PDA

Επιστροφή στο Forum : Προφυλακτηρας z3



Andreasz3
07-04-12, 07:45
Καλημερα σε ολους!Γνωριζει καποιος να μου πει που μπορω να βρω ανταλλακτικα φανοποιιας για z3 και συγκεκριμενα τον μπροστινο προφυλακτηρα απο το εξακυλινδρο;Εχω ψαξει αρκετα αλλα ολοι εχουν απο το τετρακυλινδρο.Επισης ποια η γνωμη σας για ημιτασιον αν δε μπορεσω να τον βρω πουθενα μεταχειρισμενο;

nikos1400
07-04-12, 08:14
απο εξω παντως Ανδρεα λιγο δυσκολο λογω ογκου (δε συμφερει).

οπότε πιθανον να δοκιμασεις (αν δεν εχεις δικο σου) σε διαφορους φανοποιους μηπως βρεις απο καποια "ακρη" δικια τους.
επισης, ειναι κανα-δυο site ελληνικα που εχουνε (και) ανταλλακτικα φανοποιοιας αλλα δεν τα θυμαμαι τωρα, δεν τα'χω στα favorites

αλλιως, κοιταζε σε γνωστα ελληνικα site αγγελιων μηπως πετυχεις κατι.

Andreasz3
07-04-12, 08:16
Ευχαριστω φιλε μου!

VanVIC
07-04-12, 08:52
Υπάρχει κάποιος που λέγεται ΑΝΤΩΝΗΣ & ΥΙΟΣ στη λεωφ.Θηβών στο Αιγάλεω, αμέσως μετά τα ΤΕΙ.
Εχει αρκετά πράγματα, ίσως σταθείς τυχερός.
Έχει και internet site, ψάξτο λίγο.
Μια άλλη πηγή με εξαιρετικά πλούσια αποθήκη είναι η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ στη Θεσσαλονίκη (λίγο πιο έξω, στο Νέο Ρίσιο).
Εναλλακτικά, ρίξε και μια ματιά στο www.fabdirect.com, Αγγλία είναι αυτό.
Καλή επιτυχία στην αναζήτησή σου.

Andreasz3
07-04-12, 09:09
Ευχαριστω!

mark e92
07-04-12, 11:16
Καλημερα σε ολους!Γνωριζει καποιος να μου πει που μπορω να βρω ανταλλακτικα φανοποιιας για z3 και συγκεκριμενα τον μπροστινο προφυλακτηρα απο το εξακυλινδρο;Εχω ψαξει αρκετα αλλα ολοι εχουν απο το τετρακυλινδρο.Επισης ποια η γνωμη σας για ημιτασιον αν δε μπορεσω να τον βρω πουθενα μεταχειρισμενο;

αν δεν δρεις μεταχ. βαλε ιμιτασιον πρεπει να εχει και ο Πολιτης.

Kostas_1
07-04-12, 14:11
Δες εδω, εχει και τιμες:
https://www.autobodyparts.gr/products/?id=9&mid=0312

Εχω ψωνισει για το Ε46 που ειχα, ευχαριστημενος εμεινα και στα στελνει οπου θες:



Μόνο μιλα τηλεφωνικα, οχι με εμαιλ, γιατι μπορει να μην το δουν

BILL007
07-04-12, 18:21
Εγώ μια απορία έχω. Έχει διαφορά ο προφυλακτήρας ο απλός απο 4κύλινδρο σε 6κύλινδρο?:shok::think:

VanVIC
07-04-12, 18:33
Εγώ μια απορία έχω. Έχει διαφορά ο προφυλακτήρας ο απλός απο 4κύλινδρο σε 6κύλινδρο?:shok::think:

Έχει και υπάρχουν και 2 τύποι, αυτός των Μ κι αυτός των άλλων εξακύλινδρων

Andreasz3
07-04-12, 21:39
Εχει ναι, εχει μεγαλυτερο ανοιγμα και κανει ενα χειλακι στο κατω μερος ενω ο τετρακυλινδρος ειναι πιο καμπυλωτος.Με αλλα λογια με τον προφυλακτηρα απο το εξακυλινδρο η μουρη γεμιζει περισοτερο κατα τη γνωμη μου..Θα εβαζε κανεις αυτον; Η ειναι καγκουρια;; https://srs-tec.de/cars/BMW/Z3/Frontstossstange-B5-BMW-Z3::122.html

VanVIC
07-04-12, 21:51
...Θα εβαζε κανεις αυτον; Η ειναι καγκουρια;; https://srs-tec.de/cars/BMW/Z3/Frontstossstange-B5-BMW-Z3::122.html

Αυτός προσπαθεί να πλησιάσει την αισθητική Ζ4. Εσυ έχεις Ζ3... thumb

Andreasz3
08-04-12, 06:45
Φοραω και ζαντες απο z4...:-) :-) μακαρι να βρω τον προφυλακτηρα απο το εξακυλινδρο για να μου φυγουν τετοιες σκεψεις!

Andri
08-04-12, 14:56
Καλησπέρα, σου δίνω ένα τηλ ενός επαγγελματία που έχει μόνο ανταλλακτικά bmw και από ότι ξέρω έχει σχεδόν τα πάντα. Έχω συνεργαστεί αρκετές φορές μαζί του και είναι άψογος αλλά δυστυχώς για σένα(υποθέτω) είναι Λάρισα. Από ότι γνωρίζω τα στέλνει παντού πάντως ,αν θέλεις κάνε ένα τηλ να ρωτήσεις για λεπτομέρειες.
2410971056 Ευθυμιάδης Δημήτριος. Καλή τύχη :)

Andreasz3
08-04-12, 15:51
Ευχαριστω παρα πολυ!Θα τον παρω αυριο τηλ να δουμε!

Andri
08-04-12, 18:08
Ευχαριστω παρα πολυ!Θα τον παρω αυριο τηλ να δουμε!

Τίποτα , ελπίζω να έχει ώστε να ξεμπερδέψεις γρήγορα ;)

Andri
12-04-12, 20:42
Ευχαριστω παρα πολυ!Θα τον παρω αυριο τηλ να δουμε!

Βρήκες τελικά? όλα καλά?

Andreasz3
13-04-12, 07:58
Οχι φιλε μου δεν βρηκα τιποτα.Πηρα εκει που μου ειπες κ δεν εχει τιποτα.Πηγα κ εκει που μου ειπε ο vanvic και παλι τιποτα.Ασε απο εξυπηρετηση μηδεν αυτος στην αθηνα, λες κ θα μου τον χαρισει.Τελος παντων, δε ξερω εχω απελπιστει, θα κανω λιγο υπομονη μηπως βρεθει κατι αλλιως δε ξερω πως θα κινηθω..Σ ευχαριστω για το ενδιαφερον!