PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] PDC



giannis_compact
24-02-10, 00:27
Καλησπερα-καλημερα σε ολους.Να ρωτησω κατι ρε παιδια..Ειναι δυνατον να τοποθετηθει το εργοστασιακο παρκτρονικ μεταγενεστερα σε ενα Ε46?Σκεφτομαι να το βαλω αλλα θα μου αρεσε περισσοτερο το γνησιο και εχει πολλαααα στο ebay.Καμια ιδεα κανεις????????

katsaraios
24-02-10, 00:54
Καλησπερα-καλημερα σε ολους.Να ρωτησω κατι ρε παιδια..Ειναι δυνατον να τοποθετηθει το εργοστασιακο παρκτρονικ μεταγενεστερα σε ενα Ε46?Σκεφτομαι να το βαλω αλλα θα μου αρεσε περισσοτερο το γνησιο και εχει πολλαααα στο ebay.Καμια ιδεα κανεις????????

αν βρεις πακετο εγκεφαλακι-αισθητηρες γινεται,γιατι οχι?

giannis_compact
24-02-10, 01:03
Εγκεφαλακι,αισθητηρες και καλωδιωση δεν ειναι???Δε θελει κατι αλλο σωστα???

Vasilis
24-02-10, 06:51
για να μπει το γνησιο...πρεπει κ ο προφυλακτηρας σου να χει τις αναλογες εγκοπες-τρυπες......αν δεν κανω λαθος...!

Akis 330Ci
24-02-10, 07:05
για να μπει το γνησιο...πρεπει κ ο προφυλακτηρας σου να χει τις αναλογες εγκοπες-τρυπες......αν δεν κανω λαθος...!

ετσι ακριβως!

Monsta
24-02-10, 07:49
Το ίδιο θέμα είχα και γω. Δεν μ αρέσουνε τα after market pdc και δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία νέος προφυλακτήρας κτλ.

Επειδή κάνω και στενές μανούβρες όμως για μπω γκαράζ (έχει κολώνες πίσω) έπρεπε να βάλω κάτι για να μη το βάφω κάθε βδομάδα.....

Πήρα αυτοκόλλητη ταινία pdc η οποία τοποθετείται από μέσα από τον προφυλακτήρα και δεν φαίνεται καθόλου. Στέκεται με ταινία διπλής 3Μ (εγώ της έβαλα και παραπάνω), κάνει πολύ διακριτικό μπιπ, ενώ ήταν πολύ και οικονομικό σε σχέση με άλλα.

Vasilis
24-02-10, 08:33
Το ίδιο θέμα είχα και γω. Δεν μ αρέσουνε τα after market pdc και δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία νέος προφυλακτήρας κτλ.

Επειδή κάνω και στενές μανούβρες όμως για μπω γκαράζ (έχει κολώνες πίσω) έπρεπε να βάλω κάτι για να μη το βάφω κάθε βδομάδα.....

Πήρα αυτοκόλλητη ταινία pdc η οποία τοποθετείται από μέσα από τον προφυλακτήρα και δεν φαίνεται καθόλου. Στέκεται με ταινία διπλής 3Μ (εγώ της έβαλα και παραπάνω), κάνει πολύ διακριτικό μπιπ, ενώ ήταν πολύ και οικονομικό σε σχέση με άλλα.

φιλε μονστα...εχω ακουσει οτι ειναι μπαρουφα αυτη η αυτοκολλητη ταινια...κ οτι χτυπαει μερικες φορες κ χωρις να χεις εμποδιο....

συγκεκριμενα σκεφτομουν να την παρω για το αυτοκινητο της γυναικας μου...αλλα πολλοι ηταν αυτοι οι οποιοι με αποθαρρυναν...

εσενα ολα οκ?ειναι καποιας συγκεκριμενης μαρκας?
ποσο πηγε αν επιτρεπετε?
:thanks:

katsaraios
24-02-10, 08:48
Εγκεφαλακι,αισθητηρες και καλωδιωση δεν ειναι???Δε θελει κατι αλλο σωστα???

υπαρχει μια αγγελια στο αλλο φορουμ που ειναι οτι πρεπει ,δες τα πμ σου

bill_m3
24-02-10, 09:25
Αν πας για γνήσιο θα σου στοιχίσει πολλά λεφτάκια...

Αν το κάνεις όμως, εδώ ένα diy

https://www.tmk.com/transient/3381en.pdf

Monsta
24-02-10, 09:28
φιλε μονστα...εχω ακουσει οτι ειναι μπαρουφα αυτη η αυτοκολλητη ταινια...κ οτι χτυπαει μερικες φορες κ χωρις να χεις εμποδιο....

συγκεκριμενα σκεφτομουν να την παρω για το αυτοκινητο της γυναικας μου...αλλα πολλοι ηταν αυτοι οι οποιοι με αποθαρρυναν...

εσενα ολα οκ?ειναι καποιας συγκεκριμενης μαρκας?
ποσο πηγε αν επιτρεπετε?
:thanks:

Φϊλε αυτό είναι γεγονός....καμιά φορά το κάνει, δε ξέρω γιατί.

Όταν λοιπόν δεν έχει εμπόδιο και φωνάζει χωρίς λόγο, στιγμιαία βγάζω όπισθεν και ξαναβάζω - της κάνω reset δηλαδή - και μετά όλα οκ.

Πάντως καλύτερα να κολλάει και να σε ειδοποιεί χωρίς λόγο, παρά να κολλάει και να μη σε ειδοποιεί καθόλου και να χει πραγματικά εμπόδιο....

Τιμή ήταν ξεφτίλα 50 ευρώ + μεταφορικά & αντικαταβολή.....+ ότι σου πάρει ο μάστορας για τοποθέτηση.

Το πήρα από εδώ https://www.saveltrade.gr/prd_details.php?id=149&cybe=

Kostas_1
24-02-10, 09:31
Δηλαδη πότε το κανει? Αν συμβει την ωρα που οδηγεις?

Monsta
24-02-10, 13:45
Όχι βέβαια.

Μόνο τη στιγμή που κάνεις όπισθεν. Είναι πάντως σπάνιο και εύκολα προβλέψιμο να καταλάβεις πότε σου κάνει πλάκα. Γιατί τα μπιπ μπιπ ξαφνικά γίνονται σε μεγαλύτερη συχνότητα, ενώ ξέρεις ότι στη πραγματικότητα δεν υπάρχει τίποτα πίσω σου.

Τότε είπαμε βγάζεις / βάζεις την όπισθεν στιγμιαία με πατημένο το συμπλέκτη (διαδικασία 2'') και επανέρχεται....κάνει μπιπ δηλαδή μόνο εάν πραγματικά χρειαστεί.

Κάποιους σίγουρα μπορεί να τους ενοχλεί αυτό, εγώ προσωπικά το έχω κιόλας συνηθίσει....

aektzhs18
16-03-10, 10:39
Εγκεφαλακι,αισθητηρες και καλωδιωση δεν ειναι???Δε θελει κατι αλλο σωστα???
βαζεις αυτα και τελειωσε ?το μπιπ απο που ακουγεται ?γιατι θελω να βρω και εγω ενα κιτ γνησιο.

gyiama
16-03-10, 12:33
το μπιπ ακουγεται κατω απο τα ποδια του οδηγου εκει ειναι το buzzerακι που σε προειδοποιει για παγο αν εχει bc κλπ!!!!