PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή Ελαστικών RUN FLAT



veliopou
20-06-12, 12:01
Καλησπέρα παιδιά, έχω την Ε87 LCI 122 PS και φοράω εργοστασιακή ζάντα 7χ17 με ελαστικά 205/50/17. Λόγω του ότι θέλω να αλλάξω τα ελαστικά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάω χωρίς κανένα πρόβλημα στην διάσταση 225/45/17. χωράει στην ζάντα μου ή θα έχω κάποιο πρόβλημα. Ο λόγος που θέλω να το κάνω είναι ότι βρίσκω πολύ πιο έυκολα ελαστικά και σε καλύτερη τιμή. Να σας ρωτήσω επίσης ποια ελαστικά run flat και μόνο run flat (δεν θέλω να βάλω συμβατικά) μου προτείνετε σε αυτές τις διαστάσεις.
ψήνομαι για το bridgestone s001 αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες - προτάσεις για ελαστικά
ευχαριστώ

StratosZ4
20-06-12, 12:11
Καλησπέρα παιδιά, έχω την Ε87 LCI 122 PS και φοράω εργοστασιακή ζάντα 7χ17 με ελαστικά 205/50/17. Λόγω του ότι θέλω να αλλάξω τα ελαστικά θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάω χωρίς κανένα πρόβλημα στην διάσταση 225/45/17. χωράει στην ζάντα μου ή θα έχω κάποιο πρόβλημα. Ο λόγος που θέλω να το κάνω είναι ότι βρίσκω πολύ πιο έυκολα ελαστικά και σε καλύτερη τιμή. Να σας ρωτήσω επίσης ποια ελαστικά run flat και μόνο run flat (δεν θέλω να βάλω συμβατικά) μου προτείνετε σε αυτές τις διαστάσεις.
ψήνομαι για το bridgestone s001 αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες - προτάσεις για ελαστικά
ευχαριστώ

μπορεις να βαλεις 225/45 σε 7αρα ζαντα. εχω ακριβως την ιδια διασταση (7x17-225/45).

Το Ζ4 ειχε τα re050a επισης της bridgestone.δεν τα φορεσα πανω απο μηνα αλλα μου αφησαν καλες εντυπωσεις.
Ηταν καλα σε αισθηση και δεν εκαναν ιδιαιτερο θορυβο, μπορω να πως πως ειχαν καλη ποιοτητα κυλισης.

πιο ελαστικο εχεις εσυ στο μυαλο σου?

veliopou
20-06-12, 12:31
[QUOTE=StratosZ4;288297]μπορεις να βαλεις 225/45 σε 7αρα ζαντα. εχω ακριβως την ιδια διασταση (7x17-225/45).

Το Ζ4 ειχε τα re050a επισης της bridgestone.δεν τα φορεσα πανω απο μηνα αλλα μου αφησαν καλες εντυπωσεις.
Ηταν καλα σε αισθηση και δεν εκαναν ιδιαιτερο θορυβο, μπορω να πως πως ειχαν καλη ποιοτητα κυλισης.

πιο ελαστικο εχεις εσυ στο μυαλο σου?[/QUOTE

Σκεφτόμουν αυτό που ανέφερες, το καινούργιο της Bridgestone το S001, το Continental Sport Contact 3-5, δεν ξέρω αν υπάρχουν, και τα Primacy HP.
Απλά το 225/45/17 έχει πολύ καλύτερη τιμή.
αν έχεις και κάτι άλλο στο μυαλό σου μου το λες
Οπότε δεν θα έχω πρόβλημα με αυτή τη διασταση

veliopou
20-06-12, 13:39
μπορεις να βαλεις 225/45 σε 7αρα ζαντα. εχω ακριβως την ιδια διασταση (7x17-225/45).

Το Ζ4 ειχε τα re050a επισης της bridgestone.δεν τα φορεσα πανω απο μηνα αλλα μου αφησαν καλες εντυπωσεις.
Ηταν καλα σε αισθηση και δεν εκαναν ιδιαιτερο θορυβο, μπορω να πως πως ειχαν καλη ποιοτητα κυλισης.

πιο ελαστικο εχεις εσυ στο μυαλο σου?

Σκεφτόμουν αυτό που ανέφερες, το καινούργιο της Bridgestone το S001, το Continental Sport Contact 3-5, δεν ξέρω αν υπάρχουν, και τα Primacy HP.
Απλά το 225/45/17 έχει πολύ καλύτερη τιμή και μεγαλύτερη ποικιλία

S8N
20-06-12, 13:49
Σε 7J ζάντα είχα εγώ στο ΤΤ 225/45/17 λάστιχο από το εργοστάσιο. Δε γνωρίζω όμως αν με τα runflat προκύπτει άλλο ζήτημα. Το σίγουρο είναι πως δε μιλάμε για ενδοτικό λάστιχο σε παραμορφώσεις.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
20-06-12, 13:57
εμπαξα την παρασκευη το contisportcontact 5 αλλαζοντας το εργοστασιακο bridgestone στις διαστασεις που ψαχνεις.μεχρι τωρα αυτα τα λαστιχα μου εχουν αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις!καλα μπαξιματα

veliopou
20-06-12, 14:01
εμπαξα την παρασκευη το contisportcontact 5 αλλαζοντας το εργοστασιακο bridgestone στις διαστασεις που ψαχνεις.μεχρι τωρα αυτα τα λαστιχα μου εχουν αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις!καλα μπαξιματα

Σε run flat τα έβαλες?

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
20-06-12, 14:05
yes sir.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
20-06-12, 14:06
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=13539
ριξε μια ματια κι εδω

veliopou
20-06-12, 14:56
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=13539
ριξε μια ματια κι εδω

Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια. Απ'ότι είδα τα έχεις βάλει σε ζάντα 8χ17, ελπίζω εγώ που έχω 7χ17 να μην έχω κάποιο πρόβλημα.
για πες εντυπώσεις από το λάστιχο? τα βρήκες εύκολα, γιατί σήμερα ρώτησα και δεν υπάρχουν σε 2 που ρώτησα

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
20-06-12, 15:01
δεν νομιζω ναχεις προβλημα αλλα ρωτα και κανεναν πιο ειδικο.οσο για την διαθεσιμοτητα τους ετσι μου ειπαν και εμενα αλλα οταν αναφερα οτι θα πληρωθουν με μετρητα βρεθηκαν και ηρθαν αυθημερον!φαινεται πολυ καλο λαστιχο,πιο αθορυβο απο το bridgestone(ααλα.ο χρονος θα δειξει!

veliopou
20-06-12, 15:48
εμπαξα την παρασκευη το contisportcontact 5 αλλαζοντας το εργοστασιακο bridgestone στις διαστασεις που ψαχνεις.μεχρι τωρα αυτα τα λαστιχα μου εχουν αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις!καλα μπαξιματα

Τα βρήκα 640 περασμένα. Είναι καλή τιμή?

StratosZ4
20-06-12, 15:57
Τα βρήκα 640 περασμένα. Είναι καλή τιμή?

στα συμβατικα τοσο πανε τα 225/40/18.

για ρανφλατ δεν ειναι κακη τιμη νομιζω...

m-power_01
20-06-12, 17:46
Το 225/45/17 κάθεται μία χαρα σε 7αρα ζάντα. Αυτό το καθορίζουν οι σχετικοί πίνακες. Επίσης και η ίδια η BMW σε αρκετά μοντέλα χρησιμοποιεί αυτόν τον συνδιασμό.

veliopou
20-06-12, 18:06
Το 225/45/17 κάθεται μία χαρα σε 7αρα ζάντα. Αυτό το καθορίζουν οι σχετικοί πίνακες. Επίσης και η ίδια η BMW σε αρκετά μοντέλα χρησιμοποιεί αυτόν τον συνδιασμό.

Σε ποιούς πίνακες αναφέρεσαι?

veliopou
20-06-12, 18:19
Επίσης, μεταξύ Continental Sport Contact 5, Bridgestone S001 και Michelin Primacy 3 ποιό ελαστικό θα βάζατε?

Kostas_1
20-06-12, 18:31
Michelin ή Conti. Για μενα εχουν τελειωσει ολα τα αλλα

Christos 330
20-06-12, 19:22
Conti 5 και για εμενα φιλε μου . . .

Τα 640 ειναι μια καλουτσικη τιμουλα . . .

Η προσφορα μεχρι τελος Ιουνιου μου τα βγαζει στα 600 ευρω τοποθετημενα . . .

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
20-06-12, 20:43
χρηστο πολυ καλη η προσφορα σου!οσο για τις επιλογες που εβαλες σχετικα με τα ελαστικα σου απανταω με την προτιμηση μου!καλα μπαξιματα και να μας πεις κι εσυ τις εντυπωσεις σου!

veliopou
20-06-12, 23:42
Conti 5 και για εμενα φιλε μου . . .

Τα 640 ειναι μια καλουτσικη τιμουλα . . .

Η προσφορα μεχρι τελος Ιουνιου μου τα βγαζει στα 600 ευρω τοποθετημενα . . .

αν μπορείς στείλε μου pm να μου πεις περισσότερα. Είμαι Θεσσαλονίκη βέβαια. Αν κατάλαβα καλά έχεις μαγαζί με λάστιχα?

m-power_01
20-06-12, 23:45
Σε ποιούς πίνακες αναφέρεσαι?



Σχεση φαρδους ζαντας-ελαστικου

φαρδος ζαντας ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΜΕΓΙΣΤΟ
5 .0 inches 155 mm 165 -175 mm 85 mm
5.5 inches 165 mm 175 -185 mm 195 mm
6.0 inches 175 mm 185 - 195 mm 205 mm
6.5 inches 185 mm 195 - 205 mm 215 mm
7.0 inches 195 mm 205 - 215 mm 225 mm
7.5 inches 205 mm 215 - 225 mm 235 mm
8.0 inches 215 mm 225 - 235 mm 245 mm
8.5 inches 225 mm 235 - 245 mm 255 mm
9,0 inches 235 mm 245 - 255 mm 265 mm
9.5 inches 245 mm 255 - 265 mm 275 mm
10.0 inches 255 mm 265 - 275 mm 285 mm
10.5 inches 265 mm 275 - 285 mm 295 mm
11.0 inches 275 mm 285 -295 mm 305 mm
11.5 inches 285 mm 295 - 305 mm 315 mm
12.0 inches 295 mm 305 315 mm 325 mm
12.5 inches 305 mm 315 - 325 mm 335 mm

Περισσότερα εδώ (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=113)

Kostas_1
21-06-12, 08:32
αν μπορείς στείλε μου pm να μου πεις περισσότερα. Είμαι Θεσσαλονίκη βέβαια. Αν κατάλαβα καλά έχεις μαγαζί με λάστιχα?

Ναι, ο Χρησταρας μας εχει και λαστιχα και ειναι και στη περιοχη σου. Θα σου προτεινα πριν κανεις καποια κινηση να μιλησετε με Χρηστο..:thumbsup:

StratosZ4
21-06-12, 08:39
Για να τα προτεινει και ο Χρηστος, πηγαινε ασυζητητι σε conti5.

στη συμβατικη του μορφη προκειται για κορυφαιο λαστιχο απο οσα εχω ακουσει μεχρι τωρα, φανταζομαι αυτο θα ισχυει και για το ρανφλατ του.

veliopou
25-06-12, 21:44
Καλησπέρα παιδιά, μόλις γύρισα σπίτι φορώντας τα καινούργια continental sport contact 5 SSR σε διάσταση 225/45/17
Καταρχήν να πω ένα μεγάλω ευχαριστώ στον Christo 330 για την πολύτιμη βοήθεια του, τις συμβουλές του και την ΑΨΟΓΗ εξυπηρέτηση του για τα λάστιχα που μου έβαλε. Όσο για την τιμή που έκανε, απλά η καλύτερη.
Τώρα όσον αφορά τα ελαστικά, αν και πολύ νωρίς ακόμα για συμπεράσματα, να πω πως είναι αθόρυβα και παρότι run flat δεν είναι ενοχλητικά και να κοπανάνε. Γενικώς καμία σχέση με τα Goodyear Eagle NCT που φόραγα μέχρι σήμερα.
παραπάνω λεπτομέρεις σε καμιά 500 χλμ που θα μπορώ να πω παραπάνω

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
25-06-12, 22:39
εγω αυτα τα 500 χλμ που αναφερεις τα συμπληρωσα με τα συγκεκριμενα ελαστικα...απλα οι καλυτερες εντυπωσεις!τα συνιστω ανεπιφυλακτα...καλοπατητα!

m-power_01
25-06-12, 22:41
Καλοριζικα φίλε!

veliopou
25-06-12, 22:51
Σας ευχαριστώ να είστε καλά.
και ευχαριστώ για την βοηθειά σας

Cobalt
26-06-12, 07:58
Καλησπέρα παιδιά, μόλις γύρισα σπίτι φορώντας τα καινούργια continental sport contact 5 SSR σε διάσταση 225/45/17
Καταρχήν να πω ένα μεγάλω ευχαριστώ στον Christo 330 για την πολύτιμη βοήθεια του, τις συμβουλές του και την ΑΨΟΓΗ εξυπηρέτηση του για τα λάστιχα που μου έβαλε. Όσο για την τιμή που έκανε, απλά η καλύτερη.
Τώρα όσον αφορά τα ελαστικά, αν και πολύ νωρίς ακόμα για συμπεράσματα, να πω πως είναι αθόρυβα και παρότι run flat δεν είναι ενοχλητικά και να κοπανάνε. Γενικώς καμία σχέση με τα Goodyear Eagle NCT που φόραγα μέχρι σήμερα.
παραπάνω λεπτομέρεις σε καμιά 500 χλμ που θα μπορώ να πω παραπάνω


ουσιαστικά δεν είναι run flat τα λάστιχα της continental ειναι conti seal.
χρησιμοποιούν άλλη τεχνολογιά απο τα run flat της Brifgestone και δεν σε καλύπτουν σε κλατάρισμα ή για να συνεχίσεις την πορεία σου σε δύσκολες περιπτώσεις. σε καλύπτουν αν πατήσεις πρόκα κλπ... γιαυτό και δεν κάνουν θόρυβο, γιατί δεν έχουν ενισχυμένα πλαϊνά.

απλά προς ενημέρωση

Ε91
26-06-12, 08:40
Άλλο SSR (όπως αυτά που έβαλε ο veliopou), άλλο Conti seal.
To Sport Contact 5 σε 225/45/17 βγαίνει μόνο SSR και όχι Conti Seal (όπως π.χ. το 235/45/17 (βλ. πίνακα https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5/contisportcontact-5-gr,tabNr=4.html ).
Όσο για το τι εστί SSR και τι Conti seal, κάποια διαφωτιστικά αρχεία :
https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/car-tires/ssr/link2_ssr_reifen_en.html
https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/car-tires/contiseal/download/contiseal_gr.pdf ,
https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/tyretips/download/tech_ratgeber_en.pdf (σελ.36,37).

Καλοπάτητα, veliopou!
Είμαι σίγουρος ότι θα τα καταευχαριστηθείς.
Φοράω τα SP3 απλά (όχι SSR) και είμαι πολύ ικανοποιημένος, ειδικά στο βρεγμένο.

veliopou
26-06-12, 09:04
Άλλο SSR (όπως αυτά που έβαλε ο veliopou), άλλο Conti seal.
To Sport Contact 5 σε 225/45/17 βγαίνει μόνο SSR και όχι Conti Seal (όπως π.χ. το 235/45/17 (βλ. πίνακα https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/car-tires/summer-tires/contisportcontact-5/contisportcontact-5-gr,tabNr=4.html ).
Όσο για το τι εστί SSR και τι Conti seal, κάποια διαφωτιστικά αρχεία :
https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/car-tires/ssr/link2_ssr_reifen_en.html
https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/car-tires/contiseal/download/contiseal_gr.pdf ,
https://www.conti-online.com/generator/www/gr/gr/continental/tires/themes/tyretips/download/tech_ratgeber_en.pdf (σελ.36,37).

Καλοπάτητα, veliopou!
Είμαι σίγουρος ότι θα τα καταευχαριστηθείς.
Φοράω τα SP3 απλά (όχι SSR) και είμαι πολύ ικανοποιημένος, ειδικά στο βρεγμένο.
Σ'ευχαριστώ πολύ, από το λίγο που τα έχω περπατήσει είναι πολύ καλά λάστιχα. Όσο για τα υπόλοιπα που λες έχεις δίκιο είναι όπως τα λες. Άλλωστε και στο πλαϊνο του ελαστικού γράφει SSR και επίσης έχει το αστεράκι που σημαίνει ότι είναι BMW approved.

Christos 330
26-06-12, 09:25
Bασιλη τιμη μου που σε γνωρησα και σε εξυπηρετησα σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!!

Ελπιζω να εισαι ευχαρηστημενος με την επιλογη σου παλι σε rft αν και απ'οτι ειδα δεν

ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως goodyear η bridgstone που ειναι εντελως

κουτσουρα !!!


Ο ασσος σου με το αγαπημενο μας χρωμα δεν χωρα σχολια να τον χαιρεσε φιλε

και καλα χιλιομετρα !!!

ps . . . Συμφωνω απολυτα με τον Ε91 αλλο το conti seal που βγαινει σε λιγες διαστασεις

και αλλο το ssr που ειναι καθαρα rft ελαστικο . . .

veliopou
20-07-12, 19:50
Καλησπέρα στο forum, λοιπόν μετά από ένα σχεδόν μήνα με τα καινούργια μου λάστιχα, ειπά να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου μαζί σας.
λοιπόν, τα λάστιχα είναι απλά καταπληκτικά. τα συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους όσους θέλουν να βάλουν run flat λάστιχο και το φοβούνται. το λάστιχο είναι πολύ πιο μαλακό, δεν κοπανάει ιδιαίτερα, και δεν το μετάνιωσα καθόλου που το έβαλα.
δεν χρειάζεται βεβαίως να αναφέρω ότι στο στεγνό που το έχω δοκιμάσει (που να βρεις βρεγμένο τέτοια εποχή) το λάστιχο απλά είναι αλλού. Πολύ καλό κράτημα και αθόρυβο σαν κύλιση.
Οπότε για όποιον θέλει να βάλει ξανά run flat το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
επίσης σε όσους φορούν λάστιχο διάστασης 205/50/17, να μην φοβηθούν και να πάνε σε 225/45/17.
δεν χάνουν πουθενά, ίσα ίσα κερδίζουν στην τιμή, είναι πολύ πιο φθηνά, και στην άμεση διαθεσιμότητα που έχουν σαν διάσταση.

GanKostas-E90
21-07-12, 00:16
Bασιλη τιμη μου που σε γνωρησα και σε εξυπηρετησα σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια !!!

Ελπιζω να εισαι ευχαρηστημενος με την επιλογη σου παλι σε rft αν και απ'οτι ειδα δεν

ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα οπως goodyear η bridgstone που ειναι εντελως

κουτσουρα !!!


Ο ασσος σου με το αγαπημενο μας χρωμα δεν χωρα σχολια να τον χαιρεσε φιλε

και καλα χιλιομετρα !!!

ps . . . Συμφωνω απολυτα με τον Ε91 αλλο το conti seal που βγαινει σε λιγες διαστασεις

και αλλο το ssr που ειναι καθαρα rft ελαστικο . . .

Το να ειναι κουτσουρα παει καλα να δεις πως ειναι μέσα στην πόλη να νομίζεις ότι έχεις μαζέψει τίποτα κλαδιά απο κατω αν και δεν πάω σε χωράφια το αυτοκίνητο αλλα αυτό το έχει κανονίσει η Dunlop για εμάς μιλάμε για την ΕΤΑΙΡΙΑΡΑ!!!

GanKostas-E90
21-07-12, 01:03
Καλησπέρα στο forum, λοιπόν μετά από ένα σχεδόν μήνα με τα καινούργια μου λάστιχα, ειπά να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου μαζί σας.
λοιπόν, τα λάστιχα είναι απλά καταπληκτικά. τα συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους όσους θέλουν να βάλουν run flat λάστιχο και το φοβούνται. το λάστιχο είναι πολύ πιο μαλακό, δεν κοπανάει ιδιαίτερα, και δεν το μετάνιωσα καθόλου που το έβαλα.
δεν χρειάζεται βεβαίως να αναφέρω ότι στο στεγνό που το έχω δοκιμάσει (που να βρεις βρεγμένο τέτοια εποχή) το λάστιχο απλά είναι αλλού. Πολύ καλό κράτημα και αθόρυβο σαν κύλιση.
Οπότε για όποιον θέλει να βάλει ξανά run flat το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
επίσης σε όσους φορούν λάστιχο διάστασης 205/50/17, να μην φοβηθούν και να πάνε σε 225/45/17.
δεν χάνουν πουθενά, ίσα ίσα κερδίζουν στην τιμή, είναι πολύ πιο φθηνά, και στην άμεση διαθεσιμότητα που έχουν σαν διάσταση.

Φιλε καταρχην καλοριζικα ξερεις ποιο ειναι το προβλημα με τα run flat οτι οι θορυβοι και ολα τα υπολοιπα ξεκινανε απο τα 15000 ισως και λιγοτερα και εγω οταν εβαλα τα dunlop ειχα παθει πλακα μετα απο καποια χιλιομετρα αρχισαν τα προβληματα τωρα οπου πηγαινω με καταλαβαινουν πριν με δουν χα χα απο τον θορυβο που κανουνthumbΜακαρι να βγουν τα δικα σου καλα γιατι ειναι και πολυ καινουργιο μοντελο νομιζω μηπως και βαλουμε κανενα λαστιχο της προκοπης:original:

bimmer-corfu
22-07-12, 08:02
Καλησπέρα στο forum, λοιπόν μετά από ένα σχεδόν μήνα με τα καινούργια μου λάστιχα, ειπά να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου μαζί σας.
λοιπόν, τα λάστιχα είναι απλά καταπληκτικά. τα συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους όσους θέλουν να βάλουν run flat λάστιχο και το φοβούνται. το λάστιχο είναι πολύ πιο μαλακό, δεν κοπανάει ιδιαίτερα, και δεν το μετάνιωσα καθόλου που το έβαλα.
δεν χρειάζεται βεβαίως να αναφέρω ότι στο στεγνό που το έχω δοκιμάσει (που να βρεις βρεγμένο τέτοια εποχή) το λάστιχο απλά είναι αλλού. Πολύ καλό κράτημα και αθόρυβο σαν κύλιση.
Οπότε για όποιον θέλει να βάλει ξανά run flat το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
επίσης σε όσους φορούν λάστιχο διάστασης 205/50/17, να μην φοβηθούν και να πάνε σε 225/45/17.
δεν χάνουν πουθενά, ίσα ίσα κερδίζουν στην τιμή, είναι πολύ πιο φθηνά, και στην άμεση διαθεσιμότητα που έχουν σαν διάσταση.
εγώ πάντως με 320 Ε92 έβαλα conti sportcontact 3 γιατί τα 5 δεν έβγαιναν με δείκτη ταχύτητας V (Κάτι πολύ σημαντικό για μένα).