PDA

Επιστροφή στο Forum : Aλλαγη ελαστικων



sevenseas
10-07-12, 18:17
Καλησπερα..θα ηθελα να κανω 3 ερωτησουλες.
1.αρχικα τι γνωμη εχετε για τα λαστιχα μαρκας infinity(τα εχω βρει σε πολυ καλη τιμη)
2.τωρα φοραω 225/45/17,θα μπορουσα να βαλω πιο χοντρα λαστιχα πισω κ αν ναι τι νουμερο κ αν υπαρχει καποιο προβλημα
3.τα καινουρια ελαστικα με παλια ημερομηνια κατασκευης ομως,ειναι καλα η δεχονται φθορες με το περας του χρονου?

Christos 330
10-07-12, 18:30
Καλησπερα..θα ηθελα να κανω 3 ερωτησουλες.
1.αρχικα τι γνωμη εχετε για τα λαστιχα μαρκας infinity(τα εχω βρει σε πολυ καλη τιμη)
2.τωρα φοραω 225/45/17,θα μπορουσα να βαλω πιο χοντρα λαστιχα πισω κ αν ναι τι νουμερο κ αν υπαρχει καποιο προβλημα
3.τα καινουρια ελαστικα με παλια ημερομηνια κατασκευης ομως,ειναι καλα η δεχονται φθορες με το περας του χρονου?

To πελμα ειναι ιδιο με το dunlop 9000 αλλα δεν κανει την ιδια δουλεια . . .

Αν δεν κανεις χλμ και εισαι προσεκτικος θα σου κανει την δουλεια σου μια χαρα . . .

Οταν λες καλη τιμη τα βρικες παρπαναω απο 301 ευρω την τετραδα ; ; ;

Τι αυτοκινητο εχεις τι ζαντα φορας δεν μας ειπες για να μπορεσουμε να

δωσουμε λυση στεις αποριες σου ; ; ;

Αν τα ελαστικα ειναι σε μερος που δεν τα χτυπαει ηλιος δεν εχουν τοσο

προβλημα !!!

Επισης μιας και εισαι καινουργιος καλο θα ηταν να μας πεις δυο λογια για σενα !!!

StratosZ4
10-07-12, 18:34
Καλησπερα..θα ηθελα να κανω 3 ερωτησουλες.
1.αρχικα τι γνωμη εχετε για τα λαστιχα μαρκας infinity(τα εχω βρει σε πολυ καλη τιμη)
2.τωρα φοραω 225/45/17,θα μπορουσα να βαλω πιο χοντρα λαστιχα πισω κ αν ναι τι νουμερο κ αν υπαρχει καποιο προβλημα
3.τα καινουρια ελαστικα με παλια ημερομηνια κατασκευης ομως,ειναι καλα η δεχονται φθορες με το περας του χρονου?

Καλησπερα

1.δεν τα ξερω για να ειμαι ειλικρινης, αλλα δεν θα τα συνιστουσα κιολας. καλο ειναι στα λαστιχα να μην κανουμε τσιγκουνιες,επηρεαζουν αμεσα τη συμπεριφορα του αυτοκινητου.
2.πρεπει να μας και φαρδος ζαντας. ειναι ειτε 7χ17 η 8χ17. αν ειναι 8χ17 μπορεις να βαλεις μεχρι 245 αλλα ειναι ακριβοτερα.
3.θα ξεραθουν γρηγοροτερα απο τα φρεσκα πραγμα που σημαινει οτι ισως να χρειαζονται αλλαγη πριν φαγωθει το πελμα τους.

Οτι αλλο θες, εδω ειμαστε

StratosZ4
10-07-12, 18:37
Επισης ο Χρηστος ειναι ειδικος οποτε μπορει να σε κατατοπησει καλυτερα απο τους περισσοτερους μας.

Χρηστο μιας και τεθηκε σαν θεμα υπαρχει no-name καλο ελαστικο??
τα falken που φορανε πολλα παιδια εδω μεσα ακομα και σε μ3 ειναι καλα?

sevenseas
10-07-12, 18:44
To πελμα ειναι ιδιο με το dunlop 9000 αλλα δεν κανει την ιδια δουλεια . . .

Αν δεν κανεις χλμ και εισαι προσεκτικος θα σου κανει την δουλεια σου μια χαρα . . .

Οταν λες καλη τιμη τα βρικες παρπαναω απο 301 ευρω την τετραδα ; ; ;

Τι αυτοκινητο εχεις τι ζαντα φορας δεν μας ειπες για να μπορεσουμε να

δωσουμε λυση στεις αποριες σου ; ; ;

Αν τα ελαστικα ειναι σε μερος που δεν τα χτυπαει ηλιος δεν εχουν τοσο

προβλημα !!!

Επισης μιας και εισαι καινουργιος καλο θα ηταν να μας πεις δυο λογια για σενα !!!
λοιπον..ειμαι 24 και αγορασα μολις ενα 318i cabrio..τα βρηκα 330Ε..καλη τιμουλα πιστευω,τωρα για τι ζαντα που με ρωταει κ ο φιλος απο κατω θα σε γελασω..πρεπει να το δω.παντως ευχαριστω για τις πληροφοριες!

StratosZ4
10-07-12, 18:53
λοιπον..ειμαι 24 και αγορασα μολις ενα 318i cabrio..τα βρηκα 330Ε..καλη τιμουλα πιστευω,τωρα για τι ζαντα που με ρωταει κ ο φιλος απο κατω θα σε γελασω..πρεπει να το δω.παντως ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Βγαλε μια φωτο τη ζαντα αν ειναι γνησια bmw η ρωτα στο λαστιχαδικο που σου δωσανε την προσφορα.
Καλοριζικο το οχημα.
Παντως επιμενω οτι στα ελαστικα δεν πρεπει να κανεις οικονομια

sevenseas
10-07-12, 18:59
Βγαλε μια φωτο τη ζαντα αν ειναι γνησια bmw η ρωτα στο λαστιχαδικο που σου δωσανε την προσφορα.
Καλοριζικο το οχημα.
Παντως επιμενω οτι στα ελαστικα δεν πρεπει να κανεις οικονομια
θα το ρωτησω αυριο που θα παω στο λαστιχα..εχεις δικιο σ'αυτο που λες παντως..αν κ δεν εχω καταληξει ακομα αν θα παρω κατι φτηνο η πιο ακριβο..διοτι σημερα ανακαλυψα οτι ειναι σκισμενο το λαστιχο απο μεσα κ πρεπει επιγοντως να τα αλλαξω διοτι εχω κ ταξιδι σε λιγες μερες..κ οπως καταλαβαινεις ηταν ενα εξοδο που δεν το περιμενα κ μ ηρθε καπως τωρα..σ'ευχαριστω πολυ Στρατο.