 - 4 τετράδες σλίκ επάνω.
βέβαια είναι και απίστευτος οδηγός ο ίδιος. προσωπικά είναι ένας απο τους καλύτερους ερασιτέχνες οδηγούς που τυγχάνει να έχω δεί live, μαζί με τον μανωλάκη.

Stradale
23-08-12, 13:23
Είναι ωραίες τέτοιες πρωτοβουλίες,μακάρι να είχαμε και αλλους τέτοιους...

Kostas_1
23-08-12, 13:25
και ενός γνωστού του μιχάλη το μπόξτερ το ίδιο έπαθε.
ναι ναι για τον γνωστό λέω, που το δικό του σέσιον είναι με τα φορμουλάκια, ελέω 1.26 κάτι.
το αμάξι φοράει μοτέρ απο καρέρα ες με τα 355, έχει στήσιμο φοβερό, και οδηγό με πολλά κιλά @@...
αυτός το συγκεκριμένο πρόβλημα το αντιμετώπησε με πατέντα. τρύπησε το κάρτερ, ένωσε τις δύο τρύπες με ένα μαρκούτσι, και έκανε συγκινονούντα δοχεία.


Το ήξερα ότι ήταν γρήγορο αυτό το τερατάκι,αλλά τόσο πολυ;!
Να σου πω την αλήθεια δεν το περίμενα από πόρσε αυτό. Ισως αν βαλεις και κάποια διαφράγματα να το λύσεις επίσης!

Αυτο ειναι το βασικοτερο τους προβλημα στις extreme γρηγορες στροφες...(flat engine)

Thomelef
23-08-12, 13:30
Αυτο ειναι το βασικοτερο τους προβλημα (flat engine)

δεν είναι και τόσο βασικά, γιατί αυτό το πρόβλημα το είχαν τα ξηρού τύπου κάρτερ.
επίσεις μιλάμε για τελείως ακραίες συνθήκες για να πάθει ζημιά.
δλδ...σκέψου μόνο πόσα περάσματα είχε κάνει πιο πρίν, μέχρι να στεγνώσει την μία τη κακιά τη φορά.
ύστερα μιλάμε για στροφή πέταλο, την πιο κλειστή της πίστας, και για ένα αυτοκίνητο το οποίο τρέχει με σλίκς.
δλδ δεν υπάρχει ούτε μία στο εκκατομύριο να γλυστρίσει το συγκεκριμένο αμάξι, έτσι ώστε να μετριάσει λίγο την μετατόπιση του βάρους του.
αν βάλεις τέλος και τον συγκεκριμένο οδηγό, τότε άστο...μιλάμε για πολύ μικρές πιθανότητες να γίνει μια τέτοια ζημιά.

Kostas_1
23-08-12, 13:31
δεν είναι και τόσο βασικά, γιατί αυτό το πρόβλημα το είχαν τα ξηρού τύπου κάρτερ.
επίσεις μιλάμε για τελείως ακραίες συνθήκες για να πάθει ζημιά.
δλδ...σκέψου μόνο πόσα περάσματα είχε κάνει πιο πρίν, μέχρι να στεγνώσει την μία τη κακιά τη φορά.
ύστερα μιλάμε για στροφή πέταλο, την πιο κλειστή της πίστας, και για ένα αυτοκίνητο το οποίο τρέχει με σλίκς.
δλδ δεν υπάρχει ούτε μία στο εκκατομύριο να γλυστρίσει το συγκεκριμένο αμάξι, έτσι ώστε να μετριάσει λίγο την μετατόπιση του βάρους του.
αν βάλεις τέλος και τον συγκεκριμένο οδηγό, τότε άστο...μιλάμε για πολύ μικρές πιθανότητες να γίνει μια τέτοια ζημιά.

Σωστος και ταχυτατος! Με προλαβες στο quote πριν κανω τη διορθωση :D

valerios2000
23-08-12, 13:43
Μεχρι 1.5g πλευρικες που ειναι και το οριο οποιαδηποτε FR κατασκευης δεν χρειαζεται ξηρο καρτερ, με ενα εχτρα μπεκ κ κανα διαφραγμα εισαι κομπλε
Στα 2.0g που ξεκινανε τα αγωνιστικα και αγγιζει και το GTR R35 θες αλλα κολπα
βεβαια ειναι ωραιο οτι ενας απο τους βασικους λογους αστοχιας του v10 της Gallardo ειναι οτι οταν εχεις ξηρο καρτερ δεν μπορεις να υπολογισεις ποσο λαδι εχει το μοτερ με τον κλασσικο δεικτη, εχω ταξιδι ας δω την σταθμη, α θελει λιγο.... φτανεις ας δω αν εκαψε, μπα? εκαψε τοσο λαδι? χμμμ ας βαλω κ στο γυρισμα γραφω στο αγαπημενο μου φορουμ να ακουσω 20 διαφορετικα πραγματα μεχρι να παω στο μαστορα.... ωσπου 40 ευρω και 2 λιτρα 0-40 μετα γεμισε ο τοπος ντουμανι κ ανταλλακτικα

Stamatis
23-08-12, 14:06
μιλάμε για πολύ μικρές πιθανότητες να γίνει μια τέτοια ζημιά.


Και αυτό πρέπει να έχει υπόψη του όποιος μπαίνει σε μια πίστα.
Μπορεί να κάνεις απίθανες βλακείες γιατί νοιώθεις την ασφάλεια του κλειστού χώρου, αλλά πάντα πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι το αμάξι σου δουλεύει έτσι όπως ποτέ δεν έχει ξαναδουλέψει.

Δεν μιλάω για το Πόρκυ.

Γενικά λέω, ότι στην πίστα εκτός απο το φόβο του τι θα γίνει αν φύγει, πρέπει να έχεις και το φόβο του τι θα γίνει αν σπάσει.
Οπότε, να το ξαναπώ με την ευκαιρία των Σερρών -
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ πριν ανέβει όποιος ανέβει, γιατί ειδικά αν είσαι "φρέσκος" στο άθλημα, τακάκια, λάστιχα και δίσκοι, είναι στάνταρ οτι θα την ακούσουν, όπως επίσης και ποτέ συνεχόμενους γύρους τύπου endurance με ένα "πολιτικό" αμάξι.

Μια στάση, μόνο καλό κανέι και στο αμάξι και σε εσένα.

Ον τοπικ τώρα, ο τυπάκος, δεν το μάζευε με τίποτα, ότι και να είχε...
το είδα καμμιά 40αριά φορές είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχει τιμόνι και απογειώνεται.
Το φόρτισε? Το ξέσκισε? δεν ξέρω, αλλά αυτό είναι το καλό μιας πίστας.
Αν είχε φύγει στο χωράφι, άντε να ήθελε κανα ψαλίδι.
Στην κοτρώνα..... γειά σας...

Για αυτό πιστεύω ότι επειδή η μαλακία θα ΓΙΝΕΙ, στάνταρ, καλό είναι να έχουμε προετοιμαστεί για αυτό...
σε μια πίστα φυσικά...

valerios2000
23-08-12, 14:17
https://www.youtube.com/watch?v=Q-pQNiUFjqc

με τετοιο setup πχ δεν θα εβγαινε ποτε μαμα αμαξι κ ο μικρος στο βιντεο δεν θα κουμπωνε ποτε τριτη μεσα για να το κανει τροπετ μαστερ

Nikos!
23-08-12, 14:21
Ον τοπικ τώρα, ο τυπάκος, δεν το μάζευε με τίποτα, ότι και να είχε...
το είδα καμμιά 40αριά φορές είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχει τιμόνι και απογειώνεται.
Το φόρτισε? Το ξέσκισε? δεν ξέρω, αλλά αυτό είναι το καλό μιας πίστας.
Αν είχε φύγει στο χωράφι, άντε να ήθελε κανα ψαλίδι.
Στην κοτρώνα..... γειά σας...

Έχει ελαφρώσει πολύ το αυτοκίνητο γιατί δε πρόλαβε να "πατήσει" σωστά από προηγούμενο άλμα, αλλά και στη στροφή που φεύγει έχει ένα ακόμα άλμα ακριβώς πριν. Έχει κι από πριν κάτι πάνω/πάνω ο δρόμος που ελάφρωνε όλο το αυτοκίνητο.

Ένας έμπειρος οδηγός θα είχε κόψει ρυθμό σε τέτοια άλματα και θα έπεφτε στα φρένα πριν μια τέτοια εντελώς τυφλή, κατηφορική στροφή.

Βεβαίως ο σωστός οδηγός θα έπρεπε να είχε και τα χέρια στο 9+15...

valerios2000
23-08-12, 14:50
Έχει ελαφρώσει πολύ το αυτοκίνητο γιατί δε πρόλαβε να "πατήσει" σωστά από προηγούμενο άλμα, αλλά και στη στροφή που φεύγει έχει ένα ακόμα άλμα ακριβώς πριν. Έχει κι από πριν κάτι πάνω/πάνω ο δρόμος που ελάφρωνε όλο το αυτοκίνητο.

Ένας έμπειρος οδηγός θα είχε κόψει ρυθμό σε τέτοια άλματα και θα έπεφτε στα φρένα πριν μια τέτοια εντελώς τυφλή, κατηφορική στροφή.

Βεβαίως ο σωστός οδηγός θα έπρεπε να είχε και τα χέρια στο 9+15...

Αν το αμαξι τα καταπινει ολα κ μπαινει τι να κοψει, ο τυπακος πηγαινε για να τρεξει
αν ομως σε καθε κορυφη μεταξυ ανεβα κατεβα εκανε κ μισο αναποδο κατεβαινοντας θα του ειχε κοψει το βηχα απο νωρις
θα εβλεπες το ιδιο βιντεο τροπετ μαστερς αλλα απο καποιον με γαντια κ μισο κρανος μεσα στο αμαξι
Για ολα αυτα φταιει η audi και το group Vag γενικα

Stamatis
23-08-12, 14:53
Για ολα αυτα φταιει η audi και το group Vag γενικα

εξαιρετική τοποθέτηση!
:thanks:

Thomelef
23-08-12, 15:04
Η μεγαλυτερη βλακεια του πιτσιρικα ειναι οτι προσπαθει να παει τεζα, ενα αμαξι που δεν ξερει, σε εναν δρομο που ειναι επισιες ολοφανερο οτι δεν ξερει.
Απο εκει και περα, οπως ξαναειπα, shit happens...παμε γι'αλλα αφου δεν επαθε τπτ.

Nikos!
23-08-12, 15:06
Αν το αμαξι τα καταπινει ολα κ μπαινει τι να κοψει

Με ό,τι αμάξι κι αν ήταν εκεί, έτσι όπως πήγαινε δεν είχε καμιά ελπίδα.

Εντελώς λάθος πλασαρισμένος, λάθος πατήματα κλπ.

Οι νόμοι της φυσικής υπερισχύουν thumb

Thomelef
23-08-12, 15:12
Ξεκολατε...ακομα και με αυτοκινητακι με πεταλια να ηταν ο μικρος, παλι θα εφευγε εκτος.

Vasilis M3
23-08-12, 15:29
εξαιρετική τοποθέτηση!
:thanks:

Χααχαχαχχααχαχαχχαχαχχαχα χχαχαχαχαχαχαχ:th_Laie_67-1:
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

DIMITr|S
23-08-12, 16:19
αν καταλαβα καλα ο βαλεριος θελει να πει οτι το μ3 οπως και αλλα αυτοκινητα εχει πολυ καλο πατημα στο δρομο και συγχωρει πολυ εναν απειρο οδηγο μεσα σε λογικα πλαισια λογω του καλου πατηματος του....ετσι ο οδηγος επαναπαυεται..παιρνει κιαλλο θαρρος και μπαινει σε καθε στροφη με περισσοτερη αισιοδοξια μεχρι τη στιγμη που θα το παρακανει και το αμαξι λογω των νομων της φυσικης θα βγει απο το δρομο και ο απειρος και συναμα αισιοδοξος οδηγος θα πιαστει απροετοιμαστος μιας και πιο πριν το αμαξι ειχε κανει γιαυτον ολη τη βρωμικη δουλεια με αποτελεμα οταν χρειαστει η δικη του διορθωτικη επεμβαση για πρωτη φορα να χασει χρονο...να ξαφνιαστει και να τα χασει και και....
αυτο εχει επιβεβαιωθει και πολλες φορες οταν καποιος εχει μαθει να οδηγα με τα συστηματα στο ον και να παιζει με τα συστηματα στον να τρχει κλπ....και μολις καποια φορα τα βγαλει για να παιξει ακομα πιο πολυ να την παταει....γιατι πολυ απλα δεν εχει μαθει πως συμπεριφερεται το αμαξι χωρις τις ηλεκτρονικες υποβοηθησεις....

nik200
23-08-12, 17:09
εχουμε και λεμε....

μ@λ@κισμενος δρομος..ολο ανεβοκατεβασματα που αποσταθεροποιουν ολο το αμαξι...απο τα χερια και μονο φαινεται οτι και το παιδι δεν εχει επαφη με οδηγηση...το τριτο και πιο lethal απο ολα ομως ειναι οτι δεν γνωριζει το παιδι και το δρομο....φυσικα και δεν υπηρχε περιπτωση να στριψει με τετοιο σηκωμα το μ3...αν δεν ειχε αυτο το σκαμπανεβασμα το συζηταμε...4χ4 το περασε????

Thomelef
23-08-12, 19:23
Αυτο που θελει να πει ο βαλεριος και συμφωνω απολυτα μαζι του, ειναι οτι...
Επειδη το Μ3 εχει οσο γκαζι χρειαζεται να εχει ενα πισωκινητο,σε κανει τζαμπα μαγκα. Επειδη λοιπον οι περρισοτεροι το γυρνανε και το φερνουν σε χαμηλες ταχυτητες, ακομα και με ρελαντιες που λεει ο λογος, νομιζουν οτι το'χουν και οτι το σκιζουν.
Αμ δε...τα ορια του ειναι πολυ υψηλοτερα, και στις ψηλες στροφες θελει μεγαλη προσοχη. Εκει την πατανε οι περρισοτεροι, τρωνε την χαστουκα, και καθονται και σκεφτονται...
Πως μου εφυγε με την τριτη ρε γμτ. Την στροφη κατω απο το σπιτι μου την εχω ξεσκισει και εχω μαθει την τριτη. Το ιδιο ειναι ρε μαγκα η τριτη του Μ3 με 5000 στροφες, με την ιδια ταχυτητα και 7000 στροφες? Εκει ενα χαδακι δινεις, και το χαστουκι ειρθε.
Απο την αλλη το.χοντα, λογο μικροτερης δυναμης και δουλεματος.λογο.του μεταβλητου που εχει, πρεπει να δουλευει ψηλα συνεχεια για καποιον που θελει να το τρεξει. Εκει λοιπον το αμαξι σου δειχνει κατευθειαν οτι πρεπει να εισαι σοβαρος, εν αντιθεση με το Μ3 που σε ξεγαλαει, οπως πολυ σωστα αναφερθηκε.

manos///3
23-08-12, 19:39
Η αλήθεια είναι πως ένα μ3 χωρίς ηλεκτρονικά δεν είναι παιχνίδι στα πολλα χλμ. Σίγουρα ελεγχόμενο απο έμπειρο όμως το μεγάλο βάρος αποτελεί σοβαρό μειονέκτημα στη διόρθωση.

Thomelef
23-08-12, 19:44
Ο μονος συμμαχος σου στα πολλα, ειναι η διαφορικαρα του, το γκαζι του, η τιμοναρα του και τπτ αλλο...
Ολα τα υπολοιπα εναντιον σου. Βαρος θες, στησιμο θες, φρενα θες, ακομα και τα καθησματαειναι λιγα για ακραιες συνθηκες.

nik200
23-08-12, 19:45
οπως ειπε και ο θωμας..το m3 ειναι ενα αμαξι που σε φτιαχνει και λιγο μαγκα....αλλα μεχρι ενος οριου...καπου γυρω στα 6-7/10 του αυτοκινητου τελειωνει ενας μετριος οδηγος και χαιρεται νομιζοντας οτι κατι εκανε!!!...στην πιστα το αυτοκινητο αυτο στα πολλα οδηγειται "ξεκολλημενο"...για να φτασεις τα ορια του θελει εμπειρια χρονων..συν οτι εχει αρκετη μαζα αμα ξεκολησει να σε στειλει απεναντι...

super duper
23-08-12, 19:57
παιδια εγω πιστευω οτι τοσο to M3 οσο και το S 2000 και τελοσπαντον ολα τα αυτοκινητα της συγκεκριμενης συνομοταξιας θελουν respect.
Θα πας τεζα το αμαξι οταν ξερεις να οδηγεις και το αμαξι αλλα ξερεις και το δρομο και εχεις και ρημαδα τυχη!!!
οταν κατι από ολα αυτα στραβωσει υπαρχει θεμα.

nik200
23-08-12, 20:59
παιδια εγω πιστευω οτι τοσο to M3 οσο και το S 2000 και τελοσπαντον ολα τα αυτοκινητα της συγκεκριμενης συνομοταξιας θελουν respect.
Θα πας τεζα το αμαξι οταν ξερεις να οδηγεις και το αμαξι αλλα ξερεις και το δρομο και εχεις και ρημαδα τυχη!!!
οταν κατι από ολα αυτα στραβωσει υπαρχει θεμα.

no offence για το s2k...αλλα δεν υπαρχει επαφη σε σχεση με το μ3..το s2k το περιοριζει το μοτερ του αρκετα στο να φτασει τα επιπεδα ταχυτητων του μ3...

konstantinaM3
25-08-12, 02:01
εγω αυτο που καταλαβα σε ολο αυτο το βιντεο ειναι οτι ο πιτσιρικας δεν ηξερε τον δρομο......ΛΟΛ κ οταν δεν ξερεις εναν δρομο δεν τρεχεις!!!παλι καλα που δεν επαθε τιποτα χειροτερο!το Μ3τριο απο κατω θα εγινε πουτ@να....να ναι καλα ο μπαμπας να πληρωνει!!!