PDA

Επιστροφή στο Forum : Βmwcar magazine 8/2012



spar@
02-08-12, 16:22
Μια ευχαριστη "μυρωδια" απο Ελλαδα...

https://img10.imageshack.us/img10/9916/oq7h.jpg
https://img15.imageshack.us/img15/9569/x2d0.jpg
https://img34.imageshack.us/img34/9817/5y27.jpg
https://img827.imageshack.us/img827/8558/xmru.jpg
https://img43.imageshack.us/img43/1460/9n8q.jpg
https://img268.imageshack.us/img268/3900/bwjj.jpg

hades7
02-08-12, 16:29
memorial tribute στον σταθ κανεις τον ετοιμαζεις για κολυβο?

Eleni
02-08-12, 16:31
memorial tribute στον σταθ κανεις τον ετοιμαζεις για κολυβο?
μαλλον κατι θελει....... και αρχιζει το γλυψιμο.......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

spar@
02-08-12, 16:31
memorial tribute στον σταθ κανεις τον ετοιμαζεις για κολυβο?

οχι ρε το εβαλα γιατι την αλλη βδομαδα θα του τα σηκωσουμε και τα 2!

ntinos
02-08-12, 16:37
51 λιτρα στα 100 ???

Αμε στο καλο παιδακι μου

hades7
02-08-12, 16:40
μαλλον κατι θελει....... και αρχιζει το γλυψιμο.......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ο μικρος απο MotorolaDynaTAC βαρους ενος κιλου και μεγεθους οσο το πουλι του τζον χολμς θα βρεθει να μοστραρει αιφονι τελευταιας γενιας

spar@
02-08-12, 16:50
Η αλήθεια είναι ότι ο Στάθης μου είχε δώσει δωρεάν πριν 2 μήνες ήχο κλήσης το "φαε σπορια φαε σπορια να σου φύγει η στεναχώρια" και ήμουν υποχρεωμένος επίσης είμαι και μεγάλος γλειφτης, είμαι ο χλαπατσας του φόρουμ ...


Send from my motorolaDynatac

Stathis
02-08-12, 17:05
51 λιτρα στα 100 ???

Αμε στο καλο παιδακι μου
τυπογραφικο λαθος.
40 του ειχα πει δεν ξερω που βρηκε το 51.


"φαε σπορια φαε σπορια να σου φύγει η στεναχώρια"
thumb

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Bazil Van Sinner
02-08-12, 17:06
2002 ti ai ai ai !!!!!!!!!
Respect Stathis!

Stathis
02-08-12, 17:21
να πω λιγα πραγματα για τη φωτογραφιση.

πραγματοποιηθηκε στις αρχες απριλιου, οπου το τημ που περιοδικου ηρθε στην ελλαδα για 3 ημερες προσκεκλημενο απο τη διοικηση του επισημου bmw car club hellas.

στα πλαισια αυτα εγιναν οι φωτογραφησεις και συνεντευξεις με καποια απο τα μελη του κλαμπ.
το 2002 το εφερε στην αναβυσο ο σταματης.

το ολο εγχειρημα οργανωθηκε και υλοποιηθηκε απο τον προεδρο του κλαμπ Γιωργο Ροκκα, τον οποιο και ευχαριστω πολυ για την ευκαιρια.

Stamatis
02-08-12, 18:43
το 2002 το εφερε στην αναβυσο ο σταματης.

Και τους εκανα ενα παντηλικι που θα το θυμουνται τις βροχερες μερες του χειμωνα και θα αναστεναζουν.
Τους ειπαμε δε, οτι ονομαζομαι Nick Kourkoulos
Οταν εβαλα μεσα τον αγγλο του ειπα: val ti zoni sou

EVERGET
02-08-12, 18:59
να πω λιγα πραγματα για τη φωτογραφιση.

πραγματοποιηθηκε στις αρχες απριλιου, οπου το τημ που περιοδικου ηρθε στην ελλαδα για 3 ημερες προσκεκλημενο απο τη διοικηση του επισημου bmw car club hellas.

στα πλαισια αυτα εγιναν οι φωτογραφησεις και συνεντευξεις με καποια απο τα μελη του κλαμπ.
το 2002 το εφερε στην αναβυσο ο σταματης.

το ολο εγχειρημα οργανωθηκε και υλοποιηθηκε απο τον προεδρο του κλαμπ Γιωργο Ροκκα, τον οποιο και ευχαριστω πολυ για την ευκαιρια.

Ήμασταν και κάποιοι άλλοι εκει που εχουμε καλύτερα BMW :th_Laie_67-1::whistle: αλλα οι άσχετοι του BMW Car ούτε να μας κλ@σουν!!

Στάθη μπράβο για τη συνέντευξη η οποία εκφράζει τον πόνο όλων των θαυμαστών του M Division, οπως κ για τα αυτοκίνητα σου που είναι ακόμη ομορφότερα απο κοντά!

gnx
03-08-12, 12:14
Έπρεπε να τους πεις για την αγάπη που εχεις στα Audi, να δουμε τι θα γράφανε! :th_Laie_67-1:

Stradale
03-08-12, 15:26
Νομίζω αυτό το τεύχος έχει και κάτι σαν οδηγό για το Μ3 46,πως μπορούμε να το βρούμε;

Stamatis
03-08-12, 15:30
Δεν λεει κατι που δεν ξερουμε.
Μην ασχοληθεις.

Stathis
03-08-12, 15:42
Ήμασταν και κάποιοι άλλοι εκει που εχουμε καλύτερα BMW :th_Laie_67-1::whistle: αλλα οι άσχετοι του BMW Car ούτε να μας κλ@σουν!!

ναι ρε νασσο, κριμα, εγινε πατατα, αλλα νομιζω οτι δεν φταιει το κλαμπ.
την επομενη θα το οργανωσουμε καλυτερα...thumb

Stradale
03-08-12, 15:43
Δεν λεει κατι που δεν ξερουμε.
Μην ασχοληθεις.

Got it!thumb

Stathis
03-08-12, 15:45
περα απο αυτα ομως ειναι ωραιο να εχεις ενα τευχος που εχει αφιερωμα στο αμαξι σου.
θα το βρεις στα πρακτορεια ξενου τυπου.

aristent
03-08-12, 18:27
περα απο αυτα ομως ειναι ωραιο να εχεις ενα τευχος που εχει αφιερωμα στο αμαξι σου.
θα το βρεις στα πρακτορεια ξενου τυπου.

....ποιο απο τα δυο καμαρωνεις πιο πολυ???:original:.....οχι απαντηση και τα δυο!!!!!...εστω και λιγο παραπανω......

Stathis
03-08-12, 18:34
δεν εννοουσα εμενα αρη.
ελεγα για το αφιερωμα στο Μ3 Ε46, οποιος εχει αυτο το αμαξι αξιζει να εχει και το περιοδικο.

καμαρωνω για το Μ6, γιατι το εχω απο καινουργιο και με τη γυναικα μου καναμε ωραια ταξιδια και εχουμε ωραιες εμπειριες.
το 2002 μου αρεσει πολυ οταν το οδηγω, αλλα λογω περιορισμενου χρονου, εχω κανει λιγα χιλιομετρα με αυτο, οποτε το δεσιμο ειναι μικροτερο.
αν εδινα ενα απο τα δυο (αν αυτο σκεφτοσουν), θα ηταν το 02.

aristent
03-08-12, 18:38
Καπως ετσι σε περιμενα....ειναι δυνατες οι οδηγικες εμπειριες με ενα V10 μοτερ.....καλα και τα κλασσικα....αλλα ανηκουν στην εποχη τους.thumb

Stathis
03-08-12, 18:43
δεν ειναι μονο θεμα οδηγικης εμπειριας, και τα κλασσικα εχουν τα ωραια τους.
αλλα οσον αφορα το παρελθον, εχω αλλη τρελα (τα σκουτερ), που μου τρωει ολο το διαθεσιμο χρονο μου.
το 02 ειναι ενα απο τα πιο ομορφα και πιο σημαντικα αυτοκινητα που κυκλοφορησαν, γι αυτο το κραταω ακομα εστω και αν δεν το χρησιμοποιω σχεδον καθολου πλεον.

EVERGET
03-08-12, 19:34
Στάθη, μου έκανε εντύπωση αυτο που λες πως στην αρχή το μοτέρ του M6 σου φάνηκε άδειο χαμηλα κ λιγότερο ροπατο απο το v8. Αυτή την παρατήρηση την έχω ακούσει απο αρκετούς ιδιοκτήτες υψηλόστροφων Μ κατα τις πρώτες επαφές με τα αυτοκίνητα τους, συμπεριλαμβάνοντας και εμένα. Είναι λοιπόν κοινή διαπίστωση πως τα Μ ατμοσφαιρικά μοτέρ πρεπει να μάθεις πως πρεπει να τα δουλεύεις ώστε να πας πραγματικά γρήγορα, δεν εχουν την εύκολα προσβάσιμη δύναμη άλλων πιο συμβατικών κινητήρων, του s62 ίσως εξαιρουμένου.

Christos 330
03-08-12, 21:13
Σταθη το πρωτο αυτοκινητο που ανεβηκα με την βοηθεια των γωνεον μου βεβαια το "83" !!!

Ηταν ενα 2002 tii απιστευτο αυτοκινητο !!!

Ευγε για το μερακι σου,πλεον λιγα ατομα ποναν και αγαπουν τα σιδερα !!!

Stathis
03-08-12, 22:59
Στάθη, μου έκανε εντύπωση αυτο που λες πως στην αρχή το μοτέρ του M6 σου φάνηκε άδειο χαμηλα κ λιγότερο ροπατο απο το v8. Αυτή την παρατήρηση την έχω ακούσει απο αρκετούς ιδιοκτήτες υψηλόστροφων Μ κατα τις πρώτες επαφές με τα αυτοκίνητα τους, συμπεριλαμβάνοντας και εμένα. Είναι λοιπόν κοινή διαπίστωση πως τα Μ ατμοσφαιρικά μοτέρ πρεπει να μάθεις πως πρεπει να τα δουλεύεις ώστε να πας πραγματικά γρήγορα, δεν εχουν την εύκολα προσβάσιμη δύναμη άλλων πιο συμβατικών κινητήρων, του s62 ίσως εξαιρουμένου.

ηταν μαρτιος του 2007, μια μερα μετα τα γεννεθλια μου που η τυχη διαλεξε να παραλαβω το Μ απο τον παπαδοπουλο στη θερμη.

τα πρωτα μετρα, τα οποια ακολουθησαν τα πρωτα χιλιομετρα παγωσα καθως το μοτερ δεν αποκρινοταν με τιποτα στις χαμηλες σ.α.λ.
συνηθισμενος απο το 4,4 V8 που αρπαζε γεματα απο τις 1000 σ.α.λ., σκεφτηκα οτι εκανα μλκια που εδωσα ενα σκασμο λ7 και ενα καινουργιο αυτοκινητο για να παρω κατι που σερνεται σε νορμαλ ταχυτητες.


https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/bmw/8cca220a.jpg

καθως κατηφοριζαμε μετα τη λαρισα, βραδυ πια με 140 κατι ο ηχος ηταν υποσχομενος μεν, αλλα οχι οσο βαθυς και μπασος αυτος του V8.
τουλαχιστον το κιβωτιο εδειχνε να ειναι ετη φωτος μπροστα απο το SMG1 του 645.
κατι ηταν κι αυτο.

οι μηνες περνουσαν και τα χιλιομετρα ανεβαιναν, το ορθον της επιλογης ομως επιβεβαιωθηκε οταν εφτασε η στιγμη να ρυθμιστει το προγραμμα στο P500 sport, to dsc off, το smg στο s6.
αυτο ηταν αλλο αυτοκινητο.
αυτο ηταν BMW M. απο τα παλια τα καλα.
στην πρωτη δεν μπορουσες να κρατησεις το τιμονι στην ευθεια, στη δευτερα νομιζες οτι θα κοπει το σασι απο την κλωτσια, το ιδιο και στην τριτη και την τεταρτη, οπου ησουν στα 10/10 γιατι το πραμα ακομα αφηνε το μισελεν κατω σε κεινο το κομματι της αττικης οδου.
εξοδος απο το πλαζα μεχρι τις πρωτες ταμπελες, 300 με 6η στον κοφτη.
ναι εχει και 7η...

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/bmw/02d4295b.jpg

οτι και να πει κανεις για το δημιουργημα των ανθρωπων του ντιβιζιον, ολο και κατι θα ξεχασει.
εγω τους ευχαριστω που μου εδωσαν ενα τετοιο αυτοκινητο.
πιστευω ειναι απο εκεινα που λεμε οτι "δεν βγαινουν πια".

τυχεροι οσοι τα νιωσαμε στα καλυτερα τους, καποιες αλλες εποχες.

yiannis2002
04-08-12, 09:17
Ένιωσα πολύ μεγάλη ευχαρίστηση που είδα το πράσινο 2002 του Στάθη, ex Tsaf, ενα αυτοκίνητο τέλειο, που το έζησα αρκετά στην πορεία του ώστε να γίνει έτσι. Επίσης ένιωσα σφίξιμο στο στομάχι όταν είδα την φώτο με το αυτοκόλλητο του bmw -02 club of Greece, θυμήθηκα ανέβασμα στην Καμάριζα με τον Τσάφ μπροστά και επιστροφή το βράδυ στην Βάρης Κορωπίου. Στάθη, την άποψη μου στην έχω πεί και κατ ιδίαν, αυτό το αυτοκίνητο είναι κόσμημα , τα κοσμήματα δύσκολα τα αποχωρίζεσαι...

Stathis
04-08-12, 09:36
ευχαριστω πολυ γιαννη, ειναι οντως κοσμημα και σε καλυτερη κατασταση πια απ΄οτι το θυμοσουν.
σε περιμενω οποτε θες για επαναληψη της βολτας.thumb

hades7
04-08-12, 09:50
καλα αντι να πας βολτα αυτους που δεν εχουν ξαναμπει βαζεις τους χορτασμενους?
βαζεις γρια ,βενζινη ,ιδρωτα να παλευεις με τα τιμονια στο στορκ της επιδαυρου, βαζω ψαρι στην ερμιονη

Stathis
04-08-12, 09:52
να γινει, αμα τη επιστροφη μας απο τας διακοπας...

yiannis2002
04-08-12, 10:36
εκεί σας παίζω ολίγον εντός έδρας...αν κανονίσετε let me know

Stathis
04-08-12, 12:23
θα ενημερωσουμε, μεσα στο σεπτεμβρη θα πω και στο νικο τον πατιλη, μηπως κανουμε μαζωξη κλασσικων...