PDA

Επιστροφή στο Forum : [E85] Z4 χαμηλωμα και καραβι



fanisk
30-05-12, 15:13
Σκέφτομαι να φέρω το Ζ στο νησι γιατι θέλω να γυρίσω 5 μέρη και δεν μπορω! Υπάρχει κάποιος που έχει φορτώσει Ζ4 σε καράβι και αν ναι πόσο χαμηλό ήταν; Σίγουρα πρέπει να το σηκώσω αλλα δεν ξέρω πόσο.. Ο χρόνος που έχω είναι λίγος θα έρθω για τις εκλογες, πρέπει να το σηκώσω και να φύγω, γνωρίζει κάποιος ;

Kostas_1
30-05-12, 15:17
Εγω το ειχα παει Ηρακλειο. Αλλα ειναι μαμα.

Το εχεις χαμηλωσει Φανη?

fanisk
30-05-12, 15:19
Με το μαμά ύψος δεν είχες πρόβλημα ε; Κώστα θα κάνεις το κόπο να βρεις το ύψος μπρος πίσω θολος έδαφος γιατι είμαι μέσα σήμερα και δεν πιανει ούτε 3G; Αν θυμάμαι καλα πρέπει να είναι 5cm κάτω, ούτε τη πύλη για το λιμάνι δεν θα με αφήσουν να περάσω ! :D

Andri
30-05-12, 15:26
Ρυθμιζόμενες ? :whistle: :whistle: :whistle:

kostas1.6
30-05-12, 15:38
Με το μαμά ύψος δεν είχες πρόβλημα ε; Κώστα θα κάνεις το κόπο να βρεις το ύψος μπρος πίσω θολος έδαφος γιατι είμαι μέσα σήμερα και δεν πιανει ούτε 3G; Αν θυμάμαι καλα πρέπει να είναι 5cm κάτω, ούτε τη πύλη για το λιμάνι δεν θα με αφήσουν να περάσω ! :D


Εγώ φάνη με το κουπέ με stock ανάρτηση και 18άρες δεν είχα ποτέ πρόβλημα σε καράβια. Δεν έχω μετρήσει ποτέ τι ύψος έχει, αλλά στο z4-forum είχε ένα post με τα ακόλουθα νούμερα:



Here you go. I remember posting this before, once I thought about it.
You should therefore be 590 fr and 576 rear

The suggested BMW factory measure point is as follows:
Attach measure to rim flange at bottom middle and measure to lower edge of wheel arch. By rim size you should get:

Series (Standard)
Front Rear (MM)
16" 589 576
17" 605 592
18" 617 604
19" 630 617
20" 643 630

Sport or ///M suspension
Front Rear
16" 574 560
17" 590 576
18" 602 588
19" 615 601
20" 628 614

All should be +/- 10mm

Πάντως αν μπείς λοξά στη ράμπα δε νομίζω να έχεις πρόβλημα και χαμηλωμένος, εκτός κι αν είναι εντελώς "ερπετό" το δικό σου

Kostas_1
30-05-12, 15:40
12cm https://www.carsplusplus.com/specs2007/bmw_z4_30i.php

Μπηκα μια μια ροδα, λοξα στη ραμπα.

aristent
30-05-12, 15:43
Σκέφτομαι να φέρω το Ζ στο νησι γιατι θέλω να γυρίσω 5 μέρη και δεν μπορω! Υπάρχει κάποιος που έχει φορτώσει Ζ4 σε καράβι και αν ναι πόσο χαμηλό ήταν; Σίγουρα πρέπει να το σηκώσω αλλα δεν ξέρω πόσο.. Ο χρόνος που έχω είναι λίγος θα έρθω για τις εκλογες, πρέπει να το σηκώσω και να φύγω, γνωρίζει κάποιος ;

....για Ζ4 δεν ξερω,αλλα εχω ακουσει οτι σε χαμηλωμενα πιανουνε 2 ατομα απο τα μπροστινα φτερα και σιγσ-σιγα σηκωτα περνανε μεσα,αλλα και παλι εκει μεσα γινεται ενας χαμος!!!.....αν εισαι τυχερος θα σε βαλουνε σε κατω καταστρωμα να μην εχεις ανηφοριες αφου θα βρεις απο κατω.....για καλο και για κακο εαν θελεις σηκωσε το λιγο να εχεις λιγοτερη ταλαιπωρια.thumb

Προφανως εχεις ρυθμιζομενες αναρτησεις....γι'αυτο ρωτας ποσο να το σηκωσεις?

ntinos
30-05-12, 15:57
Εισητηριο πηγαινε - ελα για το αμαξι, συν αγχος, συν ενδεχομενη ζημια, (συν καποιο αναγκαστικο μπαξιμο προκειμενου να ανεβεις στον καταπελτη) = λιγοτερο απο το κοστος να νοικιασεις ενα αμαξακι στο νησι.

Δεν σε επεισα μαλλον ε?

Χμμμ...
Σε αυτο που εχω για αβαταρ, πεσμενο κουτακι αναψυκτικου στην ασφαλτο, το ξυριζε. Αλλα ανεβαινε καταπελτες....
Θα πας παραλληλα στον καταπελτη, 5 εκατοστα μακρια, θα στριψεις να πατησει πρωτα η ροδα, θα κινηθεις λιγο παραλληλα, και μετα η αλλη. Πρεπει ομως να ειναι αρκουντως φαρδυς ο καταπελτης, οπως επισης, να μην ειναι τραγικα φαγωμενως ο ντοκος εκει που πεφτει ο καταπελτης στο λιμανι....

Κοντολογις, ασε το αυτοκινητο εδω...

fanisk
30-05-12, 16:10
Σας ευχαριστώ. Ναι έχω KW Variant 2. Θα το σηκώσω όσο γίνεται και αν είναι χάλια θα πάω στο μηχανικό του ζαχαρια να το κατεβασω. Θα είναι ταλαιπωρία το φόρτωμα στο καράβι και οι ώρες που θα χάσω μέχρι να έρθω Χίο ( με το αεροπλάνο έρχεσαι σε 45 λεπτα) αλλα δεν πάλευεται η κατάσταση! Μάλλον θα πάω απο νωρίς μήπως γλύτωσω τις ράμπες και τα αμπαρια.

Κοψαν τα σταγερ για χώρα τα σ/κ λόγω καυσίμων, μας παίρνει ένα ΚΤΕΛ απο κατι κορφοβουνια γιατι απο το χωριό μέχρι τη μοίρα έχει 1 λωρίδα για 2 ρεύματα που ενω το βράδυ στο γύρισμο είναι κατηφόρα και δροσιά, τη μέρα κάνεις μπάνιο απο τον ιδρώτα και μέχρι να φτασεις λες γιατι δεν έκατσα παραμενων; Έχει μπουρινια συχνά και ξανακανεις μπάνιο μέχρι να φτασεις. Τις καθημερινές πρέπει να πάρεις ταξι και δεν έχεις πάντα έξοδο με τα άτομα που θες οπότε μπαίνεις 4αδα με ακυρους που αν είχες σφαίρα θα τους είχες πυροβολησει..

Κλέβουν απο λεφτά και κινητά μέχρι παραλλαγές και πετσετες κατι βλαμμενοι, το πόρτ παγκαζ θα γίνει φοριαμος..

Λιωνεις απο τη ζέστη και στο καπάκι ανοίγουν οι ουράνοι με αποτέλεσμα να μη βλέπεις μπροστά σου απο το νερο, αυτα που επλυνες και απλωσες δεν θα στεγνωσουν ποτε! Τα πλυντηρια/ στεγνωτηρια δεν ξέρω αν είναι καθαρά ( λες και όλα τα υπόλοιπα παίρνουν iso εδω μέσα :D αλλα μου τη δίνει ο υπεύθυνος φαντάρος που έχουν βάλει και δεν θέλω να έχω ανάγκη κανέναν. Τσάντα χώρα και 5aSec.

Και το βασικοτερο, οι καλές παραλίες είναι στην άλλη άκρη, τα καλα μέρη είναι στην άλλη άκρη, θα απολυθω και το μόνο που θα έχω δει θα είναι η λαγκαδα και η χώρα.. Θα πετάξω και τη dslr μέσα να τράβηξω ότι θέλω.

Έλεγα να μη το φέρω γιατι δεν θέλω να προκαλει εδω μέσα και να λένε βλακείες οι φαντάροι και 2-3 κομπλεξικοι εποπ που μου πανε κόντρα, το ξανασκεφτηκα και λέω να πανε να γ@μηθουν.

fanisk
30-05-12, 16:18
Ντινο γράφω απο το κινητο και δεν έιδα το πόστ σου, θα σε καλύψει το παραπανω μαζι με αυτο όμως! Αν είχα κανά σαραβαλακι ουνο η ματιζ θα το είχα φέρει ήδη. Ναι το άγχος υπάρχει αλλα για αυτο είναι η ασφάλεια. Δεν μπορω να νοικιάσω με το μήνα είναι ασυμφορο. Σκεφτήκαμε να βάλουμε λεφτά δια 4 αλλα ποιος θα υπογράψει και θα βάλει το όνομα του; Αν εγω έχω υπηρεσία σήμερα και δεν βγω, το πάρει ένας απο τη παρέα και κάνει μαλακια.. μπλεξιμο για το τίποτα.

ntinos
30-05-12, 16:22
Δεν καταλαβα οτι θα ηταν για τοσο καιρο.
Μαλλον με μπερδεψε το "5 μερη" με 5 μερες.
Γραφω και απο την τουαλετα, και δεν βλεπω καλα μαναμ' :D

fanisk
30-05-12, 16:32
Θα είναι για καιρο Ντινο,σε μικρες αδειες θα το αφήνω μέσα η στο Ζαχαρια, στις μεγάλες θα το παίρνω μαζι και ας χανω 9+9 ώρες.

PANOS-E60
30-05-12, 16:33
γιατί δεν τσιμπας το κομπακτ του αδελφού σου βρε ?

δεν θέλεις να του δώσεις το Ζ ...?

Andri
30-05-12, 16:34
Το θέμα Στρατόπεδο και φόβο για τα αυτοκίνητα τουλάχιστον μόνο τα στελέχη ήξερα ότι είχαν-έχω να πω παραδείγματα από σπασμένα τζάμια,καθρέφτες,χαράγματα κτλπ μέχρι ότι άλλο θέλεις(από ιστορίες-ευτυχώς σε μένα μόνο ένα σημάδι στην πόρτα κάναν για το καλορίζικο και αυτό στο αμάξι του αδερφού μου-το δικό μου δεν το έχουν δει ακόμα)
Μου κάνει εντύπωση που λες πως φοβάσαι αλλά τώρα που το λες δεν έχεις άδικο, πολλοί είναι αυτοί που θα ζηλέψουν και θα πούνε α τον π**στη κτλπ λεφτάς είναι έχει να το φτιάξει κτλπ (ακούω διάφορα για ηλικία-χρήμα-αμάξι κτλπ) γτ κανένας δεν ενδιαφέρεται να δει πως τα βγάζεις πέρα και ας έχεις και Μ3 που λέει ο λόγος.(αν και πλέον δυσκόλεψαν οι καιροί και για αυτούς).
Οπότε με το καλό να το πας και να χαρείς το νησί αλλά προσοχή στο χώρο πάρκιγνκ(το μόνο που μπορώ να σου προτείνω) δλδ σε χώρο που να περνάνε συχνά άτομα-κοινή θέα από κάπου ώστε να φοβηθεί ο οποιοσδήποτε κακοήθης να κάνει τη λαμακία του.
Μακάρι βέβαια να μην γίνει τίποτα και να πούνε μπράβο από την καρδιά του για την αυτοκινητάρα σου αλλά καλού κακού πάρε και καμία κουκούλα να το σκεπάζεις(αν δεν έχεις) προφυλάσσει όσο ναναι .
Υ.Γ Δεν τα λέω για να σε ψυχοπλακώσω αλλά γτ δεν θέλω να στεναχωρεθείς όπως είχα στεναχωρεθεί εγώ όταν είδα τη λακουβίτσα στην πόρτα και μάλιστα στο αμάξι του αδερφού μου ! (350ε ζημιά)

Stamatis
30-05-12, 16:35
θα μπλεξεις.
μην το κανεις.
υπαρχει ζηλεια και κακια στον κοσμο.

Andri
30-05-12, 16:38
θα μπλεξεις.
μην το κανεις.
υπαρχει ζηλεια και κακια στον κοσμο.

Βλέπω πάντως πως όλοι συμφωνούμε με τη μετακίνηση του αυτοκινήτου....

Nickolas_s2k
30-05-12, 16:48
Φανη ΜΗΝ το παρεις για απολυτως κανενα λογο ομως !! Λημνο που ημουνα εγω 6 μηνες και εννοειται δεν το χα παρει,,οσοι κανανε το λαθος και πηρανε αμαξι μαζι (κατι astra golf a3 κλπ τα βρηκανε ολα με χαρακιες απο ξιφολογχες και φυσικα ποτε δεν βρηκαν ποιοι το κανανε..φαντασου το ζ4 !! Φανη ειναι κριμα θα το μετανοιωσεις ειλικρινα μην μπλεξεις..αστο το νησι θα ξαναπας αλλη χρονια..χαχαχαχ..Σκεψου σε μια μοναδα με καθε καρυδιας καρυδι που ουτε ξερεις πως σκεφτεται εσυ το διακινδυνευεις??? Η κακη ζηλια και το ΤΕΡΑΣΤΙΟ κομπλεξ ειναι αρρωστια και δεν θεραπευεται και δυστυχως υπαρχει αφθονη σε τετοια μερη οπως στρατοπεδα κλπ..

fanisk
30-05-12, 17:10
Πάνο ενω προσέχει το φοβάμαι, περισσότερα άλογα, ξερό στήσιμο και μπλοκε θα του φύγει καμία μέρα και άντε να το μαζέψει.

Σταμάτη το ξέρω αλλα δεν γίνεται αλλιώς για τους παραπάνω λόγους..

Andri τα στελεχη μπαίνουν με κατι σαραβαλακια μέσα, λίγοι μπαίνουν με τα πρώτα τους και σε αυτούς δεν παίρνει κανένα να κάνουν μαλακια. Ένας εποπ με ε36 λέει μη το φέρεις μου το χαραξαν αλλα σκέφτομαι πως αυτόν και τον επόμενο μήνα φεύγουν αρκετοί παλιοι και πως όσο χάλια και να το κάνουν με την ασφάλεια και τον φανοποιο του Σπύρου θα γίνει όπως ήταν. Ξέρω γω.. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Σκέφτομαι επίσης πως θα το φέρω άψογο και αν γίνει μαλακια θα αναλάβει ο διοικητής, πόσο μάλλον τον Αύγουστο που λένε πως θα έρθει ένας κοφτακιας και μέχρι και εποπ απο τώρα σκέφτονται για μετάθεση..

ntinos
30-05-12, 17:15
Ντινος mode Αυστηρος : ΟΝ


Το φορουμ αποφασισε Φανη:

ΜΗΝ το παρεις !

Απο εδω και περα, ειτε προσπαθεις να πεισεις τον εαυτο σου, ειτε γινεται οφ-τοπικ

Stamatis
30-05-12, 17:16
Πάνο ενω προσέχει το φοβάμαι, περισσότερα άλογα, ξερό στήσιμο και μπλοκε θα του φύγει καμία μέρα και άντε να το μαζέψει.

Σταμάτη το ξέρω αλλα δεν γίνεται αλλιώς για τους παραπάνω λόγους..

Andri τα στελεχη μπαίνουν με κατι σαραβαλακια μέσα, λίγοι μπαίνουν με τα πρώτα τους και σε αυτούς δεν παίρνει κανένα να κάνουν μαλακια. Ένας εποπ με ε36 λέει μη το φέρεις μου το χαραξαν αλλα σκέφτομαι πως αυτόν και τον επόμενο μήνα φεύγουν αρκετοί παλιοι και πως όσο χάλια και να το κάνουν με την ασφάλεια και τον φανοποιο του Σπύρου θα γίνει όπως ήταν. Ξέρω γω.. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

Σκέφτομαι επίσης πως θα το φέρω άψογο και αν γίνει μαλακια θα αναλάβει ο διοικητής, πόσο μάλλον τον Αύγουστο που λένε πως θα έρθει ένας κοφτακιας και μέχρι και εποπ απο τώρα σκέφτονται για μετάθεση..

Για να ανέβει στο γαμωκάραβο θα φας μια πτσα ΝΑΑΑΑ.
Μια φορά πήρα το δικό μου στην Ανδρο και είχε κάτσει στραβά το καράβι, ρε τι σκοινιά βάζανε απο κάτω, τι καδρόνια, ανέβηκε τη ράμπα και μετά κόλησε στους μεντεσέδες.
Απο τα νεύρα μου νόμιζα θα του ρίξω καμμία και θα το ξηλώσω όλο απο κάτω.

Επιπλέον, στο ξαναλέω, η ανθρώπινη κακία είναι χειρότερη απο τη μανία της φύσης.
Δεν υπάρχει λογική στη ζημιά, μόνο φθόνος.
Αν δεν είσαι έτοιμος για κουκούλες, καπώ, και λοιπές αφιερώσεις στις πόρτες ΜΗΝ το κάνεις.
Είναι κρίμα.

Επιπλέον, αν πάθει κάτι θα βγώ σαν πορδή να σου πω - στάλεγα δεν στάλεγα?- και σκέψου ποσο θα σου σπάσω τον πτσο και πόσο θα θες να με πλακώσεις στις σφαλιάρες....

Andri
30-05-12, 17:19
..........
Andri τα στελεχη μπαίνουν με κατι σαραβαλακια μέσα, λίγοι μπαίνουν με τα πρώτα τους και σε αυτούς δεν παίρνει κανένα να κάνουν μαλακια. Ένας εποπ με ε36 λέει μη το φέρεις μου το χαραξαν αλλα σκέφτομαι πως αυτόν και τον επόμενο μήνα φεύγουν αρκετοί παλιοι και πως όσο χάλια και να το κάνουν με την ασφάλεια και τον φανοποιο του Σπύρου θα γίνει όπως ήταν. Ξέρω γω.. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.


Ο λόγος που σκέφτομαι να πάρω παπάκι όταν πάρω μετάθεση γτ δεν θέλω να δω το ολοκαίνουργιο (για μένα) που πήρα το Πάσχα (είχες ποστάρει στο ανάλογο θρεντ μου) κάπως χαραγμένο ή οτιδήποτε άλλο μόνο και μόνο από τη ζήλια και το φθόνο κάποιου που θα νομίζει ότι μου ξεχειλίζουν τα λεφτά...(που και να είχα δικά του δεν θα ήταν μία φορά...) Δυστυχώς έτσι είναι...πρόσεχε πολύ με το τι θα κάνεις γτ ναι μεν θα το φτιάξεις αλλά εμένα θα με πονούσε να το αντίκρυζα χαραγμένο και μάλιστα ΧΩΡΙΣ λόγο !:ranting2: :ranting2:
+ ότι εσένα έχει και softtop πράγμα κακό γιατί τη λαμακία την κάνουν σε χρόνο ντε-τε άμα θέλουν....

fanisk
30-05-12, 17:34
Πάνω που περιμένω πως και πως να φύγω για να το πάρω τσουπ με ξενερωνετε! :D

Δεν έχω δίπλωμα για μηχανάκι, να το φέρω μέσα χώρις χαρτιά δεν μπορω, να το αφήσω έξω μπορω αλλα πριν 1 μήνα έγινε τροχαίο με μηχανάκι ενός και επιβάτες 2 άλλους και τρέχουν όλοι μαζι με μήνυση χώρις να φταίνε.

Μονη λύση είναι να βρω κάποιον να βγάλει δίπλωμα μηχανής σε.. 1 μέρα και να πάρω ένα ερείπιο παπακι!

Skyline_IS
30-05-12, 17:38
Εισαι ψειρας και θες να παρεις το αμαξι εκει ρε φανη?Τρελος εισαι ? :D
Eδω πας πχ για ενα καφε και καμια φορα δεν ξερεις πως θα το βρεις,ποσο μαλλον εκει περα.Δεν ξερεις ο καθενας τι κομπλεξ κουβαλαει..


βγαλε διπλωμα για 50ρακι,νομιζω πας τροχαια με ενα 50ρακι,κανεις 2-3 σβουρες και σου δινουν ενα χαρτι νομιζω?δεν πολυ θυμαμαι αλλα σιγουρα δεν εχεις μεγαλη ταλαιπωρια..

PANOS-E60
30-05-12, 17:39
να σε βολέψει ο Ζαχαρίας με κανένα σαραβαλάκι δανεικό, παίζει ?

fanisk
30-05-12, 17:45
50αρι δεν παίζει να βγάζει ούτε την ανηφόρα μέχρι το χωριό, πόσο μάλλον για χώρα!

Πάνο δεν θέλω να έχω ξένο αμάξι..

Andri
30-05-12, 18:27
Βγάζεις μέχρι και απεριόριστο αφού είσαι 23..! (Έβγαλα τα Χριστούγεννα 22) Δεν έχει τρελή διαδικασία ! 2 μέρες βρες κενό μία για σήματα κτλπ και μία για πορεία (αρκεί να έχεις μία Χ σχέση με την οδήγηση μηχανής...δεν είναι κάτι τρελό...)

fanisk
30-05-12, 18:31
Σχέση εχω αλλα νόμιζα πως θέλει τρέξιμο όπως στο αμάξι, αμα είναι 2 μέρες χμμ..

Andri
30-05-12, 18:35
Όταν λες τρέξιμο? κάτι χαρτούρες έχει (μικροπράγματα) και μετά σήματα οδήγηση...αν δεν ξεχνάω κάτι

Kostas_1
30-05-12, 18:38
ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ.

Πανε δωσε ρε 500 ευρω και παρε ενα χιουνται

Andri
30-05-12, 18:41
ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ.

Πανε δωσε ρε 500 ευρω και παρε ενα χιουνται

Το έχω σκεφτεί και εγώ αυτό σαν λύση ( αν δεις πάνω λέω να πάρω παπί ή μικρή μηχανή για όταν πάρω μετάθεση για να μην τρέχω για βαψίματα) αλλά δεν φορολογείται πολύ παραπάνω σε σχέση με μοτΌ?

Stamatis
30-05-12, 18:55
www.vespafans.gr


παρτε μια βεσπα να δειτε το φως το αληθινό ρε.

Andri
30-05-12, 18:57
www.vespafans.gr


παρτε μια βεσπα να δειτε το φως το αληθινό ρε.

Άψογα μοτεράκια! είδα μία μέρα στη Λάρισα εδώ και χρόνια ένα vespa club που βόλταρε και χάζεψα!! Είχε και μία ένα ροζ πουά :shok: :shok: απίστευτα πράγματα -για γυναίκα πήγαινε τρελά το σύνολο...!!

Stamatis
30-05-12, 19:00
https://i805.photobucket.com/albums/yy335/latpan/vespa/DSC_0615.jpg

Stamatis
30-05-12, 19:01
https://i805.photobucket.com/albums/yy335/latpan/vespa/DSC_0609.jpg

Stamatis
30-05-12, 19:02
https://i805.photobucket.com/albums/yy335/latpan/vespa/DSC_0559.jpg

Kostas_1
30-05-12, 19:03
Πάνω που περιμένω πως και πως να φύγω για να το πάρω τσουπ με ξενερωνετε! :D

Δεν έχω δίπλωμα για μηχανάκι, να το φέρω μέσα χώρις χαρτιά δεν μπορω, να το αφήσω έξω μπορω αλλα πριν 1 μήνα έγινε τροχαίο με μηχανάκι ενός και επιβάτες 2 άλλους και τρέχουν όλοι μαζι με μήνυση χώρις να φταίνε.

Μονη λύση είναι να βρω κάποιον να βγάλει δίπλωμα μηχανής σε.. 1 μέρα και να πάρω ένα ερείπιο παπακι!

Τα μηχανακια που εχουν 2 ροδες μπροστα και 1 πισω, νομιζω ειναι με διπλωμα αυτοκινητου.

Ή παρε μια γουρουνα ρε, το καλυτερο!!!!

Andri
30-05-12, 19:04
Πανέμορφα όλα Σταμάτη!!

Stamatis
30-05-12, 19:09
Πανέμορφα όλα Σταμάτη!!

πάρε και μια bonus.


https://i290.photobucket.com/albums/ll252/aris150/DSC00101.jpg

Andri
30-05-12, 19:10
πάρε και μια bonus.


https://i290.photobucket.com/albums/ll252/aris150/DSC00101.jpg

Όλο το σύνολο να πάρω? thumb :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Stamatis
30-05-12, 19:12
Όλο το σύνολο να πάρω? thumb :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Αν ειναι γραφτό σας να παρθείτε.... γιατι οχι?


Στο βεσπαφανς πάντως εχουμε ΚΑΙ τέτοια μέλη. (οπως βλεπεις η φωτο ειναι ελληνική)

Οπότε σκεφτείτε.... χιουντάι ή Βέσπα?

stef
30-05-12, 19:14
Εισαι ψειρας και θες να παρεις το αμαξι εκει ρε φανη?Τρελος εισαι ? :D..

Ποιος είναι ψείρας μωρέ?
Που έχει 500 κιλά αράχνη το αμάξι του πάνω??? :hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Andri
30-05-12, 19:15
Αν ειναι γραφτό σας να παρθείτε.... γιατι οχι?


Στο βεσπαφανς πάντως εχουμε ΚΑΙ τέτοια μέλη. (οπως βλεπεις η φωτο ειναι ελληνική)

Οπότε σκεφτείτε.... χιουντάι ή Βέσπα?

Τώρα πρόσεξα ότι είναι Ελληνική!!!
Βέσπα δαγκωτό! όχι για τη φωτό αλλά γτ το άλλο είναι χιουντάι !:thumbsdown:

Andri
30-05-12, 19:17
Ποιος είναι ψείρας μωρέ?
Που έχει 500 κιλά αράχνη το αμάξι του πάνω??? :hystericalbs1::hystericalbs1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Πόσο πάει ο ιστός? :whistle: :whistle:





:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

spar@
30-05-12, 20:29
Φανηηηηηηηηηηηη μην το παρεις.... πες μου ποσα διαθετεις με πμ να σου βρω 3-4 αυτοκινητα μεχρι να ερθεις να παμε να τα δουμε...
μονο χαμηλωμα ξεχαμηλωμα και το αγχος τα εβγαλες τα λεφτα μην σου μιλησω και για ζημιες....

fanisk
30-05-12, 23:31
Καλο το piaggio mp3 αλλα πολλα τα λεφτα. Καλη γουρούνα που να τραβάει επίσης.

Το πρόβλημα με τα σαραβαλα των 500-1000ε είναι πως θέλουν αλλα τόσα σε συμμάζεμα για να μη μείνω στο δρόμο..

Σκέφτομαι πως ακόμη και ζημιά να κάνουν ισως να αξίζει το κόπο. Η κουκούλα είναι ασφαλισμενη, 1-2 γρατζουνιες που ισως κάνει κανας ηλίθιος δεν κοστίζουν παραπανω απο λάδια φίλτρα τακακια ασφάλεια και μεταβιβαση σε ένα σαραβαλακι..

stef
30-05-12, 23:37
Πάρε σαράβαλό και μετά πέτα το εκεί ρε!!!
Μην μας τρελλαίνεις

Stamatis
30-05-12, 23:42
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/2423943/

τσιμπα το και αμα απολυθείς, θα το κάνουμε πυροτέχνημα.

S8N
30-05-12, 23:47
Σαν το Golf της Μέρκελ είναι αυτό...

vasilis e46
30-05-12, 23:58
Καλο το piaggio mp3 αλλα πολλα τα λεφτα. Καλη γουρούνα που να τραβάει επίσης.

Το πρόβλημα με τα σαραβαλα των 500-1000ε είναι πως θέλουν αλλα τόσα σε συμμάζεμα για να μη μείνω στο δρόμο..

Σκέφτομαι πως ακόμη και ζημιά να κάνουν ισως να αξίζει το κόπο. Η κουκούλα είναι ασφαλισμενη, 1-2 γρατζουνιες που ισως κάνει κανας ηλίθιος δεν κοστίζουν παραπανω απο λάδια φίλτρα τακακια ασφάλεια και μεταβιβαση σε ένα σαραβαλακι..

Φανη εγω στη θέση σου θα το έπαιρνα με οποιοδήποτε ρίσκο, άλλωστε καφροι υπάρχουν παντού και δεν ξέρεις που μπορει να γίνει οποιαδήποτε κακόβουλη ενέργεια! Φίλος με golf 6 υπηρετούσε στο Βαρνάβα και το αμάξι το είχε στο πάρκινγκ του στρατοπέδου χωρις να του γίνει το παραμικρό απο γρατσουνιες κοκ.Υπήρχαν και αυτοκίνητα καλύτερα βέβαια όπως κάτι SLK, Cooper S κ.α. Τώρα ειναι στη κρίση σου και πραττεις αναλόγως.

Kostas_1
31-05-12, 09:02
Και κατι ακομη: Από το θαλασσινο αερακι που ειναι αφθονα αλατισμενο, πως θα το προστατεψεις?

S8N
31-05-12, 09:54
Και κατι ακομη: Από το θαλασσινο αερακι που ειναι αφθονα αλατισμενο, πως θα το προστατεψεις?

Καλά βρε Κώστα, Z4 είναι, όχι Alfasud!

Ptboul
31-05-12, 10:06
Σκέψουν να πάει για παγωτάκι χαλαρός, να το έχε αφήσει στο λιμάΝι και επιστρέφοντας να το βρει έτσι :hystericalbs1:

https://3.bp.blogspot.com/-H7p-iqy_HZo/TfEu3F6IXFI/AAAAAAAAHlo/x7lBrg7z3w8/s1600/funny-rusty-car.jpg

ΦάΝ έχουμε να κάνουμε με κλασσική περίπτωση k@bl@s VS λογικής και συνήθως κερδίζει το πρώτο.

Εγώ είχα το suNNy από την πρώτη μέρα που ήμουν φαντάρος (Θηβα, Κιλκίς, κλπ) και ποτέ δεν έπαθα ζημνιά. (καμία σχέση με την ζέτα θα μου πεις)

Εγώ θα σου έλεγα πάρτο να το χαρείς (αν και είσαι γκαντεμόσαυρος) απλά πρόσεχε σε όσους τομείς μπορείς. Κυρίως όμως να προσέχεις τους δρόμους εκεί και να οδηγείς συνετά.

ά, και βάλτο με την όπισθεν.. :hystericalbs1:

zaharias
31-05-12, 10:45
Το θεμα του καραβιου λυνεται.. Εφοσον υπαρχει η ρυθμιζομενη αναρτηση.. και με το γνωστο τροπο που ανεβαινουν τα χαμηλωμενα..

Περι αλατιων κτλ αφηστε τα.. δεν εχει θεμα..

Για το ΜΟΝΟ που θα ανησυχουσα εγω, ειναι να μη του κανουν καμια ζημια στο στρ@τοπεδο.. απο κακια.. κοιτα.. με BMW ερχεται ο ΦαΝης.. παρε τη γρατσουνια..

Αν ο Φανης ειναι ΟΚ με το θεμα του παρκινγκ στο στρ@τοπεδο, τοτε να το φερει..

Kostas_1
31-05-12, 11:37
Καλά βρε Κώστα, Z4 είναι, όχι Alfasud!

Γιατην κουκουλα μιλαω.... δεν ειναι και οτι καλυτερο για ενα υφασμα το αλατονερο :th_Laie_67-1:

fanisk
14-06-12, 20:03
Τη Τετάρτη το πρωί θα το φέρω στο νησί και θα δούμε τι θα γίνει.. Λάδια πήρα, σήκωμα θέλει και σκορδα !

aristent
14-06-12, 21:31
Τη Τετάρτη το πρωί θα το φέρω στο νησί και θα δούμε τι θα γίνει.. Λάδια πήρα, σήκωμα θέλει και σκορδα !

Μυριζουν τα σκορδα,ματακι βαλε!!!:thumbsup:

https://vithos-psihis.pblogs.gr/files/f/163070-blue_eye.jpg


ξερω ρε!!!ψευτικα σκορδα θα εβαζες!!!....η μηπως οχι???:th_Laie_67-1: :thumbsup:

Kostas_1
14-06-12, 21:34
Να μη το παρεις ρε συ γιατι ρισκαρεις?

m-power_01
15-06-12, 01:10
Ρε Φάνη τράβα πάρε ένα αμάξι με 300 ευρω.

stef
15-06-12, 01:24
Όλοι του το λέμε, τίποτα αυτός!
Επιμένει...

StratosZ4
15-06-12, 08:25
εγω τον καταλαβαινω ρε παιδια, θα του εχουν γυρισει τα μυαλα στο νησι. ας τουλαχιστον το ζετακι να ξεσκαει οταν το χρειαζεται να ξελαμπικαρει το μυαλο του, να φορτωσει και κανα μ...thumb

Ptboul
15-06-12, 08:40
Καλοκαίρι είναι, σε νησί είναι, πιπίΝι είναι, εργαΛίδι έχει, ας το χαρεί τώρα που γυρίζει. Οι μέρες της αφθοΝίας είναι μετρημένες.

Stamatis
15-06-12, 08:43
Μόλις σκάσει με το Ζ στο στρατόπεδο, ξαφνικά και με μαγικό τρόπο θα ξαναβγεί με άδεια όταν θα απολύεται.

Z4 DCT
15-06-12, 08:43
Μόλις σκάσει με το Ζ στο στρατόπεδο, ξαφνικά και με μαγικό τρόπο θα ξαναβγεί με άδεια όταν θα απολύεται.

thumbthumb

Ptboul
15-06-12, 08:45
Μόλις σκάσει με το Ζ στο στρατόπεδο, ξαφνικά και με μαγικό τρόπο θα ξαναβγεί με άδεια όταν θα απολύεται.

:hystericalbs1::hystericalbs1:

Αυτό παίζει, για αυτό ΦάΝ κοίτα να είσαι σεμνός και ταπεινός..

StratosZ4
15-06-12, 08:54
Μόλις σκάσει με το Ζ στο στρατόπεδο, ξαφνικά και με μαγικό τρόπο θα ξαναβγεί με άδεια όταν θα απολύεται.


thumbthumb

Γιατι ρε παιδια??
Εγω μονο την τελευταια μερα πηγα με ενα ιμπιζα 15ετιας μπορντο χωρις τασια. η ζετα τα εζησε ολα στο στρατοπεδο..

Z4 DCT
15-06-12, 08:55
Γιατι ρε παιδια??
Εγω μονο την τελευταια μερα πηγα με ενα ιμπιζα 15ετιας μπορντο χωρις τασια. η ζετα τα εζησε ολα στο στρατοπεδο..

Αλλες εποχές.....τώρα θα τον βλέπουν η σαν αιμοδότη η σαν αιμορουφηχτρα.......και στα δυο ειναι χαμένος....:whistle:

StratosZ4
15-06-12, 09:07
Αλλες εποχές.....τώρα θα τον βλέπουν η σαν αιμοδότη η σαν αιμορουφηχτρα.......και στα δυο ειναι χαμένος....:whistle:

τι εννοεις αλλες εποχες???
τωρα ημουν φανταρος..

Z4 DCT
15-06-12, 09:09
τι εννοεις αλλες εποχες???
τωρα ημουν φανταρος..

Δε μετράς εσυ λεμεεεεεε.......για τον παπάρα τον Φανούρη λεω :thumbsup:

StratosZ4
15-06-12, 09:13
Δε μετράς εσυ λεμεεεεεε.......για τον παπάρα τον Φανούρη λεω :thumbsup:

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

Φαννν κανε δωρεα στον ΕΣ τα μαμα φρενα για το τζιπακι του διοικητη.
Και ζητα 40τιμ

fanisk
21-06-12, 17:45
Το φέρα χθες τα χαραματα, ύψος ζαντα φτερό 59 μπροστά 61 πίσω όλα καλα με το καράβι.
Σήμερα έφαγα τη πρώτη μου καμπάνα.. 4 μέρες κρατηση γιατι δεν έχω μπροστινη πινακίδα. Βράζει το σύμπαν και ενώ είχα έξοδο μου λένε πως δεν γίνεται καταδρομεας να κυκλοφορεί έτσι, εκραζε ο διοικητης. Να σβήνει φυλακές και να δίνει άδειες στα μπουρδελα δεν υπάρχει πρόβλημα.. Πάνω που έλεγα θα βγάλω τη θητεία με 0 καμπάνες, τώρα που χάλασε το σερί αρχίζει ο κατήφορος :D

Lambros46
21-06-12, 17:53
Το φέρα χθες τα χαραματα, ύψος ζαντα φτερό 59 μπροστά 61 πίσω όλα καλα με το καράβι.
Σήμερα έφαγα τη πρώτη μου καμπάνα.. 4 μέρες κρατηση γιατι δεν έχω μπροστινη πινακίδα. Βράζει το σύμπαν και ενώ είχα έξοδο μου λένε πως δεν γίνεται καταδρομεας να κυκλοφορεί έτσι, εκραζε ο διοικητης. Να σβήνει φυλακές και να δίνει άδειες στα μπουρδελα δεν υπάρχει πρόβλημα.. Πάνω που έλεγα θα βγάλω τη θητεία με 0 καμπάνες, τώρα που χάλασε το σερί αρχίζει ο κατήφορος :D

Μιλάς σοβαρά??:shok::shok:

Πινακίδα γιατί δεν είχες ρε??

m-power_01
21-06-12, 18:02
Πέτσο ο Φάνης... Έλα πες την αλήθεια... σβούριζες μες στο στρατόπεδο?

fanisk
21-06-12, 22:28
Γιατι δεν χωράει στον aero Λαμπρο. Η θα τη βάλω με γωνίες Γ η αυτοκόλλητο.

Σπύρο δεν πρόλαβα!

fanisk
30-06-12, 08:53
Πάλι καλα που έφερα το Ζ και ελιωσα στις βόλτες! 4 μέρες κρατηση γιατι δεν είχα μπροστινη πινακίδα, 7 μέρες αναγνωρίσεις και ανακαταληψεις βραχονησιδων που δεν έβγαινε κανεις, και τώρα 7 μέρες Λοχιας Υπηρεσίας Λοχου.. 1 φορά βγήκε το αμάξι και αυτη με διακοπή ποινής 1 μέρας χαχαχαχ..

Το ΛΥΛ είναι πονοκέφαλος αλλα τρέχεις όποιον θες, οπότε θες.

Andri
30-06-12, 09:02
Έλα ρε αυτά είναι...άντε να το χαρείς όπως αξίζει στο νησί ;) καλές βόλτες και λίγα σφουρίγματα....! ειδικά μέσα στο Στρατόπεδο :whistle:

Vassilis ///M
30-06-12, 14:07
Έλα ρε αυτά είναι...άντε να το χαρείς όπως αξίζει στο νησί ;) καλές βόλτες και λίγα σφουρίγματα....! ειδικά μέσα στο Στρατόπεδο :whistle:

Νομίζω μεταφορικά μιλάει ο Φάνης!!!!!!:whistle:

fanisk
30-06-12, 16:55
Εντάξει βγήκα και σήμερα τελικά με υπηρεσιακό, λίγο ακόμα και θα εμενα απο μπαταρια :D

zaharias
30-06-12, 22:22
Εντάξει βγήκα και σήμερα τελικά με υπηρεσιακό, λίγο ακόμα και θα εμενα απο μπαταρια :D

Καλα σε πηρε το ματι μου τοτε.. μαλλον την ωρα που επεστρεφες στο στρατοπεδο.. :)
Ειχα βγει με το παπι να πεταξω τα σκουπιδια εκεινη την ωρα.. :D

spar@
30-06-12, 23:18
Ζαχαρία ο μάγος με τις κρεπες υπάρχει ; Πηγες τον Φανη ;

fanisk
01-07-12, 01:35
Ζαχαρια δεν είχα πολυ χρόνο και δεν σε πήρα τηλ. Ναι υπάρχει Σπύρο τον τιμησα :D

spar@
01-07-12, 01:44
Φανη πες μου ότι υπάρχει και πιτσαρία λύκος βγαίνοντας απ την πόλη που είναι και ένα καλοκαιρινό κλαμπ!

zaharias
01-07-12, 10:57
Ζαχαρία ο μάγος με τις κρεπες υπάρχει ; Πηγες τον Φανη ;

Υπαρχει φιλε.. :D

Τον εχω παει Ολυμπιον, ειναι ακριβως στο ιδιο υψος με το μαγο, αλλα στο "μεσα" δρομο.. Δεν ξερω αν εχει φαει "μαγο" ο Φανης, παντως εμενα το ζυμαρι της κρεπας του Ολυμπιον μ'αρεσει περισσοτερο..
Αν εχει παει ο Φανης, θα μας πει ποιος απο του 2 του αρεσε περισσοτερο..

zaharias
01-07-12, 10:59
Ζαχαρια δεν είχα πολυ χρόνο και δεν σε πήρα τηλ. Ναι υπάρχει Σπύρο τον τιμησα :D

Ναι ρε, μη σκας.. Καλα εκανες.. Και το υπηρεσιακο, μια ανασα ειναι..

Για πες.. Ολυμπιον ή μαγος..?? :D

zaharias
01-07-12, 11:00
Φανη πες μου ότι υπάρχει και πιτσαρία λύκος βγαίνοντας απ την πόλη που είναι και ένα καλοκαιρινό κλαμπ!

ΟΛΑ τα ξερεις.. :D Ναι υπαρχουν κανονικα.. Σταθερες αξιες.. :D

spar@
01-07-12, 15:21
τελευταια φορα που επισκευτηκα το νησι ηταν πριν απο 4-5 χρονια...
υπηρχε το ολυμπιον?

fanisk
01-07-12, 17:03
Ναι υπάρχει, καλύτερο άπο το Μαγο. Κορυφαίο είναι το bussola για τα λεφτά τη ποιότητα και τη ποσότητα.

Andri
01-07-12, 17:19
Φάνη eating machine ήσουν και πριν το Στρατό? :whistle:
Μου άνοιξε η όρεξη όπως διάβασα το θρεαντ...:th_Laie_67-1:

zaharias
01-07-12, 17:19
Ναι υπάρχει, καλύτερο άπο το Μαγο. Κορυφαίο είναι το bussola για τα λεφτά τη ποιότητα και τη ποσότητα.

Μ΄αρεσεις γιατι ξερεις να τρως και εχεις μαθει και τα καλα του νησιου.. :D

spar@
01-07-12, 17:22
oντως το bussola ηταν φοβερο...
αλλα και ο λυκος ειχε φοβερη πιτσα (πιο σπιτικη) και ειναι σε ωραιο μερος, θαλασσα και πολυ αερα!
στο ολυμπιον δεν εχω φαει αλλα δεν ξερω αν υπηρχε τοτε!

zaharias
01-07-12, 17:23
τελευταια φορα που επισκευτηκα το νησι ηταν πριν απο 4-5 χρονια...
υπηρχε το ολυμπιον?

Ναι υπηρχε φιλε.. 10 χρονια εχω καταθεσει εγω εκει.. :D

fanisk
10-09-12, 12:10
Μια ενημερωση στο θεμα μιας και λεγαμε για ζημιες.
Το αμαξι ειναι μια χαρα στη Μοιρα, κανενα προβλημα βανδαλισμου. 2-3 σχολια απο βλαμμενους/ζηλιαρηδες υπαρχουν αλλα οι περισσοτεροι μονο καλα σχολια εχουν να πουν. Το παρασημο το πηρα βεβαια.. στην εμπλοκη με τις φωτιες και τις υπηρεσιες (εχουμε μεινει 3 και ο κουκος) κατι μου εχεσε το αμαξι και δεν προλαβα να το δω εγκαιρα, εμεινε σημαδι απο τις θερμοκρασιες.. λογικα με ενα γυαλισμα οταν απολυθω θα ερθει στα ισα του.