PDA

Επιστροφή στο Forum : Καμερες στη περιφερειακη υμηττου



gnx
24-02-10, 09:11
Εχθες πρωτη φορα προσεξα 2 καμερες στην Περιφερειακη Υμηττου με κατευθυνση απο καρεα προς αεροδρομιο.

Η πρωτη ειναι τοποθετημενη στο παρτερι που χωριζει τα δυο ρευματα, οπως κινεισαι δηλαδη αριστερα πριν ξεκινησουν τα τουνελ και η δευτερη ειναι τοποθετημενη μεσα στο τελευταιο τουνελ πριν την κατηφορα στα γλυκα νερα, αναρτημενη στο δεξι τοιχειο.

Στην αντιθετη κατευθυνση δεν ειδα σημερα τιποτα και πηγαινα με 80 μη και μου ξεφυγει καμια.

makisM5
24-02-10, 10:16
Εχθες πρωτη φορα προσεξα 2 καμερες στην Περιφερειακη Υμηττου με κατευθυνση απο καρεα προς αεροδρομιο.

Η πρωτη ειναι τοποθετημενη στο παρτερι που χωριζει τα δυο ρευματα, οπως κινεισαι δηλαδη αριστερα πριν ξεκινησουν τα τουνελ και η δευτερη ειναι τοποθετημενη μεσα στο τελευταιο τουνελ πριν την κατηφορα στα γλυκα νερα, αναρτημενη στο δεξι τοιχειο.

Στην αντιθετη κατευθυνση δεν ειδα σημερα τιποτα και πηγαινα με 80 μη και μου ξεφυγει καμια.

καλημερα,εγω ειδα σημερα με το που βγηκα απο διοδια παπαγου προς ελευσινα στο αριστερο μου χερι στο διαζωμα να "κοιταει" την αντιθετη κατευθυνση.. δηλαδη απο το πισω μερος του αυτ/του..
αυτες που λες σε κοιτανε {φατσα}?????? :thanks:

NickE60
25-02-10, 08:12
Εχθες πρωτη φορα προσεξα 2 καμερες στην Περιφερειακη Υμηττου με κατευθυνση απο καρεα προς αεροδρομιο.

Η πρωτη ειναι τοποθετημενη στο παρτερι που χωριζει τα δυο ρευματα, οπως κινεισαι δηλαδη αριστερα πριν ξεκινησουν τα τουνελ και η δευτερη ειναι τοποθετημενη μεσα στο τελευταιο τουνελ πριν την κατηφορα στα γλυκα νερα, αναρτημενη στο δεξι τοιχειο.

Στην αντιθετη κατευθυνση δεν ειδα σημερα τιποτα και πηγαινα με 80 μη και μου ξεφυγει καμια.

Πολύ ενδιαφέρον αυτό! Ήταν φωτογραφικές κάμερες ελέγχου ταχύτητας? ..σε μεγάλο κουτί όπως αυτές στις λεωφορειολωρίδες ? ή κάμερες σε σχήμα κάμερας που παρακολουθούν/καταγράφουν την κίνηση?? :think:

gnx
25-02-10, 09:03
Οι καμερες ειναι τα κλασσικα κουτια. Αυτη δε που ειναι στο παρτερι, κοιτα στο ρευμα προς καρεα και βρισκεται με το που αρχιζει η κατηφορα αφου περασεις τα δυο κολλητα τουνελ.

merlin
25-02-10, 10:50
Σε ποια σημεία θα τοποθετηθούν οι 12 νέες κάμερες στην Αττική Οδό

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 6 Νοεμβρίου 2009, 17:01

Όπως αποκάλυψε πριν από λίγες ημέρες η zougla.gr (Νέα φωτογραφικά ραντάρ στην Αττική οδό) σε λιγότερο από δύο μήνες θα έχουν τεθεί σε λειτουργία οι 12 νέες φωτογραφικές κάμερες στην Αττική οδό. Επιπλέον εξασφάλισε τις χιλιομετρικές θέσεις όπου θα βρίσκονται και θα βεβαιώνουν παραβάσεις του Κ.Ο.Κ. Να σημειώσουμε ότι, συνολικά θα λειτουργούν 14 κάμερες συν τις κινούμενες που είναι τοποθετημένες σε περιπολικά με συμβατικές πινακίδες.

Θέσεις νέων Ραντάρ

Περιφερειακός Υμηττού

Α/Α
ΧΘ
1 Β 6,2
2 Υ 6,9
3 Ρ 7,1
4 Χ 6,6
5 Κ 3,0
6 Κ 0,6
7 Μ 3,0
*χιλιομετρική θέση

Β: Από Κατεχάκη προς Ελευσίνα
Υ: Από Βριλήσσια προς Υμηττό
Ρ: Από Κατεχάκη προς Ραφήνα
Χ: Από Ραφήνα προς Κατεχάκη
Κ: Από Ραφήνα προς Κατεχάκη
Μ: Προς Ραφήνα

Ελευσίνα – Αεροδρόμιο

Α/Α ΧΘ
1 Ε 39,5
2 Ε 9,3
3 Α 15,2
4 Α 19,4
5 Α 39,5

* χιλιομετρική θέση
Ε: Από αεροδρόμιο προς Ελευσίνα
Α: Από Ελευσίνα προς αεροδρόμιο

πηγή : https://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=76143&cid=12

Z4 DCT
19-04-10, 08:53
Εχθες πρωτη φορα προσεξα 2 καμερες στην Περιφερειακη Υμηττου με κατευθυνση απο καρεα προς αεροδρομιο.

Η πρωτη ειναι τοποθετημενη στο παρτερι που χωριζει τα δυο ρευματα, οπως κινεισαι δηλαδη αριστερα πριν ξεκινησουν τα τουνελ και η δευτερη ειναι τοποθετημενη μεσα στο τελευταιο τουνελ πριν την κατηφορα στα γλυκα νερα, αναρτημενη στο δεξι τοιχειο.

Στην αντιθετη κατευθυνση δεν ειδα σημερα τιποτα και πηγαινα με 80 μη και μου ξεφυγει καμια.

Αμαν το σαββατο το πρωι περασα μαζι με ανα φιλο απο το φορουμ απο εκει.......αμαν....:shok:

gnx
19-04-10, 09:42
Γιαννη,

Απο το αρχικο ποστ, η Αττικη Οδος εχει γεμισει καμερες. Οι περισσοτερες ειναι τοποθετημενες πανω στα φωτεινα πανελ τα μακροστενα που δειχνουν την ταχυτητα δεξια και αριστερα κατα πλατος του δρομου, και φαινονται οποτε μπορεις και να κοψεις.

Υπαρχουν και μερικες οπως στο Χολιντει Ιν/Αλφα που ειναι πληρως κρυμμενες πισω απο τα πλατια πανελ που γραφονται τα μηνυματα. Σε αυτη τη περιπτωση δεν φαινονται. Ετσι ειναι μια και πριν το 2ο τουνελ στην περιφερειακη Υμηττου με κατευθυνση το αεροδρομιο. Εκει ακριβως ειναι τοποθετημενη και η καμερα στο διαζωμα με κατευθυνση προς Κατεχακη. Αυτες ειναι οι πιο υπουλες. Υπαρχει μια τετοια στο ρευμα προς Ελευσινα στη μεγαλη κατηφορα.

Z4 DCT
19-04-10, 09:59
Γιαννη,

Απο το αρχικο ποστ, η Αττικη Οδος εχει γεμισει καμερες. Οι περισσοτερες ειναι τοποθετημενες πανω στα φωτεινα πανελ τα μακροστενα που δειχνουν την ταχυτητα δεξια και αριστερα κατα πλατος του δρομου, και φαινονται οποτε μπορεις και να κοψεις.

Υπαρχουν και μερικες οπως στο Χολιντει Ιν/Αλφα που ειναι πληρως κρυμμενες πισω απο τα πλατια πανελ που γραφονται τα μηνυματα. Σε αυτη τη περιπτωση δεν φαινονται. Ετσι ειναι μια και πριν το 2ο τουνελ στην περιφερειακη Υμηττου με κατευθυνση το αεροδρομιο. Εκει ακριβως ειναι τοποθετημενη και η καμερα στο διαζωμα με κατευθυνση προς Κατεχακη. Αυτες ειναι οι πιο υπουλες. Υπαρχει μια τετοια στο ρευμα προς Ελευσινα στη μεγαλη κατηφορα.

Ελπιζω να μην αρπαξα τιποτα, στον πριφερειακο πηγαινα με 14- σε μια φαση....

Πω πω και την αλλη φορα που πηγα αεροδρομειο ξημερωματα γυρνουσα μετα αρκετα γρηγορα.......

skandalis447
19-04-10, 10:51
Χμ...με βλεπω με προσωπικο αλμπουμ...

Z4 DCT
19-04-10, 10:51
Χμ...με βλεπω με προσωπικο αλμπουμ...

Πω πω μη μου λες τετοια..........μετα απο ποσο καιρο ερχεται το αλμπουμ σπιτι???

Konstantinos E60
19-04-10, 11:00
Πω πω μη μου λες τετοια..........μετα απο ποσο καιρο ερχεται το αλμπουμ σπιτι???

Αμ δεν έρχεται....πας εσύ στο studio !!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Z4 DCT
19-04-10, 11:02
Αμ δεν έρχεται....πας εσύ στο studio !!!!!:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

Δηλαδη μετα απο ποσο καιρο????:shok:

αι σιχτιρ!!!!!

Konstantinos E60
19-04-10, 11:07
Δηλαδη μετα απο ποσο καιρο????:shok:

αι σιχτιρ!!!!!

Δεν εχουν στανταρ συνήθως στον μήνα.

Z4 DCT
19-04-10, 11:08
Δεν εχουν στανταρ συνήθως στον μήνα.

:banana::banana::bye::bye:

Konstantinos E60
19-04-10, 11:13
Το θέμα είναι να δουλευουν γιατι και στον περιφερειακό της Θεσ/νίκης έχει αλλα δεν δουλευουν.Οποτε μην πανικοβάλεστε αν δεν σας ειδοποιήσουν.
Μετά είναι τα ζόρια....!!!
Τρομοκάμερες τις λένε μερικοί.

NickE60
19-04-10, 11:18
Το θέμα είναι να δουλευουν γιατι και στον περιφερειακό της Θεσ/νίκης έχει αλλα δεν δουλευουν.Οποτε μην πανικοβάλεστε αν δεν σας ειδοποιήσουν.
Μετά είναι τα ζόρια....!!!
Τρομοκάμερες τις λένε μερικοί.

Άν σταματήσεις με ένα μηχανάκι και ρίξεις ένα αυγό ....θα σου πω εγώ τρομοκάμερες ....δε θα βλέπουν την τύφλα τους μετά.... :th_Laie_67-1: :original: :thumbsup:

Konstantinos E60
19-04-10, 11:21
Άν σταματήσεις με ένα μηχανάκι και ρίξεις ένα αυγό ....θα σου πω εγώ τρομοκάμερες ....δε θα βλέπουν την τύφλα τους μετά.... :th_Laie_67-1: :original: :thumbsup:

Και να'ναι και σάπιο...!!!!:th_Laie_67-1:

Z4///M
19-04-10, 13:50
ποια ειναι η καλυτερη λυση για νς μην μπορουν να φωτογραφιζουν τις πινακιδες μας ?

εκτος απο το να τις βγαλουμε...:hystericalbs1:

m-power_01
19-04-10, 14:32
ποια ειναι η καλυτερη λυση για νς μην μπορουν να φωτογραφιζουν τις πινακιδες μας ?

εκτος απο το να τις βγαλουμε...:hystericalbs1:

Η καλυτερη, νομιμοτερη, αποτελεσματικοτερη λυση ειναι να τις περνας στον gps σου σαν POI ωστε να ειδοποιεισαι και να ''κοβεις''

S8N
25-05-10, 17:21
Τις νέες κάμερες στην Αττική Οδό τις είδαμε?

Το Σ/Κ που μας πέρασε ξεφύτρωσαν κι άλλες. Βοήθειά μας.

fanisk
25-05-10, 17:44
ποια ειναι η καλυτερη λυση για νς μην μπορουν να φωτογραφιζουν τις πινακιδες μας ?

εκτος απο το να τις βγαλουμε...:hystericalbs1:

Να τα περασεις στο gps οπως ειπε ο Σπυρος, και μια λιγοτερο νομιμη..και με πολυ μπλεξιμο αν σε βρουν με το μαραφετι..πλαισιο με πορτακι που ανεβοκατεβαινει. Σαν να τις βγαζεις ειναι..αλλα σε βγαζει απο το κοπο του βαλε-βγαλε.