PDA

Επιστροφή στο Forum : Isle of Man



kloukakis
07-11-11, 20:14
:shok: :shok: :shok: :shok: :shok:


https://www.youtube.com/watch?v=AxHzwWndtvk

stef
07-11-11, 20:19
ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΓΡΑΦΗΜΑ!!!!
Καλά να πάθουν, να σκοτωθούν και να πλαντάξουν
Δεν πάνε καλά τα τυπάκια!

Stamatis
07-11-11, 20:29
ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΓΡΑΦΗΜΑ!!!!
Καλά να πάθουν, να σκοτωθούν και να πλαντάξουν
Δεν πάνε καλά τα τυπάκια!
μην ξηγιέσαι έτσι.

Isle of Man.

Stamatis
07-11-11, 20:35
Μερικες φορες σκεφτομαι πως ειναι καλυτερα να φυγεις μεσα σε μια εκρηξη αδρεναλινης παρα πανω στο γραφειο.
Αλλες παλι σκεφτομαι οτι θελω να γερασω για να ζησω πιο πολλες εικονες.
Το θεμα ειναι πως καθε φορα που σκεφτομαι κατι σαν το ΜΑΝ με βασανιζει ο φοβος του θανατου.
Αρα μαλλον δεν θα σκοτωθω στο νησι κανοντας οτι μου αρεσει, γιατι για να το σκεφτομαι, δεν μου αρεσει τοσο ωστε να μην το σκεφτομαι.
Αν το χαρηκανε, μαγκια τους και καλο δρομο να εχουνε.
Αν ηταν στην κατηγορια μου, μακαρι να ειχαν την περιφημη δευτερη ευκαιρια.
Αλλα αυτες ειναι οι επιλογες.
Rewind δεν εχει η πουτανα η αληθεια.

Αυτό είχε δηλώσει ο πρόεδρος ενός άλλου φόρουμ.
Και κάπου στο βάθος συμφωνώ μαζί του.

stef
07-11-11, 20:39
μην ξηγιέσαι έτσι.

Isle of Man.

Απλά το ανέφερα γιατί είναι πάρα πολύ επικίνδυνο αυτό που κάνουν
Παίζουν την ζωή τους κορώνα γράμματα!

Stamatis
07-11-11, 20:42
Απλά το ανέφερα γιατί είναι πάρα πολύ επικίνδυνο αυτό που κάνουν
Παίζουν την ζωή τους κορώνα γράμματα!

το ξέρω και συμφωνώ μαζί σου.

Αν θες να ανατριχιάσεις δες αυτό


https://www.youtube.com/watch?v=aqVvQ412Cn8&feature=related

εγώ το βλέπω που και που και σκέφτομαι rewind όλη τη ζωή μου.

δεν τους θαυμάζω, νομίζω ότι είναι "αρρώστια", αλλά δεν μπορώ να σταματήσω να το βλέπω....

Monsta
07-11-11, 20:42
Στεφάκο πας καλά αγορίνα ? Έχεις ιδέα τι βλέπεις ?

Πάρτο πίσω αυτό που είπες.

Τεράστιο respect και ΤΕΡΑΣΤΙΑ balls έχουν τα παλικάρια.

stef
07-11-11, 20:46
Βρε ξέρω πολύ καλά τι λέω!!!
Τον ξέρω τον αγώνα, απλά εμένα συγγνώμη αλλά το έχω νομίζω ξαναδηλώσει:
Οι μηχανές με φοβίζουν πάρα πολύ
Είσαι ΑΜΕΣΑ εκτεθιμένος στον κίνδυνο βρε παιδιά.
Τι να κάνω να μην πω την άποψή μου?

Stamatis
07-11-11, 20:47
Στεφάκο πας καλά αγορίνα ? Έχεις ιδέα τι βλέπεις ?

Πάρτο πίσω αυτό που είπες.

Τεράστιο respect και ΤΕΡΑΣΤΙΑ balls έχουν τα παλικάρια.

δεν χρειάζεται να το πάρει πίσω ρε
μουρλοί είναι.
στο μέσο όρο της παλαβομάρας χτυπάνε οι τύποι.
Δεν υπάρχει λογικος άνθρωπος που θα πεί: ΟΚ το ευχαριστήθηκαν.
Adrenaline Junkies με προδιαγεγραμμένο τέλος είναι.

Αλλά ωραίοι μουρλοί.
(για εμας που τα κοιτάμε απο το γιουτουμπ)

mse36
07-11-11, 20:49
O σκοπός ποιος είναι? Ποιος θα σκοτωθεί πιο εντυπωσιακά? :shok::shok::shok:

Stamatis
07-11-11, 20:51
O σκοπός ποιος είναι? Ποιος θα σκοτωθεί πιο εντυπωσιακά? :shok::shok::shok:
Πουρές εις μήκος.
Οποιος αφήσει το μεγαλύτερο στίγμα στο χώρο κερδίζει.

(μα ρε χριστιανέ μου και εσύ, όλα τα ωραία τωρα που μου τελείωσαν τα θενς τα ρίχνεις?)

Kostas_1
07-11-11, 20:57
Μαλλον θα συμφωνησω με την προσεγγιση του Στεφ. Ισως οχι με το πως ακουγεται το "καλα να παθουν", αλλα ρε παιδι μου ελεος, φοβηθηκα ακομη και να τα βλεπω.

ΥΓ Σταματη τωρα πρεπει να εχεις θενκς :)

Stamatis
07-11-11, 20:59
οχι δεν έχω ακόμα Κώστα.

Stunt Mike
07-11-11, 21:01
Πιστευω οτι ολοι εμεις οι adrenaline junkies εχουμε περασει μια περιοδο της ζωης μας που βρισκαμε ρομαντικο και απολυτη μαγκια να ''φυγουμε'' απ'την ζωη κανοντας αυτο που αγαπουμε περισσοτερο....Θεαματικα,με πρωτοσελιδο αν γινεται,αφηνοντας το στιγμα του επαναστατη,του ανικητου,του ανυποτακτου στο κοινωνικο γιγνεσθαι.....Μεγαλωνοντας σιγα σιγα ανακαλυπτεις ποσο βλακωδης ειναι αυτη η επιθυμια,ποσα ομορφα πραγματα μπορεις να νιωσεις ακομη περαν της ταχυτητας....Οταν πλεον κανεις και οικογενεια,σε νοιαζει να ζησεις οσο περισσοτερο γινεται!

pilot
07-11-11, 21:01
την ταινία με το ΤΤ την είδατε?

Stamatis
07-11-11, 21:04
την ταινία με το ΤΤ την είδατε?

ναι.... :eek:

pilot
07-11-11, 21:09
Βρε ξέρω πολύ καλά τι λέω!!!
Τον ξέρω τον αγώνα, απλά εμένα συγγνώμη αλλά το έχω νομίζω ξαναδηλώσει:
Οι μηχανές με φοβίζουν πάρα πολύ
Είσαι ΑΜΕΣΑ εκτεθιμένος στον κίνδυνο βρε παιδιά.
Τι να κάνω να μην πω την άποψή μου?

σεβαστό αυτό αλλά δεν νομίζω πως μπορείς να εύχεσαι τον θάνατο αυτών που τις καβαλάνε..

pilot
07-11-11, 21:17
ναι.... :eek:

νομίζω πως βγαίνουν κάποια συμπεράσματα για την ψυχολογία των αναβατών.. ξέρουν ότι είναι τρομερά επικίνδυνο, αν θυμάμαι καλά η διαδρομή ''διεκδικεί'' 5 θανάτους ανά χιλιόμετρο, αλλά όλοι τους δεν έβλεπαν την ώρα να ξανατρέξουν.. σίγουρα είναι ''ψυχάκιδες'' αν μου επιτραπεί αλλά τους καταλαβαίνω σε ένα τοοοοοοσο δα μικρο ποσοστό..και εγώ όταν ανεβαίνω στην μηχανή νοιώθω άτρωτος.. είναι παντελώς λάθος(ηλίθιο μάλλον) αλλά έτσι είναι.. έχω χτυπήσει 3 φορές σοβαρά και πάλι ώρες ώρες το γκάζι κολλάει στο στοπ και έχω την εντύπωση πω δεν ξαναπάθω ποτέ τίποτε.. βασικά δεν σκέφτομαι καν ότι μπορεί να γίνει η στραβή...δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω..

Stamatis
07-11-11, 21:24
νομίζω πως βγαίνουν κάποια συμπεράσματα για την ψυχολογία των αναβατών.. ξέρουν ότι είναι τρομερά επικίνδυνο, αν θυμάμαι καλά η διαδρομή ''διεκδικεί'' 5 θανάτους ανά χιλιόμετρο, αλλά όλοι τους δεν έβλεπαν την ώρα να ξανατρέξουν.. σίγουρα είναι ''ψυχάκιδες'' αν μου επιτραπεί αλλά τους καταλαβαίνω σε ένα τοοοοοοσο δα μικρο ποσοστό..και εγώ όταν ανεβαίνω στην μηχανή νοιώθω άτρωτος.. είναι παντελώς λάθος(ηλίθιο μάλλον) αλλά έτσι είναι.. έχω χτυπήσει 3 φορές σοβαρά και πάλι ώρες ώρες το γκάζι κολλάει στο στοπ και έχω την εντύπωση πω δεν ξαναπάθω ποτέ τίποτε.. βασικά δεν σκέφτομαι καν ότι μπορεί να γίνει η στραβή...δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω..

been there, done that.

τώρα πιά, αρκούμαι στο να τα βλέπω στο βίντεο...

stef
07-11-11, 21:24
Μαλλον θα συμφωνησω με την προσεγγιση του Στεφ. Ισως οχι με το πως ακουγεται το "καλα να παθουν", αλλα ρε παιδι μου ελεος, φοβηθηκα ακομη και να τα βλεπω.

ΥΓ Σταματη τωρα πρεπει να εχεις θενκς :)

Έχεις δίκιο και ίσως υπερέβαλα επηρεασμένος από το βίντεο
Απλά είναι συνειδητοποιημένοι οι τύποι...

oldcarskickass
07-11-11, 21:34
Ρε παίδες δε νομίζετε ότι είναι τραγικό το να κρίνουμε ένα ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ γεγονός και μάλιστα τη στιγμή που οι περισσότεροι από εμάς έχουμε κάνει μαλακίες σε ΑΝΟΙΧΤΟΥΣ δρόμους ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ εξοπλισμό ασφαλείας πέρα από τις ζώνες;

Και 5 και 10 θάνατοι το χιλιόμετρο, τουλάχιστον είναι θάνατοι ανθρώπων που ήξεραν που πάνε και με τι έχουν να κάνουν, και έλαβαν μέτρα ώστε να μην είναι και τόσο πιθανό να τραυματιστεί κάποιος που ΔΕΝ συμμετέχει.
Στο μαλιακό πόσους έχει δλδ; Μέσα στις πόλεις; Δλδ όταν φτάνετε μαλιακό ή τέμπη τι κάνετε; Διακτινίζεστε;

fanisk
07-11-11, 21:38
Isle of Man.. οταν κατεβεις απο τη σελα τα @@ σου πρεπει να ζυγιζουν 100 κιλα το καθενα. Αν ειχα 5-6 ζωες ευχαριστως να θυσιαζα τη 1 :th_Laie_67-1:

BILL007
07-11-11, 21:45
O σκοπός ποιος είναι? Ποιος θα σκοτωθεί πιο εντυπωσιακά? :shok::shok::shok:

Σύγχρονο Κολοσσαίο...Απλά... :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Ωραία η ταχύτητα,ωραία όλα και άγια,αλλά αυτός είναι διαγωνισμός θανάτου...Οχι αγώνας ταχύτητας

fanisk
07-11-11, 21:49
Γιατι σκατε, αφου δεν πανε με το ζορι? :think:

Thomelef
07-11-11, 21:53
μεγάλη τρέλα ο συγκεκριμένος αγώνας...όλοι οι τρελοί μαζεύονται εκεί. κάτι σαν
συνέδριο των τρελών θα μπορούσαμε να το πούμε...προσωπικά πιστεύω, πως δεν
υπάρχει ωραιότερο πράγμα απο την ζωή, και είναι μεγάλη βλακεία να παίζεις με
50% πιθανότητα να μην τερματίσεις ποτέ αυτό τον αγώνα...επίσεις κατά την γνώμη
μου, τέτοιου είδους εκδηλώσεις με τόσα ατυχήματα, θα έπρεπε να καταργούνται,
άσχετα με το γεγονός ότι πολοί δεν θα συμφωνήσετε μαζί μου.

nikos1400
07-11-11, 22:03
Ειναι τρελα._
Οποιος ξεπερασει αυτη τη φαση της ζωης του χωρις σοβαρη 'γρατζουνια' ειναι τυχερος.

Μετα, συνεχιζεις να 'θελεις' αλλα το μυαλο ειναι αρκετα δυνατο να σε κρατησει μακρια.

Και μπορεις να βρεις αλλες 'εναλλακτικες' της μηχανοκινησης, οπως πχ. καποιο Ε30 335, Μ3Ε46 κλπ.
:original:

nfot
07-11-11, 22:10
Θελει μια δοση διαστροφης, μαζοχισμου, ψυχοπαθιας κτλ η παραπανω διαδρομη.
Αλλα και το να ανεβεις στο Εβερεστ ή να διασχισεις τη ζουγκλα του Αμαζονιου ή το Β. Πολο δε θελει; Απλα ειναι πως τη βρισκει κανεις.
Δε θα το εκανα ποτε, λογω φοβου, αλλα οποιος το κανει μπορει καλλιστα να πει οτι εχει "τρεξει παρεα με το θανατο".

Dr. Yamastura
07-11-11, 22:18
Και αν δεν σκοτωθείς??
Εκεί αρχιζουν τα δύσκολα...

pilot
07-11-11, 22:19
Και αν δεν σκοτωθείς??
Εκεί αρχιζουν τα δύσκολα...

.. μεγάλη κουβέντα..

race850i
07-11-11, 22:37
Εχασα 1 χρονο απο την ζωη μου στα 18 μου, 1 χρονο με νοσοκομεια,αξωνικες,κρεββα τι και πατεριτσες.
Ολο αυτον τον χρονο ονειρευομουν μονο ενα GSXR 750 η ενα ΤΤ 600 της εποχης τοτε με νικελα και τις λοιπες παπαριες.
Επανω στη μηχανη ενιωθα οτι μπορω να περασω απο τοιχο,ολη την ημερα στους δρομους με την ταυτοτητα δαγκωμενη.

Ωραια χρονια,τα νοσταλγω ακομα. Η φραση του Νικου τα λεει ολα, ακομα θελω με τρωει καθε βραδυ να σηκωθω ενα πρωι και να αγορασω μηχανη αλλα εχω 2 παιδια και ευτηχως Internet για να μπορω να τα βλεπω τουλαχιστον.

katsaraios
07-11-11, 22:45
εγω προτιμω τον ασφαλη "τρελο" μου διωχνει το αγχος


https://www.youtube.com/watch?v=30Hp4IaODqs

Stunt Mike
07-11-11, 22:54
Να και μια παραλιγο στουκα στο Isle of Man του Mark Higgins
https://www.youtube.com/watch?v=9jSYiU-JdRw

Dr. Yamastura
07-11-11, 23:15
Δύο σε ένα!! Και bmw και Higgins!!

https://www.youtube.com/watch?v=bczkJWjtCsc

Nick bmwlover
07-11-11, 23:39
Να και μια παραλιγο στουκα στο Isle of Man του Mark Higgins https://www.youtube.com/watch?v=9jSYiU-JdRw

"Καποιος" τον βοηθησε να το κρατησει εκει...

fanisk
07-11-11, 23:46
Ο συνοδηγος χεστηκε πανω του??? Οσο παλευε ο αλλος, δεν εβγαλε αχνα :hystericalbs1:

chrisgiapz3
07-11-11, 23:52
το μισό θάρρος και τρέλα τους να είχα...
:shok::shok::shok:

sierra
08-11-11, 00:18
Παιδιά σε αυτό το νησί έχει πάει κουμπάρος του γιού μου και μου έχει πει ότι για αυτούς που τρέχουν εκεί είναι γιορτή. Το ευχαριστιούνται. Αυτός έκανε αυτή την διαδρομή με την δικιά του KAWASAKI και ξετρελάθηκε. Εμένα πάντως μου αρέσει να τους βλέπω απο εδώ, στην ηλικία που είμαι. Τώρα όταν ήμουν νέος ίσως να μου άρεσε να έτρεχα εκεί. Πάντως αυτοί εκεί έχουν ψυχή... thumb

kloukakis
08-11-11, 20:28
δεν ξέρω βρε παιδιά και εγώ σαν αρρώστια τη βλέπω τη φάση αυτή. Το βίντεο είναι ανατριχιαστικό! Προσωπικά προσπαθώ να μην κολλήσω με τις μηχανές γιατι πιστεύω πως οι μέρες μου θα είναι μετρημένες, αλλά σκέφτομαι οτι ακόμα και με τα αμάξια δεν είναι λίγοι αυτοί στο δρόμο που θα έχουν πει και για μας οτι οι μέρες μας είναι μετρημένες. Δλδ όπως εμας μας φαίνεται υπερβολικό αυτό, έτσι και κάποιοι άλλοι έχουν πει το ίδιο για εμας...

Stunt Mike
08-11-11, 20:58
δεν ξέρω βρε παιδιά και εγώ σαν αρρώστια τη βλέπω τη φάση αυτή. Το βίντεο είναι ανατριχιαστικό! Προσωπικά προσπαθώ να μην κολλήσω με τις μηχανές γιατι πιστεύω πως οι μέρες μου θα είναι μετρημένες, αλλά σκέφτομαι οτι ακόμα και με τα αμάξια δεν είναι λίγοι αυτοί στο δρόμο που θα έχουν πει και για μας οτι οι μέρες μας είναι μετρημένες. Δλδ όπως εμας μας φαίνεται υπερβολικό αυτό, έτσι και κάποιοι άλλοι έχουν πει το ίδιο για εμας...

Οι δικιες σου μερες ειναι μετρημενες ρε!!:ranting2: Εμεις προσεχουμε,δεν οδηγουμε σαν κανιβαλοι!:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

xxxvagos
08-11-11, 21:39
"οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται"
επισης
"-αδεια εχεις? -οχι,-διπλωμα εχεις? -οχι, -ε τι εχεις? -καλη πρωτη!!"

εμενα αυτα μου μειναν ως easy rider και κατι γρατζουνιες και σπασιματα που δοξα τον θεο δε τα λογαριαζω

εκει παει οποιος θελει να ξεπερασει τον εαυτο του (οποιος ξερει, ξερει!!)..σε καθε τομεα οταν πας να ξεπερασεις τον εαυτο σου ή τον ξεπερνας ή τον χανεις

καθε αλλη κριση περα απο ενα μεγαλο μπραβο πιστευω οτι ειναι αδικη!!

z3 2.2
08-11-11, 22:04
αυτο που μου αρεσει σε αυτον τον αγωνα ειναι οτι υπαρχει μια διαχυτη αλητεια και παρα πολυ θρασος.
πολυ θα ηθελα να οδηγησω σε αυτην τη διαδρομη.
μηχανακι,αυτοκινητο το ποδηλατο μου,αργα,γρηγορα....οτι να ναι.

Υ.Γ. Σταματη το βιντεακι τα σπασε.πολυ καλο

Thomelef
08-11-11, 22:23
"οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται"
επισης
"-αδεια εχεις? -οχι,-διπλωμα εχεις? -οχι, -ε τι εχεις? -καλη πρωτη!!"

εμενα αυτα μου μειναν ως easy rider και κατι γρατζουνιες και σπασιματα που δοξα τον θεο δε τα λογαριαζω

εκει παει οποιος θελει να ξεπερασει τον εαυτο του (οποιος ξερει, ξερει!!)..σε καθε τομεα οταν πας να ξεπερασεις τον εαυτο σου ή τον ξεπερνας ή τον χανεις

καθε αλλη κριση περα απο ενα μεγαλο μπραβο πιστευω οτι ειναι αδικη!!

και λίγα λές για την ηλικία σου...σε 10 χρονάκια, αν μπορείς κράτα κάπου αυτό που
μόλις έγραψες, και όταν το ξαναδιαβάσεις τότε, θα πείς...τι μ@λ@κίες έλεγα όταν
είμουν 20άρης...δεν το λέω ειρωνικά, απλά μου θύμισες κάποιον...thumb

super duper
08-11-11, 23:34
οντως σεβασμος στα τυπακια αυτα.

ειμαι με τα μπουνια μηχανοβιος και οταν μου δινετε η ευκαιρια κανω το χομπυ μου οσο το δυνατον σε ελεγχομενο περιβαλλον.

συμφωνω με τον στεφ για τον κινδυνο ομως ειναι αρρωστια

πανατ φιλικα






Στεφάκο πας καλά αγορίνα ? Έχεις ιδέα τι βλέπεις ?

Πάρτο πίσω αυτό που είπες.

Τεράστιο respect και ΤΕΡΑΣΤΙΑ balls έχουν τα παλικάρια.

valerios2000
21-06-12, 16:58
https://www.youtube.com/watch?v=AxHzwWndtvk&feature=youtu.be

απιστευτος ρυθμος κ ταχυτητες που μονο ορισμενα καλα κομματια της σειρας Χ της BMW μπορουν να ακολουθησουν
πχ ενα Χ3 2.0i

Panos 316T
21-06-12, 17:11
Βαλεριε πολυ φαρμακι ρε αδερφε μου, why?

Οι τυποι καμικαζι, αυτο ειναι που λεμε με την ταυτοτητα στο στομα!

m-power_01
21-06-12, 17:15
Βαλεριε πολυ φαρμακι ρε αδερφε μου, why?



Θα έχει τραυματικές εμπειρίες...:th_Laie_67-1:

Ωραίο το βιντεο πάντως

panose30
21-06-12, 17:22
ωραιος τροπος να αυτοκτονησεις !!

steliosm46
21-06-12, 17:32
o άλλος έκανε βουτιά στο μαντρί πάνω στην στροφή!!

tokiko
21-06-12, 18:01
Το έχουμε ξανασυζητήσει νομίζω...

Stamatis
21-06-12, 21:48
Το πως γουστάρει να φύγει ο καθένας, απο τη στιγμη που δεν παίρνει κανένα στο λαιμό του, είναι καθαρά θέμα επιλογής και απόφασης.
Αλλος τα τινάζει πίσω απο ένα γραφείο στο απόλυτο τίποτα για το απόλυτο τίποτα και άλλος γίνεται χίλια κομμάτια σε μια κλειστή δεξιά με ανάποδη κλίση.

ALL I HEARD WAS THE SOUND OF THUNDER FROM BIG CLANKIN' BALLS OF STEEL.....!!!

MIKEN636
21-06-12, 23:09
ειναι τελειως διαφορετικος ο κοσμος της μηχανης...

pilot
22-06-12, 01:36
''Μοτοσικλετιστές... περίεργος και υπέροχος κόσμος.

Μερικά χρόνια πριν ο μπαμπάς ενός από εμάς που δεν υπάρχει πια, ο μπαμπάς
ενός αγγέλου με το νούμερο 24 στο φέρινγκ και στη καρδιά, μας περιέγραψε έτσι…
«…Μου είχε μιλήσει πολύ για σας αλλά για να πω την αλήθεια δεν έδωσα και πολύ βάση. Εκείνος όμως που ήταν μεγάλος ξεροκέφαλος σας σύστησε έναν προς ένα. Όλους αυτούς τους νέους που γνώρισα θα μπορούσα να τους αγκαλιάσω και να τους φιλήσω σαν να ήταν δικά μου παιδιά. Βυθισμένοι μέσα στις μαύρες δερμάτινες φόρμες τους με τα φανταχτερά τους κράνη, όλοι τους αληθινοί σκληροί άντρες! Μια παρέα που στο δρόμο δε κατεβάζει ποτέ το βλέμμα.

Αν όμως κάποιος σηκώσει τις μαύρες ζελατίνες που θυμίζουν Αρειανούς, θα δει ένα ζευγάρι υπέροχα καθαρά μάτια, πρησμένα από αληθινά δάκρια, που μέσα τους
μπορείς να βυθιστείς και να φτάσεις μέχρι τη ψυχή, διαπιστώνοντας πόσο καθαρή είναι! Βγάλτε τους τη φόρμα και θα ανακαλύψετε ότι μέσα της κρύβονται μεγάλα παιδιά ερωτευμένα με τη ζωή, ερωτευμένα με τα Σαββατοκύριακα τα γεμάτα μπριζόλες και λουκάνικα, αλλά ακόμα με την ανάγκη του πατέρα και της μητέρας,
όταν η ζωή τους παίζει σκληρά…»

Λένε ότι κάθε φορά που καβαλάμε, στη σέλα μαζί μας ανεβαίνουν άγγελοι και διάβολοι… Είναι αλήθεια!
Αντιπροσωπεύουν αυτή τη διπολικότητα που κάνει τον κόσμο μας να ζει γεμάτο από συναισθήματα, τόσο έντονα που μερικές φορές νομίζεις ότι η καρδιά θα πεταχτεί έχω από τα στήθια και θα αρχίσει να τρέχει μόνη της ουρλιάζοντας!
Διάβολοι που μας γυρνάνε το καρπό με τρόπο πολλές φορές παράλογο και βίαιο,
με την αδρεναλίνη φτάνει κατευθείαν στο μυαλό, αφήνοντας σε να τρέμεις για ατελείωτα δευτερόλεπτα...

Άγγελοι που έχουν το πρόσωπο και τη φωνή όλων αυτών που δεν είναι πια μαζί μας, όλων αυτών που αγαπήσαμε, όλων των φόβων μας και των εμπειριών μας που φτιάχτηκαν απ΄ τα σπασμένα κόκαλα μας.
Ναι είναι αλήθεια, με τη μοτοσικλέτα μπορείς να σκοτωθείς!
Συμβαίνει, μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε από μας και μπορεί να χτυπήσεις, να πονέσεις (και πονάει πολύ), είναι όμως αλήθεια ότι η ζωή μετασχηματίζεται σε υπέροχες αναμνήσεις, σε στιγμές αιώνιες, σε γέλια τόσο δυνατά που μπορούν να φέρουν τον ήλιο ακόμα και σε μια κρύα βροχερή μέρα του Νοέμβρη. Μιλήστε με τον καθένα από μας και πείτε του να σας διηγηθεί μια βόλτα που έκανε, ένα ανέκδοτο, μια στροφή και χαθείτε μέσα σε εκείνο το βλέμμα που πετάει σπίθες, μέσα στα γέλια και τα χαμόγελα που αβίαστα χαράζουν το μέτωπο και το πρόσωπο.
Μιλήστε στον καθένα από μας και ρωτήστε τον, τι θα απογίνει την ημέρα που θα αναγκαστεί να παραιτηθεί από αυτό του το πάθος και ετοιμασθείτε να ακούσετε τη κραυγή της σιωπής, να δείτε το παιδικό βλέμμα να χάνεται και τη θέση του να παίρνει το βλέμμα του ναυτικού που ζει στη στεριά ή του πιλότου δεμένου στη γη!

Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…

Αν ακόμα δεν έχετε καταλάβει… Αφήστε το, δε θα καταλάβετε ποτέ…
Μα αν αύριο τύχει να πάτε στη θάλασσα με το αμαξάκι σας και την οικογένεια σας
και δείτε το γιο σας να χαιρετάει μέσα από τ' αμάξι έναν από μας σα τρελός, μη προσπαθήσετε να καταλάβετε ούτε κι αυτόν!
Το παιδί μέσα από το υποσυνείδητο του, βλέπει σε μας αυτή τη σπίθα που εσείς δεν ήσασταν ικανοί να του γεννήσετε. Κι αν δείτε το μοτοσικλετιστή να ανταποδίδει το χαιρετισμό… δεν υπάρχει τίποτε το περίεργο.
Οι άγγελοι στη γη χαιρετιούνται πάντα, μα όποιος έχασε τα φτερά του το έχει ξεχάσει προ πολλού !

Μοτοσικλετιστές... περίεργος και υπέροχος κόσμος.
Ευτυχής να είμαι ένας απ αυτούς.''

Από forum μοτοσυκλέτας που είμαι μέλος χρόνια..thumb

pilot
22-06-12, 01:44
Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί…



Θα σταθώ σε αυτό(μπορεί να ακούγεται... μακάβριο σε κάποιους) και θα πω κάτι που έχω ξαναπεί: Οι 4 ρόδες ταξιδεύουν το κορμί, οι 2 ρόδες ταξιδεύουν την ψυχή!

Ίσως πολλοί δεν μπορούν να το καταλάβουν, αλλά αν ζήσεις με μια μοτοσυκλέτα, αν ταξιδέψεις παρέα με άλλους, να νιώσεις τον αέρα, να μυρίσεις, να δεις τοπία πάνω από την σέλα, θα δεις οτι δεν υπάρχει επιστροφή!

και ένα βιντεάκι από την παρέα μου... ίσως το έχω ξαναβάλει αλλά δεν πειράζει.

https://www.youtube.com/watch?v=G6Np0YJ32Bw