PDA

Επιστροφή στο Forum : Audάρα



Monsta
19-02-10, 13:28
Ήθελα να μοιραστώ με τους φίλους μου ένα από τα αγαπημένα μου αυτοκίνητα της σύγχρονης εποχής, που είχαμε τη τύχη να εργαστούμε πάνω στο κορμί του για δύο μέρες.

Λοιπόν, το συγκεκριμένο RS4 όταν πρωτο-παρουσιάστηκε με είχε απλά καθηλώσει.

Όχι ότι μου χει περάσει η τρέλα μέχρι σήμερα, μιας και το νέο Α4 απλά δεν μου κάνει αυτό το "κλικ". Πόσο μάλλον που πήγανε και αλλάξανε αυτό το υπέροχο μοτέρ για χάρη ενός V6 T. Το καινούριο είναι μακρύτερο, μεγαλύτερο και γενικά (κατ' εμέ) το σχήμα και κυρίως τα φώτα του Β5 που έμοιαζαν με του αετού, το έκαναν το πιο ποθητό Α4.

Επίσης η Audi με αυτό το μοντέλο "πρόλαβε" τη BMW στη μικρή κατηγορία με τον V8 και βέβαια λίγο αργότερα ακολούθησε και το νέο Μ3. Έχει ακριβώς το σωστό μέγεθος, είναι πρησμένο και άγριο όσο πρέπει. Ο δε ήχος του είναι ....κολασμένος.....δε μπορώ ας πούμε να φανταστώ πόσο καλύτερα μπορεί να ακούγεται με μία Milltek .... :shok:

Το ξέρω θα μου πείτε ότι το νέο Μ3 είναι πιο γρήγορο στη πράξη και έχει και τις χάρες της πισωκίνησης, καλύτερο τιμόνι μπλα μπλα μπλα, αλλά αυτό το RS4 κάποτε θα μπει και στο δικό μου γκαράζ.

Βάζω πωλητήριο στο Μ3 ΤΩΡΑ λέμε!!!!!!!

ΥΓ: Μαζί με αυτό το καταπληκτικό γκρι χρώμα, η συλλογή ''μου'' από Β5 RS4 γίνεται συνολικά τρία αυτοκίνητα. Έχω άλλους δύο πελάτες με ένα μπλε ελεκτρίκ και ένα κόκκινο.


Σταμάτη μη βαράς, το ξέρω θέλω μαθήματα στη φωτογράφηση....

Libanner
19-02-10, 13:34
Καλό είναι...
αλλά υπερβολικά μπροσθόβαρο λόγω του βαριού V8 και της τοποθέτησής του,μεγαλύτερο μέρος του βάρος του βρίσκεται μπροστά από τον εμπρόσθιο άξονα.
Η Μ3 Ε46 είναι κλάσεις ανώτερη!

Monsta
19-02-10, 13:50
Το συγκεκριμένο RS4 απ ότι έχει γράψει και ο ξένος και ο ελληνικός τύπος είναι το πρώτο audi που έχει πολύ περιορισμένες υποστροφικές τάσεις και γίνεται άμα θες να παίξεις μέχρι και υπερστροφικό! :)

Μήπως αναφέρεσαι στο προηγούμενο Β4? Αυτό ναι είχε ένα θέμα.

Stamatis
19-02-10, 14:01
Του του ΤΟΥΜΠΑΝΟ
οεοεοοοοοο
ναι.
Θα ηθελα και ενα τετοιο στο ιδανικο γκαραζ μου.

PATSIMINI
19-02-10, 14:05
οντως τρομερο αμαξι και το χρωμα απιστευτο...σπανιο αμαξι σε σχεση με τα Μ..............

Stathis
19-02-10, 14:36
ειναι πολυ καλο αυτοκινητο.
θα το προτιμουσα σε στεϊσον.

Driver M
19-02-10, 15:50
Ωραίο αυτοκίνητο, αλλά δε θα άλλαζα κανένα Μ με αυτό...

deepBLUE
19-02-10, 16:05
ειναι πολυ καλο αυτοκινητο.
θα το προτιμουσα σε στεϊσον.

Συμφωνω απολυτα !!! thumb

bill_m3
19-02-10, 16:08
Ωραίο αυτοκίνητο, αλλά δε θα άλλαζα κανένα Μ με αυτό...

Ακριβώς έτσι!!! :thumbsup::thumbsup:

Monsta
19-02-10, 18:51
Ωραίο και το station αν υπάρχουν στην οικογένεια κατοικίδια, να ανεβαίνει το δίχτυ και να έχουν το δικό τους χώρο στο ταξίδι.

Αλλιώς το κανονικό 4-θυρο έχει και αυτό ΤΕΡΑΣΤΙΟ πορτ-μπαγκάζ.

konstadas
19-02-10, 19:36
Είχα την τύχη να το έχω και θα συμφωνήσω μαζί σου.

Πάρα πολύ καλό αυτοκίνητο.

Σου εύχομαι σύντομα να το αποκτήσεις.

kplc16
19-02-10, 20:10
ειναι ΤΕΛΕΙΟ ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ αλλα ΕΙΝΑΙ BMW:ranting2:

sierra
19-02-10, 20:23
thumb Είχα περάση από τον Κώστα και το είδα από κοντά.Πολύ όμορφο Κώστα και σου εύχομαι ολόψυχα να το αποκτήσης...:thumbsup:

Christos 330
19-02-10, 21:13
Τελικα το γκρι ειναι απιστευτα ομορφο χρωμα οσο παρεξηγημενο και αν ειναι . . .

yannisv
20-02-10, 00:40
Από τα καλύτερα της Audi!!

z3 2.2
20-02-10, 01:16
ειναι πολυ καλο αυτοκινητο.
θα το προτιμουσα σε στεϊσον.

εεεεεετσι!!!thumb