PDA

Επιστροφή στο Forum : Nokia Lumia 610 - Αν το πεταξω στον τοιχο θα σπασει...?



dafidack
27-07-12, 13:50
Οπως καταλαβατε πηρα χτες ενα γα%#%$^& :ranting2: κινητο και δεν στελνει Bluetooth (ναι,τα εχω ενεργοποιησει) ,δεν βρισκω τον τροπο να βαλω τραγουδι που γουσταρω εγω για να ακουγεται οταν με καλουν και γενικα μου φαινεται οτι ειναι ή για κοπανιμα στον τοιχο (να δουμε και τις αντοχες του) ή για βουτηγμα σε κανα ποταμι (να δουμε αν ξερει κολυμπι).
Εχει κανενας εμπειρια πανω στο συγκεκριμενο μοντελο πριν το αυτοκτονησω... :ranting2::ranting2:

wheelman
27-07-12, 15:16
Ρίξε μια ματιά εδώ (https://discussions.nokia.com/t5/Nokia-with-Windows-Phone/Lumia-610-Bluetooth-problem/td-p/1480718)και θα καταλάβεις

m-power_01
27-07-12, 16:56
Καλά δεν ήσουν με τις κουβέρτες και τα σήματα καπνού; Ήθελες και ΝΟΚΙΑ...

katsaraios
27-07-12, 17:05
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
σορυ που γελαω αλλα χαιρομαι που ακολουθουν το αιφον οι φινλανδοι...

GiannisRob
27-07-12, 17:07
Καλά δεν ήσουν με τις κουβέρτες και τα σήματα καπνού; Ήθελες και ΝΟΚΙΑ...

Σταθερή αξία ρε τα ΝΟΚΙΑ. Φαντάσου ότι ο τοίχος μου έχει ένα σωρό χτυπήματα από ρίψη νόκια επί τοίχου, το νόκια ούτε γρατζουνιά.

:D

m-power_01
27-07-12, 17:11
Σταθερή αξία ρε τα ΝΟΚΙΑ. Φαντάσου ότι ο τοίχος μου έχει ένα σωρό χτυπήματα από ρίψη νόκια επί τοίχου, το νόκια ούτε γρατζουνιά.

:D


Τα τσαντιρια δεν έχουν καλούς τοίχους!

dafidack
27-07-12, 19:31
Αρα,μαλλον για ποταμι μερια το κοβω να πηγαινει...
Το καλυτερο το ειπε ο τελευταιος
[Hi i am having lumia 610

and i am very glad to buy it because now i understand

why technical people say

that others phones are better than Nokia. thanks

and for me

Nokia is not connecting people its disconnecting people... ]

Andri
27-07-12, 22:43
Billy σε είδα καβάλα σε σκούτερ και χαζοκοιτούσες όπου ναναι...Εσύ δεν ήσουν? Πέμπτη μεσημέρι(καθόμουν mikel κέντρο). Από βδομάδα θα κανονίσουμε meeting, όσο για το κιν βάψε το μπλε και πέτα το προς θάλασσα μην σκας thumb

dafidack
28-07-12, 09:40
Μαλλον θα με χτύπησε ο ήλιος κατακούτελα γιατί τα χαρατσια δεν ήρθανε ακομα.
Άντε κανονίστε κανένα μικελολαφε που λέει κι Άρης να τα πούμε λίγο.
Α ναι,το κινητό θα το πετάξω αβαφο.Ούτε τη μπογιά δεν άξιζει.Αι σιχτίρ μη το γα@%#&ο.
.

oldcarskickass
28-07-12, 11:58
Οπως καταλαβατε πηρα χτες ενα γα%#%$^& :ranting2: κινητο και δεν στελνει Bluetooth (ναι,τα εχω ενεργοποιησει) ,δεν βρισκω τον τροπο να βαλω τραγουδι που γουσταρω εγω για να ακουγεται οταν με καλουν και γενικα μου φαινεται οτι ειναι ή για κοπανιμα στον τοιχο (να δουμε και τις αντοχες του) ή για βουτηγμα σε κανα ποταμι (να δουμε αν ξερει κολυμπι).
Εχει κανενας εμπειρια πανω στο συγκεκριμενο μοντελο πριν το αυτοκτονησω... :ranting2::ranting2:

Το λειτουργικό δεν επιτρέπει να στέλνεις αρχεία μέσω bluetooth.
Επίσης για να βάλεις τραγούδι σαν ringtone πρέπει να κάνεις ολόκληρη διαδικασία, που φυσικά και βαριέμαι να την γράψω (και κατά 99% θα βαρεθείς να την κάνεις και εσύ μόλις την διαβάσεις!)


Επίσης για ψάξε λίγο να βρεις τον συνολικό χρόνο κλήσεων ή χρήσης δεδομένων να δω κάτι.


Η κίνηση της ΝΟΚΙΑ (της οποίας είμαι τρελός φαν, μέχρι τώρα) με τα Windows Phone έδιωξε τα εργοστάσια της από την ευρώπη...

dafidack
28-07-12, 13:18
Ενα μονο τηλεφωνημα εκανα κι αυτο τρομαξα να συνεννοηθω γιατι μπερδευτικα με τα αφης.Εκτοτε εβγαλα την καρτα και το χειριζομαι σαν γκατζετ.Κατι μου ειπανε οτι ειπαρχουν προγραμματακια που τα περνας και δουλευει το μπλουτουθ.Αληθευει?Οσο για τραγουδια λεει οτι μπορεις να βαλεις αλλα δεν πρεπει να ξεπερνανε το 1 mb και να ειναι μεχρι 40 δευτερολεπτα.Αυτο ειναι ευκολο,το δυσκολο ειναι να βρω πως δινω την εντολη για χρηση του ηχου.

Andri
28-07-12, 14:47
Μπίλυ πάρε ένα απλό με 20 ευρώ και πολλές ώρες αυτονομία να σωθείς...χωρίς πλάκα...τι τα θες αυτά? και εγώ 2 νο κάμερα έχω και κάνω τη δουλειά μου

oldcarskickass
28-07-12, 15:47
Ενα μονο τηλεφωνημα εκανα κι αυτο τρομαξα να συνεννοηθω γιατι μπερδευτικα με τα αφης.Εκτοτε εβγαλα την καρτα και το χειριζομαι σαν γκατζετ.Κατι μου ειπανε οτι ειπαρχουν προγραμματακια που τα περνας και δουλευει το μπλουτουθ.Αληθευει?Οσο για τραγουδια λεει οτι μπορεις να βαλεις αλλα δεν πρεπει να ξεπερνανε το 1 mb και να ειναι μεχρι 40 δευτερολεπτα.Αυτο ειναι ευκολο,το δυσκολο ειναι να βρω πως δινω την εντολη για χρηση του ηχου.

Ναι και πρέπει να είναι χαρακτηρισμένα ως ringtone και να τα περάσεις μέσω του Zune και γενικά χέσε μέσα!

Αυτό με τις κλήσεις δες να πάθεις πλάκα, δεν βγάζει πόσο έχεις μιλήσει αθροιστικά.

Πούλα το όσο μπορείς γρηγορότερα και πάρε κάποιο άλλο.

dafidack
28-07-12, 18:50
Με ξεγελασανε εκει που πηγα,ειχα και καμια 100σταρια ευρω επιδοτηση,δινω κι αλλα 50 σα μ@κ@κ@ς και το χω και καθεται. :doh: Μου δινουν ενα εκθεσιακο E72 αν δωσω αυτο κι αλλα 50 ευρω,αλλα μαλλον θα το κρατησω για GPS και θα παρω ενα απ' τα τηλεφωνα του Αντρεα! :thumbsup:

Υ.Γ.
Τελικα σε τι ειναι καλο αυτο το πραγμα ???

oldcarskickass
28-07-12, 19:05
ΑΧΑΧΑ Ούτε για GPS!!!

Είναι ταχύτατο ΑΛΛΑ δεν έχει να αποθηκεύεις σημεία ενδιαφέροντος.

Δώστο ρε σου λέω!

Έχω το 710 (το πήρε ο πατέρας και δεν μπορούσε να το συνηθίσει) και έχω σκυλομετανιώσει, πάρε κανά Xperia mini να βρεις την υγειά σου!

oldcarskickass
28-07-12, 19:06
Και δεν φταίει η συσκευή αλλά το λογισμικό είναι πραγματικά ΓΤΠ, πέρα από φοβερό scroll και ταχύτητα δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ άλλο.-