PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΕΤΤΑΣ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΖΑΝΤΩΝ



Stamatis
07-08-12, 21:09
Ηρθε η ωρα. Μετα απο μια ανατριχιαστικα βαναυση επαφη με πεζοδρομιο...
Παω για βαψιμο και τις 4.
Μου ζητησε 250 γιουρος.
Δινει καποιες ζαντες με λαστιχα ισα να κανεις τη δουλεια σου και πας την επομενη και παιρνεις τις δικες σου.

Τις θελω -οπως οταν τις αγορασα- και το τονιζω αυτο.
Προτιμω να αλλαξω ζαντες παρα να κυκλοφορω με κακοβαμμενες η ξεφλουδισμενες.

Ακουω εμπειριες.
Μονο για τον Πεττα, γιατι ειναι ο μονος που μου δινει αλλες να φυγω.

gnx
07-08-12, 21:14
Εχω κανει τρεις δουλειες στον Πεττα, και θα κάνω και τεταρτη οπου ναναι.

ΝΑ ΠΑΣ

Stamatis
07-08-12, 21:15
Στην αποχρωση George ηταν οκ;
Οπως εβγαινε δηλαδη η ζαντα απο το κουτι της;

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
07-08-12, 21:15
διφορουμενα σχολια.απο ξαδερφο μου πολυ ψειρη τα καλυτερα.το αποτελεσμα το ειδα κι εγω,πολυ καλο
απο καποιον αλλο οχι καλα,ειπε οτι ειναι τσαπατσουλης(δεν τις ειδα τις ζαντες)παντως για βαψιμο μηπως ειναι πολλα?εγω σε γειτονα μου φανοποιο 100 εουρος

gnx
07-08-12, 21:17
Στην αποχρωση George ηταν οκ;
Οπως εβγαινε δηλαδη η ζαντα απο το κουτι της;

Στις 2 απο τις τρεις δουλειες επρεπε να κανει color matching. Πετυχε.

Στην τρίτη, κάναμε κάτι άλλο.

Χρίστος
07-08-12, 21:17
Mιας που το καταστημα διπλα στη τροχαια ειναι 2 στενα απο το σπιτι μου εχω πολλους που εχουν κανει βαφη σε διαφορα κομματια εχει.
Ολοι εχουν μεινει απο 8/10 μεχρι 10/10 ευχαριστημενοι.
Η τιμη που σου ειπε δεν ειναι ιδια με αυτες που εχω ακουσει παντος....
Μηπως να τον πιεζες λιγο Σταματη??
Εχω προσφορα που εδωσε σε φιλο για 20ρες απο Χ5 200ε.
Εμενα τις 16ρες που ρωτησα πριν κανα μηνα να τις βαψω μπας και τις κρατισω μου πε 150 με 160......

kostas 325
07-08-12, 21:18
Εχω παει δυο φορες.θα ξαναπηγαινα...

Stamatis
07-08-12, 21:19
https://www.wheelcentre-scotland.co.uk/uploads/Products/product_108/preview_Mercedes_AV_16_refurb.jpg

Απλα να τονισω οτι λεμε για αυτη τη ζαντα, δυο απο τις οποιες ξε-κω-λια-σα

Stamatis
07-08-12, 21:20
Τους ανοιξα δυο χαραδρες Νααααα στα πλαγια.

TSAF
07-08-12, 21:26
2 δουλειες μεχρι τωρα, νο προμπλεμ γουατ σο εβερ

PANOS-E60
07-08-12, 21:47
Νικος Μαμας.
Γωνία Κλεισθένους & Αναπαύσεως.
200 ε για τις 18αρες μου, με ζάντες αντικατάστασης γιά τη μέρα που θα μέινουν οι ζάντες μέσα.

Θεος.

Stamatis
07-08-12, 21:59
Πλάκα κανείς?

Ο Νικος ειναι φιλος μας.
Δεν ήξερα οτι επισκευάζει κιόλας...

εξαιρετικά νέα.

PANOS-E60
07-08-12, 22:04
Πλάκα κανείς?

Ο Νικος ειναι φιλος μας.
Δεν ήξερα οτι επισκευάζει κιόλας...

εξαιρετικά νέα.

δεν κάνει τη δουλειά προσωπικά, τις δίνει κάπου.
Ειναι όμως 100% τσεκαρισμένη και η δουλειά και η τιμή.

Ειναι και δικός μου φιλος και του s8n, πλεον.

spar@
07-08-12, 22:04
Στον πεττα όχι πια... Νονε θα σου στείλω και σένα πμ!!!

Stamatis
07-08-12, 22:05
Ε τότε έκλεισε ρε Πάνο.

θα το πάω εκεί τελείωσε.

Τον άνθρωπο τον ξέρουμε χρόνια. και πάντα είναι πολύ καλός σε όλα.

PANOS-E60
07-08-12, 22:07
Ε τότε έκλεισε ρε Πάνο.

θα το πάω εκεί τελείωσε.

Τον άνθρωπο τον ξέρουμε χρόνια. και πάντα είναι πολύ καλός σε όλα.

εγω τον γνωρισα σαν ευθυγραμισά με @@@@.
Στη συνέχεια προέκυψε ότι εχει κι άλλα ταλέντα το παιδί.

spar@
07-08-12, 22:09
του πεττα έχω δει δουλειές πριν 2 χρόνια και ήταν καλές, η πολυ δουλειά τον χάλασε πολυ... Είδα και τις τελευταίες να ξεφλουδιζουν ζάντες απο ηλεκτροστατικη βαφη!! Ακούω θετικά λόγια για τον Μπιληρη έχουν βαψει 2 φίλοι και ο ένας επισκευή απο πολυ άσχημο σπάσιμο θα σας πω σε μερικές βδομάδες!!

Stathis
07-08-12, 22:38
Νικος Μαμας.
Γωνία Κλεισθένους & Αναπαύσεως.
200 ε για τις 18αρες μου, με ζάντες αντικατάστασης γιά τη μέρα που θα μέινουν οι ζάντες μέσα.

Θεος.

nick mother, the best...

Stamatis
07-08-12, 22:49
Τι κάνεις εσύ απο εδω?
εχουμε θέμα -απο εκεί- στο άλλο, γρήηηγορα...

Stamatis
07-08-12, 22:50
(τους έχω στείλει για τσάγια)

m-power_01
07-08-12, 22:51
Ρε μαστόρι του πεταματού, γιατί δεν τις βαφεις μόνος σου;;;

BILL007
07-08-12, 22:59
Ρε μαστόρι του πεταματού, γιατί δεν τις βαφεις μόνος σου;;;

Eμα πες τα ρε Σπύρο!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stamatis
07-08-12, 23:01
Τι να βαψω ρε Σπυρο πλάκα κάνεις?
εδω σου λέω εχω κάνει 4 εκατοστά βάθος τρύπα, τι να βάψω?

ειναι και της πεθεράς μου το αμάξι, δεν είμαστε για τσίπικες δουλειές, μια του βουλιάζω την πόρτα, μια του σπάω τον καθρέφτη, μια του διαλάω τις ζάντες, θα νομίζει η γυναίκα ότι έχω και τίποτα προσωπικά μαζί της.
Κωλομερσεντές.

BILL007
07-08-12, 23:01
ειναι και της πεθεράς μου το αμάξι, δεν είμαστε για τσίπικες δουλειές, μια του βουλιάζω την πόρτα, μια του σπάω τον καθρέφτη, μια του διαλάω τις ζάντες, θα νομίζει η γυναίκα ότι έχω και τίποτα προσωπικά μαζί της.
Κωλομερσεντές.


:shok::shok::shok::shok::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

aggelosmk2
07-08-12, 23:05
Μέτριες εντυπώσεις.

Εμπειρία απο αλλαγή χρώματος σε ολοκαίνουργιες ζάντες που χα πάρει απο τον Joseph . Απο ασημί να γίνουν μαύρο νικελ.

Αν δεν ήξερα απο τι κομμάτια-μπλιμπλίκια αποτελούνται οι ζάντες τώρα θα μουν χωρίς καπάκια Alpina,χωρίς βαλβίδες,κ χωρίς δαχτυλίδια μουαγιέ .
Εντωμεταξύ τα χε φτιάξει σε τόρνο ο Joseph απο τεφλόν .
Οπότε φάγαμε κ πόση ώρα να τα βρούμε μέσα σε μια σακούλα με καμμια 100 δαχτυλίδια μέσα.
Απο θέμα δουλειάς σε γενικές γραμμές σχετικά ευχαριστημένος.

m-power_01
07-08-12, 23:14
Τι να βαψω ρε Σπυρο πλάκα κάνεις?
εδω σου λέω εχω κάνει 4 εκατοστά βάθος τρύπα, τι να βάψω?

ειναι και της πεθεράς μου το αμάξι, δεν είμαστε για τσίπικες δουλειές, μια του βουλιάζω την πόρτα, μια του σπάω τον καθρέφτη, μια του διαλάω τις ζάντες, θα νομίζει η γυναίκα ότι έχω και τίποτα προσωπικά μαζί της.
Κωλομερσεντές.

Έ βάψε τες κιόλας, για να βεβαιωθεί ότι σίγουρα κάτι έχεις μαζί της!!! :th_Laie_67-1:

Nikos
07-08-12, 23:20
Αρκετά καλή επισκευαστικη δουλειά σε μια δική μου πίσω ζαντα στο M5, χάλια ηλεκτροστατικη βαφη σε ένα ολοιδιο Μ5 Ε39 ενός φίλου που τον συστησα και όταν μου το έδειξε το χρωμα ήταν δυο τόνους ποιο ανοιχτό απ το εργοστασιακο. Δεν τον εκοψα για μερακλη μάστορα. Μπορεί με τα χρόνια να βελτιώθηκε.

hades7
07-08-12, 23:22
Ναι ρε δίκιο έχει ο μπαουερ βαψτες και κανε το χείλος της ζαντας λευκό άμα σε ρωτήσει γιατί πες σου έκανα "γαλλικό"

hades7
07-08-12, 23:45
Λοιπόν να μιλήσουμε λίγο σοβαρά όταν ένα μαγαζι έχει τεράστιο όγκο εργασίας δεν κάνει ποτε το ίδιο χέρι όλες τις δουλειές οπότε είναι ατοπο να πούμε είναι καλός είναι κακός είναι μέτριος εξαρτάται το χέρι που θα τις φτιάξει γιαυτο οι γνώμες είναι διαφορετικές για την ίδια επιχείρηση

Ε91
08-08-12, 00:08
Να διευκρινίσουμε ότι υπάρχουν δύο καταστήματα "Πέττας",που ασχολούνται με επισκευή-βαφή ζαντών, το ένα στη Λ.Αθηνών στο ρεύμα προς Αθήνα λίγο πριν τον Κηφισσό και το άλλο στον Πειραιά δίπλα στην Τροχαία.
Από ό,τι ξέρω,πρέπει να είναι συγγενείς μεταξύ τους,αλλά είναι ανεξάρτητες επιχειρήσεις. Η επιχείρηση του Πειραιά κάνει επιθετική διαφημιστική πολιτική μέσω του car.gr, με καθημερινό βομβαρδισμό αγγελιών στην ενότητα "Ζαντολάστιχα".
Δεν έχω εμπειρία από κανέναν από τους δύο. Πάντως νομίζω ότι και οι περισσότεροι ανεξάρτητοι ζαντολαστιχάδες,όταν τους ανατίθεται εργασία επισκευής-βαφής ζαντών, συνήθως σε κάποιον από τους δύο τα στέλνουν και βγάζουν την ανάλογη προμήθεια.

Ptboul
08-08-12, 08:12
Εγώ πρόεδρα μόλις γύρισα (εχθές) από Στέργιο. Επέλεξα την τοπική βαφή αντί ολικής στο χείλος, περιμετρικά δηλ. της ζάντας.

Εξαιρετικά παιδιά και τα δύο, ευγενέστατα, κατατοπιστικοί και ξεκάθαροι ως προς το τι έχεις να περιμένεις από την δουλειά που τους αναθέτεις. (δίνουν κ απόδειξη :D )

Έχω την εντύπωση οτι αν τους ειδοποιήσεις εγκαίρως, σου βάζουν ζάντες για να μη μείνει μέσα το αμάξι. Αν και τωρα που είναι Αύγουστος πιστεύω το ετοιμάζουν την επόμενη κιόλας μέρα.

120ie87
08-08-12, 08:22
Εγώ πρόεδρα μόλις γύρισα (εχθές) από Στέργιο. Επέλεξα την τοπική βαφή αντί ολικής στο χείλος, περιμετρικά δηλ. της ζάντας.

Εξαιρετικά παιδιά και τα δύο, ευγενέστατα, κατατοπιστικοί και ξεκάθαροι ως προς το τι έχεις να περιμένεις από την δουλειά που τους αναθέτεις. (δίνουν κ απόδειξη :D )

Έχω την εντύπωση οτι αν τους ειδοποιήσεις εγκαίρως, σου βάζουν ζάντες για να μη μείνει μέσα το αμάξι. Αν και τωρα που είναι Αύγουστος πιστεύω το ετοιμάζουν την επόμενη κιόλας μέρα.



Ψηφίζω και εγώ Στέργιο.
Μάλιστα, όταν σου φτιάχνει τις ζάντες, τις πηγαίνει σε κορυφαίο συνεργείο για ζυγοστάθμιση.

Η δουλειά στην περίπτωση του Στέργιου είναι πιο προσωπική...
Έχουμε άκρες εκεί Σταμάτη...
(είναι πάρα πολύ καλός - εγώ είχα λίγο κοσκίνισμα μετά τα 180 και τώρα απλά δεν κουνιέται τίποτα...)

gant
08-08-12, 08:48
Σχετικά με τις τιμές, 240ε ζήτησε για ηλεκτροστατική ο Λαζαρίδης εδώ στην Θεσσαλονίκη, για τις 18αρες V spoke, και άλλα 60 για φινίρισμα από γδαρσίματα.
Δεν δειγματίζει όμως χρώματα και βάφει μόνο απ το δικό του χρωματολόγιο.
Επειδή είμαι ψείρας, το φινίρισμα του δεν είναι το τέλειο, η βαφή όμως ναι.

gnx
08-08-12, 08:54
Λάθος, εννοούσα το Στέργιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ptboul
08-08-12, 09:34
Λάθος, εννοούσα το Στέργιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

εε μας γμησες. :hystericalbs1:

Kostas_1
08-08-12, 09:45
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1830&highlight=%F3%F4%E5%F1%E3%E9%EF%F2&page=2

Nikos
08-08-12, 10:27
Παντως για βαφη φουρνου εγω θα επελεγα κατι παλιο και παραδοσιακο φιλε Σταματη να ουμ.....ΒΕΝΕΤΗ δεν εχεις κοντα σου να τις πας μαζι με τη λαμαρινα με το γιουβετσακι της Κυριακης ?

dark knight
08-08-12, 10:46
φιλος ψειρας με μοτοσυκλετες ειχε παει για ηλεκτροστατικη βαφη ενα σκελετο στον στον στεργιο.πολυ καλη ποιοτητα δουλειας!

120ie87
08-08-12, 11:55
Ρε παιδιά ο Στέργιος στο δικό μου βρήκε λίγο μπόσικες τις ζάντες στα hubs των δισκόφρενων (!)
Έφτιαξε δαχτυλίδια τα οποία ενσωμάτωσε το άτομο στις ζάντες (εννοείται ότι δεν καταλαβαίνεις τίποτα όταν τις κοιτάς από μέσα τώρα).

Και τώρα τουλάχιστον μέχρι τα 250χλμ/ώρα κοντερ (που άνοιξα με έναν ντόπιο με seat ibiza 1.8turbo - που απ οτι μου είπε όταν με έφτασε στα διόδια στην τρίπολη ήταν 200άλογα-σιγά μην ήταν....τα ήθελε πάντως και τα 'παθε...ήταν κολημένος απο πίσω μου για ώρα μέχρι που είπα να τον χαιρετήσω για λιγάκι) δεν υπάρχει κανένα τρέμουλο.

Τώρα που το σκέφτομαι δεν έπρεπε να είχα ανοίξει με τον κάγκουρα με τον μπροστοκίνητο κουβά και τη χοντρή μπούκα... βλακεία μου...τέλος πάντων...


Πάντως ο Στέργιος είναι μάστορας....

z3 2.2
08-08-12, 12:44
συνεργαζομαι και δε με εχει αδειασει ποτε.
πολυ καλο αποτελεσμα σε θεμα βαφης και κανενα προβλημα διχρωμιας.
σωστος επαγγελματιας.

STREETRACING
08-08-12, 16:30
Διεύθυνση Στεργίου;

HULK
08-08-12, 16:46
https://www.vrisko.gr/details/0h0c1731dec2a272610a_e1a36_g41_i

super duper
08-08-12, 19:19
εγω τον χρησιμοποιησα 1 φορα οταν χρειαστηκα κατι για τις ζαντες του peugeot rallye και εμεινα πολυ ικανοποιημενος. οιποτε δεν εχω λογο να σε αποτρεψω.
ισως να υπαρχουν και καλυτεροι απλα δεν τους ξερω προσωπικα

Ε91
08-08-12, 19:38
Παρεμπιπτόντως επειδή σκέφτομαι κι εγώ κάποια στιγμή να βάψω τις original BMW ζάντες μου,γνωρίζει κανείς τον κωδικό χρώματος για το ασημί που χρησιμοποιεί η BMW στις OEM ζάντες της;
Ευχαριστώ.

gant
08-08-12, 19:44
Παρεμπιπτόντως επειδή σκέφτομαι κι εγώ κάποια στιγμή να βάψω τις original BMW ζάντες μου,γνωρίζει κανείς τον κωδικό χρώματος για το ασημί που χρησιμοποιεί η BMW στις OEM ζάντες της;
Ευχαριστώ.

Δεν είναι όλες οι ζάντες ακριβώς στην ίδια απόχρωση και δεν υπάρχει κωδικός χρώματος για τις ζάντες.

Ε91
08-08-12, 22:40
Και όμως,μετά από γρήγορο ψάξιμο, σύμφωνα με αυτό το link: https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=43425 ο σωστός κωδικός είναι felgen silver (144).
Εάν το γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα,ας το επιβεβαιώσει/διαψεύσει,γιατί,δεδομένου ότι η πλειοψηφία των ζαντών μας είναι ασημένιες,θεωρώ ότι ενδιαφέρει πολλούς από εμάς.

BILL007
08-08-12, 22:51
Και όμως,μετά από γρήγορο ψάξιμο, σύμφωνα με αυτό το link: https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=43425 ο σωστός κωδικός είναι felgen silver (144).
Εάν το γνωρίζει κάποιος υπεύθυνα,ας το επιβεβαιώσει/διαψεύσει,γιατί,δεδομένου ότι η πλειοψηφία των ζαντών μας είναι ασημένιες,θεωρώ ότι ενδιαφέρει πολλούς από εμάς.



i work for bmw and we use either titan silver(351) or felgen silver(144). they are very similar to each other. felgen is the proper wheel colour used by bmw and mini, but titan is pretty much exactly the same. as for bmw using merc colours, i very much doubt it.

:shok::shok::shok:

Ε91
08-08-12, 23:00
"felgen is the proper wheel colour used by BMW and mini"

Bitz
09-08-12, 08:41
https://www.wheelcentre-scotland.co.uk/uploads/Products/product_108/preview_Mercedes_AV_16_refurb.jpg

Απλα να τονισω οτι λεμε για αυτη τη ζαντα, δυο απο τις οποιες ξε-κω-λια-σα

ΕΥΚΟΛΗ ζαντα δεν νομιζω να εχεις προλημα.thumb

Bitz
09-08-12, 08:53
Στεργιος και Πεττας = κουμπαροι.Πρωτο μαγαζι πριν 30 χρονια στο περιστερι,μετα τα σπασανε και ανοιξε ο καθενας το δικο του στην Λ.Αθηνων και οι δυο με διαφορα αποστασης 500:original: μετρα μεταξυ τους,ο πεττας ειναι ακομα εκει,ο στεργιος οχι,δεν ξερω που εχει παει...

Bitz
09-08-12, 08:55
Και οι δυο αμα θελουν κανουν παππαδεςthumb

BabisStinson
06-09-12, 08:14
Παιδιά διάβασα το Θέμα κει είπα να περάσω μια βόλτα από το κατάστημα του Στέργιου όταν ανέβω πάλι Αθήνα να ρωτήσω για τις ζάντες μου. Θέλω επισκευή (από χτυπηματάκια σε λακούβες και μερικά %^&*# πεζοδρόμια σε θεόστενους "δρόμους"), ίσιωμα και βάψιμο. Πόσο περίπου θα κοστίσει το όλο σύνολο? Ρωτάω για να δω αν αξίζει να τις φτιάξω, ή αν με κάποια χρήματα παραπάνω μπορώ να βάλω άλλες μεταχειρισμένες 17αρες πχ.

Για το χρώμα το σκέφτομαι. Ή όπως είναι τώρα εργοστασιακό ή αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.. Έχω δει διάφορες ωραίες αποχρώσεις, το βασικό θέμα είναι να κρατήσει η βαφή και να δείχνει και λίγο πιο άγριο το αυτοκίνητο.

Ptboul
06-09-12, 08:16
Παιδιά διάβασα το Θέμα κει είπα να περάσω μια βόλτα από το κατάστημα του Στέργιου όταν ανέβω πάλι Αθήνα να ρωτήσω για τις ζάντες μου. Θέλω επισκευή (από χτυπηματάκια σε λακούβες και μερικά %^&*# πεζοδρόμια σε θεόστενους "δρόμους"), ίσιωμα και βάψιμο. Πόσο περίπου θα κοστίσει το όλο σύνολο? Ρωτάω για να δω αν αξίζει να τις φτιάξω, ή αν με κάποια χρήματα παραπάνω μπορώ να βάλω άλλες μεταχειρισμένες 17αρες πχ.

Για το χρώμα το σκέφτομαι. Ή όπως είναι τώρα εργοστασιακό ή αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.. Έχω δει διάφορες ωραίες αποχρώσεις, το βασικό θέμα είναι να κρατήσει η βαφή και να δείχνει και λίγο πιο άγριο το αυτοκίνητο.

Να πας, ο Στέργιος δεν θα σε κοροϊδέψει, θα σου πει ακριβώς πως έχει η κατάσταση, τι θα σου κάνει και τι να περιμένεις. Υπολόγισε 50 ευρώ την ζάντα για βάψιμο.

120ie87
06-09-12, 08:55
Να πας, ο Στέργιος δεν θα σε κοροϊδέψει, θα σου πει ακριβώς πως έχει η κατάσταση, τι θα σου κάνει και τι να περιμένεις. Υπολόγισε 50 ευρώ την ζάντα για βάψιμο.

thumb
Μπράβο ρε Πάνο, είσαι ωραίος. Πρέπει να το τονίζουμε αυτό γιατί δυστυχώς δεν έχουν μείνει πολλοί σωστοί επαγγελματίες στην Ελλάδα.

Ptboul
06-09-12, 08:57
thumb
Μπράβο ρε Πάνο, είσαι ωραίος. Πρέπει να το τονίζουμε αυτό γιατί δυστυχώς δεν έχουν μείνει πολλοί καλοί επαγγελματίες στην Ελλάδα.

Έχω καεί ρε Ηλία (όπως κ πολλοί άλλοι φαντάζομαι) από διάφορους επαγγελματίες και μου βγήκε αυθόρμητα :original:

BabisStinson
06-09-12, 09:05
Να πας, ο Στέργιος δεν θα σε κοροϊδέψει, θα σου πει ακριβώς πως έχει η κατάσταση, τι θα σου κάνει και τι να περιμένεις. Υπολόγισε 50 ευρώ την ζάντα για βάψιμο.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο 50ρι να υπολογίζω και το service της ζάντας, ή μόνο βάψιμο? Δηλαδή με ένα 250αρι σύνολο είμαστε εντάξει?

Το μαγαζί είναι αυτό, σωστά?
Λεωφόρος Αθηνών 261, Αιγάλεω,ΤΚ: 12243
Τηλέφωνο:2105900621

120ie87
06-09-12, 09:26
Έχω καεί ρε Ηλία (όπως κ πολλοί άλλοι φαντάζομαι) από διάφορους επαγγελματίες και μου βγήκε αυθόρμητα :original:


thumb
:)


Μου αρέσει πολύ που γουστάρεις να βοηθάς τα υπόλοιπα μέλη. Είσαι ωραίος thumb

120ie87
06-09-12, 09:33
Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο 50ρι να υπολογίζω και το service της ζάντας, ή μόνο βάψιμο? Δηλαδή με ένα 250αρι σύνολο είμαστε εντάξει?

Το μαγαζί είναι αυτό, σωστά?
Λεωφόρος Αθηνών 261, Αιγάλεω,ΤΚ: 12243
Τηλέφωνο:2105900621


Αν πάρεις τηλ/ πας από εκεί, πες ότι είσαι μέλος στο bmwfans- θα καταλάβουν...
thumb

Ptboul
06-09-12, 09:41
Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο 50ρι να υπολογίζω και το service της ζάντας, ή μόνο βάψιμο? Δηλαδή με ένα 250αρι σύνολο είμαστε εντάξει?

50 είναι μόνο το βάψιμο, αλλά θα ελέγξει την καταστασή τους και θα σε ενημερώσει για το τι πρέπει να γίνει κ πόσο θα κοστίσει. Αν είσαι τυχερός, μπορεί να μην ανέβει το κοστολόγιο.


Το μαγαζί είναι αυτό, σωστά?
Λεωφόρος Αθηνών 261, Αιγάλεω,ΤΚ: 12243
Τηλέφωνο:2105900621

thumb

ntinos
06-09-12, 09:44
Να πας, ο Στέργιος δεν θα σε κοροϊδέψει, θα σου πει ακριβώς πως έχει η κατάσταση, τι θα σου κάνει και τι να περιμένεις. Υπολόγισε 50 ευρώ την ζάντα για βάψιμο.

Πριν / μετα φωτος απο τις δικες σου εχουμε ?

Ptboul
06-09-12, 09:47
Πριν / μετα φωτος απο τις δικες σου εχουμε ?

Έχω, θα κανονίσω να βάλω!

ps: Πρόεδρα ελπίζω να μην σε πειράζει που θα κάνουμε χρήση του θρεντ σου :original:

Stamatis
06-09-12, 13:20
Πλακα κανεις;

ntinos
06-09-12, 13:49
Ναι ειναι πλακατζης (https://www.esoft.gr/gwo/POVOL/PIC400/486a.jpg)

Vassilis ///M
06-09-12, 14:00
Ναι ειναι πλακατζης (https://www.esoft.gr/gwo/POVOL/PIC400/486a.jpg)

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Driver M
06-09-12, 14:59
Ρίξτε και μια ματιά στον Μπιλίρη.

Γνωστός μου έχει πάει κι έμεινε απόλυτα ευχαριστημένος και είναι και φτηνότερος.
40 ευρώ η ζάντα για βάψιμο.

Stamatis
06-09-12, 15:14
Εγώ πάντως πήγα στον Μαμα, στον γέρακα και άφησα τις μερσεντοζάντες.
Δεν ξέρω αν τις πήγε στον Πέττα η στον άλλον, αλλά γύρισαν τζετ.

Τόσο τζετ, που έχω αφήσει και τις Xspoke του 46 εκεί για ίσιωμα (οι δύο αριστερές) και βάψιμο.

Πολύ ικανοποιημένος και με ζάντες ανάγκης για να παρκάρω το αμάξι στο σπίτι (το πόσο γελοίοι μου φαίνεται το 46 στο γκαραζ δεν φαντάζεστε - σαν να είναι έτοιμο για snow rally)

nikos1400
06-09-12, 16:32
Εγώ πάντως πήγα στον Μαμα, στον γέρακα και άφησα τις μερσεντοζάντες.
Δεν ξέρω αν τις πήγε στον Πέττα η στον άλλον, αλλά γύρισαν τζετ.

Τόσο τζετ, που έχω αφήσει και τις Xspoke του 46 εκεί για ίσιωμα (οι δύο αριστερές) και βάψιμο.

Πολύ ικανοποιημένος και με ζάντες ανάγκης για να παρκάρω το αμάξι στο σπίτι (το πόσο γελοίοι μου φαίνεται το 46 στο γκαραζ δεν φαντάζεστε - σαν να είναι έτοιμο για snow rally)

μην το γελας καθολου, θυμασαι το βιντεο του Κρις Χαρις με το AMG και τις 4 ζαντες "αναγκης" ??
:th_Laie_67-1:

Leonidas_E39
06-09-12, 19:32
:D :D :D :D


https://www.youtube.com/watch?v=HPh90yNX-mY

nikos1400
06-09-12, 20:10
βαλτες πισω Σταματη μεχρι να σου ετοιμασει τις δικες σου !!!
:drive:

:th_Laie_67-1:

lefterishatzi
12-10-12, 20:56
Παιδιά θέλω τις συμβουλές σας. Λοιπόν μου έχει μπει το μικρόβιο να επιδιορθώσω τις ζάντες μου. Εννοώ στοκάρισμα που πιθανόν χρειάζεται σε ορισμένα σημεία και βάψιμο ξανά στο εργοστασιακό χρώμα. Απλά μου φαίνεται περίεργο να μη ξεφλουδίζει το χρώμα που θα βαφεί μετά από κανα ισχυρό καθαριστικό ζάντας. Αν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο, τότε προτιμώ να τις αφήσω ως έχουν. Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία; Απ'ότι είδα, οι περισσότεροι προτείνετε τον Στέργιο. Αλλού διάβασα και για τον Μπιλίρη στο Περιστέρι.

doctore
12-10-12, 22:02
Πηγαινέ τες στο Νίκο Τζόκα στο Νέο Κόσμο.

lefterishatzi
12-10-12, 22:19
Πηγαινέ τες στο Νίκο Τζόκα στο Νέο Κόσμο.

Δεν μιλάω για ίσιωμα πάντως που ξέρω ότι είναι καλός. Κάνει το βάψιμο ο ίδιος ή σε τρίτο. Επίσης με ένα γρήγορο googlarisma πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να του πας τις ζάντες χωρίς το λάστιχο, πράγμα που με δυσκολεύει καθώς είναι και λίγο μακριά. Θα προτιμούσα να μου είχα ζάντες αντικατάστασης

m-power_01
13-10-12, 03:34
Δεν μιλάω για ίσιωμα πάντως που ξέρω ότι είναι καλός. Κάνει το βάψιμο ο ίδιος ή σε τρίτο. Επίσης με ένα γρήγορο googlarisma πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να του πας τις ζάντες χωρίς το λάστιχο, πράγμα που με δυσκολεύει καθώς είναι και λίγο μακριά. Θα προτιμούσα να μου είχα ζάντες αντικατάστασης

Λευτέρη, είχα περάσει πρόσφατα από τον Μπιλίρη και σταμάτησα. Είδα της επιδιορθωμένες που είχε.Πολύ ωραίο βάψιμο... Δεν μπορώ να γνωρίζω πως θα είναι μετά από χ χρόνο, τι αντοχή θα εχουν κλπ...αλλά σαν φινίρισμα ήταν οκ.

Αν τυχόν χρειαστείς ζάντες για να κάνεις την δουλειά σου όσο κρατησει η επισκευή, μπορώ να σου δανείσω μία τετράδα. Απλά θα πρέπει να πας να τις παρεις (δεκα χλμ από το σπίτι σου). Είναι σε βουλκανιζατερ φίλου.

lefterishatzi
13-10-12, 12:01
Οκ Σπύρο ευχαριστώ πολύ. Ακόμα το σκέφτομαι κυρίως λόγω αντοχής που δεν είμαι σίγουρος. Αν το αποφασίσω και δεν έχουν αυτοί θα σε πάρω

mark e92
13-10-12, 19:00
Πηγαινέ τες στο Νίκο Τζόκα στο Νέο Κόσμο.

Που ακριβώς ειναι ο Νίκος?

lefterishatzi
13-10-12, 19:42
https://www.vrisko.gr/details/6g7j670c4j472k2g_5bi6d_d_i_f431a?what=%CE%95%CE%BB %CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC%20%CE%96%CE%A C%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%82&where=%CE%9D%CE%AD%CE%BF%CF%82%20%CE%9A%CF%8C%CF%8 3%CE%BC%CE%BF%CF%82

φαντάζομαι αυτος

stef
17-11-12, 13:01
Δεν μιλάω για ίσιωμα πάντως που ξέρω ότι είναι καλός. Κάνει το βάψιμο ο ίδιος ή σε τρίτο. Επίσης με ένα γρήγορο googlarisma πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να του πας τις ζάντες χωρίς το λάστιχο, πράγμα που με δυσκολεύει καθώς είναι και λίγο μακριά. Θα προτιμούσα να μου είχα ζάντες αντικατάστασης

Η καλή δουλειά φίλε μου γίνεται έτσι και ας ταλαιπωρηθείς!!!
Οταν μιλάμε για επισκευή ζαντών και Νίκο Τζόκα μιλάμε για ΜΗΧΑΝΟΥΡΓΕΙΟ ζαντών και όχι ένα βάψιμο της πλάκας στον κάθε ξεπέττα της γειτονίας μας...

lefterishatzi
17-11-12, 19:04
Εγώ μιλάω για βάψιμο, όχι ιδίωμα μόνο. Δεν αντιλέγω ότι είναι καλός στη δουλειά του. Τις έπαψα στον μπιλιρη πάντως. Χθες τις παρέλαβα. θα βάλω φωτογραφίες αργότερα να μου πείτε εντυπώσεις

lefterishatzi
17-11-12, 20:16
Λοιπόν όπως έγραψα πιο πάνω και για να μην ανοίγω άλλο θέμα έβαψα χθες τις ζάντες. Τιμή καλή. Εξυπηρετικός. Μου έδωσε ζάντες αντικατάστασης για 3 μέρες. Ψεγάδι δεν βρήκα στις ζάντες, παρά μόνο που μου τις έκανε λίγο πιο γκρί από το εργοστασιακό, το οποίο όμως μπορώ να πω ότι μου αρέσει. Για πείτε μου εντυπώσεις παρακαλώ
Το πριν (ήμουν λίγο ταρζάν...το ξέρω)
https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC_0105.jpg

https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC_0108.jpg

Το μετά

https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC_0117.jpg

https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC_0115.jpg

https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC_0119.jpg

https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC_0120.jpg

https://i1131.photobucket.com/albums/m554/lefterishatzi/DSC_0121.jpg

mark e92
17-11-12, 21:06
Καλοριζικες και Αγρατζουνιστες!!
Προσοχη στις λακουβες !!!