PDA

Επιστροφή στο Forum : Εφαρμογή walkie-talkie απο Apple store



VanVIC
01-05-12, 20:19
Σήμερα ανακάλυψα την εφαρμογή VOXER για iPhone.
Πρόκειται για εφαρμογή -free- η οποία επιτρέπει την επικοινωνία τύπου walkie-talkie χωρίς περιορισμούς εμβέλειας.
Την δοκιμάσαμε με deepBLUE και δείχνει να λειτουργεί πολύ καλά.
Γίνεται να επικοινωνούν ταυτόχρονα και περισσότεροι απο 2 χρήστες.
Δοκιμάστε το.
Σε συγκεκριμένες περιπτώσεις προβλέπεται να μας φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο.


Υ.Γ.: έχει ζητηθεί η άδεια administrator (και έχει ληφθεί σχετική έγκριση) για την συγκεκριμένη ενημέρωση - δεν αποτελεί διαφήμιση-.

deepBLUE
01-05-12, 20:24
Πραγματικα αψογη εφαρμογη !!!

Lambros46
01-05-12, 20:31
Θέλει να έχεις ίντερνετ αυτή η εφαρμογή??

VanVIC
01-05-12, 20:32
Θέλει να έχεις ίντερνετ αυτή η εφαρμογή??

Ναί. Wi-Fi ή 3G

m-power_01
01-05-12, 20:38
Μεγάλη καθυστέρηση έχει! Μίλησα στον deep και ακόμα δεν έχει απαντήσει!

VanVIC
01-05-12, 20:40
Μεγάλη καθυστέρηση έχει! Μίλησα στον deep και ακόμα δεν έχει απαντήσει!

Σπύρο δεν είναι έτσι, πρέπει να είναι κι ο άλλος on-line στο μεταξύ σας chat

m-power_01
01-05-12, 20:42
Τώρα το δοκιμάσω με φίλο εδω δίπλα και μου αργεί !

deepBLUE
01-05-12, 20:42
Μεγάλη καθυστέρηση έχει! Μίλησα στον deep και ακόμα δεν έχει απαντήσει!

Ξανακαλεσε με γιατι σε εσβησα ...
Καμμια καθυστερηση δεν εχει

m-power_01
01-05-12, 20:45
Τώρα μίλησα με τον Βαγγέλη μια χαρά!

viper
01-05-12, 21:47
Δυστυχώς στο Ελλάντα οι τιμές για τα πακέτα Data στην κινητή τηλεφωνία είναι "πιάστον και κούνατον ώρες", εκτός κι αν όλοι είναι συνδεδεμένοι με Wifi. Στην περίπτωση που μιλάτε μέσω ιντερνετ από το κινητό τότε αυτό μπορεί να βγεί ακριβότερο από την απλή κλήση.

Χρίστος
01-05-12, 21:54
Δυστυχώς στο Ελλάντα οι τιμές για τα πακέτα Data στην κινητή τηλεφωνία είναι "πιάστον και κούνατον ώρες", εκτός κι αν όλοι είναι συνδεδεμένοι με Wifi. Στην περίπτωση που μιλάτε μέσω ιντερνετ από το κινητό τότε αυτό μπορεί να βγεί ακριβότερο από την απλή κλήση.δεν ειναι ακριβως ετσι πια

viper
01-05-12, 22:19
δεν ειναι ακριβως ετσι πια

Αλλαξε κάτι στα προγράμματα data? Αν έχεις την καλοσύνη δώσε κανένα link, με ενδιαφέρει κι εμενα.

ΔημήτρηςΜ3
01-05-12, 22:42
Τώρα το κατέβασα αλλα είναι κάτι σα το
Viber οπότε !!!

Χρίστος
02-05-12, 05:22
Αλλαξε κάτι στα προγράμματα data? Αν έχεις την καλοσύνη δώσε κανένα link, με ενδιαφέρει κι εμενα.
τα τελευταια χρονια χρησιμοποιω 3g κατα κυριο λογο αλλα και wifi περιστασιακα σε ολες τις δουλειες του κινητου μου.
Παρακολουθω καθημερινα(καποιες φορες και 2-3 φορες τη μερα) τι καταναλωνω.
Κατατασω τον εαυτο μου στο 7 με αριστα το 10 οσο εχει να κανει την χρηση/καταναλωση/εξαρτηση απο μια συσκευη και το νετ ενσωματωμενο σε αυτη

Η καλυτερη στιγμη των καταναλωτων στα ετησια συμβολαια ηταν περιπου πριν 1.5 χρονο με τα οικονομικοτερα πακετα κατα τη γνωμη μου.

οσο για το τι "καιμε" τωρα καθε μηνα απο data....
καθημερινα ανοιχτα ΟΛΑ μου τα applications που χρησιμοποιουν live ενοιμερωσεις, 3 email με ενοιμερωση ανα 5 λεπτο, περιπου 1 με 1.5 ωρα viber σχεδον καθε μερα (ομιλια/μνμτ), cydia updates μεσω 3g και τα περισσοτερα updates του appstore να γινονται με 3g χωρις wifi ++ μερικα ακομα tweaks που τρωνε kb και ειμαι περιπου στα 500mb το μηνα.

Αυτα στη vοdafone ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ DATA πχ ειναι 5ε το μηνα απο οτι βλεπω.
https://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10881

Στη wind
https://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-me-sumvolaio/

και cosmote
https://cosmote.gr/cosmoportal/page/T14/section/CIOTPcontracts

Δε γνωριζω και ισως εχω κανει και λαθος για τις παραπανω χρεωσεις μιας και εγω δε χρησιμοποιω data με το μηνα αλλα ειναι μεσα στο πακετο μου.


Αυτο που ξερω παντως ειναι οτι με την προοδο της τεχνολογιας οπως παμε σε λιγο καιρο ο χρονος ομιλιας και τα μνμτ θα ειναι για διακοσμητικους λογους στα πακετα και αυτο που θα χρεωνεται θα ειναι ΜΟΝΟ TO DATA.

viper
06-05-12, 22:18
Αν μετρήσεις ακριβώς το μέγεθος σε ΜΒ για ένα λεπτό συνομιλίας που χρειάζεται η εφαρμογή τότε μπορείς να ξέρεις αν και ποιο πρόγραμμα σε συμφέρει. Γενικά πάντως από τα link που έβαλες επάνω δεν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία 2 χρόνια αφού το intenet on the go της cosmote το χρησιμοποιώ σε πολλές συσκευές τηλεματικής.