PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΑΡΗΞΗ ΣΠΙΤΙΟΥ



halkida116mpack
06-05-12, 13:48
Σημερα λοιπον εχω τα νευρα μου και θα σας πω στο τελος γιατι....
Ξηπνησα απο τις 5 μιση το πρωι και πηγα να ριξω την ψηφο μου και μετα πηγα στο εξωχικο μου στην Β Ευβοια.ειχα 1 μηνα να παω και βρησκω παραβιασμενη την πορτα ανακατεμενα τα παντα και ρε παιδια ειχαν φτιαξρι και μακαρονια και φαγανε και εκαναν και μπανιο ,πηραν και πετσετες ολα κομπλε οι τυποι...εννοειται οτι τα πεταξα ολα στα σκουπιδια.καλεσα και τους πολιτσμαν και κλειδαρα .και οι δυο μου ειπαν οτι εσπασαν με σπρευ την κλειδαρια...τα νευρα μου λοιπον τα εχω γιατι πρωτα ψηφησα και μετα πηγα σπιτι γιατι αν ηταν με αλλη σειρα θα ειχα ψηφισει αυτους που μεχρι σημερα δεν ηθελα καν να τους βλεπω γι αυτα που λενε για τους ξενους...:ranting2:

Z4 DCT
06-05-12, 13:50
Πολυ άσχημη κατάσταση!!:thumbsdown:

Βόρεια Ευβοια, που;

tokiko
06-05-12, 15:37
Πω ρε φίλε...τουφέκισμα που θέλουνε.:thumbsdown:
Παρόμοια περιπέτεια είχα και εγώ πρόσφατα.
Ευτυχώς όμως ο σκύλος μου ανταποδίδει τη ζωή που του παρέχω και τη γλύτωσα με ένα σπασμένο τζάμι:ranting2:

oldcarskickass
06-05-12, 15:40
Το ότι λένε για ξένους είναι κλασσικό παράδειγμα εθελοτυφλίας και δικό τους αλλά και δυστυχώς δικό σου.

Μην είσαι προπέτης, είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι είναι ξένοι;

ΥΓ: αυτό δεν σημαίνει ΟΥΤΕ ότι δεν αξίζουν την ψήφο σου, ούτε ότι τους ψήφισα.

120ie87
06-05-12, 15:41
Παναγιώτη, ξεπέρασέ το γρήγορα φίλε.... αφού μπήκαν και πρόσεξαν να μην ειστε εκεί... πάλι καλά..... εκεί έχουμε φτάσει... :(

halkida116mpack
06-05-12, 17:56
Πολυ άσχημη κατάσταση!!:thumbsdown:

Βόρεια Ευβοια, που;

εχεις π.μ.

halkida116mpack
06-05-12, 17:59
ρε παιδια δεν ξερω ισως να λεω και μ@λ@κιες απο τα νευρα μου.Απλα σοκαριστηκα γιατι πρωτη φορα μου συμβαινει και αν δεν το ζησεις δεν καταλαβαινεις τι ειναι να σου παραβιαζουν με τετοιο θρασος το σπιτι σου, τον κοπο σου, την περιουσια σου.πραγματικα ενιωσα σαν να με μ@μησΑνε και ειμαι πολυ χαλια ακομα και τωρα :thumbsdown:

halkida116mpack
06-05-12, 18:01
Πω ρε φίλε...τουφέκισμα που θέλουνε.:thumbsdown:
Παρόμοια περιπέτεια είχα και εγώ πρόσφατα.
Ευτυχώς όμως ο σκύλος μου ανταποδίδει τη ζωή που του παρέχω και τη γλύτωσα με ένα σπασμένο τζάμι:ranting2:

απο δω και περα θα εχω "παρεα" μαζι μου οταν πηγαινω για να μην εχω κανα τετ α τετ thumb

oldcarskickass
06-05-12, 18:21
Χέσε μέσα, σημάδια των καιρών είναι αυτά.

strof
06-05-12, 18:52
Πω ρε φίλε...τουφέκισμα που θέλουνε.:thumbsdown:
Παρόμοια περιπέτεια είχα και εγώ πρόσφατα.
Ευτυχώς όμως ο σκύλος μου ανταποδίδει τη ζωή που του παρέχω και τη γλύτωσα με ένα σπασμένο τζάμι:ranting2:


απο δω και περα θα εχω "παρεα" μαζι μου οταν πηγαινω για να μην εχω κανα τετ α τετ thumb

Αυτος ειναι ο τελευταιος (προχτες) που πηγε με "παρεα". ΠΡΟΣΟΧΗ!!!



Εργολάβος στη Λακωνία σκότωσε Ρουμάνο που πήγε να κλέψει

16:42 4/05
https://www.pelopsnews.gr/content/news/news-49004052012164212.JPG
Τα συναισθήματα της ανασφάλειας και της προστασίας των περιουσιακών του στοιχείων, φαίνεται πως όπλισαν το χέρι ενός49χρονου εργολάβου δημοσίων έργων στη Λακωνία, ο οποίος κατηγορείται για τη δολοφονία ενός 39χρονου Ρουμάνου.


Σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία ο εργολάβος βρήκε το Ρουμάνο σε χώρο που φυλούσε υλικά δημοσίου έργου και για την οποία ήταν υπεύθυνος και άγνωστο ακόμα πως και υπό ποιες ακριβώς συνθήκες, έφτασε στο σημείο να τον πυροβολήσει στην κοιλιά.


Ξημερώματα, σήμερα Παρασκευή, μέσα στην αποθήκη που βρίσκεται στο 8ο χλμ. της Εθνικής Οδού Σπάρτης – Γυθείου,στην περιοχή Τραπεζοντής Λακωνίας, βρέθηκε νεκρός, ο 39χρονος Ρουμάνος, ο οποίος έφερε τραύμα από πυροβόλο όπλο στην κοιλιακή χώρα. Στην αποθήκη φυλάσσονται υλικά της Δ.Ε.Η.


Στο σημείο κλήθηκε ιατροδικαστής,καθώς και ειδικό συνεργείο του Γραφείου Εγκληματολογικών Ερευνών Σπάρτης, για εξερεύνηση του χώρου.


Από τις πρώτες υποψίες που κινήθηκαν,ήταν κατά του 49χρονου εργολάβου, υπεύθυνου της αποθήκης, ο οποίος λίγες ώρες αργότερα,μετά την ανακάλυψη του άτυχου Ρουμάνου, συνελήφθη στη Σπάρτη με την κατηγορία της ανθρωποκτονίας.


Σε έρευνα που ακολούθησε σε σπίτι στενού συγγενικού του προσώπου, οι αστυνομικοί βρήκαν και κατέσχεσαν ένα κυνηγετικό όπλο, το οποίο φέρεται να είναι αυτό με το οποίο πυροβόλησε τον 39χρονο και έχει σταλεί για βαλλιστική εξέταση.

Ο 39χρονος Ρουμάνος δεν είχε καμία σχέση με το χώρο της αποθήκης, ούτε είχε εργασθεί ποτέ εκεί και οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν ότι πιθανότατα είχε μπει για να κλέψει και τον ανακάλυψε ο 49χρονος. Ωστόσο,από την αστυνομία εξετάζονται κι άλλα ενδεχόμενα.


Ο 49χρονος θα οδηγηθεί στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Σπάρτης.

tokiko
06-05-12, 19:38
απο δω και περα θα εχω "παρεα" μαζι μου οταν πηγαινω για να μην εχω κανα τετ α τετ thumb

Τι να σου πω φίλε μου...τα μάτια 314

viper
06-05-12, 22:06
Το θέμα με τις κλοπές στα σπίτια, όσο πάει και χειροτερεύει. Αλλα κρούσματα στην περιοχή υπάρχουν ή μόνο εσένα χτυπήσανε?

Stamatis
06-05-12, 23:14
δεν εχω λογια...

Κρίμα.

Περαστικά.

gant
07-05-12, 14:59
Τι να πώ? Τι κατάντια είναι αυτή?
Εσείς να στε καλά, φαντάσου να κοιμόσουν και να συνέβαινε αυτό.

halkida116mpack
07-05-12, 17:43
Το θέμα με τις κλοπές στα σπίτια, όσο πάει και χειροτερεύει. Αλλα κρούσματα στην περιοχή υπάρχουν ή μόνο εσένα χτυπήσανε?

το κακο ειναι οτι ειναι απομακρυσμενο το σπιτι στην κορυφη ενος βουνου...

m-power_01
08-05-12, 04:09
Όπως είπαν και τα παιδιά , το χειρότερο θα ήταν να ήσουν μέσα .
Βέβαια στην περίπτωση σου μάλλον γνώριζαν ότι λείπεις.
Κουράγιο, θα αποκαταστησεις τις ζημιές , και η ζωή συνεχίζεται

120ie87
08-05-12, 10:43
το κακο ειναι οτι ειναι απομακρυσμενο το σπιτι στην κορυφη ενος βουνου...


Πάνο, επειδή είναι μακριά από οικισμό, το καλύτερο αντικλεπτικό είναι ο σκύλος όταν πηγαίνεις εκεί.
Ότι κλειδαριές και να βάλεις δεν πρόκειται να κάνουν κάτι αφού θα τις ανοίξουν εύκολα (έχουν χρόνο και δεν τους ενδιαφέρει αν κάνει θόρυβο η πορτα ενώ ανοίγει). Επίσης να μην έχετε πολύτιμα αντικείμενα μέσα στο σπίτι.

Να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός τις καθημερινές όταν πρωτοπηγαίνεις εκεί μήπως και βρεις κανέναν μέσα. Λογικά τα σαββατοκύριακα που ξέρουν πως είναι πιθανότερο να πηγαίνει ο ιδιοκτήτης στο εξοχικό δεν θα τους βρεις εκεί.

Z4 DCT
08-05-12, 11:25
Πάνο, επειδή είναι μακριά από οικισμό, το καλύτερο αντικλεπτικό είναι ο σκύλος όταν πηγαίνεις εκεί.


Η και χειροβομβίδες κρότου λάμψης .........κάνουν καλό πάταγο και βγάζουν χλωμό σκατό απο τον φόβο μόλις ανοίξει η πόρτα και σκάσουν κανα δυο μπροστά τους:ranting2::ranting2:

Lambros46
08-05-12, 17:35
Η και χειροβομβίδες κρότου λάμψης .........κάνουν καλό πάταγο και βγάζουν χλωμό σκατό απο τον φόβο μόλις ανοίξει η πόρτα και σκάσουν κανα δυο μπροστά τους:ranting2::ranting2:

Πρέπει να πας για paintball επειγόντως εσύ!!!:hystericalbs1:

halkida116mpack
08-05-12, 18:19
Η και χειροβομβίδες κρότου λάμψης .........κάνουν καλό πάταγο και βγάζουν χλωμό σκατό απο τον φόβο μόλις ανοίξει η πόρτα και σκάσουν κανα δυο μπροστά τους:ranting2::ranting2:

εχεις να μου δωσεις κανα τελαρο απο δαυτες thumb

halkida116mpack
08-05-12, 18:21
Πάνο, επειδή είναι μακριά από οικισμό, το καλύτερο αντικλεπτικό είναι ο σκύλος όταν πηγαίνεις εκεί.
Ότι κλειδαριές και να βάλεις δεν πρόκειται να κάνουν κάτι αφού θα τις ανοίξουν εύκολα (έχουν χρόνο και δεν τους ενδιαφέρει αν κάνει θόρυβο η πορτα ενώ ανοίγει). Επίσης να μην έχετε πολύτιμα αντικείμενα μέσα στο σπίτι.

Να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός τις καθημερινές όταν πρωτοπηγαίνεις εκεί μήπως και βρεις κανέναν μέσα. Λογικά τα σαββατοκύριακα που ξέρουν πως είναι πιθανότερο να πηγαίνει ο ιδιοκτήτης στο εξοχικό δεν θα τους βρεις εκεί.

Σκυλι...αφου παω μια φορα το μηνα εκει...τι θα τρωει τι θα πινει? θα το βασανιζω το καημενο.

120ie87
08-05-12, 21:23
Σκυλι...αφου παω μια φορα το μηνα εκει...τι θα τρωει τι θα πινει? θα το βασανιζω το καημενο.


Πάνο, εννοούσα να παίρνεις μαζί σου το σκυλί όταν πηγαίνεις εκεί - όχι να το έχεις εκεί μόνιμα thumb

120ie87
08-05-12, 21:27
Πάνο, επειδή είναι μακριά από οικισμό, το καλύτερο αντικλεπτικό είναι ο σκύλος όταν πηγαίνεις εκεί.
Ότι κλειδαριές και να βάλεις δεν πρόκειται να κάνουν κάτι αφού θα τις ανοίξουν εύκολα (έχουν χρόνο και δεν τους ενδιαφέρει αν κάνει θόρυβο η πορτα ενώ ανοίγει). Επίσης να μην έχετε πολύτιμα αντικείμενα μέσα στο σπίτι.

Να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός τις καθημερινές όταν πρωτοπηγαίνεις εκεί μήπως και βρεις κανέναν μέσα. Λογικά τα σαββατοκύριακα που ξέρουν πως είναι πιθανότερο να πηγαίνει ο ιδιοκτήτης στο εξοχικό δεν θα τους βρεις εκεί.





:original:

halkida116mpack
12-05-12, 07:07
Πάνο, εννοούσα να παίρνεις μαζί σου το σκυλί όταν πηγαίνεις εκεί - όχι να το έχεις εκεί μόνιμα thumb


Να μπει σκυλος μεσα στο αμαξι μου????

πλακα κανεις Ηλια μου???

μονο αμα στελνω το σκυλι με το κτελ και μετα μου το φερνει ταξι thumb

A8hnaios
12-05-12, 07:43
Φίλε πολύ κακή εμπειρία..@@Ασε μου έχει συμβεί κ ξέρω πως νιώθεις...κουράγιο κανε κ δόξα το θεό που δεν ήσουν μέσα.
Αν όμως πηγενεις μια φορά το μήνα,είναι σε ψηλό βουνό μόνο σπίτι,παίζει πολύ να ξανασυμβεί!
Όσο για τους ξένους..
Εδώ είχαν κατακλεψει κάτι σπίτια,κ όλοι λεγαν κάποιους συγκεκριμένους ξένους.. Ότι βάλανε συγγ κτλ.
Πιασανε τους μπουκαδορους και.. Ήταν ντόπιοι!!
γείτονες.. Φυσικά πεσανε οοοολοι απ τα σύννεφα!