PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρουσίαση Karizma's Z4 sDrive35i στο site Highperformance.gr!!!



Karizma Z4
27-05-12, 17:09
Καλησπερα στο φορουμ!Χαιρομαι που ειμαι και παλι μαζι σας και μπορω να μοιραστω την καινουρια ευχαριστη εμπειρια μου μιας και το αυτοκινητο μου εγινε αντικειμενο παρουσιασης στο καινουριο site που ανοιξε μολις τωρα για τον χωρο των 2 και 4 τροχων!

Προκειται για το site www.highperformance.gr το οποιο φτιαχτηκε απο μια παρεα παιδιων με αγαπη για τον χωρο της μηχανοκινησης,τοσο στους 2 οσο και στους 4 τροχους!Η συντακτικη ομαδα εχει γραψει αρκετα "χιλιομετρα" και εχει εμπειρια στον δημοσιογραφικο χωρο,με θητεια σε αναγνωρισμενα περιοδικα αυτοκινητου και μοτοσυκλετας!Την φωτογραφηση εχει επιμεληθει γνωστος και ανερχομενος φωτογραφος με εξαιρετικα δειγματα δουλειας σε εγχωριο και διεθνες επιπεδο!Το δυναμομετρο που χρησιμοποιειτε ειναι της Ace Motorsport(Γρηγορης Δημητριαδης)το οποιο ειναι ενα απο τα πλεον ακριβη και αξιοπιστα στην Ελλαδα!Οι μετρησεις για ολα τα αυτοκινητα γινονται στο ιδιο σημειο και σε συνθηκες απολυτης ευθειας με ελαχιστη κλιση(max 3%!!!)για οσο το δυνατον ακριβεστερες τιμες στις μετρησεις με τον μετρητικο εξοπλισμο της εταιριας Race Logic!

Ουσιαστικα προκειται για ενα online περιοδικο σε ψηφιακη μορφη το οποιο φυσικα ειναι δωρεαν,πραγμα πολυ σημαντικο,για τους οικονομικα δυσκολους καιρους που διανυουμε,χωρις να χρειαστει να ξοδεψουμε ουτε ενα ευρω για να το διαβασουμε!

Στην παρουσιαση θα βρειτε πληρες αρθρο με τεχνικη αναλυση του οχηματος,φωτογραφικο υλικο,δυναμομετρηση και τον πινακα με τους χρονους απο την δοκιμη στον δρομο!thumb

Επειδη τα πολλα λογια ειναι φτωχια σας παραθετω το link με την προσφατη παρουσιαση του αυτοκινητου στο εν λογω site!!!

Ευχομαι καλα και ασφαλη χιλιομετρα σε ολους και ο Θεος να σας εχει ολους καλα!


ΓΙΑ ΤΟ LINK ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ : https://www.highperformance.gr/index.php/car-tests/15-bmw-z4


Υ.Γ : 161 και σημερα...:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Kostas_1
27-05-12, 17:57
ωραιος!!!!

bmwz3
27-05-12, 18:07
τελικα ποσο εχει τα 100-200 Δημήτρη?επειδη δεν το βρηκα καπου..

Karizma Z4
27-05-12, 18:14
τελικα ποσο εχει τα 100-200 Δημήτρη?επειδη δεν το βρηκα καπου..

Στην πρωτη σελιδα ειναι το αρθρο και οι φωτογραφιες!

Στην δευτερη σελιδα υπαρχουν τα τεχνικα χαρακτηριστικα,οι χρονοι και η δυναμομετρηση!

Η επιδοση για 100-200km/h ηταν 9,14 sec!

zaharias
27-05-12, 18:26
Μπραβο σε ολα κουκλε & το αμαξι ειναι τουμπανο.. Και στο site εχει γινει ωραια δουλιτσα και πολυ ομορφη παρουσιαση και ΠΟΛΥ ωραιες φωτο..

Το μονο "θεμα" μου ειναι αυτο το decat.. Δεν πεταγομαι σαν το αγκαθι για να χαλασω το θρεντ, αλλα ειμαι πολυ ΚΑΤΑ της καταργησης..

Karizma Z4
27-05-12, 18:29
Μπραβο σε ολα κουκλε & το αμαξι ειναι τουμπανο.. Και στο site εχει γινει ωραια δουλιτσα και πολυ ομορφη παρουσιαση και ΠΟΛΥ ωραιες φωτο..

Το μονο "θεμα" μου ειναι αυτο το decat.. Δεν πεταγομαι σαν το αγκαθι για να χαλασω το θρεντ, αλλα ειμαι πολυ ΚΑΤΑ της καταργησης..

Εχεις δικιο φιλε μου!Και εγω εκ των υστερων διαπιστωσα πως τα ωφελη ηταν ελαχιστα εως και αμελητεα απο την καταργηση των καταλυτων!

Θα μπορουσα να ειχα 2 αγωνιστικους και το αυτοκινητο θα ηταν "προβλεπομενο" σε ολα του!thumb

Spiros335i
27-05-12, 18:34
Μπραβο! Πολυ ωραια παρουσιαση και το αυτοκινητο ειναι κουκλα!
Να το χαιρεσαι!

VanVIC
27-05-12, 18:45
Συγχαρητήρια Δημήτρη !
Ωραίο αμάξι, ψαγμένα εξελιγμένο και με εμφάνιση που δεν "προδίδει".
Ωραία παρουσίαση με ακόμα ωραιότερες φωτογραφίες.
Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ !

Dim135
27-05-12, 18:46
μπραβο μητσο ωραια παρουσιαση

VanVIC
27-05-12, 18:48
μπραβο μητσο ωραια παρουσιαση

και στα δικά σου !

Dim135
27-05-12, 18:51
και στα δικά σου !

εχω κανει στο παρελθον στο power αλλα μπορει να ξανακανω thumb

saulm3
27-05-12, 19:01
μπραβο φιλε πολυ καλο το αυτοκινητο απο ολες τισ αποψεις....

m-power_01
27-05-12, 19:03
Μπράβο ρε Μήτσο ! Ωραίο ποδαρικό τους έκανες !

Karizma Z4
27-05-12, 19:05
Μπραβο! Πολυ ωραια παρουσιαση και το αυτοκινητο ειναι κουκλα!
Να το χαιρεσαι!


Συγχαρητήρια Δημήτρη !
Ωραίο αμάξι, ψαγμένα εξελιγμένο και με εμφάνιση που δεν "προδίδει".
Ωραία παρουσίαση με ακόμα ωραιότερες φωτογραφίες.
Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ !


μπραβο μητσο ωραια παρουσιαση

Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια για τα καλα σας λογια!Ενα ακομα ευχαριστω για τον φιλο μου Dim135 και τις πολυτιμες συμβουλες του για να φτασει το αυτοκινητο στην μορφη που ειναι τωρα!

Ευχαριστω πολυ γιατρε μου!!!:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Karizma Z4
27-05-12, 19:06
μπραβο φιλε πολυ καλο το αυτοκινητο απο ολες τισ αποψεις....


Μπράβο ρε Μήτσο ! Ωραίο ποδαρικό τους έκανες !

Ευχαριστω παρα πολυ παιδια!

aristent
27-05-12, 20:02
Δημητρη,το οχημα ειναι πανεμορφο αλλα και πολυ δυνατο!!!:thumbsup:

...και η δυναμη ???..... "undercover".thumb


Συγχαρητηρια για τις πολυ ωραιες φωτο και την παρουσιαση, αλλα και για την συμμετοχη σου στην πολυ καλη προσπαθεια του σαϊτ.:original:

Karizma Z4
27-05-12, 20:13
Δημητρη,το οχημα ειναι πανεμορφο αλλα και πολυ δυνατο!!!:thumbsup:

...και η δυναμη ???..... "undercover".thumb


Συγχαρητηρια για τις πολυ ωραιες φωτο και την παρουσιαση, αλλα και για την συμμετοχη σου στην πολυ καλη προσπαθεια του σαϊτ.:original:

Σε ευχαριστω πολυ Αρη για τα καλα σου λογια!Να σαι καλα!

:thanks: :thanks: :thanks:

Z4 DCT
27-05-12, 20:17
Ε ρε γλεντια:thumbsup:

Μπράβο Μητσαρα:thumbsup:

Karizma Z4
27-05-12, 20:24
Ε ρε γλεντια:thumbsup:

Μπράβο Μητσαρα:thumbsup:

Ευχαριστω πολυ Γιαννη!Ακομα περιμενω να ερθετε με Stef και Σπυρο για detailing meeting στην Ζετουλα μου!

Κανονισε το!!!thumb

Z4 DCT
27-05-12, 20:53
Ευχαριστω πολυ Γιαννη!Ακομα περιμενω να ερθετε με Stef και Σπυρο για detailing meeting στην Ζετουλα μου!

Κανονισε το!!!thumb

Εσυ θα ερθεις.....μπυριτσα και σουβλακια και κουβεντουλα με detailngthumb

Panos 316T
27-05-12, 20:53
Δημητρη μπραβο για το μερακι σου και για τις επεμβασεις σου.

Πιστευω οτι και ετσι οπως εισαι μπορεις να πιασεις το χαμηλο 12αρι αν αναλογιστουμε οτι στη μετρηση ηταν δυο ατομα με 3/4 βενζινη ;)

Απορια: απο θεμα τροφοδοσιας εισαι οκ ; το λεω γιατι το θεωρουν ανασταλτικο παραγοντα για παραπανω δυναμη απο ενα σημειο και πανω.

VanVIC
27-05-12, 20:57
Ε ρε γλεντια:thumbsup:

Μπράβο Μητσαρα:thumbsup:

Δεν αφήνεις τα γλέντια και τα πανηγύρια λέω εγώ και να ετοιμάζεις και το δικό σου για καμία παρουσίαση;
Έχεις προσεγγίσει λίγο διαφορετικά το "θέμα" και θα είχε ενδιαφέρον να γίνει μια ενδελεχής παρουσίαση και του δικού σου.
Βέβαια και στον δρόμο θα μπορούσαν να βγούν κάποια συμπεράσματα...

Dim135
27-05-12, 20:59
δεν υπαρχει θεμα τροφοδοσιας παει κι αλλο. θεμα τουρμπινας υπαρχει

Z4 DCT
27-05-12, 21:00
Δεν αφήνεις τα γλέντια και τα πανηγύρια λέω εγώ και να ετοιμάζεις και το δικό σου για καμία παρουσίαση;
Έχεις προσεγγίσει λίγο διαφορετικά το "θέμα" και θα είχε ενδιαφέρον να γίνει μια ενδελεχής παρουσίαση και του δικού σου.
Βέβαια και στον δρόμο θα μπορούσαν να βγούν κάποια συμπεράσματα...

:shok:....πιπερι......τι ειναι αυτα που λες....



Εχω σχέδιο....θα τον ποτίσω μπυρες...θα τον ταισω σουβλακια....και μετα θα τον παω για πατημα φαγωμενοthumb

VanVIC
27-05-12, 21:01
δεν υπαρχει θεμα τροφοδοσιας παει κι αλλο. θεμα τουρμπινας υπαρχει

Το 1Μ έχει κάτι διαφορετικό σε τουρμπίνα;

VanVIC
27-05-12, 21:06
:shok:....πιπερι......τι ειναι αυτα που λες....



Εχω σχέδιο....θα τον ποτίσω μπυρες...θα τον ταισω σουβλακια....και μετα θα τον παω για πατημα φαγωμενοthumb

DCT έχετε κι οι δύο, σε κιλά κοντά πρέπει νά΄στε, βλέπω η διαφορά να κρίνεται σε λεπτομέρειες τύπου:
-ποιός έχει κατουσήσει πριν
-τί ρούχα θα φοράει ο καθένας (μην το κάνετε και γυμνοί)
-αν θα κρατάτε την αναπνοή σας κατά το πάτημα (όποιος εισπνευσει ας πρόσεχε)

Αχαχαχαχαχαχα

Dim135
27-05-12, 21:14
Το 1Μ έχει κάτι διαφορετικό σε τουρμπίνα;


δυστυχως ειναι ακριβως ιδιο με παραπανω πιεση

stef
27-05-12, 21:22
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ !!
Ωραία παρουσίαση & φωτογράφιση φίλε
Θες όμως γυάλισμα-κέρωμα...

stef
27-05-12, 21:24
Ευχαριστω πολυ Γιαννη!Ακομα περιμενω να ερθετε με Stef και Σπυρο για detailing meeting στην Ζετουλα μου!

Κανονισε το!!!thumb

Κατάλαβα, εμείς θα γυαλίζουμε & εσύ θα αλλάζεις τουρμπίνες...:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Karizma Z4
27-05-12, 21:45
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ !!
Ωραία παρουσίαση & φωτογράφιση φίλε
Θες όμως γυάλισμα-κέρωμα...

Ευχαριστω πολυ Στεφανε!Να κανονισουμε με την πρωτη ευκαιρια!:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Driver M
27-05-12, 22:20
Στο Ζ4 αυτό φαίνεται να έχει γίνει σπουδαία δουλειά.
Και οι επιδόσεις πραγματικά καταιγιστικές.

Συγχαρητήρια!

stef
27-05-12, 22:21
Αλοίμονο μην χάσεις....
Το παλικαράκι με το IQ να φωνάξουμε να μας βοηθήσει για να ανεβοκατεβάζει με γρύλους τις ζάντες...χαχαχαχα

gant
28-05-12, 00:19
Ένα μεγάλο μπράβο για την κυριλέ κούκλα σου.

bmwz3
28-05-12, 02:05
παιδικη ερωτηση αλλα τρωγομαι να μαθω..
τελικη ποσο εχει?310 τα εχει?
επισης τα porsche οταν σε βλεπουν εξω κανουν πως μιλουν στο κινητο?????
χχχαχαχαχααχ

m-power_01
28-05-12, 02:39
Κανόνισε Δημήτρη να τα πούμε να κερασει ο Γιάννης καμιά μπύρα !

Karizma Z4
28-05-12, 06:05
Στο Ζ4 αυτό φαίνεται να έχει γίνει σπουδαία δουλειά.
Και οι επιδόσεις πραγματικά καταιγιστικές.

Συγχαρητήρια!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λόγια!
Προσπαθω πάντα για το καλύτερο δυνατο αποτέλεσμα! :original:

Karizma Z4
28-05-12, 06:19
παιδικη ερωτηση αλλα τρωγομαι να μαθω..
τελικη ποσο εχει?310 τα εχει?
επισης τα porsche οταν σε βλεπουν εξω κανουν πως μιλουν στο κινητο?????
χχχαχαχαχααχ

Σε πάτημα με Ε92 Μ3 του φίλου μου(το καλύτερο τουλάχιστον που έπαιζε στα στέκια σε ατμόσφαιρα)ειχαμε δει γυρω στα 325km/h στο ψηφιακό κοντέρ του και εκείνη την στιγμη ήμουν ενα φτερό μπροστα του!:original:

Υπολόγισε κάπου στα 325-330 κοντερισια χιλιόμετρα! Αν και εχω V-Box δεν θέλω να ξαναζορισω το αυτοκίνητο και να το υποβάλλω σε αυτη την διαδικασία,γιατί η πίεση που τρώει σε αυτα τα χιλιόμετρα είναι τεράστια για το μοτέρ! thumb

Απο την μικρη μου πείρα,τα Porsche αν δεν είναι κάτι απο την σειρα GT2,GT3 ή Turbo τοτε έχουν πρόβλημα! Εργοστασιακα ή βελτιωμενα...

Karizma Z4
28-05-12, 07:20
Κανόνισε Δημήτρη να τα πούμε να κερασει ο Γιάννης καμιά μπύρα !

Ο Γιάννης βάζει το σπιτι και τις μπύρες και εμεις το φαγητο Σπύρο! :thumbsup:

Z4 DCT
28-05-12, 08:06
Αλοίμονο μην χάσεις....
Το παλικαράκι με το IQ να φωνάξουμε να μας βοηθήσει για να ανεβοκατεβάζει με γρύλους τις ζάντες...χαχαχαχα

:shok::shok::shok:


:tease::tease:

Z4 DCT
28-05-12, 08:07
Σε πάτημα με Ε92 Μ3 του φίλου μου(το καλύτερο τουλάχιστον που έπαιζε στα στέκια σε ατμόσφαιρα)ειχαμε δει γυρω στα 325km/h στο ψηφιακό κοντέρ του και εκείνη την στιγμη ήμουν ενα φτερό μπροστα του!:original:

Υπολόγισε κάπου στα 325-330 κοντερισια χιλιόμετρα! Αν και εχω V-Box δεν θέλω να ξαναζορισω το αυτοκίνητο και να το υποβάλλω σε αυτη την διαδικασία,γιατί η πίεση που τρώει σε αυτα τα χιλιόμετρα είναι τεράστια για το μοτέρ! thumb

Απο την μικρη μου πείρα,τα Porsche αν δεν είναι κάτι απο την σειρα GT2,GT3 ή Turbo τοτε έχουν πρόβλημα! Εργοστασιακα ή βελτιωμενα...

thumbthumb

super duper
28-05-12, 08:31
ωραιος!

chief
28-05-12, 08:32
Μπραβο Δημητρη.
Το αμαξι ειναι σουπερ.

Karizma Z4
28-05-12, 09:30
Μπραβο Δημητρη.
Το αμαξι ειναι σουπερ.

Σε ευχαριστω παρα πολυ Χριστοφορε για τα καλα σου λόγια!