PDA

Επιστροφή στο Forum : αστερας βουλιαγμενης



Nino
22-07-12, 15:09
γινονται τετοια πραγματα στη γερμανια?
δεν το πιστευω το προνομιο της κακοδιαχειρισης και των κακων δημοσιων νομιζα οτι το εχουμε μονο εμεις, ετσι δεν ελεγαν αλλωστε αυτοι?

υγ.καμια τραμπα με τον αστερα βουλιαγμενης λετε να΄θελουν...

VanVIC
22-07-12, 15:25
...υγ.καμια τραμπα με τον αστερα βουλιαγμενης λετε να΄θελουν...

Γιάννη δεν θα μπορούσα ποτέ εξισώσω την αξία του γαλάζιου παράδεισου με την πράσινη κόλαση.
Το οτι έχουν τρόπο να μας πάρουν τον Αστέρα Βουλιαγμένης έναντι πινακίου φακής, ΟΚ το ξέρουμε, γίαυτό γίνονται όλα αυτά που ζούμε αλλά σε πραγματικές αξίες, όλες τις πίστες της Ευρώπης να βάλεις μαζί, δεν φτάνουν την αξία του συγκριμένου "φιλέτου".
Ο Λαιμός της Βουλιαγμένης έχει την υψηλότερη αξία ανά τετραγωνικό μέτρο σε όλη την Ευρώπη.

Nino
22-07-12, 17:31
Γιάννη δεν θα μπορούσα ποτέ εξισώσω την αξία του γαλάζιου παράδεισου με την πράσινη κόλαση.
Το οτι έχουν τρόπο να μας πάρουν τον Αστέρα Βουλιαγμένης έναντι πινακίου φακής, ΟΚ το ξέρουμε, γίαυτό γίνονται όλα αυτά που ζούμε αλλά σε πραγματικές αξίες, όλες τις πίστες της Ευρώπης να βάλεις μαζί, δεν φτάνουν την αξία του συγκριμένου "φιλέτου".
Ο Λαιμός της Βουλιαγμένης έχει την υψηλότερη αξία ανά τετραγωνικό μέτρο σε όλη την Ευρώπη.

ετσι ακριβως!
επειδη θα φυγει για ενα κοματι ψωμι (οπως ολα αλλωστε )το εγραψα ειρωνικα.

m-power_01
22-07-12, 17:53
Ο Λαιμός της Βουλιαγμένης έχει την υψηλότερη αξία ανά τετραγωνικό μέτρο σε όλη την Ευρώπη.

Είπαμε... Αλλά εσύ το ξεχείλωσες! Στην αττική ναι, στην Ελλάδα ναι ,στα Βαλκάνια ναι ... Αλλά μέχρι εκεί!

VanVIC
22-07-12, 18:21
Είπαμε... Αλλά εσύ το ξεχείλωσες! Στην αττική ναι, στην Ελλάδα ναι ,στα Βαλκάνια ναι ... Αλλά μέχρι εκεί!

Σπύρο για ψάξε καλύτερα...
Θα εκπλαγείς απ΄ότι φαίνεται.

alexk
22-07-12, 18:36
Είπαμε... Αλλά εσύ το ξεχείλωσες! Στην αττική ναι, στην Ελλάδα ναι ,στα Βαλκάνια ναι ... Αλλά μέχρι εκεί!

+1000


Σπύρο για ψάξε καλύτερα...
Θα εκπλαγείς απ΄ότι φαίνεται.

Πραγματικές τιμές ή φούσκες ?
Πόσο έχει το τετραγωνικό λοιπόν στον Λαιμό Βουλιαγμένης ?

VanVIC
22-07-12, 19:09
...
Πραγματικές τιμές ή φούσκες ?
Πόσο έχει το τετραγωνικό λοιπόν στον Λαιμό Βουλιαγμένης ?

Απˊότι γνωρίζω, η τελευταία αγοροπωλησία ήταν πριν 4-5 χρόνια (πούλησε αλλοδαπός, αγόρασε Ελληνας εφοπλιστής), έκτοτε δεν πουλάει κανείς. Αναφέρομαι σε γή.
Μου είχαν πεί την αξία αλλά θυμάμαι μόνον οτι ήταν εξωπραγματικά μεγάλη.
Αν έχεις κάποιο reference, δώσε να δούμε κι αν ξέρεις και κάποιον μεσίτη που να ασχολείται με "τέτοιες" περιπτώσεις, θα σου πεί.
Έχεις να παραθέσεις πιό ακριβή ευρωπαική γή;

Stathis
22-07-12, 19:27
Κατι τετοιο σκεπτομαι κι εγω....Θεωρω απιθανο ενας χωρος με τοση ιστορια να σβησει ετσι. Οτι παντου διακυβευονται οικονομικα συμφεροντα-χαιρω πολυ- που λενε, αλλα αυτο που ενδιαφερει τον κοσμο ειναι η λειτουργεια του χωρου...
δεν παιζει κατι τετοιο σασα.
αν ηθελε να το παρει καποιος θα το δινανε. δεν θα περιμεναν να μπει μερικα εκατομμυρια μεσα πρωτα.
η ελληνικη βλακο-νοοτροπια δεν παιζει στην ευρωπη.


ετσι ακριβως!

γιαννη πανω σε αυτο που σχολιασες, τοσο μεγαλη μπουρδα εχω να ακουσω καιρο!
ξερουμε ποσο κοστιζει μια ευρωπαϊκη πιστα σαν εγκαταστασεις? χωρια η εκταση.
οποιος θελει να δει ταξη μεγεθους ας ψαξει να δει ποσο αγορασε κοψοχρονια το χρεωκοπημενο paul ricard ο μπερνι.



Είπαμε... Αλλά εσύ το ξεχείλωσες! Στην αττική ναι, στην Ελλάδα ναι ,στα Βαλκάνια ναι ... Αλλά μέχρι εκεί!
χαχαχαχαχα μπαουερ, ενα δυαρακι στην κυψελη ξερεις ποσο κανει ρε?


+1000
Πόσο έχει το τετραγωνικό λοιπόν στον Λαιμό Βουλιαγμένης ?
+2000
το τετραγωνικο στην περιοχη αυτη εχει 8.800 αντικειμενικη αξια.
η εμπορικη αξια μπορει να ποικιλει αναλογα με την κατασκευη, την ηλικια, τη ζητηση κλπ.

Stathis
22-07-12, 19:41
και κατι αλλο για οσους δεν ξερουν.
οταν αγοραζεις ενα ξενοδοχειο (γιατι καπου αναφερθηκε ο αστερας), ΔΕΝ αγοραζεις εκταση με τιμη τετραγωνικου, αλλα ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ.

ο αστερας θα αποτιμηθει αναλογα με το ποσο κερδοφορος ή ζημιογονος ειναι και ο επενδυτης θα κρινει τι τον συμφερει να κανει.
το κομματι αυτο δεν μπορει να αλλαξει χρηση ωστε να γινει πολυκατοικιες ή μαιζονετες, αρα η αξια του ως τιμη τετραγωνικου ή στρεμματος δεν υφισταται.

Thomelef
22-07-12, 19:57
ιεεεετς...γιατί μαζί με τα ακίνητα, μεταφέρονται και χρέη - οφειλές στον καινούριο αγοραστή.

VanVIC
22-07-12, 20:24
ιεεεετς...γιατί μαζί με τα ακίνητα, μεταφέρονται και χρέη - οφειλές στον καινούριο αγοραστή.

Όταν θα ζητήσει "κούρεμα" ο νέος επενδυτής μέσω του νέου άρθρου 99, να τοξανασυζητήσουμε Θωμά.

Σάυτό το thread για το Nur είναι το θέμα, ας μην το συνεχίσουμε άλλο με τον Αστέρα Βουλιαγμένης.

Stathis
22-07-12, 21:04
το αρθρο 99 του πτωχευτικου κωδικα δεν εχει καμια σχεση, ουτε περιλαμβανει οποιοδηποτε "κουρεμα", ουτε μπορει να υπαχθει σε αυτο μια εταιρια που ξεκινα μια επενδυση, ουτε μπορει να αλλαξει χρηση σε γη (που ισως να ηταν το ζητουμενο).
αφορα εταιριες με συσωρευμενες ζημιες πανω απο ενα υψος.
περισσοτερα εδω: https://acploes.com/%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%C F%82/diaxirishxreous/%CF%80%CF%84%CF%89%CF%87%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%C E%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82/

οσο για το τι θα συζητειται στα θεματα ασε να ανησυχουμε εμεις γι αυτο.

m-power_01
22-07-12, 21:32
Σπύρο για ψάξε καλύτερα...
Θα εκπλαγείς απ΄ότι φαίνεται.

Μίλησες για τιμή τετραγωνικου στην βουλιαγμενη. Στο καλο κομμάτι της πάει κάπου στο 10αρικο το τετραγωνικό. Στην απόλλωνος πχ.
Αν πας πάνω απο την παραλιακή πέφτει.

Δεν έχει καμία σχέση με μονακό avenue princesse grace
Που είναι το ακριβότερο της Ευρώπης κοντά στα
50Κ το τετραγωνικό πλέον στην κρίση. Γιατί προ κρίσης ήταν στα 100Κ
Στο Λονδίνο πχ στο kenssington palace garden είναι και πάνω από 50Κ ακόμα και σήμερα.

Thomelef
22-07-12, 21:45
Όταν θα ζητήσει "κούρεμα" ο νέος επενδυτής μέσω του νέου άρθρου 99, να τοξανασυζητήσουμε Θωμά.

Σάυτό το thread για το Nur είναι το θέμα, ας μην το συνεχίσουμε άλλο με τον Αστέρα Βουλιαγμένης.

στο άρθρο 99 δεν μπορεί να μπεί κάποιος που πάει ν'αγοράσει μια επιχείρηση.
μπαινουν εταιρείες που λειτουργούν ήδη, και πάνε για φούντο. πως θα πτωχεύσει κάποιος που ακόμα σκέφτεται ν'αγοράσει.

alexk
22-07-12, 21:56
Βαγγέλη κοίτα ένα στατιστικό μέσου όρου

https://www.globalpropertyguide.com/Europe/square-meter-prices

Επίσης, κοίτα εδώ μια ακριβή περιοχή στην Ζυρίχη, μόνο έκταση.
https://www.homegate.ch/kaufen/103993077?a=default&l=default
https://www.homegate.ch/kaufen/103944355?a=default&l=default

Φυσικά υπάρχουν άλλα σημεία (π.χ. με χαμηλή φορολογία ή στο κέντρο) που το κόστος είναι 20πλάσιο από αυτό που βλέπεις.
Για παράδειγμα, σε περιοχή με χαμηλή φορολογία, 4αρι διαμέρισμα 140τετρ. 5 εκατ φράγκα.

Τι να πούμε και για πιο ακριβές περιοχές όπως Μονακό...

Πόσο είπες κάνει στο Λαιμό Βουλιαγμένης.
Οπότε μην λέμε κουφά για να εντυπωσιάσουμε για τη χώρα μας.

Nino
22-07-12, 22:46
κοιταξτε γιατι μιλαμε...

katsaraios
22-07-12, 23:05
κοιταξτε γιατι μιλαμε...

1 Δις ειναι η εκτιμηση μονο για τον Αστερα και την παραλια του..

m-power_01
23-07-12, 04:33
Και αφού φύγαμε που φύγαμε για τα καλά από το θέμα, μην συγχέετε την τιμή του τετραγωνικου ενός σπιτιού, με την τιμή του τετραγωνικού ενός επαγγελματικού χώρου , πόσο μάλλον ενός ξενοδοχείου. Δεν έχουν την ίδιες υποδομές... Απο την πυροπροστασία , απο τους ανελκυστηρες μέχρι τα κλιμακοστασια μέχρι δεν ξέρω και εγώ τι!
Και ακόμα μεγαλύτερο λάθος είναι η σύγκριση με την τιμή μιας επιχείρησης.
Όπου πέρα απο το κτήριο παίρνεις τις εγκαταστάσεις , αλλά και το πελατολόγιο... Και τα πιθανά βάρη!

VanVIC
23-07-12, 07:18
Μήπως για να μην συνεχίσει το off-topic εδώ, να γινόταν ένα άλλο thread;
Για να ανταλλάξουμε απόψεις επι του θέματος το λέω.

Stathis
23-07-12, 08:22
πρωτα πετας την οφτοπικια σου φαρδια πλατια γραφοντας πραγματα που δεν ισχυουν και οταν οι αλλοι σου απαντανε ευλογα, θυμασαι οτι ειναι οφτοπικ και σε πιανει ο πονος μη χαλασει το θεμα! :doh:
οκ, θα "ανοιξουμε" νεο "θρεντ" μεχρι τοτε "ανταλλαξτε" "αποψεις" εδω.

καλημερα.:morningcoffee:

VanVIC
23-07-12, 10:29
στο άρθρο 99 δεν μπορεί να μπεί κάποιος που πάει ν'αγοράσει μια επιχείρηση.
μπαινουν εταιρείες που λειτουργούν ήδη, και πάνε για φούντο. πως θα πτωχεύσει κάποιος που ακόμα σκέφτεται ν'αγοράσει.

Θωμά για όταν θα την έχει αγοράσει εννοώ.
Και στο 99 να μην την βάλει, το τί "κούρεμα" θα ζητήσει ένας Θεός το ξέρει...
Έγινε κάτι τέτοιο στην Wind, της κινητής τηλεφωνίας την εταιρία εννοώ.
Ξέρει κανείς τί ακριβώς κούρεμα επεδίωξε ο επενδυτής Σαουίρις στη Wind;
Δεν ξέρω τί τελικά έγινε αλλά δεν μιλούσαν για χιλίαδες.

Θέλω να πώ οτι για τον Αστέρα σίγουρα υπάρχει "σχέδιο" του όποιου νέου επενδυτή, δεν θα κάτσει να πληρώσει τα χρέη που έχουν συσσωρευτεί, τουλάχιστον όχι στο σύνολό τους. Τις υπεραξίες όμως απο τα ακίνητα θα τις εκμεταλλευτεί στο έπακρο, εκεί είναι και το ζουμί.

Stathis
23-07-12, 10:51
Θωμά για όταν θα την έχει αγοράσει εννοώ.
Και στο 99 να μην την βάλει, το τί "κούρεμα" θα ζητήσει ένας Θεός το ξέρει...
Έγινε κάτι τέτοιο στην Wind, της κινητής τηλεφωνίας την εταιρία εννοώ.
Ξέρει κανείς τί ακριβώς κούρεμα επεδίωξε ο επενδυτής Σαουίρις στη Wind;
Δεν ξέρω τί τελικά έγινε αλλά δεν μιλούσαν για χιλίαδες.

Θέλω να πώ οτι για τον Αστέρα σίγουρα υπάρχει "σχέδιο" του όποιου νέου επενδυτή, δεν θα κάτσει να πληρώσει τα χρέη που έχουν συσσωρευτεί, τουλάχιστον όχι στο σύνολό τους. Τις υπεραξίες όμως απο τα ακίνητα θα τις εκμεταλλευτεί στο έπακρο, εκεί είναι και το ζουμί.

οριστε, δεν μπορεις να κρατηθεις. παλι αλλο θεμα ανοιγεις και μετα θα σε πιασει ξανα ο πονος για τα οφ τοπικ που ξεκινας παλι εσυ!

λογω παντελους αγνοιας μπερδευεις συνεχως ανομοια πραγματα.

η tim τοτε πουληθηκε απο την τελεκομ ιταλια σε δυο αμερικανικα επενδυτικα φαντς στο ποσο του 1,1 δισ. ευρω.
τα φαντς αυτα αφου εκαναν καποιες κινησεις επειτα απο 2 χρονια (αν θυμαμαι) την πουλησαν στον σαουϊρις (που ειχε τον τηλεπικοινωνιακο ομιλο orascom και την ιταλικη wind) στο ποσο των 3,5 δισ. ευρω!!!
ο αιγυπτιος αγορασε βαζοντας μετρητα τα 500 εκατομμυρια και τα υπολοιπα τα πηρε συναπτοντας ομολογιακο δανειο μεσω της ιδιας της wind hellas η οποια τοτε ειχε μια ετησια κερδοφορια της ταξεως των 450 εκ.

ουσιαστικα ο τυπος αγορασε τη wind με λ7 της wind (οπως καποτε ο κοσκωτας ειχε αγορασει την τραπεζα κρητης), το πλανο ελεγε οτι με τη συνεχη αυξηση των μεγεθων και της κερδοφοριας και με δεδομενο τις επενδυσεις που θα επρεπε να γινουν, η αποσβεση θα γινοταν σε 5-7 χρονια.

μετα ηρθε η κριση, ο πολεμος τιμων μεταξυ των εταιριων το πλανο επεσε εξω και η εταιρια δεν μπορουσε να πληρωσει τα δανεια που ειχε συναψει ο σαουϊρις για την αποκτηση της, παροτι συνεχισε να ειναι κερδοφορα.
τοτε εγινε το πρωτο κουρεμα των ομολογιουχων χαμηλης εξασφαλισης.
ουτε ετσι ομως το χρεος κατεστη βιωσικο, ετσι η εταιρια κατεληξε στα χερια των δανειστων της με μηδεν χρεος, οπου συνεχιζει και σημερα.

αυτα τα ολιγα και συνοπτικα περι wind για να μη λεμε πραγματα που δεν γνωριζουμε.

οσον αφορα τον αστερα εχουμε ξαναπει οτι η παραλια και τα ακινητα και οι εγκαταστασεις και ολα εχουν μονο θεωρητικη αποτιμηση διοτι η γη αυτη ΔΕΝ μπορει να αλλαξει χρηση.
και ο εθνικος κηπος και το ζαπειο και ο λυκαβητος και η ακροπολη θα ειχε ανυπολογιστη αξια αν πουλιοταν για να γινουν οικοδομες μεσα, αυτο ομως δεν γινεται, δεν ειναι εφικτο.
ετσι δεν υπαρχει εμπορικη αξια για αυτα τα ακινητα.
ουτε για τον αστερα ουτε για κανενα αλλο.

τα ξενοδοχεια πωλουνται σαν ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟΣ.
και μαλιστα δεν πωλουνται, αλλα ενοικιαζονται για 49 χρονια, οπως συνεβη στο λαγονησι, την αραχωβα, το ναυπλιο και αλλου, που υπηρχε ξενια.

VanVIC
23-07-12, 11:12
Θωμά για όταν θα την έχει αγοράσει εννοώ.
Και στο 99 να μην την βάλει, το τί "κούρεμα" θα ζητήσει ένας Θεός το ξέρει...
Έγινε κάτι τέτοιο στην Wind, της κινητής τηλεφωνίας την εταιρία εννοώ.
Ξέρει κανείς τί ακριβώς κούρεμα επεδίωξε ο επενδυτής Σαουίρις στη Wind;
Δεν ξέρω τί τελικά έγινε αλλά δεν μιλούσαν για χιλίαδες.

Θέλω να πώ οτι για τον Αστέρα σίγουρα υπάρχει "σχέδιο" του όποιου νέου επενδυτή, δεν θα κάτσει να πληρώσει τα χρέη που έχουν συσσωρευτεί, τουλάχιστον όχι στο σύνολό τους. Τις υπεραξίες όμως απο τα ακίνητα θα τις εκμεταλλευτεί στο έπακρο, εκεί είναι και το ζουμί.

Βρήκα ένα σχετικό άρθρο για την περίπτωση του κουρέματος των χρεών της Wind, απο 3,2 δις σε 1,8 (περίπου 44%)
https://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=209167
Το οτι γίνεται πλήρης απαξίωση των εταιριών που ενδιφέρουν τους ξένους, το έχουμε καταλάβει. Οι τρόποι βέβαια είναι επιστημονικά επεξεργασμένοι ώστε η πώληση (το ξεπούλημα στην προκειμένη περίπτωση) να φανεί ως "λύτρωση".
Είμαι υπέρ των ιδιωτικοποιήσεων αλλά όχι κι έτσι...

Στο θέμα μας, το θέμα ξεκίνησε απο τον ninoX3 με ένα ερώτημα (ειρωνικό όπως εξήγησε αργότερα) περί ανταλλαγής, πιστεύει κανείς οτι υπάρχει σύγκριση στις συγκεκριμένες αξίες; με τον όποιο ισολογισμό στην κάθε περίπτωση.

Και για τις αξίες ανά τετραγωνικό μέτρο το έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι που να επιβεβαιώνει αυτό που έγραψα αρχικά για την αξία γής ανά τετρ.μέτρο στο Λαιμό Βουλιαγμένης. Ελπίζω να μην παρέσυρα κάποιον να τρέξει να αγοράσει.
Ζητώ συγνώμη που δεν μπορώ να το αποδείξω, αλλά και για την ενδεχόμενη δημιουργία λανθασμένων εντυπώσεων. Δεν υπήρξε δόλος ασφαλώς.
Παρά ταύτα, η συγκεκριμένη περιοχή φαίρεται (εμπορικά) να περιλαμβάνεται στο hit list αξιών real estate ανά την Ευρώπη.

sasabmw
23-07-12, 11:24
Γιάννη δεν θα μπορούσα ποτέ εξισώσω την αξία του γαλάζιου παράδεισου με την πράσινη κόλαση.
.

Ειμαι εκπληκτη... Η πρασινη κολαση ειναι τα δεντρα της γερμανιας και γαλαζιος παραδεισος τα νερα της ελλαδας; Απο ποτε ενα μερος με πρασινο ειναι κολαση βρε παιδια,θα τρελαθω τελειως δηλαδη...Γι'αυτο εχουμε βαλει σκοπο εδω να τα καψουμε ολα για να φυγει η κολαση; Αντε λοιπον να φυγει το πρασινο να γεμισουμε νερο παντου μπας και πνιγουμε να ησυχασουμε.....Tragic!!!:shok:

Thomelef
23-07-12, 11:52
Ειμαι εκπληκτη... Η πρασινη κολαση ειναι τα δεντρα της γερμανιας και γαλαζιος παραδεισος τα νερα της ελλαδας; Απο ποτε ενα μερος με πρασινο ειναι κολαση βρε παιδια,θα τρελαθω τελειως δηλαδη...Γι'αυτο εχουμε βαλει σκοπο εδω να τα καψουμε ολα για να φυγει η κολαση; Αντε λοιπον να φυγει το πρασινο να γεμισουμε νερο παντου μπας και πνιγουμε να ησυχασουμε.....Tragic!!!:shok:

sorry...
ξέρεις τι είναι το νίρμπουργκρινγκ? δεν έχεις ξανακούσει ποτέ δλδ τον όρο πράσινη κόλαση όταν θέμα συζήτησης είναι το ρινγκ?

βαγγέλη...όταν κάποιος πάει ν'αγοράσει μια εταιρεία, συνυπολογίζονται οι ζημιές, οι οφειλές, και ότι άλλο μπορεί να υπάρχει μέσα στον ισολογισμό της.
αν οι υποχρεώσεις είναι μεγαλύτερες απο αυτές που μπορεί να καλύψει η ίδια (πράγμα που συμβαίνει σχεδόν πάντα, γιατί αν τα χρέη των εταιρειών που πωλιούνται ήταν βιώσιμα, τότε δεν θα μπαίνανε σε διαδικασία πώλησης...thumb), τότε φυσικό και επόμενο είναι να υποτιμάται κατακόρυφα και η αξία της.
πολύ απλά γιατί πρέπει οι υποχρεώσεις να βγούν απο τον καινούριο αγοραστή.
τώρα...αν η καινούρια διοίκηση πέσει έξω απο το αρχικό της πλάνο, τότε ναι, μπορεί να ετοιμαστεί για την υπαγωγή της στο άρθρο 99, και οπουδήποτε αλλού ορίζει ο νόμος. το σίγουρο είναι πάντως, ότι κάτι τέτοιο δεν γίνεται μέσα σε ένα και δυο χρόνια...είναι πολύ μικρό το περιθώρειο, το οποίο καλύπτεται απο την κατάθεση κεφαλαίου, για το καινούριο ταμείο της εταιρείας, το οποίο ταμείο είναι σεβαστό, έτσι ώστε οι έχουν να λαβαίνουν, να είναι σίγουροι ότι η εταιρεία έχει κεφάλαια, και ότι μπορεί να ανταπεξέλθει στις ωφειλές της.

Nino
23-07-12, 12:03
πρασινη κολαση ειναι ονομασια που δοθηκε στο ring και ο περισσοτερος κοσμος ετσι το λεει.. και οχι χαρακτηρισμος απο τον van

Stathis
23-07-12, 12:06
τα εχει ξανακουσει ο αρης αυτα, απλα εκανε λογοπαιγνιο...;)

VanVIC
23-07-12, 12:26
sorry...
βαγγέλη...όταν κάποιος πάει ν'αγοράσει μια εταιρεία, συνυπολογίζονται οι ζημιές, οι οφειλές, και ότι άλλο μπορεί να υπάρχει μέσα στον ισολογισμό ...

Θωμά κάτι ξέρω απο Α.Ε. και επιχειρήσεις στην Ελλάδα γενικότερα, δεν είμαι υπάλληλος... και δόξα το Θεό οι σπουδές μου μου επιτρέπουν να διαβάσω έναν ισολογισμό και να καταλάβω...
Απ΄την άλλη, επειδή είμαι απο μικρός στην αγορά και έχω δεί διάφορες φάσεις της, ξέρω οτι κι οι ισολογισμοί "ομορφαίνουν" ή παρουσιάζονται ως "εφίαλτες" κατά το δοκούν.
Επίσης αυτή την εποχή επίκειται δικαστική απόφαση για "κούρεμα" χρέους πελάτου μας κατά 90% !!!
Στην συγκεκριμένη περίπτωση γίνεται μέσω του άρθρου 99.
Μιλάω για την αγορά ηλεκτρικών συσκευών, γνωστή επιχείρηση με έδρα τη Θεσσαλονίκη και κύκλο εργασιών γύρω στα 100 εκατομμύρια ευρώ.
Αν και φαντάζομαι κατάλαβες για ποιά μιλάω, αν θές όνομα, PM.
Το αντιλαμβάνεσαι το ποσοστό του κουρέματος;
Άσε, έχει ξεφύγει το πράμα. Κάτσε να δείς με τον Αστέρα Βουλιαγμένης τί θα γίνει. 2/3 ανήκουν στην Εθνική και 1/3 στο κράτος, η αξία του αποτιμάται πάνω απο 1 δις και σημ τελευταία χρήση έγραψε ζημιές κάτι παραπάνω απο 1 εκαττομμύριο. Τί λές να γίνει;

aristent
23-07-12, 12:44
τα εχει ξανακουσει ο αρης αυτα, απλα εκανε λογοπαιγνιο...;)

Ποιος Αρης και ποιο λογοπαιγνιο????:thumbsup:

Ptboul
23-07-12, 12:47
Ποιος Αρης και ποιο λογοπαιγνιο????:thumbsup:

Ή μήπως Βασίλης; Tα χω μπλέξει κ εγώ, όλο στην απέξω μας αφήνουν Άρη :pc1:

Nino
23-07-12, 12:51
ενα καλο αρθρο...

https://www.monopoli.gr/travel/hotels-a-spas/item/113987-%CE%9F-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%AF%CE%BC%CE%B7%C F%84%CE%BF%CF%82-%CE%91%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82-%CE%92%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CE%BC%C E%AD%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%B2%CE%AE-%CE%B7-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%B5%C E%B9%CE%B1

aristent
23-07-12, 12:55
Ή μήπως Βασίλης; Tα χω μπλέξει κ εγώ, όλο στην απέξω μας αφήνουν Άρη :pc1:

......:think: λες να ειναι Βαsasaσιλης????....ο Αρης που κολλαει???:thumbsup:

Ptboul
23-07-12, 13:04
ο Αρης που κολλαει???

Για αυτό λέω ότι με μπέρδεψαν. Αντιπιρόεδρος είναι, ότι θέλει λέει.

aristent
23-07-12, 13:09
Για αυτό λέω ότι με μπέρδεψαν. Αντιπιρόεδρος είναι, ότι θέλει λέει.

...και να φανταστεις δεν εχει γραψει ακομα ο Μ-ντραϊβερ εδω!!!:thumbsup:

Stathis
23-07-12, 13:10
δεν ξερω η ερευνα εδειξε οτι sasa και χαντες εκπεμπουν απο τον ιδιο χωρο!
μπορει να ειναι και ζευγαρι (με τις ευχες μας). :hystericalbs1: :hystericalbs1:
ποιος ξερει?

aristent
23-07-12, 13:12
δεν ξερω η ερευνα εδειξε οτι sasa και χαντες εκπεμπουν απο τον ιδιο χωρο!
μπορει να ειναι και ζευγαρι (με τις ευχες μας).
ποιος ξερει?

:doh: ...πως θα το πουμε στο Σπαρο τωρα αυτο???...θελει με τροπο....το παιδι ειχε σχεδια.....:thumbsup:

Nino
23-07-12, 13:17
xaxaxaxa dr sasa and mr hades:hystericalbs1:

hades7
23-07-12, 13:35
τυποι δεν εποφθαλμιω ποτε γυναικες που εχουν ερωτευθει φιλοι μου ειναι αρχη μου ο σπαρας ετοιμαζει προταση γαμου εγω μπορω μονο να αλλαξω τα στεφανα και να πεταξω λιγους κοκκους ρυζι....

fanisk
23-07-12, 13:36
τυποι δεν εποφθαλμιω ποτε γυναικες που εχουν ερωτευθει φιλοι μου ειναι αρχη μου ο σπαρας ετοιμαζει προταση γαμου εγω μπορω μονο να αλλαξω τα στεφανα και να πεταξω λιγους κοκκους ρυζι....

Κερνα και τις βερες ρε Αρη :th_Laie_67-1:

hades7
23-07-12, 13:43
λοιπον επειδη κραξατε τον αστερα ο γαμος του ζευγους σπαρα κρουελα θα τελεστει εδω https://www.lagonissiresort.gr/gr/promotions-athens-hotel/promotional-wedding-package.aspx

Stathis
23-07-12, 14:05
τυποι δεν εποφθαλμιω ποτε γυναικες που εχουν ερωτευθει φιλοι μου ειναι αρχη μου ο σπαρας ετοιμαζει προταση γαμου εγω μπορω μονο να αλλαξω τα στεφανα και να πεταξω λιγους κοκκους ρυζι....

δηλαδη ειχατε συναντηθει για να συζητησετε για τα προσκλητηρια και τα στεφανα????:whistle: :think:

StratosZ4
23-07-12, 14:48
Δηλαδη ξανθια σασα δεν υπαρχει?........

Με το Σπυρο πολιορκουμε τον Χαντε τοσο καιρο?!!:ranting2:

:warriorsmiley::warriorsmiley:

fanisk
23-07-12, 14:50
Δηλαδη ξανθια σασα δεν υπαρχει?........

Με το Σπυρο πολιορκουμε τον Χαντε τοσο καιρο?!!:ranting2:

:warriorsmiley::warriorsmiley:

:clap1:

spar@
23-07-12, 15:06
δεν γινεται στο grand resort το χει κλεισει ο Παγκαλος!
Στρατο εγω ημουν σε επικινδυνη αποστολη απ τον Προεδρο για να αποκαλυψουμε την Σασα, δεν ειναι ο χαντες!!!
Σεπτεμβρη θα γινει το μυστικο δειπνο στου Ταμ και θα βρουμε τον Ιουδα!χαχαχααχαχχααχχα

ntinos
23-07-12, 15:11
Δηλαδη ξανθια σασα δεν υπαρχει?........

Με το Σπυρο πολιορκουμε τον Χαντε τοσο καιρο?!!:ranting2:

:warriorsmiley::warriorsmiley:

λΙπη-ρο....

επεσα θυμα

Nino
23-07-12, 15:28
καλα τωρα πλακα πλακα πιστευετε οτι η sasa ειναι ο χαντες?
Ο χαντες παραειναι αρσενικος για να υποδυθει γυναικειο ρολο!!!

spar@
23-07-12, 15:32
ο Χαντες δεν ειναι....ο χαντες ειναι γατα δεν θα χε κανει τοσα λαθη!!!!

Thomelef
23-07-12, 15:55
φοράει καπέλο? όχι.
φοράει γυαλιά? όχι.
έχει μουστάκι? όχι.
έχει τεράστια μύτη? ναι
ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ.
χαχαχαχαχα!!!

jannisa
23-07-12, 16:01
Αν ο Χαντές βγει Χάιδω πάει, γκρεμίστηκε το σύμπα (ενν. TOSHIBA)

alexk
23-07-12, 16:05
Καλά και όλη η ιστορία με το Ζ4 το τρακαρισμένο είναι πίπα ?

Ρε δεν πάτε καλά:sealed:

Stathis
23-07-12, 16:06
δεν ειπε κανεις οτι ειναι το ιδιο προσωπο (παρολο που δεν τους εχουν δει μαζι).
ειπαμε οτι μια απο τις ip τους ειναι ιδια.
μπορει τα παιδια να τα βρηκανε και να αγαπηθηκανε μεσω του φορουμ. θα σας εκανε εντυπωση αυτο?
μπορει και να ειναι απλη συμπτωση και να βρεθηκαν π.χ. στην ιδια καφετερια.
μπορει και τυχαια να συνεπεσε η ip (εχει ξαναγινει, εγω ειχα μια ιδια με τον ευαγγελο).
ποιος ξερει....

Nino
23-07-12, 16:32
δεν ειπε κανεις οτι ειναι το ιδιο προσωπο (παρολο που δεν τους εχουν δει μαζι).
ειπαμε οτι μια απο τις ip τους ειναι ιδια.
μπορει τα παιδια να τα βρηκανε και να αγαπηθηκανε μεσω του φορουμ. θα σας εκανε εντυπωση αυτο?
μπορει και να ειναι απλη συμπτωση και να βρεθηκαν π.χ. στην ιδια καφετερια.
μπορει και τυχαια να συνεπεσε η ip (εχει ξαναγινει, εγω ειχα μια ιδια με τον ευαγγελο).
ποιος ξερει....

φιλοι γιναμε ,επαγγελματικα συνεργαστηκαμε, ε ωρα ειναι να γινει και κανα επιτοπιο νταλαβερι :hystericalbs1::hystericalbs1:
ο μοναδικος ιστοχωρος που φερνει κοντα τους ανθρωπους αντι να τους "απομακρυνει" (δεν κοροιδευω)
που αλλου βρε συμβαινουν αυτα μεσα στο ψυχρο και απροσωπο δυαδικτυο?

sasabmw
23-07-12, 16:33
Δεν ξερω αν κανετε πλακα ή μιλατε σοβαρα αλλα δηλωνω υπευθυνα και δημοσια οτι τον Αδη7 δεν τον ξερω και δεν τον εχω δει ποτε. Παντως ολο αυτο το κυνηγι για το αν υπαρχω ή οχι εχει αρχισει και με ψιλοενοχλει, οποτε θα παψω να γραφω για λιγο καιρο μηπως και ηρεμησετε....

StratosZ4
23-07-12, 16:41
Δεν ξερω αν κανετε πλακα ή μιλατε σοβαρα αλλα δηλωνω υπευθυνα και δημοσια οτι τον Αδη7 δεν τον ξερω και δεν τον εχω δει ποτε. Παντως ολο αυτο το κυνηγι για το αν υπαρχω ή οχι εχει αρχισει και με ψιλοενοχλει, οποτε θα παψω να γραφω για λιγο καιρο μηπως και ηρεμησετε....

Σασα οχι...:shok:
Μη φυγεις....
Μετα θα με παιρνει τηλεφωνο για να κλαiει ο spara:ranting2::ranting2:

Stathis
23-07-12, 16:46
σασα κανουμε σοβαρη πλακα εδω.
εσυ ειμαστε σιγουροι οτι υπαρχεις, για τον χαντε ειναι το ερωτημα...
μολις γυρισει ο προεδρος απο τις διακοπες θα το διελευκανει. thumb
εως τοτε ο σπαρος θα κανει εργασιοθεραπεια για να ξεχασει... :original:
(ρεμαλι σε περιμενω αυριο για τον αεροσακο...)

aristent
23-07-12, 17:01
Δεν ξερω αν κανετε πλακα ή μιλατε σοβαρα αλλα δηλωνω υπευθυνα και δημοσια οτι τον Αδη7 δεν τον ξερω και δεν τον εχω δει ποτε. Παντως ολο αυτο το κυνηγι για το αν υπαρχω ή οχι εχει αρχισει και με ψιλοενοχλει, οποτε θα παψω να γραφω για λιγο καιρο μηπως και ηρεμησετε....

IP, ξεIP μπορει να κατσατε στην ιδια καρεκλα ενος ιντερνετ καφε....ο Χαντες αν θυμασαι οταν σηκωθηκες απο την καρεκλα, πρεπει να ηταν εκεινος ο ευγενικος τυπας(χρυσοχοος) που ειχε κατι αλυσιδες Φακαντορο να κρεμουν απο παντου!!!:thumbsup:

ΥΣ.εδω ειναι ο 2ος απο δεξια, πισω απο τον τυπο που εχει //Μ5 μπλουζακι:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=12678&d=1333900999

hades7
23-07-12, 17:48
Τύποι με χετε κάνει ρεντικολο έχω αρχίσει να γρατζουναω την όπισθεν θα βάλω και βυζα

aristent
23-07-12, 17:55
Τύποι με χετε κάνει ρεντικολο έχω αρχίσει να γρατζουναω την όπισθεν θα βάλω και βυζα

:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :thumbsup:

να μαθεις να μην συχναζεις εκει που παει η Σασα!!!:thumbsup:

alexk
23-07-12, 17:56
Δεν ξερω αν κανετε πλακα ή μιλατε σοβαρα αλλα δηλωνω υπευθυνα και δημοσια οτι τον Αδη7 δεν τον ξερω και δεν τον εχω δει ποτε. Παντως ολο αυτο το κυνηγι για το αν υπαρχω ή οχι εχει αρχισει και με ψιλοενοχλει, οποτε θα παψω να γραφω για λιγο καιρο μηπως και ηρεμησετε....

Τι περίεργο πράγμα ε ?
Εσύ δεν έχεις ούτε μια φωτογραφία από το αυτοκίνητό σου, ατρακάριστο ή τρακαρισμένο :thumbsup:

aristent
23-07-12, 18:01
Τι περίεργο πράγμα ε ?
Εσύ δεν έχεις ούτε μια φωτογραφία από το αυτοκίνητό σου, ατρακάριστο ή τρακαρισμένο :thumbsup:

Οριστε:
https://i3.photos.scar.gr/1341/1341744_0_b.jpg

και οι αεροσακοι:
https://i3.photos.scar.gr/1341/1341744_4_b.jpg

https://i3.photos.scar.gr/1341/1341744_6_b.jpg

:whistle:....λετε να???...αλλα μπα.....:thumbsup:

πηγη φωτο:https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1341744/

katsaraios
23-07-12, 18:28
φιλοι γιναμε ,επαγγελματικα συνεργαστηκαμε, ε ωρα ειναι να γινει και κανα επιτοπιο νταλαβερι :hystericalbs1::hystericalbs1:
ο μοναδικος ιστοχωρος που φερνει κοντα τους ανθρωπους αντι να τους "απομακρυνει" (δεν κοροιδευω)
που αλλου βρε συμβαινουν αυτα μεσα στο ψυχρο και απροσωπο δυαδικτυο?
facebookthumbthumb

Nino
23-07-12, 19:14
facebookthumbthumb

ναι καλα!!, αντε και να τσιμπησεις καμια γκομενα τιποτα αλλο.. τις περισσοτερες φορες με ψυχασθενεις θα μπλεξεις...

A8hnaios
23-07-12, 23:14
γινονται τετοια πραγματα στη γερμανια?
δεν το πιστευω το προνομιο της κακοδιαχειρισης και των κακων δημοσιων νομιζα οτι το εχουμε μονο εμεις, ετσι δεν ελεγαν αλλωστε αυτοι?

υγ.καμια τραμπα με τον αστερα βουλιαγμενης λετε να΄θελουν...

https://www.astir-palace.com/gr

katsaraios
23-07-12, 23:18
ναι καλα!!, αντε και να τσιμπησεις καμια γκομενα τιποτα αλλο.. τις περισσοτερες φορες με ψυχασθενεις θα μπλεξεις...

κρυβε λογια:whistle::whistle::whistle: