PDA

Επιστροφή στο Forum : ektrosi



Lena116
16-06-12, 13:10
Το δίλημμα είναι μεγάλο, οι συγκρούσεις πολλές και οι απορίες
ακόμα περισσότερες. ΓιΆ αυτό οποιαδήποτε γυναίκα βρίσκεται αντιμέτωπη με μια εγκυμοσύνη «εκτός πλάνου» είναι αναγκαίο να γνωρίζει τουλάχιστον τα βασικά.
Το γράμμα του νόμου
Η ελληνική νομοθεσία επιτρέπει να γίνεται έκτρωση «από επιλογή» μέχρι τη 12η εβδομάδα της κύησης. Για οποιοδήποτε λόγο μια γυναίκα επιθυμεί να υποβληθεί στη διαδικασία μπορεί να το κάνει μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα. Από τη 12η εβδομάδα μέχρι την 24η μπορεί να γίνει διακοπή μόνο όταν συντρέχει σοβαρός λόγος υγείας, είτε της μητέρας είτε του παιδιού (π.χ. βρεθεί στον προγεννητικό έλεγχο ότι το έμβρυο έχει μια σοβαρή πάθηση, η οποία μπορεί να δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα στην επιβίωση ή στην ανάπτυξή του). Η διακοπή της κύησης για λόγους υγείας δεν επιβάλλεται. Η γυναίκα ενημερώνεται από τον γιατρό της ή από μια ομάδα γιατρών (αν το πρόβλημα άπτεται και άλλων ειδικοτήτων) για τους ενδεχόμενους κινδύνους και επιλέγει η ίδια ή το ζευγάρι από κοινού αν τελικά υποβληθεί στη διαδικασία.
Η προετοιμασία
Σε περίπτωση που η διακοπή γίνεται από επιλογή, πρέπει καταρχήν να διαπιστωθεί, με υπερηχογράφημα κατά την 6η-7η εβδομάδα, ότι πρόκειται για ενδομήτρια εγκυμοσύνη. Η καθυστέρηση της περιόδου και ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης από μόνα τους δεν μπορούν να αποκλείσουν το ενδεχόμενο εξωμήτριας κύησης, η οποία αν δεν γίνει αντιληπτή μπορεί να προκαλέσει σοβαρές επιπλοκές. Εφόσον επιβεβαιωθεί η ενδομήτρια κύηση και δρομολογηθεί η διαδικασία για τη διακοπή της γίνεται και προεγχειρητικός έλεγχος (καρδιογράφημα, ακτινογραφία θώρακα, γενικές εξετάσεις αίματος και ούρων κ.λπ.). Σε αντίθεση με κλινικές του εξωτερικού, οι ελληνικές δεν παρέχουν στις γυναίκες συμβουλευτική ή ψυχολογική υποστήριξη, τουλάχιστον όχι συστηματικά. Ωστόσο, συνήθως υπάρχουν ψυχολόγοι και κοινωνικοί λειτουργοί οι οποίοι παρεμβαίνουν σε «δύσκολες» περιπτώσεις.
Η διακοπή της κύησης μπορεί να γίνει είτε χειρουργικά είτε φαρμακευτικά.
Η επόμενη μέρα
Αν πρόκειται για μικρή κύηση, η γυναίκα μπορεί να φύγει από την κλινική αυθημερόν, ενώ αν πρόκειται για μεγαλύτερη του 2ου τριμήνου, είναι σκόπιμο να παραμείνει για ένα 24ωρο. Όταν η διακοπή γίνεται με απόξεση, η γυναίκα παρουσιάζει μικρή ροή αίματος για κάποιες μέρες, χωρίς ιδιαίτερο πόνο. Όταν η διακοπή γίνεται με φάρμακα, παρουσιάζεται αιμορραγία για κάποιες μέρες (σαν αυξημένη έμμηνος ρήση) και ήπιος πόνος στο υπογάστριο (χαμηλά στην κοιλιά) στην περίπτωση του 1ου τριμήνου, ο οποίος είναι εντονότερος στην περίπτωση του 2ου. Σε κάθε περίπτωση απαιτείται αποχή από το σεξ
για δύο εβδομάδες.
Ψυχολογικές επιπτώσεις
Η ψυχολογική κατάσταση των γυναικών που υποβάλλονται σε έκτρωση δεν μένει αλώβητη. Τα συμπτώματα που ενδεχομένως εμφανιστούν συνήθως παρατηρούνται στους αμέσως επόμενους μήνες αλλά υπάρχουν και κάποιες σπανιότερες περιπτώσεις, που παρουσιάζονται πολλούς μήνες αργότερα, λόγω της αναβίωσης του γεγονότος.
Ο βαθμός στον οποίο επηρεάζεται η ψυχολογία των γυναικών εξαρτάται από διάφορους παράγοντες:
• Αν η έκτρωση είναι επιθυμητή ή όχι, αν δηλαδή η απόφαση είναι προσωπική ή η γυναίκα οδηγήθηκε σε αυτήν υπό την πίεση κοινωνικών, οικογενειακών, οικονομικών ή άλλων παραγόντων.
• Αν η γυναίκα είναι ανήλικη ή ενήλικη, παντρεμένη ή όχι, έχει ή όχι ήδη παιδιά, βρίσκεται σε μια σοβαρή σχέση που οδεύει προς το γάμο ή μια σύντομη γνωριμία κ.λπ.

pigi myworld.gr

Stamatis
16-06-12, 13:20
WTF?

Μηπως να ξανακουβεντιαζαμε μερικα πραγματα σχετικα με το τι ζηταμε απο αυτον τον τοπο;

hades7
16-06-12, 13:25
Οντως Λενα ειναι ενα ζητημα που πρεπει να προσεχθει αναλογα απο τις νεες και κυριως ανηλικες κοπελες

redneck
16-06-12, 13:29
E... εδω ειναι το BMWfans φορουμ , οχι το Parents ...
Παρ'ολα αυτα ευχαριστουμε για την τοποθετηση.
Οι ΒΜW απο μονες τους φροντιζουν εμας τα αγορακια να μας εχουν παντα ... (πως να το πω κοσμια τωρα...) , ε... συνετους και ικανοποιημενους.
Νομιζω το θεμα της εγκυμοσυνης ειναι επιλογη και των δυο οταν αυτη συμβει.
Και επειδη ειμαι πατερας, τα παιδια ειναι μονο χαρα και σκοπος της ζωης , οσοι δεν εχουν παιδια απο επιλογη, δεν μπορουν να εχουν αποψη.

PANOS-E60
16-06-12, 13:38
Λενα σε ευχαριστούμε γιά το πολύ ενδιαφερον θέμα.

Νομιζω πως δεν είναι καθόλου παράταιρο σε ενα αυτοκινητιτικό φορουμ που διαβαζεται κυριως από άντρες. Αντιθετα είναι πολύ πιθανο να αφορα κάποιους νεόυς σε ηλικία συμφορουμίτες.

Περιμένω να δω ενδιαφερουσες ανταλλαγες αποψεων γυρω από την αντιμετωπιση αντρων και γυναικών πάνω στο σοβαρο αυτό θέμα.

spar@
16-06-12, 13:47
Το δίλημμα είναι μεγάλο, οι συγκρούσεις πολλές και οι απορίες
...
Λενα θες να διαγωνιστουμε στο τρολλαρισμα??

PANOS-E60
16-06-12, 14:04
Λενα θες να διαγωνιστουμε στο τρολλαρισμα??

Σπυρο, το θέμα έχει ενδιαφερον γιά κάποιους.

spar@
16-06-12, 14:05
ναι με ενδιαφερει!!!

hades7
16-06-12, 14:09
ναι με ενδιαφερει!!!

δικε μου σκεφτεσαι να μυρισεις τον κρινο?

Nino
16-06-12, 14:13
Καλλιο το προλαμβανειν παρα το θεραπευειν

spar@
16-06-12, 14:13
εχετε καμια καλη τιμη για εκτρωση?

fanisk
16-06-12, 14:20
εχετε καμια καλη τιμη για εκτρωση?

Να σου ζησει !

aristent
16-06-12, 14:25
Ευγε Λενα για το θεμα.thumb

Πραγματι ειναι και το γραμμα του νομου στη μεση......


.....ομως κυριως ειναι αυτη η ενοχή που νοιωθει(τουλαχιστον ετσι πρεπει φυσιολογικα....) οποια κανει εκτρωση που δεν αφορα λογους υγειας.

Η δημιουργια ενος ανθρωπου ειναι δωρο Θεου και ασχετα εαν ειναι επιθυμητη η οχι η εγκυμοσυνη, θα πρεπει να δειξει δυναμη, ειτε το ζευγαρι η ακομα χειροτερα μονη της μια γυναικα και να αποφυγει την "πιεση" για εκτρωση.


Αυτην ειναι η αποψη μου και δεν με πειθετε για το αντιθετο.

m-power_01
16-06-12, 14:49
Πρέπει να ναι η μοναδική φορά που θα καταριεσαι και θα παρακαλας να είσαι τζουφιος.
Μου έρχονται αρκετές καφριλες είναι η αλήθεια ... Αλλά θα το βουλωσω.
Το "θέμα" ίσως ενδιαφέρει

Stamatis
16-06-12, 15:25
απο τη στιγμή που κάποιος αποφασίζει να κάνει μια υπεύθυνη ζωή η οποία συμπεριλαμβάνει και την ερωτική πράξη, θα πρέπει να είναι αποφασισμένος πως θα εφαρμόζει τους κανόνες που επιλέγει να ακολουθήσει.

Το προφυλακτικό είναι ο μόνος σωστός τρόπος προστασίας και απο ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες αλλά και απο τη μετάδοση νοσημάτων.

Η γέννηση ενός παιδιού είναι μια άκρως υπεύθυνη πράξη και πρέπει να γίνεται μονο οταν μπορείς και θέλεις να το υποστηρίξεις.

Η έκτρωση δεν είναι επιλογή, είναι μια ιατρική παρέμβαση και με την ίδια λογική που δεν πηγαίνεις κάθε μέρα να αφορέσεις ένα απο τα στήθη σου επειδή δεν σου αρέσει το σχήμα του, δεν πρέπει να στερείς την ζωή απο ένα πλάσμα με ψυχή επειδή ένα βράδυ δεν λειτούργησες υπεύθυνα.

αυτά.

redneck
16-06-12, 15:28
Πασχαλης=στιγμιαιο λαθος
χαχαχαχχαχααα!!!!
Ασχετο, αλλα αυτος μου ηρθε στο μυαλο!
Γαμω τους αντρες ε?

Stamatis
16-06-12, 15:29
Πασχαλης=στιγμιαιο λαθος
χαχαχαχχαχααα!!!!
Ασχετο, αλλα αυτος μου ηρθε στο μυαλο!
Γαμω τους αντρες ε?

που τονε ξέθαψες τούτον πάλι... :hystericalbs1:

alexk
16-06-12, 17:02
Τι σχέση έχει αυτό παιδιά ?

cosmopolitan WTF ?

Kostas_1
16-06-12, 17:16
Λενα αν θες γραψε 2 λογια για σενα εδω:https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23 να γνωριστουμε, οπως συνηθίζεται

PANOS-E60
16-06-12, 17:24
Λενα αν θες γραψε 2 λογια για σενα εδω:https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23 να γνωριστουμε, οπως συνηθίζεται

https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=286555&postcount=260

spar@
16-06-12, 17:24
Εγω;Περιγραφή ;

katsaraios
16-06-12, 17:25
εχετε καμια καλη τιμη για εκτρωση?

αστο να ζησει θελουμε καινουριο αιμα στην ομαδα σου εχω και κονε για τα τσικο thumb

sasabmw
16-06-12, 18:13
το θεμα της εκτρωσης ειναι συνθετο και πολυπλοκο και απαιτει βαθια γνωση, ανοιχτο μυαλο και αποστασιοποιηση απ'τη θρησκεια που δεν εχει καμια αρμοδιοτητα σε αυτο το θεμα.

spar@
16-06-12, 18:42
γιατι να υπαρχει εκτρωση? εγω ειμαι αντιθετος της ερωτικης επαφης πριν το γαμο, η ερωτικη επαφη γινεται με σκοπο την ολοκληρωση της οικογενειας δηλαδη τη δημιουργια του απογονου...
ειμαι αντιθετος στη χρηση κατασκευασματων του αιοσφορου οπως προφυλακτικα και αντισηληπτικα!

Stamatis
16-06-12, 18:45
γιατι να υπαρχει εκτρωση? εγω ειμαι αντιθετος της ερωτικης επαφης πριν το γαμο, η ερωτικη επαφη γινεται με σκοπο την ολοκληρωση της οικογενειας δηλαδη τη δημιουργια του απογονου...
ειμαι αντιθετος στη χρηση κατασκευασματων του EΩσφορου οπως προφυλακτικα και αντισυληπτικα!

:ranting2:

spar@
16-06-12, 18:47
:ranting2:

καλα δεν μπορεις να το διορθωσεις και να μην μιλησεις??
πφφφ το φορουμ περναει δυσκολες ωρες και πρεπει να ειμαστε ενωμενοι!

hades7
16-06-12, 19:16
Τι σχέση έχει αυτό παιδιά ?

cosmopolitan WTF ?

Να δεις που θα μαζευομαστε στο τέλος και για πλεξιμο

alexk
16-06-12, 20:05
Να δεις που θα μαζευομαστε στο τέλος και για πλεξιμο

Το διάβασα σήμερα, και έλεγα δεν μπορεί.
Η πλάκα της υπόθεσης είναι ότι το 99.9% του πληθυσμού εδώ μέσα είναι άντρες.
Τέσπα, δεν ξέρω μπορώ να το έχω δει λάθος το όλο θέμα απλά μου κάνει εντύπωση να διαβάζω για εκτρώσεις σε ένα χώρο για BMW αυτοκίνητα.

Όχι ότι καταδικάζω τα άλλα θέματα εκτός BMW, αλλά ειδικά κάτι τέτοιο είναι λίγο περίεργο.
Φυσικά μπορούμε να αναλύσουμε και για το πόσο καλό κάνει το μητρικό γάλα στα μωρά, αλλά πιστεύω υπάρχουν πιο ειδικοί χώροι για τέτοια θέματα.

:rally:

Thomelef
16-06-12, 20:12
προσοχή οι νεώτεροι, να μην τυχει και μπλέξουν με τέτοιες επιλογές και διλλήματα.
ειδικά τα αντράκια, να έχουν κατά νου ότι δεν αποφασίζουν αυτοί για το τι θα γίνει. άπαξ και πεί η κοπαλίτσα δεν το ρίχνω, τελείωσε...
είμαι κατά της άμβλωσης, εκτός και αν μιλάμε για ηλικίες κάτω των 20 - 22 χρονών. οι γυναίκες είναι αρκετά ώριμες σε αυτή την ηλικία, και μπορούν να γίνουν ακόμα πιο ώριμες μόλις γίναυν μανούλες. τα αγοράκια είναι αυτά που δεν μπορούν να προσαρμοστούν σε αυτές τις ηλικίες.

spar@
16-06-12, 20:17
προσοχή οι νεώτεροι, να μην τυχει και μπλέξουν με τέτοιες επιλογές και διλλήματα.
ειδικά τα αντράκια, να έχουν κατά νου ότι δεν αποφασίζουν αυτοί για το τι θα γίνει. άπαξ και πεί η κοπαλίτσα δεν το ρίχνω, τελείωσε...
είμαι κατά της άμβλωσης, εκτός και αν μιλάμε για ηλικίες κάτω των 20 - 22 χρονών. οι γυναίκες είναι αρκετά ώριμες σε αυτή την ηλικία, και μπορούν να γίνουν ακόμα πιο ώριμες μόλις γίναυν μανούλες. τα αγοράκια είναι αυτά που δεν μπορούν να προσαρμοστούν σε αυτές τις ηλικίες.

Θωμα χαιρομαι που συμμετεχεις σε αυτο το ενδιαφερον θεμα, ποια ειναι η γνωμη σου για τον θηλασμο.
πρεπει να γινεται και μεχρι ποια ηλικια?
αλλοιωνει το στηθος?

Lena116
16-06-12, 20:25
signomi skopos moy den htan na anastatosw to foroum apla den xerw apo mixanologika themata kai nomiza oti to thema pou anartisa tha eixe endiaferon gia kapoioys eidika ta nea paidia.signomi kai pali tha perioristw san theatis sto foroum opws ekana mexri twra

fanisk
16-06-12, 20:28
signomi skopos moy den htan na anastatosw to foroum apla den xerw apo mixanologika themata kai nomiza oti to thema pou anartisa tha eixe endiaferon gia kapoioys eidika ta nea paidia.signomi kai pali tha perioristw san theatis sto foroum opws ekana mexri twra

Σπαρο διωξε τους παλιογερους απο το τοπικ, σου ανηκει :th_Laie_67-1:

Thomelef
16-06-12, 20:31
Θωμα χαιρομαι που συμμετεχεις σε αυτο το ενδιαφερον θεμα, ποια ειναι η γνωμη σου για τον θηλασμο.
πρεπει να γινεται και μεχρι ποια ηλικια?
αλλοιωνει το στηθος?

μέχρι έξι μηνών τουλάχιστο πρέπει να θηλάζει μια μάνα το παιδί της.
το μητρικό γάλα δημιουργεί πάρα πολλά αντισώματα, και αναπτύσεται ο εγκέφαλος του παιδιού πολύ πιο γρήγορο.
ο θηλασμός είναι απο τα βασικότερα πράγματα για την ανάπτυξη ενός παιδιού.

gnx
16-06-12, 20:50
Βαφτησιμιέ μου, αν κρίνω από το πόσο ΣΠΥΡ(Τ)Ο είσαι, πρέπει να βύζαξες χρόνια ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

hades7
16-06-12, 20:50
signomi skopos moy den htan na anastatosw to foroum apla den xerw apo mixanologika themata kai nomiza oti to thema pou anartisa tha eixe endiaferon gia kapoioys eidika ta nea paidia.signomi kai pali tha perioristw san theatis sto foroum opws ekana mexri twra

Τι λες τώρα εμάς τέτοια θέματα μας ενδιαφέρουν εδω κούκλα μου...

spar@
16-06-12, 20:56
Βαφτησιμιέ μου, αν κρίνω από το πόσο ΣΠΥΡ(Τ)Ο είσαι, πρέπει να βύζαξες χρόνια ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγω ακόμα βυζαινω

tamtamcafe
16-06-12, 21:34
signomi skopos moy den htan na anastatosw to foroum apla den xerw apo mixanologika themata kai nomiza oti to thema pou anartisa tha eixe endiaferon gia kapoioys eidika ta nea paidia.signomi kai pali tha perioristw san theatis sto foroum opws ekana mexri twra
χαλαρωστε λιγο ρε σεις οι "ειδημονες" ολων των θρεντ οτι ανοιγει πεταγεστε και τα κανετε να μην πω τι
ειπατε την γνωμη σας οκ αστε το να μιλησει και κανενας αλλος
αν δεν σας ενδιαφερει μην γραφετε,
το θεμα βρισκεται στα διαφορα θεματα και εδω σε αυτη την ενοτητα γραφουμε για διαφορα θεματα
ειναι και σοβαρο θεμα και εχουμε και 5 γυναικες στο φορουμ, να τις βαλουμε να γραφουν μονο για ζαντολαστιχα?
και συ ρε σπαρο χαλαρωσε λιγο ρε συ, σε ολα τα θεματα πρεπει να εχεις απο 200 ποστ ασχετα?:thumbsdown:
να σοβαρευτουμε λιγακι,τουλαχιστον σε τετοιου ειδους θεματα

Thomelef
16-06-12, 21:44
συμφωνώ με μήτσο. το μισό φόρουμ είναι γεμάτο απο άσχετα θρεντ, που δεν έχουν καμμία σχέση με την αυτοκίνηση. γιατί να μας πειράξει αυτό και να το κοροιδέψουμε???
άλωστε είναι και ένα σοβαρό κοινωνικό θέμα το συγκεκριμένο!
οπότε μην αρπάζεστε χωρίς λόγο.

giannis_compact
16-06-12, 22:06
Εγώ πάντως το διάβασα με ενδιαφέρον το θέμα, εξάλλου είναι και στα διάφορα θέματα!
Είμαι και 22 χρονών και δεν έχω ενημερωθεί ποτέ εκτενώς για το θέμα αυτό ούτε σαν μαθητής ούτε και σαν φοιτητής...Βλέπω, Λένα, είμαστε και συνομήλικοι!

GiannisRob
16-06-12, 22:12
Είμαι και 22 χρονών και δεν έχω ενημερωθεί ποτέ εκτενώς για το θέμα αυτό ούτε σαν μαθητής ούτε και σαν φοιτητής...Βλέπω, Λένα, είμαστε και συνομήλικοι!

Από το να χρειαστεί να ενημερωθείς the hard way, όπως χρειάστηκε σε μένα, καλύτερα έτσι...

Και 'γω συνομίληκος δηλώνω, τώρα που το παρατήρησα...

:cheers:

sasabmw
16-06-12, 22:14
μέχρι έξι μηνών τουλάχιστο πρέπει να θηλάζει μια μάνα το παιδί της.
το μητρικό γάλα δημιουργεί πάρα πολλά αντισώματα, και αναπτύσεται ο εγκέφαλος του παιδιού πολύ πιο γρήγορο.
ο θηλασμός είναι απο τα βασικότερα πράγματα για την ανάπτυξη ενός παιδιού.

o spara ειρωνευοταν στην ερωτηση του...οποτε μαλλον δεν επρεπε να απαντησεις σοβαρα.

giannis_compact
16-06-12, 22:21
Από το να χρειαστεί να ενημερωθείς the hard way, όπως χρειάστηκε σε μένα, καλύτερα έτσι...

:cheers:

Κάτσε λίγο γιατί σε έχασα κάπου! Χρειάστηκε να ενημερωθείς, αφού έγινε η στραβή?

GiannisRob
16-06-12, 22:27
Κάτσε λίγο γιατί σε έχασα κάπου! Χρειάστηκε να ενημερωθείς, αφού έγινε η στραβή?

Βασικά ναι. Για την ακρίβεια έσπασε το προφυλακτικό και ήμουν και καρπερός (όπως αποδείχτηκε), οπότε φάγαμε έναν τρομερό συνδυασμό άγχους και τρεξίματος εγώ και το τότε έταιρον ήμισυ, μέχρι να ενημερωθούμε για το τι εναλλακτικές υπάρχουν, από δύο γυναικολόγους.

Εάν υπήρχε κατάλληλη ενημέρωση και ξέραμε λίγο πολύ τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις, θα είμαστε πολύ πιο ήρεμοι!

Thomelef
16-06-12, 22:30
o spara ειρωνευοταν στην ερωτηση του...οποτε μαλλον δεν επρεπε να απαντησεις σοβαρα.

ο σπάρας ποτέ δεν ειρωνεύεται αγαπητή μου...κρατάει πάντα ψηλά το επίπεδο συζήτησης.
απλά δεν τον ξέρεις, και σου φάνηκε ότι ειρωνευόταν.

nikos1400
17-06-12, 00:15
νομιζω ποτέ δε θα σκεφτομουνα την εκτρωση.

εαν χρειαστει και να "τελειωσει" (σε εισαγωγικα) η "ζωη" σου και να αναλαβεις τις ευθυνες σου, ετσι πρεπει να γινει.
το τι υποστηριξη υπαρχει απο "κοινωνικο" κρατος και γονεις σε αγνοια (το λιγοτερο) αυτο ειναι αλλο θεμα.

και το αλλο.
περι θηλασμου, καντε τον κοπο οι "προσεχως" μπαμπαδες να το μελετηστε.
απο πριν τη γεννα ομως.
εαν βαριεστε (οπως εγω) βαλτε τη μαμα (;)του μωρου, οχι τη δικη σου) να το ψαξει.

μην "ξεψαχνιζουμε" στο ιντερνετ μονο ποσο εχουνε κατεβει τα Μ3 και τι βαρος εχει η LM σε 9.0Χ19ΕΤ32.

Stamatis
17-06-12, 00:51
εγω ακουσα παντως οτι αμα θηλάζεις κάνεις καλύτερο 400αρι.
Μπορεί να είναι και αστικός μύθος, αλλά καλού κακού πάω μέχρι την κουμπάρα μου να ρίξω ένα βύζαγμα.

katsaraios
17-06-12, 01:16
εγω ακουσα παντως οτι αμα θηλάζεις κάνεις καλύτερο 400αρι.
Μπορεί να είναι και αστικός μύθος, αλλά καλού κακού πάω μέχρι την κουμπάρα μου να ρίξω ένα βύζαγμα.

καθε 5 λεπτα αλλαζουμε μαστο μην ξεχαστεις και της το χαλαρωσεις

spar@
17-06-12, 04:27
Κάποιοι εδω μέσα δεν έχουν ωριμάσει, μιλάω σοβαρά, και δεν ήμουν καθόλου ειρωνικος Θωμά σε ευχαριστω πολυ που μοιράζεσαι τις πολύτιμες γνώσεις σου μαζι μας! Και μια ερώτηση αληθεύει ότι αν γίνει εκτρωση μπορει να υπάρξει στείρωση ;

nikos1400
17-06-12, 08:24
Κάποιοι εδω μέσα δεν έχουν ωριμάσει, μιλάω σοβαρά, και δεν ήμουν καθόλου ειρωνικος Θωμά σε ευχαριστω πολυ που μοιράζεσαι τις πολύτιμες γνώσεις σου μαζι μας! Και μια ερώτηση αληθεύει ότι αν γίνει εκτρωση μπορει να υπάρξει στείρωση ;

ναι
Το μήνυμα που καταχωρήσατε είναι πολύ σύντομο. Παρακαλώ αυξήστε το μήνυμά σας κατά 5 χαρακτήρες τουλάχιστον

spar@
17-06-12, 11:28
απο τι εξαρταται αυτο?
α) να γινει καλη δουλεια απο γιατρο χωρις καμια πιθανοτητα στειρωσης?
β) μπορει να τυχει παντα αναλογα τον οργανισμο?
γ) εξαρταται ο μηνας της εγκυμοσυνης που θα γινει?
δ)????













υ.γ Ταμ το ποστ σου με αφυπνησε....:thumbsup:

Stamatis
17-06-12, 11:48
Μια εκτρωση μπορει να εχει καταστροφικα αποτελεσματα.
Εσυ μπορεις να συνεχισεις να ψωλαρμενιζεις ασυστολα αλλα η συντροφος σου μπορει να χασει τη δυνατοτητα να κανει παιδια.
Αν την εκτρωση την εκανε ο αντρας ας πουμε, με κινδυνο να μην του ξανασηκωθει ποτε, νομιζω ολοι θα το αντιμετωπιζαν πιο σοβαρα.
Αυτα απο εμενα.

redneck
17-06-12, 11:54
Και για να μην ξεχνιομαστε σημερα οι μπαμπαδες!!! Ειναι η γιορτη μας !!!

https://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/large_lightbox/hash/1b/ac/1bac230a73a6355fd4677ad61386c303.jpg

tamtamcafe
17-06-12, 13:56
υ.γ Ταμ το ποστ σου με αφυπνησε....:thumbsup:
.
ο λυκος δεν αλλαζει δερμα οι τριχες αλλαζουν......
να αφυπνηστεις αγαπητε σπυρακο σοβαρα, κανεις δε θελει να σου κοψει τη πλακα
απλα μη τα γ@μ@ς ολα..thumb

Dathanaso
17-06-12, 14:08
WTF?

Μηπως να ξανακουβεντιαζαμε μερικα πραγματα σχετικα με το τι ζηταμε απο αυτον τον τοπο;
+1000
To επομενο θεμα που περιμενω να δω ,θα ειναι συνταγες και συμβουλες μαγειρικης.Ας σοβαρευτουμε λιγο.

Lambros46
17-06-12, 14:13
+1000
To επομενο θεμα που περιμενω να δω ,θα ειναι συνταγες και συμβουλες μαγειρικης.Ας σοβαρευτουμε λιγο.

Όχι βρε!Τέτοιο θέμα έχουμε ήδη!https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3475&highlight=snoopy+cooking

ΥΓ:Δεν νομίζω πάντως ότι υπάρχει έλλεψη σοβαρότητας.

Dathanaso
17-06-12, 14:36
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Όχι βρε!Τέτοιο θέμα έχουμε ήδη!https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3475&highlight=snoopy+cooking

ΥΓ:Δεν νομίζω πάντως ότι υπάρχει έλλεψη σοβαρότητας.

spar@
17-06-12, 15:34
.
ο λυκος δεν αλλαζει δερμα οι τριχες αλλαζουν......
να αφυπνηστεις αγαπητε σπυρακο σοβαρα, κανεις δε θελει να σου κοψει τη πλακα
απλα μη τα γ@μ@ς ολα..thumb

δεν γ@μαω τπτ πια... μου εχετε καταστρεψει την σεξουαλικη ζωη... μια οι εκτρωσεις μια το aids, μια η Κανελλη ....
επισης τις τελευταιες 2 βδομαδες τζιτζιριζει το καντηλι μου και προσπαθω να δωσω τα τελευταια μου ποστ...

redneck
17-06-12, 16:28
^χαχαχχαααα!!!!

alexk
17-06-12, 16:35
Μπορείς να το ρίξεις στο ψάρεμα :thumbsup:

Nino
17-06-12, 17:03
η αυτοκινηση ειναι τροπος ζωης! και μεσα στη ζωη ειναι ολα τα θεματα.
Η δε δομη ενος ιστοτοπου ειναι και αυτη διαρθρωμενη κατα τη κριση και επιλογη των διαχειριστων του.
Το που επιλεγει να ποσταρει ο καθενας ειναι αναλογο με το τι επιλεγει να διαβασει, κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν να συμμετεχει, ουτε και να αναγνωσει κατι αν το θεωρει "κατωτερο" των προσδοκιων του.
Απο την αλλη αν καποιος νομιζει οτι ενα αυτοκινητιστικο φορουμ θα επρεπε να "μυριζει" μονο καμενο λαστιχο,μαλλον δεν εχει καταλαβει τιποτα απο το νοημα και τους σκοπους των συγχρονων ιστοτοπων.
Ολα τα φορα εχουν ενοτητες που ξεχωριζουν τα θεματα και οσο αυτες ειναι ενεργες απο τη διαχειριση, οι χρηστες εχουν δικαιωμα να επιλεγουν την συμμετοχη τους.

Το παραπανω θεμα ειναι παρα πολυ σοβαρο.

καποιοι ισως νομιζουν οτι αυτα συμβαινουν μονο στους αλλους...

spar@
17-06-12, 17:25
ο καθενας εχει το ρολο του στην αλυσιδα του φορουμ...
Η Ελενη εχει τα γυναικεια-διαφορα θεματα...
εγω εχω το thread fucking (για οσες μερες υπαρχω εδω)
ο stamatis γραφει ιστοριες...
κλπ
κλπ
το θεμα δεν ειναι αυτο, το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να μην εχεις συστηθει και το 2ο ποστ σου να ειναι θεμα εκτρωση...
Το τρολλαρισμα θελει τεχνη...

Thomelef
17-06-12, 18:17
όπως και να'χει, πολλά απο τα θέματα που υπάρχουν στο φόρουμ, θυμίζουν κάποιον που πηγαίνει στον φούρνο για να βρεί μπριζόλες.
όμως απο την στιγμή που υπάρχει μεγάλη συμμετοχή, απο την στιγμή που δεν απαγορεύεται η ανάρτηση θεμάτων εκτός αυτοκίνησης, θα πρέπει να το δεχτούμε όλοι.
το μόνο που μπορεί να κάνει κάποιος ο οποίος δεν γουστάρει κάποιο θέμα, είναι να μην το παρακολουθήσει.

nikos1400
17-06-12, 18:27
εγω παντως εχω μαθει πολλα απο τοτε που γραφτηκα στο φορουμ.
και δεν εννοω περι μπεμβε.
thumb

alexk
17-06-12, 18:31
Ενδιαφέρον πως όταν μερικοί βρίσκουν ευκαιρία βγαίνουν να υπερασπιστούν την ελευθερία, να δείξουν πόσο χαμηλό είναι το επίπεδο των άλλων που θέλουν να μιλάνε μόνο για καμμένο λάστιχο.
Χαλαρώστε !

Οι εκτρώσεις δεν είναι το μόνο σημαντικό θέμα, υπάρχουν άπειρα.
Να τα αναλύσουμε όλα εδώ ή μονάχα όσα τύχει ?

Τέλος, ξέρω κάτι παραπάνω για το παρον θέμα, οπότε είναι αστείο πόσο σοβαρά το έχετε πάρει μερικοί.:original:

Nino
17-06-12, 18:50
Ενδιαφέρον πως όταν μερικοί βρίσκουν ευκαιρία βγαίνουν να υπερασπιστούν την ελευθερία, να δείξουν πόσο χαμηλό είναι το επίπεδο των άλλων που θέλουν να μιλάνε μόνο για καμμένο λάστιχο.
Χαλαρώστε !

Οι εκτρώσεις δεν είναι το μόνο σημαντικό θέμα, υπάρχουν άπειρα.
Να τα αναλύσουμε όλα εδώ ή μονάχα όσα τύχει ?

Τέλος, ξέρω κάτι παραπάνω για το παρών θέμα, οπότε είναι αστείο πόσο σοβαρά το έχετε πάρει μερικοί.:original:

επειδη την εκφραση καμμενο λαστιχο τη χρησιμοποιησα εγω, αν λοιπον απευθυνεσαι σε μενα δεν ειχα καμια προθεση να "υποβαθμισω" κανεναν ουτε το επιπεδο του (αλλωστε απο που προκυπτει κατι τετοιο?)
Σε καθε ενοτητα οι συμμετεχοντες μπορουν να μιλανε οσο θελουν πανω στο θεμα της ενοτητας, γιατι θα πρεπει να κρινουμε το αντικειμενο των συζητησεων αλλων ενοτητων?
Ελευθερη επιλογη ειναι το που θελει ο καθενας να συμμετεχει, ναι αυτου του ειδους την ελευθερια την υποστηριζω.

Stathis
17-06-12, 21:14
καποιων τσιτσιριζει το καντηλι... thumb

hades7
17-06-12, 21:15
Χελοου Λένα απάντηση δεν παίζει; Η δικιά σου γνώμη ποια είναι;

spar@
17-06-12, 21:23
καποιων τσιτσιριζει το καντηλι... thumb

Αστο να σβήσει να ηρεμησουμε !!!:th_Laie_67-1:

spar@
17-06-12, 21:25
Χελοου Λένα απάντηση δεν παίζει; Η δικιά σου γνώμη ποια είναι;

Άρη περιμένω να μπερδεψεις τους λογαριασμούς!

Bassakos
17-06-12, 21:28
οποιος θελει διαβαζει, οποιος θελει ΔΕΝ διαβαζει , βλεπει τον τιτλο στα "Διαφορα Θεματα" και προσπερνα ,

και εγω βλεπω το θεμα I-PHONE , δεν μπαινω καν στον κοπο να διαβασω, γιατι δεν με αφορα, δεν εχω I-PHONE κτλ κτλ , οποτε και δεν το διαβαζω καν, αντε να κανω μια αναγνωση για εγκυκλοπαιδικες γνωσεις

οποτε , μπαινεις στο "Διαφορα θεματα" βλεπεις το θεμα "εκτρωση" , δεν σε αφορα, δεν σε νοιαζει και το προσπερνας , απλα πραγματα

διαφορετικα..........(ασχετο! απλα το εβλεπα τωαρ στο youtube)
https://www.youtube.com/watch?v=4eeuPMqPMwM

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

hades7
17-06-12, 21:34
Άρη περιμένω να μπερδεψεις τους λογαριασμούς!

Δικε μου μπορείς να το κανείς λίγο πενηνταρακια γιατί δεν σε πιάνω

spar@
17-06-12, 21:42
Δεν έχω καθόλου ψιλά!!!

ΔημήτρηςΜ3
17-06-12, 22:10
Πωωω ρε μάνα μου να δω τι άλλο θα δούμε
Σε Αυτο το forum

Stamatis
17-06-12, 22:16
Πωωω ρε μάνα μου να δω τι άλλο θα δούμε
Σε Αυτο το forum

το βαψες ρε το αμαξι? και ασε τις εκτρώσεις :hystericalbs1:

αν και θα τη χρειαστω μαλλον γιατι με αυτο το θρεντ με εχεις γκαστρωσει.

Ολο το ανοίγω και λέω, ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΩ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΩ και όλο με πουλί στο χέρι μένω.

Αντε, τι κάνεις τόσο καιρό?

Ε?
:th_Laie_67-1:

Lena116
17-06-12, 22:19
Πωωω ρε μάνα μου να δω τι άλλο θα δούμε
Σε Αυτο το forum

apo oti diakrinw to thema pou anarthsa den teriazei me to yfos tou foroum as to diagrapsoun oi ypeuthunoi den thelw na ypovalw ton eayto mou stin diadikasia na apanta se eirwnika sxolia thumb

katsaraios
17-06-12, 22:33
apo oti diakrinw to thema pou anarthsa den teriazei me to yfos tou foroum as to diagrapsoun oi ypeuthunoi den thelw na ypovalw ton eayto mou stin diadikasia na apanta se eirwnika sxolia thumb

Ενταξει εχουν μπει και αλλα ασχετα με την αυτοκινηση θρεντ...αν ψαξουμε θα δουμε "θεικα" θεματα ....
Εγω παντως κοπελια για την ηλικια σου σε βλεπω προβληματισμενη μπραβο που "ψαχνεσαι" με σοβαρα θεματα για 22 χρονων ...

sasabmw
17-06-12, 22:51
οταν οι αντρες δεν προβληματιζονται στα 35 τους πρεπει να προβληματιζονται οι γυναικες στα 22 τους καμια φορα(τελειως καλοπροαιρετα παιδια).

katsaraios
17-06-12, 23:03
Χαντε εμενα γιατι δεν μου εβαλες θενκς???:tease::tease:

hades7
17-06-12, 23:07
Ρε μου χάλας το καμακι

sasabmw
17-06-12, 23:22
Ρε μου χάλας το καμακι

Δε μ'αρεσουν οι αντρες του θεωρητικου, προτιμω τους θετικους..!!!!!:th_Laie_67-1:

hades7
17-06-12, 23:34
Δε μ'αρεσουν οι αντρες του θεωρητικου, προτιμω τους θετικους..!!!!!:th_Laie_67-1:

ΕΣΥ στην επόμενη συνάντηση θα κάτσεις δίπλα στην Λένα θα είστε αχτυπητο δίδυμο .....

katsaraios
18-06-12, 00:25
Χαντε να υποθεσω θα φερεις δωρακια στα κοριτσια - μελη ?
Καημενε σπαρο χανεις ....

ΔημήτρηςΜ3
18-06-12, 01:28
το βαψες ρε το αμαξι? και ασε τις εκτρώσεις :hystericalbs1:

αν και θα τη χρειαστω μαλλον γιατι με αυτο το θρεντ με εχεις γκαστρωσει.

Ολο το ανοίγω και λέω, ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΩ, ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΔΩ και όλο με πουλί στο χέρι μένω.

Αντε, τι κάνεις τόσο καιρό?

Ε?
:th_Laie_67-1:

Το έχω στον Αλτινη BMW ασε ότι εγκέφαλος
Υπάρχει έχει πάθει κοκομπλοκο!!!!!
Και θέλει ξανα απο την αρχη !!

ΔημήτρηςΜ3
18-06-12, 01:31
Δε μ'αρεσουν οι αντρες του θεωρητικου, προτιμω τους θετικους..!!!!!:th_Laie_67-1:

:warriorsmiley::warriorsmiley::warriorsmiley:
Πόλεμος μεταξύ ανδρών και γυναικών !!!!εχεχσχεχεχεχεχ

giannis_compact
18-06-12, 04:28
Δε μ'αρεσουν οι αντρες του θεωρητικου, προτιμω τους θετικους..!!!!!:th_Laie_67-1:

Μάλιστα... Να σε ρωτήσω κάτι? Εσύ είσαι στη φωτογραφία, ή είναι κάποια τυχαία φωτογραφία?

Bazil Van Sinner
18-06-12, 08:31
οταν οι αντρες δεν προβληματιζονται στα 35 τους πρεπει να προβληματιζονται οι γυναικες στα 22 τους καμια φορα(τελειως καλοπροαιρετα παιδια).

τελειως καλοπροαιρετα και γω εχω να πω,πως,στα 22 ΔΕΝ ειναι γυναικες ακομη........ασε για το προβληματιζονται:th_Laie_67-1:

sasabmw
18-06-12, 10:00
τελειως καλοπροαιρετα και γω εχω να πω,πως,στα 22 ΔΕΝ ειναι γυναικες ακομη........ασε για το προβληματιζονται:th_Laie_67-1:

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο λαθος κανεις. Στα 22 μια γυναικα ειναι ΠΛΗΡΗΣ γυναικα, αφου εχει το ενστικο της μητροτητας απο τη στιγμη που θα αναπτυξει τελειως το νευρικο της συστημα. Σε αντιθεση βεβαια με τον αντρα που παραμενει για παντα παιδι. Καλα, στα 22 του δεν το συζητω...ξερει μονο να παιζει μπαλα...:original:

sasabmw
18-06-12, 10:01
Μάλιστα... Να σε ρωτήσω κάτι? Εσύ είσαι στη φωτογραφία, ή είναι κάποια τυχαία φωτογραφία?

Δεν ειμαι αλλα της φερνω πολυ της κοπελας, εχω και τα ιδια γυαλια..:shok:

StratosZ4
18-06-12, 10:05
Μάλιστα... Να σε ρωτήσω κάτι? Εσύ είσαι στη φωτογραφία, ή είναι κάποια τυχαία φωτογραφία?

Κατευθειαν ο λυκος!!

Thomelef
18-06-12, 10:06
Δεν ειμαι αλλα της φερνω πολυ της κοπελας, εχω και τα ιδια γυαλια..:shok:

πρέπει να πάρεις και το ίδιο ρολόι τώρα.

StratosZ4
18-06-12, 10:06
Επειδη το θεμα ειναι οντως σοβαρο, μια ειναι η λυση...

ολοι την ξερουμε.

https://sexedforparents.files.wordpress.com/2010/07/z211036624.jpg?w=290&h=300

StratosZ4
18-06-12, 10:15
πρέπει να πάρεις και το ίδιο ρολόι τώρα.

bulgari diagono??
οχι ρε Θωμα,αυτα τα φορουσαν στις αρχες της προηγουμενης δεκαετιας...

Stamatis
18-06-12, 13:39
εδώ κάνει στάση το Trolley?

Stathis
18-06-12, 13:43
ναι εδω, ελα σταματη, ριξε τα μπαν που προβλεπονται να τελειωνουμε...

Stamatis
18-06-12, 14:09
Το θρεντ κλείνει, σήμερα έχω κέφια.