PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλικιωμένος πιστολέρο



Monsta
20-07-12, 09:38
Τα πράγματα και στην Ελλάδα είναι εκτός ελέγχου.

Έπραξε σωστά ή λάθος ? Αν είχατε νόμιμη κατοχή όπλου και ο νόμος ήταν με το μέρος σας, τι θα κάνατε σε αντίστοιχη περίπτωση ?

Discuss.


https://www.youtube.com/watch?v=7q8rTGafFP0

bill_m3
20-07-12, 09:41
τους πυροβόλησε από τα 1-2 μέτρα, 4-5 φορές και στόχο δεν βρήκε ???????? :shok: :shok: :shok:

Εδώ δεν σκότωσε τον κόσμο που ήταν μέσα. πάλι καλά!!

hades7
20-07-12, 09:45
το λεγε η καρδια του γερου δεν μασησε μια το πηγε μεχρι τελους.η γνωμη μου ειναι οτι πηροβολει παντα αυτος που εχει τα λιγοτερα να χασει.ενα αποβρασμα δεν εχει να χασει τιποτα οπωτε καθηστε στα αυγα σας-μας και οχι καουμποισμους

Monsta
20-07-12, 09:45
Τι θα έκανες Μπιλ ?

hades7
20-07-12, 09:47
Τι θα έκανες Μπιλ ?

θα συνεχιζε να παιζει need for speed αταραχος....

bill_m3
20-07-12, 09:50
Αν ήταν δικιά μου η εταιρεία, αυτό που έκανε ο παππούς θα έκανα ....

Αν όχι, θα ακολουθούσα την συμβουλή του Άρη με μια διόρθωση :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


θα συνεχιζε να διαβάζει το fans αταραχος....

Bazil Van Sinner
20-07-12, 09:58
Aν ηταν νομιμη η κατοχη και η χρηση,ναι πιθανον να εκανα το ιδιο.
Κατα βαση ειμαι κατα της οπλοχρησιας,δεν μας αρμοζει,μου φερνει στον νου παλαιολιθικα χρονια,τοτε που σερναν τις γυναικες απ τα μαλλια!
Επειδη ομως εχω 2 μαγαζια και εχω σκεφτει πολλες φορες το σκηνικο αυτο,εχω να σας πω πως θα τα δωσω τα λ7 αμεσως,αρκει να μου γυρισει πλατη και να βγει απ το μαγαζι,μετα θα αναλαβουν τα συγκρουομενα!!!!

BILL007
20-07-12, 10:21
Το έλεγε η καρδιά του παππού...;)

ghost-rider
20-07-12, 10:33
Συνηθως ο αλλος για να φτασει στο σημειο να μπουκαρει σε τετοιο καταστημα να κλεψει ειναι εξαθλιωμενος.
Δεν τον δικαιολογω αλλα αφαιροντας του τη ζωη, ακομα κ αν εχεις το νομο με το μερος σου μονο σε σενα κανει κακο. Μια ζωη θα το κουβαλας κ θα βλεπεις εφιαλτες.
Ποσο στοιχιζει μια ανθρωπινη ζωη? Σιγουρα παραπανω απο αυτα που μπορει να σου παρει εκεινη την ωρα.
Αν το μαγαζι ειναι ασφαλισμενο δε θα παρει κατι πισω? Ας αποφασισει η αστυνομια κ η δικαιοσυνη τι θα γινει με τον κλεφτη.
Δε γινεται ο καθενας να παιρνει το νομο στα χερια του.
Ενα αλφα σκαλωμα με τα οπλα εχω κ εγω. Θελω να εχω κοντα μου πιστολια μαχαιρια κ τα συναφη. Αλλα θα κολωνα να τα χρησιμοποιησω.

Skyline_IS
20-07-12, 10:36
Aν ηταν νομιμη η κατοχη και η χρηση


Αν γινοταν/γινει ποτε αυτο η ελλαδα θα γινει χειροτερη και απο την Αμερικη.Αν αφηναμε την αστυνομια να κανει σωστα την δουλεια της καθως και αυτο το κ@λοκρατος την αφηνε πολυ πιθανον να μην το συζητουσαμε αυτο σημερα..

fanisk
20-07-12, 10:52
Καλα εκανε.


Αν είχατε νόμιμη κατοχή όπλου και ο νόμος ήταν με το μέρος σας, τι θα κάνατε σε αντίστοιχη περίπτωση ?


Το ιδιο. Οταν ο αλλος δεν σεβεται τη ζωη σου για μερικα χρηματα ή αντικειμενα, γιατι να σεβαστεις τη δικη του? Αν μπουν στο σπιτι των γονιων σου ή των παιδιων σου θα κατσεις να σκεφτεις "κριμα μωρε το παιδι πειναει και ειπε δεν βαριεσαι ας κανω ντου με ενα οπλο σπιτι τους"? Ξεκινας να ριχνεις απο κατω προς τα πανω αν εχεις την ευκαιρια και τη ψυχραιμια, να ναι ζωντανος να ποναει.. αλλιως ριχνεις οπου βρεις και ριχνεις και ενα κατουρημα στο πτωμα του μετα. Κανενας σεβασμος σε ατομα που δεν σεβονται τη ζωη σου.

120ie87
20-07-12, 11:07
Yπάρχουν κάποιες ερωτήσεις που δεν μπορούν να απαντηθούν με ένα "ναι" ή ένα "όχι".

Εκ του αποτελέσματος, καλά έκανε...... (αν όμως δεν είχε σημαδέψει καλά?)


Προσωπικά, αν είχα όπλο θα το έβγαζα αλλά θα πυροβολούσα μία φορά και πάνω σε τοίχο...

sasabmw
20-07-12, 11:09
χαχαχαα, σορυ παιδια αλλα αυτο που ειδα μου θυμιζει κωμωδια και δεν πιστευω οτι ειναι αληθινο. Ο παππους πυροβολουσε δεξια-εριστερα λες και πηγε καποιος και του'πε ''ελα παππου παρε το οπλο, πυροβολα και θα παρεις 100 δολλαρια''. Εγω ειδα εναν γερο που εμοιαζε να κρατα στο χερι του κατι ξενο,δεν πετυχε τιποτα, οι αλλοι γλυστρουσαν και επεφταν κατω, χαμος!!!. Ενας ανθρωπος εξοικιωμενος με τα οπλα σταματα,σημαδευει και πυροβολει ή δεν βγαζει καθολου οπλο.....

saulm3
20-07-12, 11:12
καλα εκανε ,βεβαια αν ειμουν στην ιδια θεση θα εριχνα πανω στον στοχο ο παππουσ ηταν οτι να ναι.

Monsta
20-07-12, 11:13
Είσαι σπίτι σου / στο μαγαζί σου και έχεις ΝΟΜΙΜΗ άδεια οπλοφορίας. Έχεις κάνει την απαραίτητη εκπαίδευση και ο νόμος είναι με το μέρος ΣΟΥ σε περίπτωση ληστείας.

Μπουκάρει λοιπόν ο τελειωμένος και έχεις χρόνο να αντιδράσεις. Θα πάρεις το 100 ή θα τον πυροβολήσεις στα πόδια ?

Ptboul
20-07-12, 11:15
Προσωπικά, αν είχα όπλο θα το έβγαζα αλλά θα πυροβολούσα μία φορά και πάνω σε τοίχο...

θα την έτρωγες στην καρκάλα ρε Λιά

https://i171.photobucket.com/albums/u299/Maxmaz/b1av2.gif

120ie87
20-07-12, 11:23
Θα είχε χάσει μεγάλο ποσοστό της ορμής (αν αποκτούσε τροχιά τέτοια που να εξοστρακίζοταν πάνω σε άνθρωπο) -και βέβαια ποιος μας λέει ότι δεν μπορούσε να συμβεί το ίδιο αν σημάδευα "στο ψαχνό"....

hades7
20-07-12, 11:32
αν παρουμε σαν δεδομενο οτι και εσυ οπλοφορεις θα συμβουν δυο τινα αν αυτος που σε απειλησει, σημαδευοντας σε, ειναι γιαλαντζι μουτρο θα επαναληφθει η σκηνη στο εστιατοριο(παλπ φιξιον) υπαρχει μια περιπτηση σοβαρη να μασισει και να παρει ποδι γαμωσταυριζοντας την γκαντεμια του.in case ομως που ο τυπος ειναι πραγματικος φονιας το βλεμμα του θα φανταζει στα ματια σου σαν καλογυαλισμενο μαγκνουμ θα σου ρχονται αβιαστα στα αυτια ψαλμωδιες του πετρου γαιτανου και η αποσταση απο το χερι σου ως το δικο σου οπλο θα σου φανταζει αβυσσος.Aν εισαι χαρουμενος που ηρθε η ανοιξη,αν φορας αρωμα που κοστιζει πανω απο 50 ευρο,αν παλια εβλεπες το fame story κ τον παιζεις μονο με τσοντες που εχουν 4,5 αστερακια κ πανω στο you jizz μην τα βαζεις με τετοιους τυπους δεν θα τα καταφερεις.

Loukas
20-07-12, 11:59
Βεβαια δεν πρεπει να ξεχναμε πως εαν εχεις μαγαζι και ριξεις στον κλεφτη, ειτε τον πιασουν ειτε οχι, μπορει ο "κυκλος" του να στοχοποιησει πολυ ασχημα οχι μονο το μαγαζι σου αλλα και εσενα με την οικογενεια σου, με οτι αυτο συνεπαγεται.....

BILL007
20-07-12, 12:02
αν παρουμε σαν δεδομενο οτι και εσυ οπλοφορεις θα συμβουν δυο τινα αν αυτος που σε απειλησει, σημαδευοντας σε, ειναι γιαλαντζι μουτρο θα επαναληφθει η σκηνη στο εστιατοριο(παλπ φιξιον) υπαρχει μια περιπτηση σοβαρη να μασισει και να παρει ποδι γαμωσταυριζοντας την γκαντεμια του.in case ομως που ο τυπος ειναι πραγματικος φονιας το βλεμμα του θα φανταζει στα ματια σου σαν καλογυαλισμενο μαγκνουμ θα σου ρχονται αβιαστα στα αυτια ψαλμωδιες του πετρου γαιτανου και η αποσταση απο το χερι σου ως το δικο σου οπλο θα σου φανταζει αβυσσος.Aν εισαι χαρουμενος που ηρθε η ανοιξη,αν φορας αρωμα που κοστιζει πανω απο 50 ευρο,αν παλια εβλεπες το fame story κ τον παιζεις μονο με τσοντες που εχουν 4,5 αστερακια κ πανω στο you jizz μην τα βαζεις με τετοιους τυπους δεν θα τα καταφερεις.


ΘΕΟΣ!!!!!:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

fast-enough
20-07-12, 12:16
Aν τον παιζεις μονο με τσοντες που εχουν 4,5 αστερακια κ πανω στο you jizz μην τα βαζεις με τετοιους τυπους.
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Κωνσταντίνος
20-07-12, 12:19
.........
Προσωπικά, αν είχα όπλο θα το έβγαζα αλλά θα πυροβολούσα μία φορά και πάνω σε τοίχο...

Τότε σου εύχομαι να μην αποκτήσεις ποτέ όπλο, γιατί θα σε διαβάσουμε στις εφημερίδες στα "τραγικά θύματα".
Απο την στιγμή που τραβάς το όπλο, πρέπει να είσαι αποφασισμένος για όλα και με την λογική "ή εγώ ή εσύ".
Γιατί δεν τον βάζουν στα πόδια όλοι οι ληστές που ακούν πυροβολισμό. Υπάρχουν και αρκετοί που απαντούν, με ιδιαίτερη επιτυχία κιόλας. Και όχι σε τοίχο.

Η γνώμη μου για το βίντεο είναι πως ο παππούς, έπρεπε να σταματήσει όταν είδε ότι το έβαλαν στα πόδια. Αυτός τους πήρε απο πίσω και έριχνε για να τους εκτελέσει.

Bazil Van Sinner
20-07-12, 18:18
Είσαι σπίτι σου / στο μαγαζί σου και έχεις ΝΟΜΙΜΗ άδεια οπλοφορίας. Έχεις κάνει την απαραίτητη εκπαίδευση και ο νόμος είναι με το μέρος ΣΟΥ σε περίπτωση ληστείας.

Μπουκάρει λοιπόν ο τελειωμένος και έχεις χρόνο να αντιδράσεις. Θα πάρεις το 100 ή θα τον πυροβολήσεις στα πόδια ?

τωρα μιλαμε σωστα!

αν λοιπον ισχυαν τα παραπανω θα του ριμαζα τα γονατα,να μην μπορει να ξανακατουρησει ορθιος ποτε στη ζωη του!

οσον αφορα τον παππου,νομιζω πως το διασκεδαζε!!!!αλλωστε αν το σκεφτεις και λιγο,ο παππους ειχε πιο λιγα να χασει(κανα 5αρι χρονια τον κοβω)η πιτσιρικαδες ολη τους της ζωη!

και κατι τελευταιο,που αφορα τους φιλελευθερους της παρεας,δεν θα ηθελα ποτε μα ποτε,να αντικρισω την εικονα που ειδε εκεινο το βραδυ ο νεαρος στο σπιτι του μεσα(καπου στη αθηνα που γινε τωρα τελευεταια),την μανα μου,η'καποιο αλλο μελος της οικογενειας μου φιμωμενο κτλ κτλ......σκεφτειτε το λιγο....δεν σας πιανει μια ταραχη????ενα ριγος????
Τελος,οπλο ΔΕΝ εχω,εν γνωση μου(ανετα βρισκεις,η'βγαζεις μια κυνηγετικη αδεια και αγοραζεις ενα σουπερμπουζε!!!!)Εχω ομως τον νου μου και το χω σκεφτει!Ειναι σαν να λεμε μου γλυστρησε το αμαξι στα 150,δεν θα προσπαθησεις να το σωσεις????η θα το αφησεις να φυγει για να σε σωσουν οι αεροκουρτινες??????Εγω λοιπον θα προσπαθησω,τουλαχιστον ,να το σωσω,τουτεστην με τα χερια μου,το κουταλακι του γλυκου,την μασια της σομπας.....δεν ξερω ΤΙ αλλα οποιος με απειλησει την ζωη μου και τον δικων μου.....την εφαγε.

aristent
20-07-12, 19:37
αν παρουμε σαν δεδομενο οτι και εσυ οπλοφορεις θα συμβουν δυο τινα αν αυτος που σε απειλησει, σημαδευοντας σε, ειναι γιαλαντζι μουτρο θα επαναληφθει η σκηνη στο εστιατοριο(παλπ φιξιον) υπαρχει μια περιπτηση σοβαρη να μασισει και να παρει ποδι γαμωσταυριζοντας την γκαντεμια του.in case ομως που ο τυπος ειναι πραγματικος φονιας το βλεμμα του θα φανταζει στα ματια σου σαν καλογυαλισμενο μαγκνουμ θα σου ρχονται αβιαστα στα αυτια ψαλμωδιες του πετρου γαιτανου και η αποσταση απο το χερι σου ως το δικο σου οπλο θα σου φανταζει αβυσσος.Aν εισαι χαρουμενος που ηρθε η ανοιξη,αν φορας αρωμα που κοστιζει πανω απο 50 ευρο,αν παλια εβλεπες το fame story κ τον παιζεις μονο με τσοντες που εχουν 4,5 αστερακια κ πανω στο you jizz μην τα βαζεις με τετοιους τυπους δεν θα τα καταφερεις.

...οτι ειναι σε μεγενθυνση,ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ!!!:thumbsup:

Α)οταν ερχεται η ανοιξη εχω δουλεια(Τεντες κλπ.),οποτε ειμαι χαρουμενος...
Β)οντως το αρωμα μου, με την εκπτωση, εκανε 52ευρω!!!
Γ)ναι,καθοτι και καλλιτεχνης, εβλεπα fame story

...το you jizz μονο δεν εβλεπα.......

αρα δεν τα βαζω με τετοιους τυπους!!!:thumbsup:

E46 POWER
21-07-12, 00:39
εγω καθ'οτι και πτυχιουχος οπλουργος και δεν αφηνα σφαιρα για σφαιρα αν δεν την επαιρνα σε μορφη καλυκα θα του ειχα ανοιξει κανα κεφαλι ποδι χερι οτι εκρινα σωστο ωστε να μην αφησω περιθωρια να ανταποδωσει γιατι τον ειχε τον παππου και στο ανετο κιολας:

nikos1400
21-07-12, 01:45
Αυτη ειναι μεγαλη κουβεντα και δεν ξερω που καταληγει...

Ειναι παρομοια ερωτηση με το
"ειναι ολοι ικανοι να οδηγουν στο δρομο 1800 κιλα φονικη μηχανη?" (αυτοκινητο...)

Ο μπαρμπας εδω που ητανε ΠΕΛΑΤΗΣ στο μαγαζι, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ να κραταει πιστολι...
Πρεπει επειγοντως να του κανουνε amend το second amendment...
Ηξερε ο Αχρηστος των αχρηστων που ριχνει ?? Τι ητανε περα απο κει που... αστοχουσε ??
Αφου δεν εφαγε κανενα αλλο πελατη παλι καλα.
Α στο διαολο κωλογερε...
Στην ερωτηση λοιπον του poll, οχι δεν επραξε ο Βλακας σωστα.


Εαν επιανα, τωρα, καποιον στο σπιτι μου και εδινε ο νομος το δικαιωμα να αμυνθω (μεσα στο σπιτι μου...:rolleyes:), οχι δε θα σκοτωνα.
Θα τσακιζα κοκκαλα ομως, χερια ποδια.
Εαν τα καταφερνα...
Πρωτη επιλογη παντως ειναι το baseball bat.

redneck
22-07-12, 18:09
Mπραβο στον παππου , θες καρυδια για να το κανεις αυτο.

Z4 DCT
23-07-12, 09:58
Απαράδεκτος πιστολέρο......ηλίθιος και μ@λακας......


Σε μαγαζί γεμάτο κόσμο ανοίγει πυρ......χωρίς καν να τον νοιάζει για ''παράπλευρες'' απωλειες.......Μ@ΛΑΚΑΣ........:thumb sdown:

Ας περίμενε να ξεκαβλωσει μολις έβγαιναν εξω απο το μαγαζί.....

ntinos
23-07-12, 10:29
Για εμενα, ο παππους εκανε μ@λ@κια. Και τεραστου μεγεθους.

ΕΑΝ οι τυποι που μπηκαν μεσα δεν εφνιδιαζοντουσαν (ο γερος δεν το ηξερε), και ριχνανε και αυτοι κανα 5αρι ο καθενας πιστολοτουφεκιες, μπορει και μερικοι απο τους αθωους θαμωνες, να ηταν ηδη νεκροι και καποιοι αναπηροι.

Τι "δουλεια" ειχε ο γερος να πεταχτει σαν την πορδη και να πυροβολει κατα βουληση ???

Και μιας και απο οτι φανηκε εριχνε στον γαμο του καραγκιοζη, ποσο απιθανο ηταν να ετρωγε κανεις καμια εξωστρακισμενη???

Μαλ@κι@ στον κυβο εκανε ο γερο-Ραμπο

Stunt Mike
23-07-12, 13:39
Εγω θα πλακωνα στο ξυλο τον μ@λ@κ@ που εδωσε αδεια οπλοφοριας στον βλακογερο!Που πας ρε και πυροβολεις στο γαμο του κουτρουλη???Επειδη ησουν κολλητος του Τζον Γουεην εμεις πρεπει να γινουμε κολλητοι του Αγ.Πετρου??Οξω π@@στη απ'την παραγκα...
Αν ειχαν μπουκαρει στο μαγαζι αυτο 2 επαγγελματιες και οχι 2 βλακες που αποφασισαν μεταξυ μπυρας και πρεζας,να κανουν ληστεια,θα'χε θυματα το βιντεο και οχι ενα κυνηγητο-παρωδια.