PDA

Επιστροφή στο Forum : [E9x] How to install angel eyes bulb



tokiko
16-06-12, 16:10
Ξεκινάμε ανοίγοντας το καπάκι που φαίνεται στη φωτό
πατώντας τα κουμπάκια με ένα ίσιο κατσαβίδι που είναι κυκλωμένα με κόκκινο.
https://i1186.photobucket.com/albums/z372/toshiro8/160620121588.jpg

Η πρώτη λάμπα που θα δούμε είναι των angel eyes.
Δε χρειάζονται βιασύνες και απότομες κινήσεις, μπορεί πολύ εύκολα να σου πέσει μέσα κάτι και να γρατζουνίσεις ακόμα και το κάτοπτρο του φαναριού.
Η λάμπα βγαίνει γυρνώντας τη δεξιόστροφα και στα δυο φανάρια (δεξί και αριστερό).
https://i1186.photobucket.com/albums/z372/toshiro8/160620121589.jpg

Αφού την βγάλουμε αφαιρούμε και το βύσμα χρησιμοποιώντας το ίσιο κατσαβίδι. (εδώ θα με συγχωρέσετε ξέχασα να βγάλω φωτο)

Τοποθετούμε τη νέα λάμπα η οποία δεν θέλει δυσκολία για να μπει, εννοείτε ότι κουμπώνει αριστερόστροφα και με το χέρι.
https://i1186.photobucket.com/albums/z372/toshiro8/160620121592.jpg

Έβαλα το αυτοκίνητο να δουλεύει και αφαίρεσα την αντίσταση που υποτίθεται ότι σε απαλλάσσει από την ένδειξη καμένης λάμπας, κανένα μήνυμα κανένα fault message.

Εδώ φαίνεται η διαφορά της απλής Η8 με τη led.
12:30 η ώρα και με ±35 βαθμούς, ούτε που κοίταξα θερμοκρασία τα έβαλα και την έκανα.
https://i1186.photobucket.com/albums/z372/toshiro8/160620121594.jpg
https://i1186.photobucket.com/albums/z372/toshiro8/160620121597.jpg

Το τελικό αποτέλεσμα φαίνεται καλά στη φωτό,το απλό Η8 δείχνει πιο έντονο επειδή το led είναι λευκό. Αυτό οφείλετε στο χρώμα του led ή αλλιώς στα k (7000k που λέμε).
https://i1186.photobucket.com/albums/z372/toshiro8/160620121598.jpg

Μη μου πείτε βάλε καμιά βραδινή, ακόμα 5 είναι η ώρα!!
Περιμένω τα σχόλιά σας.

redneck
16-06-12, 16:18
Το βραδυ θα δειχνει πολυ ομορφη η 92αρα σου. Μεγιες!!!

aristent
16-06-12, 17:59
....με γεια κατ'αρχην!!!:thumbsup:

Θα τα πουμε και απο κοντα βεβαια,αλλα τα περιγραφεις πολυ απλα!!!...ισως να εχετε καλυτερη προσβαση εσεις με τα 9Χαρια,ομως η λαμπα εχει δυο λεντ που κοιτανε σε δυο αντιθετες κατευθυνσεις και το σωστο ειναι να βλεπουν προς τις αρχες τη φωτοδιοδου.

ΔημήτρηςΜ3
16-06-12, 19:44
Ρε παίδες αυτα υποτίθεται θα φαίνονταν
Το πρωι ;;; Τι γίνεται ;;

tokiko
16-06-12, 21:31
Ρε παίδες αυτα υποτίθεται θα φαίνονταν
Το πρωι ;;; Τι γίνεται ;;

Δημήτρη φωτίζουν πολύ καλύτερα αλλά για να κάνουν μπαμ το πρωί θα πρέπει να παίξεις με τα k. Δηλαδή αν ανέβεις στα 8000-9000k που αλλάζει το χρώμα τότε θα δείχνουν όμορφα το πρωί αλλά άμα ανέβεις στα k μπλεδίζει γίνεται μωβ ανάλογα και πόσο μάλλον άσχημο (για μένα). Πιστεύω μόλις παραλάβεις θα σε δικαιώσει το αποτέλεσμα. Επίσης γράφω ότι η φωτό είναι τραβηγμένη τη χειρότερη ώρα, δεν θα μπορούσε να φαίνεται καλύτερα.

υ.γ ευχαριστώ για την αλλαγή στον τίτλο, τώρα ξέρω πως να το κάνω από δω και πέρα.

ΔημήτρηςΜ3
17-06-12, 00:02
Δώσε και μια βράδυ !!!

Andri
17-06-12, 00:19
:mpaks: :mpaks: :mpaks:
Την ίδια ώρα έμπαξα και εγώ τα led...όπως τα λέει ο Μιχάλης...το βράδυ μάνε πάντως thumb
Μπορεί να πει γνώμη ο Κώστας που τα είδε στον καφέ... :whistle:

aristent
17-06-12, 08:39
Δώσε και μια βράδυ !!!

Για δες τις δικες μου(χθες βραδυ) φωτο απο κινητο ερικσον Κ800 :
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012003.jpg
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012004.jpg
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012006.jpg
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012007.jpg

αναλογα με την γωνια που κανεις την ληψη φαινεται και ο δευτερος κυκλος πιο εντονα,σε αποσταση φαινονται πολυ πιο τελεια,αλλα δυστυχως δεν βγαζει καλη φωτο το κινητο.:original:

120ie87
17-06-12, 09:15
Ή τα watt τα έχει για στραγάλια ο κινέζος ή ο τρόπος που ειναι τοποθετημένα τα led είναι λάθος.
Κακά τα ψέμματα, θα έπρεπε να φωτίζουν περισσότερο, γι αυτό άλλωστε και πληρώθηκαν 65ευρώ.

^Φιλικά το παραπάνω και συγνώμη αν σας ξενερώνω αλλά προσπαθώ να έχω μια πιο θετική-επιστημονική ματιά και να μην μένω στα "ναι μα η γωνια αν ηταν διαφορετική", "αν το κινητό έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες από μακριά βράδυ", "αν ήταν 7-8k", "ήταν η χειρότερη ώρα της ημέρας γι αυτό τα ΟΕΜ φαίνονται πιο φωτεινά" κλπ.

Η αλήθεια είναι μία: αγοράστηκαν για να είναι πιο φωτεινά από τα ΟΕΜ και δεν είναι :)

...πάντως είναι πολύ ωραία και δείχνουν όμορφα στο αυτοκίνητο του Άρη thumb



Υ.Γ ελπίζω πάνω στο μαύρο αμάξι μου να μην "μπλεδίζουν" γιατί θα είναι πολύ κιτς για μένα και θα τα βγάλω αμέσως....

120ie87
17-06-12, 09:23
πολύ ωραία δείχνουν και στο αυτοκίνητο του Μιχάλη:

https://i1186.photobucket.com/albums/z372/toshiro8/160620121594.jpg

GanKostas-E90
17-06-12, 09:34
Εγω εχθες ειδα του Ανδρεα και επαθα πλακα πολυ ωραιο :thumbsup:

aristent
17-06-12, 09:45
Ή τα watt τα έχει για στραγάλια ο κινέζος ή ο τρόπος που ειναι τοποθετημένα τα led είναι λάθος.
Κακά τα ψέμματα, θα έπρεπε να φωτίζουν περισσότερο, γι αυτό άλλωστε και πληρώθηκαν 65ευρώ.

^Φιλικά το παραπάνω και συγνώμη αν σας ξενερώνω αλλά προσπαθώ να έχω μια πιο θετική-επιστημονική ματιά και να μην μένω στα "ναι μα η γωνια αν ηταν διαφορετική", "αν το κινητό έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες από μακριά βράδυ", "αν ήταν 7-8k", "ήταν η χειρότερη ώρα της ημέρας γι αυτό τα ΟΕΜ φαίνονται πιο φωτεινά" κλπ.

Η αλήθεια είναι μία: αγοράστηκαν για να είναι πιο φωτεινά από τα ΟΕΜ και δεν είναι :)

...πάντως είναι πολύ ωραία και δείχνουν όμορφα στο αυτοκίνητο του Άρη thumb



Υ.Γ ελπίζω πάνω στο μαύρο αμάξι μου να μην "μπλεδίζουν" γιατί θα είναι πολύ κιτς για μένα και θα τα βγάλω αμέσως....

Δεν εχεις αδικο Ηλια,περιμενα και εγω πολυ περισσοτερα.....αλλα δεν εχω μετρο συγκρισης με αντιστοιχα 10βατα λεντ.......

στα θετικα θα καταλογισω την χαμηλοτερη τιμη απο αλλα αντιστοιχα 10βατ,την ποιοτητα των υλικων κατασκευης......αυτα.

οσο για το μπλεδισμα???...,δεν εχει οσο ειχα εγω με τις 8500Κ gp thunder,αλλα και παλι τα 7000Κ ειναι πανω απο τα 5800Κ των ξενον που εχουμε απο το εργοστασιο.....ισως κατι σε 6000Κ θα ηταν πιο σωστο.thumb

120ie87
17-06-12, 09:52
Ευχαριστώ 'Αρη! :)
(ωχ αν μπλεδίζουν..... είχα βάλει led παλιότερα και τα έβγαλα λόγω μπλε "χροιάς")


Όμως, όπως και να χει, σε κάθε περίπτωση το διασκεδάσαμε το group buy!!! :)

120ie87
17-06-12, 09:58
A, ξέχασα, για το θέμα των watts:

Αγόρασα τελευταία ένα μπροστινό φως για ποδήλατο- LED φακό με μπαταρία στα 2watts με 50ευρω και πραγματικά σκοτώνει (κινείσαι άνετα το βράδυ με ποδήλατο μόνο με αυτό το φως- δεν αντέχεις να τον στρέψεις στα μάτια σου από 3-4μέτρα απόσταση)..... τα πραγματικά 10watts σε LED δεν θέλετε να ξέρετε πόσο δυνατά είναι..... θα το μάθετε όταν δείτε κανονικά φώτα για το σπίτι- για να φωτίζουν ένα δωμάτιο, με 4-5 watts max...

:)

aristent
17-06-12, 10:15
A, ξέχασα, για το θέμα των watts:

Αγόρασα τελευταία ένα μπροστινό φως για ποδήλατο- LED φακό με μπαταρία στα 2watts με 50ευρω και πραγματικά σκοτώνει (κινείσαι άνετα το βράδυ με ποδήλατο μόνο με αυτό το φως- δεν αντέχεις να τον στρέψεις στα μάτια σου από 3-4μέτρα απόσταση)..... τα πραγματικά 10watts σε LED δεν θέλετε να ξέρετε πόσο δυνατά είναι..... θα το μάθετε όταν δείτε κανονικά φώτα για το σπίτι- για να φωτίζουν ένα δωμάτιο, με 4-5 watts max...

:)

ασε,τα "ειδε" ολα ο Μιχαλης που το αναψε εξω απο το φαναρι!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

dafidack
17-06-12, 11:09
Εγω ακομα δεν τα εβαλα γιατι ειναι εντελως διαφορετικος ο τροπος απο αυτον που μας δειχνει ο Μιχαλης.Το παλεψε και ο Αρης να μου τα περασει (many thanks) αλλα εκει που ειναι δεν μπαινει χερι αν δε βγει το φαναρι.Οποτε αυριο παω ηλεκτρολογο και μολις ειναι ετοιμο παραθετω φωτο!

tokiko
17-06-12, 11:13
Φιλικά το παραπάνω και συγνώμη αν σας ξενερώνω αλλά προσπαθώ να έχω μια πιο θετική-επιστημονική ματιά και να μην μένω στα "ναι μα η γωνια αν ηταν διαφορετική", "αν το κινητό έβγαζε καλύτερες φωτογραφίες από μακριά βράδυ", "αν ήταν 7-8k", "ήταν η χειρότερη ώρα της ημέρας γι αυτό τα ΟΕΜ φαίνονται πιο φωτεινά" κλπ.

Δεν ξενερώνεις κανέναν και εμείς συμφωνούμε. Αλλά ισχύει το εξής, αν ήταν παραπάνω τα K θα φαινόντουσαν περισσότερο τη μέρα.



A, ξέχασα, για το θέμα των watts:

Αγόρασα τελευταία ένα μπροστινό φως για ποδήλατο- LED φακό με μπαταρία στα 2watts με 50ευρω και πραγματικά σκοτώνει (κινείσαι άνετα το βράδυ με ποδήλατο μόνο με αυτό το φως- δεν αντέχεις να τον στρέψεις στα μάτια σου από 3-4μέτρα απόσταση)..... τα πραγματικά 10watts σε LED δεν θέλετε να ξέρετε πόσο δυνατά είναι..... θα το μάθετε όταν δείτε κανονικά φώτα για το σπίτι- για να φωτίζουν ένα δωμάτιο, με 4-5 watts max...

:)

Τα βατ της απλής λάμπας δεν έχουν σχέση με τα βατ των led, γιαυτό και αν δεις τα led τα μετράν με τα lumens ή k ήή...


ασε,τα "ειδε" ολα ο Μιχαλης που το αναψε εξω απο το φαναρι!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Εκεί ναι είδα το Άγιο φως!!

υ.γ Ηλία φιλικά έτσι δεν σου τη λέω ή και καλά να πω ότι κάνεις λάθοςthumb

120ie87
17-06-12, 11:19
Λάθος Μιχάλη. :original:

Τα watt των led και της λάμπας πυρακτώσεως ή οποιασδήποτε άλλης λάμπας είναι η ισχύς που καταναλώνει. Τα led είναι πιο αποδοτικά σε σχέση με άλλες τεχνολογίες με αποτέλεσμα να παράγουν περισσότερο φως καταναλώνοντας λιγότερη ισχύ (watts)


Tα lumens είναι μονάδα μέτρησης της έντασης του φωτός (δηλάδή της φωτεινότητας) και ισχύει και για τα led και για οποιαδήποτε άλλη πηγή φωτός.


Οι βαθμοί Kelvin (K) ορίζουν το μέρος του φάσματος στο οποίο εκπέμπει ΚΑΘΕ φωτεινή πηγή (είτε Led, είτε οποιαδήποτε άλλη)


ΔΕΝ ΣΤΗΝ ΛΕΩ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΧΑΛΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΦΥΣΙΚΗ
(αν δεν σου είναι κατανοητά τα παραπάνω, διάβασε κάποιο βιβλίο για τις ιδιότητες του φωτός)

120ie87
17-06-12, 11:29
Δεν ξενερώνεις κανέναν και εμείς συμφωνούμε. Αλλά ισχύει το εξής, αν ήταν παραπάνω τα K θα φαινόντουσαν περισσότερο τη μέρα.




Τα βατ της απλής λάμπας δεν έχουν σχέση με τα βατ των led, γιαυτό και αν δεις τα led τα μετράν με τα lumens ή k ήή...






έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου αγόρι μου :hystericalbs1:

Φιλικά έτσι και με πολύ χιούμορ αλλά η φυσική δεν πρέπει να ήταν από τα δυνατά σου σημεία στο πανεπιστήμιο ε? :)

120ie87
17-06-12, 11:33
Το ξαναγράφω: ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ :)

120ie87
17-06-12, 11:36
Κατ επέκταση: δύο ίδιας τεχνολογίας (LED) λάμπες, δεν θα παράγουν το ίδιο φως (δεν θα έχουν την ίδια φωτεινότητα) όταν καταναλώσουν διαφορετική ισχύ (Watts)

tokiko
17-06-12, 13:23
έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου αγόρι μου :hystericalbs1:

Φιλικά έτσι και με πολύ χιούμορ αλλά η φυσική δεν πρέπει να ήταν από τα δυνατά σου σημεία στο πανεπιστήμιο ε? :)

Καταρχήν δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.
Γνωρίζω όλες τις ιδιότητες που προείπες για τις λάμπες, αλλά το δικό μου λάθος είναι εδώ όπου δεν ήμουν κατανοητός

Τα βατ της απλής λάμπας δεν έχουν σχέση με τα βατ των led, γιαυτό και αν δεις τα led τα μετράν με τα lumens ή k ήή...

Εδώ λοιπόν να πω ότι,
Σαφώς τα βατ είναι κατανάλωση, σαφώς ισχύει αυτό που είπα ότι τα βατ της led και της απλής λάμπας είναι διαφορετικά. Γιαυτό και τα led είναι πιο οικονομικά.


τα πραγματικά 10watts σε LED δεν θέλετε να ξέρετε πόσο δυνατά είναι.....

και εδώ αυτό που σου είπα και δεν το κατάλαβες λογικά είναι ότι όταν πας να αγοράσεις μια led δεν ξέρεις την αντιστοιχία για να πεις θέλω 10-20βατ.

Όσο για το βιβλίο, ξέρω απ'έξω φυσική γενικής παιδείας και τεχνολογικής κατεύθυνσης όπου και έτυχε να κρίνεται το μέλλον από αυτά.



Κατ επέκταση: δύο ίδιας τεχνολογίας (LED) λάμπες, δεν θα παράγουν το ίδιο φως (δεν θα έχουν την ίδια φωτεινότητα) όταν καταναλώσουν διαφορετική ισχύ (Watts)

Τα ίδια πράγματα λέμε

120ie87
17-06-12, 13:28
Έγινε Mike :)

tokiko
17-06-12, 13:30
Και επειδή είχαμε πει ότι θα πάρουμε αυτές τι λάμπες διότι θα φαινόντουσαν και το πρωί ξαναλέω,

Η λάμπα φωτίζει πολύ περισσότερο πρωί-βράδυ από την απλή Η8 και ο λόγος που δεν φαίνεται το πρωί είναι το λευκό φως. Γι'αυτό και λέω, αν ανέβεις στα 8000-9000Κ υπάρχει βελτίωση διότι αλλάζει το χρώμα από λευκό γίνετε μπλε και πάει λέγοντας.

gyiama
17-06-12, 13:37
το φως που διακρινεται περισσοτερο τη μερα ειναι απο 6000κ και κατω. οσο λιγοτερα κελβιν τοσο πιο πολυ διακρινεται στο φως της μερας! οσο ανεβαινουν τα κελβιν τοσο δυσδιακριτο γινεται

120ie87
17-06-12, 13:38
Πάντως, σκοπός μας όταν κάναμε το group buy ήταν να αγοράσουμε Led Angel Eyes για να έχουμε δυνατό λευκό φως την ημέρα (σαν φώτα ημέρας). Και απ ότι φαίνεται μέχρι τώρα, δεν το επιτύχαμε και πολύ αυτό.

Θα δούμε πως θα κάτσουν και στο e87 μου, θα ανεβάσω και πολλές φωτογραφίες....


Αν εξαιρέσουμε την ένταση την ημέρα, δεν φαίνονται καθόλου άσχημα όμως στα αυτοκίνητα του Μιχάλη και του Άρη! Ίσα-ίσα! thumb

tokiko
17-06-12, 13:41
Ηλία μακάρι να σου αρέσουν γιατί εμάς δεν πείραξε και τόσο πολύ που δεν κάνουν κράου τη μέρα.

Θα βγάλω και εγώ φωτό βραδυνή σήμερα να μου πείτε τη γνώμη σας και μια πρωινή μόλις το πλύνω

tokiko
17-06-12, 13:47
Να συμπληρώσω και κάτι ακόμα,
δεν θέλω να δικαιολογήσω τον κινέζο όταν λέω ότι αν ήταν παραπάνω τα k και και και....λες και πήρα και εγώ τίποτα χρήματα μαζί του.
η αγορά πιστεύω ήταν ρίσκο και κανένας δεν είπε ότι δεν μας έπαιξε και π@υστιά ο κινέζος.

120ie87
17-06-12, 13:51
Παίδες, το πλκτρολόγιο μερικές φορές είναι άσχημο πράγμα. Ειδικά αν δεν ξέρεις τον άλλο, αν δεν τον έχεις δει έστω από κοντά.

Προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα όπως και να ΄ναι - απλά κάνουμε συζήτηση στα πλαίσια της παρέας.

Βασικά και ποτέ να μην ερχόντουσαν εγώ απλά θα το διασκέδαζα το θέμα, πάνω απ όλα η καλή διάθεση :)

Andri
17-06-12, 14:40
ασε,τα "ειδε" ολα ο Μιχαλης που το αναψε εξω απο το φαναρι!!!:th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Συμφωνώ και συμπληρώνω πως όταν άναψα τα led έξω από τη θήκη τους ήταν σαν λάμπα ηλεκτρολόγου μην πω και πιο δυνατή...
Υ.Γ πήρε και μία γεύση το χέρι μου...ξέρουν τα παιδιά που ήρθαν στον καφέ :whistle: :th_Laie_67-1:

dafidack
17-06-12, 19:13
Υ.Γ πήρε και μία γεύση το χέρι μου...ξέρουν τα παιδιά που ήρθαν στον καφέ :whistle: :th_Laie_67-1:

:electrician2: :hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

dafidack
18-06-12, 15:45
Mολις επεστρεψα απο το μαστορα...Οι εντυπωσεις μου?...ΜΟΥΦΑ!!!
Παιδια,ας μη γελιομαστε.Τα λαμπακια ειναι καλα ΜΟΝΟγια το βραδυ.Την ημερα,ειτε τα εχω αναμμενα,ειτε οχι ενα και το ιδιο ειναι. :thumbsdown:Το βραδυ ειναι πανεμορφα αλλα δεν μπορεις να πας μονο μ'αυτα...θα στουκαρεις :drive:
Αναγκαστηκα θα αναψεις και τα πορειας,οποτε η ομορφια τους επισκιαζεται για ακομα μια φορα.
Με λιγα λογια λοιπον και μιλαω παντα για την δικη μου αποψη...πληρης απογοητευση. :(
Υ.Γ Δε χαλαστηκα και καθολου ομως,γιατι μεσα απο αυτο το group buy μου δοθηκε η ευκαιρια να γνωρισω αξιολογα παιδια του φορουμ και οχι μονο fans των ΒΜW αλλα και της διασκεδασης!!! :thumbsup:

120ie87
18-06-12, 16:14
^ στο μαύρο αμάξι σου τι contrast κάνουν? φαίνονται εντελώς λευκά ή έχουν μια μπλε "χροιά" ?

(προσωπικά ήθελα απλά να φαίνονται την ημέρα, δεν με ενδιέφερε να βλέπω το βράδυ με αυτά επειδή δεν είναι σχεδιασμένα γι αυτό(!) )


Ευχαριστούμε για την περιγραφή - btw ωραίο το αμάξι στο garage :)

aristent
18-06-12, 16:29
Mολις επεστρεψα απο το μαστορα...Οι εντυπωσεις μου?...ΜΟΥΦΑ!!!
Παιδια,ας μη γελιομαστε.Τα λαμπακια ειναι καλα ΜΟΝΟγια το βραδυ.Την ημερα,ειτε τα εχω αναμμενα,ειτε οχι ενα και το ιδιο ειναι. :thumbsdown:Το βραδυ ειναι πανεμορφα αλλα δεν μπορεις να πας μονο μ'αυτα...θα στουκαρεις :drive:
Αναγκαστηκα θα αναψεις και τα πορειας,οποτε η ομορφια τους επισκιαζεται για ακομα μια φορα.
Με λιγα λογια λοιπον και μιλαω παντα για την δικη μου αποψη...πληρης απογοητευση. :(
Υ.Γ Δε χαλαστηκα και καθολου ομως,γιατι μεσα απο αυτο το group buy μου δοθηκε η ευκαιρια να γνωρισω αξιολογα παιδια του φορουμ και οχι μονο fans των ΒΜW αλλα και της διασκεδασης!!! :thumbsup:

Δυστυχως οταν παρελαβα ειδα και εγω οτι στα δυο σετ που θελαμε για εσενα και τον Ηλια 120ie87 ,εγραφε Ε39 6w!!!!:shok:.....ειπα μηπως ειναι καποιο λαθος του στο γραψιμο του υπαλληλου,αφου ηταν γραμμενο με στυλο και εστειλα αμεσως e-mail στον πωλητη,οπου του αναφερνω τι ειδα,....σημερα ελαβα απαντηση:


Dear Aris,

Thanks for getting contact with us.

I am sorry to hear that you received E39 6watts kits. I have checked with our logistic team. They made mistake on packing by their oversight. We do apologise for any inconvenience caused.
To solve this matter, would you like to have return to get exchange to 10watt, Or get partial refund as compensation? Please let me know your thought when you feel free.
I look forward to hearing from you again.


Kind regards,
Ed
Sales
mylitco.com


τωρα εν ολιγης, καταλαβα οτι μας λεει οτι εγινε λαθος απο τους υπαλληλους της αποστολης πακετων,ζηταει συγνωμη και αν θελουμε να μας επιστρεψει καποιοα χρηματα, ή να στειλουμε πισω αυτα να μας στειλει τα σωστα!!!!:ranting2:

τι να πω ρε παιδια???....οτι μου πειτε θα κανω.....ο Ηλιας που δεν τα παρελαβε ακομα μπορει να κανει απ'ευθειας την επιστροφη....εσυ Βασιλη που τα εβαλες κιολας......δεν ξερω τι πρεπει να κανεις,λογικα τριπλος κοπος...τα βγαζεις,τα στελνεις (εννοητε οτι θα διεκδικησω να ειναι δικα τους τα εξοδα αποστολης)παραλαμβανεις και ξανατοποθετεις!!!!

περιμενω απαντησεις.

120ie87
18-06-12, 16:37
:shok: Άρη, θα τα στείλω πίσω και θα ζητήσω refund επειδή "the item did not match the description" ..... τα έχει ο Ανδρέας όμως.....

Πρέπει αν γίνεται να μου στείλεις στοιχεία αποστολής και να πάω από Ανδρέα να παραλάβω.


Πες του αν δεν σου κάνει κόπο ότι το ένα από τα σετ θα γυρίσει στο βροχόνησο (το δικό μου) και ότι θα περιμένουμε total refund για αυτό.


:original:

aristent
18-06-12, 16:58
:shok: Άρη, θα τα στείλω πίσω και θα ζητήσω refund επειδή "the item did not match the description" ..... τα έχει ο Ανδρέας όμως.....

Πρέπει αν γίνεται να μου στείλεις στοιχεία αποστολής και να πάω από Ανδρέα να παραλάβω.


Πες του αν δεν σου κάνει κόπο ότι το ένα από τα σετ θα γυρίσει στο βροχόνησο (το δικό μου) και ότι θα περιμένουμε total refund για αυτό.


:original:

ΟΚ,ετσι δυναμικα!!!:thumbsup:

θα γραψω σε λιγο παλι στοιχεια κλπ.

120ie87
18-06-12, 17:10
:)


Αν δεν δεχτεί total refund, θα του τα στείλω πίσω με κούριερ "next day delivery" με τα μεταφορικά δικά του.... θα γελάσουμε.....

aristent
18-06-12, 17:42
:)
Αν δεν δεχτεί total refund, θα του τα στείλω πίσω με κούριερ "next day delivery" με τα μεταφορικά δικά του.... θα γελάσουμε.....

Του εστειλα μηνυμα:

Yes, he wants to go back and take the package with the 10 watts at least one of the two people that came!

The costs of the mission but you know will be payable by you after the mistake is yours and not ours.

For better concertation will send the man who received the wrong package with its own items, the name is Elias and receive messages

οποτε Ηλια στειλε του στο e-mail :sales@mylitco.com τα στοιχεια της διευθυνσης σου και οτι θα μιλατε μαζι μεχρι να τακτοποιηθει το θεμα.

120ie87
18-06-12, 17:53
Άρη, το όνομα του υπαλλήλου με τον οποίο μιλάς?

120ie87
18-06-12, 17:57
Κανονικά πάντως πρέπει να διευθετηθεί το θέμα μέσω ebay -> να γίνει προσπάθεια να μπει negative feedback, να μας οδηγήσει στο resolution centre - ebay buyer protection- και να μας βγάλει option να συνεννοηθούμε με τον πωλητή.....

aristent
18-06-12, 18:17
Άρη, το όνομα του υπαλλήλου με τον οποίο μιλάς?


Kind regards,
Ed
Sales
mylitco.com

Εντ θα λεγεται.....

Ηλια, νομιζω οτι πρεπει πρωτα να παρουμε απαντηση για το πως θα τακτοποιησει το ανθρωπινο λαθος(που πιθανον να μην ειναι δικο του,αλλα απο τα παιδια της αποστολης δεματων....)και εαν δεν κανει αυτα που πρεπει να κανει, τοτε βλεπουμε πως θα αντιδρασουμε.thumb

120ie87
18-06-12, 18:25
Φοβάμαι δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη Άρη.... μάλλον δεν πρόκειται για ανθρώπινο λάθος απλά δεν είχε 10watts και έστειλε για να πάρει τα χρήματα από όλο το group-buy ...

120ie87
18-06-12, 18:36
Τα λέμε αργότερα, πάω στον Ανδρέα - θα τα τοποθετήσουμε και θα ανεβάσουμε και φωτογραφίες....... έτσι για να το διασκεδάσουμε λίγο το θέμα......

aristent
18-06-12, 18:37
Φοβάμαι δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη Άρη.... μάλλον δεν πρόκειται για ανθρώπινο λάθος απλά δεν είχε 10watts και έστειλε για να πάρει τα χρήματα από όλο το group-buy ...

....ας δουμε πρωτα τι θα απαντησει,...

.....αν και εχω μια υποψια οτι μπορει και να ειναι 10βατ,... και τα ιδια να μας ξαναστειλει πως θα καταλαβουμε την διαφορα???...εμφανισιακα δεν θα εχουν διαφορα....


.....μηπως θα μπορουσε με καποιον τροπο να τσεκαριστει αυτο οταν παραλαβεις αυτα που ηρθαν?.....τι ειναι αυτο που δινει τα βατ το λεντ?,το κυκλωμα?,ο πυκνωτης/αντισταση????

tokiko
18-06-12, 19:12
....ας δουμε πρωτα τι θα απαντησει,...

.....αν και εχω μια υποψια οτι μπορει και να ειναι 10βατ,... και τα ιδια να μας ξαναστειλει πως θα καταλαβουμε την διαφορα???...εμφανισιακα δεν θα εχουν διαφορα....


.....μηπως θα μπορουσε με καποιον τροπο να τσεκαριστει αυτο οταν παραλαβεις αυτα που ηρθαν?.....τι ειναι αυτο που δινει τα βατ το λεντ?,το κυκλωμα?,ο πυκνωτης/αντισταση????

Άρη όπως λες ότι μια απλή λάμπα 100βατ είναι πιο δυνατή από αυτή των 80βατ έτσι είναι και στο led. Επίσης τη διαφορά νομίζω θα την καταλάβει και εφόσον θα βγάλουν και φωτό πιστεύω θα φανεί.

Επίσης να συμπληρώσω πως πριν κάνα μισάωρο συνάντησα τον dafi και έχει δίκιο δεν φαίνονται καθόλου.

dafidack
18-06-12, 20:15
Επίσης να συμπληρώσω πως πριν κάνα μισάωρο συνάντησα τον dafi και έχει δίκιο δεν φαίνονται καθόλου.
Ηλια νομιζω οτι την απαντηση στο ερωτημα σου,την εδωσε ο Μιχαλης thumb
Εν ολιγης δεν φαινεται τπτ την ημερα,ΔΕΝ μπλεδιζει αλλα κανει κατι αλλο...εμενα να κοκκινιζω :ranting2:
Σ ευχαριστω επισης και για την φιλοφρονηση :thanks:
Αρη,εμεις τα ειπαμε κι απο το τηλ.θα τα πουμε αυριο κι απο κοντα,αν δεν με σαπισει στο ξυλο ο μαστορας που θα του πω ξαναβγαλτες...

dafidack
18-06-12, 21:04
Τωρα που βραδιασε φαινονται...αλλα τι να το κανεις... :(

aristent
18-06-12, 21:24
Τωρα που βραδιασε φαινονται...αλλα τι να το κανεις... :(
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14067&d=1340046147
Ρε συ Μπιλ,σα να μου αρεσουνε!!!.....δηλαδη πολυ καλα φαινονται.....εχθες και εγω κοιτουσα την ημερα να τα δω απο αντανακλασεις σε βιτρινες η σε προπορευομενα αμαξια αλλα τζιφος.....ομως το απογευμα και ειδικα το βραδυ κατι γινεται.....και να φανταστεις εμεις υποτιθεται εχουμε 10βατ!!!

τελος παντων....ισχυει οτι ειπαμε,αν θελεις κανεις και εσυ την αντικατασταση.thumb

Andri
18-06-12, 22:08
Έγινε επέμβαση και στο αμάξι του Ηλία (μόλις γύρισα από το meeting) και θα ανεβάσει φωτό αφού σβήσει πινάκες-υποθέτω θα προλάβει σήμερα thumb
Θα έχετε μέτρο σύγκρισης καθώς έχουμε φωτό από τα ΟΕΜ από τα led και από τα τύπου ξένον που φοράει στον άσσο ο αδερφός μου.
Υ.Γ στις απογευματινές φωτό δεν θυμάμαι αν έβαλα τα φώτα νύχτας(1τη σκάλα) καθώς έχει φώτα ημέρας το αμάξι και έχουν περισσότερη ένταση από τα νύχτας οπότε και φωτίζουν περισσότερο...Στις νυχτερινές φωτό θα λυθούν όλες οι απορίες...

Υ.Γ2 Bill εμένα μου αρέσουν τη νύχτα πάντως τα φώτα thumb για τη μέρα δεν με νοιάζει και τόσο(αν και χαλάστηκα που δεν φαίνονται τόσο ούτε σε μας) αλλά το βράδυ είναι ΑΛΛΗ φάση :thumbsup:

aristent
18-06-12, 22:29
Χαρηκα που τα ειπαμε και απο το τηλεφωνο το απογευμα,αλλα ειχα ενα ζευγαρι(πελατες)στο μαγαζι και μας ειχαν διακοψει δυο τηλεφωνα νωριτερα και ενας προμηθευτης που του εδωσα καποια χρηματα.......οποτε Ηλια ζηταω συγνωμη αλλα δεν μπορουσα να μιλησω περισσοτερο,ελπιζω να καταλαβαινεις.thumb

Andri
18-06-12, 23:12
Χαρηκα που τα ειπαμε και απο το τηλεφωνο το απογευμα,αλλα ειχα ενα ζευγαρι(πελατες)στο μαγαζι και μας ειχαν διακοψει δυο τηλεφωνα νωριτερα και ενας προμηθευτης που του εδωσα καποια χρηματα.......οποτε Ηλια ζηταω συγνωμη αλλα δεν μπορουσα να μιλησω περισσοτερο,ελπιζω να καταλαβαινεις.thumb
Καταλάβαμε μην ανησυχείς Άρη, η δουλειά πάνω από όλα...
Είσαι σωστός επαγγελματίας-δεν γράφεις τους πελάτες και καλά κάνεις...thumb

dafidack
18-06-12, 23:43
Αυριο Αρη,πριν τα βγαλω θα περασω μια βολτα απο το μαγαζι σου.Η φωτο που εβαλα πιστευω οτι ειναι υπερεκτιμημενη.Στην πραγματικοτητα δεν εχει αυτη τη λαμψη που δειχνει.

Andri
18-06-12, 23:47
Και θα κάνεις τράμπα με τα 10βατα Βασίλη? Ούτε τα 10αρια φαίνονται πολύ τη μέρα πάντως...δεν ξέρω αν φταίει που το φως της λάμπας περνάει από τη δίοδο στα angel eyes και δεν βλέπουμε κατευθείαν τις λάμπες (που θα λάμπανε τότε) επίσης δεν ξέρω τι τεχνική και τι led λάμπες έχουν τα νέα μοντέλα της bmw, που απλά μαγνητίζουν το πρωί που είναι ΚΑΙ λευκά ΚΑΙ φαίνονται...Μπορεί κανένας να μάθει τι παίζει? Ή αν αλλάζει η δομή του φαναριού (Οι δίοδοι στα angel eyes βασικά...)

120ie87
19-06-12, 00:41
1-5..........

120ie87
19-06-12, 00:46
6-11.........

120ie87
19-06-12, 00:50
12-16...........

120ie87
19-06-12, 00:53
17-20



Ελπίζω να σας άρεσαν :original:

dafidack
19-06-12, 02:04
Και θα κάνεις τράμπα με τα 10βατα Βασίλη? Ούτε τα 10αρια φαίνονται πολύ τη μέρα πάντως...
Αν κρινω απο τις φωτο που μας δειχνεις το δικο σου το αυτοκινητο,εννοειτε πως θα τις αλλαξω.Ρε συ,στο δικο μου δεν φαινεται τπτ με τετοιο ηλιο που εχεις στη φωτο :thumbsdown:

aristent
19-06-12, 06:27
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14079&d=1340059628

εαν αυτο δειχνει ΟΕΜ vs Led ,τοτε δεν εχει διαφορα στην ενταση,βραδυ και συμφωνα με την φωτο.....τουλαχιστον δεν ειναι πιο αδυναμα τα λεντ.:thumbsup:

...επιμενω οτι μηπως τελικα μας εστειλε τα 10βατα και για σας???
....απλα εγραψε κατα λαθος εξω Ε39 6βατ???.....ουτε εμεις με τις Η8 10βατ εχουμε περισσοτερο φως....και ειδικα την μερα ειμαστε στην ιδια κατασταση.

Βασιλη,στις φωτο ειναι δυο ιδια αυτοκινητα,δεν ξερω εαν εχεις καταλαβει ποιο ειναι ποιο και ποιες λαμπες φορανε,αλλα σιγουρα οι τυπου ξενον με το μπλε το γυαλι που φοραει ο αδερφος του Ανδρεα στον δικο του ασσο,ειναι παντα πιο δυνατες......αυτες αντικατεστησα και εγω στο δικο μου,οχι τοσο για την ενταση αλλα για ποιοτικο φωτισμο(μπλεδισματα,μωβισμ ατα κλπ..)

θελω να πω οτι δεν συγκριναν τα παιδια 10βατα με τα 6βατα,αλλα τυπου ξενον με λεντ και με ΟΕΜ λαμπες.thumb

ασε τις λαμπες μια μερα ακομα,δεν παθαινουν κατι,να τις δουμε ξανα.....

dafidack
19-06-12, 08:07
Θα τις δεις και θα μου πεις.Αν εχουμε το ιδιο "φως" μενει ως εχει,αν δεις οτι εχουμε διαφορα τοτε τις στελνουμε πισω,αν και πιστευω οτι το βραδυ εχουμε τον ιδιο φωτισμο ")

Andri
19-06-12, 13:23
+ότι του αδερφού μου σε μερικές φωτό είναι με τα φώτα ημέρας(πολύ πιο δυνατό φως από 1τη σκάλα στις λάμπες...)thumb

Andri
19-06-12, 13:32
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14079&d=1340059628

εαν αυτο δειχνει ΟΕΜ vs Led ,τοτε δεν εχει διαφορα στην ενταση,βραδυ και συμφωνα με την φωτο.....τουλαχιστον δεν ειναι πιο αδυναμα τα λεντ.:thumbsup:

...επιμενω οτι μηπως τελικα μας εστειλε τα 10βατα και για σας???
....απλα εγραψε κατα λαθος εξω Ε39 6βατ???.....ουτε εμεις με τις Η8 10βατ εχουμε περισσοτερο φως....και ειδικα την μερα ειμαστε στην ιδια κατασταση.

Βασιλη,στις φωτο ειναι δυο ιδια αυτοκινητα,δεν ξερω εαν εχεις καταλαβει ποιο ειναι ποιο και ποιες λαμπες φορανε,αλλα σιγουρα οι τυπου ξενον με το μπλε το γυαλι που φοραει ο αδερφος του Ανδρεα στον δικο του ασσο,ειναι παντα πιο δυνατες......αυτες αντικατεστησα και εγω στο δικο μου,οχι τοσο για την ενταση αλλα για ποιοτικο φωτισμο(μπλεδισματα,μωβισμ ατα κλπ..)

θελω να πω οτι δεν συγκριναν τα παιδια 10βατα με τα 6βατα,αλλα τυπου ξενον με λεντ και με ΟΕΜ λαμπες.thumb

ασε τις λαμπες μια μερα ακομα,δεν παθαινουν κατι,να τις δουμε ξανα.....

Ισχύει αυτό και σε σύγκριση φαναριών του φανάρι του Ηλία δεν χάνει το εξωτερικό δαχτυλίδι καθώς η λάμπα δεν κουμπώνει (αν θυμάμαι καλά) στο γλόμπο μπροστά για να "μοιράσει το φως" φαίνονται και τα 2 το ίδιο

dafidack
20-06-12, 20:14
Αρη,περασα χτες το πρωι απο το μαγαζι σου αλλα ελειπες σε δουλεια (τοποθετηση).Θα σε παρω καποια στιγμη οταν θα εισαι ελευθερος να μου πεις τη γνωμη σου και μαλλον προς σουρουπο να τις δεις.

aristent
20-06-12, 20:59
Αρη,περασα χτες το πρωι απο το μαγαζι σου αλλα ελειπες σε δουλεια (τοποθετηση).Θα σε παρω καποια στιγμη οταν θα εισαι ελευθερος να μου πεις τη γνωμη σου και μαλλον προς σουρουπο να τις δεις.

Εμαθα Βασιλη οτι περασες και περιμενα οτι θα ερθεις ξανα σημερα το απογευμα που θα ημουν στο μαγαζι,.....αλλα οποτε θελεις περνα να τα πουμε.thumb

dafidack
20-06-12, 21:09
Γυρισα απο θαλασσα Αρη και καταλαβαινεις πως ειμαι.Ειμαι πλασμενος για βουνο εγω,κατω απο τιποτα πλατανια με μεζεδες και μπυρες :bbq::cheers: :thumbsup:
Τη θαλασσα και την καρακαμπιλα ομως τη γουσταρουν οι υπολοιποι οποτε νικαει η πλειοψηφια :thumbsdown: Με την πρωτη ευκαιρια θα σε παρω τηλ κι αν εισαι ευκαιρος θα περασω απο κει. thumb

Andri
20-06-12, 21:10
Εμαθα Βασιλη οτι περασες και περιμενα οτι θα ερθεις ξανα σημερα το απογευμα που θα ημουν στο μαγαζι,.....αλλα οποτε θελεις περνα να τα πουμε.thumb

Θα έρχομαι και εγώ όταν θα πάρω άδεια :th_Laie_67-1:
Θα πάρουμε και ένα Ps3 με τιμονέριες και δώσε :rally: :rally:

dafidack
20-06-12, 21:18
Ναι ρε,θα μας βαζει ο Αρης να του προσεχουμε το μαγαζι :th_Laie_67-1:
Τι εγινε?ρωτησες για τα ledakia που λεγαμε χτες?

Andri
20-06-12, 21:23
Δεν πήγα σήμερα Βασίλη γτ βγήκα και πήγα για μπανάκι-το 1το μου φέτος ! κατευθείαν...
Το πσκ που θα έχω πολύ χρόνο(θέλω να πιστεύω θα πάω) thumb
Τι τύπου λάμπα ακριβώς φοράει το δικό σου ξέρεις? για να δω αν έχει

dafidack
20-06-12, 21:28
Τι τύπου λάμπα ακριβώς φοράει το δικό σου ξέρεις? για να δω αν έχει

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1: αχαχαχα ρωτησες τωρα τον ειδικο!!Καλα ρε,τι λεγαμε προχτες στον καφε,δεν εχω ιδεα.Τα μαθηματα που μου παρεδιδε ο αρης και Geo δεν τα προσεξες?
Any way,πες του οτι ειναι για E60 του 2003 μηπως και βγαλει καμια ακρη ο ανθρωπος.Οσο να 'ναι,περισσοτερα απο μενα θα ξερει :whistle:

Andri
20-06-12, 21:33
Άστο θα μας πει ο Ηλίας, τα ίδια φοράτε thumb
Ηλία? για δώσε τα φώτα :whistle: Πως λέγονται τα λαμπιόνια που φοράτε? :thanks:

dafidack
20-06-12, 21:35
+1 Andri +1Ηλιας :)

Andri
20-06-12, 21:36
+1 Like , thanks? friend request? + ? ! τίποτα δεν είδα....!!


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

dafidack
20-06-12, 21:43
Κοροιδουκλα,δε σ εχω φιλο και θα φερω και ενα ξαδερφο μου που ξερει και καρατε να δεις τι θα σου κανει :sm-angry05:
ωχ,βγηκε ο σκυλος εξω.Παω να τον μαζεψω.Τα λεμε μετα!

Andri
20-06-12, 21:48
Δεν με έχεις φίλο?:hyper:
Λάμπες θέλεις είπαμε ? :whistle::whistle:
:sealed:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Δώσε ένα κόκκαλο το σκύλο να παίξει από μένα :thumbsup: :thanks:

ΔημήτρηςΜ3
21-06-12, 12:55
Αυτά που παρελαβα εγω γράφουν
10watt h8
Τι γίνεται τελικα είναι μούφα η τα κρατάμε ;;;

aristent
21-06-12, 13:18
Αυτά που παρελαβα εγω γράφουν
10watt h8
Τι γίνεται τελικα είναι μούφα η τα κρατάμε ;;;

Tα Η8 ειναι ενταξη,ειναι 10 βατ, εμεις τα κρατησαμε .thumb

ΔημήτρηςΜ3
26-06-12, 22:57
Τα είδα σήμερα στον φίλο με το 5αρη και είναι
Όλα τα ευρω!!!!!
Ήταν μέρα και κάνανε μπαμ απο μακρια Τέλεια
Μπορω να πω δε περίμενα αυτο το αποτέλεσμα !!!

dafidack
27-06-12, 15:18
Αρη εμενα με παιρνει να τα αλλαξω ή περασανε οι μερες?
BTW τι εγινε με τη σιτα?

BMWNAOUSSA
27-06-12, 19:37
Τα είδα σήμερα στον φίλο με το 5αρη και είναι
Όλα τα ευρω!!!!!
Ήταν μέρα και κάνανε μπαμ απο μακρια Τέλεια
Μπορω να πω δε περίμενα αυτο το αποτέλεσμα !!!

Τελικά σου άρεσαν.
Δεν μπόρεσα να σταματήσω εκείνη την στιγμή να τα πούμε
εάν μπορέσω θα βάλω φωτο.

aristent
27-06-12, 19:56
Τελικά σου άρεσαν.
Δεν μπόρεσα να σταματήσω εκείνη την στιγμή να τα πούμε
εάν μπορέσω θα βάλω φωτο.

Με 'γεια!!!!....Βαλε φωτο!!!!:thumbsup:

BMWNAOUSSA
27-06-12, 20:06
Με 'γεια!!!!....Βαλε φωτο!!!!:thumbsup:

τις εβγαλα με κινητό θα προσπαθήσω και για καλύτερες φώτο όπως φαίνεται όλο το αυτοκίνητο

aristent
27-06-12, 20:17
Για δες τις δικες μου(χθες βραδυ) φωτο απο κινητο ερικσον Κ800 :
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012003.jpg
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012004.jpg
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012006.jpg
https://i797.photobucket.com/albums/yy252/aristent/17-6-2012007.jpg



τις εβγαλα με κινητό θα προσπαθήσω και για καλύτερες φώτο όπως φαίνεται όλο το αυτοκίνητο
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14235&d=1340820295
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14236&d=1340820317

Τα δικα μου φαινονται πιο αδυναμα!!!:thumbsup:

....στις φωτο, μαλλον εκανα το λαθος να μην εχω βαλει σε λειτουργεια τα φωτα ημερας DRL,επειδη ημουν στο υπογειο και αναβανε και τα Ξενον και απλα γυρισα τον διακοπτη στη θεση για τα φωτα σταθμευσης(οπως βλεπεις ειναι αναμμενα και τα πορτοκαλι φρυδακια...)...σ'αυτη τη θεση δινει λιγοτερο ρευμα και συνεπως λιγοτερη ενταση φωτισμου στα angel eyes.....νομιζω οτι σε κατασταση DRL θα ηταν το ιδιο δυνατα με τα δικα σου.thumb

BMWNAOUSSA
27-06-12, 20:42
Τα δικα μου φαινονται πιο αδυναμα!!!:thumbsup:

....στις φωτο, μαλλον εκανα το λαθος να μην εχω βαλει σε λειτουργεια τα φωτα ημερας DRL,επειδη ημουν στο υπογειο και αναβανε και τα Ξενον και απλα γυρισα τον διακοπτη στη θεση για τα φωτα σταθμευσης(οπως βλεπεις ειναι αναμμενα και τα πορτοκαλι φρυδακια...)...σ'αυτη τη θεση δινει λιγοτερο ρευμα και συνεπως λιγοτερη ενταση φωτισμου στα angel eyes.....νομιζω οτι σε κατασταση DRL θα ηταν το ιδιο δυνατα με τα δικα σου.thumb

μπορώ να πώ ότι κάναμε καλή αγορά
την ημέρα φαίνονται αρκετά (το παρατηρώ σε βιτρίνες καταστημάτων)
το βράδυ είναι εντυπωσιακά και παραπέμπoυν στα
F10 με τα λευκά led.
Αλλά όπως και να το κάνουμε το F10 είναι μία πιό μεγάλη F30
το Ε60 για εμένα είναι η καλύτερη μούρη ever.
και αξίζει το μάξιμο με σεβασμό στο στυλ της.

ΔημήτρηςΜ3
27-06-12, 22:01
μπορώ να πώ ότι κάναμε καλή αγορά
την ημέρα φαίνονται αρκετά (το παρατηρώ σε βιτρίνες καταστημάτων)
το βράδυ είναι εντυπωσιακά και παραπέμπoυν στα
F10 με τα λευκά led.
Αλλά όπως και να το κάνουμε το F10 είναι μία πιό μεγάλη F30
το Ε60 για εμένα είναι η καλύτερη μούρη ever.
και αξίζει το μάξιμο με σεβασμό στο στυλ της.

Να σου πω την αλήθεια ότανσε είδα απο μακρια
Νόμιζα πως ήταν το f10 κατάλαβες για ποιο λέω ;)