PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή πίσω παρμπρίζ Ζ3



beliris
03-05-12, 21:13
Σήμερα άλλαξα την τρυπημένη (από χέρι) ζελατίνη του πίσω παρμπρίζ της κούκλας μου στον Αδαμίδη,στην Θεσ/νίκη!
Άψογη εξυπηρέτηση και εργασία με συνολικό κόστος 318 ευρώ,με δύο χρόνια εγγύηση(τιμή παρμπρίζ 300 ευρώ συν μιάμιση ώρα εργασίας μείον έκπτωση),τιμή που θεωρώ πολύ λογική!
Το βρήκα ιμιτασιόν στο ebay.de me 150 ευρώ συν 30 μεταφορικά και μετά φτιάξτο μόνος σου!!!
Προσαρμόστηκαν οι εταιρίες στην νέα κατάσταση όπως φαίνεται!!!Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την πολύ προσεγμένη εργασία!

VanVIC
03-05-12, 21:22
Λυπάμαι που σου το γράφω αλλά έχω την αίσθηση οτι το πλήρωσες σχετικά ακριβά.

beliris
03-05-12, 22:51
Λυπάμαι που σου το γράφω αλλά έχω την αίσθηση οτι το πλήρωσες σχετικά ακριβά.

Με ενδιέφερε το τελικό αποτέλεσμα και δεν είχα εναλλακτικές λύσεις!Δυστυχώς δεν αναλάμβανε κανείς να το περάσει,αν κατέφευγα σε λύση μέσω ebay!

bmwz3
04-05-12, 10:39
θεσσαλονικη κιολας εγω ειχα αλλαξει το πισω τζαμι 150 ευρω.και ηταν και σε αθλια κατασταση γιατι ηταν κολλημενο με κολλες ειχε χαλασει και το φερμουαρ, και ο ανθρωπος ειχε ασχοληθει πολλες ωρες μεχρι να το φτιαξει.και ολα αυτα το 2009.με 250 θυμαμαι θα μου εβαζε ενα τζαμακι πολυ καλυτερο και απο το γνησιο.αλλα και αυτο που ειχα (το φθηνοτερο παει 6-7 χρονια.
φιλε μου να σκεφτεις και ο αδαμιδης σε καποιον εξω το δινει και παιρνει ενα μεριδιο.
λογικο να πληρωσεις περισσοτερο στην αντιπροσωπεια

deepBLUE
04-05-12, 10:49
H τιμη για ανταλλακτικο γνησιο και εργασια ειναι η σωστη.
Υπαρχουν απλα εξισου καλα ανταλλακτικα οχι γνησια σε καλυτερη τιμη.

Pshlos
21-10-12, 10:33
Ας το άλλαζες μόνος σου, εγώ αυτό έκανα. Μαζεύεις 2 φίλους + ένα τσουβάλι mcdonalds, και σε κανα 3-4ώρες (ανάλογα τις μαλακίες που θα λέτε) θα είσαι έτοιμος.

aristent
21-10-12, 10:45
δηλαδη αν δεν λενε μλκιες και λενε σοβαρα πραγματα δεν πιανει???:thumbsup:

αν εχεις DIY θα ηταν πολυ χρησιμο να το βλεπαμε.thumb