PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα και λύση σε διαφορικό Χ3



jacob93t
10-06-12, 21:28
Φίλοι σας χαιρετώ,

Σας παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα συνεργείο για BMW στην Αθήνα. Εχω Χ3 2.0 diesel μοντέλο 2004 , χιλιόμετρα 133.000 και πσρουσιάζει εδώ και τρείς μήνες ένα χτύπο στο πίσω μέρος όταν κάνεις ελιγμούς . Κανείς μέχρι στιγμής δεν μπορεί να διαπιστώσει τι είναι. Εικασίες πολλές : Κεντρικός, διαφορικό, ζαμφόρ κ.λ.π.

Σας ευχαριστώ πολύ

Νίκος (jacob93t)

Stamatis
10-06-12, 21:40
στην όπισθεν στο κάνει?

alexm
10-06-12, 21:57
Για την ζαμφορ ειναι πολυ ευκολο να το βρεις μονος σου,σηκωνεις σε ενα τετρακολωνο γρυλο(να παταν οι τροχοι)και κουνας με τα χερια σου την ζαμφορ.
Δεν πρεπει να νιωθεις στα χερια σου καθολου χτυπο,εαν χτυπαει εστω και ελαχιστα,στον δρομο θα γινετε συναυλια......thumb

jacob93t
10-06-12, 22:01
Σταμάτη : 1)Πάς με 30-40 χλμ με ή χωρίς ταχύτητα. Κάνεις απότομο ελιγμό δεξιά ή αριστερά και καταλαβαίνεις στα πόδια των πίσω επιβατών ένα γκούπ ξερό ήχο σαν κάτι να μετακινείται. 2) κόβεις στη διαστάυρωση για να στρίψεις αριστερά η δεξιά. Μόλις πάρεις την καμπύλη της στροφής ο ίδιο ήχος 3) Σταματάς σε ανηφόρα 10%. Πάς να ξεκινήσεις προς τα εμπρός ο ίδιος ήχος. Σαν να παίζει στη βάση της κάποια γέφυρα ή να καβαλάει δόντι απο γρανάζι. Στην ανηφόρα όταν κάνεις όπισθεν δεν το κάνει 4) Κάνεις όπισθεν γιατί δεν σε πήρε ο δρόμος να κάνεις στροφή 180 μοίρες. Βάζεις πρώτη να ξεκινήσεις γρήγορα. Το ίδιο πράγμα. Γκούπ. Αμορτισέρ καινούργια. Σφιγμένα όλα παο κάτω. Κανείς μάστορας δεν εντοπίζει τίποτε. Σ΄ευχαριστώ.!

Stamatis
10-06-12, 22:14
ξερό γκουπ, ή γκουπ γκουπ γκουπ όσο στρίβεις?
ενα μονο η πολλαπλά διαρκείας?

Stamatis
10-06-12, 22:17
τα λάστιχα είναι φαγωμένα σωστα? μήπως κάποιο έχει μεγαλύτερη φθορά? ή παράξενη φθορα?

jacob93t
10-06-12, 22:17
ενα μονο (γκούπ). Τα ίδιο κάνει και σε κάθε κατηφορική στροφή δεξιά ή αριστερή με αυτή την ταχύτητα.(30-40 χλμ).

jacob93t
10-06-12, 22:18
Τα λάστιχα είναι φαγωμένα σωστά. Και ελεγμένο απο ευθυγράμιση!

Stamatis
10-06-12, 22:25
Τα λάστιχα είναι φαγωμένα σωστά. Και ελεγμένο απο ευθυγράμιση!

να υποθέσω ότι είναι Dunlop SP01 ?

jacob93t
10-06-12, 22:29
MICHELIN LATITUDE

jacob93t
10-06-12, 22:31
MICHELIN LATITUDE έχουν κάνει 22.000 χλμ και άλλαξα τα εμπρός πίσω. Οτι έκανε πρίν το κάνει και τώρα.

Stamatis
10-06-12, 22:31
MICHELIN LATITUDE

μήπως το κάνει λίγο μετά απο τότε που τα φόρεσες?


για προσπάθησε να θυμηθείς.

jacob93t
10-06-12, 22:36
Όχι, είναι σίγουρος για αυτό. Τα άλλαξα εμπρός πίσω την περασμένη Τετάρτη. Την ιδια μέρα που άλλαξα και τα αμορτισέρ.Κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Βάζοντας δε τα καινούργια αμορτισέρ, που το αυτοκίνητο δέθηκε, ξεκαθάρισε και ο ήχος αυτός.

NS-conv
10-06-12, 22:43
Όχι, είναι σίγουρος για αυτό. Τα άλλαξα εμπρός πίσω την περασμένη Τετάρτη. Την ιδια μέρα που άλλαξα και τα αμορτισέρ.Κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Βάζοντας δε τα καινούργια αμορτισέρ, που το αυτοκίνητο δέθηκε, ξεκαθάρισε και ο ήχος αυτός.

Η ολη περιγραφη μου θυμιζει κατι που ειχε παθει ενας φιλος σε Ε36...μπιλιοφορους εχετε ελεγξει??

Stamatis
10-06-12, 22:50
Ευχομαι να βρεις λύση, πάντως οσες φορες εχω ακουσει παραπονα για τον θορυβο αυτο, η BMW απανταει οτι φταίνε τα λάστιχα που δεν ειναι τα σωστα.

Δεν εχω να σου προτείνω κάποιον γιατι ειναι "ειδικό" το θέμα σου και μάλλον θα χάσεις τα λεφτα σου στους δικούς μου - που ειναι για sraight πράγματα πχ χαλάει αυτό, το πετάμε και βάζουμε άλλο-

Ενας μηχανικός που έχει το TIS πάντως μπορεί να δει αν εχει τιποτα ανακλήσεις το αμάξι για τους άξονες, όπως επίσης και κάποιος που θα σου πεί αν το έχει αντιμετωπίσει ξανά.

Στείλε ένα PM στον GNX και στον Nino να σου πουν που πάνε αυτοί σε περίπτωση που δεν εχουν δει το θρεντ.

Επίσης καλό θα ήταν να συννενοηθείτε μεταξύ σας και να κάνετε έστω και για κάποιες ώρες αλλαγή στις ζάντες και τα λάστιχα σας για να ξεκαθαρίσει το θέμα των ελαστικών τουλάχιστον.

jacob93t
10-06-12, 22:50
Οχι, δεν κάναμε έλεγχο. Μπήκα στο forum που ανακάλυψα ψάχνοντας για το πρόβλημα. Και αυτό μήπως κάποιος απο όλους σας μου δώσει κάποια λύση. Για να μην αρχίσουμε να λύνουμε γέφυρες κ.λ.π και να πηγαίνουμε ψάχνοντας. Και επειδή την Τρίτη θα κάτεβω στην Αθήνα ( Απο βόλο ), αν μπορείτε σας παρακαλώ υποδείξτε μου ένα συνεργείο να βρώ επιτέλους κάποια λύση. Διότι εδώ μου λένε όλοι : Αφησέ το. Θα δείξει με τον καιρό. Φοβάμαι πως όταν το δείξει .................. Ευχαριστώ και πάλι!

NS-conv
10-06-12, 23:02
Οχι, δεν κάναμε έλεγχο. Μπήκα στο forum που ανακάλυψα ψάχνοντας για το πρόβλημα. Και αυτό μήπως κάποιος απο όλους σας μου δώσει κάποια λύση. Για να μην αρχίσουμε να λύνουμε γέφυρες κ.λ.π και να πηγαίνουμε ψάχνοντας. Και επειδή την Τρίτη θα κάτεβω στην Αθήνα ( Απο βόλο ), αν μπορείτε σας παρακαλώ υποδείξτε μου ένα συνεργείο να βρώ επιτέλους κάποια λύση. Διότι εδώ μου λένε όλοι : Αφησέ το. Θα δείξει με τον καιρό. Φοβάμαι πως όταν το δείξει .................. Ευχαριστώ και πάλι!

Δεν ειναι και οτι καλυτερο να αφηνεις τετοια προβληματα στη μοιρα τους...Στον επομενο ελεγχο καλο θα ηταν να τραβηξετε λιγο τις φουσκες απο τους μπιλιοφορους και να κανετε εναν ελεγχο...Ο φιλος με το Ε36 που ανεφερα πριν ειχε ραγισμενο μπιλιοφορο και στο ακουσμα του 'γκουπ' πιστευαμε οτι κατι γινετε με το διαφορικο...Δυστυχως αυτοι οι ηχοι ειναι περιεργοι και συχνα ξεγελουν απο που ξεκινανε...Υπομονη και θα βρεθει το προβλημα...καλα ξεμπερδεματα... thumb

nikos325
10-06-12, 23:15
Αδερφε ελεγξε μπιλιοφορους... Ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα....

ΝΤΑΛΙΜΠΙΡΑΣ
10-06-12, 23:15
φιλε jacob ο θορυβος που ακους ειναι κατα 99/100απο το βοηθητικο σαζμαν που μεταφερει την κινηση στον μπροστα αξονα,ειαι συχνω προβλημα στα χ3.αν παρατηρησεις στην αποτομη επιταχυνση το αυτοκινητο νιωθεις οτι σκορτσαρη. για οπιαδηποτε πληροφορια γραψε μου.

jacob93t
10-06-12, 23:17
Ομολογώ οτι είναι κάτι που κανείς δεν το υπέθεσε. Ευχαριστώ πολύ για την υποδειξη. Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο συνεργείο που θα μπορούσα να πάω όταν κάτεβω στην Αθήνα την Τρίτη. Ευχαριστώ πολύ.
Νίκος (jacob93t)

aristent
10-06-12, 23:19
Σταμάτη : 1)Πάς με 30-40 χλμ με ή χωρίς ταχύτητα. Κάνεις απότομο ελιγμό δεξιά ή αριστερά και καταλαβαίνεις στα πόδια των πίσω επιβατών ένα γκούπ ξερό ήχο σαν κάτι να μετακινείται. 2) κόβεις στη διαστάυρωση για να στρίψεις αριστερά η δεξιά. Μόλις πάρεις την καμπύλη της στροφής ο ίδιο ήχος 3) Σταματάς σε ανηφόρα 10%. Πάς να ξεκινήσεις προς τα εμπρός ο ίδιος ήχος. Σαν να παίζει στη βάση της κάποια γέφυρα ή να καβαλάει δόντι απο γρανάζι. Στην ανηφόρα όταν κάνεις όπισθεν δεν το κάνει 4) Κάνεις όπισθεν γιατί δεν σε πήρε ο δρόμος να κάνεις στροφή 180 μοίρες. Βάζεις πρώτη να ξεκινήσεις γρήγορα. Το ίδιο πράγμα. Γκούπ. Αμορτισέρ καινούργια. Σφιγμένα όλα παο κάτω. Κανείς μάστορας δεν εντοπίζει τίποτε. Σ΄ευχαριστώ.!

...λεω εγω τωρα,....μηπως εχεις κανενα αντικειμενο ξεχασμενο(πχ.μπουκαλι)κατω απο τα καθισματα οδηγου ή συνοδηγου??? :original:

jacob93t
10-06-12, 23:24
Πολύ Καλό !!! Μακάρι νά ήταν κάτι τέτοιο. Θα βρίσκαμε τουλάχιστον λύση!

ΝΤΑΛΙΜΠΙΡΑΣ
10-06-12, 23:25
φιλε jacobs στα δεκα χρονια δουλειας εχω αλλαξει αρκετα βοηθητικα σε χ3 με αυτο το προβλημα.λυση μπορω να σου δωσω, δεν θελω να φανει σαν διαφημιση αν θελεις επικοινωνησε μαζι μου,να τα πουμε τηλ.καποιο συνεργειο στην αθηνα δεν γνωριζω

jacob93t
10-06-12, 23:31
Το τηλέφωνό σου?

sierra
10-06-12, 23:34
Σου έστειλα π.μ. για δες... thumb

aristent
10-06-12, 23:34
Πολύ Καλό !!! Μακάρι νά ήταν κάτι τέτοιο. Θα βρίσκαμε τουλάχιστον λύση!

Η αληθεια ειναι, οτι καποτε ετυχε να ανακαλυψω οτι ενα μπουκαλι αποσμητικου κατω απο το καθισμα του συνοδηγου σε αυτοκινητο ενος γειτονα, ηταν η αιτια του "παραξενου" θορυβου στο φρεναρισμα!!!:thumbsup:


....ειχε αλλαξει τακακια και πολλα αλλα,ομως στο συνεργειο δεν τους πηγε το μυαλο να κοιταξουν μεσα στο αυτοκινητο...

....αμα παρατηρησεις, θα δεις που ο τσαγκαρης επισκευαζει με καρφακια και σφυρι,ο ηλεκτρολογος με την πενσα,ο υδραυλικος με τον καβουρα κλπ. :thumbsup:

ΝΤΑΛΙΜΠΙΡΑΣ
10-06-12, 23:34
2331076460 απο9μεχρι 6 παρε με για να βρουμε μια λυση στο προβλημα σου

jacob93t
10-06-12, 23:38
ΟΚ ευχαριστώ πολύ

Nino
11-06-12, 00:24
οι μπιλιοφοροι αν εχουν αρπαξει θα χτυπαει σε καθε στριψιμο και αν τερματισεις το τιμονι θα κανει μεγαλο θορυβο ετσι δεν ειναι?
αν ο ηχος ακουγεται απο την μερια στα ποδια των επιβατων,μπορει και να ειναι απο το διαφορικο.
Πριν ομως τσεκαρισε πορτμπαγκαζ μην μετακινειται τιποτα και ρεζερβα αν ειναι οπως το δικο μου απο κατω απο το αυτοκινητο.

nikos325
11-06-12, 01:04
οι μπιλιοφοροι αν εχουν αρπαξει θα χτυπαει σε καθε στριψιμο και αν τερματισεις το τιμονι θα κανει μεγαλο θορυβο ετσι δεν ειναι?
.

Πιθανων να την εχει ακουσει καποιος απο τους πισω...

Kostas_1
11-06-12, 07:48
καπως ετσι δεν κανει και οταν θελει αλλαγη η μεσαια τριβη (ή καπως ετσι το λενε) νομιζω?

Nino
11-06-12, 08:49
Πιθανων να την εχει ακουσει καποιος απο τους πισω...

σωστο και αυτο,
στα φορα παντως για το θεμα σου γραφει οτι πολλα παρομοια περιστατικα αλλαχτηκε το βοηθητικο κιβωτιο.
Οχι ομως παντα με επιτυχια (εξαφανιση του θορυβου)

Nino
11-06-12, 08:57
σωστο και αυτο,
στα φορα παντως για το θεμα σου γραφει οτι πολλα παρομοια περιστατικα αλλαχτηκε το βοηθητικο κιβωτιο.
Οχι ομως παντα με επιτυχια (εξαφανιση του θορυβου)


τι ειναι αυτο?

jacob93t
11-06-12, 09:33
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Σήμερα το μεσημέρι θα πάω στην Λάρισα στην Αντιπροσωπεία. Θα σας πώ τα αποτελέσματα.
Νίκος ( jacob93t)

Andri
11-06-12, 13:32
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Σήμερα το μεσημέρι θα πάω στην Λάρισα στην Αντιπροσωπεία. Θα σας πώ τα αποτελέσματα.
Νίκος ( jacob93t)

Λάρισα οε οε οε
off topic αλλά Πατρίδα :th_Laie_67-1:
καλά αποτελέσματα!! :rally: :rally: :warriorsmiley: :warriorsmiley:

nikos325
11-06-12, 14:49
σωστο και αυτο,
στα φορα παντως για το θεμα σου γραφει οτι πολλα παρομοια περιστατικα αλλαχτηκε το βοηθητικο κιβωτιο.
Οχι ομως παντα με επιτυχια (εξαφανιση του θορυβου)

Δεν διαφωνω... Εγω απλα παραθεσα την δικη μου εμπειρια επειδη αντιμετωπησα προσφατα παρομοιο προβλημα... Δεν ειπα οτι "τερμα τελειωσε" ειναι αυτη η λυση!!! Φιλικα παντα... thumb

jacob93t
11-06-12, 15:56
Η BMW στη Λάρισα ( ασχολήθηκε επισταμένως δεν μπορώ να πώ ) απεφάνθη οτι είναι το βοηθητικό σασμαν που δίνει την κίνηση στους εμπρός τροχούς. Είναι πρόβλημα που παρουσιάζει αυτό το μοντέλο.Για να εξακριβωθεί βέβαια οτι 100% είναι αυτό, πρέπει να αλλαχθεί μέ κάποιο άλλο και να δικιμαστεί. Αλλιώς το αφήνουμε όπως είναι και βλέπουμε. Υπάρχουν αυτοκίνητα που κυκλοφορούν έτσι.!!!

m-power_01
11-06-12, 16:00
Έχει γραφτεί μία εναλλακτική πρόταση εδώ (https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=5196)

jacob93t
15-06-12, 11:56
Φίλοι, κατ΄αρχήν αν δεν είχα εγγραφεί στο forum ακόμη θα ψαχνόμουν ακόμη.
Το πρόβλημα : Σε κάθε ελιγμό του αυτοκινήτου ΄( λίγο έως πολύ απότομο ) με ή χωρίς ταχύτητα στο σασμάν,άκουγες ένα ξερό κτύπο (γκούπ) απο το κάτω μέρος και τον προσδιόριζες στο μέρος των ποδιών των πίσω επιβατών.Ο Θόρυβος αυτός ξεκίνησε στα περίπου 120.000 χλμ. ( Σημερα έχω 134.000) με την ίδια σχεδόν ένταση μέχρι και την επισκευή του. Θέλω να πώ ότι δεν αυξήθηκε αισθητά. Σου έδινε την αίσθηση οτι ήταν απο μετατόπιση γέφυρας!!! ή κάτι ανάλογo.
Λύση : Πρόβλημα στο βοηθητικό διαφορικό που δίνει την κίνηση στους εμπρός τροχούς και βρίσκεται στο κέντρο του αυτοκινήτου. Συνδέεται απο την εμπρός πλευρά με το κιβώτιο ταχυτήτων με κεντρικό και απο την πίσω πλευρά πάλι με κεντρικό με το διαφορικό.
Την διάγνωση κατ΄αρχήν έκανε ο φίλος Γιώργος Νταλαμπίρας τεχνικός απο την Βέροια μέσα απο το forum και σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε. και τον ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον του. Στη συνέχεια ο φίλος m-power 01 (Σπύρος) μου υπέδειξε (μετα απο αίτημα για υπόδειξη συνεργείου που έκανα στο forum ) το Συνεργείο του Μάκη Κολαϊτη στην Αθήνα (210 2626110 ) στα Λιόσια. Εκεί λύθηκε το διαφορικό συντηρήθηκε όσο γινόταν και ο θόρυβος τέρμα.Ο Μ. Κολαϊτης εξαιρετικός ως χαρακτήρας και επαγγελματίας αλλά και ως τεχνικός. Ευχαριστώ πολύ τον Σπύρο και όλα τα μέλη του forum που ανταποκρίθηκαν έτσι. Νίκος (jacob93t) p.s. Καινούργιο το διαφορικό το δίνει BMW 2.300. Ο Μ.΄Κολαίτης μπορεί να το επισκευάσει με καινούργια ανταλλακτικά και φυσικά διαφορετικό κόστος.

Vassilis ///M
15-06-12, 13:56
Επιτέλους βρέθηκε λύση στο πρόβλημά σου και βασικότερο με λίγα χρήματα...

Αυτό που κρατάμε είναι η προσφορά βοηθείας απο όλα τα παιδιά εδώ μέσα,η γνώση τους πανω απ'όλα και γενικότερα η αγάπη μας για το αντικείμενο με σήμα τον έλικα....

ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ....ΕΝΩΜΕΝΟΙ!!!!!!

m-power_01
15-06-12, 14:03
Μπράβο Νίκο. Τέλος καλό , όλα καλά!
Καλά χιλιόμετρα τώρα να το χαρείς !

jacob93t
15-06-12, 15:42
Τώρα που ανακάλυψα τον Μάκη !!!

Τζαμάτα!

Βαγγελης
02-08-12, 00:25
καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο σχετικα με το αυτοκίνητο σου.Επιδή σκέφτομαι σοβαρά την αγορα ενός χ3 2,0 πετρελαιου μεταχειρισμένου βέβαια έως 2005 μοντέλο θα ήθελα να ρωτήσω πέραν των προβλημάτων΄εάν βέβαια σου έχει βγαλει το παραγοντα κατανάλωσης εντός πόλης εκτός πολης.πχ προσπαθώντας να κινηθεις στο εθνικο δίκτιο με μία ταχύτητα 170 χιλιομετρων ποια είναι η καταναλωσή του?Κανεις μια δυσκολη προσπέραση η θα το σκεφτεις λόγο βαρους και χαμηλης υποδύναμης?Ξέρω θα αναρωτιεσαι τι ρωτάει ο π@Π@Ρ@Σ αλλα έχω ένα ε46 3,30 και δεν θα ήθελα να μετανιωσω για την αγορα ενός χ3.Ευχαριστώ!

kostasxan
30-07-16, 14:53
Φίλοι, κατ΄αρχήν αν δεν είχα εγγραφεί στο forum ακόμη θα ψαχνόμουν ακόμη.
Το πρόβλημα : Σε κάθε ελιγμό του αυτοκινήτου ΄( λίγο έως πολύ απότομο ) με ή χωρίς ταχύτητα στο σασμάν,άκουγες ένα ξερό κτύπο (γκούπ) απο το κάτω μέρος και τον προσδιόριζες στο μέρος των ποδιών των πίσω επιβατών.Ο Θόρυβος αυτός ξεκίνησε στα περίπου 120.000 χλμ. ( Σημερα έχω 134.000) με την ίδια σχεδόν ένταση μέχρι και την επισκευή του. Θέλω να πώ ότι δεν αυξήθηκε αισθητά. Σου έδινε την αίσθηση οτι ήταν απο μετατόπιση γέφυρας!!! ή κάτι ανάλογo.
Λύση : Πρόβλημα στο βοηθητικό διαφορικό που δίνει την κίνηση στους εμπρός τροχούς και βρίσκεται στο κέντρο του αυτοκινήτου. Συνδέεται απο την εμπρός πλευρά με το κιβώτιο ταχυτήτων με κεντρικό και απο την πίσω πλευρά πάλι με κεντρικό με το διαφορικό.
Την διάγνωση κατ΄αρχήν έκανε ο φίλος Γιώργος Νταλαμπίρας τεχνικός απο την Βέροια μέσα απο το forum και σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε. και τον ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον του. Στη συνέχεια ο φίλος m-power 01 (Σπύρος) μου υπέδειξε (μετα απο αίτημα για υπόδειξη συνεργείου που έκανα στο forum ) το Συνεργείο του Μάκη Κολαϊτη στην Αθήνα (210 2626110 ) στα Λιόσια. Εκεί λύθηκε το διαφορικό συντηρήθηκε όσο γινόταν και ο θόρυβος τέρμα.Ο Μ. Κολαϊτης εξαιρετικός ως χαρακτήρας και επαγγελματίας αλλά και ως τεχνικός. Ευχαριστώ πολύ τον Σπύρο και όλα τα μέλη του forum που ανταποκρίθηκαν έτσι. Νίκος (jacob93t) p.s. Καινούργιο το διαφορικό το δίνει BMW 2.300. Ο Μ.΄Κολαίτης μπορεί να το επισκευάσει με καινούργια ανταλλακτικά και φυσικά διαφορετικό κόστος.

Καλησπέρα ,

Μπορείς να βάλεις μια φωτό το διαφορικό που επισκευαστικε ;

kostasxan
10-06-17, 13:44
Καλησπέρα σας . Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να ευχαριστήσω τον συμφοριτη μας Νταλιμπιρα για την λύση που μου έδωσε στο θέμα που είχα με το βοηθητικό . Τον πήρα τηλ και χωρίς δεύτερη σκέψη (και χωρίς κανένα συμφέρων ) άμεσος μου έδωσα την οικονομικότερη λύση . Σε ευχαριστώ !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

DIM27
10-06-17, 14:53
Που ηταν?

kostasxan
10-06-17, 21:19
Καλησπέρα σας . Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να ευχαριστήσω τον συμφοριτη μας Νταλιμπιρα για την λύση που μου έδωσε στο θέμα που είχα με το βοηθητικό . Τον πήρα τηλ και χωρίς δεύτερη σκέψη (και χωρίς κανένα συμφέρων ) αμέσως μου έδωσα την οικονομικότερη λύση . Σε ευχαριστώ !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk

kostasxan
10-06-17, 21:20
Που ηταν?

Ποιο το πρόβλημα ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

DIM27
10-06-17, 22:08
Και η λυση κυριως.

kostasxan
12-06-17, 10:17
Και η λυση κυριως.

Το πρόβλημα ήταν ότι υπήρχε μεγάλο σκορτσαρισμα τόσο στα ανοίγματα όσο και στην επιβράδυνση .


Sent from my iPhone using Tapatalk