PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ BLACKBERRY NO1 :D



Thomelef
08-05-12, 07:21
:original: :original: :original: :original: :original:

Z4 DCT
08-05-12, 08:08
:original: :original: :original: :original: :original:

θέλει και blackberry.......ο βλάχος........


Ρε άι τράβα να αγοράσεις καμια τσάντα burberry....θα σου παει καλύτερα!!!! :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

m-power_01
08-05-12, 16:04
Για να δω με ποιον θα μιλάς...

S8N
08-05-12, 16:34
Νομίζω πως καλύφθηκε πλέον το θέμα οπότε μπορεί να κλειδωθεί το thread.

m-power_01
08-05-12, 16:36
Νομίζω πως καλύφθηκε πλέον το θέμα οπότε μπορεί να κλειδωθεί το thread.


Αχαχαχαχα να πω κάτι και να κλείσει ...
ΘΩΜΑ!
Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα... Είσαι μια παλιοχαμούρα!

Thomelef
08-05-12, 19:00
Αχαχαχαχα να πω κάτι και να κλείσει ...
ΘΩΜΑ!
Άσπρα μούρα, μαύρα μούρα... Είσαι μια παλιοχαμούρα!

δεν***** που δεν *****, δεν ******** να *********!!!

θα επανέλθω στο φρεντ...προς το παρόν του σκίζω τα ραμματάκια, και είμαι πολύ χαρούμενος που έχω πάλι ΒΒ μενού στα χέρια μου, ειδικά τώρα που είναι και με οθόνη αφής!!!

Stamatis
08-05-12, 19:01
αυτα ειναι για αδερφες
εγω εχω το παλιο με την κλειτορίδα και τα πληκτρα.

Thomelef
08-05-12, 19:18
αυτα ειναι για αδερφες
εγω εχω το παλιο με την κλειτορίδα και τα πληκτρα.

και που την έχεις την κλειτορίδα ρε θείο τι καταλαβαίνεις δλδ???μόνο να την βλέπεις???
το ****3G πως το απενεργοποιείς ρε ****** μου.

Driver M
08-05-12, 19:25
Ε τώρα που έγινε ενότητα και για το blackberry, ας κάνουμε και μια για το android.
Οι περισσότεροι κάτοχοι smartphone τέτοιο έχουν, στο πηγάδι κατούρησαν να μην έχουν κι εδώ ένα τόπικ?
:hystericalbs1:

Πάω να φτιάξω.

Thomelef
08-05-12, 19:28
πρωκτόπαιδο μπάουερ, θα σε σκίσω...
παλιοχούβερ. δεν έχεις αφήσει μπινελίκι για μπινελίκι. παλιυγλύκισμα με τις λιγότερες θερμίδες.

Stamatis
08-05-12, 23:23
και που την έχεις την κλειτορίδα ρε θείο τι καταλαβαίνεις δλδ???μόνο να την βλέπεις???
το ****3G πως το απενεργοποιείς ρε ****** μου.

manage connections > mobile network options > network options >
3g off

Thomelef
08-05-12, 23:31
θενκ γιου, αλλά δεν. στο 9900 διαλέγεις είτε 2g(gprs) ή 3g. κανένα απο τα δύο δεν παίζει.
γενικώς πρέπει να επικοινωνήσω με κάποιον υπέυθυνο, γιατί πέραν απο enterprise email acount, δεν μπορώ να σετάρω προσωπικό λογαριασμό, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. σε διάφορα βίντεο που είδα, σου δίνει και τις δύο επιλογές κανονικά, ενώ το δικό μου έχει μόνο την μία. ναι...αυτήν που δεν πρέπει γμτ...
κατά τ'άλλα, το τηλέφωνο απλά τα καρασπάει.

m-power_01
08-05-12, 23:42
Τράβα πάρε τηλεγραφο ρε βλαχο! Δεν είναι αυτα για σένα

Stamatis
08-05-12, 23:50
θενκ γιου, αλλά δεν. στο 9900 διαλέγεις είτε 2g(gprs) ή 3g. κανένα απο τα δύο δεν παίζει.
γενικώς πρέπει να επικοινωνήσω με κάποιον υπέυθυνο, γιατί πέραν απο enterprise email acount, δεν μπορώ να σετάρω προσωπικό λογαριασμό, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. σε διάφορα βίντεο που είδα, σου δίνει και τις δύο επιλογές κανονικά, ενώ το δικό μου έχει μόνο την μία. ναι...αυτήν που δεν πρέπει γμτ...
κατά τ'άλλα, το τηλέφωνο απλά τα καρασπάει.

ρε μπας και θέλει σπασιμο?

spar@
09-05-12, 00:10
blackberry εχουν με συμβαση ολοι οι πασοκτζηδες και οι πασπιτες... Μπραβο ρε κοντουλη και δεν στο ειχα....
αχχααχαχ
BB (BYE BYE Ή BLACKBERRY?)

Χρίστος
09-05-12, 01:34
BB (BYE BYE Ή BLACKBERRY?)
το ιδιο ειναι....

παει το ιφονι, πανε και τα απλικε'ι'σο

Thomelef
09-05-12, 21:32
και επανέρχομαι...:original:

καταρχήν όταν κάποιος αγοράσει ΒΒ, θα πρέπει να ζητήσει στον παροχό του, την ενεργοποίηση χρήσης ΒΒ της συσκευής του. αν δεν το κάνει αυτό, δεν θα μπορέσει να σετάρει λογαριασμούς email.
όταν σας πληροφορήσουν λοιπόν ότι το αίτημα προχώρησε και είναι ανοιχτή η υπηρεσία, πάμε απο το τηλ μας (9900 στην συγκεκριμένη περίπτωση) επιλογές>πεδία συσκευής>ρυθμ. για προχωρημένους>πίνακας δρομολόγησης. μόλις μπούμε στο μενού του πίνακα δρομολόγησης, πατάμε το ΒΒ μενού κουμπί (το απο αριστερά απο το κεντρικό), και στέλνουμετην αίτηση. θα μας έρθει ένα μυν ότι έχει σταλεί η αίτηση μας. αφού πάρουμε το μυν, βγάζουμε μπαταρία, ξαναβάζουμε, μπουτάρουμε, και είμαστε πλέον έτοιμοι να σετάρουμε μέχρι 10 λογαριασμούς email μόνο με την διεύθηνση και το κωδικό πρόσβασης. επίσεις για να τους δημιουργήσετε, θα σας ζητηθεί να δημιουργήσετε και ένα ΒΒ ID, το οποίο είναι πολύ εύκολα να το κάνετε επιτόπου, μιάς και σας πάει βήμα βήμα η ίδια η συσκευή. αυτό θα σας χρειαστεί επίσεις για να κατεβάζετε apps apo το BB STORE.

για όποιον θέλει να κλείνει το 3G, το κλείνει απο πάνω πάνω στις συνδέσεις δικτύου κινητού τηλεφώνου, κάνοντας απλώς απενεργοποίηση στις υπηρεσίες δεδομένων.

επίσεις, όποιος αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το wi-fi, δλδ ενώ είναι συνδεδεμένο στο ρουτερ κανονικά αλλά δεν έχει ίντερνετ, θέλει να ακυρώσει όλες τις ασύρματες συνδέσεις, και να τις ξανασετάρει απο την αρχή. αυτό το έπαθα εγώ αμέσως μόλις ενεργοποιήθηκε η χρήση ΒΒ που ανέφερα πιο πάνω, αμέσως μετά το reboot.

τέλος, υπάρχει πρόσφατη αναβάθμιση λογισμικού, την οποία κατεβάζετε απο εδώ.
https://swdownloads.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=93D65641FF3F1586614CF2C1AD240B6C

μόλις κατέβει κάνει μια background εγκατάσταση, και μόλις συνδέσετε το τηλ στον υπολογιστή σας, θα δείτε μην. στο desktop software ότι υπάρχει ενημέρωση λογισμικού. βήμα βήμα θα πάτε, και όλα είναι πανεύκολα.

review.
το συγκεκριμένο τηλ είναι απλά απίστευτο. πραγματικό εργαλείο που τα κάνει όλα, και πάρα πολύ γρήγορα. ειδικά στα mail, το τηλ απλά δεν ΥΠΑΡΧΕΙ. η μπαταρία του είναι δυνατή, όχι τόσο δυνατή όσο τα παλαιότερα, αλλά με φουλ λιώσιμο δυο μέρες (χθες απο τις 2 η ώρα - σήμερα) ακόμα έχει μπαταρία, αλλά θα το φορτίσω σήμερα το βράδυ. απ'ότι υπολογίζω με νορμάλ χρήση πλέον, θα κρατάει άνετα 4 μέρες +...


:original: :original: :original:

Stamatis
09-05-12, 21:37
εφαρμογες?
καιρος κτλ?

nikos valvetronic
09-05-12, 21:44
Πες μας ότι συνδέεται και με OBD II ρε ψηλέ!!!

Thomelef
09-05-12, 21:48
εφαρμογες?
καιρος κτλ?

απο εφαρμογές ακόμα δεν κατέβασα τπτ, μιάς και ήθελα να σετάρω βασικά πράγματα πρώτα τα οποία δεν ήξερα.
τα προηγούμενα ΒΒ που είχα, ήταν όλα έτοιμα...πρώτη φορά χρειάστηκε να τα κάνω όλα απο την αρχή, και για να είμαι ειλικρινής ψιλοαπογοητεύτικα απο την πολυπλοκότητα της διαδικασίας στο να δουλέψει κανονικά το τηλ. τέλος καλό, όλα καλά όμως.

το σίγουρο με τις εφαρμογές πάντως είναι, ότι δεν υπάρχει επαφή με το αι φόνι, αν και το ΒΒ διαθέτει φοβερές εφαρμογές.
θα επανέλθω στις επόμενες ημέρες περί εφαρμογών.

Kostas_1
09-05-12, 21:52
Πες μας ότι συνδέεται και με OBD II ρε ψηλέ!!!

Σε android γινεται: Torque Lite (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torquefree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wc m93bC50b3JxdWVmcmVlIl0.)

alexk
09-05-12, 22:06
Θωμά γιατί παιδεύτηκες ? Εμένα όλα δουλεύουν εύκολα και γρήγορα σε όλα τα BB που είχα.

Εφαρμογές έχει πολλές πλέον για το BB.
Προτείνω :
- the weather network
- whatsapp
- tunein (radio streaming)
- fancytran
- runtastic

Thomelef
09-05-12, 22:20
Θωμά γιατί παιδεύτηκες ? Εμένα όλα δουλεύουν εύκολα και γρήγορα σε όλα τα BB που είχα.

Εφαρμογές έχει πολλές πλέον για το BB.
Προτείνω :
- the weather network
- whatsapp
- tunein (radio streaming)
- fancytran
- runtastic

παιδεύτηκα μέχρι να καταλάβω ότι έπρεπε ν'ανοίξω την χρήση ΒΒ. για την διαδικασία δεν ήξερα τπτ, μιάς και τα προηγούμενα τηλ που είχα, ο παροχός μου έδινε την συσκευή έτοιμη ενεργοποιημένη.
ας είναι καλά ο στάθης και μια πολύ καλή υπάλληλος που έχει η ελένη, οι οποίοι με εξυπηρετούν καλύτερα απ'ότι θα με εξυπηρετούσε κατάστημα στην θεσσαλονίκη. όλα με ένα τηλ, σε χρόνο ντε τε.
εφαρμογές ψάχνω τώρα.

Thomelef
19-05-12, 22:22
και μερικά τιπς για το ΒΒ μας.
1) για να τονίσουμε τους ελληνικούς χαρακτήρες, έχουμε πατημένο το γράμμα που θέλουμε να τονίσουμε, και κουνάμε πάνω κάτω το τράκπαντ.
με αυτό τον τρόπο σε ορισμένα γράμματα μπαίνουν και διαλυτικά σε γράμματα όπως το υ - ι.
2) συντομέυσεις...αν μπούμε στα mail και πατήσουμε αλτ+Ι, θα μας βγάλει όλα μας τα εισερχόμενα. είτε κλείσεις, είτε μυνήματα.
αλτ+Ο, θα μας βγάλει όλα μας τα απεσταλμένα αντίστοιχα. Ι=incoming O=outgoing. αυτό γίνεται όταν είμαστε μέσα στα mail μας, και δεν θέλουμε να βγούμε απο την εφαρμογή για να τσεκάρουμε κάτι, και μετά να ξαναμπούμε. με αυτές τις εντολές, τρέχει απο πάνω αυτό που θέλουμε να δούμε, και απλά με το κουμπί undo, επιστρέφουμε πάλι στην λίστα με τα mail μας.
3) αλτ+lglg με αυτή την εντολή πάμε στο μητρώο συμβάντων, όπου εκεί καταγράφεται οποιοδήποτε κίνηση κάνουμε με το τηλέφωνο. φυσικά η καταγραφή τους, πιάνει κάποιο χόρο στην μνήμη του τηλεφώνου, κάνοντας το απο ένα σημείο και μετά να είναι λίγο πιο αργό.
αφού λοιπόν μπούμε εκεί πέρα μέσα, ΒΒ μπάτον διαγραφή, και τέλος...
κατά καιρούς το επαναλαμβάνουμε.


:original:

Thomelef
25-05-12, 21:56
ένα πολύ ωραίο κολπάκι για να έχουμε απεριόριστα όλα τα trial apps χωρίς να λήγει ποτέ η δοκιμαστική περίοδος.


Όλοι μας λίγο πολύ βάζουμε κατα καιρούς κάποιες εφαρμογές στο μάτι και προσπαθούμε να τις βρούμε σπασμένες σε διάφορα sites. Οι μέρες του ψαξίματος (για μερικούς) θα τελειώσουν με τον παρακάτω απλό τρόπο.


Τα περισσότερα trials λειτουργούν με χρόνικό περιορισμό, δηλαδή μας δίνουν ορισμένες ημέρες δωρεάν χρήσης απο την ημέρα της εγκατάστασης τους. Αρκεί λοιπόν να αλλάξουμε την ημερομηνία και η συσκευή θα λειτουργεί για όσες ημέρες θέλουμε.

Τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσουμε είναι:

1) Αλλάζουμε την ημερομηνία και την βάζουμε μερικά χρόνια στο μέλλον (πχ 2020)
2) Κλείνουμε την κεραία (manage connections - mobile network - off)
3) Κάνουμε επανεκκίνηση στην συσκευή μας (battery pull)
4) Εγκαθιστούμε τα trials που θέλουμε *
5) Ανοίγουμε την εφαρμογή και κάνουμε άλλο ένα battery pull
6) Τέλος επαναφέρουμε την ημερομηνία

* Εάν έχουμε εγκαταστήσει ήδη την εφαρμογή θα πρέπει να κάνουμε wipe την συσκευή μας.

Πρώτα πρέπει να κάνουμε backup τις επαφές μας χρησιμοποιώντας τον Desktop Manager.

Επιλέγοντας το wipe (options - Security Options - General Settings - Menu - blackberry button - Wipe handheld) η συσκευή θα μας ρωτήσει αν θέλουμε να επιλέξουμε ή όχι όλες τις Third-party εφαρμογές. ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ!

Στην συνέχεια πληκτρολογήστε blackberry στο πεδίο που θα εμφανιστεί.

Όταν τελειώσει η διαδικασία κάνουμε ακόμα ένα baterry pull

Τέλος κάνουμε restore τα δεδομένα μας μέσω του Desktop Manager και ακολουθούμε την αρχική διαδικασία.

πηγή
https://www.blackberry-experts.net/articles/how-hack-90-blackberry-trial-apps

το συγκεκριμένο φόρουμ είναι και ελληνικό, αλλά και αρκετά καλό. αναφέρονται μέσα αρκετά ενδιαφέρον πράγματα γύρω απο τα ΒΒ.

mitsos_chania
26-05-12, 12:12
Θωμα απο μπαταρια τι λεει το Bb?Επειδη εχω συνεχεια ανοιχτο το bluetooth στο 3gs και καθε 2 μερες θελω φορτισμα σκεφτομαι να κανω κινηση προς BB αντι για 4ς

Thomelef
26-05-12, 19:32
σε σχέση με τα πιο παλιά ΒΒ, η μπαταρία είναι το μόνο ευαίσθητο σημείο...
ενώ τα παλαιότερα τηλ της εταιρείας κρατούσαν 4 - 5 μέρες, αυτό με το ζόρι κρατάει τρείς.
τουλάχιστο με την χρήση που του κάνω εγώ.
απ'ότι μου είχε πεί ο άλεξ, του πάει μια μέρα περίπου...όπως και να'χει, προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι ανώτερο τηλ.
για να μην σε πάρω και στον λαιμό μου όμως, καλό θα ήταν να τα έβλεπες και τα δυο για να αποφασίσεις.
απλά κοίτα το ΒΒ που θα δείς να έχει ανοιχτή τη χρήση ΒΒ απο τον παροχό, αλλιώς δεν θα εκτιμήσεις το τηλ όπως πρέπει.

Thomelef
29-07-12, 12:53
πολούς μπλακμπεράδες έχουμε τελικά στο φόρουμ εεε???
τσομπάνηδες όλοι σας. με το ψωρο-άει φώνι μου την είδατε και γκατζετακιδες...:D:D

bill_m3
29-07-12, 18:47
πολούς μπλακμπεράδες έχουμε τελικά στο φόρουμ εεε???
τσομπάνηδες όλοι σας. με το ψωρο-άει φώνι μου την είδατε και γκατζετακιδες...:D:D

Πάντως δεν μπορείς να πεις, 3 θένκς κονομησες, που σημαίνει ότι το διαβάζουμε το θεμα !!!!:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Thomelef
29-07-12, 18:55
σήμερα πείρα και το τάμπλετ...
τσιλίκι πράμα με 150 ευρά, απο έναν τύπο που το πείρε και δεν ήξερε πως για να δουλέψει πλήρως πρέπει να έχει και κινητό ΒΒ με ανοιχτή την χρήση ΒΒ...
όταν λέμε τσιλίκι, ενοούμε ΤΣΙΛΙΚΙ!!!

Kostas_1
30-07-12, 08:33
Ωραιος, με γεια

Thomelef
31-07-12, 20:17
Οσων αφορα το ταμπλετ.
Καταρχην στα βασικα...το μεγεθος του ειναι τελειο, και κουβαλιεται παντου και ευκολα.
Ειναι πολυ γρηγορο, φοβερη αποκριση, και παρα πολυ καλη μπατσρια. Με μια φορτιση βγαζει ολοκληρη μερα με φουλ δουλεμα. Για ενα τετοιο εργαλειακι θεωρω πολυ ικανοποιητικη την αυτονομια του.
Το μουλτιτασκινγκ ειναι πραγματικα απιστευτο, και πολυ ευχρηστο οταν εχεις να κανεις δουλεια, και ταυτοχρονα τσατακι με ελβετια μερια...thumb
Οι εφαρμογες ειναι παρα πολλες, καμμια σχεση με των τηλεφωνων, και μπορει να τρεξει και εφαρμογες αντροιντ με καποια κολπακια που ακομα δεν εχω καταλαβει.
Αυτο που το κανει να ξεχωριζει σε σχεση με τα υπολοιπα ομως, ειναι η γεφυρα που κανει με το τηλεφωνο.
Τι θελω να πω. Το ipad πχ, ειναι ενα μεγαλο iphone που δεν παιρνει τηλ. Με λιγα λογια το ταμπλετ απαξιωνει το τηλ οταν εισαι σπιτι και το εχεις στα χερια σου.
Το playbook δεν ειναι ετσι. Ειναι κατι σαν επεκταση του τηλεφωνου, το οποιο κανει ουσιαστικα ολη την δυσκολη δουλεια, ενω μεσο του ταμπλετ αργοτερα μπορεις να μπεις μεσα στο τηλ, και να κανεις δουλεια χωρις να βγαζεις τα ματια σου.
Αυτο ειναι κατι που το βρισκω ξεχωριστο, μιας και δεν απαξιωνεται καμμια απο τις δυο συσκευες, και φτιαχνουν ενα πολυ ενδιαφερον συστημα κινητου γραφειου που δεν του λειπει απολυτως τπτ απο ενα συστημα γραφειου, πλυν του εκτυπωτη που και αυτο λυνεται με διαφορες εψαρμογουλες.
Η γεφυρα και ετσι οπως ειναι φιλοσοφημενη για ταμπλετ και τηλεφωνο, με εκαναν να ερωτευτω ακομα περισσοτερο το 9900, ενω ευχαριστιεμαι να κανω δουλειες on the go, οπως και σημερα που απο το συνεργειο εκανα τα παντα, με την ιδια ανεση που θα εκανα απο το γραφειο του εργοστασιου...

:original::original:

Thumbs up for BB!!!!!!

Thomelef
09-08-12, 20:38
Αν δεν ειχα τα προγραμματα για το cnc, ολοι μου οι υπολογιστες και τα λαπιτοπια θα ηταν τελειως αχρηστοι.
Κανω ολες μου τις δουλειες με την ιδια ανεση του υπολογιστη, και το κυριοτερο ειναι το μεγεθος του. Ειναι το καταλληλοτερο για να το κουβαλας παντου, χωρις να σε ενοχλει...
Φυσικα η μεγαλυτερη κυριλα της φασης ειναι το οτι τα παντα σωζονταινταυτοχρονα και στο τηοεφωνο.
Και για να προλαβω, δεν εχει καμμια σχεση με το icloud.

Stamatis
09-08-12, 20:53
μαζι σου και εγω με το ΒΒ,ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ αλλά να λες ομως και τα άσχημα.
το browsing ειναι ελεος...

Φυσικά τα ΒΒ είναι για σοβαρούς ανθρώπους, που δεν ψωλάρουν ολη μερα στο νετ.

Thomelef
09-08-12, 20:59
Συνηθειο ειναι και αυτο ρε...οκ δεν εχει την οθοναρα του μηλου, αλλα και παλι μια χαρα κανεις και browsing. Λιγο ζουμ και δεξια αριστερα. Οκ δεν ειναι και το καλυτερο, αλλα μπροστα σε ολα τα υπολοιπα που προσφερει, χαλαλι του...

Stamatis
09-08-12, 21:17
Ναι ρε, όπως τα λές είναι και δεν ειναι και στην τελική η δουλειά του να είναι browser αλλά να τα λέμε όμως και τα θέματά του, μην το πάρει κανείς και μας βρίζει μετά ότι δεν τον καλύπτει.

Το ΒΒ είναι για αποφασισμένους να το πάρουν για εργαλείο, όχι για μπλιμπλικια και angry birds.

Stathis
09-08-12, 22:56
μεγαλη μλκια το angry birds.

StratosZ4
30-08-12, 13:10
Θελω να παραγγειλω bb. Αλλα δεν ξερω αν πρεπει να παρω απευθειας το 9900 η να κινηθω προς 9360. Αυτη τη στιγμη εχω το μηλο 4 και απο bb δεν εχω εμπειρια.

Πριν τα μηλα ειχα το νοκια Ε71 που εχει παρομοιο στυλ με bb κι ηταν το καλυτερο κινητο που εχει περασει απο τα χερια μου.

Χρησιμοποιω πολυ το mail στο κινητο, αρκετα το ιντερνετ και ορισμενα apps για διαφορων ειδων ειδησεις.

Το iphone4 θα το κρατησω και οικονομικα δεν θα με επιβαρυνει οποιο bb κι αν διαλεξω.
Πιστευω οτι ο κατα 50% ισχυροτερος επεξεργαστης του 9900 αλλα και η οθονη αφης το καθιστουν μονοδρομο αλλα θελω και καμια αλλη αποψη καποιου εμπειρου

Stamatis
30-08-12, 13:39
9900 ολ δε γουει.

καμμια σχέση με iphone φυσικά.

το ένα ειναι παιχνίδι το άλλο εργαλείο.

StratosZ4
30-08-12, 13:43
9900 ολ δε γουει.


το ένα ειναι παιχνίδι το άλλο εργαλείο.

ισχυει, το iphone πιστευω θα μου λειπει στις διακοπες μονο αλλα γι αυτο κιολας θα το κρατησω.

για το νεο curve ουτε λογος??

Stamatis
30-08-12, 13:47
ισχυει, το iphone πιστευω θα μου λειπει στις διακοπες μονο αλλα γι αυτο κιολας θα το κρατησω.

για το νεο curve ουτε λογος??

αν θα σου λείπει μονο στις διακοπές τότε δώσε το και πάρε ενα BB και ένα tablet.
Και καθάρισες.

StratosZ4
30-08-12, 14:00
αν θα σου λείπει μονο στις διακοπές τότε δώσε το και πάρε ενα BB και ένα tablet.
Και καθάρισες.

Πηρα πριν κανα μηνα το galaxy 2 αλλα με την 7αρα οθονη. Πολυ μικρο μου φανηκε το κουτι.Ειναι ακομα σφραγισμενο και μεσα στη σακουλα:original:

Αρα προεδρα εσυ λες 9900.

Εχει κανα app που να κανει τα κολπα που ελεγες χθες με τις γλωσσες και τις δονησεις? Εψαξα το app store του μηλου και δεν βρηκα τπτ, ετσι πηρα τη μεγαλη αποφαση:hystericalbs1::hystericalbs1:

Thomelef
30-08-12, 15:08
Θα παρω και το ταμπλετ και το κινητο σημερα μαζι μου να δεις τι παιζει.
9900 χωρις δευτερη σκεψη. Η μπαταρια ειναι λιγο καπως, αλλα μιλαμε για τηλεφωναρα.
Θα στα πω απο κοντα.

Thomelef
01-09-12, 20:11
Παρτε και μια ιδεα για το πως θα ειναι το καινουριο μπολντ που θα ερθει μεσα στο 2013 μαζι με την υπολοιπη σειρα 10...
Προσωπικα μου αρεσει τρελα, με ξενερωνει το γεγονος οτι δεν θα εχει καρμπον καπακι οπως το 9900. Κανονικα θα επρεπε να το εχουν στανταρει αυτο, μιας και το καρμπον ειναι το υλικο της εποχης.
Θαυμαστε...

https://m.crackberry.com/introducing-blackberry-victory-another-super-hot-blackberry-10-design


Ελπιζω να ερθει γρηγορα...:whistle:

StratosZ4
20-09-12, 15:11
χρησιμοποιω το 9900 κι εχω ενα θεμα.
Εχω περασει δυο λογαριασμους mail, προσωπικο και εταιρικο.

Στο εταιρικο,που ειναι κι αυτο που με ενδιαφερει κυριως, ενω παιρνω κανονικα τα mails μου και χθες και σημερα στις 3 και κατι σβηστηκαν μονα τους.
Η μαλακια ειναι εβαλα επιλογη οταν τα σβηνω απο το κινητο να σβηνουν και απο το outlook.

Ξερει κανεις μηπως τι φταιει και τι μπορω να κανω?

Stamatis
20-09-12, 15:38
σβηστηκαν η εγιναν αρχείο?

Θωμά, για πες

Thomelef
20-09-12, 15:52
Λοιπον...πανε και ανοιξε τον κεντρικο φακελο μυνηματων.
Πατα το κουμπι μενου, και πανε στις επιλογες.
Μπες εμφανιση και ενεργειες μυνηματος, και πανε κατω που λεει ημερες διατηρησης μυνηματων.
Βαλτο στο παντα.

StratosZ4
20-09-12, 15:57
Λοιπον...πανε και ανοιξε τον κεντρικο φακελο μυνηματων.
Πατα το κουμπι μενου, και πανε στις επιλογες.
Μπες εμφανιση και ενεργειες μυνηματος, και πανε κατω που λεει ημερες διατηρησης μυνηματων.
Βαλτο στο παντα.

αντε να δουμε!
ηταν 30μερες, το εκανα για παντα.
αλλα με προβληματισε οτι το κανει μονο στο εταιρικο κι οχι στο αλλο

StratosZ4
20-09-12, 15:58
σβηστηκαν η εγιναν αρχείο?

Θωμά, για πες

σβηστηκαν εκτος αν ειναι πουθενα κρυμμενα:original:
το κακο ειναι οτι διαγραφονται κι απο το outlook

alexk
20-09-12, 16:05
Όταν τα σβήνεις έχει επιλογή
- σβήσιμο και στο τηλέφωνο και στο σέρβερ
- σβήσιμο μόνο στο τηλέφωνο

Άν επιλέξεις την πρώτη επιλογή... κοντά στο νου και η γνώση που λέμε :original:

Thomelef
20-09-12, 16:13
Σωστος ο αλεξης.
Οταν το σβηνεις ρωταει, η μονο στη συσκευη, η γραμματοκιβωτιο και συσκευη.

alexk
20-09-12, 16:14
Σωστος ο αλεξης.
Οταν το σβηνεις ρωταει, η μονο στη συσκευη, η γραμματοκιβωτιο και συσκευη.

Γραμματοκιβώτιο = outlook
:thanks:

StratosZ4
20-09-12, 16:23
Αλεξ νομιζω δεν με καταλαβες.
Δεν τα σβηνω απο το κινητο και σβηνονται κι απο το outlook επειδη κανω λαθος επιλογη.

Σβηνονται απο μονα τους. Εξαφανιζονται:original:

Stamatis
20-09-12, 18:39
Χαζη σκεψη:
Στο trash κοιταξες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

StratosZ4
20-09-12, 20:27
Χαζη σκεψη:
Στο trash κοιταξες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μετα τη σιεστα μου, μπορω να απαντησω..:original:

Μου εμφανιζει εισερχομενα και spam δεν ειναι σε κανενα απο τους φακελους.
Φακελο διαγραμμενων δεν μπορω να βρω.

Thomelef
20-09-12, 20:29
Μαλον ηταν σε αυτοματη ρυθμιση να τα σβηνει μονο του απο παντου.
Παραξενο,.γιατι εγω δεν ειχα τετοιο θεμα.

StratosZ4
20-09-12, 20:31
:ranting2::ranting2::ranting2:
τα ξαναεσβησε...
απο το κινητο μονο αυτη τη φορα.

Stamatis
20-09-12, 21:42
κατι δεν εχεις κανει καλά στις ρυθμίσεις.

τραβάς με pop το ένα στο άλλο η εχεις και τα δύο επάνω στην ιδια διαδρομη?

StratosZ4
20-09-12, 21:55
κατι δεν εχεις κανει καλά στις ρυθμίσεις.

τραβάς με pop το ένα στο άλλο η εχεις και τα δύο επάνω στην ιδια διαδρομη?

Σταματη δεν ειμαι και πολυ σχετικος.
Εννοεις διακομιστη?

Τωρα ειναι imap.otenet.gr στο iphone ειμαι σχεδον σιγουρος οτι στις ρυθμισεις ειχα δει το pop και οχι το imap.

Εκανα ενεργοποιηση λογαριασμου ξανα απο την αρχη,ελπιζω να λυθηκε

Thomelef
20-09-12, 22:01
Το ΒΒ δεν σε παει σε τετοιου ειδους ρυθμισεις ρε.
Username psw και τελος.
Μπηκες σε κανα φορουμ να ψαξεις?

StratosZ4
20-09-12, 22:06
Το ΒΒ δεν σε παει σε τετοιου ειδους ρυθμισεις ρε.
Username psw και τελος.
Μπηκες σε κανα φορουμ να ψαξεις?

μπηκα λιγο στο crackberry αλλα δε βρηκα κατι.
βαρεθηκα παω για κανα ποτο

αν μου κανει και αυριο κολπα θα την ψαξω αλλιως τη δουλεια.

StratosZ4
21-09-12, 13:25
Και σημερα τα ιδια...:ranting2::ranting2:

StratosZ4
21-09-12, 13:28
γ@μωωω την πανακοτα μου!
τα χανω και απο το outlook:ranting2::ranting2:

Kostas_1
21-09-12, 13:34
Τα BB είτε συνεργάζονται με τον exchange server της εργασιας σου (συστημα BIS), είτε με τον παροχο (πχ οτενετ) - συστημα BES.

Οπως καταλαβαινω μαλλον εχεις το 2ο τροπο.

Κατ αρχη τσεκαρε οτι εχεις κανει σωστα τις ρυθμισεις στο ΒΒ και μετα μιλα με τον παροχο ή με τον ΙΤ manager στη δουλεια σου

Kostas_1
21-09-12, 13:44
Δες τις ρυθμιση στο ΒΒ μηπως εχεις επιλεξει να σου δειχνει μονο τα νεα - αδιαβαστα μαιλ και την αλλη ρυθμιση σχετικα με τι εχεις επιλεξει να κανει τα διαβασμενα εμαιλ

StratosZ4
21-09-12, 13:51
Δες τις ρυθμιση στο ΒΒ μηπως εχεις επιλεξει να σου δειχνει μονο τα νεα - αδιαβαστα μαιλ και την αλλη ρυθμιση σχετικα με τι εχεις επιλεξει να κανει τα διαβασμενα εμαιλ

δεν μπορω να βρω τι φταιει ρε γμτ.
το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι στις επιλογες για προχωρημενους(παναθεμα με) ειναι επιλεγμενο το "Χρηση SSL" και απο κατω λεει χρονικο οριο:120δευτερολεπτα

Kostas_1
21-09-12, 14:02
υπαρχουν διαφορες αναλογα το μοντελο. τι μοντελο εχεις?

StratosZ4
21-09-12, 14:04
υπαρχουν διαφορες αναλογα το μοντελο. τι μοντελο εχεις?

9900 bold

Kostas_1
21-09-12, 14:14
κανε uncheck το κουτακι που λεει "delete sync" και ξαναδοκιμασε

StratosZ4
21-09-12, 14:19
κανε uncheck το κουτακι που λεει "delete sync" και ξαναδοκιμασε

Kωστα που ειναι αυτο δεν το βρισκω:think:

Kostas_1
21-09-12, 14:28
Kωστα που ειναι αυτο δεν το βρισκω:think:

αν θυμαμαι καλα ειναι στο outlook / στον σερβερ που διαχειριζεται τα μαιλ σου.

StratosZ4
21-09-12, 14:37
Τσεκαρε λιγο τα πμ σου Κωστα...

Kostas_1
21-09-12, 14:40
Τσεκαρε λιγο τα πμ σου Κωστα...

οκ.......αλλα δεν ξερω παραπνω

chrisgiapz3
04-10-12, 10:22
Για το curve 9320 που κυκλοφόρησε Μάιο περίπου έχετε κάποια άποψη?
Θα ήθελα ένα blackberry και στα 200Ε περίπου που το βρίσκω
νομίζω είναι μια τίμια επιλογή... Συμφωνείτε?

StratosZ4
04-10-12, 10:39
Για το curve 9320 που κυκλοφόρησε Μάιο περίπου έχετε κάποια άποψη?
Θα ήθελα ένα blackberry και στα 200Ε περίπου που το βρίσκω
νομίζω είναι μια τίμια επιλογή... Συμφωνείτε?

Δε γνωριζω καποιον που το εχει ουτε το εχω πιασει στα χερια μου.
Αν κρινω ομως απο το προηγουμενο curve που ξερω πολυ κοσμο που το ειχε,
ΣΙΓΟΥΡΑ ειναι τιμια επιλογη.
Λυνει χερια το bb.

chrisgiapz3
04-10-12, 11:27
Το πήρα στην κοπέλα μου, απλά επειδή εγώ θεωρώ πως θα κάνω
πιο σκληρή-ουσιαστική χρήση (όχι κ τίποτα τρομερό βέβαια, γι αυτό κ δεν κοιτάω
ανώτερα μοντέλα) θέλω να ξέρω αν θε με καλύψει...

StratosZ4
04-10-12, 12:58
Το πήρα στην κοπέλα μου, απλά επειδή εγώ θεωρώ πως θα κάνω
πιο σκληρή-ουσιαστική χρήση (όχι κ τίποτα τρομερό βέβαια, γι αυτό κ δεν κοιτάω
ανώτερα μοντέλα) θέλω να ξέρω αν θε με καλύψει...

Δεν σε τραβαει ουτως η αλλως το τηλεφωνο να κανεις "βλακειες".
Δεν ασχολεισαι με παιχνιδια και apps. Ο συνδυασμος παντως qwerty και touch-screen του 9900 ειναι απλα απιστευτος.

Σκεψου αρχικα τη χρηση για την οποια το θελεις και μετα προχωρα

StratosZ4
04-10-12, 13:00
Προς ενημερωση σχετικα με το προβλημα που ειχα οταν το πηρα και μου διεγραφε τα μαιλ, λυση δε βρηκα.

Λυθηκε απο μονο του το προβλημα χωρις περαιτερω αλλαγες σε ρυθμισεις κλπ.

alexk
04-10-12, 13:33
To curve που γράφεις είναι καλό και τίμιο.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

chrisgiapz3
04-10-12, 14:20
Δεν σε τραβαει ουτως η αλλως το τηλεφωνο να κανεις "βλακειες".
Δεν ασχολεισαι με παιχνιδια και apps. Ο συνδυασμος παντως qwerty και touch-screen του 9900 ειναι απλα απιστευτος.

Σκεψου αρχικα τη χρηση για την οποια το θελεις και μετα προχωρα

Θα χω και το 3gs για τις ''βλακείες'' κτλ δεν το θέλω για τέτοια χρήση!
Για το 9900 συμφωνώ αλλά ανεβαίνει πολύ ψηλά σε τιμή...


To curve που γράφεις είναι καλό και τίμιο.

Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστώ, μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά..

Thomelef
05-10-12, 18:17
εγώ πάντως απο το 8900, δεν έμεινα ευχαριστημένος.
μετά το πρώτο εξάμηνο έκανε πολλά χαζά. βέβαια το καινούριο δεν ξέρω τι ρόλο βαράει, αλλά δεν είναι τυχαίο ότι η συγκεκριμένη είναι η πθιο φτηνή σειρά της ΒΒ.
καταρχήν πρέπει να κάνει κάνα τρίλεπτο για να μπουτάρει.
κλασικό πρόβλημα των ΒΒ, πλην του 9900 που ήταν το πρώτο που λύσανε το πρόβλημα.

α και που'σαι, ενημέρωσε μας, να σε κάνουμε και εσένα επαφή στο ΒΒΜ.

Thomelef
08-10-12, 08:51
οι πρώτες εικόνες απο το 10άρι qwerty.

https://www.pocket-lint.com/news-gallery/47750/blackberry-10-phones-promo-leaked/4

chrisgiapz3
12-10-12, 09:41
Τελικά πήρα το bold 9790 και πιστεύω πως έκανα την καλύτερη επιλογή!

StratosZ4
12-10-12, 09:52
Τελικά πήρα το bold 9790 και πιστεύω πως έκανα την καλύτερη επιλογή!


Μεγειες!!

Ωραιο τηλεφωνο.
Παλιο μοντελο ομως. Στα περισσοτερα συγκριτικα καταληγουν οτι το νεο curve υπερτερει του παλιου bold.

Απο design βεβαια καμια σχεση.
Το δικο σου ειναι πολυ ομορφο. Να το χαρειςthumb

chrisgiapz3
12-10-12, 09:56
:thanks::thanks::thanks:

Κι όμως έχω διαβάσει από πολλά site ότι ίσως κ να το προτιμούσαν από
το 9900 λόγω καλύτερης μπαταρίας! Για μένα μια χαρά είναι πάντως!
Μια ερώτηση μόνο. Για το blackberry internet service πρέπει να έχω μονίμως
το ίντερνετ της κοσμοτε ενεργοποιημένο έστω και σε 2g?
Μόνο με το wifi και gsm ρυθμίσεις ορισμένες εφαρμογές δε μου ανοίγουν...:think:

StratosZ4
12-10-12, 10:01
:thanks::thanks::thanks:

Κι όμως έχω διαβάσει από πολλά site ότι ίσως κ να το προτιμούσαν από
το 9900 λόγω καλύτερης μπαταρίας! Για μένα μια χαρά είναι πάντως!
Μια ερώτηση μόνο. Για το blackberry internet service πρέπει να έχω μονίμως
το ίντερνετ της κοσμοτε ενεργοποιημένο έστω και σε 2g?
Μόνο με το wifi και gsm ρυθμίσεις ορισμένες εφαρμογές δε μου ανοίγουν...:think:

Η μπαταρια σιγουρα ειναι πιο καλη στο δικο σουthumb

Δεν ξερω να σου απαντησω στην ερωτηση σου.
Το δικο μου ειναι μονιμως ενεργοποιημενο σιγουρα. Απο τεχνολογια δεν σκαμπαζω πολλα οποτε ας απαντησει καποιος γνωστης.

chrisgiapz3
12-10-12, 10:04
Οκ δεν πειράζει ευχαριστώ! Απλώς χθες που το σέταρα
είχα κ 3g και wifi ανοιχτό γιατί αλλιώς δεν μπορούσα να μπω
ούτε στο app world, και η ''ανησυχία'' μου είναι
μήπως κατέβαζε τις εφαρμογές μέσω κοσμοτε και ξεπεράσω το data plan
και τρέχω και δεν φτάνω στον επόμενο λογαριασμό...

StratosZ4
12-10-12, 10:40
Οκ δεν πειράζει ευχαριστώ! Απλώς χθες που το σέταρα
είχα κ 3g και wifi ανοιχτό γιατί αλλιώς δεν μπορούσα να μπω
ούτε στο app world, και η ''ανησυχία'' μου είναι
μήπως κατέβαζε τις εφαρμογές μέσω κοσμοτε και ξεπεράσω το data plan
και τρέχω και δεν φτάνω στον επόμενο λογαριασμό...

Αν εχεις wi-fi, χρησιμοποιει αυτο.
Δεν τραβαει mb απο το προγραμμα σου. Αυτο ειναι σιγουρο.
Το ξερεις και απο το iphone.

chrisgiapz3
12-10-12, 10:51
Οκ απλά δεν ήμουν σίγουρος! :thumbsup:

Stamatis
29-10-12, 20:14
Εντυπώσεις απο το 9790 μέχρι στιγμής?

chrisgiapz3
30-10-12, 13:23
Σαν καινούριος στα blackberry μπορώ να πω αρκετά ικανοποιημένος!
Στα συν για μενα η οθόνη αφής, αρκετά καλό trackpad και πληκτρολόγιο!
Στα αρνητικα βάζω τη μπαταρία, ήξερα τι παίζει αλλά περίμενα κάπως καλύτερα πράγματα.
Από εφαρμογες πάλι βρήκα κάποιες ελλείψεις δεν έχω skype ας πούμε...
Όταν κάνω battery pull επίσης μου χαλάει τη ρύθμιση στα εικονίδια μονίμως.
Έχω την αίσθηση μήπως δεν έκανα καλά το update σε 7.1 βέβαια.
Αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής επίσης.
Υπενθυμίζω δεν έχω προηγούμενη εμπειρία με blackberry!

Thomelef
30-10-12, 13:34
κατεύασε προγραμματάκι για reboot. έτσι δεν θα χρειάζεται να τραβάς μπαταρία κάθε φορά.
απλά όπου και να είσαι, πατάς το κουμπί μενού και θα σου βγάζει πρώτα πρώτα στις επιλογές το reboot now.
απο εφαρμογές τύπου skype θα στεναχωρεθείς...απο παιχνίδια επίσεις, αλλά μιλάμε για εργαλείο που το τελευταίο πράγμα που στο τέλος θα σε ενδιαφέρει, θα είναι τα παιχνίδια...
για ντόκουμεντς και ότι έχει να κάνει με γραπτά, μετατροπείς μονάδων, έχει πολύ καλά...
στείλε με κάνα πμ στοιχεία σου να σε κάνουμε και επαφή στο μέσεντζερ που είναι φοβερή φάση...

chrisgiapz3
30-10-12, 14:20
Ναι οκ παιχνίδια δε με απασχολούν καν, το skype με χαλασε κάπως όμως...
Συν το οτι όλα τα άλλα προγράμματα αυτού του τύπου είναι μόνο για μηνύματα,
χωρίς κλήσεις όπως το viber που σε ios και android είναι κανονικά.
Γνωρίζω και τα προγραμματάκια reboot απλά μου χαλάει το customization στα εικονίδια!

Stamatis
30-10-12, 14:25
Το βαϊμπερ απλα ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ
Ο Νο1 λογος αδειασματος της μπαταριας.

Stamatis
30-10-12, 14:25
Απεγκατασταση.
Οχι κλεισιμο

Διαγραφη

χ

chrisgiapz3
30-10-12, 14:38
Κλειστό είναι πιο πολύ το whats up χρησιμοποιώ απλά ανέφερα το viber γτ αυτό
υποτίθεται είναι κ για κλήσεις... Το whats up εξάλλου στέλνει με push τα μηνύματα
και κλειστή να χεις την εφαρμογή!

spar@
30-10-12, 14:47
Πρόεδρε είναι φοβερά τα μπλακμπεριιι άντε προχωρα το .. Χαχαχαχαχαχα

StratosZ4
30-10-12, 14:52
Κλειστό είναι πιο πολύ το whats up χρησιμοποιώ απλά ανέφερα το viber γτ αυτό
υποτίθεται είναι κ για κλήσεις... Το whats up εξάλλου στέλνει με push τα μηνύματα
και κλειστή να χεις την εφαρμογή!

Εβαλα το viber και τελειωνε η μπαταρια σε μιση μερα χωρις να το χρησιμοποιω κιολας.
Το ειπα στο Θωμα ,με ρωτησε αν εχω το viber, μου εξηγησε οτι φταιει αυτο, το εσβησα και ηρεμησα!

Νομιζα οτι ειχε χαλασει η μπαταρια, για τοση διαφορα μιλαμε!

chrisgiapz3
30-10-12, 23:18
Αν είναι έτσι το σβήνω τώρα!!

Stamatis
01-11-12, 15:11
To 9900 τελικά ενεργοποιήθηκε σε όλο το μεγαλείο του.

για τις δουλειές που το θέλω.... απλά....


https://i529.photobucket.com/albums/dd340/jaredelzy/Fuck-12.gif

(mamaei kai dernei)

chrisgiapz3
06-11-12, 14:25
Για πείτε ρε παιδιά καμιά εφαρμογή να μαθαίνουμε οι νέοι
είτε κανενα τοπ 5 δικό σας!

Stamatis
06-11-12, 15:15
angry pigs - shazam - opera browser - msn

μην κατεβάσεις καμμια για καιρό, είναι αναξιόπιστες.
Απο θερμοκρασίες πέφτουν μέσα, αλλά για αέρηδες και βροχή καλύτερα να το βλέπεις στο μετεο.

Thomelef
06-11-12, 15:46
ο μπράουζερ ο μαμά είναι ο καλύτερος ρε θείο...τι να το κάνεις το οπερα?

άποψη εεε???

doctore
06-11-12, 15:51
To 9900 τελικά ενεργοποιήθηκε σε όλο το μεγαλείο του.

για τις δουλειές που το θέλω.... απλά....


https://i529.photobucket.com/albums/dd340/jaredelzy/Fuck-12.gif

(mamaei kai dernei)

Έχει καλό Exchange client ?

alexk
06-11-12, 16:11
accuweather είναι καλό για τον καιρό

O Θωμάς έχει φτιάξει και γκρουπ στο ΒΒΜ Bmwfans

Stamatis
06-11-12, 17:05
ο μπράουζερ ο μαμά είναι ο καλύτερος ρε θείο...τι να το κάνεις το οπερα?

άποψη εεε???
το εχω συνηθισει.


Έχει καλό Exchange client ?

πλάκα κανεις? :shok:

Thomelef
06-11-12, 17:42
Θειο...πολυ μπιζι εισαι...ουτε στο ΒΒΜ δεν σε βρισκουμαι ρε φιλε...

Thomelef
06-11-12, 17:43
Από εφαρμογες...ακοθ γουεδερ που λεει και ο αλεξ, ΒΒ τραβελ ειναι ολα τα λεφτα, κονβερτερ και καρενσυ, σαζαμ, το τοπ γκιαρ ειναι καλη φαση επισεις.

doctore
06-11-12, 17:49
πλάκα κανεις? :shok:

Μας πήρανε χαμπάρι :original:

Stamatis
06-11-12, 17:57
Θειο...πολυ μπιζι εισαι...ουτε στο ΒΒΜ δεν σε βρισκουμαι ρε φιλε...

ειχα προβλημα με την εγκατασταση και το ξεκινησα απο την αρχή Θωμά ολο το τηλέφωνο, ολική διαγραφή.

Thomelef
15-11-12, 20:55
ξαφνικά το τηλ έχει φάει το καρακόλλημα του αιώνα.

δεν κάνεο τπτ και κολάει συνέχεια. αυτή την στογμή είναι σε φάση που κάθε φορά που τραβάω μπαταρία, κολλάει στην αρχική οθόνη μόλις ωάλω το πιν.

έχουν σπάσει τα νεύρα μου, ούτε επαναφορά μπορώ να κάνω.

κανείς καμμιά ιδέα?

Stamatis
15-11-12, 21:00
ανοιξέτο απο πίσω βγάλε μπαταρία
κουνα την καρτα μνημης
βγαλτη και ξαναβάλτη και μετά οταν το κουμπώσεις, βάλε τη μπαταρία και καπάκι πριν το ανοίξεις βάλτο στο φορτιστή
οταν του ριξεις πιν, πάτα “alt”, “Right Shift” και “del” ολα μαζι.

Stamatis
15-11-12, 21:01
το πλεημπουκ κατεβάζει αντροιντ και αν ναι πως?

ακόμα το φορτίζω, δεν το έχω ανοίξει.....

θελει τιποτα αναβαθμισεις?

chrisgiapz3
11-12-12, 10:46
Έβαλε κανείς το update του bbm7? ενώ το εγκατέστησα κ έκανα
restart όταν το άνοιξα δεν είδα καμία διαφορά ούτε κ το περιβόητο voice call.
Δεύτερο restart το τηλ. ανοίγω το bbm κ μου δείχνει πάνω δεξιά
το σημα του τηλεφώνου αλλά σε κόκκινο.
Όταν το πάτησα μου έβγαλε μήνυμα voice call cannot be established
κ εκ τοτε τέλος.. Μήπως δεν το υποστηρίζει στην Ελλάδα?
Αν κ δεν έχει λογική γτ είναι μόνο μέσω wifi δε χάνουν πουθενά οι 3 εταιρείες. :think:

Stamatis
11-12-12, 11:35
Δεν μου έχει έρθει αναβάθμιση ακόμα.
Θα το κάνω το βράδυ και θα σου πω.

Stamatis
12-12-12, 23:44
Το μονο που εκανε ειναι να χασω τα contacts απο το ΒΒΜ
Πολυ κλειστο λογισμικο.
Ολο με παραπεμπει σε dos 3.2 οπου αν δεν ηξερες την εντολη για αυτο που ηθελες να κανεις, κοιταγες σαν χανος την οθονη

Οποτε 28ffb6e3 και καντε με παλι add

Η αναβαθμιση αυτη για ελλαδα μαλλον αχρηστη ειναι

chrisgiapz3
13-12-12, 01:02
Έκανε κ ο Θωμάς την αναβάθμιση κ τότε μου εμφάνισε την επιλογή
για το voice call.... Μέχρι τότε μάλλον δεν είχε καμία επαφή μου το 7
κ γι αυτό δεν είδα αλλαγή.
Αυτό με τις επαφές το χω ξανακούσει να χάνονται μετά από update.
back up δεν είχες?

alexk
13-12-12, 08:13
Δεν θα είχε backup και μετά λέει ο Σταμάτης για DOS :th_Laie_67-1:

Stamatis
13-12-12, 09:09
Εχω μπακαπ ρε σεις. Δεν μου το ζητησε ομως.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Stamatis
13-12-12, 10:38
Για καποιο λογο που δεν καταλαβα ηθελε ξανα εγκατασταση το bbid οποτε ολα καλα πλεον.
Εκτος από τις επαφες του μεσετζερ που τις εχω μπακαπ αλλα δεν ξερω να τις περασω.
Οποτε ξανακαντε ένα κοπο να βαλετε στις επαφες σας καθως και στην ομαδα.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

alexk
13-12-12, 11:06
Το ΒΒΜ7 θέλει upgrade το BB ID και όχι νέο.

Κάτι έκανες λάθος νομίζω.

StratosZ4
13-12-12, 11:08
δεν κανω αναβαθμιση και τελος!:thumbsup::thumbsup:

spar@
13-12-12, 11:09
Σταμάτη παλι έχασες τις επαφές σου ;

Stamatis
13-12-12, 12:18
Μονο από το ΒΒΜ.
Από τοτε που πηρα μπλακμπερυ δεν εχω χασει τιποτα αλλο

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Thomelef
13-12-12, 12:29
εγώ πάντως έκανα την αναβάθμιση και όλα κανονικά...τπτ δεν χάθηκε, απλά μου ζήτσε να λογκάρω απο την αρχή με το ΒΒ id.

δεν ξέρω γιατί, αλλά η μπαταρία μου μια μέρα δεν κρατάει την τελευταία βδομάδα...η μεγαλύτερη παραφωνία ήταν αυτό με την μπαταρία απο την ΒΒ. οκ, αν κρατάει γεμάτα μια μέρα δεν παίζει πρόβλημα, μιας και το βράδυ ξαναφορτίζεις. εδώ όμως κάθε μέρα κατά τις 6 το απόγευμα τα κακαρώνει το δικό μου...

Stamatis
13-12-12, 13:47
Εγω μετα την αναβαθμιση παντως,οπου αναβαυμισε ενα σκασμο εφαρμογες παραλληλα, εχω ενα νεο συστηματακι που μου κλεινει τις εφαρμογες που τραβανε μπαταρια οπως το ταπατοκ
Επειδη δεν εκανα καποια αλλη εγκατασταση θεωρω οτι τοπεριεχει το νεοbundle.
Η μπαταρια δειχνει να κραταει το ιδιο.

Δεν με εχετε κανει ακομα αντ

Kostas_1
13-12-12, 13:53
Ρε συ το ταπατοκ εχει ρυθμιση για να μην ειναι συνεχεια ανοικτο και να δουλευει οποτε το θες εσυ

Stamatis
13-12-12, 13:55
Δεν πρεπει να ειναι το ιδιο στα μπλακμπερια κωστα.

Kostas_1
13-12-12, 13:56
Για πηγαινε: Ταπατοκ-->Ρυθμισεις --> Ειδοποιησεις, και ξετσεκαρε

Stamatis
13-12-12, 13:59
Κωστα εχω την 1.4.7.8 για μπλακ. Δεν εχει τετοια κολπα.

Thomelef
07-01-13, 21:09
30 του μήνα κυκλοφορουν τα 10αρια...

Stamatis
07-01-13, 21:33
Δεν το αλλαζω το 9900.
Ειναι οτι εψαχνα.

Μεγαλη κουβεντα δεν λεω, αλλα το μπολντ με ικανοποιησε στο επακρο.

Thomelef
07-01-13, 21:55
κάτσε να δείς το 10άρι μπολντ που θα έχει μεγαλύτερη οθόνη, και λειτουργικό που σφυρίζει...

το τελείως touch ομολογώ ότι όσο το βλέπω μου αρέσει, ενώ η μαγκιά για το τέξτινγκ είναι φοβερή...

https://www.youtube.com/watch?v=JEPYYo0-gfc

ενώ πλέον επίσημα η εμφάνιση του είναι αυτή...


https://www.youtube.com/watch?v=YjBppA7qDd4

με χαλάει που το touch θα έχει αυτή τη μαγκιά στο texting, ενώ το qwerty φυσικά δεν θα το έχει.

doctore
07-01-13, 22:17
Δεν το αλλαζω το 9900.
Ειναι οτι εψαχνα.

Μεγαλη κουβεντα δεν λεω, αλλα το μπολντ με ικανοποιησε στο επακρο.

Ο exchange client έχει ρυθμισεις για off-peak hours και ΣαββατοΚύριακα ?

Stamatis
07-01-13, 22:28
Ο exchange client έχει ρυθμισεις για off-peak hours και ΣαββατοΚύριακα ?

Forced IT policy στο enterprise αλλα και manually στο απλο


(αυτος με δουλευει παλι ετσι? :hystericalbs1: )

Stamatis
08-01-13, 10:03
Και για οποιον εχει διαθεση, εδω ειμαστε στον κοσμο του bb
Σκαναρει την εικονα και μας βρισκει.

chrisgiapz3
09-01-13, 17:42
https://gizmodo.com/5974362/the-complete-blackberry-10-video-walkthrough-surprise-its-neat?utm_campaign=socialflow_gizmodo_facebook&utm_source=gizmodo_facebook&utm_medium=socialflow

chrisgiapz3
30-01-13, 16:24
Blackberry 10 live
https://tremolo.edgesuite.net/blackberry_experience_launch/desktop_dvr/index.html

Thomelef
30-01-13, 18:53
RELEASE!!!

StratosZ4
31-01-13, 14:48
Μαλλον κανεις δε μπορει να με βοηθησει αλλα κι εγω καπου πρεπει να το γραψω....


Εδω και καιρο δεν συνδεεται το ββ με το ββ desktop software. Δεν το αναγνωριζει.

Επισης δε μπορω να αγορασω εφαρμογες. Μου ζηταει να κανω verification στο bb id, το κανω και το ζηταει ξανα και ξανα.


Ξερει κανεις τι μπορω να κανω.
To restore δεν το σκεφτομαι καν γιατι ειναι αυτοκτονια...

andreas_R
31-01-13, 15:34
Απεγκατασταση και εγκατασταση του software στον υπολογιστη?

StratosZ4
31-01-13, 16:26
Απεγκατασταση και εγκατασταση του software στον υπολογιστη?

εχει γινει, δε βοηθησε...

Thomelef
12-02-13, 20:05
https://www.youtube.com/watch?v=VWJ9IcZtngU

welcome Q10...μου άρεσε πάρα πολύ, ειδικά το όλο κάρμπον πίσω καπάκι...

wheelman
01-03-13, 16:07
Οπαδοί του BB προλάβεται....

BMW e46 Blackberry Curve 8900 Handy plus Snap In Adapter Ladeschale (https://www.ebay.de/itm/BMW-e46-Blackberry-Curve-8900-Handy-plus-Snap-In-Adapter-Ladeschale-/111017575937?pt=Freisprechanlagen&hash=item19d929c601)

Thomelef
01-03-13, 19:49
ποιοτικά απο τα χειρότερα ΒΒ που έχουν βγεί...το δικό μου σκόρπισε τελείως. απαράδεκτη κατασκευή.

ουδεμία σχέση με την σειρά μπόλντ, αλλά σαν ΒΒ, βολικό με τη χρήση του για την δουλειά που το παίρνεις.

StratosZ4
08-03-13, 12:10
Το blackberry bold 9900 που εχω δεν συγχρονιζοταν με το blackberry desktop software και δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω το app store ουτε απο το μενου του κινητου.

Το κινητο ειχε δοθει σε καταστημα και εσταλη απο αυτους στο σερβις.
Δυστυχως τα παιδια δεν κατορθωσαν να μου το φτιαξουν και με ενημερωσαν οτι μπορω να παω να παρω ενα καινουριο.:original:

Ας ελπισουμε οτι το backup στο blackberry protect τα εχει κρατημενα ολα, δεν το εχω τσεκαρει, αλλιως τον ηπιαμε:original::original:

Thomelef
08-03-13, 15:50
δε νομίζω να τον ήπιες, μιας και το βιβλίο διευθήνσεων υπάρχει ήδη στον υπολογιστή σου. θα κάνεις το ίδιο, όπως την πρώτη φορά που έκανες μεταφορά...

τώρα αν στο μεταξύ έβαλες και 2-3 άλλες επαφές, μικρό το κακό που σίγουρα διορθώνεται.

Thomelef
10-03-13, 22:13
https://www.youtube.com/watch?v=EMiTDrJNt6E

StratosZ4
12-03-13, 08:36
πηρα το Σαββατο καινουριο 9900bold απο αντικατασταση.

-μετα απο 30 restart μπορεσα να συνδεσω τους λογαριασμους mail.

-το τηλεφωνο ειναι πιο αργο και απο την καθυστερηση. σε σπιτι και γραφειο χρειαστηκε αρκετες προσπαθειες και αρκετη ωρα να βρει το ασυρματο δικτυο.

-δεν δουλευει η καμερα καθολου.



Και τωρα οι λυσεις που δινουν απο την τεχνικη υποστηριξη:
:original::original:

-δεν ξερουν.

-δεν ξερουν.

-να κανω restart. αν δεν πετυχει, να χτυπησω με το δαχτυλο στο υψος της καμερας μηπως και επανελθει. αν δεν πετυχει ουτε αυτο, να βγαλω το καπακι και με ενα αιχμηρο αντικειμενο μεσω της σχισμης που υπαρχει να κουνησω την καμερα μηπως και ανοιξει.


Τα παραπανω αναγραφονται μαλλον σε καποιες οδηγιες. Στο σημειο με το αιχμηρο αντικειμενο, οι 2 απο τους 3 που μου το εχουν πει εβαλαν τα γελια.

StratosZ4
12-03-13, 08:43
Και η λυση τωρα ειναι να το στειλουν στο σερβις.

3 ημερων συσκευη.
Και ο μ@λακας αλλες 2-3 βδομαδες χωρις τηλεφωνο.

Δεν μπορουν να μου στειλουν καινουριο τηλεφωνο χωρις να δουν αυτο πρωτα.



Εχω μονο 12 γραμμες, και μαλλον η εταιρια κινητης με το ερυθρολευκο σημα δεν με υπολογιζει και ιδιαιτερα.
Το καλοκαιρι θα με ψαχνουν.

Γ@μω τα ΒΒ μου μεσα...

Thomelef
12-03-13, 08:45
πάρε φόνι...

δεν σε θέλει το δίκτυο της ΒΒ ρε πάρτο χαμπάρι.

StratosZ4
12-03-13, 09:19
πάρε φόνι...

δεν σε θέλει το δίκτυο της ΒΒ ρε πάρτο χαμπάρι.

αφου ειμαι ανεπιθυμητος, θα γραφτω σε αλλο φορουμ να κανω καινουριους φιλους:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:


απο το δικτυο της VF θα φυγω γιατι οποτε εχω προβλημα δεν βγαζω καμια ακρη.

στο μηλο δεν μπορει να μπει bbm σωστα?

Stathis
17-04-13, 11:23
μολις πηρα στα χερια μου το Ζ10.
παρα πολυ ωραιο τηλεφωνο, το σκεφτομαι σοβαρα...

Thomelef
17-04-13, 20:39
Κυκλοφορησε κιολας?

Τιμη?

Christos 330
17-04-13, 20:51
https://www.google.gr/search?hl=el&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&biw=1440&bih=809&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=dO5uUdLFIu2M0wX6g4GwAw&q=z10%20blackberry#imgrc=QtmgqiccSfKNnM%3A%3BsVRss T7wgkFgVM%3Bhttp%253A%252F%252Fn4bb.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2013%252F01%252FBlackberry-z10-vs-iphone-5-05.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fn4bb.com%252Fblackberr y-z10-versus-iphone-5-white-black%252F%3B1280%3B955

Thomelef
17-04-13, 21:02
Για ελλαδα μιλαω που αργουν πολυ.

Stathis
28-04-13, 09:03
56χ12 ψηλε.

Stamatis
28-04-13, 09:28
Ωραιο τηλεφωνο. Το ειδα και εγω. Κανει https://www.panathinaikoskosmos.com/wp-content/uploads/2012/05/papades11.jpg

Thomelef
28-04-13, 10:41
q10 περιμένουμε...

Stamatis
28-04-13, 20:04
Television BB.

Δούλεψε σήμερα για πρώτη μέρα.
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ, όλα τα κανάλια, όλες οι ενδιαφερουσες σειρές, (Top Gear, Wheeler Dealers,) History Channel, BBC, ότι μπορείς να φανταστείς, απο το playbook με HDMI στην τηλεόραση.
Δεν χρειάζεσαι πλέον την βεντάλια της Nova.
- στο μόνο μείον, ότι για το BBC θέλεις proxy για να μην βλέπει πως είσαι απο Ελλάδα και σε κόβει, αλλά μικρό το κακό, διορθώνεται εύκολα-

Δεν ξέρω αν το κάνει αυτό το ipad, αλλά η εικόνα στην τηλεόραση του σαλονιού (που είναι και μεγαλούτσικη) είναι καταπληκτική.

Αν με βολέψει έτσι, αξίζει να κόψω τη δορυφορική και να ρίξω τα λεφτά αυτά σε γρηγορότερο ιντερνετ.

εξαιρετική εφαρμογή.

Thomelef
29-04-13, 22:05
και η πρώτη αποσυσκευασία επίσημα.

ο φορητός φορτιστής όλα τα λεφτά λέμεεεεεεεεεεεεεεεε!!!



https://www.youtube.com/watch?v=OpY37GsknL8

άντε και σε κάνα ένα ενάμιση μηνάκι να το έχουμε και εδώ...

Stamatis
29-04-13, 22:15
μπα, θα μείνω στο 9900.
δεν είναι κάτι εντυπωσιακό το νέο.

Thomelef
29-04-13, 22:26
μπα, θα μείνω στο 9900.
δεν είναι κάτι εντυπωσιακό το νέο.

μιλάς απο άποψη σχεδιασμού, ή γενικά σαν τηλ?

γιατί σαν τηλ...

1) μεγαλύτερη οθόνη

2) μεγαλύτερα και πιο απλωτά πλήκτρα

3) 100 φορές πιο ευχρηστο με την ακύρωση του κλασικού μένου μπαρ και του τρακ παντ

4) μουλτιτάσκινγκ, με πολαπλά παράθυρα και εφαρμογές η μία πάνω στην άλλη, όπου τις εναλάσεις με ένα απλό σγουάιπ

5) σύστημα τέξτινγκ απο άλλο πλανήτη

6) συντομεύσεις τρελές

7) βίντεοκλήση

άστο θείο...καλό το 9900, το 10άρι είναι το βήμα παραπέρα στην κυριολεξία.

gnx
07-05-13, 14:38
https://seekingalpha.com/article/1404901-apple-and-samsung-just-don-t-have-a-chance-against-blackberry?source=email_the_daily_dispatch&ifp=0

Για τους φίλους το Blackberry και του Κεσάριου, δύο σε ένα.

zizu
07-05-13, 15:22
μιλάς απο άποψη σχεδιασμού, ή γενικά σαν τηλ?

γιατί σαν τηλ...

1) μεγαλύτερη οθόνη

2) μεγαλύτερα και πιο απλωτά πλήκτρα

3) 100 φορές πιο ευχρηστο με την ακύρωση του κλασικού μένου μπαρ και του τρακ παντ

4) μουλτιτάσκινγκ, με πολαπλά παράθυρα και εφαρμογές η μία πάνω στην άλλη, όπου τις εναλάσεις με ένα απλό σγουάιπ

5) σύστημα τέξτινγκ απο άλλο πλανήτη

6) συντομεύσεις τρελές

7) βίντεοκλήση

άστο θείο...καλό το 9900, το 10άρι είναι το βήμα παραπέρα στην κυριολεξία.

Έπεσε στα χέρια μου ένα Ζ10 για 2-3 μέρες (πριν από κανα μηνα περίπου). Συγκρητικά με το 9900, Torch 9800 και ότι προηγούμενο είχα, το 10 είναι καμία σχέση, όντως ένα βήμα παραπέρα. Τόσο παραπέρα, που μου φάνηκε αρκετά δύσχρηστο το μενού. Δεν ξέρω αν στο Q10 θα είναι καλύτερα τα πράματα, και λόγω πληκτρολογίου...

Νομίζω αν θέλει κάποιος συσκευή τύπου Ζ10 (μόνο αφή δηλαδή, το iphone πρέπει να είναι καλύτερο και πιο user friendly...

Thomelef
30-07-13, 07:32
blackberry Q10 has been synced, setuped and working...

θα γράψω εντυπώσεις σε κάνα 2 μέρες, μόλις το επεξεργαστώ πλήρως με την υσηχεία μου...

εκ πρώτης εντύπωσης, πολύ ωραίο φαίνεται. ενώ δείχνει λίγο δυσχρηστο στην αρχή συνηθισμένος με την κλασική λειτουργεία που έχουν τα ΒΒ, ομολογώ ότι όσο το συνηθίζεις σε κερδίζει...

πολύ μεγάλη εντύπωση μου κάνει η ποιότητα του ήχου απο τα καινούρια χαντς φρι...η ποιότητα ήχου εκτός της έντασης η οποία είναι πολύ μεγάλη, είναι απλά απίστευτη. αξίζει να το τιγκάρεις στη μουσική...

Thomelef
30-07-13, 19:57
Η μπαταρια ειναι μακραν μεγαλυτερης διαρκειας.

Το εχω σακατεψει λη μερα στη χρηση και ακομα στο 78% ειναι.

m-power_01
30-07-13, 20:41
Ρε τσοΜπανε έφυγα πήγα στρατό, γύρισα, κοντευω να απολυθώ και ακόμα με αυτην την παντόφλα ασχολήσε???

Thomelef
31-07-13, 08:00
Ρε τσοΜπανε έφυγα πήγα στρατό, γύρισα, κοντευω να απολυθώ και ακόμα με αυτην την παντόφλα ασχολήσε???

που να νιωσεις ρε ταγάρι...

για τους αιφονάκηδες πάντως, πιστεύω ότι το Ζ10 θα τους αρέσει περισσότερο. το σύστημα swipe που έχει και το multitasking, είναι κλάσης ανώτερο απο τον τρόπο που λειτουργεί ένα φόνι...

επίσεις απο γραφικά ταχύτητες κτλ κτλ hardware, το τηλέφωνο απλά σπέρνει...

ξενίζει ο τρόπος λειτουργίας του γενικότερα στην αρχή έναν μπλακμπερά, αλλά μετά απο 2 μέρες καταλαβαίνεις ότι το τηλέφωνο έτσι είναι πολύ πιο γρήγορο στην χρήση του σε όλους τους τομείς. κυλιόμενα παράθυρα για τα πάντα, ενώ με μια μικρή κίνηση ανοίγεις-κλείνεις ότι θές, ενώ μπορείς στο background να τρέχεις μια εφαρμογή, να κάνεις κάτι άλλο, και σε μισό δευτερόλεπτο να συνεχίσεις πάλι στην εφαρμογή.

πολλές αλλαγές προς το καλύτερο. επίσεις για αυτούς που ήδη έχουν και σκέφτονται να πάρουν. μην μπούν στην διαδικασία να συγχρονίσουν με το ντεσκ τοπ μάνατζερ που έχουν. μπαίνουν στο σάιτ της μπλακμπέρυ και κατεβάζουν μια καινούρια πλατφόρμα, το μπλακμπερυ λινκ. συνδέουν την παλιά τους συσκευή, τραβάει τα πάντα, και μετά συνδέεις την καινούρια. είναι ο μόνος τρόπος. εφαγα ένα απόγευμα για να βγάλω ακρη...

Stamatis
31-07-13, 08:07
Αυτη ακριβως η αλλαγη ειναι που ενοχλει.
Το μπερι ηταν το μπερι.
Τωρα ειναι ντεμεκ σμαρτφοουν.

Thomelef
31-07-13, 08:13
Αυτη ακριβως η αλλαγη ειναι που ενοχλει.
Το μπερι ηταν το μπερι.
Τωρα ειναι ντεμεκ σμαρτφοουν.

μη το λές θείο...έτσι και αλλιώς η τεχνολογία προχωράει. τα καινούρια είναι πολύ πιο εύχρηστα. την πρώτη μέρα για να'μαι ειλικρινής απογοητεύτηκα συνιθησμένος απο το 9900 που πέραν της οθόνης αφής, ήταν ένα κλασικό μπέρυ.

τρίτη μέρα σήμερα και όσο πάει το συνηθίζω. το τηλέφωνο είναι πολύ πιο εύχρηστο. εσύ που ξέρεις τι θέλω να πώ, φαντάσου ένα πλέυμπουκ σε τηλέφωνο με πληκτρολόγιο, με αρκετά αναβαθμισμένες όλες τις λειτουργίες του.

φαντάσου ότι με τον αντίχειρα και μόνο κάνεις 5-6 δουλειές ταυτόχρονα, ενώ το τέξτινγκ με το σύστημα πρόβλεψη και διόρθωση είναι απλά απίστευτο.

η υπαγόρευση επίσεις είναι αλλού. χθες έστειλα καμμιά 4-5 μαιλ με υπαγόρευση απο το χαντς φρι. απλά απίστευτο...σήμερα λέω να πρίξω τα @@ του ελβετού στο ΒΒΜ έτσι, υπαγορεύοντας. επίσεις υπαγορεύεις και στα ελληνικά.

Stamatis
31-07-13, 08:26
Το ειδα απο κοντα Θωμα.
Δεν με κερδισε.
Το galaxy s κανει ολα αυτα και παραπανω με ενα market χιλιαδων φθηνων εφαρμογων.
Μονο απο πεισμα μπορει καποιος να παρει μπερι πλεον η επειδη ειναι δικτυωμενος με το τσατ.
Αλλο λογο δεν βλεπω.

Thomelef
31-07-13, 08:33
όλα κάνουν την ίδια δουλειά ρε...το θέμα είναι ποιο απ'όλα στην κάνει πιο γρήγορα. προσωπικά ο λόγος που το προτιμώ, είναι η άμεση ειδοποίηση των εμαιλ. επέκταση κάρτας, επίσεις πολύ σημαντικό. ΒΒΜ πλέον μαστ...έχω καμμιά 6-7 επαφές απο πελάτες του εξωτερικού. θα μου πείς και με άνα εμαιλ στέλνεις κάνεις ράνεις, αλλά δεν είναι το ίδιο...πολύ πιο άμεσο, ειδικά για χαζά ζητήματα...

Thomelef
01-08-13, 17:42
Τα κανει ολα πολυ πιο γρηγορα...στελνεις σε 3-4-5-6 ατομα ταυτοχρονα μαιλ, την ωφα που γραφεις, σου ερχεται αλλο μυν, μουλτιτασκινγκ, βλεπεις το νεο, αν ειναι κατι που απαντας πολυ γρηγορα το στελνεις, ξαναεπιστρεφεις στο αλλο, μυνημα στο ΒΒΜ, ξανα μαιλ, στελνεις το πρωτο κοκ...

Καμμια σχεση με το παλιο. Ολανκαλα μεχρι εδω...

Stamatis
01-08-13, 17:51
Με το πληκτρολογιο εχει ενα θεμα απο οτι βλεπω.

fanisk
01-08-13, 17:52
Τα κανει ολα πολυ πιο γρηγορα...στελνεις σε 3-4-5-6 ατομα ταυτοχρονα μαιλ, την ωφα που γραφεις, σου ερχεται αλλο μυν, μουλτιτασκινγκ, βλεπεις το νεο, αν ειναι κατι που απαντας πολυ γρηγορα το στελνεις, ξαναεπιστρεφεις στο αλλο, μυνημα στο ΒΒΜ, ξανα μαιλ, στελνεις το πρωτο κοκ...

Καμμια σχεση με το παλιο. Ολανκαλα μεχρι εδω...

Το ιδανικο τηλεφωνο για σιτιτουρια :th_Laie_67-1: Χαντε μιλα !

Thomelef
01-08-13, 18:09
Με το πληκτρολογιο εχει ενα θεμα απο οτι βλεπω.

τι θέμα???

Stamatis
01-08-13, 18:13
Το κολπο με το ζουμ ζουμ στην οθονη (που περνας τα δαχτυλα απο τα γραμματα και βγαζει λεξεις) giatobutso luludia εντελως.
6 στα 10 λαθος.

Thomelef
01-08-13, 20:58
Ποιο κολπο ρε μλκ???για την προβλεψη εννοεις?

Αν ναι, κανεις μεγαλο λαθος. Σε γλυτωνει απο πολυ ταιπινγκ σε πληροφορω...απλα θελει συνηθεια, στο να βλεπεις τις λεξεις με την ακρη του ματιου σου...

Επισεις αναλογα τον χρηστη, προσαρμοζεται και βγαζει λεξεις που συνηθιζει να γραφει.

Σε εμενα δλδ, αν γραψω ρε, πρωτη πρωτη λεξη ειναι η συντομευση μλκ...χαχαχαχαχα!!!

TakisKal
08-10-13, 20:28
πότε κλείνει η blackberry?

dimtz
30-04-14, 17:09
μετα απο 4 χρονια iphone κατεληξα σε blackberry και συγκεκριμενα στο Z10, πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες, δε μου λειπει καθολου μπορω να πω το iphone, οποιος εχει χρονο ας πει κανα δυο καλες εφαρμογες που πρεπει να εχουμε ,ελπιζω να μη κλεισει η εταιρια οπως λεει και ο προλαλησαντας :original:

Thomelef
01-05-14, 00:15
Πλέον μπορείς να φορτώνεις και ανδροιντ. Κατέβασε από το νετ το mobile market και θα κατεβάσεις από εκει.

dimtz
01-05-14, 22:52
Ναι το γνωρίζω, αργεί να κάνει reboot, κάπου στο 5λεπτο, πως φλασαρω πάλι την ρομ? ευχαριστώ!!


Στάλθηκε από το Z10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

dimtz
01-05-14, 23:31
Ναι το γνωρίζω, αργεί να κάνει reboot, κάπου στο 5λεπτο, πως φλασαρω πάλι την ρομ? ευχαριστώ!!
Edit, επί της ευκαιρίας, είναι αξιόπιστο το να κατεβάζουμε από εκεί εφαρμογές android η να βρω άλλη λύση, ?

Στάλθηκε από το Z10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Στάλθηκε από το Z10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

chrisgiapz3
08-10-14, 16:05
Καινούριο blackberry passport... Το είδατε? Προσωπικά μου αρέσει πολύ!

https://crackberry.com/blackberry-passport-review

https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2014/10/bbpassport_1pngitokWKX9GBo-1.png?itok=w-kx9gbo

Thomelef
09-10-14, 05:43
Έχει ήδη γίνει η παραγγελία, 25 του μήνα θα είναι εδω...

chrisgiapz3
09-10-14, 15:40
Περιμένουμε εντυπώσεις Θωμά!

Nino
09-10-14, 17:38
και εκει που λες οτι με τα z αλλαξαν και μπηκαν σε σχεδιασμο μοντερο και ομορφο...
ερχεται παλι το passport...διαβατηριο στη κακογουστια.
Ας ειναι το καλυτερο κινητο στο κοσμο!!!ειναι και το πιο ασχημο ομως!!


υγ.
σαν κατι lada που τα τουμπανιαζαν παλια και ηταν πυραυλοι χαχαχαχαα
βεβαια περι ορεξεως... και τα παραπανω αποτελουν καθαρα προσωπικη αποψη.

Thomelef
09-10-14, 18:22
οποιος ανοιγει αβερτα φυλλα εξελ σε κινητο, μπορει να καταλαβει ευκολα το ποσο σοβαρη συσκευη ειναι.

για στατους στο φατσα, πλεον κανουν και τα ρακαλ του στρατου.

Leonidas_E39
09-10-14, 20:18
Που τα θυμηθηκες αυτά αχχαχαχαχαχαχααχχα

Thomelef
23-10-14, 18:24
Ίδιο λειτουργικό, διαστάσεις τέρας, απίστευτο πληκτρολόγιο, τέλεια οθόνη.

Δεν έχω να πω και πάρα πολλά μιας και το τηλέφωνο είναι σαν το παλιό μου.

Οι διαστάσεις του είναι πολύ μεγάλο θέμα πάντως. Όταν άνοιξα το κουτί την ψιλό άκουσα.

Θα έλεγα ότι είναι too much.

chrisgiapz3
24-10-14, 10:35
Μάλιστα... Φαντάζομαι πάντως πως εγώ που έχω note 2
δε θα εκπλαγώ τόσο από το μέγεθος, απλά να συνηθίσω το πλάτος του.
Βέβαια αν δεν πέσει κάτω από 400Ε δεν πρόκειται να το πάρω

Thomelef
24-10-14, 11:05
Μεγάλο highlight το πληκτρολόγιο του. Είναι αφής και λειτουργεί σαν track pad. Η διάσταση συνηθίζεται πάντως.

Αν κάνετε τον κόπο να δείτε κάποιο βίντεο με τις λειτουργίες του πληκτρολόγιου, θα εκπλαγείτε με το τι κάνει το τηλεφωνο!

doctore
24-10-14, 15:38
Μεγάλο highlight το πληκτρολόγιο του. Είναι αφής και λειτουργεί σαν track pad. Η διάσταση συνηθίζεται πάντως.

Αν κάνετε τον κόπο να δείτε κάποιο βίντεο με τις λειτουργίες του πληκτρολόγιου, θα εκπλαγείτε με το τι κάνει το τηλεφωνο!

Στο σερφάρισμα είναι καλό ?
Ανεβάζει δύσκολες σελίδες ?

Alex_
24-10-14, 19:08
Ισως απο τα πιο ωραια κινητα , σιγουρα θα το αγοραζα αν δεν με ειχε κερδισει η samsung ... παω για το note 4 !!!

Thomelef
24-10-14, 21:08
Στο σερφάρισμα είναι καλό ?
Ανεβάζει δύσκολες σελίδες ?

Όχι όλα καλά.

Επίσης η αυτόματη πρόβλεψη είναι καλύτερη από το προηγούμενο.

Έχω πάθει πλάκα με το πληκτρολόγιο παντως.

Thomelef
25-10-14, 07:51
Ένα μείον του τηλεφώνου είναι το ότι δεν έχει θύρα hdmi όπως το προηγούμενο, όπου μπορούσε να συνδεθεί με την τηλεόραση και να βλέπεις βίντεο και φωτογραφίες.

Alex_
25-10-14, 10:13
Ένα μείον του τηλεφώνου είναι το ότι δεν έχει θύρα hdmi όπως το προηγούμενο, όπου μπορούσε να συνδεθεί με την τηλεόραση και να βλέπεις βίντεο και φωτογραφίες.

θεωρω οτι θα γινεται ασυρματα πλεον μεσω wifi οπως ολα τα υπολοιπαthumb

Thomelef
27-10-14, 18:47
Η αυτόματη πρόβλεψη παρέα με το πως λειτουργεί το πληκτρολόγιο, είναι απλά απίστευτη εμπειρία.

Με διαφορά το καλύτερο τηλέφωνο που έχω πιάσει πότε στο χέρι μου.