PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφοριες για Ναξο



ntinos
31-05-12, 10:06
Δεν εχω παει ποτε, ξερω μονο οτι ειναι στο Αιγαιο, διπλα απο την Παρο... :original:

Οποιαδηποτε πληροφορια / προταση / ιδεα / αποψη ειναι καλοδεχουμενη

Για την τελευταια βδομαδα του Ιουνιου σκεφτομαστε (23-30)

Ptboul
31-05-12, 10:16
Πως σου σκασε τώρα η Νάξος; Άλλα δε λέγαμε εχθές?

Από ότι ξέρω έχει ανηφοριά κάργα, μεγάλες αποστάσεις, ένα 300 άρι πήγαινε - έλα με αμάξι και 2 άτομα, πράσσινο, καλό φαί, πολλά αρχαία, πολλά ορεινά χωριά, καλές και μεγάλες παραλίες.

Θα ρωτήσω για τιπς τον κομπάρο κ θα επανέλθω.

ntinos
31-05-12, 10:18
Για ρωτα βρε Πανο.
Κυριως σε ποιο μερος να μεινουμε...

Ptboul
31-05-12, 10:20
Για ρωτα βρε Πανο.
Κυριως σε ποιο μερος να μεινουμε...

Εντάξει, τα ξέρω τα γούστα σου και ξέρω τι ζητάς.

(δίνω τροφή στον ΓιάΝΝ τώρα να με κάνει ρόμπα)

PANOS-E60
31-05-12, 10:25
Νάξος και ξερό ψωμί δηλαδή ?

Πήγαινε Μήλο, απλά καμμία σχέση !

η Νάξος δεν έχει τίποτα άλλο παρά θάλασσα γιά μπάνιο και αρκετά καλό φαί. Τίποτα άλλο όμως.

Η Μήλος έχει τα πάντα.

ntinos
31-05-12, 10:29
Οχι, δεν ειμαι απολυτα σεταρισμενος για Ναξο. Την ψαχω την δουλεια

Εχω παει στη Μηλο.
Δεν ξαναπαω, δεν μου αρεσε..., και δεν την προτεινω κιολας σε κανεναν...

Ptboul
31-05-12, 10:38
Εχω παει στη Μηλο.
Δεν ξαναπαω, δεν μου αρεσε..., και δεν την προτεινω κιολας σε κανεναν...

:shok: Γιατί έτσι Ντινάκουσουμ;;

Έχω πάει 2 φορές και θα ξανα πήγαινα άλλες 32

PANOS-E60
31-05-12, 10:42
Πάρε το Ντιπ να σε φτιάξει γιά Μήλο !

ntinos
31-05-12, 10:45
Αφου δεν μου αρεσε η Μηλος...

Cobalt
31-05-12, 10:51
Νάξος

οτι πρέπει για οικογένειες και όχι μόνο.
μεγάλες παραλίες με αμμουδιά, οργανωμένες αλλά και παρθένες.
πολύ καλό φαγητό.
αποστάσεις με αμάξι γελείες ΕΚΤΟΣ και αν θες να πας στην Ανατολική πλευρά όπου υπάρχουν 3-4 παραλίες πολύ καλές (Μουτσούνα, Ράμνος, Ψιλλή άμμος, Πάνορμος) και ταβερνάκια για καλό φαγητό. Υπολόγισε 1 ώρα διαδρομή.

οι παραλίες κοντά στη χώρα είναι πασίγνωστες και φοβερές επίσης (Άγιος προκόπης, Αγία άννα, Αλυκό, και πολλά άλλα)

θες τουλάχιστον 5-6 μέρες για να πεις οτι την είδες.

προσωπικά στην προτείνω ναι. Καμία σχέση με τη Μήλο (την οποία λατρεύω) όπως αναφέρθηκε πιο πριν, είναι άλλη κατάσταση. αρχαία πολλά επίσης, Νοσοκομείο μεγάλο (βασικότατο).

μπορείς να το συνδιάσεις επίσης με μια ημερήσια στα Κουφονήσια!! (πάει ο σκοπελίτης)

ορεινα χωρία με παράδοση και καλο φαγητό. οτι πρέπει για σουλάτσο και βολτίτσα ( Απείρανθος, Φιλότι κλπ)



Τιμές λογικότατες για διαμονή και φαγητό.

Ptboul
31-05-12, 10:55
Το θέμα μπορεί να θεωρηθεί λήξαν. Μίλησα και ετοιμάζεται προσαρμοσμένος τουριστικός οδηγός της Νάξου για τις ανάγκες του Ντίνου και θα επισυναφθεί (ελπίζω μέχρι αύριο) εδώ.

ntinos
31-05-12, 10:56
Ευχαριστω πολυ Πετρο.

Σε ποιο μερος ειναι καλα να μεινω?
(Ζευγαρι θα ειμαστε, παιδια οχι)

ntinos
31-05-12, 10:56
Το θέμα μπορεί να θεωρηθεί λήξαν. Μίλησα και ετοιμάζεται προσαρμοσμένος τουριστικός οδηγός της Νάξου για τις ανάγκες του Ντίνου και θα επισυναφθεί (ελπίζω μέχρι αύριο) εδώ.

Ετσι σε θελω

:thnx:

Cobalt
31-05-12, 10:57
Ευχαριστω πολυ Πετρο.

Σε ποιο μερος ειναι καλα να μεινω?
(Ζευγαρι θα ειμαστε, παιδια οχι)

Αγιο προκόπη ή Αγγία Άννα για πολύ καλές παραλίες με φραπεδιά κ έτσι...
η χώρα απο εκεί είναι 5 λεπτά με το αμάξι και όλες οι άλλες παραλίες 5-10 λεπτά.μπορείς να μείνεις και στη χώρα. γενικά έχει καλά ξενοδοχεία η Νάξος

Cobalt
31-05-12, 11:03
Κοσμικές, ερημικές, δυσπρόσιτες παραλίες με χρυσή αμμουδιά και καταγάλανα νερά συνθέτουν το μοναδικό παζλ της ακτογραμμής της Νάξου!

Άγιος Γεώργιος
Η πλέον πολυσύχναστη παραλία της Νάξου, λόγω της γειτνίασής της με τη Χώρα, είναι ο Άγιος Γεώργιος. Η πλατιά, σιμιγδαλένια αμμουδιά με τα ρηχά νερά είναι ιδανική για οικογένειες. Είναι άριστα οργανωμένη και προσφέρεται για water sports.

Άγιος Προκόπιος
Από τις πιο φημισμένες και δημοφιλείς του νησιού. Χαρακτηριστικά της το πολύ λεπτό βοτσαλάκι που μοιάζει με άμμο και δεν κολλάει στο δέρμα και η κρυστάλλινη θάλασσα, που την κάνουν να μοιάζει με πελώρια πισίνα. Εδώ μπορείτε να συνδυάσετε μπάνιο, θαλάσσιες δραστηριότητες και φαγητό.

Αγία Άννα
Η απέραντη, χρυσή πλαζ της Αγίας Άννας αποτελεί τη φυσική συνέχεια του Αγίου Προκοπίου. Highlights το δάσος με τους κέδρους που προσφέρει στους λουόμενους ανακουφιστική σκιά, καθώς και το γραφικό λιμανάκι με τα ψαροκάικα. Beach bars και ταβερνάκια με αιγαιοπελαγίτικες γεύσεις περιμένουν να σας εκπλήξουν ευχάριστα.

Πλάκα
Από την Αγία Άννα ένας ομαλός χωματόδρομος θα σας οδηγήσει στη μήκους 4 χλμ. παραλία της Πλάκας. Άλλοτε στέκι των hippies, ξεχωρίζει για το μαγευτικό σκηνικό που συνθέτουν η λευκή, ψιλή άμμος, οι ψηλοί αμμόλοφοι και το απέραντο γαλάζιο.

Ορκός
Μακριά από τη βουή των κοσμικών πλαζ, λίγο μετά την Πλάκα προς τα νότια, ο Ορκός θα σας ενθουσιάσει με την ομορφιά του. Οι συνεχόμενοι, μικροί και σκιεροί όρμοι καθιστούν την περιοχή ιδανική για prive βουτιές!

Μικρή Βίγλα
Ουσιαστικά, πρόκειται για δύο υπέροχες, μεγάλες αμμουδιές -της Μικρής Βίγλας και της Παρθένου- που χωρίζονται από ένα βράχο. Οι καιρικές συνθήκες που επικρατούν εδώ τις έχουν ανάγει σε meeting point όσων επιδίδονται σε windsurfing.

Καστράκι
Ακριβώς μετά τη Μικρή Βίγλα, στη νοτιοδυτική πλευρά του νησιού, προσφέρει ένα γαλήνιο σκηνικό με αμμόλοφους, κέδρους και καθαρά νερά. Πολλές φορές προτιμάται και από γυμνιστές. Αν επιθυμείτε ξαπλώστρα, σπεύσατε νωρίς, μιας και υπάρχουν ελάχιστες.

Γλυφάδα
Στο δρόμο Χώρας-Αλυκού, θα συναντήσετε αυτή την τεράστια παραλία, που μοιάζει ερημική ακόμα και κατά τη διάρκεια της high season! Εδώ θα βρείτε ξαπλώστρες, ομπρέλες, αλλά και ταβέρνες για να γευματίσετε.

Αλυκό
Γνωστή και ως Χαβάη. Εξωτική ατμόσφαιρα, αμμόλοφοι και μικρές αμμουδιές πίσω από συστάδες κέδρων... Αν είστε λάτρεις της απομόνωσης, εδώ θα βρείτε τον καλοκαιρινό σας παράδεισο!

Πυργάκι
Το Πυργάκι αποτελεί κομμάτι του παζλ της θεσπέσιας νοτιοδυτικής ακτής της Νάξου. Μπορεί να μην προσελκύει συνήθως τα πλήθη, αλλά επιβραβεύει εκείνους που το επιλέγουν με κολύμπι σε μια παραμυθένια τοποθεσία και ρομαντικά δειλινά με θέα στην Ηρακλειά.

Αγιασσός
Δύσκολα προσβάσιμη μέχρι πρότινος, η Αγιασσός είναι προστατευμένη ακόμα και από τους πιο ισχυρούς βόρειους ανέμους, ενώ τα νερά της είναι ρηχά και πεντακάθαρα. Στις ταβέρνες της περιοχής θα βρείτε νόστιμο σπιτικό φαγητό.

Καλαντός
Επιβιβαστείτε σ' ένα από τα καραβάκια που οργανώνουν ημερήσιες κρουαζιέρες για να γνωρίσετε τον απάνεμο φυσικό κόλπο του Καλαντού, με τη χρυσαφένια αμμουδιά και τη γαλήνια θάλασσα, στο νοτιότερο άκρο της Νάξου. Εναλλακτικά, μπορείτε να ακολουθήσετε τον κακοτράχαλο χωματόδρομο που ξεκινάει από το Φιλότι.

Αμπράμ
Στη βόρεια πλευρά του νησιού, η μικρή αυτή παραλία με βότσαλο και πολύ πράσινο, φημίζεται για τα ζεστά νερά της. Θα τη συναντήσετε στο δρόμο από τη Χώρα προς τον Απόλλωνα.

Αμίτης
Λίγο έξω από τα χωριά Εγγαρές και Γαλήνη, ο Αμίτης είναι μια μεγάλη, κατάλευκη αμμουδιά, χωρίς πολυκοσμία, που προσφέρεται για χαλάρωση και ηρεμία. Εφιστούμε, ωστόσο, την προσοχή σας στα επικίνδυνα θαλάσσια ρεύματα!

Απόλλωνας
Η παραλία του Απόλλωνα, στη βορειοανατολική ακτή της Νάξου, εντοπίζεται στην άκρη του οικισμού και συνδυάζει βότσαλο με άμμο. Αφού απολαύσετε το μπάνιο σας μπορείτε να κάνετε μια στάση σ' ένα από τα παραθαλάσσια ταβερνάκια.

Λιώνας
Πολύχρωμα, τεράστια βότσαλα και βαθιά νερά συνθέτουν το σκηνικό στον γραφικό κόλπο του Λιώνα, κοντά στα ορυχεία της σμυρίδας. Για να την προσεγγίσετε πρέπει να πάρετε τον φιδωτό, κατηφορικό δρόμο που ξεκινάει έξω από την Κόρωνο. Εντύπωση προκαλούν οι επιβλητικοί βράχοι που στέκουν πάνω από την παραλία!

Ψιλή Άμμος
Μια ειδυλλιακή διαδρομή από τη Μουτσούνα θα σας οδηγήσει σ' αυτή την παραλία, με θέα στα Κουφονήσια, που είναι ιδανική για «μοναχικές» βουτιές. Το κεδροδάσος πίσω από τη μεγάλη αμμουδιά και τα ψηλά δέντρα πάνω στους αμμόλοφους δίνουν μια νότα εξωτική στο τοπίο.

Πάνορμος
Η πιο απομακρυσμένη ακτή του νησιού αποζημιώνει όσους διανύουν τα 54 χλμ. που τη χωρίζουν από τη Χώρα με εικόνες που φέρνουν στο νου μέρη μακρινά κι ονειρεμένα. Φοινικιές στην άμμο κι ένας μικρός, προστατευμένος όρμος με σκουροπράσινα νερά. Την προτιμούν και οι σκαφάτοι!



με BOLD σου έχω τα best OF

Cobalt
31-05-12, 11:09
Δεν εχω παει ποτε, ξερω μονο οτι ειναι στο Αιγαιο, διπλα απο την Παρο... :original:

Οποιαδηποτε πληροφορια / προταση / ιδεα / αποψη ειναι καλοδεχουμενη

Για την τελευταια βδομαδα του Ιουνιου σκεφτομαστε (23-30)

θα είμαι εκεί για ένα Γάμο!

Ptboul
31-05-12, 11:10
[/B]

θα είμαι εκεί για ένα Γάμο!

Να του δώσεις το καρμπόν να νοσταλγήσει!

ntinos
31-05-12, 11:11
[/B]

θα είμαι εκεί για ένα Γάμο!

Θα σου δωσω βολτα το κορσα το ντηζελο, να δεις τι σημαινει οικονομια :th_Laie_67-1:

Cobalt
31-05-12, 11:12
Να του δώσεις το καρμπόν να νοσταλγήσει!

δεν θα κατεβάσω αμάξι εννοείται για 2 μέρες... :original:

Αύγουστο το si στη Νάξο...

ntinos
31-05-12, 11:12
Πετρο, σε ποιο μερος ειναι καλα να μεινουμε ?

Cobalt
31-05-12, 11:15
σου είπα πιο πάνω... Άγιο προκόπη ή Αγία Άννα αλλά και στη Χώρα μπορείς...
έχει κατι ωράια μπαράκια στη Χώρα και στον Άγιο Προκόπη.

εξαρτάται τι ζητάς...

ntinos
31-05-12, 11:17
σου είπα πιο πάνω... Άγιο προκόπη ή Αγία Άννα αλλά και στη Χώρα μπορείς...
έχει κατι ωράια μπαράκια στη Χώρα και στον Άγιο Προκόπη.

εξαρτάται τι ζητάς...

Ουπς, σορυ, δεν ειδα την παραπανω σου απαντηση thumb

Cobalt
31-05-12, 11:27
Κοίταξε, θα σου μιλήσω αντικειμενικά όσο αυτό γίνεται για να σε βοηθήσω να καταλήξεις.

Καταρχάς σκέφτεσαι μόνο Κυκλάδες? αν ναι πάμε παρακάτω...

προσωπικά για παραλίες θα πήγαινα νάξο πάρο, μυκονο μήλο και αμοργό.

αμοργό αμα πετύχεις αέρα την έκατσες! χώρια του οτι σου δίνει λιγότερες επιλογές στο τι θα κάνεις και το ταξίδι είναι και ατελείωτο...

βγάλε όσα έχεις πάει και δες τι μένει...

Ptboul
31-05-12, 11:35
αμοργό αμα πετύχεις αέρα την έκατσες! χώρια του οτι σου δίνει λιγότερες επιλογές στο τι θα κάνεις και το ταξίδι είναι και ατελείωτο...


και το ταξίδι όμως στο μυαλό που σου αφήνει είναι ατελείωτο..

Είναι ερωμέΝη, μόΝη στο παζλ της Μεσογείου που αξίζει κάθε μίλι που θα κάνεις για να την δεις, θαλασσινό εντελβάϊς του Αιγαίου. ♥♥♥

ntinos
31-05-12, 11:43
και το ταξίδι όμως στο μυαλό που σου αφήνει είναι ατελείωτο..

Είναι ερωμέΝη, μόΝη στο παζλ της Μεσογείου που αξίζει κάθε μίλι που θα κάνεις για να την δεις, θαλασσινό εντελβάϊς του Αιγαίου. ♥♥♥

Μας εχεις κ@υλωσει βρε ποιητη Φανφαρα :th_Laie_67-1:

GiannisRob
31-05-12, 16:30
Δεν εχω παει ποτε, ξερω μονο οτι ειναι στο Αιγαιο, διπλα απο την Παρο... :original:

Οποιαδηποτε πληροφορια / προταση / ιδεα / αποψη ειναι καλοδεχουμενη

Για την τελευταια βδομαδα του Ιουνιου σκεφτομαστε (23-30)

Παρότι μένω μόνιμα Πάτρα, έχω κατά το ήμισυ καταγωγή από τη Νάξο, την οποία και επισκέπτομαι σχεδόν κάθε καλοκαίρι. Είμαι λίγο πνιγμένος από τη δουλειά αυτή τη στιγμή, αλλά αργά το βράδυ που θα έχω χρόνο, θα σου γράψω αναλυτικά τις προτάσεις μου, που να μείνεις, που να φας, που να κάνεις μπάνιο και 2 καταπληκτικές διαδρομές που πρέπει να κάνεις με το αυτοκίνητο!

:cheers:

ntinos
31-05-12, 16:33
Ευχαριστω πολυ,
Θα περιμενω ;-)

Nino
31-05-12, 16:48
Δεν εχω παει ποτε, ξερω μονο οτι ειναι στο Αιγαιο, διπλα απο την Παρο... :original:

Οποιαδηποτε πληροφορια / προταση / ιδεα / αποψη ειναι καλοδεχουμενη

Για την τελευταια βδομαδα του Ιουνιου σκεφτομαστε (23-30)

παρε τον πιτμπουλη και κανονισε να παμε ενα μαζωμο να τα μαθεις ολα για Ναξο απο inside...
Ξερει ο πανος!!

ntinos
31-05-12, 16:52
Αμε, να το κανονιξουμε !

Cobalt
01-06-12, 07:30
Παρότι μένω μόνιμα Πάτρα, έχω κατά το ήμισυ καταγωγή από τη Νάξο, την οποία και επισκέπτομαι σχεδόν κάθε καλοκαίρι. Είμαι λίγο πνιγμένος από τη δουλειά αυτή τη στιγμή, αλλά αργά το βράδυ που θα έχω χρόνο, θα σου γράψω αναλυτικά τις προτάσεις μου, που να μείνεις, που να φας, που να κάνεις μπάνιο και 2 καταπληκτικές διαδρομές που πρέπει να κάνεις με το αυτοκίνητο!

:cheers:


με ενδιαφέρει και μένα να μάθω ποιές είναι αυτές οι 2 διαδρομές...

SuperSonic
01-06-12, 09:33
Απο τα ομορφα και καθαρα νησια,πας διακοπες και μενεις ευχαριστημενος!
Εχει ωραιες παραλιες,πολυ καλο φαι και την ηρεμια η την ανησυχια που ψαχνει καποιος.

Πολυ καλη επιλογη!!!

ntinos
01-06-12, 09:36
Παρος ή Ναξος ?

Παρο ειχα παει περισυ, εμενα Ναουσα, και περασα υπεροχα

SuperSonic
01-06-12, 09:41
Ναξο φυσικα!!

Και αν πετυχεις και κανα πανηγυρι χωσου μεσα,δεν θα εχεις ξαναδει τετοιο πραγμα!

ntinos
01-06-12, 09:42
Ναξο θελω να παω, αλλα ειμαι διχασμενος....

Cobalt
01-06-12, 09:52
Ναξο θελω να παω, αλλα ειμαι διχασμενος....

ούτε αμάξι να αγόραζες....
:th_Laie_67-1:

ntinos
01-06-12, 09:54
Ναι ρε γαμωτο, τι πραμα και αυτο .... :D

SuperSonic
01-06-12, 10:00
Αμα ψαχνει το ματι σου μεγαλους τζερτζελεδες και ξεκολιαρικα πιπινια πηγαινε στην Μυκονο,θα βρεις και κατι 50αρηδες γκει που χορεουν στα μπαρ με τα δερματινα γιλεκα και μολις κατεβουν μπορει να σου αναλυσουν και την οικονομικη κριση τις ελλαδος..:th_Laie_67-1:

Cobalt
01-06-12, 10:34
Αμα ψαχνει το ματι σου μεγαλους τζερτζελεδες και ξεκολιαρικα πιπινια πηγαινε στην Μυκονο,θα βρεις και κατι 50αρηδες γκει που χορεουν στα μπαρ με τα δερματινα γιλεκα και μολις κατεβουν μπορει να σου αναλυσουν και την οικονομικη κριση τις ελλαδος..:th_Laie_67-1:

Άσε που τοτε θα είναι και η καλύτερη περίοδος για Μύκονο.

εγώ δεν έχω καταλάβει ανάμεσα σε ποιά αμφιταλλαντεύεσαι?

βγάλε έξω όσα έχεις πάει στις κυκλάδες, δες τις αποστάσεις και βουρ...

Άνδρος είναι μια πολύ τίμια επιλογή επίσης...

το σίγουρο είναι οτι η Νάξος δεν θα σε απογοητεύσει... υπάρχουν μάλιστα πολλοί που την αγάπησαν...

GiannisRob
02-06-12, 02:47
με ενδιαφέρει και μένα να μάθω ποιές είναι αυτές οι 2 διαδρομές...

Δεν σας ξέχασα, απλά είμαι απίστευτα πιγμένος...

Όσον αφορά τις διαδρομές:

https://www.naxos-greece.net/site/GFX/naxos_island_detailed_map.jpg

Θεωρώ δεδομένο, ότι όταν κάποιος επισκέπτεται τη Νάξο, πέρα από τις γνωστές παραλίες, θα επισκευτεί και τα δύο ιστορικά χωριά, το Φιλότι και την Απείραθο αν και πλέον δεν είναι όσο όμορφα όσο ήταν πριν 10 χρόνια και είναι γεμάτα Waffle House. Όταν λέμε γεμάτα, εννοούμε γεμάτα. Ένα τουλάχιστον κάθε 10 μέτρα.

Εν πάση περιπτώσει, αν φτάσει κανείς στην Απείραθο, μπορεί να πάρει το δρόμο που οδηγεί στην παραλία της Μουτσούνας. Ο δρόμος αυτός είναι πάνω στο βουνό, έχει συνεχές στροφιλίκι και είναι πάνω στην άκρη του γκρεμού. Γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος φοβάται τα ύψη, μετά από λίγο θα γυρίσει πίσω. Η διαδρομή όμως είναι εξαιρετική. Ανταμοιβή γι' αυτή τη διαδρομή είναι το γεμιστό καλαμάρι στα κάρβουνα σε ένα ταβερνάκι στη Μουτσούνα, δίπλα στην αποβάθρα που φόρτωναν τα πλοία σμύριδα από τα ορυχεία στο βουνό. Πριν το καλαμάρι, πάντως, μπορείς να κάνεις μπάνιο στην παραλία της ψιλής άμμου, που ναι μεν δεν έχει τόσο κόσμο όσο οι υπόλοιπες και είναι και σαφώς πιο καθαρή, αλλά ο χωματόδρομος είναι πολύ σπαστικός.

Η δεύτερη διαδρομή, είναι στο γυρισμό, που αντί να γυρίσεις από Κινίδαρο, που ο δρόμος είναι πιο σύντομος, να κάνεις ένα κύκλο, να περάσεις από την Κόρωνο, που εκτός από τον τόπο καταγωγής μου, είναι και ένα πολύ γραφικό μικρό νησιωτικό χωριουδάκι (και να μου πεις αν έχει μείνει και κανένας ζωντανός), να συνεχίσεις προς Απόλλωνα, και να κάνεις αυτό τον κύκλο, τέλος πάντων, που φαίνεται και στο χάρτη. Ο δρόμος είναι καινούριος, σωστά φτιαγμένος και με απίστευτη θέα. Και εσύ θα ευχαριστηθείς στροφές και η σύζηγος θα ευχαριστηθεί ένα όμορφο ηλιοβασίλεμα.

Την τελευταία φορά που πήγα Νάξο, επιχείρησα να κάνω την ίδια διαδρομή με το έτερον ήμισυ και ένα νοικιάρικο 206 (που είχε όμως το διάολο μέσα του). Τελικά ούτε θέα ευχαριστήθηκα, ούτε στροφές. Γιατί μετά από τις πρώτες δυο τρεις, άρχισε το έτερον ήμισυ να ζαλίζεται, σταματήσαμε να ξεφορτωθεί το γεμιστό καλαμάρι που περιέγραψα παραπάνω (γεμιστό με φέτα, διάφορες πιπεριές, κάτι μυρωδικά, κλπ), και μετά άρχισε το αγαπημένο της σπορ, τη γκρίνια.

:D

330Ci
02-06-12, 10:20
Πέστε στο παλικάρι ρε παιδία και για κείνες τις ΦΟΒΕΡΕΣ τηγανιτές πατάτες του νησιού :)

Κωνσταντίνος
02-06-12, 14:07
Nάξος. Θυμάμαι πριν πολλά χρόνια σε έναν "κουνιστό" που μου είχε πει ότι θα πάει στην Νάξο, του είχα βγάλει στοιχάκι. Του λέω όταν θα πας εκεί, θα τραγουδάς : "Στην Πάρο και στην Νάξο, δυό πτσες πάω να αρπάξω".

(Η άχρηση πληροφορία του thread) :D

ntinos
02-06-12, 14:46
:th_Laie_67-1:

Kostas_1
02-06-12, 17:39
Παντως φετος ακουω αρκετους γνωστους για Ναξο

fanisk
02-06-12, 17:50
Παρος ή Ναξος ?

Παρο ειχα παει περισυ, εμενα Ναουσα, και περασα υπεροχα

Και εμεις για Ναξο λεγαμε περσι, Ναουσα καταληξαμε :th_Laie_67-1:

SuperSonic
02-06-12, 20:43
Και οποιος παει στην Ναξο ας κανει και μια βολτα μεχρι την συγκεκριμενη ταβερνα.

https://www.jonny.gr/

Bellof-3
03-06-12, 17:16
Περαν οσων εχουν πει τα παιδια, εχω να προτεινω ταβερνα "γοργονα" στην αγια αννα... με κατι επικες μεριδες (ειχαμε παει 7 ατομα, 4 κοπελες, απο τις οποιες καμια δεν εφαγε παραπανω απο μιση μεριδα, και φυσικα εγω εκανα παρτυ εκεινη τη μερα)

οπωσδηποτε φραπεδια στην απειρανθο κατω απ τα πλατανια...

οπωσδηποτε πανηγυρι, οπωσδηποτε... καμια σχεση με οτι εχεις δει..

κι επειδη πας με τη γυναικα σου φανταζομαι δε θα σε πολυαπασχολουν τα κλαμπ... ουτε μενα με απασχολουσαν, αλλα με τραβολογουσαν...

ξαναπηγαινα ευκολα, με διαφορετικη παρεα ομως και σιγουρα με αυτοκινητο γτ μας εφαγαν τα λεωφορεια... οι δικοι μου ηταν για πολυ νυχτοπερπατημα κτλ και το νησι δεν το εχει στον υπερβολικο βαθμο που ηθελαν οι αλλοι... γυρισε οσο πιο πολυ μπορεις απο το νησι, εχει εκπληκτικες παραλιες (μονο μην πας στον αγ. γεωργιο, αν δεν κανω λαθος το ονομα, που εινια διπλα στη χωρα, χαμενος χρονος πραγματικα)

επισης εχει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΟΥΖΟ... φευγοντας πηρα 3 των 750ml... το ενα τελειωσε στο καραβι, το δευτερο στο τρενο ανεβαινοντας θεσσαλονικη την επομενη και το τριτο το ιδιο βραδυ στο μπαλκονι... κοινως επρεπε να ειχα παρει ενα βαρελακι...

ntinos
06-06-12, 15:15
Επισθην λοιπον, και το ΣΚ θα κανω ταις κρατησεις. Ευχαριστω απαντες !

Το πιθανοτερο ειναι να μεινω στην Πλακα. Οποιες διαφωνιες παρακαλω πριν το Σαββατο.

=========

Ισως τσιμπησω και λιγες μερες ακομη και κατεβω στο γυναικοχωρι του Μπουλι (Καλαμαί) για καποιες απο αυτες.
Για τις λοιπες, λεω να ανοιξω ενα νεο νηματακι παραυτα :D

PANOS-E60
06-06-12, 17:33
Μήλο δεν είπαμε θα πας τελικά ? :hystericalbs1:

Ptboul
07-06-12, 08:06
Μήλο δεν είπαμε θα πας τελικά ? :hystericalbs1:

και εγώ τα έμπλεξα, Πλάκα Μήλου ή Νάξου;; :hystericalbs1: