PDA

Επιστροφή στο Forum : φρενα Ζ3 εξακυλινδρο



panosz3
19-05-12, 00:19
καλησπερα παιδια!αλλαξα πριν κανα μηνα μοναδα (ABS) γιατι ειχε χαλασει,συμπερασμα μετα απο διαγνωση..τωρα παρατηρω μια διαφορα στο φρεναρισμα,ειδικα στην βροχη,σαν να μην φρεναρει τοσο καλα,και μου κανει ενα γρατζουνισμα οταν παταω αποτομα και μεχρι τερμα!δν ξερω αν φταιει η αλλαγη μοναδας!!υποψιαζομαι μηπως θελει εξαερωση καλυτερη!τι λετε??:whistle:

Kostas Maras
19-05-12, 07:36
καλησπερα παιδια!αλλαξα πριν κανα μηνα μοναδα (ABS) γιατι ειχε χαλασει,συμπερασμα μετα απο διαγνωση..τωρα παρατηρω μια διαφορα στο φρεναρισμα,ειδικα στην βροχη,σαν να μην φρεναρει τοσο καλα,και μου κανει ενα γρατζουνισμα οταν παταω αποτομα και μεχρι τερμα!δν ξερω αν φταιει η αλλαγη μοναδας!!υποψιαζομαι μηπως θελει εξαερωση καλυτερη!τι λετε??:whistle:

Φιλε μου το προβλημα σου ειναι οπως ειπες με την εξαερωση και μαλιστα του abs που για να γινει σωστα πρεπει να επεμβει καποιος μεσω τις θυρας obd ωστε καθε εμβολακι τις μοναδας να βγαλει την οποια φυσαλιδα υπαρχει.

panosz3
19-05-12, 12:59
ωραια θα το παω τοτε!!σε ευχαριστω!!

NikoZ3
20-05-12, 22:19
... παρατηρω μια διαφορα στο φρεναρισμα,ειδικα στην βροχη,σαν να μην φρεναρει τοσο καλα,και μου κανει ενα γρατζουνισμα οταν παταω αποτομα και μεχρι τερμα!


... πρεπει να επεμβει καποιος μεσω τις θυρας obd ωστε καθε εμβολακι τις μοναδας να βγαλει την οποια φυσαλιδα υπαρχει.

Κι εγω ακριβως το ιδιο εχω θεμα οποτε παω να το τσεκαρω thumb

panosz3
20-05-12, 23:28
ωραια Νικο!αν μπορεις ενημερωσε με!!