PDA

Επιστροφή στο Forum : φορητοτητα!!!



Nino
13-07-12, 15:58
ποσοι απο εμας, ισως ολοι δεν εχουν βρεθει σε καποια δημοσια υπηρεσια και καταλαβαν οτι ο γολγοθας τους θα ειναι τεραστιος, ποσοι απο εμας δεν αντιμετωπισαμε, αδιαφορια,ταλαιπωρια κλπ, ολοι και σιγουρα καθε ενας εχει και τους δικους του λογους και ιστοριες και φυσικα ολο το δικιο με το μερος του.
Ομως οταν αναλογες ταλαιπωριες, ενδεχομενο δολο αντιμετωπιζεις σε μια ιδιωτικη εταιρεια, ναι απο αυτες που πολλοι πιστευουμε οτι ειναι αλαθητες, οτι σκοπος τους ειναι μονο η εξυπηρετηση , τοτε τι γινεται και πριν προλαβει καποιος να πει οτι αλλαζεις εταιρεια, μαγαζι, συνεργειο κοκ, να σας πω οτι καμια φορα δεν ειναι και τοσο ευκολο...
Η παραπανω εισαγωγη δεν εχει κανεναν υστεροβουλο σκοπο και εγινε μονο και μονο για να σας πω την ιστοριουλα που πιστευω οτι πολλους θα ενδιαφερει μιας και αργα ή γρηγορα καποιοι μπορει να βρεθουν σε αναλογη θεση.

Λοιπον..
Μετα απο αρκετα χρονια ως χρηστης υπηρεσιων κινητης τηλεφωνιας στο δικτυο της vodafone αποφασισα, για δεκαδες λογους (μην τους αναφερω τωρα) να αλλαξω παροχο.
Απο το νομο δικαιουμε να κανω φορητοτητα του αριθμου μου ( δυο γραμμες)
Επισκεφθηκα λοιπον μετα απο συνενοηση γνωστο καταστημα κοσμημα στα Βριλησσια της wind.(η ιστορια ειναι πραγματικη και εχω καταθεσει τα πληρη στοιχεια μου στο φορουμ τα οποια ειναι στη διαθεση αν χρειαστει και εχω πληρη επιγνωση του τι γραφω)
Λοιπον αφου δεχτηκα κατα την κριση μου μια πολυ αξιολογη προσφορα,υποδειγματικα ευγενικη αντιμετωπιση και εξυπηρετηση καναμε αιτηση φορητοτητας την τριτη 10/7/12
Την τεταρτη το πρωι δεχτηκα τηλεφωνημα απο την vodafone για νεα προσφορα και να παραμεινω στο δικτυο τους, τους απαντησα ευγενικα οτι πλεον δεν με ενδιαφερει και παρακαλω να μου αποδεσμευσουν τα δυο νουμερα που διατηρω.
Την πεμπτη το πρωι ξανα τα ιδια με νεα μεγαλυτερη προσφορα απο υψηλοβαθμο (ισως) στελεχος της εταιρειας.
Παλι της εξηγησα ( αυτη τη φορα ηταν γυναικα) οτι σε μια "σχεση" δεν μετραει μονο το οικονομικο και οσες κατ' εξαιρεση προσφορες και αν κανετε, πλεον δεν επιθυμω και για λογους αρχης να συνεχισουμε την συνεργασια μας.
Να σημειωθει οτι με νομο απο την ΕΕΤΤ, η εταιρεια ειναι υποχρεωμενη μεσα σε τρεις εργασιμες ημερες αν τα στοιχεια της αιτησης ειναι σωστα (κρατηστε το αυτο) να αποδεσμευσει το νουμερο.
Σημερα λοιπον σε επικοινωνια μου με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της vodafone και αφου η αιτηση εχει απορριφθει τρεις φορες και εχουν δεχτει καινουργια παιχτηκε η εξης στιχομυθια.

- .......... θεση ταδε πως μπορω να εξυπηρετησω?
γειας σας σας καλω απο το ταδε νουμερο και εχω κανει μια αιτηση φορητοτητας απο τη τριτη,εχω μιλησει και με εκπροσωπο σας,στον οποιο αναφερθηκε ξεκαθαρα οτι δεν επιθυμω πια να συνεχισουμε την συνεργασια μας. Μπορειτε να μου πειτε γιατι δεν εχουν αποσδεσμευτει ακομα τα νουμερα αφου βαση νομου ειναι τρεις εργασιμες ημερες?
- Κ ταδε η αιτηση σας εχει απορριφθει και εχουμε λαβει παλι αιτηση η οποια και αυτη απορριφθηκε λογω τεχνικου προβληματος της αλλης εταιρειας..
Καλη μου κοπελα ξερεις οτι αυτα ειναι αστειες προφασεις, και απο τη στιγμη που ολα τα στοιχεια ειναι σωστα μιας και εσταλησαν απο αντιγραφο δικου σας λογαριασμου δεν εχετε κανενα δικαιωμα να με ταλαιπωρειτε..
Ναι τα στοιχεια ειναι σωστα αλλα η αιτηση που παει στη επιτροπη τηλεπικοινωνιων δεν ειναι σωστη λογω τεχνικου προβληματος
Δηλαδη η μια η αιτηση που ηρθε σε εσας ηρθε μια χαρα και η αλλη που πηγε εκει εχει τεχνικο προβλημα
-............ ε χμ... ναι υπαρχει τεχνικο προβλημα
Το ξερετε για τις τρεις ημερες?
- βεβαιως κυριε και απο την στιγμη που θα εγκριθει η αιτηση ναι μεσα σε τρεις ημερες θα γινει η φορητοτητα
Και ποτε θα γινει αυτο?
- αα δεν εξαρταται απο εμας οταν λυσει η αλλη εταιρεια το τεχνικο της προβλημα
Ακουστε και τι θα γινει αν δεν "λυθει" το τεχνικο προβλημα θα παραμενω εγω συνδρομητης σας στο διηνεκες?
-εεεχμ...ξερετε
Ακουστε με επειδη τωρα λετε μια αστεια δικαιολογια και δεν υπαρχει ουτε τεχνικο προβλημα ουτε τιποτα και φυσικα δεν μου φταιτε σε τιποτα εσεις που ειστε υπαλληλος αλλα η πολιτικη της εταιρειας σας θυμιζει γραφειοκρατικη αδιαφορια με ενδεχομενο δολο που μονο σε δημοσιες υπηρεσιες μπορει να συναντησει κανεις...
Ισως και εγω θα πρεπει να "καταφυγω" στη ΕΕΤΤ ( εθνικη επιτροπη τηλεπικοινωνιων

αυτη ηταν σε γενικες γραμμες η κουβεντα μας και βεβαια ακρη δεν βγηκε...
η συνεχεια ηταν να στειλω ενα ευγενικο αλλα και αυστηρο mail στη vodafone.
Τωρα θα πει κανεις! καλα ρε νινο και εσυ με τεσσερις ημερες και αγχωθηκες?
δεν ειναι αυτο, ειναι ο τροπος σκεψης τους που ειναι εκ του πονηρου, που δημιουργουν εμποδια ωστε να σε κανουν να βαρεθεις και και να γυρισεις πισω, ή αλλιως να θυμωσεις και να χασεις το νουμερο σου απο μια οργισμενη κινηση διακοπης.
Ειναι οτι δεν "παιζουν" τιμια ακομα και στο χωρο τους δημιουργωντας προβληματα στην αλλη εταιρεια που με την πολιτικη της εμενα με "κερδισε".
Αυτα λοιπον και συγνωμη αν κουρασα αλλα, "αυριο" ισως καποιος αλλος απο εμας θα βρεθει σε παρομοια κατασταση.

PANOS-E60
13-07-12, 16:15
εγω Γιαννη εκανα ακριβως το ιδιο πράγμα (vod > wind) πριν 5 περίπου χρονια και δεν χρειάστηκε καμμία επκοινωνία εκ μέρους μου με τη vod. Τα έκανε ολα η wind, οχι σε 3 μερες, ήταν περισσότερες.

Φυσικά με πηραν ενδιαμέσως από τη vod., τους το κοψα μαχαιρι και τελος.

S8N
13-07-12, 17:10
Ο αδερφός μου είχε τη φαεινή ιδέα να πάμε από cosmote σε vodafone πριν δυο χρόνια. Οι συνδέσεις μας είναι εταιρικές.

Σ' αυτά τα δυο χρόνια δεν έχω καταφέρει να κάνω μια συνομιλία της προκοπής. Το σήμα είναι άθλιο, η ποιότητα επικοινωνίας σκατά, η εξυπηρέτηση για τα μπάζα και γενικά δε βλέπω την ώρα να λήξει το κωλοσυμβόλαιο για να φύγουμε. Δε με νοιάζει που θα πάμε, δε με νοιάζει τι επιδότηση θα έχω, δε με νοιάζει αν θα μου δώσουν i-phone, bagadel one-touch easy ή τα @@ τους.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE.

Κάνω υπομονή μέχρι τον Νοέμβρη. Μη μου τα μασήσουν μόνο με τη φορητότητα γιατί θα γίνουμε πρωτοσέλιδο.

bill_m3
13-07-12, 17:44
Σε αυτό το θέμα ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ τα ίδια σκ@@α είναι!!!!!

Και εγώ που έφυγα από κοσμοτε τα ίδια τράβηξα!!!!

sierra
13-07-12, 17:57
Έλληνες, Έλληνες,Έλληνες,Έλληνες,..... ..........

Nino
13-07-12, 17:58
εγω Γιαννη εκανα ακριβως το ιδιο πράγμα (vod > wind) πριν 5 περίπου χρονια και δεν χρειάστηκε καμμία επκοινωνία εκ μέρους μου με τη vod. Τα έκανε ολα η wind, οχι σε 3 μερες, ήταν περισσότερες.

Φυσικά με πηραν ενδιαμέσως από τη vod., τους το κοψα μαχαιρι και τελος.

Πανο μου η wind τα κανει ολα και πολυ σωστα!!!
αυτοι οι ντελαμογιοι απο τη voda.. καθυστερουν σκοπιμως!!

υγ. απορριφθηκε η αιτηση τεχνικο προβλημα και παπαριες, να ταλαιπωρησουν θελουν και εμενα και τη wind

Eleni
13-07-12, 17:59
Σας λυπαμαι......εδω γινεται μεσα σε μια ωρα!!!!!!thumb

aristent
13-07-12, 18:00
....
Την τεταρτη το πρωι δεχτηκα τηλεφωνημα απο την vodafone για νεα προσφορα και να παραμεινω στο δικτυο τους, τους απαντησα ευγενικα οτι πλεον δεν με ενδιαφερει και παρακαλω να μου αποδεσμευσουν τα δυο νουμερα που διατηρω.
Την πεμπτη το πρωι ξανα τα ιδια με νεα μεγαλυτερη προσφορα απο υψηλοβαθμο (ισως) στελεχος της εταιρειας.
......

Την Δευτερα το πρωϊ θα σε παρει Υπερυψηλοβαθμο στελεχος να σου κανει καλυτερη προσφορα,.....μπορει και να μην χρειαζεται καν να ξαναπληρωσεις κινητη τηλεφωνια!!!!....θα ειναι ο κινεζος διευθυντης Vodafone που διαβαζει τα ποστ του Γιωργαρα!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

σοβαρα τωρα Γιαννη,γινεται μαχη για να μην χαθουν πελατες σε καθε εταιρεια.....ακομα και οι θεσεις εργασιας της τηλεφωνητριας που μιλουσες παιζει να χαθει εαν μειωθει ο τζιρος τους.....θα μου πεις δικο τους προβλημα......εσυ συνεχισε τον αγωνα σου και εμεις θα προσευχομαστε να δικαιωθεις!!!:thumbsup:

ΥΣ>...με Σταθη μιλησες???

PANOS-E60
13-07-12, 18:01
Πανο μου η wind τα κανει ολα και πολυ σωστα!!!
αυτοι οι ντελαμογιοι απο τη voda.. καθυστερουν σκοπιμως!!

υποθετω εχεις ρωτησει το Σταθη ...

εγω δεν είχα προβλημα παντως, λίγη καθυστερηση μονο, στα πλαίσια του λογικου.

sasabmw
13-07-12, 18:13
η αγαπουλα κι ο πιου φερνουν πελατες τελικα.....μεγαλη υποθεση η διαφημιση....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
humor.

Nino
13-07-12, 18:18
Την Δευτερα το πρωϊ θα σε παρει Υπερυψηλοβαθμο στελεχος να σου κανει καλυτερη προσφορα,.....μπορει και να μην χρειαζεται καν να ξαναπληρωσεις κινητη τηλεφωνια!!!!....θα ειναι ο κινεζος διευθυντης Vodafone που διαβαζει τα ποστ του Γιωργαρα!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

σοβαρα τωρα Γιαννη,γινεται μαχη για να μην χαθουν πελατες σε καθε εταιρεια.....ακομα και οι θεσεις εργασιας της τηλεφωνητριας που μιλουσες παιζει να χαθει εαν μειωθει ο τζιρος τους.....θα μου πεις δικο τους προβλημα......εσυ συνεχισε τον αγωνα σου και εμεις θα προσευχομαστε να δικαιωθεις!!!:thumbsup:

ΥΣ>...με Σταθη μιλησες???

Βρε φιλε μιλαμε οτι λεει και ο satan για να μιλησω μου βγαινει η ψυχη!!
να βγω στο μπαλκονι εξω να χιονιζει η γυναικα να ουρλιαζει γιατι αφησα μια χαραμαδα στη μπαλκονοπορτα, ο συνομιλητης να μην καταλαβαινει τι του λεω και να μου λεει μετακινησου...
που να παω γμω τη κολαση?
ε μπαιλντισα πια!
και ξερεις κατι τουλαχιστον προσωπικα εγω δεν τα μετραω ολα με τα λεφτα, ξαφνικα επειδη ειδαν οτι χανουν αρχισαν τις καλυτερες προσφορες?
Δεν τις θελω!!!
Ξερεις και κατι αλλο πηγα στη wind για φορητοτητα μου προσφεραν τα δεχτηκα τελος, οι αντρες κρατανε το λογο τους!!!
Φυσικα οταν λεμε wind πηγα στου Σταθη και το μονο που μπορω να πω ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω για το αμεσο ενδιαφερον και φυσικα για την αξιολογη και γενναιοδωρη προταση.

spar@
13-07-12, 18:19
Σασα εσυ προτιμας Δημητρακη?

χιουμορ

katsaraios
13-07-12, 18:40
Να πω και εγω τι εγινε τον Φεβρουαριο ..
Πηγα στην γουιντ του Σταθη και μου εκανε μια προσφορα για αλλαγη παροχου ιντερνετ και τηλεφωνου στο σπιτι (επισης μια πολυ καλη τιμη για το μηλοφωνο-αναθεμα την ωρα ,τεσπα:th_Laie_67-1:)
Ολα καλα καναμε τα χαρτια, ουτε να τρεξω να φερνω χαρτια-ταυτοτητες κλπ το μονο που επρεπε ηταν να γινει απο την γουιντ η αιτηση για την μεταφορα ..
Σε δυο μερες επεσε τηλεφωνο απο την Κοσμοτε για καλη τους τυχη δεν μιλησα εγω...
-Εχετε υποβαλει αιτηση αλλαγης παροχου?
-Μαλιστα στην γουιντ.
-το συμβολαιο σας ειναι σε ισχυ ομως και θα υπαρχει προβλημα.
(Σημειωση-ηταν ηδη 1 χρονο και λιγες μερες)
-μα δεν θελω να συνεχισω το συμβολαιο.
-συγνωμη αλλα εχετε συμφωνησει την επεκταση
-ποτε συμφωνησα?δεν υπεγραψα κατι ουτε με ειδοποιησε κανεις.
-σας ενημερωσαμε και συμφωνησατε !!!!!!!!!!!!!!!!!!
-μα δεν εχω μιλησει με καποιον ουτε πηγα σε καταστημα σας.
- το μονο που ξερουμε ειναι οτι εχετε συμφωνησει και θα υπαρξει πεναλτι 100 ευρω.
Το πρωι μιλησα εγω...τα τυπικα και περιμενω στην γραμμη
-εχετε συμφωνησει για επεκταση
-που εχω συμφωνησει/που εχετε υπογραφη μου?που εχετε καταγεγραμμενη συνομιλια οτι με ενημερωσατε???
-εεμμ κυριε σας παρακαλω δεν μπορει να κανουμε λαθος
-κανετε πολυ μεγαλο και θα υποστειτε την συνεπεια αγωγης και μηνυσης για πλαστογραφια,εξαπατηση πελατη κλπ
Εμεινε εκει λοιπον το θεμα και αφου εγινε η μεταφορα κανονικα σε 4 μερες μου ηρθε ο επομενος λογαριασμος της κοσμοτε με χρεωση τα 100 ευρω+υπολοιπο χρεωσης...
δεν πληρωσα τιποτα αλλο εκτος του κανονικου ποσου κλησεων που ειχε ο λογαριασμος...
Καθηκια

S8N
13-07-12, 18:58
Βρε φιλε μιλαμε οτι λεει και ο satan για να μιλησω μου βγαινει η ψυχη!!
να βγω στο μπαλκονι εξω να χιονιζει η γυναικα να ουρλιαζει γιατι αφησα μια χαραμαδα στη μπαλκονοπορτα, ο συνομιλητης να μην καταλαβαινει τι του λεω και να μου λεει μετακινησου...
που να παω γμω τη κολαση?
ε μπαιλντισα πια!
και ξερεις κατι τουλαχιστον προσωπικα εγω δεν τα μετραω ολα με τα λεφτα, ξαφνικα επειδη ειδαν οτι χανουν αρχισαν τις καλυτερες προσφορες?
Δεν τις θελω!!!
Ξερεις και κατι αλλο πηγα στη wind για φορητοτητα μου προσφεραν τα δεχτηκα τελος, οι αντρες κρατανε το λογο τους!!!
Φυσικα οταν λεμε wind πηγα στου Σταθη και το μονο που μπορω να πω ειναι ενα μεγαλο ευχαριστω για το αμεσο ενδιαφερον και φυσικα για την αξιολογη και γενναιοδωρη προταση.

Έτσι. Και τις μπάλλες. Έλεος με την κωλοvodafone. Τη μια δε μ' ακούνε, την άλλη δεν τους ακούω, την τρίτη μιλάω αλλά έχει κοπεί η γραμμή εδώ και ένα τέταρτο... 1000 λεπτά δωρεάν και φεύγουν σε δυο εβδομάδες, αφού για να συνεννοηθείς πρέπει να καλέσεις 50 φορές. "Κάλυψη που αγγίζει το 100%" και @@ καλαβρέζικα. Ανάθεμά την έκταση που πήρε και η παρακολούθηση του Βουλγαροβλακάκη και του Κουρασμένου την περίοδο των Ολυμπιακών Αγώνων. Σιγά μην άκουγαν κάτι οι Αμερικανοί πέρα από άναρθρες κραυγές, κεκεδίσματα, μισόλογα και ψηφιακά ρεψίματα. Αμ οι μαλακισμένες διαφημίσεις της? "Συνέχισε να απολαμβάνεις την αγαπημένη σου slow μουσική Γιάννη", "Συνέχισε την προσπάθειά σου να βρεθείς με όλους τους παλιούς καθυστερημένους συμμαθητές σου, Ζαφείρη", "Συνέχισε να τον παίζεις Αλέξη", "Σιγά μωρή Τασούλα, θα μου βραχυκυκλώσεις το τάμπλετ"... Πάρ' τα @@ μου τώρα vodafone, κόκα ντου ντου ντου κόκα ντου ντου ντι της θειας σου το **νί.

vs316ti
13-07-12, 19:33
κ γω στην περιοδο φορητοτητας ειμαι απο vodafone se cosmote ή wind..με εχουν ξενερωσει ηδη απο περισυ. Eκανα αιτημα φορητοτητας στην cosmote κ τσοuπ σημερα το ψαλτηρι της voda με πηραν για την καθιερωμενη ανανεωση αλλα θα τσιμπησουν το μακρυτερο.

Thomelef
13-07-12, 20:03
Αμ οι μαλακισμένες διαφημίσεις της? "Συνέχισε να απολαμβάνεις την αγαπημένη σου slow μουσική Γιάννη", "Συνέχισε την προσπάθειά σου να βρεθείς με όλους τους παλιούς καθυστερημένους συμμαθητές σου, Ζαφείρη", "Συνέχισε να τον παίζεις Αλέξη", "Σιγά μωρή Τασούλα, θα μου βραχυκυκλώσεις το τάμπλετ"... Πάρ' τα @@ μου τώρα vodafone, κόκα ντου ντου ντου κόκα ντου ντου ντι της θειας σου το **νί.

ααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!
πονάει η κοιλιά μου ρε μλκ άρη γμτ μπελά σου.
πωωωωωπωπωπω ρε φίλε, έμεινα απ'τα γέλια.
κόκα ντου ντου ντου.......χαχαχαχαχαχα

S8N
25-10-12, 19:16
Έκανα αίτηση φορητότητας για να πάω από τη Vodafone στη Wind. Πήρα ένα οικογενειακό πακέτο με σταθερό + internet + 2 κινητά. Οπότε φεύγω και από τον ΟΤΕ.

Προβλέπω από αύριο να σπάνε τα τηλέφωνα από τη Vodafone. Θα πάρουν τα @@ του Κίτσου και το απαυτό της Τασούλας. Θα σας ενημερώσω.

Nino
25-10-12, 20:02
Έκανα αίτηση φορητότητας για να πάω από τη Vodafone στη Wind. Πήρα ένα οικογενειακό πακέτο με σταθερό + internet + 2 κινητά. Οπότε φεύγω και από τον ΟΤΕ.

Προβλέπω από αύριο να σπάνε τα τηλέφωνα από τη Vodafone. Θα πάρουν τα @@ του Κίτσου και το απαυτό της Τασούλας. Θα σας ενημερώσω.

Αύριο θα σε πάρουν τηλέφωνο με μια καλη προσφορά, εσυ θα αρνηθεισ αλλα αυτοι θα απορρίψουν την αίτηση.
Μεθαύριο θα σε ξαναπαρουν , κάποιος ποιο υψηλόβαθμος με νεα καλύτερη προσφορά.
Εσυ πάλι θα αρνηθεις. αλλα αυτοι πάλι θα απορρίψουν την αίτηση προφασζομενοι τεχνικό πρόβλημα της wind.
Τις 72 ώρες που δικαιούνται απο τη ΈΤ θα τις ξεπεράσουν κατα πολυ
Μη μάσησεις , εγω σωθηκα τουλάχιστον δεν χρειάζεται να πηγαίνω στη δεξιά γωνία του μπαλκονιου για να μιλήσω στο τηλέφωνο.

lefterishatzi
25-10-12, 20:59
Προσοχή στην εταιρία που χρεώνει κλήσεις, μηνύματα και MB που δεν έγιναν ποτέ. Επίσης στα χαμηλά συμβόλαια 50Ε και κάτω, περίπου, απαγορεύει το VOIP με προγράμματα όπως το viber με το έτσι θέλω. Κάντε μια αναζήτηση στο νετ για ποιά μιλάω πριν μπλέξετε.... Καμιά φορά για 5-10 ευρώ δεν αξίζει την ταλαιπωρία. Το λέω εδώ μπας και γλιτώσει κανένας και πάρει ψωμί καμιά τίμια εταιρία. Κανένα συμφέρον δεν έχω....παθών είμαι.

Stathis
25-10-12, 21:54
μη δημιουργουμε λανθασμενες εντυπωσεις.
και οι 3 εταιριες τιμιες ειναι και δεν θελουν δυσαρεστημενους πελατες.
κλησεις, μηνυματα και ΜΒ που δεν εγιναν ποτε δεν χρεωνει καμια εταιρια.
αντιθετα πολλες φορες εχουν πιστωσει στους πελατες τους (ως καποιου ειδους ανταποδωση), χρηση που εγινε αλλα ειναι υπερβολικη για να πληρωθει (η κορουλα μου μπηκε στο ιντερνετ και δεν ξεραμε, ο γιος μου επαιρνε το τηλεφωνο μου τα βραδια και τηλεφωνουσε στη φιλη του που σπουδαζει στην αγγλια και αλλα πολλα τετοια.)

το νετ οντως ειναι γεματο πιτσιρικαδες που μενουν στο σπιτι του μπαμπα, ζουν με το χαρτζηλικι και επειδη νομιζουν οτι ολος ο κοσμος τους χρωσταει (και οι εταιριες κινητης πρωτα απ ολα), γραφουν μετα μανιας διαφορες ανοησιες σε σαϊτς τυπου μαϊ-φον κλπ.

δεν εννοω εσενα φυσικα, δεν ξερω ποιο ηταν το προβλημα σου, λαθη εχουν γινει και θα ξαναγινουν (και διορθωνονται οταν ακολουθησεις την πρεπουσα διαδικασια), ποτε ομως ηθελημενα, συστηματικα και με δολο οπως αναφερει το ποστ σου.

οποιος παρολα αυτα δεν βρηκε λυση και εχει τετοια θεματα υπαρχει η γενικη γραμματεια καταναλωτη στο υπουργειο εμποριου, καθως και η δικαιοσυνη...thumb

bill_m3
25-10-12, 22:03
Στάθη δεν λέει αυτό ο φίλος!

Απλά στη vodafone δεν μπορείς να μιλήσεις με viber κτλ (σε 3g) αν δεν έχεις πρόγραμμα συμβολαίου από 50¤ και πάνω!! :shok: :shok: :shok:

Απαράδεκτο!!!!!

Stathis
25-10-12, 22:08
και στην κοσμοτε που ειναι Νο1 παιρνεις τηλεφωνο στην εξυπηρετηση για να σε βοηθησουν και σου λενε, τωρα δεν μπορουμε παρτε αργοτερα.
καθε εταιρια εχει την πολιτικη της και η vodafone και η cosmote και ολες.
αυτη η πολιτικη σε καποιους αρεσει σε καποιους οχι.
π.χ. εμενα δεν θα με ενδιεφερε η δυνατοτητα αυτη με το viber γιατι δεν μου αρεσε η εφαρμογη και την εβγαλα.
καποιον αλλο τον πειραζει, λογικο, αλλα αυτο δεν καθιστα μια εταιρια "απατεωνα".

lefterishatzi
25-10-12, 22:54
Λοιπόν, για να εξηγήσω τί και πώς. Οι λογαριασμοί στη συγκεκριμένη εταιρία ως δεύτερο κινητό έρχονταν πάντα παραπάνω απ'ότι περίμενα, όχι πολύ, οπότε μπορεί να ήταν η εντύπωσή μου έλεγα. Έλα όμως που μια περίοδο ο αριθμός αυτό ήταν σε κινητό τύπου νοκια 3210 και μου έρχεται ο λογαριασμός χρεωμένος με 2 mms. Φυσικά με την πρόφαση της προστασίας περιβάλλοντος και δεν ξέρω και εγώ τί άλλο η εταιρία αυτή δεν εκδίδει αναλυτικούς εκτός και αν το ζητήσεις και δεν φαίνονταν πουθενά προς τα που στάλθηκαν. Πήγα στο κατάστημα και εδώ και κάτι μήνες περιμένω την απάντησή τους.... Μετά από αναζήτηση στο νετ βρήκα αντίστοιχες εμπειρίες μόνο από συγκεκριμένη εταιρία και φυσικά δεν το θεώρησα τυχαίο. Αυτά τα ολίγα, φυσικά επίτηδες δεν αναφέρω όνομα και καλό θα ήταν να μην φαίνεται ούτε πιο πάνω, καθώς πολύ εύκολα βρίσκεις για ποιά εταιρία μιλάμε

hades7
25-10-12, 23:00
Σε έναν επαγγελματικό χώρο έβαλα χολς και βρήκα την υγεία μου ούτε τα τηλέφωνα χτυπάνε ούτε απο το κέντρο σεκιουριτι σε ενοχλούν ποτέ ότι χτύπησε ο συναγερμός ο δε λογαριασμός ο ελάχιστος δυνατός μόνο το πάγιο,ήταν ότι καλύτερο ζητούσα απο μια εταιρία απλά δεν δουλεύει σχεδόν ποτέ η γραμμη

lefterishatzi
25-10-12, 23:07
Χαχαχαχα, λοιπόν επειδή ξεφεύγουμε. Εγώ αυτό που λέω τα 50Ε το χρόνο που μπορεί να γλιτώσει κανένας από ένα καλύτερο συμβόλαιο δεν είναι πάντα τόσο αθώα. Προσοχή..

Thomelef
26-10-12, 08:25
έλα μωρέ σωστά δουλειά να γίνεται, και αν γίνει και κάποιο λάθος καμμιά φορά δεν πειράζει.

εγώ ξέρω ότι απο την αναφερθέντα εταιρεία οι λογαριασμοί δεν έπεφταν κάτω απο τα 600 ευρά, ενώ απο wind δεν έχουμε δει λογαριασμό πάνω απο 350.

περί σήματος κτλ κτλ, δεν το συζητάω καν...

S8N
26-10-12, 10:13
Όσον αφορά τα κινητά, παρεμφερή προγράμματα με τη Wind έβρισκα και στην Cosmote. Η Wind έχει όμως ένα οικογενειακό πρόγραμμα που συνδυάζει και πάμφθηνο σταθερό με Internet, επιτρέποντας και δωρεάν κλήσεις μεταξύ του κινητού μου και του σταθερού σαν ενδοεπικοινωνία. Το αποτέλεσμα είναι εκεί που πλήρωνα 120 ευρώ + ΦΠΑ το μήνα για τα δυο κινητά και 90 ευρώ το δίμηνο στο conn-x, να πληρώνω 66 ευρώ συμπ. ΦΠΑ το μήνα για όλα μαζί.

Υπάρχει και μεγάλη διαφορά στον τομέα της εξυπηρέτησης πελατών. Η κυρία που με πήρε τηλ. ήταν ειλικρινέστατη και μου εξήγησε πως στην περιοχή μου χρονίζουν από 14-22 Mbps,. Όταν είχα μιλήσει με τον ΟΤΕ είχα φάει τρελό παραμύθι για warp ταχύτητες έως και μελλοντικό φθηνό broadband με οπτική ίνα μέχρι το καζανάκι της τουαλέτας μου. Τελικά κατέληξα να χρονίζω με ζόρι στα 17 Mbps και μάλιστα με δικό μου router, αφού το δικό τους είχε εμβέλεια ασύρματου πληκτρολογίου.

Stathis
26-10-12, 10:15
Η κυρία που με πήρε τηλ. ήταν ειλικρινέστατη και μου εξήγησε πως στην περιοχή μου χρονίζουν από 14-22 Mbps

αυτο θα φανει οταν θα ενεργοποιηθεις.

αν πιασεις πανω απο 12 θα εισαι τυχερος.

Stathis
26-10-12, 10:15
Η κυρία που με πήρε τηλ. ήταν ειλικρινέστατη και μου εξήγησε πως στην περιοχή μου χρονίζουν από 14-22 Mbps

αυτο θα φανει οταν θα ενεργοποιηθεις.

αν πιασεις πανω απο 12 θα εισαι τυχερος.

viper
26-10-12, 12:41
το πόσο ψηλά συγχρονίζει το DSL εξαρτάται από πολλούς παράγοντες με κυριότερους την απόσταση από τον (Π)ΟΤΕ και την ποιότητα του router.



Η κυρία που με πήρε τηλ. ήταν ειλικρινέστατη και μου εξήγησε πως στην περιοχή μου χρονίζουν από 14-22 Mbps

Αυτό δεν είναι σε καμιά περίπτωση ειλικρινές αφού από τα 14 μέχρι τα 22 είναι αλλα 8mbps. (δηλαδή 800Kb/s περισσότερη ταχύτητα στο κατέβασμα)
Μπορείς να ρωτήσεις πόση είναι η καλωδιακή σου απόσταση και από εκεί μπορείς να έχεις μια πιο σαφή εικόνα σχετικά με την ταχύτητα που θα "κλειδώσεις".

ntinos
26-10-12, 13:01
Έκανα αίτηση φορητότητας για να πάω από τη Vodafone στη Wind. Πήρα ένα οικογενειακό πακέτο με σταθερό + internet + 2 κινητά. Οπότε φεύγω και από τον ΟΤΕ.

Προβλέπω από αύριο να σπάνε τα τηλέφωνα από τη Vodafone. Θα πάρουν τα @@ του Κίτσου και το απαυτό της Τασούλας. Θα σας ενημερώσω.

Ειμαι στην ιδια κατασταση.
Χρειαζομαι μαι σωστη προσφορα για να την κοπανησω. :D


Με αγχωνει το θεμα του ιντερνετ, μιας και εκει στο χωριο που μενω ειναι ολιγον τι αργο / ασταθες, αλλα και της καλυψης του συγκεκριμενου παροχου. Ακομη, βλεπω πως δεν εχει "1500 λεπτα δωρεαν ομιλιας"

Να ριψω μεσα στο πακετο κινητο συζυγου και της μανας της να κανουμε μπουγιο οικογενιακο ?

Νει μ΄ακουτε ? Ακουει κανεις :whistle:

Ptboul
26-10-12, 13:57
Οπότε φεύγω και από τον ΟΤΕ.




Ειμαι στην ιδια κατασταση.
Χρειαζομαι μαι σωστη προσφορα για να την κοπανησω.



https://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2012/07/queen-middle-finger-gif.gif

A8hnaios
26-10-12, 15:08
εδω κολλαει το βιντεο που ανεβασε ο ντινος στα funny!!! :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:


https://www.youtube.com/watch?v=Yj2oXMdZ4sk

S8N
31-10-12, 10:22
Αύριο θα σε πάρουν τηλέφωνο με μια καλη προσφορά, εσυ θα αρνηθεισ αλλα αυτοι θα απορρίψουν την αίτηση.
Μεθαύριο θα σε ξαναπαρουν , κάποιος ποιο υψηλόβαθμος με νεα καλύτερη προσφορά.
Εσυ πάλι θα αρνηθεις. αλλα αυτοι πάλι θα απορρίψουν την αίτηση προφασζομενοι τεχνικό πρόβλημα της wind.
Τις 72 ώρες που δικαιούνται απο τη ΈΤ θα τις ξεπεράσουν κατα πολυ
Μη μάσησεις , εγω σωθηκα τουλάχιστον δεν χρειάζεται να πηγαίνω στη δεξιά γωνία του μπαλκονιου για να μιλήσω στο τηλέφωνο.

Πράγματι, έτσι έγινε. Με πήρε τη Δευτέρα κάποιος από τη Vodafone και ζήτησε να μάθει το λόγο για τον οποίο φεύγω. Αφού του εξήγησα ευγενικά, ρώτησε ποια ήταν η προσφορά της Wind. Αρνήθηκα να του πω, λέγοντας πως οι αντιπροσφορές δεν γίνονται κατ' αυτόν τον τρόπο και πως οφείλει εξ' αρχής να κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί. Μου είπε πως θα μου κάνουν 30% έκπτωση στους λογαριασμούς. Του είπα πως με τη Wind θα πληρώνω το 1/3 και πως δε μπορούν να χτυπήσουν αυτή την τιμή.

Χθες με πήραν από τη Wind να με ρωτήσουν αν υπάρχει λόγος για τον οποίο ζήτησα να ακυρωθεί η αίτηση φορητότητας... Τα σχόλια περιττεύουν.

Σήμερα μου ήρθε και ο λογαριασμός της Vodafone: 190,43 ευρώ για μένα και τη γυναίκα μου, πλέον ΦΠΑ. Έχω πάρει 47 lexotanil λέμε.

P.S. Πάνο Ε60, αν δεις τι μου έχουν χρεώσει σε ένα μήνα για τα τηλεφωνήματα που σου έχω κάνει, θα πάθεις πλάκα. Ούτε γκόμενες να ήμασταν. Τουλάχιστον μετά θα μιλάμε δωρεάν μωρό μου.

PANOS-E60
31-10-12, 10:45
welcome to Wind World sweetie :original: :th_Laie_67-1:

ntinos
31-10-12, 10:49
Υπαρχει καπου η "πιτα" (γραφημα / ποσοστα) των χρηστων κινητης τηλεφωνιας ?

Το πακετο των 1500 δωρεαν λεπτα προς σταθερα / βοντα / κοσμοτε ειναι λογος που θα δυσκολευτω να μεταπηδησω ....

Το αντιστοιχο 1500αρι της wind δεν καλυπτει βοντα / κοσμοτε..., και πολυ φοβαμαι πως αντι πηγαινοντας για,,, μαλλι, βγω κουρεμενος