PDA

Επιστροφή στο Forum : Σας άρεσε η τελετή έναρξης της Ολυμπιάδας του Λονδίνου ;



Κωνσταντίνος
28-07-12, 09:21
Σας άρεσε η τελετή έναρξης του Λονδίνου ;
Ναι
Όχι
Ιέτς κι ιέτς
Μπλιάξ

Stathis
28-07-12, 09:29
μια μ@λακια και μιση.

Nino
28-07-12, 09:30
Προσπάθησα ειλικρινά αλλα δεν τα καταφερα,με πήρε ο ύπνος είδα και ένα ωραίο όνειρο με μια παλιά γκομενα...
Ήταν καλη η τελετή;

Κωνσταντίνος
28-07-12, 09:34
Προσπάθησα ειλικρινά αλλα δεν τα καταφερα,με πήρε ο ύπνος είδα και ένα ωραίο όνειρο με μια παλιά γκομενα...
Ήταν καλη η τελετή;

Και πολύ καλά έκανες. Δεν υπήρχε πραγματικά τίποτα καλλίτερο να κάνεις.

Κωνσταντίνος
28-07-12, 09:45
Εγώ κατάφερα και είδα περίπου μία ώρα.
Facebook, sms, εθνικό σύστημα υγείας, όλα ένα συνοθύλευμα ακαταλαβίστικο.
Ακόμα και την προσφορά τους στην μουσική (η μεγαλύτερη απο κάθε άλλη χώρα) δεν κατάφεραν να την προβάλουν.
Αχταρμάς σκέτος.
Κάθε σύγκριση με την εξαιρετική τελετή του Πεκίνου είναι αστεία.
Και φυσικά ένα χάος η διαφορά με την τελετή της Αθήνας.

Thomelef
28-07-12, 10:08
μια μπούρδα και μισή...η σύγκριση με τις 2 τελευταίες τελετές είναι τελείως ανούσια.
βασικά εγώ το περίμενα ότι θα ήταν τρελή μούφα, και εξηγούμε.
η αγγλία είναι μια χώρα, η οποία καταρχήν δεν έχει την ιστορία και τον πολιτισμό της κίνας και της ελλάδας.
κοινός τα μόνα πράγματα που έχουν να δείξουν σαν χώρα είναι.
το ποδόσφαιρο, την πανκ και ροκ, την κατάχρηση ουσιών, τους ξυλοδραμούς στις παμπ, και το τοπ γκίαρ.
αντίστοιχα σε μια τελετή έναρξης στην ολανδία, σίγουρα θα υπήρχε ένα σκηνικό ενός καφέ, με έναν τουρίστα ο οποίος θα απολάμβανε ένα τσιγαριλίκι, όπως επίσεις και μια πάπια μέσα στην μπίχλα...
κοίτα πάπια ρε μλκ...και μετά σε λέν ευρώπη. χαχαχαχαχαχαχα!!!

Stamatis
28-07-12, 10:19
Γουσταρα Μπακινγκχαμ και χερ Ματζεστυ ντουηνγκ δε νταηβ.
Μεχρι εκει.
Ολα τα αλλα, τρια πουλακια.

Stamatis
28-07-12, 10:19
Και μιστερ Μπιν. (-:

Κωνσταντίνος
28-07-12, 10:28
Κοίτα Θωμά, όλες οι χώρες έχουν μια παράδοση, μια κουλτούρα, μια ιστορία.
Το θέμα δεν είναι ποιος την έχει μεγαλύτερη. Το θέμα είναι πως και αν μπορείς να το προβάλεις.
Και το Los Angeles ανήκει σε μια χώρα με ιστορία μόλις λίγων εκατοντάδων ετών. Αλλά άρεσε η τελετή έναρξης τους.
Είναι θέμα αισθητικής, έμπνευσης, στα οποία μπορεί να αποτύχει ακόμα και ο Danny Boyle (https://en.wikipedia.org/wiki/Danny_Boyle) που επιμελήθηκε της τελετής του Λονδίνου.
Το εντελώς αντίθετο απο τον χορογράφο, εικαστικό καλλιτέχνη Δημήτρη Παπαιωάννου, που πρόσφερε σε όλο τον κόσμο ένα υπερθέαμα απίστευτης ομορφιάς αλλά και λιτότητας ταυτόχρονα.

Είναι αυτό που λένε "δεν έχει σημασία πόση την έχεις, αλλά να ξέρεις να την χρησιμοποιείς".

Azurius
28-07-12, 10:40
Αν και με κάλυψε πλήρως ο Κωνσταντίνος στο ποστ #5 θα απαντήσω κι εγώ με τον τρόπο μου... Με μια λέξη... ΕΜΕΤΟΣ....

Thomelef
28-07-12, 10:48
Κοίτα Θωμά, όλες οι χώρες έχουν μια παράδοση, μια κουλτούρα, μια ιστορία.
Το θέμα δεν είναι ποιος την έχει μεγαλύτερη. Το θέμα είναι πως και αν μπορείς να το προβάλεις.
Και το Los Angeles ανήκει σε μια χώρα με ιστορία μόλις λίγων εκατοντάδων ετών. Αλλά άρεσε η τελετή έναρξης τους.
Είναι θέμα αισθητικής, έμπνευσης, στα οποία μπορεί να αποτύχει ακόμα και ο Danny Boyle (https://en.wikipedia.org/wiki/Danny_Boyle) που επιμελήθηκε της τελετής του Λονδίνου.
Το εντελώς αντίθετο απο τον χορογράφο, εικαστικό καλλιτέχνη Δημήτρη Παπαιωάννου, που πρόσφερε σε όλο τον κόσμο ένα υπερθέαμα απίστευτης ομορφιάς αλλά και λιτότητας ταυτόχρονα.

Είναι αυτό που λένε "δεν έχει σημασία πόση την έχεις, αλλά να ξέρεις να την χρησιμοποιείς".

συμφωνώ απόλυτα, απλά πολλές φορές και το ίδιο το θέμα βοηθάει...
κοινός δεν είχαν κάποιο θέμα, δεν έκανε και καλή δουλειά ο σκηνοθέτης, και βγήκε το αποτέλεσμα.

ntinos
28-07-12, 12:10
τζαμπα το ξενυχτι..

Το μονο θετικο ηταν τα περιφεριακα που συνοδεψαν την βραδια στο μπαλκονι :D


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14661&stc=1&d=1343470193

Kostas_1
28-07-12, 12:11
Δεν την ειδα ολη. Γενικα ηταν σαν μιουζικαλ

Το αναμα καλο ηταν παντως

Stamatis
28-07-12, 12:22
Τα βολ ω βαν τι ηταν;

Stathis
28-07-12, 12:43
λιτοδιαιτος ο ντινος... χαχαχαχαχα

dafidack
28-07-12, 13:10
Θα προτιμουσα να δω την τελετη μνημοσυνου για το Χανταμαξο παρα την τελετη εναρξης που την κανανε κρυα σαν τα μουτρα τους :thumbsdown:

alexk
28-07-12, 13:54
Καλή επιτυχία στους Έλληνες αθλητές !

Νομίζω ότι η τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων του 2004 της Αθήνας είναι αποκορύφωμα Εθνικής περηφάνειας για κάθε Έλληνα.

ntinos
28-07-12, 13:57
λιτοδιαιτος ο ντινος... χαχαχαχαχα

Τι να κανουμε, 4 ανθρωποι ειμασταν, (2 γυναικες) :th_Laie_67-1:

sasabmw
28-07-12, 14:43
Ακόμα και την προσφορά τους στην μουσική (η μεγαλύτερη απο κάθε άλλη χώρα) δεν κατάφεραν να την προβάλουν.
.

Λαθος μεγα.....:original:

S8N
28-07-12, 16:18
Τον Austin Powers πάντως τον άφησαν για την τελετή λήξης. Τη φλόγα θα τη σβησει ο Fatbastard κλανοντας.

deepBLUE
28-07-12, 16:27
:thumbsdown:ΟΧΙ:thumbsdown:

aristent
28-07-12, 16:50
Δεν την ειδα καν.....αλλα ας ξαναδουμε αυτο:


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14661&stc=1&d=1343470193


ευγε μερακλη Ντινο!!!!....δηλαδη εαν επαιζε τελικο στο Euro η Ελλαδα τι προετοιμασια θα εκανες???

:thumbsup:


"Μηνυμα" απο S8N:

Τον Austin Powers πάντως τον άφησαν για την τελετή λήξης. Τη φλόγα θα τη σβησει ο Fatbastard κλανοντας.

:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

120ie87
28-07-12, 18:14
OXI ....

Eleni
28-07-12, 19:40
Φυσικα..... ΟΧΙ!!!

Επιστρατευσαν ολο το σκοταδι του Βορρα για να κρυψουν το φως μας!!!!

Δεν ξεπερασαν ποτε τον "Μεσαιωνα...." παντα αχορταγοι κατακτητες. Αλλα οταν δεν εχεις φως πως ειναι δυνατον να το παραγεις και να το προαγεις??????

Κωνσταντίνος
29-07-12, 23:12
Λαθος μεγα.....:original:

Ποιό ; :original:

StratosZ4
30-07-12, 09:05
Δεν νομιζω οτι οποιος αντεξε και ειδε καποιο κομματι της τελετης το εκανε για λογο διαφορετικο του οτι ηταν τελετη εναρξης ολυμπιακων:thumbsdown:

ntinos
30-07-12, 10:04
https://2.bp.blogspot.com/-TuYW3eAv-l4/UBLHq6wKA6I/AAAAAAAAD80/lscrLJsbLbM/s1600/cigarette-torch.png

Bitz
30-07-12, 10:18
μια μπούρδα και μισή...η σύγκριση με τις 2 τελευταίες τελετές είναι τελείως ανούσια.
βασικά εγώ το περίμενα ότι θα ήταν τρελή μούφα, και εξηγούμε.
η αγγλία είναι μια χώρα, η οποία καταρχήν δεν έχει την ιστορία και τον πολιτισμό της κίνας και της ελλάδας.
κοινός τα μόνα πράγματα που έχουν να δείξουν σαν χώρα είναι.
το ποδόσφαιρο, την πανκ και ροκ, την κατάχρηση ουσιών, τους ξυλοδραμούς στις παμπ, και το τοπ γκίαρ.
αντίστοιχα σε μια τελετή έναρξης στην ολανδία, σίγουρα θα υπήρχε ένα σκηνικό ενός καφέ, με έναν τουρίστα ο οποίος θα απολάμβανε ένα τσιγαριλίκι, όπως επίσεις και μια πάπια μέσα στην μπίχλα...
κοίτα πάπια ρε μλκ...και μετά σε λέν ευρώπη. χαχαχαχαχαχαχα!!!

Ξεχασες και οτι οι μισοι αντρες φορανε στρινκ απο μεσα...:th_Laie_67-1: ειμαι σιγουρος για τον δημαρχο.

Bitz
30-07-12, 10:23
Μονο οι ολυμπιακοι κυκλοι οαταν αναψαν ......κατι λενε

Nikos
30-07-12, 11:10
Αυτα παθαινεις οταν πινεις μπυρες ολη μερα.
Ο Δημητρης Παπαιωαννου πρεπει να αισθανοταν πολυ υπερηφανος για τον εαυτο του οταν παρακολουθουσε την τελετη του Λονδινου την Παρασκευη βραδυ με την παρεα του και μαζι του και ολοι εμεις. (ισως η μοναδικη φορα που καποιος μπορει να πει money well spent για την Ολυμπιαδα της Αθηνας).
Η ολη γιορτη μου θυμιζε περισσοτερο εγκαινεια εμπορικου κεντρου παρα τελετη εναρξης ολυμπιακων αγωνων.
Αν ειχαμε παρουσιασει εμεις κατι αντιστοιχο το 2004 την επομενη ολοι οι διεθνεις παπαρολογοι θα μας ειχαν ξεφτυλισει. Δεν πειραζει ομως, ο κοσμος εχει ματια και βλεπει.
Οσο για το hey Jude, χεστηκαμε ρε παππου ....στο 2012 ειμαστε , δε θα σε προσκυναμε μια ζωη, μουμια τελειωμενη και σιγουρα τρελα υπερτιμημενη.
Ουστ μπεκρηδες.

Kostas_1
30-07-12, 14:02
Αχαχα τι κρετινοι, τους εσβησε η φλογα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

ntinos
30-07-12, 14:08
που πως ποτε??????


Mηπως εννοεις που την εσβησαν για να την μεταφερουν χτες το βραδυ ?

Nikos
30-07-12, 14:33
Αχαχα τι κρετινοι, τους εσβησε η φλογα :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Που ρε Κωστα ??

Κωνσταντίνος
30-07-12, 14:36
τζαμπα το ξενυχτι..

Το μονο θετικο ηταν τα περιφεριακα που συνοδεψαν την βραδια στο μπαλκονι :D


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14661&stc=1&d=1343470193

Αυτή μάλιστα. Αυτή είναι τελετή έναρξης ! :D :D :D

Kostas_1
30-07-12, 14:41
Που ρε Κωστα ??


που πως ποτε??????
Mηπως εννοεις που την εσβησαν για να την μεταφερουν χτες το βραδυ ?

Αυτο που ειπε ο Ντινος. Ηθελαν να τη μεταφερουν για να μπορουν να την βλεπουν και εξω απο το σταδιο (μετα το θυμηθηκαν) :th_Laie_67-1: και την εσβησαν.

Nikos
30-07-12, 14:49
τζαμπα το ξενυχτι..

Το μονο θετικο ηταν τα περιφεριακα που συνοδεψαν την βραδια στο μπαλκονι :D


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14661&stc=1&d=1343470193

Δηλαδη Ντινο, αν αυτα ηταν τα περιφερειακα για ενα βραδυ μπροστα στην tv , σε γαμο η βαφτιση εχετε οτι και το χωριο του Αστεριξ ?

Κωνσταντίνος
30-07-12, 15:07
Αφού τα παιδιά ήσαν deep μέσα στο Ολυμπιακό πνεύμα.
Citius, altius, fortius (μέσα στα πιάτα) :D

ntinos
30-07-12, 15:16
Γενικως ειμαι σπιτογατος.
Ετσι, βρισκω τροπους να διασκεδαζω εντος σπιτιου ;-)

Η μασα, ανεκαθεν με διασκεδαζε παρα πολυ :D

Thomelef
30-07-12, 20:02
Τα ζωα εσβησαν την φλογα για να την μεταφερουν Κάπου αλλου.

StratosZ4
30-07-12, 20:12
Τα ζωα εσβησαν την φλογα για να την μεταφερουν Κάπου αλλου.

εχασαν κλειδια του γουεμπλει, εσβησαν τη φλογα, αφησαν τα σταδια αδεια.
μονο για μπυρες ειναι:original:

alexk
30-07-12, 20:38
ισως η μοναδικη φορα που καποιος μπορει να πει money well spent για την Ολυμπιαδα της Αθηνας

Συμφωνώ απόλυτα Νίκο.
Το μεγάλο πρόβλημα για εμένα είναι ότι τη στιγμή που έσβησε η Ολυμπιακή φλόγα στην Αθήνα, έσβησαν τα πάντα στη χώρα.
Η πρόοδος σταμάτησε.
Τι ενθουσιασμός και πρόοδος υπήρξε σε όλη τη χώρα για να ετοιμαστούμε για τους Ολυμπιακούς αγώνες ?
Να θυμήσω μοναδικές στιγμές όπως ... άνοιγμα γέφυρας Ρίου-Αντιρρίου και λαμπαδιοδρομία στην γέφυρα.

gant
30-07-12, 20:40
Ενα τεταρτάκι πριν την είσοδο των χωρών είδα. Απ τα σχόλια των περισσότερων, δεν έπεσα έξω ότι θα ταν μαλ@κία.

stavr
30-07-12, 21:35
μονο ο Mr Bean αξιζε που επαιζε Βαγγελη!!! Μου βαλανε τα κινητα και το www.....τελικα ειναι εντελως καμμενοι!

sasabmw
30-07-12, 23:24
μονο ο Mr Bean αξιζε που επαιζε Βαγγελη!!! Μου βαλανε τα κινητα και το www.....τελικα ειναι εντελως καμμενοι!

πιο πολυ τον κοροιδευε το βαγγελη παρα τον ''επαιζε'' επιδεικνυοντας το μονοτονο ντιν ντιν του πληκτρου. Σχεδον ποτε οι αγγλοι-αυτα τα σιχαμερα σκουληκια- δεν παραδεχονται μη αγγλους, ειναι μονο για να χλευαζουν. Σοβαροι αγγλοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα και ειναι φυσικα πεθαμενοι....:ranting2::ranting2:

m-power_01
31-07-12, 00:52
Οι τύποι έριξαν τον πήχη πολύ χαμήλά... Τα σκάτωσαν μιλάμε. Βέβαια ένας Άγγλος θα πει το αντίθετο. Ακόμα και αυτός ο μουνής ο Ρογκ έβγαλε γλώσσα.

Από προχθες που παίξανε αυτή την μπούρδα μας έχει ζαλίσει ο Ντίλμα Ρούσεφ στα τηλέφωνα. Θέλει λέει ντε και καλά να αναλάβουμε εγώ με τον βοηθό μου την τελετή του Ρίο ντε τζανέιρο το 2016. Δεν μπορεί να εμπιστευτεί κανέναν λέει.
Εκμεταλεύεται ο μπαγάσας την στενή φιλία μου με τον Πελέ και τον Αυρτον και με πιέζει.

spar@
31-07-12, 04:12
Οι τύποι έριξαν τον πήχη πολύ χαμήλά... Τα σκάτωσαν μιλάμε. Βέβαια ένας Άγγλος θα πει το αντίθετο. Ακόμα και αυτός ο ***** ο Ρογκ έβγαλε γλώσσα.

Από προχθες που παίξανε αυτή την μπούρδα μας έχει ζαλίσει ο Ντίλμα Ρούσεφ στα τηλέφωνα. Θέλει λέει ντε και καλά να αναλάβουμε εγώ με τον βοηθό μου την τελετή του Ρίο ντε τζανέιρο το 2016. Δεν μπορεί να εμπιστευτεί κανέναν λέει.
Εκμεταλεύεται ο μπαγάσας την στενή φιλία μου με τον Πελέ και τον Αυρτον και με πιέζει.

τι θυμηθηκα τωρα 2004... που σε παιρνω τηλ και σου λεω θα βαλουμε γιουφτο με καρπουζια... και μου λες τι λε ρε **** και ομως εποιασε....
στο Ριο εχω σκεφτει να δωσουμε μια πινελιο απο Ριο (Πατρα) και να βαλουμε μια παντοφλα φερρυ, μετα θα βαλουμε 2-3 βραζιλιανες με στηθια μεγαλα (σπανιο ειδος) τον Γιωργαρο με το αρμα να χορευει μαζι τους, και πισω την βασιλισσα των ολυμπιακων Σασα που θα κραταει το καντηλι με την ολυμπιακη φλογα!
υ.γ Αν και να σου πω κατι εχω ξενερωσει με τον ρουσεφ γιατι δεν ειχε παιξει καλα στην ΑΕΚΑΡΑ

m-power_01
31-07-12, 08:22
Σου είχε παίξει τέτοια μπινιά;;; Θα τον φτιάξουμε...
Θα του σβήσουμε την φλόγα !

PANOS-E60
31-07-12, 08:43
τι θυμηθηκα τωρα 2004... που σε παιρνω τηλ και σου λεω θα βαλουμε γιουφτο με καρπουζια... και μου λες τι λε ρε **** και ομως εποιασε....
στο Ριο εχω σκεφτει να δωσουμε μια πινελιο απο Ριο (Πατρα) και να βαλουμε μια παντοφλα φερρυ, μετα θα βαλουμε 2-3 βραζιλιανες με στηθια μεγαλα (σπανιο ειδος) τον Γιωργαρο με το αρμα να χορευει μαζι τους, και πισω την βασιλισσα των ολυμπιακων Σασα που θα κραταει το καντηλι με την ολυμπιακη φλογα!
υ.γ Αν και να σου πω κατι εχω ξενερωσει με τον ρουσεφ γιατι δεν ειχε παιξει καλα στην ΑΕΚΑΡΑ

Σπύρο, τον είχες το βοηθό από τα 14 στη δουλειιά, χωρίς ενσημα ?

m-power_01
31-07-12, 09:17
Σπύρο, τον είχες το βοηθό από τα 14 στη δουλειιά, χωρίς ενσημα ?

Βασικά τον έχω βοηθό από το 2004!
Βέβαια δεν δούλευε , δούλευε όλο τον καιρό... Σπαταλησαμε άπειρο χρόνο και χρήμα στην άρτια εκπαίδευση του! Το έχω στείλει από τους σαολιν μέχρι τους μαγιας για να μάθει ξόρκια. Στην γαλλία για σαβουαρ βιβρ, στην Ρωσία για να αντέχει το κρύο , στην Αυστραλία να αντέχει την ζέστη , στην Αφρική να αντέχει την πείνα, στον νειλο να αντέχει τα κουνούπια κ.α Τώρα που θα κλείσει τα 23 και πέφτουν τα ασφάλιστρα του θα τον στείλω στον αμαζωνιο να εκπαιδευτεί στον κλεφτοπόλεμο με αλιγατωρες.
Μέχρι το 2008 τον είχα ανασφάλιστο. Το 2007 είχαμε ένα ατύχημα , έπεσε απο το ποδήλατο την ώρα που ρυμουλκουσε ένα Ε60... Δεν μας κάλυπτε η ασφάλεια γιατί έπρεπε να το ρυμουλκεί με τρέιλερ κλειστό...

Χρυσός μου έχει στοιχίσει... Αλλά έχω φτιάξει ένα πολυεργαλείο!
Αν τον δουν οι Ελβετοί με τους βικτορινοξ και αυτα τα παιχνιδακια θα πάθουν πλάκα ...
Ήδη μου τον έχει ζητήσει η φαμαρ λόγω της ακατασχετης αστειρευτης μαλ@κιας του σαν αγχολυτικό. Βασικά θέλανε ένα δάκτυλο του σαν δείγμα προς μελέτη !
Αλλά το δίνεις; Τα δάκτυλα του είναι εργαλεία στην δουλεια του... (όταν περιμένει συνήθως ξυνει την μύτη του)

Μπορώ να γράφω άπειρες παπαριές για τον βοηθό μου... Αλλά τελείωσε η ουρά και θα εξυπηρετηθώ!

Kostas_1
31-07-12, 09:26
Ααααα, γιαυτο τοση πρεμουρα από τον Πιροεδρο να τον εγκλωβισει στο υπογειο....

alexk
31-07-12, 09:30
πιο πολυ τον κοροιδευε το βαγγελη παρα τον ''επαιζε'' επιδεικνυοντας το μονοτονο ντιν ντιν του πληκτρου. Σχεδον ποτε οι αγγλοι-αυτα τα σιχαμερα σκουληκια- δεν παραδεχονται μη αγγλους, ειναι μονο για να χλευαζουν. Σοβαροι αγγλοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα και ειναι φυσικα πεθαμενοι....:ranting2::ranting2:

Έχεις γνωρίσει πολλούς Άγγλους ?

ntinos
31-07-12, 09:37
μονο τα σιχαμερα σκουλικια μαλλον .....

alexk
31-07-12, 10:18
μονο τα σιχαμερα σκουλικια μαλλον .....

Με 3 προτάσεις έβαλε σε ένα τσουβάλι όλους τους Άγγλους και τους έθαψε.
:thumbsup:
Κορυφαίο !

ntinos
31-07-12, 10:31
Πραγματι, πολυ χοντρο....

hades7
31-07-12, 10:56
Λοιπον η σασα παιζει να ηταν μπαρμαν σε τιποτα Μαλια ,Φαληρακι,Λαγανα,Χερσονησο και της μειναν αποθημενα :thumbsup:

nikos1400
31-07-12, 11:13
Λοιπον η σασα παιζει να ηταν μπαρμαν σε τιποτα Μαλια ,Φαληρακι,Λαγανα,Χερσονησο και της μειναν αποθημενα :thumbsup:

μπαρμαν ή μπαργουμαν ??

hades7
31-07-12, 11:22
μπαρμαν ξερω τι γραφω νικο

Ptboul
31-07-12, 11:30
Πάντως κ εγώ τους θεωρώ από τους χειρότερους λαούς.

ntinos
31-07-12, 12:09
Επι της "ευκαιριας", ξερετε πως βγαζουν την kapota οι εγγλεζοι ???

nikos1400
31-07-12, 12:11
Επι της "ευκαιριας", ξερετε πως βγαζουν την kapota οι εγγλεζοι ???

με το stoma ??

(ρωταω, δεν ξερω)

ntinos
31-07-12, 12:15
....klanontas ... :D

sasabmw
31-07-12, 15:32
Με 3 προτάσεις έβαλε σε ένα τσουβάλι όλους τους Άγγλους και τους έθαψε.
:thumbsup:
Κορυφαίο !

Εσυ ως ελληνας θα επρεπε να μισεις τους αγγλους περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο λαο διοτι οι αγγλοι εχουν μεχρι τωρα κανει ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ στην ελλαδα. Οπου μαλιστα υπαρχει προβλημα και πολεμος στον πλανητη, η αγγλια εχει βαλει το χερι της με το ''διαιρει και βασιλευε'' που ξερει τοσο καλα να κανει...Και για να μαθαινεις, ολο το ισλαμ υποφερει απ'τους αγγλους, η αφρικη το ιδιο, στην ελλαδα οι αγγλοι εφεραν τους γερμανους το '41 και σκοτωναν ελληνες αντι για γερμανους, επιπλεον προκαλεσαν και τον εμφυλιο 3 χρονια αργοτερα και παρα πολλα αλλα που αν το αποφασισεις με 2 ωριτσες διαβασμα την ημερα θα τα μαθεις ολα και δε θα χεις αποριες γιατι ειναι η πιο σιχαμενη ρατσα. Ακομα και σημερα γλυφουν τους αμερικανους που εχουν δυναμη οπως εκαναν ανεκαθεν με τους ισχυρους.Ως τουριστες ειναι μεθυσοι αλητες που πανε στα αρχαια μας και ποζαρουν με τα οπισθια εξω αλλα κανενας ελληναρας πατριωτης δε βρεθηκε να τους δωσει μια κλωτσια. Και δε φτανουν ολα αυτα,εχουν και την απαιτηση να τους σεβομαστε!!! Ε οχι φιλε αλεξκ εχω ολο το δικαιωμα να τους μισω και αυτο θα κανω, ασχετα αν πληγωνω τα δημοκρατικα σου συναισθηματα που ειμαι σιγουρη πως πηγαζουν απ την αγνοια σου αφ ενος και απ την εμπαθεια σου στο προσωπο μου αφ ετερου....

ntinos
31-07-12, 15:42
Εσυ ως ελληνας θα επρεπε να μισεις τους αγγλους περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο λαο διοτι οι αγγλοι εχουν μεχρι τωρα κανει ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ στην ελλαδα. Οπου μαλιστα υπαρχει προβλημα και πολεμος στον πλανητη, η αγγλια εχει βαλει το χερι της με το ''διαιρει και βασιλευε'' που ξερει τοσο καλα να κανει...Και για να μαθαινεις, ολο το ισλαμ υποφερει απ'τους αγγλους, η αφρικη το ιδιο, στην ελλαδα οι αγγλοι εφεραν τους γερμανους το '41 και σκοτωναν ελληνες αντι για γερμανους, επιπλεον προκαλεσαν και τον εμφυλιο 3 χρονια αργοτερα και παρα πολλα αλλα που αν το αποφασισεις με 2 ωριτσες διαβασμα την ημερα θα τα μαθεις ολα και δε θα χεις αποριες γιατι ειναι η πιο σιχαμενη ρατσα. Ακομα και σημερα γλυφουν τους αμερικανους που εχουν δυναμη οπως εκαναν ανεκαθεν με τους ισχυρους.Ως τουριστες ειναι μεθυσοι αλητες που πανε στα αρχαια μας και ποζαρουν με τα οπισθια εξω αλλα κανενας ελληναρας πατριωτης δε βρεθηκε να τους δωσει μια κλωτσια. Και δε φτανουν ολα αυτα,εχουν και την απαιτηση να τους σεβομαστε!!! Ε οχι φιλε αλεξκ εχω ολο το δικαιωμα να τους μισω και αυτο θα κανω, ασχετα αν πληγωνω τα δημοκρατικα σου συναισθηματα που ειμαι σιγουρη πως πηγαζουν απ την αγνοια σου αφ ενος και απ την εμπαθεια σου στο προσωπο μου αφ ετερου....




Δραττομαι της δοθεισης ευκαιριας να πω το εξης:

Της στραβης ψ@λης της φταινε οι τριχες.

Και πρωτου να χαρακτηρισετε την παραπανω παροιμια σαν ασχετη με το μηνυμα εντος της παρεθεσης, θα γραψω μονο μια κουβεντα στην σασα:

"Εσυ ως ελληνιδα θα επρεπε να μισεις τους Ελληνες περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο λαο διοτι οι Ελληνες εχουν μεχρι τωρα κανει ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ στην ελλαδα.
........"
(καθ΄υπερβολην....)


Δεν συμπαθω τους εγγλεζους, αλλα απεχει παρασαγγας απο την αποψη σου...

sasabmw
31-07-12, 15:45
Δραττομαι της δοθεισης ευκαιριας να πω το εξης:

Της στραβης ψ@λης της φταινε οι τριχες.

Και πρωτου να χαρακτηρισετε την παραπανω παροιμια σαν ασχετη με το μηνυμα εντος της παρεθεσης, θα γραψω μονο μια κουβεντα στην σασα:

"Εσυ ως ελληνιδα θα επρεπε να μισεις τους Ελληνες περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο λαο διοτι οι Ελληνες εχουν μεχρι τωρα κανει ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ στην ελλαδα.
........"
(καθ΄υπερβολην....)


Δεν συμπαθω τους εγγλεζους, αλλα απεχει παρασαγγας απο την αποψη σου...



Αυτο ειναι παγιο και ηλιου φαεινοτερο φιλε ντινο, ειμαι η πρωτη διδαξασα σ αυτο....μα τωρα μιλαμε για τους αγγλους.....:original:

Οταν μιλησουμε για το φαινομενο ελληνας θα πουμε οτι πρεπει να ειπωθει...

ntinos
31-07-12, 15:49
Ωραια. Συμφωνησαμε ;-)


Η διαφωνια του Αlexk (αν καταλαβα σωστα) ειναι στο οτι τσουβαλιαζεις. Και αγριως.
Συμφωνω μαζι του

Thomelef
31-07-12, 16:09
Εσυ ως ελληνας θα επρεπε να μισεις τους αγγλους περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο λαο διοτι οι αγγλοι εχουν μεχρι τωρα κανει ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ στην ελλαδα. Οπου μαλιστα υπαρχει προβλημα και πολεμος στον πλανητη, η αγγλια εχει βαλει το χερι της με το ''διαιρει και βασιλευε'' που ξερει τοσο καλα να κανει...Και για να μαθαινεις, ολο το ισλαμ υποφερει απ'τους αγγλους, η αφρικη το ιδιο, στην ελλαδα οι αγγλοι εφεραν τους γερμανους το '41 και σκοτωναν ελληνες αντι για γερμανους, επιπλεον προκαλεσαν και τον εμφυλιο 3 χρονια αργοτερα και παρα πολλα αλλα που αν το αποφασισεις με 2 ωριτσες διαβασμα την ημερα θα τα μαθεις ολα και δε θα χεις αποριες γιατι ειναι η πιο σιχαμενη ρατσα. Ακομα και σημερα γλυφουν τους αμερικανους που εχουν δυναμη οπως εκαναν ανεκαθεν με τους ισχυρους.Ως τουριστες ειναι μεθυσοι αλητες που πανε στα αρχαια μας και ποζαρουν με τα οπισθια εξω αλλα κανενας ελληναρας πατριωτης δε βρεθηκε να τους δωσει μια κλωτσια. Και δε φτανουν ολα αυτα,εχουν και την απαιτηση να τους σεβομαστε!!! Ε οχι φιλε αλεξκ εχω ολο το δικαιωμα να τους μισω και αυτο θα κανω, ασχετα αν πληγωνω τα δημοκρατικα σου συναισθηματα που ειμαι σιγουρη πως πηγαζουν απ την αγνοια σου αφ ενος και απ την εμπαθεια σου στο προσωπο μου αφ ετερου....

Σιγα και θα κλαψουμε σε λιγο απο την ηθικη που σε διακρινει, οταν η ιδια μας η χωρα τραβαει οτι τραβαει με νοοτροπιες σαν την δικη σου, πουλωντας στουκαρισμενα αμαξια για ατρακαριστα.
Ασε λοιπον τα περι ηθικης και νοοτροπιας, γιατι δν απεχεις και πολυ απο τους ελληναρες που κατηγορεις.

:thumbsdown::thumbsdown:

PANOS-E60
31-07-12, 16:45
Εσυ ως ελληνας θα επρεπε να μισεις τους αγγλους περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο λαο διοτι οι αγγλοι εχουν μεχρι τωρα κανει ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ στην ελλαδα. από πότε λαοί αποφασίζουν να βλάψουν λαούς ? εγώ ως τωρα ηξερα ότι ηγεσίες λαών παίρνουν σχετικές πρωτοβουλίες. Μήπως το σχόλιό σου είναι ρατσιστικό ?


Οπου μαλιστα υπαρχει προβλημα και πολεμος στον πλανητη, η αγγλια εχει βαλει το χερι της με το ''διαιρει και βασιλευε'' που ξερει τοσο καλα να κανει...Και για να μαθαινεις, ολο το ισλαμ υποφερει απ'τους αγγλους, η αφρικη το ιδιο, έχεις να πεις κάτι ανάλογο γιά τη Γαλλαι μήπως ή για την Ισπανία (βλ. βόρεια αφρκή, ινδοκίνα, κεντρική και νότια αμερική ?


στην ελλαδα οι αγγλοι εφεραν τους γερμανους το '41 και σκοτωναν ελληνες αντι για γερμανους, επιπλεον προκαλεσαν και τον εμφυλιο 3 χρονια αργοτερα και παρα πολλα αλλα που αν το αποφασισεις με 2 ωριτσες διαβασμα την ημερα θα τα μαθεις ολα και δε θα χεις αποριες γιατι ειναι η πιο σιχαμενη ρατσα. αυτό από ποια ιστορική πηγή προκύπτει ? εγώ ξέρω πως οι άγγλοι αντιστάθηκαν στο φασισμό όταν όλοι οι άλλοι λαοί πλην ρωσίας είχαν συνθηκολογήσει. Πολέμησαν μαζί με τους έλληνες στο μέτωπο της β. αφρικής και το ίδιο εκαναν και στον εμφύλιο γιά να καθαρίσει η χωρα από το ξενοκίνητο κκε.


Ακομα και σημερα γλυφουν τους αμερικανους που εχουν δυναμη οπως εκαναν ανεκαθεν με τους ισχυρους. μπορω να σου απαριθμησω αρκετες δωδεκάδες κρατων που κάνουν ακριβως το ίδιο.


Ως τουριστες ειναι μεθυσοι αλητες που πανε στα αρχαια μας και ποζαρουν με τα οπισθια εξω αλλα κανενας ελληναρας πατριωτης δε βρεθηκε να τους δωσει μια κλωτσια.
μπορω να σου πω κάμποσες άλλες φυλές που φέρονται με τον ίδιο τρόπο κατα τις διακοπές τους στην ελλάδα, το κάνουν επειδή εδω δεν εφαρμόζεται ο νόμος.

Και δε φτανουν ολα αυτα,εχουν και την απαιτηση να τους σεβομαστε!!! ασφαλώς σεβόμαστε λαούς και την ιστορία τους, αλλιώς είμαστε βαρβαροι. Την κριτική μας την στρέφουμε προς ηγεσίες και πολιτικές, όχι προς λαούς.

Ε οχι φιλε αλεξκ εχω ολο το δικαιωμα να τους μισω και αυτο θα κανω, ασχετα αν πληγωνω τα δημοκρατικα σου συναισθηματα που ειμαι σιγουρη πως πηγαζουν απ την αγνοια σου αφ ενος και απ την εμπαθεια σου στο προσωπο μου αφ ετερου....
δικαίωμά σου να μισείς όποιον θέλεις, το να κατηγορείς όμως δημόσια άλλα μέλη του φόρουμ για εμπάθεια χωρίς αποδείξεις, δεν είναι κάτι που συνηθίζουμε σε τούτο το χωρο.

aristent
31-07-12, 16:54
:notworthy:

EΓΡΑΨΕ ο Moderator!!!thumb

alexk
31-07-12, 19:23
Εσυ ως ελληνας θα επρεπε να μισεις τους αγγλους περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο λαο διοτι οι αγγλοι εχουν μεχρι τωρα κανει ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ στην ελλαδα. Οπου μαλιστα υπαρχει προβλημα και πολεμος στον πλανητη, η αγγλια εχει βαλει το χερι της με το ''διαιρει και βασιλευε'' που ξερει τοσο καλα να κανει...Και για να μαθαινεις, ολο το ισλαμ υποφερει απ'τους αγγλους, η αφρικη το ιδιο, στην ελλαδα οι αγγλοι εφεραν τους γερμανους το '41 και σκοτωναν ελληνες αντι για γερμανους, επιπλεον προκαλεσαν και τον εμφυλιο 3 χρονια αργοτερα και παρα πολλα αλλα που αν το αποφασισεις με 2 ωριτσες διαβασμα την ημερα θα τα μαθεις ολα και δε θα χεις αποριες γιατι ειναι η πιο σιχαμενη ρατσα. Ακομα και σημερα γλυφουν τους αμερικανους που εχουν δυναμη οπως εκαναν ανεκαθεν με τους ισχυρους.Ως τουριστες ειναι μεθυσοι αλητες που πανε στα αρχαια μας και ποζαρουν με τα οπισθια εξω αλλα κανενας ελληναρας πατριωτης δε βρεθηκε να τους δωσει μια κλωτσια. Και δε φτανουν ολα αυτα,εχουν και την απαιτηση να τους σεβομαστε!!! Ε οχι φιλε αλεξκ εχω ολο το δικαιωμα να τους μισω και αυτο θα κανω, ασχετα αν πληγωνω τα δημοκρατικα σου συναισθηματα που ειμαι σιγουρη πως πηγαζουν απ την αγνοια σου αφ ενος και απ την εμπαθεια σου στο προσωπο μου αφ ετερου....

Σάσσα ή Μπάμπη ή Νίκο ή δεν ξέρω γω ποιο είναι το όνομά σου... μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις.
Εγώ ρώτησα αν έχεις γνωρίσει πολλούς Άγγλους ή όχι.
Θέλω να πω όντως να τους έχεις γνωρίσει, όχι να έχεις διαβάσει την ιστορία.
Από αυτά που γράφεις, είναι πολύ πιθανό να μην έχεις ταξιδέψει ποτέ εκτός Ελλάδος.
Εκτός από φανφάρες λοιπόν και εντυπωσιακές δηλώσεις έχεις κάτι ουσιαστικό να μας πεις ?
Εγώ προσωπικά έχω γνωρίσει πολλούς Άγγλους.
Μερικοί εκ'των οποίων είναι στενοί μου φίλοι.
Πολλοί λοιπόν Άγγλοι που έχω γνωρίσει, συνεργάτες, γνωστοί και λίγοι φίλοι είναι εξαιρετικοί άνθρωποι, πολιτισμένοι και σωστοί.

Έτσι λοιπόν, λέγε ότι θέλεις μιας και ουσιαστική άποψη δεν έχεις.
Τράβα πιες τον καφέ σου τώρα με τα φιλαράκια σου και εξήγησε πόσο βλάκες είναι όλοι εκτός των Ελλήνων :hystericalbs1:

StratosZ4
31-07-12, 19:41
Αυτο ειναι παγιο και ηλιου φαεινοτερο φιλε ντινο, ειμαι η πρωτη διδαξασα σ αυτο....μα τωρα μιλαμε για τους αγγλους.....:original:

Οταν μιλησουμε για το φαινομενο ελληνας θα πουμε οτι πρεπει να ειπωθει...

Ελληνιδα εισαι?..

Thomelef
31-07-12, 19:44
Ελληνιδα εισαι?..

Καργα...

hades7
31-07-12, 19:44
smells blood and semen :warriorsmiley:

Stradale
31-07-12, 19:47
Επειδή την έχω ζήσει την Αγγλία αρκετά χρόνια, θα συμφωνήσω με το Αλέξη. Μην αφήνεται την συλλογική κουλτούρα ενός λαού να σας επηρεάζει και τα τους κατηγορείτε ατομικά. Σας πληροφορώ ότι στο σύνολο των περιπτώσεων με βοήθησαν περισσότερο και από τους πολυαγαπημένους μας Έλληνες, που θεωρητικά σαν μακρυά από την πατρίδα μας θα έπρεπε να είμασταν πιο κοντά.

Σε καμιά περίπτωση δεν βάλλομαι εναντίων των Ελλήνων ή θεοποιώ τους Άγγλους, αλλά είναι τουλάχιστον στενόμυαλλο να υπάρχουν τέτοιες απόψεις.

Nino
31-07-12, 19:50
από πότε λαοί αποφασίζουν να βλάψουν λαούς ? εγώ ως τωρα ηξερα ότι ηγεσίες λαών παίρνουν σχετικές πρωτοβουλίες.

.

εδω ειναι ολη η ουσια, και φυσικα οι κυβερνησεις τους ηταν οχιες διμουτσουνες,
καποιος αλλος μπορει να πει οτι τα συμφεροντα τους προστατευαν...
Οσο για περι εμφυλιου... πριν αποφασισουν να βοηθησουν τον Ελληνικο Στρατο βοηθουσαν τους κομμουνιστοσυμοριτες ή καλυτερα σλαβοκομμουνιστοσυμοριτες , κατα εκατονταδες επεφταν τα κασονια απο οπλα που μεσα ειχαν λιρες, αλλα αυτη ειναι αλλη και ισως "επικινδυνη" κουβεντα.
Το σιγουρο ειναι ενα, οτι αν εμεις ειχαμε την δυναμη αυτων ισως να ειχαμε κανει πολυ χειροτερα πραγματα...

StratosZ4
31-07-12, 19:50
παντως ξεκιναμε απο καπου και τα κατακερματιζουμε ολα.

για την τελετη λεμε ρε παιδια. οι ανθρωποι εδειξαν οτι ειναι ακαταλληλα προετοιμασμενοι για τους ολυμπιακους. αυτο δε σημαινει οτι ειναι ανοργανωτοι.
το οτι πινουν πολλες μπυρες δε σημαινει οτι ειναι και βαρβαροι.

εγω οταν εμενα στην αγγλια ελεγαν οι αγγλοι για τα μπουζουκια, καπου θα το ειδαν. δεν εχω παει ποτε... λεμε κι εμεις για τις μπυρες. κι εγω δεν γουσταρω την αγγλια και τη ζωη εκει αλλα δεν τρεχει κατι.

σασα κουκλα μου...
λες οτι υπαρχει εμπαθεια προς το προσωπο σου εδω μεσα.
το παιζεις θιγμενη και βαρυ πεπονι. δεν σε υποχρεωνει κανεις να διαβαζεις και να γραφεις. δεν σε πιεζουμε. αλλα ουτε σε βριζει νομιζω καποιος.

ο χαβαλες ειναι αναποφευκτος. ειδικα οσον αφορα το αμαξι σου και την επισκευη με σκοπο την πωληση του.
οτι χρειαστεις για το ζ4 εδω ειμαι

Stradale
31-07-12, 19:52
λεμε κι εμεις για τις μπυρες. κι εγω δεν γουσταρω την αγγλια και τη ζωη εκει αλλα δεν τρεχει κατι.

Ομοιοπαθείς και εσύ;:th_Laie_67-1:

StratosZ4
31-07-12, 19:54
Καργα...

μην τρελαινεσαι κιολας...
εχουμε τις αμφιβολιες μας ακομα....

StratosZ4
31-07-12, 19:56
Ομοιοπαθείς και εσύ;:th_Laie_67-1:

bradford,west yorkshire 4 χρονακια...:original:

χορτασα guiness και strongbow:original:

Thomelef
31-07-12, 19:58
μην τρελαινεσαι κιολας...
εχουμε τις αμφιβολιες μας ακομα....


Δε με ενδιαφερει κυριοι αν αμφιβαλετε. Φωτο απο το αυτοκινητο δεν προκειται να δημοσιευτει για ευνοητους λογους. Αν τελικα μπει αγγελια για πωληση ολο και καποιος εξυπνος θα τη χρησιμοποιησει για να ρωτησει: ''Ετσι ηταν το αμαξι σας μανταμ;'' κι αυτο δεν προκειται να γινει ποτε οπως με πληροφορησαν οτι συχνα γινεται.


Για το αν μιλαμε για ελληναρα σαν και αυτους που βριζει η αξιαγαπητη σασα???
Ψιλομπερδεμενο σε βλεπω τζουνιορ...σασα η σασος, ελληναρας ειναι στα σιγουρα.

StratosZ4
31-07-12, 20:02
Για το αν μιλαμε για ελληναρα σαν και αυτους που βριζει η αξιαγαπητη σασα???
Ψιλομπερδεμενο σε βλεπω τζουνιορ...σασα η σασος, ελληναρας ειναι στα σιγουρα.

δεν ξερω τι λες εγω ακομα δν ξερω αν μιλαμε για μπροστοβαρο η πισωκουνα...
κι εχω και καποιες αμφιβολιες για τη χωρα κατασκευης.:original:

η νοοτροπια ερχεται απο μονη της

StratosZ4
31-07-12, 20:06
για να πουμε και κατι σχετικο...
εσβησαν τη φλογα για να μεταφερουν σε μερος το οποιο θα ειναι ορατο απο ολα τα σημεια του σταδιου ως ειθισται.
σε λαθος σημειο την εβαλαν παλι:th_Laie_67-1:

PANOS-E60
31-07-12, 20:16
εδω ειναι ολη η ουσια, και φυσικα οι κυβερνησεις τους ηταν οχιες διμουτσουνες,
καποιος αλλος μπορει να πει οτι τα συμφεροντα τους προστατευαν...
Οσο για περι εμφυλιου... πριν αποφασισουν να βοηθησουν τον Ελληνικο Στρατο βοηθουσαν τους κομμουνιστοσυμοριτες ή καλυτερα σλαβοκομμουνιστοσυμοριτες , κατα εκατονταδες επεφταν τα κασονια απο οπλα που μεσα ειχαν λιρες, αλλα αυτη ειναι αλλη και ισως "επικινδυνη" κουβεντα.
Το σιγουρο ειναι ενα, οτι αν εμεις ειχαμε την δυναμη αυτων ισως να ειχαμε κανει πολυ χειροτερα πραγματα...

Γιαννη ειμαστε πααααρα πολύ οφ τοπικ εδω, την κάνουμε αλλού αυτην την κουβεντα.

ps στο τελευταιο που γραφεις συμφωνω απολυτα.

spar@
31-07-12, 20:57
Δραττομαι της δοθεισης ευκαιριας να πω το εξης:

Της στραβης ψ@λης της φταινε οι τριχες.
...





Αυτο ειναι παγιο και ηλιου φαεινοτερο φιλε ντινο, ειμαι η πρωτη διδαξασα σ αυτο...

Σασα αλλαξε φωτογραφια θα εχουμε ιστορια... μας απειλουν για μηνυση!

A8hnaios
31-07-12, 21:31
Το σιγουρο ειναι ενα, οτι αν εμεις ειχαμε την δυναμη αυτων ισως να ειχαμε κανει πολυ χειροτερα πραγματα...

εχεις δικιο Γιαννη thumb

A8hnaios
31-07-12, 21:34
https://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/409742_10151108690360255_405482233_n.jpg


:whistle: :whistle:

Κωνσταντίνος
01-08-12, 21:24
https://www.lifo.gr/uploads/image/400768/558198_4239135894841_1389015062_n.jpg

Konstantinos E60
02-08-12, 18:49
Η ποιο μούφα,μάπα,αποτυχημένη ολυμπιάδα των τελευταίων 50 ετών.