PDA

Επιστροφή στο Forum : Να ζησουμε να το θυμομαστε......



sasabmw
24-06-12, 01:50
Αποψε γυρω στις 10 αποχαιρετησα κατα πασα πιθανοτητα το αμαξακι μου.
Ενα απολιθωμα 100 χρονων με μερσεντες (τι αλλο; ) παραβιασε στοπ και επεσα ολη επανω του με 50χιλ. περιπου. Νομιζω πηρε σασι. Εγω επαθα θλαση στον αυχενα και χτυπησα στο στηθος πλαγια, νομιζω αρκετα για να με κρατησουν 4 ωρες για εξετασεις στο νοσοκομειο. Ειμαι συντετριμενη για το αμαξακι που εχει τετοια χαλια και δεν μπορω να το βλεπω γιατι βαζω τα κλαμματα....
Εννοειται οτι ο γερος δεν ηρθε καν στο νοσοκομειο να δει τι εγινε.....δολοφονοι με διπλωματα...

spar@
24-06-12, 02:12
ελα....
αφου εισαι καλα.... ανοιξαν αεροσακοι κλπ???
πφφφ υπομονη και περαστικα!

giannis_compact
24-06-12, 02:20
Πω ρε Σασα περαστικα και μη στενοχωριεσαι, αφου εισαι εσυ καλα οι λαμαρινες φτιαχνονται! :(

m-power_01
24-06-12, 02:26
Αποψε γυρω στις 10 αποχαιρετησα κατα πασα πιθανοτητα το αμαξακι μου.
Ενα απολιθωμα 100 χρονων με μερσεντες (τι αλλο; ) παραβιασε στοπ και επεσα ολη επανω του με 50χιλ. περιπου. Νομιζω πηρε σασι. Εγω επαθα θλαση στον αυχενα και χτυπησα στο στηθος πλαγια, νομιζω αρκετα για να με κρατησουν 4 ωρες για εξετασεις στο νοσοκομειο. Ειμαι συντετριμενη για το αμαξακι που εχει τετοια χαλια και δεν μπορω να το βλεπω γιατι βαζω τα κλαμματα....
Εννοειται οτι ο γερος δεν ηρθε καν στο νοσοκομειο να δει τι εγινε.....δολοφονοι με διπλωματα...

Περαστικά. Οι λαμαρίνες φτιάχνονται. Ιδιαίτερα όταν πληρωνει η ασφάλεια.
Γαιδούρι ο παππους που δεν ήρθε στο νοσοκομειο. Εκείνος δεν επαθε τίποτα?

spar@
24-06-12, 02:55
Σασα δηλαδη δεν θα το παρω το αυτοκινητο?
θες να μας κερασεις ενα μπουκαλι σε ενα μαγαζι να παμε να δειρουμε τον παππου?
σορρυ για τις μλκς, αλλα παρτο χαλαρα! κριμα ειναι για το αυτοκινητο αλλα
1) εισαι καλα
2) δεν φταις
3) ηθελες να πουλησεις το αυτοκινητο
οποτε θα αποζημιωθεις και θα παρεις κατι αλλο... εσυ να σε καλα και τον παππου αυριο μεθαυριο θα τον παω βολτα!:thumbsup:

Kostas_1
24-06-12, 08:31
Μην στενοχωριεσαι. Αφου εισαι καλα, ολα λυνονται

gnx
24-06-12, 09:17
Να προσέξεις πού καλά το recovery του αυχένα, τίποτε άλλο.

Για όλα τα άλλα, ο βαφτησιμιός μου είναι εδω!

Stamatis
24-06-12, 09:22
Ναι, αφηνει βαρια προβληματα αν δεν κανεις σωστη αποκατασταση.
Περαστικα.

Akis 330Ci
24-06-12, 09:48
Περαστικα σου! Οπως ειπαν και οι υπολοιποι, σημασια εχει το οτι εισαι εσυ καλα!

sasabmw
24-06-12, 09:58
Mη με τρομαζετε ρε παιδια με τον αυχενα. Πως ειναι οταν εχεις ψυξη και γυρνας το κεφαλι σαν το λυκο...ετσι ειναι ο λαιμος. Μου ειπαν να φοραω 5 μερες ενα μαλακο κολαρο αλλα δεν το εβαλα γιατι δε μπορουσα να κοιμηθω. Τωρα που με τρομαξατε το φορεσα..

Nino
24-06-12, 10:21
Δυσάρεστη εμπειρία, ευτυχώς όμως είσαι καλα, περαστικά λοιπόν και οι λαμαρίνες αντικαθίστανται.
Να φοράς το κόλαρο τουλάχιστον όταν δεν είσαι ξαπλωμενη και ειδικά τις πρώτες τρεισ μέρες. Για να μην χρειαστει να το φορεσεις μετα για περισσότερο διάστημα.

Stamatis
24-06-12, 11:13
Ο αυχενας και οι σπονδυλοι ειναι ευαισθητοι γιατι εχουν χονδρο.
Σκεψου κατι σαν αμορτισερ αναμεσα στα κοκαλλα.
Ο χονδρος εχει τρανταχτει και εχει κανει κατι σαν μικρες πληγες (οχι κανονικες μην τρομαζεις)
Αν δεν φορεσεις το κολαρο για να ερθουν τα αμορτισερ στη θεση τους, θα γινει ζημια.

S8N
24-06-12, 11:18
Περαστικά, σύντομα σιδερένια. Όσο για τον γερο, μπορείς να κανείς καταγγελία και να ζητήσεις επανεξέταση της ικανότητας οδήγησης.

Lambros46
24-06-12, 11:30
Περαστικά, σύντομα σιδερένια. Όσο για τον γερο, μπορείς να κανείς καταγγελία και να ζητήσεις επανεξέταση της ικανότητας οδήγησης.

Το μόνο που θα καταφέρει είναι να τον βάλει σε έξοδα 50-100 ευρώ για λάδωμα.Greece my friend

sasabmw
24-06-12, 11:46
Μπορω να του κανω μηνυση ομως και να ζητησω οικονομικη ικανοποιηση λογω του τραυματισμου μου. Δε θα το αφησω ετσι. Δε ζητησε ουτε συγνωμη.

Stathis
24-06-12, 12:01
εσυ να εισαι καλα και ολα τα αλλα θα τα φτιαξεις.

savrakias_etsi_apla
24-06-12, 12:09
Περαστικά και απο μένα..
Το είχα ζήσει κι εγω το συναίσθημα με παραβίαση STOP και το δικό μου πήγε για παλιοσίδερα..
Τουλάχιστον είσαι καλά..

Andri
24-06-12, 12:39
Υγεία πάνω από όλα, τα σίδερα φτιάχνονται ή αντικαθίστανται...
Εσύ είσαι καλά και αυτό είναι το σημαντικό....

viper
24-06-12, 12:49
Σημασία πάνω απ΄όλα έχει οτι ζεις και (ας ακούγεται αστείο) μπορείς να αυτοεξυπηρετείσαι.
Οσο για το κολάρο ΦΟΡΑ ΤΟ για να ξεκουράσεις τα μεσοσπονδήλια διαστήματα και μετά είμαι σίγουρος ο γιατρός σου θα σου σηστήσει καποιο είδος φυσιοθεραπείας για ενδυνάμωση της αυχενικής μοίρας.
Οσο για το αυτοκίνητο, οταν ερθει ο "εμπειρογνώμονας" απο την ασφαλιστική του παππού και αρχίσει να λέει τις π@π@ριές του περί παλαιότητας κτλ, εσύ απλά πές του οτι ή σου φτιάχνει το αμάξι με γνήσια ανταλλακτικά ή θα διεκδικήσεις σωματικές βλάβες.

NS-conv
24-06-12, 13:05
... εσυ να σε καλα και τον παππου αυριο μεθαυριο θα τον παω βολτα!:thumbsup:



:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

NS-conv
24-06-12, 13:08
Αποψε γυρω στις 10 αποχαιρετησα κατα πασα πιθανοτητα το αμαξακι μου.
Ενα απολιθωμα 100 χρονων με μερσεντες (τι αλλο; ) παραβιασε στοπ και επεσα ολη επανω του με 50χιλ. περιπου. Νομιζω πηρε σασι. Εγω επαθα θλαση στον αυχενα και χτυπησα στο στηθος πλαγια, νομιζω αρκετα για να με κρατησουν 4 ωρες για εξετασεις στο νοσοκομειο. Ειμαι συντετριμενη για το αμαξακι που εχει τετοια χαλια και δεν μπορω να το βλεπω γιατι βαζω τα κλαμματα....
Εννοειται οτι ο γερος δεν ηρθε καν στο νοσοκομειο να δει τι εγινε.....δολοφονοι με διπλωματα...

Περαστικα και μην στενοχωριεσαι για το αμαξι σου...Αφου εισαι εσυ καλα ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες...Αυτοι οι ######γεροι ειναι κινδυνος-θανατος...Αντε να ηταν στη θεση της Σασας κανενας με μηχανακι...

sasabmw
24-06-12, 13:30
Παιδια δεν καταλαβε τιποτα, εκανε 5 λεπτα να βγει απ'το αμαξι και αφου με κατηγορησε οτι φταιω εγω, τον πηρα απ'το χερι και του εδειξα τα στοπ που παραβιασε και τα κοιτουσε καλα-καλα...Αν ηταν αντρας στη θεση μου ισως και να τον χτυπαγε και να εχανε το δικιο του.

Stunt Mike
24-06-12, 13:51
Κανε του καταγγελια για επανεξεταση,ισως γλυτωσεις τους δρομους απο εναν τετοιο οδηγο....ισως...Εγω βρηκα προσφατα ενα τετοιο κ@λογερο αναποδα στην Ε.Ο. Αθηνων-Κορινθου!!!Του κορναρα,το καταλαβε,εκανε αναστροφη και συνεχισε στην ορθη πορεια αυτη τη φορα...

dafidack
24-06-12, 14:01
Αν ηρθε τροχαια και εφοσον υπηρξαν τραυματισμοι και εφοσον κατεληξες στο νοσοκομειο,λογικα θα του κανει μηνυση αυτεπαγγελτα η τροχαια.Αυτο που πρεπει να δωσεις σημασια ειναι να παρεις οσο το δυνατον πιο γρηγορα τη δικογραφια απο την τροχαια για να μπορεσεις να αποζημιωθεις και γρηγορα.
Οσον αφορα τον παππου,τι να πω.Οι νουμερο 1 κινδυνος!!!!
Περαστικα σου και σιδερενια!!

spar@
24-06-12, 16:52
καλα Σασα ασε τις μηνυσεις, γιατι θα σου κανει καμια αρνητικη, επειδη και καλα ετρεχες και θα παλευεις με τα δικαστηρια...
παιζει ρολο μεχρι και που τον χτυπησες! αν τον χτυπησες στο πισω μερος αντε βρες ακρη!
αυτα ισχυουν αν επεσες εσυ πανω του!

Βαγγελης
24-06-12, 17:14
Καταρχην περαστικα.Ασε τις μυνησεις στην άκρη μέχρι να δεις αν θα αποζημιωθείς ικανοποιητικα ΄μύνηση μπορείς να του κάνεις σε χρονικό διάστημα μέχρι και 3 μήνες.Συμβουλέψου ένα φαρνατζή καλό που έχει άκρη με τις ασφαλιστικές για να δεις καταρχήν τη ζημια του αυτοκινήτου και εαν δεν φτιαχνεται να το βγάλεις ολική και εάν είσαι τυχερή να πάρεις ίσως λέω ίσως τα λεφτά που το πούλαγες.Μην κάνεις βιαστικές κινήσεις είσαι συναισθηματικά φορτισμένη ηρέμησε και πράξε βάση λογικής.

Kostas_1
24-06-12, 19:06
Σασα η τροχαια ηρθε? Αν οχι μπορεις εστω και εκ των υστερων να το δηλωσεις? Καλο θα ηταν να ρωτησεις κανενα φιλο ασφαλιστη και δικηγορο. Φιλο ομως....

Thomelef
24-06-12, 20:30
περαστικά, και μην στεναχωριέσαι για τις λαμαρίνες.
φυσικά θα μου πείς...έξω απ'το χορό εύκολα το λές, και θα'χεις και δίκιο.

sasabmw
24-06-12, 21:05
Σασα η τροχαια ηρθε? Αν οχι μπορεις εστω και εκ των υστερων να το δηλωσεις? Καλο θα ηταν να ρωτησεις κανενα φιλο ασφαλιστη και δικηγορο. Φιλο ομως....

Eννοειται βρε παιδια οτι ηρθε, αφου ηρθε και ασθενοφορο και εκανα ολες τις εξετασεις. Αυριο θα παρω το χαρτι απ'την τροχαια. Αυτο που με απασχολει τωρα ειναι οτι δεν εχω τοσα χρηματα να το φτιαξω γιατι ειμαι σιγουρη οτι ειναι πανω απο 3.οοο το κοστος και θα απευθυνθω σε εναν θειο φανοποιο μηπως το φτιαξει(αν φτιαχνεται) και παρει αυτος τα χρηματα απο την ασφαλεια.

spar@
24-06-12, 21:08
Eννοειται βρε παιδια οτι ηρθε, αφου ηρθε και ασθενοφορο και εκανα ολες τις εξετασεις. Αυριο θα παρω το χαρτι απ'την τροχαια. Αυτο που με απασχολει τωρα ειναι οτι δεν εχω τοσα χρηματα να το φτιαξω γιατι ειμαι σιγουρη οτι ειναι πανω απο 3.οοο το κοστος και θα απευθυνθω σε εναν θειο φανοποιο μηπως το φτιαξει(αν φτιαχνεται) και παρει αυτος τα χρηματα απο την ασφαλεια.

αν εχεις θειο φαναρτζη πες του να το τραβηξει για ολικη...
μην σκεφτεις να το φτιαξεις καν...ποιος θα το παρει μετα?

sasabmw
24-06-12, 21:11
αν εχεις θειο φαναρτζη πες του να το τραβηξει για ολικη...
μην σκεφτεις να το φτιαξεις καν...ποιος θα το παρει μετα?

Αυτο δεν ειναι αποφαση της ασφαλειας; Αν ειναι στο χερι του θειου φυσικα και θα το κανει ολικη...Αν παλι δε μπορει ας το φτιαξει και το κραταω το καημενο δε με νοιαζει.

spar@
24-06-12, 21:13
εξαρταται χρονολογια και την ζημια... δηλαδη αν ειναι οπως μας λες μεγαλη ζημια ειναι στο χερι του θειου σου να το τραβηξει λιγο.. μεταφορικα και κυριολεκτικα...:whistle:

sasabmw
24-06-12, 21:21
Δεν ξερω παιδια αλλα μου φαινεται οτι εχει παρει σασι το αμαξακι...Δεν υπαρχει τιποτα μπροστα(διαλυθηκαν) και προσεξα οτι το μπροστινο μερος εχει γυρισει τοσο δεξια που η πορτα του συνοδηγου δεν ανοιγει. Βεβαια και το μερσεντες πρεπει να ναι για πεταμα γιατι επεσα στην μπροστινη ροδα και στραβωσε σχεδον παραλληλα με το εδαφος οποτε πρεπει και κει να πηρε σασι....Τελικα η ταχυτητα μου ηταν 30χλμ....

spar@
24-06-12, 21:25
αφρεναριστη επεσες; Αν είναι όπως τα λες και άνοιξαν αεροσακοι παει για ολική!

Driver M
24-06-12, 21:29
Δεν ξερω παιδια αλλα μου φαινεται οτι εχει παρει σασι το αμαξακι...Δεν υπαρχει τιποτα μπροστα(διαλυθηκαν) και προσεξα οτι το μπροστινο μερος εχει γυρισει τοσο δεξια που η πορτα του συνοδηγου δεν ανοιγει. Βεβαια και το μερσεντες πρεπει να ναι για πεταμα γιατι επεσα στην μπροστινη ροδα και στραβωσε σχεδον παραλληλα με το εδαφος οποτε πρεπει και κει να πηρε σασι....Τελικα η ταχυτητα μου ηταν 30χλμ....
Έπαθες τόσο μεγάλη ζημιά με 30 χλμ?

Εγώ είχα πέσει με το 207 μου πάνω σε ένα Α3 που πέρασε στοπ και απλά άλλαξα προφυλακτήρα (είχαν σπάσει τραβέρσες εσωτερικά και αυτός είχε γίνει λίγο χάλια) και ο άλλος πόρτα και φτερό. Κανα 500άρι ευρώ ζημιά έπαθα όλη κι όλη μιας και είδα το τιμολόγιο μετά.
Και πήγαινα τουλάχιστον με 30 χλμ, ίσως και με 40.

Εντύπωση μου κάνει να πάθουν 2 τόσο γερά αυτοκίνητα τόσο μεγάλη ζημιά με 30 χλμ.

Stathis
24-06-12, 21:30
εσυ δεν επαθες τιποτα επειδη διαλυθηκε το audi...;)

NS-conv
24-06-12, 22:11
Δεν ξερω παιδια αλλα μου φαινεται οτι εχει παρει σασι το αμαξακι...Δεν υπαρχει τιποτα μπροστα(διαλυθηκαν) και προσεξα οτι το μπροστινο μερος εχει γυρισει τοσο δεξια που η πορτα του συνοδηγου δεν ανοιγει. Βεβαια και το μερσεντες πρεπει να ναι για πεταμα γιατι επεσα στην μπροστινη ροδα και στραβωσε σχεδον παραλληλα με το εδαφος οποτε πρεπει και κει να πηρε σασι....Τελικα η ταχυτητα μου ηταν 30χλμ....

Το οτι δεν ανοιγει η πορτα του συνοδηγου μπορει να οφειλεται στο φτερο...απ το τρακαρισμα να εχει γινει ενα με την πορτα...Δεν ειναι απαραιτητο να εχει παρει σασι...

NS-conv
24-06-12, 22:14
Έπαθες τόσο μεγάλη ζημιά με 30 χλμ?

Εγώ είχα πέσει με το 207 μου πάνω σε ένα Α3 που πέρασε στοπ και απλά άλλαξα προφυλακτήρα (είχαν σπάσει τραβέρσες εσωτερικά και αυτός είχε γίνει λίγο χάλια) και ο άλλος πόρτα και φτερό. Κανα 500άρι ευρώ ζημιά έπαθα όλη κι όλη μιας και είδα το τιμολόγιο μετά.
Και πήγαινα τουλάχιστον με 30 χλμ, ίσως και με 40.

Εντύπωση μου κάνει να πάθουν 2 τόσο γερά αυτοκίνητα τόσο μεγάλη ζημιά με 30 χλμ.

Εσυ χτυπησες σε πορτα-φτερο ενω η Σασα σε τροχο...Οπως και να το κανεις ο τροχος ειναι πιο στιβαρο τμημα του αυτοκινητου σε σχεση με τη λαμαρινα...

spar@
24-06-12, 22:56
βασικα εσυ χτυπησες με αουντι... και οχι με μερτσεντα....

alexk
24-06-12, 23:03
Σάσα φωτογραφίες έχεις ?

Περαστικά σου. Το αυτοκίνητο θα γίνει, εσύ να είσαι καλά.

spar@
24-06-12, 23:06
Σάσα φωτογραφίες έχεις ?

Περαστικά σου. Το αυτοκίνητο θα γίνει, εσύ να είσαι καλά.

alex εννοεις δικες της? με μαγιο κλπ?



:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

alexk
24-06-12, 23:15
alex εννοεις δικες της? με μαγιο κλπ?



:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Από το αυτοκίνητο εννοούσα μετά το τρακάρισμα.
Τώρα άμα θέλει να μοιραστεί και άλλες για τα ελεύθερα νιάτα του φόρουμ σαν καλή ώρα εσένα, μια χαρά.

giannis_compact
24-06-12, 23:43
Σασα μας υπενθυμιζεις λιγο τι αυτοκινητο εχεις? Ζ4 νομιζω, αν κανω λαθος διορθωσε με!

sasabmw
24-06-12, 23:43
δεν εβγαλα γιατι και νυχτα ηταν και καμερα δεν εχω αλλα δεν μπορω να το βλεπω. Ενας φιλος το εβγαλε με το κινητο του αλλα τις εχει αυτος. Αυριο αν καλεσω γερανο να το παει στο συνεργειο ουτε θα πατησω στη μεταφορα....
εντιτ: ναι Ζ4

spar@
24-06-12, 23:54
Σάσα τον παππού τον εβγαλες φωτο; Να προσέξετε στη μεταφορά ειδικά αν θες να το φτιαξεις γιατί μπορει να σου κάνουν μεγαλύτερη ζημια απ ότι έχει

Driver M
25-06-12, 01:40
εσυ δεν επαθες τιποτα επειδη διαλυθηκε το audi...;)
Ένα audi λιγότερο δεν θα ήταν μικρό πράγμα όντως! :hystericalbs1:
Αλλά μεταξύ μας, κι αυτό δεν έπαθε και τίποτα το ιδιαίτερο. Η πόρτα μάλιστα φτιαχνόταν απλά ο ιδιοκτήτης το είχε μόλις λίγους μήνες κι έλεγε πως θα έβαζε οπωσδήποτε καινούρια.

Με λίγα λόγια, peugeot-audi ισοπαλία!

sasabmw
04-07-12, 15:44
Δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενη με οσα συμβαινουν γυρω μου...μαλλον αηδιασμενη ειμαι.

Εκει που κινεισαι αμεριμνη στο δρομο σου και πας στη δουλεια σου ξαφνικα πεταγεται ενα παλιοτομαρο απο το στοπ αφου θα επρεπε να ειχε πεθανει, σου διαλυει το αυτοκινητο,σε στελνει στο νοσοκομειο και τωρα καθεται σπιτι και πινει τον καφε του αφου τα κανονιζει ολα η ασφαλεια και γω που δε φταιω σε τιποτα τρεχω και περιμενω. Αφου εβγαλα το κολαρο μετα μια βδομαδα (ποναω ακομα στο στηθος) μπηκα σε διαδικασια αναμονης:
Ποτε θα παρουν το αμαξι,ποτε θα ερθει ο εμπειρογνωμονας,ποτε θα βγει το πορισμα της ασφαλιστικης,ποιο θα ειναι το ποσο σε περιπτωση ολικης,το αυτοκινητο τι θα το κανω,που να το δωσω,ποτε θα παρω τα χρηματα μου και δε φτανουν ολα αυτα οταν ρωτησα καποιους δικηγορους αν μπορω να το κινησω νομικα μου ειπαν πως σε περιπτωση που παω για πολλα (20-30χιλιαδες) πρεπει να μαζεψω ενα ντοσιε χαρτια με ψευτικες εισαγωγες σε νοσοκομεια, με ψευτικες βεβαιωσεις γιατρων, με ψευτικους μαρτυρες και θα παρει και καμια 4ετια να επιδικαστουν τα χρηματα. Οταν εγω απαντησα οτι θελω τα απολυτως νομιμα,δηλαδη μια βδομαδα κολαρο,νοσοκομειο,ψυχικη οδυνη κτλ. μου ειπαν πως τα χρηματα ειναι λιγα και δε με αναλαμβανουν αφου πρεπει και τα εξοδα παραστασης να τα πληρωσω εγω....Συμπερασμα:

Στην ελλαδα αν τρακαρεις ειναι καλυτερα να φταις....

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
04-07-12, 16:45
οκ σασα εχεις δικιοσχεδον σε ολα απλα στον καθενα μπορει να συμβει ενα ατυχημα και να ειναι υπαιτιος,σωστα?Γιαυτο υπαρχουν και οι ασφαλιστικες που αναλαμβανουν τον κινδυνο αυτο.σκεψου να μην ηταν ουτε αυτες(που υπαρχει και σε αυτες πολυ συψη) και π.χ.να τρακαρες εσυ τον παππου και να χτυπαγε ελαφρως και να ερχοταν ο γιος του και να σε χτυπαγε με ενα ροπαλο απλα γιατι μπορει...τι να το κανεις...απλα υπομονη και ολα θα πανε καλυτερα και η ζετα σου θα ξαναβγει οπως ηταν πριν και εσυ να την χαιρεσαι!

viper
04-07-12, 17:49
Κωνσταντίνε μου, νομίζω οτι αυτό που θέλει να πεί η Σάσα (και συμφωνώ απολύτως) είναι οτι οι νόμοι αυτής της χώρας δεν βοηθούν στο να αποζημειωθεί το θύμα μιας κατάστασης ανάλογα με τη ζημιά που υπέστη και σε εύλογο χρονικό διάστημα. Ακόμα κι αν δέν λάβουμε υπόψη μας την ψυχική οδύνη που σου προκαλεί το να βλέπεις το αμάξι σου διαλυμένο, για ποιο λόγο η αποζημείωση για αυχενική κάκωση να είναι τόσο μικρή ώστε να μην αξίζει να ασχοληθεί ένας δικηγόρος;
Γιατί πρέπει το θύμα να τρέχει απο συνεργείο σε λαμαρινά και να τσακώνεται και με τον εμπειρογνώμονα.
Και το κυριότερο για εμένα ερώτημα: Γιατί η πολιτεία δεν αφαιρεί ΑΜΕΣΑ το δίπλωμα του γέρου; Η παραβίαση ΣΤΟΠ ή κόκκινου σηματοδότη κατά την άποψή μου είναι εγκληματική απροσεξία. Τι θα γινόταν άν μέσα στο αμάξι της Σασας υπήρχε ενα παιδί;

katsaraios
04-07-12, 19:13
Αν μου επιτρεπετε να πω οτι ..
Την Δευτερα εγινε σχεδον αντιστοιχο τρακαρισμα με γνωστο μου (τα στοιχεια στην διαθεση σας) και ηλικιωμενη 80 !!!!! ετων η οποια αφου ξεπαρκαρε απο δεξια επιχειρησε να διασχισει καθετα το αντιθετο ρευμα ,υπηρχε νησιδα,δεν ειδε το επερχομενο κανονικα και αργα κινουμενο αυτοκινητο και τον χτυπησε απο την μερια του οδηγου...
Το αυτοκινητο σμπαραλια και ευτυχως ο γνωστος την γλυτωσε με θλαση στα πλευρα και σοκ...
Το οποιο σοκ μεγαλωσε με τους ισχυρισμους της γιαγιας ΜΠΡΟΣΤΑ στην αστυνομια,οτι
-ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΑ
-ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΡΕΥΜΑ
-ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΠΑΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ-
-ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΙΧΕ ΤΡΑΚΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ

Με τα πολλα η αστυνομια ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ το διπλωμα κατεγραψε το συμβαν και θα ακολουθησει μαλλον μακροχρονη δικαστικη διαμαχη επειδη στον ασφαλιστη του παιδιου ειπε πως δεν σκοπευει να κανει δηλωση ευθυνης..

Θα επρεπε κατα την γνωμη μου να καταθεσει επιτοπου μηνυση και με το χαρτι του νοσοκομειου να την ξεσκισει ακομα πιο πολυ..
Αυτα τα ολιγα ετσι για να ξερουμε τι γινεται..

sasabmw
04-07-12, 20:06
Ετσι ειναι...αλλα εδω μας μαθανε αντι να διεκδικουμε τα δικαιωματα μας να λεμε και ευχαριστω που δε μας βρηκανε χειροτερα...''παλι καλα που δε σκοτωθηκαμε'' ΤΗ ΜΙΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ...

Monsta
04-07-12, 21:15
Ετσι ειναι...αλλα εδω μας μαθανε αντι να διεκδικουμε τα δικαιωματα μας να λεμε και ευχαριστω που δε μας βρηκανε χειροτερα...''παλι καλα που δε σκοτωθηκαμε'' ΤΗ ΜΙΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ...


Άσχετα με το αν μπορείς ή όχι να διεκδικήσεις τα αυτονόητα, το ''ευτυχώς που δε μας βρήκανε χειρότερα'',είναι το μόνο που πρέπει να λες σε τέτοια περίπτωση.

Τα σίδερα είναι σίδερα και θα αποκατασταθούν όπως και να χει, ενώ η ταλαιπωρία για το διαδικαστικό είναι μέσα στο πρόγραμμα.

Περαστικά και μη χειρότερα.

Ptboul
05-07-12, 08:34
Άσχετα με το αν μπορείς ή όχι να διεκδικήσεις τα αυτονόητα, το ''ευτυχώς που δε μας βρήκανε χειρότερα'',είναι το μόνο που πρέπει να λες σε τέτοια περίπτωση.

και είναι αυτό αρκετό ρε Κώστα;


Τα σίδερα είναι σίδερα και θα αποκατασταθούν όπως και να χει, ενώ η ταλαιπωρία για το διαδικαστικό είναι μέσα στο πρόγραμμα.

Πως και από που θα αποκατασταθούν; Από την ζημΝιά που θα είναι 15Κ και η ασφαλιστική θα σου πει το αμάξι σου άξιζε για 10Κ; Οπότε τρέχα μετά να βρεις να αγοράζεις άλλο αμάξι.


Περαστικά και μη χειρότερα.

Το αυτό και από εμένα.


μια μικρή επισήμανση: Ο όρος ''ψυχική οδύνη'' αφορά μόνο σε θάνατο

120ie87
05-07-12, 10:28
Κρατάνε τους γέρους φυτά απλά να είναι στη ζωή, τους χαπακώνουν κανονικά με φάρμακα που φέρνουν υπνηλία κλπ κλπ (αυτό βολεύει πολλές φορές και την υπόλοιπη οικογένεια αφού τρώει από τη σύνταξη του παππού και της γιαγιάς και παρακαλάνε να μην πεθάνουν και μετά δεν έχουν να τα τρώνε).... πληρώνουν από πάνω και για μια ανανέωση διπλώματος και μετά βγαίνουν στον δρόμο και σκοτώνουν και τραυματίζουν νέους ανθρώπους.....

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ - κάνε έξυπνες κινήσεις, συμβουλέψου κάποιον που ξέρει και όταν δεις τι χρηματα θα πάρεις για αποζημίωση (υπάρχουν φαναρτζηδικα που σου φτιαχνουν τη ζημια και πληρώνονται απευθείας από την ασφαλιστική) τότε πάρε ότι μπορείς από το αδίστακτο κτήνος που μια ζωή έκανε τα ίδια και μόλις είδε ότι πεθαίνει πηγαίνει και στην εκκλησία για να μην τον πάρει ο διάολος.....

Monsta
05-07-12, 10:58
και είναι αυτό αρκετό ρε Κώστα;




Πάνο, ίσως να μη κατάλαβες πως το εννοούσα. Υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που έχασαν άδικα τη ζωή τους από την απροσεξία / ανευθυνότητα κάποιου άλλου. Αυτό είναι το χειρότερο.

Το ότι είναι μπάχαλο η κατάσταση δε διαφώνησε κανείς.


Μία συμβουλή προς τη κοπέλα: Αν η αξία του αυτοκινήτου σου είναι παραπλήσια ή μικρότερη από τη ζημιά, όπως ξέρεις πας για ολική. Αν όμως ο λογαριασμός είναι 'φουσκωμένος' λόγω εξουσιοδοτημένου συνεργείου, ίσως να σε συνέφερε να πάρεις και μια 2η ή και 3η προσφορά (χαμηλότερη) από άλλο συνεργείο, ώστε να μη χάσεις το αυτοκίνητό σου και μπλέξεις. Πολλοί την έχουνε πατήσει έτσι, συμβιβάζονται δλδ όπως όπως με μια χαμηλότερη τιμή (στην ολική) για να πάρουν το χρήμα και να μη μπλέξουν δικαστικά και ο μόνος που βγαίνει κερδισμένος είναι η ασφάλεια. Σκέψου το.

sasabmw
05-07-12, 14:47
Τα ξερω ολα αυτα παιδια κι ευχαριστω για το ενδιαφερον...απλα περιμενω τι θα πει η ασφαλιστικη μου(ειναι ''φιλικη'' και θα αποζημιωθω απο τη δικη μου ασφαλεια) απο μερα σε μερα...Βλεποντας και κανοντας

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
05-07-12, 15:33
ελπιζω σε αυτα που ποσταρα παραπανω να μην παρεξηγηθηκα...εννοειται πως ο κυριος φταιει και η σασα πρεπει να αποζημιωθει για την απωλεια της...

m-power_01
20-07-12, 02:43
Τελικά τι έγινε?
Θα το φτιάξεις?
Καμιά φωτό έχεις? Σε ποιο συνεργείο το πήγες?

spar@
20-07-12, 02:53
Αν δεν βρεις φωτό Σάσα πες μου να σου στείλω απο ένα slk που έχω τρακαρισμενο!!! Χαχαχα

redneck
22-07-12, 18:13
^ χαχχαχχαααα εγραψες !

sasabmw
22-07-12, 20:11
Παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον.
Το αυτοκινητο ειναι στο φανοποιειο απο το τρακαρισμα. Η ασφαλεια εβγαλε 6οοοε αποζημιωση. Δηλαδη ή το πεταω και παιρνω 6οοο η το φτιαχνω και βαζω τα υπολοιπα.
Οι διαπραγματευσεις με την ασφαλεια συνεχιζονται επειδη το ποσο ειναι μικρο γι'αυτο δε σας εχω ενημερωσει ακομα.

Monsta
22-07-12, 21:37
Πόσο παραπάνω έχει εκτιμήσει τη ζημιά σου το συγκεκριμένο φανοποιείο ?

120ie87
22-07-12, 21:58
^ ακριβώς! αυτό δεν μας είπες!


(και γιατί η ζημιά δεν καλύπτεται συνολικά από την ασφαλιστική? πως "δικαιολογείται" να μην καλύπτεται η ζημιά του ατυχήματος από την ασφαλιστική?)

alexk
22-07-12, 22:28
Φωτογραφίες έχουμε ή όχι ?

sasabmw
23-07-12, 00:17
Aκουστε πως εχουν τα πραγματα να καταλαβετε και να ξερετε αν σας συμβει κατι, ο μη γενοιτο φυσικα, γιατι κι εγω δεν ηξερα και με το τροχαιο τα εμαθα.
Οταν λοιπον τρακαρεις πας το αμαξι σε ενα φανοποιειο για να προχωρησει η διαδικασια. Μιλας με την ασφαλιστικη για ραντεβου με τον εμπειρογνωμονα(τρομαρα του). Στην περιπτωση μου υποτιθεται οτι εγινε φιλικη και μ' αποζημιωνει η ασφαλεια μου. Ο εμπειρογνωμονας εβγαλε ενα ποσο και ΑΣΧΕΤΑ αν συμφωνει ο φανοποιος με το ποσο, το ποσο ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ. Ο φανοποιος ισχυριζεται οτι το ποσο αυτο δεν φτανει ουτε για τα ανταλλακτικα αλλα ο εμπειρ. κρινει οτι το ποσο ειναι αρκετο για να επισκευαστει ή να αποζημιωθει το αυτοκινητο. Οταν φυγει ο εμπειρ. συντασεται ενα αιτημα και στελνεται στην ασφαλεια του υπαιτιου για να εγκριθει το κονδυλι. Μπορει δηλαδη και να μην εγκριθει!!!
Η διαδικασια αυτη παιρνει κανενα 20ημερο. Σε τηλ. επικοινωνια που ειχα με την κοπελα στις αποζημιωσεις οταν της ειπα οτι τα χρηματα ειναι λιγα, μου απαντησε πως η ασφαλεια συνυπολογιζει οτι σε περιπτωση ολικης σου δινει καποια χρηματα και τα υπολοιπα τα συμπληρωνεις με την πωληση του αυτοκινητου ως ανταλλακτικα!!! Το αυτοκινητο ομως για να πουληθει ως ανταλλακτικα πρεπει να γινει μεταβιβαση, να φυγει δηλαδη απο πανω μου, μα κανενας παλιατζης δεν το παιρνει στ'ονομα του. Η ασφαλεια ομως για να αποζημιωσει απαιτει χαρτι καταστροφης(ανακυκλωσης) ή πωληση.. Ειμαστε σε διαδικασια πιεσης και απειλων για προσφυγη στα δικαστηρια αν δεν ανεβει το ποσο για επισκευη πια. Το αυτοκινητο θα επισκευαστει και μαλλον θα πουληθει....

120ie87
23-07-12, 00:34
1. Έχει αναφερθεί δημόσια το όνομα της ασφαλιστικής που ΔΕΝ σε αποζημιώνει για ολόκληρη τη ζημιά?

πες μου αν είναι η Μινέττα σε παρακαλώ Σάσα....


2. Έχεις ψάξει άλλο φανοποιό μήπως και γλιτώσεις κάποια χρήματα?

sasabmw
23-07-12, 00:38
οχι, δε θα ηθελα να αναφερθω δημοσια στην ασφαλιστικη, δεν υπαρχει και λογος αλλωστε.
Δεν ειναι η Μινεττα, αλλα ειναι το ιδιο γνωστη κι αυτη...και η δικια μου και του γερου ειναι μεγαλες εταιριες.

spar@
23-07-12, 00:40
Aκουστε πως εχουν τα πραγματα να καταλαβετε και να ξερετε αν σας συμβει κατι, ο μη γενοιτο φυσικα, γιατι κι εγω δεν ηξερα και με το τροχαιο τα εμαθα.
Οταν λοιπον τρακαρεις πας το αμαξι σε ενα φανοποιειο για να προχωρησει η διαδικασια. Μιλας με την ασφαλιστικη για ραντεβου με τον εμπειρογνωμονα(τρομαρα του). Στην περιπτωση μου υποτιθεται οτι εγινε φιλικη και μ' αποζημιωνει η ασφαλεια μου. Ο εμπειρογνωμονας εβγαλε ενα ποσο και ΑΣΧΕΤΑ αν συμφωνει ο φανοποιος με το ποσο, το ποσο ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ. Ο φανοποιος ισχυριζεται οτι το ποσο αυτο δεν φτανει ουτε για τα ανταλλακτικα αλλα ο εμπειρ. κρινει οτι το ποσο ειναι αρκετο για να επισκευαστει ή να αποζημιωθει το αυτοκινητο. Οταν φυγει ο εμπειρ. συντασεται ενα αιτημα και στελνεται στην ασφαλεια του υπαιτιου για να εγκριθει το κονδυλι. Μπορει δηλαδη και να μην εγκριθει!!!
Η διαδικασια αυτη παιρνει κανενα 20ημερο. Σε τηλ. επικοινωνια που ειχα με την κοπελα στις αποζημιωσεις οταν της ειπα οτι τα χρηματα ειναι λιγα, μου Βαπαντησε πως η ασφαλεια συνυπολογιζει οτι σε περιπτωση ολικης σου δινει καποια χρηματα και τα υπολοιπα τα συμπληρωνεις με την πωληση του αυτοκινητου ως ανταλλακτικα!!! Το αυτοκινητο ομως για να πουληθει ως
ανταλλακτικα πρεπει να γινει μεταβιβαση, να φυγει δηλαδη απο πανω μου, μα κανενας παλιατζης δεν το παιρνει στ'ονομα του. Η ασφαλεια ομως για να αποζημιωσει απαιτει χαρτι καταστροφης(ανακυκλωσης) ή πωληση.. Ειμαστε σε διαδικασια πιεσης και απειλων για προσφυγη στα δικαστηρια αν δεν ανεβει το
ποσο για επισκευη πια. Το αυτοκινητο θα επισκευαστει και μαλλον θα πουληθει....

Βασίλη μας ανοιξες τα ματια να σε καλα!

spar@
23-07-12, 00:42
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίρνεις 6 και δεν το δίνεις 2 για ανταλλακτικά με κατεστραμμένες πινακίδες !!!

sierra
23-07-12, 00:48
Σάσα περαστικά πρώτα απ΄όλα και προσπάθησε με κάποιο δικηγόρο που ασχολείτε με ασφάλειες για να βγάλεις κάποια άκρη... thumb

katsaraios
23-07-12, 00:54
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παίρνεις 6 και δεν το δίνεις 2 για ανταλλακτικά με κατεστραμμένες πινακίδες !!!

Ρε σπαρο αν φτιαχνεται με 8 χιλιαρικα π.χ εσυ 8α το χαριζες???
και με 8 παιρνει Ζ4 αν το θελει???

spar@
23-07-12, 02:37
Mε 9 παίρνεις ζ4 ατρακαριστο που θα το προτιμούσα απο ένα ζ4 που έχει φάει καλιμπρα!! Δλδ απο 8 και πολλά ερωτηματικά αν βγει ισιο και σωστό

m-power_01
23-07-12, 04:01
Λυπάμαι που θα στο πω αλλά κάποιοι δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους!
Η διαδικασία δεν είναι ακριβώς έτσι όπως την περιγράφεις.
Ο φανοποιός υποδεικνύει στον πραγματογνώμονα τις ζημιές και την εργασία που πρέπει να κάνει. Όχι σαν κόστος αλλά ονομαστικά. Ο πραγματογνώμονας κάνει τον λογαριασμό με τις ΦΙΞ τιμές που έχουν θεσπίσει οι ασφαλιστικές. Άντε να κάνει καμιά επέμβαση του στυλ πόρτα δεν θα αλλάξεις ,δεν στην δικαιολογώ ,θα την φτιάξεις!
Αυτή είναι η διαδικασία.

Να σου πω τώρα τι γίνεται στην πράξη... Ο φανοποιός ξέρει όλους τους πραγματογνωμονες!
Με άλλους τα πάει καλά, και του κάνουν όλα τα χατιρια και με αυτούς που δεν τα παει καλά τους δαγκώνει. Οι τρόποι για ευνόητους λόγους δεν γράφονται...
Επίσης να έχεις υπόψιν σου, ότι για ζημιές οι οποίες απαιτούν καλιμπρά και μηχανικά όπως ψαλιδια κρεμαγιερα κλπ , ο φανοποιός λέει να μείνει ανοιχτός ο λογαριασμός. Ώστε όταν φέρει το σασι, να παει ευθυγραμμιση να δει αν θέλει τίποτα άλλο πχ

Για αυτό προσοχή σε ποιους εμπιστευστε να σας κάνουν την δουλεια σας. Δεν σας κάνουν μόνο επισκευή , αλλά αναλαμβάνουν να διαπραγματευτούν και με την ασφαλιστική λοιπόν. Για να μην πούμε ότι μερικοί αναλαμβάνουν να το φτιάξουν με δικα τους λεφτα και τρέχουν έπειτα να τα πάρουν απο τις ασφάλειες

katsaraios
23-07-12, 04:10
Mε 9 παίρνεις ζ4 ατρακαριστο που θα το προτιμούσα απο ένα ζ4 που έχει φάει καλιμπρα!! Δλδ απο 8 και πολλά ερωτηματικά αν βγει ισιο και σωστό

Παντως με αυτες τις "συμβουλες" πληγωνεις (χωρις να το θελεις βεβαια) παρα βοηθας την κοπελαthumb
Οι γυναικες δινουν πολυ σημασια στο συναισθηματικο δεσιμο με οτι εχουν στην κατοχη τους (απειρα παραδειγματα)....
Δεν σε βλεπω για Πασαλιμανι:whistle::whistle:

Stunt Mike
23-07-12, 08:10
O M-Power01 εχει δικιο Σασα.Ειτε κατι δεν καταλαβες καλα,ειτε επεσες σε ******-ες....Επισης αν τελικα δεχτεις καποια λεφτα για ολικη,μην στειλεις τ'αμαξακι σου κατευθειαν για ανακυκλωση!Αν εχει ανταλλακτικα που μπορουν να πουληθουν,μεταβιβασε το σ'ενα ξαδερφο/φιλο σου(δεν σου επιτρεπουν να το μεταβιβασεις σε Α' βαθμο συγγενικο προσωπο) ωστε να παρεις τα χρηματα της ασφαλιστικης και μετα πουλα το,κομματι κομματι...

Ptboul
23-07-12, 08:22
Πάντως και στην δική μου περίπτωση το ίδιο είχε συμβεί. Η ασφαλιστική μου έδινε για το αμάξι 1.300¤, η ζημΝιά ξεπερνούσε τα 2.500¤, οπότε το στειλα για ανακύκλωση κ πήρα πενφέ - και έτσι σας γνώρισα..

aristent
23-07-12, 08:33
Πάντως και στην δική μου περίπτωση το ίδιο είχε συμβεί. Η ασφαλιστική μου έδινε για το αμάξι 1.300¤, η ζημΝιά ξεπερνούσε τα 2.500¤, οπότε το στειλα για ανακύκλωση κ πήρα πενφέ - και έτσι σας γνώρισα..

...και καπως ετσι γεμισε και το σουτμποξ με γυμνες!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :thumbsup:

...γεια σου ρε Πανουλη!!!!:thumbsup:

ghost-rider
23-07-12, 08:50
Εαν η ζημια του αυτοκινητου ξεπερνα το ποσο που δινει η ασφαλιστική για την επισκευη του... "Εχει βγει ολικη" που λεμε...

Οποτε παιρνεις τα χρηματα(σαφως ποτε δεν ειναι αρκετα αλλα ειναι κατι), τους δινεις το αμαξι(εδω εχω κενα. Δεν το χω κανει ποτε και δεν ξερω τι ακριβως ισχυει) και βγαινεις για ψωνια.

Θυμαμαι καποια στιγμη που ειχα σωβρακο ενα 214, η ασφαλιστικη δε δικαιολογουσε αντικατασταση πισω φτερων. Μου ελεγε επισκευη φτερων, η ασε το αμαξι παρε 3.000 (τοτε) και τελος. Μπορει να εφταιγε κ ο φαναρτζης που εβγαζε οτι ηθελε εναμιση χιλιαρικο για να παρει και να βαλει πανω το καθε φτερο(κ εννοειτε οτι ηθελε κ αλλα οπως πισω προφυλακτηρας, πισω τραβερσα, πισω καπο κλπ. Χρυσο θα εβγαινε το ροβερακι). Αλλα πρεπει να ηταν τοσο και η μεγιστη ταριφα των ασφαλιστικων(τωρα καπως την εχουν δει ολοι και δουλευουν με την μεγιστη ταριφα οταν πληρωνει ασφαλεια. Απο τον μαστρο Μητσο μεχρι την αντιπροσωπεια. Γι αυτο οταν πληρωνει ασφαλεια καλο ειναι το αμαξι να πηγαινει αντιπροσωπεια).
Τελικα επισκευασα τα φτερα. Χιλιες φορες να τα μην το ειχα κανει.
Αλλη ιστορια ομως αυτο...

sasabmw
23-07-12, 11:43
Το αυτοκινητο το εχει αναλαβει ο θειος μου-φανοποιος και εμπειρογνωμονας στην εθνικη- και θα το φτιαξει οπως ηταν χωρις εγω να πληρωσω. Επρεπε εξ'αρχης να το παω στο θειο το αμαξι αφου επεσα σ'ενα βλακα φανοποιο στη γειτονια μου....Τωρα μιλαει ο θειος. Το αυτοκινητο σκεφτομαι να το κρατησω.

StratosZ4
23-07-12, 11:51
Το αυτοκινητο το εχει αναλαβει ο θειος μου-φανοποιος και εμπειρογνωμονας στην εθνικη- και θα το φτιαξει οπως ηταν χωρις εγω να πληρωσω. Επρεπε εξ'αρχης να το παω στο θειο το αμαξι αφου επεσα σ'ενα βλακα φανοποιο στη γειτονια μου....Τωρα μιλαει ο θειος. Το αυτοκινητο σκεφτομαι να το κρατησω.

Δεν καταλαβαινω γιατι εξαρχης δεν το πηγες εκει......

Ειναι μονο λαμαρινοδουλεια η εχει παρει και μηχανικα μερη?
Ποιο μοτερ εχεις Σασα?

spar@
23-07-12, 14:44
Το αυτοκινητο το εχει αναλαβει ο θειος μου-φανοποιος και εμπειρογνωμονας στην εθνικη- και θα το φτιαξει οπως ηταν χωρις εγω να πληρωσω. Επρεπε εξ'αρχης να το παω στο θειο το αμαξι αφου επεσα σ'ενα βλακα φανοποιο στη γειτονια μου....Τωρα μιλαει ο θειος. Το αυτοκινητο σκεφτομαι να το κρατησω.

o θειος σου ειναι και φανοποιος και εμπειρογνωμονας???

nikos1400
23-07-12, 15:03
και φανοποιος και εμπειρογνωμονας???

Σπυρο και στα Χανια υπαρχουνε τετοιοι.
Τι εννοεις?
Υπαρχει "συγκρουση συμφεροντων" ??
:whistle:

m-power_01
23-07-12, 15:26
Σασα πόσο σου πήρε ο γερανός ;
Επίσης αν μπορείς στείλε μου ένα πμ τα στοιχεία του θείου σου. Θέλω να πάρω μία προσφορά, για μια επισκευή!

spar@
23-07-12, 15:31
Σπυρο και στα Χανια υπαρχουνε τετοιοι.
Τι εννοεις?
Υπαρχει "συγκρουση συμφεροντων" ??
:whistle:

δεν ξερω εγω δεν το εχω ξανακουσει... ειναι σαν να εισαι ελεγκτης ξενοδοχειων και να χεις ξενοδοχειο... ειναι σαν να εισαι εμπειρογνωμονας ιατρικων αποζημιοσεων και να εισαι και χειρουργος μαζι...:th_Laie_67-1:

sasabmw
23-07-12, 16:38
Δεν καταλαβαινω γιατι εξαρχης δεν το πηγες εκει......

Ειναι μονο λαμαρινοδουλεια η εχει παρει και μηχανικα μερη?
Ποιο μοτερ εχεις Σασα?

Δεν το πηγα εξ'αρχης διοτι με εχει εξυπηρετησει αρκετες φορες στο παρελθον χωρις ποτε να μου ζητησει χρηματα και ντραπηκα.....Αν ηξερα ομως οτι θα εμπλεκα δε θα ντρεπομουν.
Μονο λαμαρινοδουλεια ειναι. Το αυτοκινητο κινειται κανονικα αλλα λογο του χτυπηματος το μηχανοστασιο εχει ''μπει'' λιγο. Ειναι ολα μπροστα: Καπω,φτερα,φαναρια,μετωπη,τ ραβερσα,προφυλακτηρας κομπλε,μασκα και καλιμπρα.(συν 2 αεροσακοι)...:shok:
Μ54 μοτερ

aristent
23-07-12, 16:44
Δεν το πηγα εξ'αρχης διοτι με εχει εξυπηρετησει αρκετες φορες στο παρελθον χωρις ποτε να μου ζητησει χρηματα και ντραπηκα.....Αν ηξερα ομως οτι θα εμπλεκα δε θα ντρεπομουν.
Μονο λαμαρινοδουλεια ειναι. Το αυτοκινητο κινειται κανονικα αλλα λογο του χτυπηματος το μηχανοστασιο εχει ''μπει'' λιγο. Ειναι ολα μπροστα: Καπω,φτερα,φαναρια,μετωπη,τ ραβερσα,προφυλακτηρας κομπλε,μασκα και καλιμπρα.(συν 2 αεροσακοι)...:shok:
Μ54 μοτερ

ο δευτερος γιατι ανοιξε?...ειχες συνοδηγο η εκεινο το "κουφο" το κουμπωμα για να μην εχεις προειδοποιηση ζωνης???

Lambros46
23-07-12, 16:49
ο δευτερος γιατι ανοιξε?...ειχες συνοδηγο η εκεινο το "κουφο" το κουμπωμα για να μην εχεις προειδοποιηση ζωνης???

Μήπως ήταν πλαϊνός??

sasabmw
23-07-12, 17:03
Ελα ντε, γιατι ανοιξε(συνοδηγου), ολοι το ιδιο μου ειπαν..αφου δεν καθοταν κανεις δεν επρεπε να πεταχτει. Βεβαια το αμαξι το πηρα μεταχειρισμενο και δεν ξερω αν ο προηγουμενος ειχε κανει καμια μαιμουδια με τους αεροσακους....

aristent
23-07-12, 17:12
Ελα ντε, γιατι ανοιξε(συνοδηγου), ολοι το ιδιο μου ειπαν..αφου δεν καθοταν κανεις δεν επρεπε να πεταχτει. Βεβαια το αμαξι το πηρα μεταχειρισμενο και δεν ξερω αν ο προηγουμενος ειχε κανει καμια μαιμουδια με τους αεροσακους....

...πιθανον για να μην εχει ενοχληση προειδοποιησης ζωνης(ο προηγουμενος ιδιοκτητης) να "εκλεισε" με γεφυρωση το ηλεκτρικο κυκλωμα στο κουμπωμα της ζωνης!!!!

PANOS-E60
23-07-12, 17:18
...πιθανον για να μην εχει ενοχληση προειδοποιησης ζωνης(ο προηγουμενος ιδιοκτητης) να "εκλεισε" με γεφυρωση το ηλεκτρικο κυκλωμα στο κουμπωμα της ζωνης!!!!

μαλλον ο αισθητηρας κατάληψης του καθίσματος συνοδηγού χάλασε και έκαναν αυτο που λες. :thumbsdown:

aristent
23-07-12, 17:22
μαλλον ο αισθητηρας κατάληψης του καθίσματος συνοδηγού χάλασε και έκαναν αυτο που λες. :thumbsdown:

.... εαν το καθισμα "αισθανεται" οτι καθετε καποιος, δεν θα εκανε συνεχεια θορυβο η προειδοποιηση για ζωνη???

εντιτ: τωρα καταλαβα...εννοεις οτι γι'αυτο κανανε αυτην την "πατεντα"

PANOS-E60
23-07-12, 17:27
.... εαν το καθισμα "αισθανεται" οτι καθετε καποιος, δεν θα εκανε συνεχεια θορυβο η προειδοποιηση για ζωνη???

εντιτ: τωρα καταλαβα...εννοεις οτι γι'αυτο κανανε αυτην την "πατεντα"

ειναι ακριβουτσικος ο αισθητηρας φιλαρακο ... thumb

alexk
23-07-12, 17:42
10 σελίδες και δεν έχουμε δει ούτε ΜΙΑ φωτογραφία από το αυτοκίνητο.

Γιατί εγώ αμφιβάλλω ότι η Σάσσα, ο Θείος, το Ζ4 κτλ υπάρχουν.

Eleni
23-07-12, 17:50
.
Μονο λαμαρινοδουλεια ειναι. Το αυτοκινητο κινειται κανονικα αλλα λογο του χτυπηματος το μηχανοστασιο εχει ''μπει'' λιγο. Ειναι ολα μπροστα: Καπω,φτερα,φαναρια,μετωπη,τ ραβερσα,προφυλακτηρας κομπλε,μασκα και καλιμπρα.(συν 2 αεροσακοι)...:shok:
Μ54 μοτερ

Εχει "μπει"????? δηλ??????
μπορεις να βαλεις μια φωτο να καταλαβω τι εννοεις????

GianSap
23-07-12, 17:55
Φίλε μου είναι υπαρκτό πρόσωπο.
Την τράκαρε ο θείος μου και για αυτό γράφτηκα στο φόρουμ για να διαβάσω τι γράφει.
Μάλιστα απο το τράκο έφυγε και ένα καπάκι απο τη ζάντα και το πήρε ο Ζ4DCT που έχει χάσει το δικό του.
https://www.pistonheads.com/pics/news/11412/bmw_z4_2004-L.jpg
Να και το αμάξι.

Σορυ που δεν πόσταρα πιο νωρις αλλα με είχαν απαγάγει οι εξωγήινοι και με άφησαν μόλις τώρα.
Έχασα και τη συνάντηση την παρασκευή.

sasabmw
23-07-12, 18:01
Δε με ενδιαφερει κυριοι αν αμφιβαλετε. Φωτο απο το αυτοκινητο δεν προκειται να δημοσιευτει για ευνοητους λογους. Αν τελικα μπει αγγελια για πωληση ολο και καποιος εξυπνος θα τη χρησιμοποιησει για να ρωτησει: ''Ετσι ηταν το αμαξι σας μανταμ;'' κι αυτο δεν προκειται να γινει ποτε οπως με πληροφορησαν οτι συχνα γινεται.

alexk
23-07-12, 18:15
Δε με ενδιαφερει κυριοι αν αμφιβαλετε. Φωτο απο το αυτοκινητο δεν προκειται να δημοσιευτει για ευνοητους λογους. Αν τελικα μπει αγγελια για πωληση ολο και καποιος εξυπνος θα τη χρησιμοποιησει για να ρωτησει: ''Ετσι ηταν το αμαξι σας μανταμ;'' κι αυτο δεν προκειται να γινει ποτε οπως με πληροφορησαν οτι συχνα γινεται.

Α μάλιστα.
Και το 10+ σελίδες θρεντ θα το εξαφανίσεις και αυτό ?

Άλλωστε, από ότι καταλαβαίνω θα ήθέλες μελλοντικά να το πουλήσεις για ατρακάριστο έτσι (θεωρητικά μιλάω μιας και δεν έχεις Ζ4 από ότι φαίνεται) ?
Εδώ είναι και το πρόβλημα που έχουμε στην Ελλάδα, είμαστε όλοι στην λαμογιά.
Σε θέλω μάγκα να το έλεγες (λέμε άν είχες τώρα τρακαρισμένο Ζ4) ξεκάθαρα, είχε ένα ατύχημα, αυτή ήταν η ζημιά και το επισκεύασα σωστά.

Τέλος πάντων.
Σε αφήνω να συνεχίσεις να δουλεύεις τους συμφορουμίτες.
:hystericalbs1:

sasabmw
23-07-12, 18:19
Α μάλιστα.
Και το 10+ σελίδες θρεντ θα το εξαφανίσεις και αυτό ?

Άλλωστε, από ότι καταλαβαίνω θα ήθέλες μελλοντικά να το πουλήσεις για ατρακάριστο έτσι (θεωρητικά μιλάω μιας και δεν έχεις Ζ4 από ότι φαίνεται) ?
Εδώ είναι και το πρόβλημα που έχουμε στην Ελλάδα, είμαστε όλοι στην λαμογιά.
Σε θέλω μάγκα να το έλεγες (λέμε άν είχες τώρα τρακαρισμένο Ζ4) ξεκάθαρα, είχε ένα ατύχημα, αυτή ήταν η ζημιά και το επισκεύασα σωστά.

Τέλος πάντων.
Σε αφήνω να συνεχίσεις να δουλεύεις τους συμφορουμίτες.
:hystericalbs1:

Σ'ευχαριστω, με υποχρεωνεις. Αντε να δουμε ποτε θα το κανει και το υπολοιπο φορουμ αυτο που ολο ασχολειται μαζι μου αποκλειστικα...

Lambros46
23-07-12, 18:25
Δε με ενδιαφερει κυριοι αν αμφιβαλετε. Φωτο απο το αυτοκινητο δεν προκειται να δημοσιευτει για ευνοητους λογους. Αν τελικα μπει αγγελια για πωληση ολο και καποιος εξυπνος θα τη χρησιμοποιησει για να ρωτησει: ''Ετσι ηταν το αμαξι σας μανταμ;'' κι αυτο δεν προκειται να γινει ποτε οπως με πληροφορησαν οτι συχνα γινεται.

Πέρα από την πλάκα,σκοπεύεις ΑΝ το πουλήσεις να το πουλήσεις για ατρακάριστο??Αν όχι,δεν βλέπω το λόγο που σε ενοχλεί να ανεβάσεις φωτό.

fanisk
23-07-12, 18:27
Αρχιζω να ανησυχω που απαντατε σοβαρα..

nikos1400
23-07-12, 18:36
Φίλε μου είναι υπαρκτό πρόσωπο.
Την τράκαρε ο θείος μου και για αυτό γράφτηκα στο φόρουμ για να διαβάσω τι γράφει.
Μάλιστα απο το τράκο έφυγε και ένα καπάκι απο τη ζάντα και το πήρε ο Ζ4DCT που έχει χάσει το δικό του.
https://www.pistonheads.com/pics/news/11412/bmw_z4_2004-L.jpg
Να και το αμάξι.

Σορυ που δεν πόσταρα πιο νωρις αλλα με είχαν απαγάγει οι εξωγήινοι και με άφησαν μόλις τώρα.
Έχασα και τη συνάντηση την παρασκευή.

:th_Laie_67-1::hystericalbs1:
:hystericalbs1:

spar@
24-07-12, 00:17
Συνοδηγός ήμουν εγώ γι αυτο άνοιξε ο αεροσακος απλά δεν ήθελε να το πει!!

Stunt Mike
24-07-12, 00:39
Συνοδηγός ήμουν εγώ γι αυτο άνοιξε ο αεροσακος απλά δεν ήθελε να το πει!!

Ρε π@@στη Σπυρο παντου χωμενος στα..κολπα εισαι!Τωρα καταλαβα γιατι δεν πατησε καν φρενο η Σασα! :hystericalbs1: :th_Laie_67-1:
Αφηστε βρε το κοριτσι στον πονο του!Την εχετε ζαλισει με τις συνομωσιες σας!Ακομη κι αν ειναι αντρας,τι σας νοιαζει αν εχει ισχυρη επικοινωνια με τη θηλυκη πλευρα του?Πουριτανοι γινατε μου φαινεται....

spar@
24-07-12, 01:11
Mιχαλη προσπαθουμε να φτιαξουμε την ιστορια τωρα...
λοιπον η αληθεια ειναι οτι ημουν στο αυτοκινητο με την Σασα εκεινη την μερα για να μου δειξει εναν περιεργο θορυβο που εφερνε το τιμονι ενα ντουκου-ντουκου, το μοιραιο βραδυ αυτο η Σασα εμφανιστηκε με μινι φουστανακι εφαρμοστο ριγε ασπρο μαυρο, με εβαλε στο αυτοκινητο και κατηφορισαμε στην παραλιακη, σε καποια φαση μου ειπε να σκυψω στα ποδια της να ακουσω το ντουκου ντουκο, σκυβωντας κοιταζωντας λοξα αριστερα με το αριστερο μ ματι συνειδητοποιησα οτι το Σασα βγαινει απ το Βασιλης και ζητησα να κανει στην ακρη για να παρω εγω το αυτοκινητο ωρα 21:43 και οτι γενικα δεν γουσταρω την ολη φαση, 21:51 αρνηθηκε πεισματικα να σταματησει και κατηφοριζοντας την οδο Κ προσπαθησε να μου ξεκουμπωσει το παντελονι οπου εκει δεν προσεξε καλα τον κυριο γερο και 22:02 πεσαμε πανω του! εγω δεν επαθα τιποτα!

GiannisRob
24-07-12, 01:20
...ζητησα να κανει στην ακρη για να παρω εγω το αυτοκινητο ωρα 21:43


...21:51 αρνηθηκε πεισματικα να σταματησει


...22:02 πεσαμε πανω του...

Μιλάμε είχε αργή εξέλιξη το όλο νταλαβέρι!

:D :D

Ιδού η συνέχεια:

22.12 Ο γέρος φώναξε "καλά στραβή είσαι"
22.38 Ο Σπύρος είπε στο γέρο "Εσύ δεν έπρεπε να οδηγείς. Είσαι υποψήφιος πελάτης. Μη σου πω, έπρεπε ήδη να σε 'χω στο μαγαζί"
22.51 Ο γέρος του είπε να πάει στο διάλο

BILL007
24-07-12, 09:55
του είπε να πάει στο διάλο

https://www.fytrakis.gr/images/products/books/thumbnails/9789603293248_500x500_w_7acc6c7364c538cbe3b4ac5476 17faf1.jpg




Φωτο απο το αυτοκινητο δεν προκειται να δημοσιευτει για ευνοητους λογους. Αν τελικα μπει αγγελια για πωληση ολο και καποιος εξυπνος θα τη χρησιμοποιησει για να ρωτησει: ''Ετσι ηταν το αμαξι σας μανταμ;'' κι αυτο δεν προκειται να γινει ποτε οπως με πληροφορησαν οτι συχνα γινεται.

Σωστά σε πληροφόρησαν και δεν βρίσκω λόγο να μην το κάνουμε εφόσον είναι η αλήθεια.
Εδω είναι μια παρέα ανθρώπων που γνωρίζουν και σέβονται την αυτοκίνηση.
Πραγματικά πιστεύεις ότι θα υπήρχε έστω και 1 στο 10000000 να πουλήσεις αμάξι σε γνώστη της μάρκας χωρίς έλεγχο???
Σε κάποιον άσχετο που μπορεί να πάρει γουρούνι στο σακί ίσως...

Απο'κει και πέρα είναι δικό σου ηθικό θέμα αν θα κοιμάσαι καλά τα βράδια εξαπατόντας ένα συνάνθρωπο σου...

Thomelef
24-07-12, 11:10
να μην ξεχάσουν να γυρίσουν και τα χιλιόμετρα μόνο, έτσι ώστε στην αγγελεία του τσίλικου opel Z-calibra4 made by bmw, να υπάρχει και το ανάλογο σχόλιο τύπου, φυλάσεται σε γκαράζ, δεν βγαίνει με βροχή, και έχει 30.000 χιλιόμετρα.

StratosZ4
24-07-12, 11:19
να μην ξεχάσουν να γυρίσουν και τα χιλιόμετρα μόνο, έτσι ώστε στην αγγελεία του τσίλικου opel Z-calibra4 made by bmw, να υπάρχει και το ανάλογο σχόλιο τύπου, φυλάσεται σε γκαράζ, δεν βγαίνει με βροχή, και έχει 30.000 χιλιόμετρα.

Στην ελλαδα σπορ αυτοκινητα με πανω απο 100κ απλα δεν υπαρχουν.
Αφου τα εχουμε μονο για κυριακες και εκδρομες.:hystericalbs1:

StratosZ4
24-07-12, 11:20
Σασα ανταλλασσω τους αεροσακους μου με τους δικους σου.
Ειναι φουσκωμενοι η ξεφουσκωτοι??

StratosZ4
25-07-12, 08:23
Σασα επειδη εγω δεν ειμαι πονηρος και δεν φτιαχνω σεναρια με το μυαλο μου, θα μπορουσες να μου πεις αν εχεις τα βασικα η τα μπακετ καθισματα και σε τι χρωμα?

spar@
30-07-12, 15:59
Έχω εντοπίσει το αυτοκίνητο της σασας

spar@
30-07-12, 17:13
το αυτοκινητο ειναι σε φανοποιο στον Πειραια εχω και φωτογραφιες....

hades7
30-07-12, 17:20
Η βάλε η σωπενε

spar@
30-07-12, 17:30
εχω και το δικο σου αλλα σωπαινω!!!!

spar@
30-07-12, 17:37
https://i1050.photobucket.com/albums/s420/nekro8aftis/IMG_0496.jpg


ειμαι καλος ρεπορτερ?

spar@
30-07-12, 17:49
εχω και συνεντευξη απο τον μαστορα.... εχω πολυ υλικο!
αλλα θα ηθελα να μου δωσει το οκ η Σασα πρωτα

aristent
30-07-12, 17:56
εχω και συνεντευξη απο τον μαστορα.... εχω πολυ υλικο!
αλλα θα ηθελα να μου δωσει το οκ η Σασα πρωτα

...οταν λες απο τον μαστορα???......:
https://www.spirithalloween.com/images/spirit/products/interactivezoom/processed/01065879.interactive.a.jpg

StratosZ4
30-07-12, 18:02
https://i1050.photobucket.com/albums/s420/nekro8aftis/IMG_0496.jpg


ειμαι καλος ρεπορτερ?

:hystericalbs1::hystericalbs1:
πεθαινω!!

StratosZ4
30-07-12, 18:02
δωσε τελος στην αγωνια

BILL007
30-07-12, 19:36
εχω και συνεντευξη απο τον μαστορα.... εχω πολυ υλικο!
αλλα θα ηθελα να μου δωσει το οκ η Σασα πρωτα

αχχαχαχαχαχαχαχαχααχ!!!!:th_La ie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

StratosZ4
30-07-12, 19:56
Σπυρο κακως ανεβασες φωτο.
Αν ειναι αυτο τζαμπα θα εκτεθει η κοπελα αν το πουλησει.

Αν αλλαχτουν ολα τα πανελ παντως εχει πιθανοτητες να παραμεινει και αβαφο

spar@
30-07-12, 20:14
Σπυρο κακως ανεβασες φωτο.
Αν ειναι αυτο τζαμπα θα εκτεθει η κοπελα αν το πουλησει.

Αν αλλαχτουν ολα τα πανελ παντως εχει πιθανοτητες να παραμεινει και αβαφο

ναι οντως δεν θα μπορει να το πουλησει...
1ον ειναι μοναδικο
2ον προσπαθησε να το κρυψει απ την πρωτη στιγμη ανοιγωντας θρεντ..
περιμενω το οκ απ την Σασα να βαλω το αποκαλυπτικο βιντεο του θειου της

Kostas_1
30-07-12, 20:15
Δεν ειναι αυτο.

Αυτο εχει ζαντες απο 2λιτρο

spar@
30-07-12, 20:17
καρχαρια οι ζαντες αυτες μπηκαν για μετακινηση...το ιδιο ρωτησα και εγω και μου απαντησε ο μαστορας...
τι ηθελες ρε μεγαλε να του βαλω μπεμπεες για να το τσουλησω??

Kostas_1
30-07-12, 20:24
https://www.youtube.com/watch?v=sF-gGh8YTnc

StratosZ4
30-07-12, 20:25
καρχαρια οι ζαντες αυτες μπηκαν για μετακινηση...το ιδιο ρωτησα και εγω και μου απαντησε ο μαστορας...
τι ηθελες ρε μεγαλε να του βαλω μπεμπεες για να το τσουλησω??

την απαντηση ετοιμη την εχεις!!

spar@
30-07-12, 20:29
την απαντηση ετοιμη την εχεις!!

αφου τα ρωτησα ολα... και πως εγινε και ολα...
και ο γερακος δεν εφταιγε.... αλλιως ηταν τα πραγματα!