PDA

Επιστροφή στο Forum : Ρύθμιση εμπρός φώτων(alignement)



Loukas
24-06-12, 17:19
καλησπέρα, πρόσφατα άλλαξα τα μπροστινά φώτα του αυτοκινήτου με εκείνα της DEPO και ενδιαφέρομαι να τα ρυθμίσω σωστά μιας και τώρα είναι αρρύθμιστα και δεν θέλω να τυφλώνω τους άλλους +οτι και η ορατότητα μου είναι μειωμένη.
Έχω μάθει την διαδικασία (diy) για να το κάνω μόνος άλλα μιας και το κόστος θα είναι πιστεύω αρκετά χαμηλό αναρωτιέμαι αν έχετε κάποιον υπ'όψιν σας που έχει το απαραίτητο μηχάνημα και κάνει την συγκεκριμένη δουλεία οσο καλύτερα γίνεται...Ευχαριστώ.

gyiama
24-06-12, 17:45
πας σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητοων και στα ρυθμιζει. 5 λεπτα δουλεια με κοστος απο τζαμπα μεχρι 10ε

Loukas
24-06-12, 17:52
έχει κάποιος κάποιον καλό υπ'όψιν του?όχι τίποτα άλλο σε ενός φίλου μου φέγγανε στο θεό μετα απο υποτιθέμενη ρύθμιση γι'αυτό ρωτάω...

m-power_01
24-06-12, 18:12
Σε ποια περιοχή είσαι ;

Loukas
24-06-12, 18:15
Σε ποια περιοχή είσαι ;

π.φαληρο.

gyiama
24-06-12, 18:20
ενταξει τα φωτα θα σου ρυθμισει ολοι μπορουν να το κανουν με μηχανημα ρυθμιζεται πηγαινε σε ενα σχετικα καινουριο ηλεκτρολογειο που θα βρεις και θα στα ρυθμισει μια χαρα. απλα μερικοι ''μαστορες'' που εχουν μαγαζια απ το 50 εχουν και το ιδιο μηχανημα ρυθμισης στο οποιο εχουν να κανουν καλιμπραρισμα απ το 50 που ανοιξανε το μαγαζι οποτε κανουν ρυθμιση κουκουρουκου.

Loukas
24-06-12, 18:38
ενταξει τα φωτα θα σου ρυθμισει ολοι μπορουν να το κανουν με μηχανημα ρυθμιζεται πηγαινε σε ενα σχετικα καινουριο ηλεκτρολογειο που θα βρεις και θα στα ρυθμισει μια χαρα. απλα μερικοι ''μαστορες'' που εχουν μαγαζια απ το 50 εχουν και το ιδιο μηχανημα ρυθμισης στο οποιο εχουν να κανουν καλιμπραρισμα απ το 50 που ανοιξανε το μαγαζι οποτε κανουν ρυθμιση κουκουρουκου.

δεν αντιλεγω, απλα δεν θα με χαλαγε να παω σε καποιον δοκιμασμενο , γι'αυτο ρωταω κιόλας thumb

m-power_01
24-06-12, 18:40
Είναι δουλειά αστεία. Δεν χρειάζεται να πας κάπου συγκεκριμένα. Δηλαδή θα τραβηχτείς μέχρι την άλλη άκρη της Αθήνας άμα σου πω ότι ο τάδε το κάνει καλά;
Άμα δεν έχεις πρόβλημα , να σου πω!

Loukas
24-06-12, 19:10
Είναι δουλειά αστεία. Δεν χρειάζεται να πας κάπου συγκεκριμένα. Δηλαδή θα τραβηχτείς μέχρι την άλλη άκρη της Αθήνας άμα σου πω ότι ο τάδε το κάνει καλά;
Άμα δεν έχεις πρόβλημα , να σου πω!

Πες μου αν ξερεις καπου δεν εχω προβλημα μπορει να το συνδυάσω με κατι και να με βολεψει αλλα θα κοιταξω και εδω γυρω..

m-power_01
24-06-12, 19:14
Έχεις πμ

BabisStinson
08-08-12, 23:56
Γνωρίζουμε κάποιο ηλεκτρολογείο σε Μοσχάτο, Καλλιθέα, Πειραιά, Ν.Φάληρο? Με ενδιαφέρει να κάνω κι εγώ μια ρύθμιση φώτων στο δικό μου και στο άλλο αυτοκίνητο της οικογένειας και να ρωτήσω και μερικές απορίες που έχω.