PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος και εγώ εδώ,και θέλω την γνώση σας ?



Unknown
21-02-10, 01:12
Γειά σας και απο εμένα,και καλώς ήρθα ο Σαλονικιός.

Είμαι νέος οδηγός ,έχω αδυναμία σε BMW,και ελπίζω να είναι το 1ο μου αυτοκίνητο μια BMW.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν ξέρετε τίποτα απο μηχανικούς κτλ. οι οποίοι θα μπορούσαν να δούν ένα αυτοκίνητο "μάντρας" για να μου πουν τι κρύβει κάτω απο το καπό στην πραγματικότητα χωρίς βλακείες.:thumbsup:

Επίσης ο Κωνσταντίνος παρότι με βοήθησε πολύ(μέλος απο εδώ μέσα),θα ήθελα να πάρω και απο άλλα άτομα εάν ξέρουν κανέναν ιδιώτη που δίνει BMW έως 5000 ευρώ με πολύ δυσκολία.:thanks:

Αναμένω απαντήσεις...

Stamatis
21-02-10, 01:15
Καλως ήλθες και με το καλό να αποκτήσεις αυτό που ζητάς.

Εχει ειδοποιηθεί η Βόρεια Κοινότητα για το θέμα σου και απο αύριο θα έχεις τις απαντήσεις που ψαχνεις.

z3 2.2
21-02-10, 01:26
Καλως ηρθες και με το καλο να μπεις στο δικο σου BMW συντομα!

Unknown
21-02-10, 01:28
μέχρι τώρα μπήκα σε 116,και σε 520i E34 παλιό μοντέλο.Μετράει ?

Stamatis
21-02-10, 01:33
μέχρι τώρα μπήκα σε 116,και σε 520i E34 παλιό μοντέλο.Μετράει ?

520 Ε34?

ωραιο αμαξι.
σχολείο για πολλούς.

Unknown
21-02-10, 01:35
σχολείο και για εμένα για την ηλικια μου εάν το πρόσεξες. Ναι,του πατέρα μου την έχει για παρακαλώ 1.060.000 περίπου χιλιόμετρα,έχει μηδενιστεί κιόλας ο μετριτής.

Moufas E46
21-02-10, 01:51
σχολείο και για εμένα για την ηλικια μου εάν το πρόσεξες. Ναι,του πατέρα μου την έχει για παρακαλώ 1.060.000 περίπου χιλιόμετρα,έχει μηδενιστεί κιόλας ο μετριτής.

1.060.000 το 520 Ε-34? πως γινεται αυτο? και μεχρι τωρα νομιζα πως μονο τα ιαπωνικα βγαζουν τοσα χλμ

Unknown
21-02-10, 01:59
και όμως γίνετε πίστεψε με ... και όχι τίποτα άλλο να του έβγαζε και πρόβλημα να πω ΟΚ,αλλά ποτέ δεν χρειάστηκε τίποτα το αυτοκίνητο σκυλί τελείως.Απλά τώρα δεν έχει καθόλου γκάζι η μηχανή έχει πέσει.

Αλλά ας μην φεύγουμε εκτός θέματος...

stratos
21-02-10, 02:29
Καλωσήρθες στην παρέα μας. Οι πιο έμπειροι με τις "μεταμοσχεύσεις" θα σε βοηθήσουν σύντομα

Unknown
21-02-10, 02:34
Ανυπομονώ...

Χρίστος
21-02-10, 05:35
καλωσηρθες και απο μενα.
Ελπιζω να βρεις συντομα αυτο που ψαχνεις

ΦΑΝΗΣ
21-02-10, 06:40
Καλώς ήρθες φιλαράκι,και εύχομαι να αποκτήσεις την BMW που τόσο ζητάς,στην τιμή που ψάχνεις ένα Ε36 είναι ότι πρέπει...

vasilis e30
21-02-10, 08:19
:viannen_01: φιλε και καλα ποσταρισματα.
με το καλο να βρεις αυτο που ψαχνεις!!!!

Z4 DCT
21-02-10, 08:32
Καλως ηρθες φιλε, με το καλο......:viannen_01:

makisM5
21-02-10, 09:15
Γειά σας και απο εμένα,και καλώς ήρθα ο Σαλονικιός.

Είμαι νέος οδηγός ,έχω αδυναμία σε BMW,και ελπίζω να είναι το 1ο μου αυτοκίνητο μια BMW.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν ξέρετε τίποτα απο μηχανικούς κτλ. οι οποίοι θα μπορούσαν να δούν ένα αυτοκίνητο "μάντρας" για να μου πουν τι κρύβει κάτω απο το καπό στην πραγματικότητα χωρίς βλακείες.:thumbsup:

Επίσης ο Κωνσταντίνος παρότι με βοήθησε πολύ(μέλος απο εδώ μέσα),θα ήθελα να πάρω και απο άλλα άτομα εάν ξέρουν κανέναν ιδιώτη που δίνει BMW έως 5000 ευρώ με πολύ δυσκολία.:thanks:

Αναμένω απαντήσεις...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ 2.000:ranting2: ΚΑΙ ΜΕ 50.000:ranting2: ΔΩΣΕ ΣΤΙΓΜΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΖΗΤΑΣ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ/ΜΟΝΤΕΛΟ/ΚΥΒΙΚΑ/ με χτυπηματακι????? ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ???? thumb

makisM5
21-02-10, 09:18
Καλώς ήρθες φιλαράκι,και εύχομαι να αποκτήσεις την BMW που τόσο ζητάς,στην τιμή που ψάχνεις ένα Ε36 είναι ότι πρέπει...

σωστα του τα λες αλλα ασε ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ !!!!!!!!!!!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 5000 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.....:thnx:

scania124
21-02-10, 09:22
:welcome2::welcome2::welcome2::welcome2:

καλη διαμονη και καλα ποσταρισματα.........
ελπιζω να σε δουμε σε καποια απο τις βοριες συναντησεις να τα πουμε και απο κοντα....

makisM5
21-02-10, 10:03
μέχρι τώρα μπήκα σε 116,και σε 520i E34 παλιό μοντέλο.Μετράει ?


ΤΟ Ε34 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΚΑΡΟΤΣΕΣ ΣΕ 5 ΑΡΕΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ 1.8 η 2.0 που δεν θα πηγαινει πολυ καλα! ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕΤΡΑΕΙ!!!
με 2000/3000 θα βρεις ε34!!! και απο ανταλακτικα αχριαστα νανε ΠΑΝΤΟΥ
οπως σε ολες τις καροτσες>>>>

ΚΟΙΤΑ ΕΠΕΙΔΗ εισαι πιτσιρικας για ε36 που κουμπονουν και τα χρηματα που εχεις

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΛΙΟ!!!! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Β.Μ.W. KAI ΑΝΤΡΙΚΑ!!!! :ranting2::ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:

makisM5
21-02-10, 10:04
και όμως γίνετε πίστεψε με ... και όχι τίποτα άλλο να του έβγαζε και πρόβλημα να πω ΟΚ,αλλά ποτέ δεν χρειάστηκε τίποτα το αυτοκίνητο σκυλί τελείως.Απλά τώρα δεν έχει καθόλου γκάζι η μηχανή έχει πέσει.

Αλλά ας μην φεύγουμε εκτός θέματος...

ΒΑΛΕ ΕΝΑ Μ5 ΝΑ ΞΥΡΙΖΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:warriorsmiley:: warriorsmiley::warriorsmiley:

Unknown
21-02-10, 10:42
ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ 2.000:ranting2: ΚΑΙ ΜΕ 50.000:ranting2: ΔΩΣΕ ΣΤΙΓΜΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΖΗΤΑΣ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ/ΜΟΝΤΕΛΟ/ΚΥΒΙΚΑ/ με χτυπηματακι????? ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ???? thumb

Ξέρω οτι με ενδιαφέρει ένα αυτοκίνητο , το οποίο να είναι καλό απο όλες τι απόψεις ,οχι χτυπημένο έως 1600κιβ. πιστεύω είναι μια χαρά,γιατί έτσι θα έχω και χαμηλότερα τέλη και όλα τα σα συναφή


σωστα του τα λες αλλα ασε ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ !!!!!!!!!!!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 5000 ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΥΣΚΟΛΑ.....:thnx:

ναι δεν υπάρχουν λεφτά αυτό είναι το κακό,δεν ντρέπομαι να το πώ.


[QUOTE=Unknown;27239]μέχρι τώρα μπήκα σε 116,και σε 520i E34 παλιό μοντέλο.Μετράει ?[/QUOT
ΤΟ Ε34 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΚΑΛΕΣ ΚΑΡΟΤΣΕΣ ΣΕ 5 ΑΡΕΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ 1.8 η 2.0 που δεν θα πηγαινει πολυ καλα! ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕΤΡΑΕΙ!!!
με 2000/3000 θα βρεις ε34!!! και απο ανταλακτικα αχριαστα νανε ΠΑΝΤΟΥ
οπως σε ολες τις καροτσες>>>>
ΚΟΙΤΑ ΕΠΕΙΔΗ εισαι πιτσιρικας για ε36 που κουμπονουν και τα χρηματα που εχεις
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΛΙΟ!!!! ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Β.Μ.W. KAI ΑΝΤΡΙΚΑ!!!! :ranting2::ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:

το ξέρω οτι όλα τα BMW ,είναι κυρίες που πρέπει να τις φροντίζουμε,απλά το θέμα είναι οτι εγώ ψάχνομαι για τα πάντα οτιδήποτε μπορώ να βρώ φθηνό value/money ώστε να είμαι εντάξει με τον εαυτό μου.
Απλά τώρα που μπαίνω αρκετά συχνά σε μια 520,είναι άλλο πράγμα.

Μαζί με τον Κωνσταντίνο απο εδώ μέσα μου έδειξε μια κόκκινη κυρία από το car.gr 316 compact του '97,αρκετά χιλιόμετρα πάνω 140.000 αλλά 3900 ευρώ.

Ψάχνω δηλαδή να βρώ οτι καλύτερο υπάρχει ακόμα και πρόσφατο μοντέλο εάν γίνετε ... :shok: Πράγμα δύσκολο αλλά εντάξει ,η ελπίδα πεθαίνει τελευταί.α

BILL007
21-02-10, 10:44
:welcome2::welcome2::welcome2::welcome2:

NickE60
21-02-10, 10:54
:welcome2:

Με τα λεφτά που διαθέτεις βρες ένα καλό 16αρι ή 18αρι κουπε ή σενταν Ε36 (ανάλογα τι θέλεις) και κάνε υπομονή (και μάζεψε και κανα ψιλό) να το κάνεις αργότερα όπως φαντάζεσαι. Από 1.6 turbo ως Μ3, γίνεται όπως θέλεις ...ή το αφήνεις κι όπως είναι, δεν ξέρω τι προθέσεις έχεις.. :think:

Unknown
21-02-10, 10:59
Ερώτηση : Το κουπέ τι διαφορά έχει με το σεντάν ?

Τώρα κάνω πως και πως να μαζέψω κανένα ψιλό,γιατί αλλίως δεν γίνετε,ούτε αυτοκίνητο δεν θα πάρω στο τέλος.
Μετά απο πάνω,σιγά σιγά,θα βάλω 2-3 πράγματα έτσι χαμηλού κόστους.Δεν θα το φτειάξω ,γιατί απλά ξέρω οτι μετά θα το αλλάξω μην πάνε τσάμπα τα χρήματα.
Πάντως για σίγουρα , ηχεία ,καθίσματα , φώτα xenon , ζάντολάστιχα πιστεύω οτι θα μπούν ... πρώτα ο θεός.

yannisv
21-02-10, 10:59
Καλώς όρισες φίλε καλή διαμονή!

Κωνσταντίνος
21-02-10, 11:43
Λοιπόν uknwon (δεν μας συστήνεσαι κιόλας, είναι άχαρο να σε λέμε uknown), οπως σου είπα και στο shoutbox, και όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά, πρέπει να συγκεκριμενοποιήσεις τι ακριβώς θέλεις. Εάν έχεις κατασταλάξει.
Καταρχάς μάρκα. Με τα χρήματα που διαθέτεις, BMW παίρνεις κάποιας ηλικίας.
Θές μεγάλο (π.χ Ε34), πιο μικρό (Ε36), ακόμα πιο μικρό (compact), δίπορτο, τετράπορτο, coupe, τι ακριβώς ;
Eπίσης 1,600 και 1,800 κυβικά έχουν ακριβώς τα ίδια τέλη.
Καλλίτερα να ψάξεις μοντ.96 και μετά, ώστε να γλυτώσεις 50 ¤ απο τα τέλη.
Νομίζω πως το Ε36 coupe-sedan-compact είναι μια καλή επιλογή για σένα.
Η γκάμα των κινητήρων είναι 316 (1,600 κυβικά 105 ίπποι), 318 (1,800 115 ίπποι) και 318is/ti (1800 κυβικά πάλι, αλλά 16βάλβιδο 140 ίπποι).
Εν έτη 2010 τα 8βάλβιδα μοτέρ είναι παρωχημένα πλέον, οπότε πας σε 318is σε Ε36 (318ti σε compact).
Διάβασε μερικά βασικά πράγματα για την σειρά E36 εδώ : https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_%28E36%29

Η αγορά βρίθει απο τέτοια αυτοκίνητα (ειδικά στην Β.Ελλάδα όπως ζεις).Οπλίσου με υπομονή και ξεκίνα το ψάξιμο.
Μερικά βασικά πράγματα σου ειπα και στο shout για το τι πρέπει να προσέξεις. Ξεκίνα και εδώ είμαστε εμείς..............thumb



Υ.Γ Coupe = Τριών όγκων - Δίπορτο. Sedan = Τριών όγκων - Τετράπορτο

bill_m3
21-02-10, 11:44
Καλώς ήρθες φίλε και με το καλό να αποκτήσεις την bmw που θέλεις!!
:viannen_01::viannen_01:

Christos 330
21-02-10, 11:56
Καλησπερα . . .

Υπαρχει ενα Ε36 μαυρο κουπε με οροφη 98 μοντ γνησιο m pack με 137.000 χλμ και

με μονο 4.300 ευρω . . .

Πιστευω ειναι η ποιο καλη επιλογη για σενα . . .

Unknown
21-02-10, 14:56
Λοιπόν uknwon (δεν μας συστήνεσαι κιόλας, είναι άχαρο να σε λέμε uknown), οπως σου είπα και στο shoutbox, και όπως σου είπαν και τα άλλα παιδιά, πρέπει να συγκεκριμενοποιήσεις τι ακριβώς θέλεις. Εάν έχεις κατασταλάξει.
Καταρχάς μάρκα. Με τα χρήματα που διαθέτεις, BMW παίρνεις κάποιας ηλικίας.
Θές μεγάλο (π.χ Ε34), πιο μικρό (Ε36), ακόμα πιο μικρό (compact), δίπορτο, τετράπορτο, coupe, τι ακριβώς ;
Eπίσης 1,600 και 1,800 κυβικά έχουν ακριβώς τα ίδια τέλη.
Καλλίτερα να ψάξεις μοντ.96 και μετά, ώστε να γλυτώσεις 50 ¤ απο τα τέλη.
Νομίζω πως το Ε36 coupe-sedan-compact είναι μια καλή επιλογή για σένα.
Η γκάμα των κινητήρων είναι 316 (1,600 κυβικά 105 ίπποι), 318 (1,800 115 ίπποι) και 318is/ti (1800 κυβικά πάλι, αλλά 16βάλβιδο 140 ίπποι).
Εν έτη 2010 τα 8βάλβιδα μοτέρ είναι παρωχημένα πλέον, οπότε πας σε 318is σε Ε36 (318ti σε compact).
Διάβασε μερικά βασικά πράγματα για την σειρά E36 εδώ : https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_3_Series_%28E36%29
Η αγορά βρίθει απο τέτοια αυτοκίνητα (ειδικά στην Β.Ελλάδα όπως ζεις).Οπλίσου με υπομονή και ξεκίνα το ψάξιμο.
Μερικά βασικά πράγματα σου ειπα και στο shout για το τι πρέπει να προσέξεις. Ξεκίνα και εδώ είμαστε εμείς..............thumb
Υ.Γ Coupe = Τριών όγκων - Δίπορτο. Sedan = Τριών όγκων - Τετράπορτο

Πέτρος καταρχίν να μην με λέτε και Unknown συνέχεια .:whistle:
BMW εκτός εάν βρω τίποτα καλύτερο και πιο πρόσφατο μοντέλο σε προσιτή τιμή
Η BMW έτσι και αλλίως είναι μοναδική στο είδος της το γνωρίζω καλά.
Ε36 Compact, ή Ε36 ...:shok:
Δίπορτο,τετράπορτο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία για εμένα.
1600 κιβυκά πιστεύω είναι καλ΄και εδικά για τα άλογα του.

Ναι ξέρω ,και χαίρομαι που με βοηθησες στο Shoutbox.:thanks:
Όσο για αυτό που με ανησυχεί κυρίως είναι οτι τα τέλη κυκλοφορίας θα αλλάξουν φέτος πάλι και θα πάει κιόλας ανάλογα με τον ρήπο και το πόσο χρονών είναι πλήρως το αυτοκίνητο,οπότε κάποιο με μοντέλο του '97 πιστεύω είναι παλιό σχετικά.


Καλησπερα . . .
Υπαρχει ενα Ε36 μαυρο κουπε με οροφη 98 μοντ γνησιο m pack με 137.000 χλμ και
με μονο 4.300 ευρω . . .
Πιστευω ειναι η ποιο καλη επιλογη για σενα . . .

καλό ακούγετε.thumb

Χρίστος
21-02-10, 15:24
Πέτρος καταρχίν να μην με λέτε και Unknown συνέχεια .:whistle:
BMW εκτός εάν βρω τίποτα καλύτερο και πιο πρόσφατο μοντέλο σε προσιτή τιμή
Η BMW έτσι και αλλίως είναι μοναδική στο είδος της το γνωρίζω καλά.
Ε36 Compact, ή Ε36 ...:shok:
Δίπορτο,τετράπορτο δεν έχει ιδιαίτερη σημασία για εμένα.
1600 κιβυκά πιστεύω είναι καλ΄και εδικά για τα άλογα του.

δυστυχως δεν ειναι καλα.Τα μαθαινεις πολυ γρηγορα και τα συνηθιζεις μετα.

Καλυτερα κοιτα το 18ρι που σου λεει ο Χρηστος.
Θα το ευχαριστηθεις πιο πολυ και θα καιει και τα ιδια με το 16ρι.


Οσο για 2 ή 4 για τις πορτες, ειναι τι ζητας παο χωρους.
αν σε νοιαζει να εχουν οι πισω πορτες και να ειναι τοσο ανετοι παρε τερταπορτο.
Αν μιλαμε για φιλους και ατομα της ηλικιας σου, μια χαρα θα σου κατσει το κουπεδακι με τις 2 πορτουλες του.Ειναι και πιο ομορφο φτιαχνοντας το.

Unknown
21-02-10, 15:29
δυστυχως δεν ειναι καλα.Τα μαθαινεις πολυ γρηγορα και τα συνηθιζεις μετα.

Καλυτερα κοιτα το 18ρι που σου λεει ο Χρηστος.
Θα το ευχαριστηθεις πιο πολυ και θα καιει και τα ιδια με το 16ρι.


Οσο για 2 ή 4 για τις πορτες, ειναι τι ζητας παο χωρους.
αν σε νοιαζει να εχουν οι πισω πορτες και να ειναι τοσο ανετοι παρε τερταπορτο.
Αν μιλαμε για φιλους και ατομα της ηλικιας σου, μια χαρα θα σου κατσει το κουπεδακι με τις 2 πορτουλες του.Ειναι και πιο ομορφο φτιαχνοντας το.


Το 18,θα καίει το ίδιο με το 16 ? πως γίνετε αυτό ?

Ναι,δεν είμαι οικογενειακό άτομο ακόμα .:th_Laie_67-1:
Απλά θα είναι για εμένα και την παρέα μου βόλτες και έτσι φάση ...:thumbsup:
Εντάξει όμως θα είναι και η γυναίκα δίπλα :whistle:

Μωρέ ας πάρω κάποιο,ας βρώ κάτι καλό και μετά σιγά σιγά θα κόβω τους καφέδες για να το φτειάχνω .
Έχω τρέλα γενικά με το φτειάξιμο,απλά ποτέ δεν ασχολήθηκα ειδικά με αυτοκίνητα μόνο με υπολογιστές ,για αυτό τα ηλεκτρονικά μέσα θα είναι προσεγμένα απο υπολογιστές κτλ.:thumbsup:

Απλά η ερωτήσεις είναι απλές που χρειάζονται ψάξιμο ..και όρεξη και χρόνο έχω αρκετό.Δεν θα πάρω αύριο κιόλας θα ψάξω πολύ καλά πρώτα...

Driver M
21-02-10, 17:00
Kαλωσήρθες φίλε! Αν με τα χρήματα που διαθέτεις βρεις κάποιος αξιόλογο 318is, προτίμησέ το με κλειστά μάτια σε σχέση με 316-8, αφού η διαφορά στην απόδοση είναι αρκετά αισθητή. Επίσης, η διαφορά στην κατανάλωη θα είναι μηδενική, όπως σου είπαν και τα παιδιά, αφού το αμάξωμα θα κινείται πολύ πιο σβέλτα χωρίς να ζορίζεται ιδιαίτερα ο κινητήρας. Από εκεί και πέρα, άμα προτιμάς να δώσεις λιγότερα λεφτά και να τα δώσεις μετά σε αισθητικά και μηχανικά μπαξίματα, πήγαινε σε μια καλοδιατηρημένη 316, απλά εγώ θα προτιμούσα τον καλύτερο κινητήρα και ας μην έβαζα πχ xenon και καινούρια ζαντικά. Ανάλογα τις προτεραιότητες σου λοιπόν, διαλέγεις.

Καλά ποσταρίσματα!

Κωνσταντίνος
21-02-10, 17:18
Καλησπερα . . .

Υπαρχει ενα Ε36 μαυρο κουπε με οροφη 98 μοντ γνησιο m pack με 137.000 χλμ και

με μονο 4.300 ευρω . . .

Πιστευω ειναι η ποιο καλη επιλογη για σενα . . .

Πέτρο για κοίτα σοβαρά αυτό που λέει ο Χρήστος.
98΄ μοντέλο, απο τα τελευταία που βγήκαν δηλαδή, πλουσιότερα σε εξοπλισμό, και με M Pack το οποίο ήταν πανάκριβο, και οροφή και coupe.
Και όλα αυτά σε πολύ καλή τιμή.
Τα χιλιόμετρα του δεν είναι και τραγικά πολλά.
Και το σημαντικότερο, το προτείνει ένα μέλος του forum και όχι κάποιος π.χ εντελώς άσχετος μαντράς.

Unknown
21-02-10, 17:26
Kαλωσήρθες φίλε! Αν με τα χρήματα που διαθέτεις βρεις κάποιος αξιόλογο 318is, προτίμησέ το με κλειστά μάτια σε σχέση με 316-8, αφού η διαφορά στην απόδοση είναι αρκετά αισθητή. Επίσης, η διαφορά στην κατανάλωη θα είναι μηδενική, όπως σου είπαν και τα παιδιά, αφού το αμάξωμα θα κινείται πολύ πιο σβέλτα χωρίς να ζορίζεται ιδιαίτερα ο κινητήρας. Από εκεί και πέρα, άμα προτιμάς να δώσεις λιγότερα λεφτά και να τα δώσεις μετά σε αισθητικά και μηχανικά μπαξίματα, πήγαινε σε μια καλοδιατηρημένη 316, απλά εγώ θα προτιμούσα τον καλύτερο κινητήρα και ας μην έβαζα πχ xenon και καινούρια ζαντικά. Ανάλογα τις προτεραιότητες σου λοιπόν, διαλέγεις.
Καλά ποσταρίσματα!

Κατάλαβα τι εννοείς,ναι οτι θα παίξω με την ομορφιά λίγο θα παίξω αλλά κυρίως χαλαρά πράγματα, δηλαδή στο μέρος της μηχανής δεν παίζει να μπω σχεδόν καθόλου ,μόνο αισθητικά γιατί τα μηχανικά είναι τρελό ξώδεμα.:shok:
Οπότε 318 μετράει ποιο πολύ ?

Πέτρο για κοίτα σοβαρά αυτό που λέει ο Χρήστος.
98΄ μοντέλο, απο τα τελευταία που βγήκαν δηλαδή, πλουσιότερα σε εξοπλισμό, και με M Pack το οποίο ήταν πανάκριβο, και οροφή και coupe.
Και όλα αυτά σε πολύ καλή τιμή.
Τα χιλιόμετρα του δεν είναι και τραγικά πολλά.
Και το σημαντικότερο, το προτείνει ένα μέλος του forum και όχι κάποιος π.χ εντελώς άσχετος μαντράς.

Μα φυσικά δεν αμφιβάλλω καθόλου οτι το λέει κάποιο μέλος του Forum,εξού και οτι ήταν ο λόγος που μπήκα για να μπορέσω να μάθω,εάν το αυτοκίνητο είναι καλοδιατηρημένο τότε τα 137+ δεν είναι τίποτα για χιλιόμετρα.
Αυτό το αυτοκίνητο που μου λες εσύ,έχουμε τυχόν φωτογραφίες ?
Επίσης ένα τέτοιο μοντέλο, είναι καλό ως άποψη value/money ? και τελευταία ερώτηση προς στιγμή το M Pack τι είναι ?:thanks:

Κωνσταντίνος
21-02-10, 17:33
Μ Pack ήταν πακέτο εξοπλισμού που αφορούσε τον εξωτερικό διάκοσμο όπως προφυλακτήρες, καθρέφτες κ.α Μ style.
Εαν το αυτοκίνητο είναι οκ, τότε ναι είναι value for money

Unknown
21-02-10, 17:38
άρα μας μένει να δούμε και φωτογραφίες απο το "κουκλί" να δούμε πως είναι ... Έτσι και αλλίως στο ψάξιμο πάντα βρίσκεις τα καλύτερα...

Χρίστος
21-02-10, 19:10
ας σου δειξω μερικες εικονες για να σε βαλω λιγο στο κλιμα
εδω βλεπεις 36ρι χωρις μ-πακ
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/BMW-E36-sedan.jpghttps://www.dtmpower.net/forum/attachments/e36-3-series/13233d1028909046-bmw-e36-smoked-headlights-bmw-headlights-9.jpg

εδω βλεπεις τον μπροστα Μ προφυλακτηρα
https://www.mustangbodykit.info/images/92_e36m3stylefront.jpg

εδω βλεπεις μπρος πισω μ-πακ
https://eurocarmotorsport.com/Image/am3_36.jpg

εδω εχουμε τους καθρεπτες απο το Μ
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/02/8715-1.jpg

εδω ενα εσωτερικο απλο.
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/02/f8-1.jpg

εδω απο Μ3
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/02/bmwm3interior-1.jpg

ξερω οτι ειναι λιγες.Απλα σου δειχνω καποια βασικα σχεδια για να παρεις μια ιδεα.
Μετα πρεπει να μαθεις και τι παιζει με προ φεις και φεισλιφτ.

Unknown
21-02-10, 19:21
Μου άρεσαν ,πάρα πολύ οι εικόνες σου.Με κατατοπίζουν πάρα πολύ.
Εάν μπορείς να μου δειξεις και άλλες θα ήταν ακόμα καλύτερα.
Υπάρχουν πολλά είδη M Pack ?
Το κόστος ενος M-Pack πόσο είναι?

Χρίστος
21-02-10, 19:47
Μου άρεσαν ,πάρα πολύ οι εικόνες σου.Με κατατοπίζουν πάρα πολύ.
Εάν μπορείς να μου δειξεις και άλλες θα ήταν ακόμα καλύτερα.
Υπάρχουν πολλά είδη M Pack ?
Το κόστος ενος M-Pack πόσο είναι?
υπαρχουν τα facelift που ειναι μετα το 1997 και τα προfacelift που ειναι πριν το 97.
Οι διαφορες τους ειναι μικρες και ορατες απο μας μονο!!!
Αν τωρα ρωτας για το κοστος τοποθετησης σε οριτζιναλ, αστο.Ειναι πολυ υψηλο.Πανω απο 1500ε αν θυμαμαι καλα.
Καλυτερα το αυτοκινητο που θα βρεις να σου προσφερει καποια βασικα πραγματα τα οποια η μετεπειτα τοποθετηση δε συμφερει.
Το να ειναι προface δε σε συμφερει πολυ να ψαξεις και αγοραζοντας να το κανεις facelift.
Το να σου λειπει ενας προφυλακτηρας δεν εγινε και τπτ γιατι με 250-300ε βρισκεις.
Το να εχει πορτοκαλι φλας και αυτο δε πειραζει.Μιλαμε για 30ε κοστος αλλαγης.
Αν οπως λες θες να αλλαξεις ζαντες, μη σε απασχολησει τι θα εχει αυτο που θα παρεις.
Το να εχεις ομως ηλιοροφη πχ, ειναι κατι που αν σ αρεσει και δε το εχεις μετα πεταξε το πουλακι.το ιδιο ισχυει και για το κινητηρα.Αν μετανιωσεις το κοστος μετα ειναι μεγαλο.

Unknown
21-02-10, 19:49
υπαρχουν τα facelift που ειναι μετα το 1997 και τα προfacelift που ειναι πριν το 97.
Οι διαφορες τους ειναι μικρες και ορατες απο μας μονο!!!
Αν τωρα ρωτας για το κοστος τοποθετησης σε οριτζιναλ, αστο.Ειναι πολυ υψηλο.Πανω απο 1500ε αν θυμαμαι καλα.
Καλυτερα το αυτοκινητο που θα βρεις να σου προσφερει καποια βασικα πραγματα τα οποια η μετεπειτα τοποθετηση δε συμφερει.
Το να ειναι προface δε σε συμφερει πολυ να ψαξεις και αγοραζοντας να το κανεις facelift.
Το να σου λειπει ενας προφυλακτηρας δεν εγινε και τπτ γιατι με 250-300ε βρισκεις.
Το να εχει πορτοκαλι φλας και αυτο δε πειραζει.Μιλαμε για 30ε κοστος αλλαγης.
Αν οπως λες θες να αλλαξεις ζαντες, μη σε απασχολησει τι θα εχει αυτο που θα παρεις.
Το να εχεις ομως ηλιοροφη πχ, ειναι κατι που αν σ αρεσει και δε το εχεις μετα πεταξε το πουλακι.το ιδιο ισχυει και για το κινητηρα.Αν μετανιωσεις το κοστος μετα ειναι μεγαλο.

άρα δηλαδή να πειράξω στην εμφάνιση αισθητά δεν γίνετε γιατί θα είναι υψηλο το κόστος σωστά ?

Χρίστος
21-02-10, 19:54
βρε ολα γινονται.
Και σε ολα βρισκεις λυσεις φτηνες.
αναλογα τι θες μετα να πειραξεις και αν θες να παντρευτεις το αμαξι ή να το δωσεις μετα.
Εγω προσωπικα εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι δε θελω να το πουλησω οποτε οτι του βαζω το χαιρομαι χωρις να με νοιαζει αν θα το κλαιω μετα

Unknown
21-02-10, 20:07
βρε ολα γινονται.
Και σε ολα βρισκεις λυσεις φτηνες.
αναλογα τι θες μετα να πειραξεις και αν θες να παντρευτεις το αμαξι ή να το δωσεις μετα.
Εγω προσωπικα εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι δε θελω να το πουλησω οποτε οτι του βαζω το χαιρομαι χωρις να με νοιαζει αν θα το κλαιω μετα

σίγουρα πιστεύω οτι θα πουληθεί μετά,ακόμα νέος είμαι.

Επίσης άλλη ερώτηση είναι η εξής,
για να πάρεις ένα αυτοκίνητο τι χρειάζεσε εκτός απο το κόστος του αυτοκινήτου ? γιατί κάτι με είπαν οι γονείς οτι με την εφορία κάτι παίζει και με τα εισοδήματα...:shok::shok:

Κωνσταντίνος
21-02-10, 21:05
Εχεις ΑΦΜ ; Αν όχι πας και βγάζεις ένα. Εαν δεν έχεις εισοδήματα, θα κάνεις μηδενική δήλωση και πρέπει να δηλωθεί και το αυτοκίνητο. Τίποτα άλλο απ΄όσο ξέρω......

Vasilis
21-02-10, 23:11
καλως ορισες κ απο μενα.....

καλη διαμονη κ καλα ποσταρισματα...!

Unknown
22-02-10, 00:51
Εχεις ΑΦΜ ; Αν όχι πας και βγάζεις ένα. Εαν δεν έχεις εισοδήματα, θα κάνεις μηδενική δήλωση και πρέπει να δηλωθεί και το αυτοκίνητο. Τίποτα άλλο απ΄όσο ξέρω......

ναι έχω,όχι δεν έχω εισοδήματα ακόμα ψάχνω δουλειά όμως...άρα αυτό τι επιβάρυνση έχει πρέπει να πληρώσω και άλλα στο κράτος ?:shok:

sotiris 328i
22-02-10, 13:43
Καλώς ήρθες φιλαράκι,και εύχομαι να αποκτήσεις την BMW που τόσο ζητάς,στην τιμή που ψάχνεις ένα Ε36 είναι ότι πρέπει...
:thumbsup:Συμφωνω με τον φανη!!!
Καλως ηρθες!

Christos 330
22-02-10, 18:04
άρα μας μένει να δούμε και φωτογραφίες απο το "κουκλί" να δούμε πως είναι ... Έτσι και αλλίως στο ψάξιμο πάντα βρίσκεις τα καλύτερα...

Δυστηχως δεν εχω φωτο απο το αυτοκινητο . . .

Οποτε θες ειναι διαθεσιμο να το δεις μιας και εισαι απο Θεσσαλονικη . . .

Unknown
23-02-10, 14:08
Δυστηχως δεν εχω φωτο απο το αυτοκινητο . . .

Οποτε θες ειναι διαθεσιμο να το δεις μιας και εισαι απο Θεσσαλονικη . . .

Μπορώ απλά να το δω χωρίς να κλείσω κάποια συμφωνία για οτιδήποτε ? Γιατί δεν ξέρω απο αυτά...:shok:

Χρίστος
23-02-10, 14:22
Μπορώ απλά να το δω χωρίς να κλείσω κάποια συμφωνία για οτιδήποτε ? Γιατί δεν ξέρω απο αυτά...:shok:
xaxa. φυσικα και μπορεις.
Και να μπεις μεσα μπορεις,και να το ακουσεις μπορεις και να πας να το τσεκαρεις οπου θες μπορεις.

Christos 330
23-02-10, 14:22
Μπορώ απλά να το δω χωρίς να κλείσω κάποια συμφωνία για οτιδήποτε ? Γιατί δεν ξέρω απο αυτά...:shok:

Αν και νομιζω οτι μας δουλευεις,γιατι ακομα και ενα παιδιακι ξερει την

διαδικασια ελεγχου για ενα μεταχειρισμενο αυτοκινητο . . .

Ναι μπορεις να κανεις οτι θες χωρις να το παρεις . . .

Konstantinos E60
23-02-10, 14:27
Μπορώ απλά να το δω χωρίς να κλείσω κάποια συμφωνία για οτιδήποτε ? Γιατί δεν ξέρω απο αυτά...:shok:

Εδω ρούχα αγοράζεις και τα δοκιμάζεις πρώτα...
Ολοκληρο αμάξι στα τυφλά θα το πάρεις? Καινούργιο να το πάρεις ένα test drive θα κάνεις.

Unknown
23-02-10, 14:40
Αν και νομιζω οτι μας δουλευεις,γιατι ακομα και ενα παιδιακι ξερει την

διαδικασια ελεγχου για ενα μεταχειρισμενο αυτοκινητο . . .

Ναι μπορεις να κανεις οτι θες χωρις να το παρεις . . .

Δεν μου άρεσε η απάντηση σου .Είσαι μεγαλύτερος μου μάλλον και το ποιο λογικό εγώ στον χώρο της αυτοκίνησης τώρα εισέρχομαι εδώ δεν ξέρω ποιο είναι το coupe,sedan η διαφορά τους εάν δεν μου την έλεγε ο Κωνσταντίνος,έλεγχος για μεταχειρισμένο θα έκανα ?:thumbsdown:
Δεν ξέρω τίποτα δεν δουλεύω κανένα απλά είμαι και επιφυλακτικός και ρωτάω καλύτερα πριν πω οτιδήποτε εφόσων δεν γνωρίζω προσωπικά απο τέτοια θέματα,για αυτόν τον λόγο μπήκα κιόλας.

Unknown
23-02-10, 14:43
Εδω ρούχα αγοράζεις και τα δοκιμάζεις πρώτα...
Ολοκληρο αμάξι στα τυφλά θα το πάρεις? Καινούργιο να το πάρεις ένα test drive θα κάνεις.

Χμμ ,κατάλαβα.
Όταν αγοράζω ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο το μόνο που ξέρω απο εσένα είναι οτι κοιτάω αριθμό πλαισίου για να μπορέσω να δω την πραγματική ημερομινία κατασκευής και όχι τις μπαρούφες που λένε οι περισσότεροι.
Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να δω και να μάθω πράγματα που ίσως ,λέω ίσως είναι "κρυμμένα" ?:whistle:

NickE60
23-02-10, 14:45
Δεν μου άρεσε η απάντηση σου .Είσαι μεγαλύτερος μου μάλλον και το ποιο λογικό εγώ στον χώρο της αυτοκίνησης τώρα εισέρχομαι εδώ δεν ξέρω ποιο είναι το coupe,sedan η διαφορά τους εάν δεν μου την έλεγε ο Κωνσταντίνος,έλεγχος για μεταχειρισμένο θα έκανα ?:thumbsdown:
Δεν ξέρω τίποτα δεν δουλεύω κανένα απλά είμαι και επιφυλακτικός και ρωτάω καλύτερα πριν πω οτιδήποτε εφόσων δεν γνωρίζω προσωπικά απο τέτοια θέματα,για αυτόν τον λόγο μπήκα κιόλας.

Μια υπόθεση έκανε ο Χρήστος, δεν χρειάζεται ντε και καλά να τον παρεξηγήσεις ...αυτό που μένει είναι το να μην τον επιβεβαιώσεις... :think:

Καλή συνέχεια στην αναζήτησή σου, και φυσικά ποτέ μην πάρεις κάτι αν δεν το δοκιμάσεις/ελέγξεις πρώτα εσύ, ή κάποιος πιό σχετικός από εσένα thumb

Christos 330
23-02-10, 14:45
Δεν μου άρεσε η απάντηση σου .Είσαι μεγαλύτερος μου μάλλον και το ποιο λογικό εγώ στον χώρο της αυτοκίνησης τώρα εισέρχομαι εδώ δεν ξέρω ποιο είναι το coupe,sedan η διαφορά τους εάν δεν μου την έλεγε ο Κωνσταντίνος,έλεγχος για μεταχειρισμένο θα έκανα ?:thumbsdown:
Δεν ξέρω τίποτα δεν δουλεύω κανένα απλά είμαι και επιφυλακτικός και ρωτάω καλύτερα πριν πω οτιδήποτε εφόσων δεν γνωρίζω προσωπικά απο τέτοια θέματα,για αυτόν τον λόγο μπήκα κιόλας.

Ειναι λογικο αν δεν σου αρεσει κατι που θα το ελεγξεις να μην το παρεις . . .

Δεν εχει σημασια η ηλικια αυτα τα πραγματα ετσι πανε σε ολες τις ηλικιες . . .

Δηλαδη αν δεις ενα αμαξι που δεν σου αρεσει πρεπει να το παρεις ; ; ;

Σου απαντησα ετσι γιατι το βλεπω αστειο να μην ξερεις την διαδικασια . . .

Πριν την αγορα αυτοκινητου μπαινεις στην διαδικασια της αγορας και βλεπεις

πως λειτουργει . . .

Christos 330
23-02-10, 14:47
Χμμ ,κατάλαβα.
Όταν αγοράζω ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο το μόνο που ξέρω απο εσένα είναι οτι κοιτάω αριθμό πλαισίου για να μπορέσω να δω την πραγματική ημερομινία κατασκευής και όχι τις μπαρούφες που λένε οι περισσότεροι.
Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να δω και να μάθω πράγματα που ίσως ,λέω ίσως είναι "κρυμμένα" ?:whistle:

Σε λαμαρινα για να δεις αν ειναι τρακαρισμενο . . .

Σε αντιπροσωπεια για να δεις ακριβες χιλιομετρα του αυτοκινητου . . .

Konstantinos E60
23-02-10, 14:50
Ειναι λογικο αν δεν σου αρεσει κατι που θα το ελεγξεις να μην το παρεις . . .

Δεν εχει σημασια η ηλικια αυτα τα πραγματα ετσι πανε σε ολες τις ηλικιες . . .

Δηλαδη αν δεις ενα αμαξι που δεν σου αρεσει πρεπει να το παρεις ; ; ;

Σου απαντησα ετσι γιατι το βλεπω αστειο να μην ξερεις την διαδικασια . . .

Πριν την αγορα αυτοκινητου μπαινεις στην διαδικασια της αγορας και βλεπεις

πως λειτουργει . . .

Σε ολα αυτά που σου είπε ο Χρήστος + το οτι δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να πάς να κάνεις αγορά μόνος σου χωρίς κάποιον δικό σου,γνώστη τουλάχιστων βασικών πραγμμάτων.

Unknown
23-02-10, 16:29
Μια υπόθεση έκανε ο Χρήστος, δεν χρειάζεται ντε και καλά να τον παρεξηγήσεις ...αυτό που μένει είναι το να μην τον επιβεβαιώσεις... :think:
Καλή συνέχεια στην αναζήτησή σου, και φυσικά ποτέ μην πάρεις κάτι αν δεν το δοκιμάσεις/ελέγξεις πρώτα εσύ, ή κάποιος πιό σχετικός από εσένα thumb

Ναι εντάξει απλά δεν θέλω να με παρεξηγούν σαν άτομο εξού και οτι έδωσα εξηγήσεις.


Ειναι λογικο αν δεν σου αρεσει κατι που θα το ελεγξεις να μην το παρεις . . .
Δεν εχει σημασια η ηλικια αυτα τα πραγματα ετσι πανε σε ολες τις ηλικιες . . .
Δηλαδη αν δεις ενα αμαξι που δεν σου αρεσει πρεπει να το παρεις ; ; ;
Σου απαντησα ετσι γιατι το βλεπω αστειο να μην ξερεις την διαδικασια . . .
Πριν την αγορα αυτοκινητου μπαινεις στην διαδικασια της αγορας και βλεπεις
πως λειτουργει . . .

Ναι αλλά εάν δεν έχεις λεφτά ? τι κάνεις τότε ? μάλλον περιορίζεσε σε ότι έχεις.Και όμως έχει βλέπεις την ηλικία μου ?!Ξέρω μόνο οτι μου αρέσουν τα αυτοκίνητα και τώρα ξεκίνησα να ασχολούμε.


Σε λαμαρινα για να δεις αν ειναι τρακαρισμενο . . .
Σε αντιπροσωπεια για να δεις ακριβες χιλιομετρα του αυτοκινητου . . .

Ωραία άλλη μια πληροφορία που σημείωσα.


Σε ολα αυτά που σου είπε ο Χρήστος + το οτι δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να πάς να κάνεις αγορά μόνος σου χωρίς κάποιον δικό σου,γνώστη τουλάχιστων βασικών πραγμμάτων.

Όμως εδώ είναι το πρόβλημα,οτι μάλλον θα πάω μόνος μου οπότε για αυτό ψάχνομαι ,τι μπορεί να χρειαστεί να ξέρω τι να κοιτάξω ώστε να μην με πιάσουν κοροϊδο.

Όποιος έχει κάποια άλλη πληροφορία που πρέπει να ξέρω,τον παρακαλώ πολύ να μου πεί.:thnx:

Dimzan
23-02-10, 16:32
Και η δικη μου συμβουλη ειναι ΝΑ ΜΗΝ πας μονος σου. Καλως η κακως εισαι πιο ευαλωτος με δεδομενη και την ηλικια σου.

Ακομα και καποιος που δεν ξερει ας ερθει, ετσι για το ψυχολογικο της υποθεσης

Stamatis
23-02-10, 18:16
ΑΦΜ εχεις; Στο ονομα σου θα το παρεις;

Unknown
23-02-10, 19:44
Και η δικη μου συμβουλη ειναι ΝΑ ΜΗΝ πας μονος σου. Καλως η κακως εισαι πιο ευαλωτος με δεδομενη και την ηλικια σου.

Ακομα και καποιος που δεν ξερει ας ερθει, ετσι για το ψυχολογικο της υποθεσης

Χμμ,πιστεύω κατάλαβα.Εντάξει θα προσπαθήσω όταν έρθει η στιγμή


ΑΦΜ εχεις; Στο ονομα σου θα το παρεις;

Ναι έχω ΑΦΜ,δεν ξέρω με είπαν οτι εάν το πάρω στο όνομα μου θα πρέπει να δηλώσω εισοδήματα κτλ κτλ. :shok::whistle:

Stamatis
23-02-10, 20:28
Χμμ,πιστεύω κατάλαβα.Εντάξει θα προσπαθήσω όταν έρθει η στιγμή



Ναι έχω ΑΦΜ,δεν ξέρω με είπαν οτι εάν το πάρω στο όνομα μου θα πρέπει να δηλώσω εισοδήματα κτλ κτλ. :shok::whistle:



Οχι μονο να δηλωνεις αλλα και να εχεις.
Ασφαλεια, τελη κυκλοφοριας, τα σερβις του, ολα αυτα σε βαζουν σε κατηγορια εισοδηματος σχετικα υψηλη για νεαρο, οποτε καλυτερα να το παρει καποιος δικος σου στο ονομα του.
Αληθεια πως τα βλεπεις ως τωρα οτι εχεις δει; Σου κεντρισε τιποτα το ενδιαφερον;

Κωνσταντίνος
23-02-10, 20:38
Εχω την εντύπωση πως απλά πρέπει να κάνεις δήλωση (μηδενική), για να αποκτήσεις αυτοκίνητο κάτω απο 2,000κ.ε.
Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις ποσό για την αγορά και την συντήρηση. Θα ρωτήσω τον λογιστή μου αύριο και θα σου απαντήσω.

Stamatis
23-02-10, 20:47
Προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα τεκμηριο συντήρησης για ΕΙΧ κάτω των 14 φορολογήσιμων ίππων. Τεκμήριο υπάρχει μόνο για την αγορά αλλά και αυτό δεν έχει σημασία όταν το ποσό είναι κάτω από το αφορολόγητο όριο (10500) και φυσικά δεν έχεις λοιπά τεκμήρια

Προς το παρον.

Αυτο βεβαια δεν σημαινει κατι για του χρονου.

Unknown
25-02-10, 15:23
ΟΚ περιμένω τότε να με πείτε...

Κωνσταντίνος
25-02-10, 16:53
ΟΚ περιμένω τότε να με πείτε...

Σου απάντησε ο Snoopy. Ισχύει ότι είπε. Εφ΄όσον το κόστος αγοράς δεν υπερβαίνει τα 10,500 ¤ δεν υπάρχουν τεκμήρια.
Αρα το μόνο που χρειάζεται είναι μετά την αγορά, στο επόμενο οικονομικό έτος να κάνεις δήλωση. Αφού δεν έχεις εισοδήματα θα κάνεις μηδενική.


Προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα τεκμηριο συντήρησης για ΕΙΧ κάτω των 14 φορολογήσιμων ίππων. Τεκμήριο υπάρχει μόνο για την αγορά αλλά και αυτό δεν έχει σημασία όταν το ποσό είναι κάτω από το αφορολόγητο όριο (10500) και φυσικά δεν έχεις λοιπά τεκμήρια

Προς το παρον.

Αυτο βεβαια δεν σημαινει κατι για του χρονου.

Skyline_IS
28-02-10, 23:19
Καλησπερα φιλε!

Μιας και πριν λιγο καιρο ημουν σε παρομοια θεση με σενα (εψαχνα για Ε36) και + οτι ειμαι πιτσιρικας (20) πολλοι μαντραδες αλλα και ιδιωτες εχουν την ψευδαισθηση οτι θες οπωσδηποτε ενα bmw, να κανεις μπαντες και αλλα πολλα χωρις φυσικα να ενδιαφερθεις για την πραγματικη κατασταση του αυτοκινητου.Καλο θα ηταν να ειναι μαζι σου καποιος μεγαλυτερος και φυσικα αν ειναι κατοχος του ιδιου αυτοκινητου ή εστω καπως ψαγμενος ακομα καλυτερα.

Απο γνωμες πολλων που ακουσα θα ηταν καλο να προτιμησεις μοντελο απο 96 και πανω..

Kαποια χαρακτηριστηκα για να σε κατατοπισω
E36 facelift γριλιες
https://www.smcars.net/forums/attachments/work-progress-rendering-animation/52339d1165605118-bmw-e36-sedan-e36m3umnitzaracemeshb.jpg
Γριλιες pro-facelift
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/03/95m3015-2.jpg
Φλασακια φτερου facelift (μοντελο απο 97 και πανω)
https://www.thhe.dk/biler/BMW_3series_E36.jpg
Φλασακια φτερου pro-facelift (μοντελο απο 96 και κατω)
https://www.emarket.gr/uploaded//ab92e8ca249271b1b7c38e310d45df36.jpg
Eπισης τα 36αρια απο το 96 και μετα εχουν
3ο stop
https://www.dtmpower.net/forum/attachments/e36-3-series/18484d1036931083-m3-m5-trunk-lip-spoiler-e36-coupe-spoiler29.jpg
Aεροσακο Συνοδηγου
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/03/palubka8-2.jpg
Aπο το 2ο εξαμηνου του 98 ειχαν και πλαινους αεροσακους
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2010/03/bmwE36panel1-2.jpg
Φυσικα το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι τσεκαρισμα του αριθμου πλαισιου στο αναλογω site για να εισαι σιγουρος.Στο λεω αυτο για πολλα 98αρια και 99αρια ηταν τελικα 96αρια.

Σε περιπτωση που κατι ειναι λαθος εννοειται οτι διορθωνεται παιδια.Απλα ψαχνωντας κλπ εχω καταληξει σε αυτα τα αποτελεσματα..

christos 330:
98αρι,μαυρο,κουπε και ηλιοροφη και 137k τα λεφτα ειναι τζαμπα..Δεν μπορουσες να το πεις νωριτερα??:crying:

Christos 330
01-03-10, 11:26
christos 330:
98αρι,μαυρο,κουπε και ηλιοροφη και 137k τα λεφτα ειναι τζαμπα..Δεν μπορουσες να το πεις νωριτερα??:crying:[/QUOTE]


Παντα ετσι γινεται φιλε μου . . .

Skyline_IS
01-03-10, 12:09
Παντα ετσι γινεται φιλε μου . . .

Ετσι ακριβως το ηθελα..τοσο καιρο μαντρες,ιδιωτες,car.gr αυτο που το ειχατε κρυμμενο??

Kαλοπουλητο να ειναι και ακουγεται λουκουμακι..

Christos 330
01-03-10, 12:44
Ετσι ακριβως το ηθελα..τοσο καιρο μαντρες,ιδιωτες,car.gr αυτο που το ειχατε κρυμμενο??

Kαλοπουλητο να ειναι και ακουγεται λουκουμακι..

To εχει μια γνωστη μου . . .

Λουκουμακι δεν λες τιποτα . . .

Κωνσταντίνος
01-03-10, 13:04
Ο νόμος του Μέρφυ ισχύει και στην αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου. Οταν ψωνίσεις, θα ανακαλύψεις πως με τα λεφτά που έδωσες έπαιρνες κάτι καλλίτερο.
Γιαυτό ψωνίζεις και σταματάς να κοιτάς !

Unknown
24-06-10, 16:18
Οχι μονο να δηλωνεις αλλα και να εχεις.
Ασφαλεια, τελη κυκλοφοριας, τα σερβις του, ολα αυτα σε βαζουν σε κατηγορια εισοδηματος σχετικα υψηλη για νεαρο, οποτε καλυτερα να το παρει καποιος δικος σου στο ονομα του.
Αληθεια πως τα βλεπεις ως τωρα οτι εχεις δει; Σου κεντρισε τιποτα το ενδιαφερον;


Προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα τεκμηριο συντήρησης για ΕΙΧ κάτω των 14 φορολογήσιμων ίππων. Τεκμήριο υπάρχει μόνο για την αγορά αλλά και αυτό δεν έχει σημασία όταν το ποσό είναι κάτω από το αφορολόγητο όριο (10500) και φυσικά δεν έχεις λοιπά τεκμήρια

Προς το παρον.

Αυτο βεβαια δεν σημαινει κατι για του χρονου.

Γειά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μετά απο πολύ καιρό έπυξα στην δουλειά αλλά τα λεφτά γιατο όνειρο μας δεν παίζουν ακόμα,το καλοκαίρι αναγκαστηκά θα την βγάλω με του πατέρα μου το 520,και όσο αντέξει
Σήμερα το έφερε στο σπίτι μιλάμε επειδή έχει βαρεθεί απο μέσα είναι GG,αλλά απο έξω παιδιά κάντε προσευχή λάσπη παντού μαύρα χάλια,οπότε σκέφτομαι Σάββατο πρωί να το πάω για καθάρισμα να το ρίξω φυσικά μονος λεφτά δεν έχουμε.ΧΑΧΑ!
Μέχρι τώρα όλα φαίνονται ωραία και γαλήνια,αλλά το δικό μου ΑΜΑΞΙ δεν υπάρχει ακόμα και είναι σκέτη λύπη για εμένα.
Το να μου διορθώσουν το CD-Player Που έχει μέσα,θα είναι εύκολο για αυτό κοστίζει επίσης ???

Σύγνωμη για την απουσία μου τόσο καιρό αλλά διάβασμα εξεταστική δουλειά κόλαση σκέτη.(και γυναίκα!!!)

Christos 330
24-06-10, 16:33
Kαλως μας ηρθες . . .

Εχω ενα αμαξι πελατη μου στο μυαλο μου . . .

316 93 μοντελο τετραπορτο με οροφη σε καλη κατασταση . . .

Λεει 4 χιλιαρικα αλλα και 3.500 ανετα το δινει . . .

Unknown
24-06-10, 16:40
Πάνω απο μοντέλο του 96' ψάχνουμε μην σου πω,πάνω απο 99' 01' ...Αλλα στην τελευταία ερώτηση περί CD-Player γνωρίζει κανείς ?

Κωνσταντίνος
24-06-10, 16:59
Πάνω απο μοντέλο του 96' ψάχνουμε μην σου πω,πάνω απο 99' 01' ...Αλλα στην τελευταία ερώτηση περί CD-Player γνωρίζει κανείς ?

Για Ε46 ψάχνεις ;

Unknown
24-06-10, 17:00
Γενικά για πρόσφατο μοντέλο όσο γίνετε γιατί ,με τόσα τέλη κυκλοφορίας και βενζίνη ουύτε να το κουνήσω δεν θα μπορώ

(ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ερώτηση για το CD-Player κάποιος!!!!)

NickE60
24-06-10, 17:02
Το να μου διορθώσουν το CD-Player Που έχει μέσα,θα είναι εύκολο για αυτό κοστίζει επίσης ???


αν θέλεις εξήγησε λίγο καλύτερα τι εννοείς thumb

Unknown
24-06-10, 17:37
δηλαδή ,πατάς το επόμενο τραγούδι πάει στο προηγούμενο πατάς να ανεβάσει ένταση και σου το πάει στο ράδιο,πατάς ένα άλλο κουμπί και κλείνει,εγώ πιστεύω οτι είναι σκόνη και ότι έχει μαζέψει μέσα όπως τα πληκτρολόγια των υπολογιστών αλλά ίσως θέλει καθάρισμα/καλώδια τίποτα τέτοιο ??:ranting2:

gyiama
24-06-10, 18:17
τι ραδιο cd ειναι δεν μας λες ειναι εργοστασιακο?ειναι αφτερ μαρκετ?μπορει να θελει καθαρισμα μπορει και να μην γινεται!!!μπορεις να το πας σε ενα μαγαζι με ηχοσυστηματα αυτοκινητου να το ριξουν μια ματια αν ειναι εργοστασιακο!!αν ειναι αφτερ μαρκετ δεν αξιζει πλεον με 50ε παιρνεις mp3 επωνυμο κιολας!!!!

Unknown
24-06-10, 19:25
Είναι after-market,και είναι το X-Plod,έχει αγοραστεί πριν πολλά πολλά χρόνια μόνο CD-AUDIO παίζει.
Θεσσαλονίκη γνωρίζετε κανένακαλό μαγαζί έτσι να πάρουμε κανένα καινούργιο και φθηνό ? ( Να το κάνω και δώρο )

gyiama
24-06-10, 19:33
δες εγω προσωπικα αγορασα απο media markt kenwood mp3 50ε και κατα διαστηματα βγαζουν συνεχεια προσφορες συνηθως ομως οι τιμες παιζουν 60-70-80ε και ειναι μια χαρα μηχανακια και παιζουν απ ολα!!! αν ψαξεις σε αυτα τα μεγαλα media saturn κλπ θα βρεις σιγουρα!!!αυτο που εχεις δυστυχως δεν αξιζει τον κοπο να το φτιαξεις!!

Unknown
24-06-10, 21:24
Ναι,αλλά μαγαζί για να μου κάνει την εγκατάσταση χωρίς να μου φάνε τα λεφτά ? :)

Βρήκα και εγώ στα 70-80 περίπου πράγματα αλλά εάν το έπαιρνα απο μαγαζί και μου έκανε μέσα στην τιμή αγοράς και την τοποθέτηση θα ήταν τέλειο,ΓΙΑ αυτό ρωτάω και εγώ τι γνωρίζετε .

Unknown
03-11-10, 16:55
γειά σας και πάλι σας μιλάει ο φοιτητής... προς στιγμή όλα καλά πάνε ακόμα στο ψάξιμο το μπόλικο και πολλά λεφτά να μαζέψω χρειάζετε αλλά να είμαστε καλά να βλέπουμε .
Απο κοντά κοίταξα διάφορα αυτοκίνητα παιδιά,αλλά τίποτα όπως η BMW!!!

Ειλικρινά.

Υπάρχει περίπτωση να βρείς πρόσφατο σχετικά μοντέλο δηλαδή 5ετίας με λιγότερο απο 6000 ευρώ?

Vasilis
03-11-10, 17:29
γεια σου φιλε μας...

με τοσο ψαξιμο που χεις κανει κ συ,

νομιζω οτι θα χεις διαπιστωσει οτι 6000 + BMW + Λιγοτερο της 5ετιας ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!:thumbsup:

ghost-rider
03-11-10, 17:30
γειά σας και πάλι σας μιλάει ο φοιτητής... προς στιγμή όλα καλά πάνε ακόμα στο ψάξιμο το μπόλικο και πολλά λεφτά να μαζέψω χρειάζετε αλλά να είμαστε καλά να βλέπουμε .
Απο κοντά κοίταξα διάφορα αυτοκίνητα παιδιά,αλλά τίποτα όπως η BMW!!!

Ειλικρινά.

Υπάρχει περίπτωση να βρείς πρόσφατο σχετικά μοντέλο δηλαδή 5ετίας με λιγότερο απο 6000 ευρώ?

Κανονικα ΟΧΙ. Τωρα βεβαια ετσι π@ρτουζ@ οπως εχουν γινει τα πραγματα... Υπαρχει κοσμος που τα δινει για ενα κομματι ψωμι.
Κοιταξες στο car.gr?
Υπαρχουν πολλα αυτοκινητα στα βορεια που μπορεις να δεις.

Unknown
03-11-10, 18:41
ναι ναι οντως. .. αλλα ενταξει ψαχνω ενα του 99' με 100.000 χιλ. με 4500 ατρακαροστο απο μαντρα ποσους ρηπους θα κανει???!!!

gyiama
03-11-10, 20:37
Ε36?????με 4500 και ΑΤΡΑΚΑΡΙΣΤΟ??????? Η Ε46 και ατρακαριστο??? γιατι το 1ο ειναι λιγο δυσκολο και το 2ο εως απιθανο!!ενατξει ειπαμε τα σκοτωνουν αλλα Ε46 99 μοντελο 4500 ειναι πολυυυυ ξεφτιλα!!!!!!

stavr
03-11-10, 20:55
ναι ναι οντως. .. αλλα ενταξει ψαχνω ενα του 99' με 100.000 χιλ. με 4500 ατρακαροστο απο μαντρα ποσους ρηπους θα κανει???!!!

Τι σχεση εχουν οι ρηποι?? Αν σκεφτεσαι τα τελη κυκλοφοριας νομιζω οτι απο τη στιγμη που το οχημα εχει βγαλει αδεια στο Ελλαντα, δεν θα το παρεις με τα νεα μετρα αλλα με τα παλια => τελη αναλογα με τον κυβισμο, Εκτος κι αν το αυτοκινητο ειναι εισαγωγης και δεν εχει βγαλει ελληνικη αδεια ακομα!

Παντως τα 4500 σε φτανουν για ενα 36ρι με πολυ αλλα και καλο ψαξιμο.....για 46ρι πιστευω οτι ειναι πολυ λιγα.....

Unknown
03-11-10, 20:58
Παιδια οριστε αυτο που ελεγα...

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/985113/

τοσο παραξενο ειναι ?

Lambros46
03-11-10, 21:01
Η χρονολογια μου φαινεται λιγο κουλη...Για να πουν καλυτερα και οι ειδικοι..

Unknown
03-11-10, 21:05
κουλή γιατί ? μας δουλευούν δηλαδή ?!

gyiama
03-11-10, 21:44
κοιτα εχει 1 καλο ειναι γνησιο Μ Πακ (ετσι δειχνει τουλαχιστον) 2 χλωμο να ειναι 1999(μαλλον τοτε ηρθε ελλαδα)ειναι 96-97!!3 χλμ 99% ειναι κατεβασμενα και εχει κατι περιεργο!!!! αλλαγμενο τιμονι!!! αυτο θα το δεις μονο αν πας εκει και παρεις τον αριθμο πλαισιου !!εκει θα καταλαβεις τι μοντελο ειναι κλπ κλπ!!!!

Lambros46
03-11-10, 21:56
κουλή γιατί ? μας δουλευούν δηλαδή ?!

Καλο ειναι παντως να μην μενεις εκπληκτος...Εγω πλεον στα περισσοτερα πραγματα που ψαχνω,ξεκιναω με βαση οτι μας δουλευουν...ετσι μας εχουν καταντησει..:thumbsdown:

nikos1400
03-11-10, 22:31
Αυτο σου αρεσει ?

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/808439/

Εαν υπαρχει ακομα.

Unknown
03-11-10, 22:50
ααα τόσο καλά δηλαδή κάτι έχει κάνει μέσα σε αυτό το αυτοκίνητο οπότε δεν παίζει για την τιμή του ..

Καλά κανεις αφού όλους μας δουλεύουν,εάν ήταν σε κατηγορία υπολογιστή θα τους είχα πάρει και τα σω΄βρακα.

όσο γι'το τελευταίο πιστεύω οτι ξεφεύγουμε πολύ ρε γμτ ! Είναι δύσκολο όταν δε έχεις δουλειά.
ΜΑΚΑΡΙ Να είχα!

Logistakos
04-11-10, 01:23
Γεια σου φιλαρακι.

Δεν μου αρεσει αν σε απογοητευω αλλα με 5-6 χιλιαρικα Ε46 δεν ξερω αν θα βρεις.. Καθολου ευκολα τουλαχιστον.. :no:

Αλλα σ'το ευχομαι!

(στην Αθηνα αυτη τη στιγμη το πιο φθηνο ειναι στα 7χιλιαρικα)

Unknown
02-12-10, 20:41
οπως βλεπετε παιδια,καιρο καιρο περναει ο καιρος... ;)

Βλεπω διαφορα γραφω γυρω γυρω,ολο και κατι ψαχνω.

Προς στιγμη απο BMW δεν ειδα κατι που να τραβαει και το ματι του αδερφου μου γιατι θα το παρουμε μαζι τελικα,λογω χρηματων.

Ειδαμε εως τωρα

Opel Corsa
Opel Astra 1.4 ( GTC )
Ford Fiesta (σε δοσεις 2009 μοντελο!)

και απο BMW Κοιταω μονο εγω.... :(

Αυτο παντως με ξενερωνει που δεν υπαρχει κατι αξιολογο οπως ακριβως το θελω :P

Oτι νεοτερο θα εχω θα σας λεω :)

Panos 316T
02-12-10, 21:52
γνωστέ άγνωστε , τελείωσε με το καλό την σχολή σου,κάνε τα μεταπτυχιακά σου ,πήγαινε φαντάρος,σου εύχομαι ολόψυχα μετά να βρεις γρήγορα μια καλή δουλειά με πολύ καλό μισθό και τότε κάνε μια αγορά αυτοκινήτου με μακροπρόθεσμες βλέψεις και να το συντηρείς.
έως τότε κάνεις υπομονή και βολεύεσαι με την ε34.

να πάρεις τώρα αμάξι με μπάτζετ 5-6000 με δυσκολία να το συντηρείς και μετά να το πουλήσεις δεν το βρίσκω και πολύ σέξυ(που λέει και μια ψυχή) .

χαιρετώ και καλή τύχη

Unknown
03-12-10, 01:42
Μα το θεμα δεν μπορω πια να βολευομαι,υπαρχει προβλημα εδω .Δεν θα μπορω "να την ξαναπααρω" την BMW,οχι οτι τρακαρα η τιποτα τετοιο υπαρχει ενας σοβαρος λογος για αυτο.

Οποτε τωρα ψαχνομαι γενικα.

Ειδα και το Fiesta 3D- Titanium Καινουργιο 7 χρονια εγγυηση με 120 ευρω τελη κυκλοφοριας και πολλα + 14.000 ευρω,αλλα μονο με δοσεις,και μου κοπηκε η χολη αλλα θα ηταν καινουργιο αυτοκινητο,το αφηνουμε προς στιγμη.

Επισης εχω δει 2 astra ,
1 - Αστρα 1.4 Elegance απο αθηνα απο εμπορο
2- Astra 1.4 Elegance 08' Μοντελο απο ιδιωτη

στα 7000 ευρω.Με λιγα κοστοι απο πανω τους.(Αλλα εχω ακουσει για το σκαφος τους βαρη κτλ.)

και εχω δει και Corsa εξισου καλα γυρω στα 6000 ευρω.

Οσο γενικα για αυτα τα μοντελα ολα ειναι μετα το 2007,συγκεκριμενα κολλημα του αδερφου μου.

Οποτε γενικα ειμαι στο ψαξιμο ....

nikos1400
03-12-10, 03:22
Μπορεις να βρεις ευκολα καλο (για τα λεφτα) Ε36 ή και Ε30. Μεχρι 5000.

Με λιγη μελετη θα μαθεις τι και πως, τι θεματα παρουσιαζουν κλπ.
Και με εναν καλο (γνώστη BMW) μαστορα, και εφοσον ξερεις και εσυ τι σου γινεται γυρω απ'το αμαξι, νομιζω οτι η συντηρηση του ισως ειναι και φτηνοτερη απο αλλες μαρκες (και ειδικα μετχ αμαξι).
Κυκλοφορουν απειρα πραματα για bmw, καινουρια και μεταχ, ελλαδα και γερμανια, ευρωπη και αμερικη...


Εσυ αποφασιζεις.

Unknown
03-12-10, 11:21
Ναι το Ε36 το σκεφτομουν παρα πολυ. ;)

Ειπαμε εγω εχω την τρελα, ο αδερφος μου οχι και τοσο.Μακαρι οπως ειπα και πριν 1 χρονο σχεδον το 1ο μου αυτοκινητο να ειναι BMW.

Το κακο ειναι οτι το Ε36 ειναι καπως μεγαλο για κεντρο για παρκινκ κτλ.

Logistakos
03-12-10, 12:14
Το κακο ειναι οτι το Ε36 ειναι καπως μεγαλο για κεντρο για παρκινκ κτλ.

Αυτο ειναι σιγουρο, οτι δεν ειναι κ απ'τα πιο βολικα αμαξια πολης, αλλα θελω να πιστευω πως η ομορφια και η οδηγικη απολαυση θα αντισταθμισουν ευκολα το "κακο" αυτο... :wink:

Unknown
03-12-10, 15:47
καλα αυτο ειναι σιγουρο ,να λεμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη!

Σαν την ομορφια της BMW που ειναι ετοιμη για ολα δεν εχει,ας περπατησω και 100 μετρα απο την δουλεια μου καιας εχω το αυτοκινητο μακρυα δεν με πειραζει,η ανεση και η δυναμη που προσφερει δεν υπαρχει..

Απλα καμια συμβουλη πως μπορω να το φερω με σωστο τροπο για να πω οτι το καλο ειναι ποιο καλο ? εχετε καμια συμβουλη ?

Dimzan
03-12-10, 16:47
καλα αυτο ειναι σιγουρο ,να λεμε τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη!

Σαν την ομορφια της BMW που ειναι ετοιμη για ολα δεν εχει,ας περπατησω και 100 μετρα απο την δουλεια μου καιας εχω το αυτοκινητο μακρυα δεν με πειραζει,η ανεση και η δυναμη που προσφερει δεν υπαρχει..

Απλα καμια συμβουλη πως μπορω να το φερω με σωστο τροπο για να πω οτι το καλο ειναι ποιο καλο ? εχετε καμια συμβουλη ?


Αυτο θα το κανεις την πρωτη εβδομαδα. Μετα δεν υπαρχει περιπτωση.. Θα λες κι αν ειχα σμαρτ...??

Το αυτοκινητο περα απο το να προσφερει συγκινησεις ειναι και εργαλειο. Καθε εργαλειο εχει τη χρηση του και για καθε χρηση πρεπει να χρησιμοποιεις το αντιστοιχο εργαλειο.

Αν το 99% των μετακινησεων σου ειναι εντος πολης σε δρομους με κινηση τοτε εχεις ενα μικρο θεμα. Το μεγαλο θεμα ειναι το παρκαρισμα. Δε μπορω να φανταστω πχ οτι θα μενεις εξαρχεια και θα παρεις τετοιο αμαξι χωρις να εχεις εξασφαλισει παρκινκ. Αν παλι οι δουλειες σου απαιτουν να βρισκεσαι και να παρκαρεις σε δυσκολα μερη τοτε μαλλον θα το μετανιωσεις.

Unknown
03-12-10, 16:59
οπως ειπα στο chat.

αυλη υπαρχει για να το βαζω δεν υπαρχει θεμα στο σπιτι μου.

Επισης,σχολη που πηγαινω ειναι κεντρο,εχω μεταφορα με μηχανη αλλα καμια φορα ισως πηγαινω και με τοαυτοκινητο και ας πηγαινω λιγο παραπανω στο περπατημα

το αυτοκινητο μετα θα χρησιμοποειτε αρκετα για σινδο ( περιοχη τει ) ,και για σουπερ μαρκετ εξω απο την πολη ,και μετα φυσικα κανενα ταξιδι με το καλο να το μαθουμε...

850CSI
03-12-10, 17:03
Γειά σας και απο εμένα,και καλώς ήρθα ο Σαλονικιός.

Είμαι νέος οδηγός ,έχω αδυναμία σε BMW,και ελπίζω να είναι το 1ο μου αυτοκίνητο μια BMW.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν ξέρετε τίποτα απο μηχανικούς κτλ. οι οποίοι θα μπορούσαν να δούν ένα αυτοκίνητο "μάντρας" για να μου πουν τι κρύβει κάτω απο το καπό στην πραγματικότητα χωρίς βλακείες.:thumbsup:

Επίσης ο Κωνσταντίνος παρότι με βοήθησε πολύ(μέλος απο εδώ μέσα),θα ήθελα να πάρω και απο άλλα άτομα εάν ξέρουν κανέναν ιδιώτη που δίνει BMW έως 5000 ευρώ με πολύ δυσκολία.:thanks:

Αναμένω απαντήσεις...

:viannen_01:520ι μη παρεις ειναι για οικογενεια τρωνε βενζινα αυτο που σου ταιριαζει ειναι 325is E36 αυτο ειναι αμαξι θα με θυμηθης

Dimzan
03-12-10, 17:09
αν εχεις μηχανη για τις δυσκολες μετακινησεις και αμαξι για τις μακρυνες παω πασο. Μια χαρα ειναι το ε36 τοτε ;)

Unknown
03-12-10, 17:13
δεν εχω μηχανη ,απλα για αυτα που κανω συνηθως στο κεντρο παω με παρεα με μηχανη.Μηχανη δεν παιρνω εγω προσωπικα.

Επισης για τις περισσοτερες μετακινησεις αναγκαστικα αυτοκινητο :)

Dimzan
03-12-10, 17:15
Φιλε μου η θεσσαλονικη εινια χειροτερη απο την αθηνα στο θεμα κινησης και παρκαρισματος..

νομιζω εκει το χουν και συστημα να διπλοπαρκαρουν βαζοντας το τηλεφωνο σε χαρτακι στο μπραμπριζ..

δεν ξερω.. δυσκολο

Unknown
03-12-10, 17:24
xaxaxa σωστος! ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα!

Logistakos
03-12-10, 18:36
Φιλε μου η θεσσαλονικη εινια χειροτερη απο την αθηνα στο θεμα κινησης και παρκαρισματος..

νομιζω εκει το χουν και συστημα να διπλοπαρκαρουν βαζοντας το τηλεφωνο σε χαρτακι στο μπραμπριζ..

δεν ξερω.. δυσκολο


xaxaxa σωστος! ακριβως ετσι ειναι τα πραγματα!

:shocked: αντε ρε...?!


Παντως θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες και θα συμβουλευσω αρχικα να τα βαλεις κατω εσυ με τον αδερφο σου και να υπολογισεται και να δειτε τι ακριβως θελετε απο ενα αυτοκινητο. Ειτε ειναι 3αρα μπεμπα που ειναι πιο νορμαλ μεγαλο, ειτε ειναι 5αρα που ειναι πολυ μεγαλο, ειτε ειναι Fiestακι/Cosraκι/Smartακι κλπ.. :original: