PDA

Επιστροφή στο Forum : Χ3 2004 - 2010



JordanX3
12-02-10, 18:33
Καλά για Χ3 δεν υπάρχει thread!

Φαουλ φίλοι μου !:thanks:

Κωνσταντίνος
12-02-10, 18:39
Το forum είναι νέο (μη σε ξεγελάνε τα πολλά θέματα, είμαστε δραστήριοι :thumbsup:).
Ευκαιρία να δημιουργήσεις εσυ ένα thumb

Z4 DCT
12-02-10, 18:41
Συνηθως λεμε καλως σας βρηκα και κατι τετοια ανοστα.......και μετα λεμε την αποροια μας.....:whistle:

Καλως ηρθες Ιορδανη....:viannen_01:

Nino
12-02-10, 18:55
JORDANNNNNN !!!!!
:viannen_01:

Nino
12-02-10, 19:14
Συνηθως λεμε καλως σας βρηκα και κατι τετοια ανοστα.......και μετα λεμε την αποροια μας.....:whistle:

Καλως ηρθες Ιορδανη....:viannen_01:

Φιλος ειναι Γιαννη μαλιστα στη συναντηση στη Κηφισια ηταν εκει... με το χ3 d

Z4 DCT
12-02-10, 19:16
Φιλος ειναι Γιαννη μαλιστα στη συναντηση στη Κηφισια ηταν εκει... με το χ3 d

Απολογουμαι....δεν το ηξερα Γιαννη....ζητω συγνωμη....:original:

Nino
12-02-10, 19:24
Απολογουμαι....δεν το ηξερα Γιαννη....ζητω συγνωμη....:original:

Σωπα βρε που θα απολογηθεις... ελα να του ριξουμε κανα μπινελικι γιατι του λεω να πατησουμε με τα χ3 και δεν "θελει" :hystericalbs1::th_Laie_67-1:

bimmer-corfu
12-02-10, 22:35
άσε Γιάννη γιατί πήγα μια φορά με το οικογενειακό Χ3 2.0 να οδηγήσω ένα 2.0d και έχασα το φως μου. τόσο μεγάλη είναι η διαφορά

yannisv
13-02-10, 01:36
Ο Ιορδάνης ο κυνηγός είναι; Γεια σου Ιορδάνη συνάδελφε!!!!

Nino
13-02-10, 09:18
άσε Γιάννη γιατί πήγα μια φορά με το οικογενειακό Χ3 2.0 να οδηγήσω ένα 2.0d και έχασα το φως μου. τόσο μεγάλη είναι η διαφορά

Πετρο απο σταση στα 200 μετρα:th_Laie_67-1: θα τον σκισω λεμε...:hystericalbs1:θα εχω βαλει και string pooster:whistle:

υγ. αστεια αστεια ειναι "αλλου" το diesel!!!

strof
13-02-10, 10:49
Πετρο απο σταση στα 200 μετρα:th_Laie_67-1: θα τον σκισω λεμε...:hystericalbs1:θα εχω βαλει και string pooster:whistle:

υγ. αστεια αστεια ειναι "αλλου" το diesel!!!

λιγο offtopic αλλά αφου το εφερε η κουβεντα, να σας πω πως τις λίγες μερες που βρισκομαι στην λαρισα εχω παθει την πλακα μου με τα diesel. Ειναι τοσα πολλα που πιστευω πως αγγιζουν τουλαχιστον το 20% του συνολικου πλυθυσμου των οχηματων εδω. Τα bmw δε, πρεπει να ειναι κατα 90% diesel!!! εχω δει μαρκες που δεν ηξερα καν οτι εισαγονται σαν diesel απο τις αντιπροσωπειες τους (punto, panta, fiesta, polo, golf κ.α.). Δεν το συζητάω για τα τζιποειδες, ολα diesel!!! ΜΠΡΑΒΟ στους λαρισαιους που εκμεταλευονται αυτη την δυνατοτητα που τους δινεται, ξεπερασαν τα taboo του κλασικου νεοελληνα και μπορουν να γυριζουν καναλι οταν λενε οι ειδησεις για ειδικους φορους καταναλωσης στα καυσιμα αφου τους ειναι σχεδον αδιαφορο!!!

JordanX3
17-02-10, 12:55
λιγο offtopic αλλά αφου το εφερε η κουβεντα, να σας πω πως τις λίγες μερες που βρισκομαι στην λαρισα εχω παθει την πλακα μου με τα diesel. Ειναι τοσα πολλα που πιστευω πως αγγιζουν τουλαχιστον το 20% του συνολικου πλυθυσμου των οχηματων εδω. Τα bmw δε, πρεπει να ειναι κατα 90% diesel!!! εχω δει μαρκες που δεν ηξερα καν οτι εισαγονται σαν diesel απο τις αντιπροσωπειες τους (punto, panta, fiesta, polo, golf κ.α.). Δεν το συζητάω για τα τζιποειδες, ολα diesel!!! ΜΠΡΑΒΟ στους λαρισαιους που εκμεταλευονται αυτη την δυνατοτητα που τους δινεται, ξεπερασαν τα taboo του κλασικου νεοελληνα και μπορουν να γυριζουν καναλι οταν λενε οι ειδησεις για ειδικους φορους καταναλωσης στα καυσιμα αφου τους ειναι σχεδον αδιαφορο!!!

Εδω στην Αθηνα κρύβονται, αλλά όλο και κάπου θα συναντήσεις όπως το δικό μου - που είναι και καμουφλαρισμένο αφού στα πλάγια δεν εχει το 2.0d αλλά \\\Μ σαν Μ-pack που είναι. Εχω βάλει και το Τ-box, και πάει τουλάχιστο στα 3λιτρο. (αλλά καίει και λιγο παραπάνω βεβαίως βεβαίως!!)

Nino
17-02-10, 12:58
Εδω στην Αθηνα κρύβονται, αλλά όλο και κάπου θα συναντήσεις όπως το δικό μου - που είναι και καμουφλαρισμένο αφού στα πλάγια δεν εχει το 2.0d αλλά \\\Μ σαν Μ-pack που είναι. Εχω βάλει και το Τ-box, και πάει τουλάχιστο στα 3λιτρο. (αλλά καίει και λιγο παραπάνω βεβαίως βεβαίως!!)

ωπα ρε μεγαλε jordan παει σαν τριλιτρο... κοψε κατι!!! 272 αλογα εχει το τριλιτρο!!!

JordanX3
17-02-10, 13:04
ωπα ρε μεγαλε jordan παει σαν τριλιτρο... κοψε κατι!!! 272 αλογα εχει το τριλιτρο!!!
ναι αλλά το D είνια και turbo! ξεχνάς?

Nino
17-02-10, 13:25
Ενταξει και ροπατο ειναι και την πλαφονιερα να πειραξεις που ελεγε γνωστος φιλος θα παρεις σε ιπποδυναμη... αλλα σε καμια με καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει με το τριλιτρο. Η χ3 τριλιτρη ειναι τρελλο car που ελεγε αλλος φιλος.

merbeind
18-02-10, 14:46
Kαι ομως με ενα μικρο προγραμμα παει σαν 3λιτρο...Εχω οδηγησει και τα δυο
(ειπαμε η Λαρισα εχει αρκετα diesel) και εννοειται θα διαλεγα το diesel.Η ροπη και μονο φτανει.150 αλογα diesel ειναι αντιστοιχα πανω απο 200 βενζινη τουλαχιστον σε αισθηση.Και δεν μιλαω μονο για bmw αυτη η αναλογια ισχυει παντου.

Nino
18-02-10, 14:56
εκτος απο την ροπη πρεπει και να "στροφαρει"...

BMW X3 2.0d
4 κύλινδροι, κυβισμός: 1,995 cm3,
ισχύς: 110 kW/150 HP, μέγ. ροπή: 330 Nm,
επιτάχυνση (0-100 km/h): 10.2 δευτερόλεπτα,
τελική ταχύτητα: 198 km/h,
.

BMW X3 3.0si
6 κύλινδροι, κυβισμός: 2,996 cm3,
ισχύς: 200 kW/272 HP, μέγ. ροπή: 315 Nm,
επιτάχυνση (0-100 km/h): 7.2 δευτερόλεπτα,
τελική ταχύτητα: 232 km/h,

και το diesel ειναι και turbo... Λοιπον ειπαμε το diesel ειναι παρα πολυ καλο αλλα μην τα συγκρινουμε τωρα με την εξακυλινδρη τριλιτρη... ειναι ατοπημα!

merbeind
18-02-10, 15:12
Eιπα με ενα μικρο προγραμμα...Επισης η συνολικη ροπη απο ποσες στροφες υπαρχει και στα 2?Το 0-100 δεν μου λεει κατι αν εχεις ρεπριζ 3ες,4ες θα ηταν καλυτερα.Οπως και να εχει το προγραμμα το αλλαζει πολυ το αμαξι θα φτανει 170αλογα και 37ροπη τουλαχιστον.
Και εγω 3λιτρο μοτερ εχω οχι σε X3 βεβαια αλλα επειδη ετυχε να οδηγησω και τα δυο x3 diesel(με προγραμμα βεβαια)-βενζινη η διαφορα ειναι ελαχιστη.Τελος το diesel ταιριαζει πιο πολυ με τον χαρακτηρα του X3.

bimmer-corfu
18-02-10, 18:43
το 3λιτρο είναι 3λιτρο όπως λέει και ο Νίνο. Τελεία και παύλα.

Τώρα σχετικά με τα 2λιτρα το ντίζελ έχει 0-100 σε 8,9'' δείτε και τα επίσημα στοιχεία στο www.bmw.gr και είναι πέρα για πέρα αληθινά, αν το οδηγήσετε θα δείτε

το ντίζελ + αυτόματο κιβώτιο είναι γενικά πιο 'σωστό' πακέτο για suv

Μην ξεχνάμε όμως και τη μεγάλη διαφορά τιμής μεταξύ 2λιτρου Χ3 βενζίνης και ντίζελ όπου κάνει ασύμφορη την αγορά του πετρελαίου αφού απόσβεση κατά τα τεστ κάνεις χοντρικά μετά απο 7 χρόνια

JordanX3
12-03-10, 14:27
το 3λιτρο είναι 3λιτρο όπως λέει και ο Νίνο. Τελεία και παύλα.

Τώρα σχετικά με τα 2λιτρα το ντίζελ έχει 0-100 σε 8,9'' δείτε και τα επίσημα στοιχεία στο www.bmw.gr και είναι πέρα για πέρα αληθινά, αν το οδηγήσετε θα δείτε

το ντίζελ + αυτόματο κιβώτιο είναι γενικά πιο 'σωστό' πακέτο για suv

Μην ξεχνάμε όμως και τη μεγάλη διαφορά τιμής μεταξύ 2λιτρου Χ3 βενζίνης και ντίζελ όπου κάνει ασύμφορη την αγορά του πετρελαίου αφού απόσβεση κατά τα τεστ κάνεις χοντρικά μετά απο 7 χρόνια

Δίκαιο έχεις για τη διαφορά στη τιμή! αλλά τώρα μετά τα δικαια :th_Laie_67-1: μετρα της κυβέρνησης, η διαφορά diesel - αμόλυβδης είναι στην καλύτερη περίπτωση 20cents!!! Aρα και καλύτερη κατανάλωση και φθηνότερη κατα 15% τουλάχιστον. Απόσβεση αρκετά γρηγορότερα λοιπον. Καιρός είναι να επιτραπεί και στις δύο πρωτεύουσες το πετρέλαιο!!thumb

bill_m3
12-03-10, 17:17
Δίκαιο έχεις για τη διαφορά στη τιμή! αλλά τώρα μετά τα δικαια :th_Laie_67-1: μετρα της κυβέρνησης, η διαφορά diesel - αμόλυβδης είναι στην καλύτερη περίπτωση 20cents!!! Aρα και καλύτερη κατανάλωση και φθηνότερη κατα 15% τουλάχιστον. Απόσβεση αρκετά γρηγορότερα λοιπον. Καιρός είναι να επιτραπεί και στις δύο πρωτεύουσες το πετρέλαιο!!thumb

Τώρα είναι που δεν πρόκειται να επιτραπεί το πετρέλαιο......