PDA

Επιστροφή στο Forum : [E36] φρενα Μ3 αναβάθμιση



limnios.m3 e36
04-07-12, 16:54
τι φρενα εχετε να προτεινετε για το μ3ακι μου..
θελουν αλλαγη και λεω να βαλω κατι πιο καλο μιας και θα αλλάξω δισκοπλακεs.
κατι οικονομικο δεν μιλαω για performance...

Kostas Maras
04-07-12, 17:00
Φιλε μου βαλε φρενα απο e46 330.......φτηνή και σχετικα καλή λυση και χωρις μετατροπες!

m-power_01
05-07-12, 19:13
Νομίζω ότι στα άκρα του Μ3 δεν κάθονται κουτί. Στα απλά μπαίνουν 100%

Andri
05-07-12, 19:31
Φιλε μου βαλε φρενα απο e46 330.......φτηνή και σχετικα καλή λυση και χωρις μετατροπες!

:thumbsup:

Και κάτι οφφτόπικ
Κώστα πόσο κοστίζουν σε αναλώσιμα τα performance? επίσης τα πίσω πως τα κούμπωσες? έχω ακούσει πως μόνο στα άκρα του άσσου κουμπώνουν κομπλέ:thanks:

m-power_01
05-07-12, 19:38
Φτιαχνεις βάσεις σε Μηχανουργειο και τα βάζεις και αυτά και σχεδόν ότι θες

Andri
05-07-12, 19:45
Φτιαχνεις βάσεις σε Μηχανουργειο και τα βάζεις και αυτά και σχεδόν ότι θες

Αξιοπιστία αυτού?

Τιμές αναλώσιμων ξέρεις ?

m-power_01
05-07-12, 19:52
Τιμές δεν γνωρίζω , ας πει ο Κώστας που τα φοράει κιόλας ή ψάξε λίγο στο ΝΕΤ.
Αξιοπιστία , μια χαρά. Αν γίνει καλή προσεκτική δουλειά , τι πρόβλημα να υπάρχει;

Andri
05-07-12, 20:04
Τιμές δεν γνωρίζω , ας πει ο Κώστας που τα φοράει κιόλας ή ψάξε λίγο στο ΝΕΤ.
Αξιοπιστία , μια χαρά. Αν γίνει καλή προσεκτική δουλειά , τι πρόβλημα να υπάρχει;

Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω άτομα που ξέρουν από τέτοια -όπως εσύ...
Το μόνο μου κόλλημα αρχικά ήταν ότι δεν θα μπορούσα να τα βάλω σετ (λύθηκε πλέον)
τώρα έμεινε να δω πόσο πάνε τα αναλώσιμα συγκριτικά με τα ΟΕΜ για να δω αν θα αρχίσω να μαζεύω εουρος για να τα μπάξω κάποια στιγμή

limnios.m3 e36
05-07-12, 20:24
δηλαδη αν παρω δισκους απο 330 δεν μπαινουν. θελουν πατεντα...

limnios.m3 e36
05-07-12, 20:51
ξερει κανειs να μου πει σιγουρα γιατι θελω να τα παρο απο 330 αλλα θελο να ξερο αν μπαινουν χωρις πατεντα. γιατι εδω στο νιση λιγακι χλωμο βλεπω να μου την κανουν

HLIAS - E36
03-03-13, 12:05
Στο 16άρι μπαίνουν από 330 χωρίς πατέντα (δίσκοι + δαγκάνες)?

Kostas Maras
03-03-13, 13:09
Αξιοπιστία αυτού?

Τιμές αναλώσιμων ξέρεις ?

Απαντώ καθυστερημενα διοτι μολις τωρα το ειδα και απαντω και λεω οτι ειναι φρεναρες και το κοστος πριν εναμιση χρονο ηταν στα 1700 ευρω και οι βασεις που εχει το κιτ ταιριαζει σε e46-e36 με την προσθηκη δυο ροδελων στην καθε βαση. Εγω παντως για να αποφυγω τις ροδελες εφτιαξα στο μηχανουργειο νεες αλουμινενιες.Τωρα για την τιμη μπορει να τις βρεις και πιο φτηνα......να ξερεις ομως οτι αλλαζει η κατανομη και χρειαζεται και πισω μετα δαγκανες και τοτε υποχρεωθηκα και εβαλα τετραπιστονες και ολα δουλευουν αψογα χωρις κανενα προβλημα!

Kostas Maras
03-03-13, 13:11
Στο 16άρι μπαίνουν από 330 χωρίς πατέντα (δίσκοι + δαγκάνες)?

Ναι φιλε μου μπαινουν χωρις πατεντες οι μπροστινες!

Andri
03-03-13, 13:58
Απαντώ καθυστερημενα διοτι μολις τωρα το ειδα και απαντω και λεω οτι ειναι φρεναρες και το κοστος πριν εναμιση χρονο ηταν στα 1700 ευρω και οι βασεις που εχει το κιτ ταιριαζει σε e46-e36 με την προσθηκη δυο ροδελων στην καθε βαση. Εγω παντως για να αποφυγω τις ροδελες εφτιαξα στο μηχανουργειο νεες αλουμινενιες.Τωρα για την τιμη μπορει να τις βρεις και πιο φτηνα......να ξερεις ομως οτι αλλαζει η κατανομη και χρειαζεται και πισω μετα δαγκανες και τοτε υποχρεωθηκα και εβαλα τετραπιστονες και ολα δουλευουν αψογα χωρις κανενα προβλημα!

Τακάκια έχεις αλλάξει? αυτά πόσο πάνε?
Τιμές δίσκων συγκριτικά με μαμά ? Σίγουρα παραπάνω αλλά πόσο?
:thanks:

Kostas Maras
03-03-13, 14:30
Τακάκια έχεις αλλάξει? αυτά πόσο πάνε?
Τιμές δίσκων συγκριτικά με μαμά ? Σίγουρα παραπάνω αλλά πόσο?
:thanks:

Φιλε μου ειναι κιτ αυτο που εβαλα και περιλαμβανει τα παντα δαγκανες τακακια σωληνακια βασεις και υγρα!

Kostas Maras
03-03-13, 14:32
Φιλε μου ειναι κιτ αυτο που εβαλα και περιλαμβανει τα παντα δαγκανες τακακια σωληνακια βασεις και υγρα!

Τακακια δεν εχω αλλαξει κι ουτε ξερω ποσο κανουν.........αυτο που ξερω οτι ειναι μακρας διαρκειας σε συγκριση με τακακια απλων μονοπιστονων δαγκανων!

Andri
03-03-13, 14:40
Φιλε μου ειναι κιτ αυτο που εβαλα και περιλαμβανει τα παντα δαγκανες τακακια σωληνακια βασεις και υγρα!

Ναι το ξέρω ότι είναι κιτ με όλα κομπλέ, για αυτό ρώτησα για το αν άλλαξες κάτι μετά..
είδα και την απάντηση σου ότι δεν άλλαξες ακόμα.
Υπάρχει κιτ στο car μπρος-πίσω στα 2Κ για αυτό ρωτάω για τα παρελκόμενα...

Υ.Γ η τοποθέτηση πόσο να κοστίζει?

Kostas Maras
03-03-13, 14:54
Ναι το ξέρω ότι είναι κιτ με όλα κομπλέ, για αυτό ρώτησα για το αν άλλαξες κάτι μετά..
είδα και την απάντηση σου ότι δεν άλλαξες ακόμα.
Υπάρχει κιτ στο car μπρος-πίσω στα 2Κ για αυτό ρωτάω για τα παρελκόμενα...

Υ.Γ η τοποθέτηση πόσο να κοστίζει?

Εξαρταται απο το συνεργειο......ρωτας και μαθαινεις!

Dourios
03-03-13, 15:19
Για να καταλάβω εγώ που έχω 316 τι θα χρειαστώ μπρος πίσω για να βάλω μεγαλύτερα φρένα?? κ τι φρένα μ προτείνετε?