PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά z4 e85 facelift



Andri
01-04-12, 16:20
Καλησπέρα και καλό μήνα, είμαι νέο μέλος της παρέας και θα ήθελα μερικές χρήσιμες συμβουλές προκειμένου να αγοράσω σωστό μεταχειρισμένο αυτοκίνητο.
Θέλω να μου προτείνετε μαγαζιά για έλεγχο μηχανικό αλλά και για το αν είναι τρακαρισμένο κτλπ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

m3est
01-04-12, 20:11
Καλωσορισες καταρχην στο φορουμ.Σε ποιο μερος ψαχνεις πες μας για να σε βοηθησουμε?Παρεπιπτοντως εχω δει ενα 2,5Si με ελαχιστα χιλιομετρα νομιζω κατω απο 20κ.Δεν πρεπει να ειναι στις αγγελιες.

stef
03-04-12, 00:20
Καλησπέρα.
Ποιο ακριβώς Ζ4 ψάχνεις? Κυβικά?
Εξοπλισμό κλπ?

StratosZ4
03-04-12, 09:44
Καλωσηρθες καταρχας!

Με το καλο να αποκτησεις ενα Ε85.
Δωσε μας μερικες περισσοτερες πληροφοριες για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε κι εμεις οσο μπορουμε.

Andri
03-04-12, 21:28
Καλησπέρα, ναι σωστά δεν έδωσα λεπτομέρειες σχετικά με το τι ενδιαφέρομαι .
Λοιπόν, κοιτάω για e85 facelift 2.0 με λίγα-νορμάλ χλμ και με μαύρο ή κόκκινο εσωτερικό καθώς το μπεζ δεν "κολλάει" με την ηλικία μου και δεν μου αρέσει κιόλας.
Εξοπλισμό σίγουρα τιμόνι πολλαπλών και για τα υπόλοιπα ότι υπάρχει τόσο καλύτερα π.χ M τιμόνι-λεβιέ κτλπ..

Andri
03-04-12, 21:43
Επίσης δεν απάντησα για το μέρος, κοιτάω για Πειραιά-Αθήνα και για Λάρισα.

kostas1.6
04-04-12, 08:21
Καλώς ήρθες κι από εμένα. Από αυτά που ανέφερες για εξοπλισμό μόνο το χρώμα του σαλονιού σε δεσμεύει, τα υπόλοιπα που ανέφερες, με ένα όχι απαγορευτικό, κόστος μπαίνουν και αργότερα. Σου το λέω για να μην απορρίψεις κάποιο πολύ καλό μεταχειρισμένο επειδή π.χ. δεν έχει τιμόνι πολλαπλών. Καλό ψάξιμο :original:

StratosZ4
04-04-12, 08:25
Καλώς ήρθες κι από εμένα. Από αυτά που ανέφερες για εξοπλισμό μόνο το χρώμα του σαλονιού σε δεσμεύει, τα υπόλοιπα που ανέφερες, με ένα όχι απαγορευτικό, κόστος μπαίνουν και αργότερα. Σου το λέω για να μην απορρίψεις κάποιο πολύ καλό μεταχειρισμένο επειδή π.χ. δεν έχει τιμόνι πολλαπλών. Καλό ψάξιμο :original:

thumbthumbthumb

Andri
04-04-12, 14:37
Η αλήθεια είναι πως δεν γνώριζα πως γίνεται να μπει μετά τιμόνι πολ/πλων για αυτό και το είχα ως στάνταρ. Είναι δύσκολη η διαδικασία και για τι κόστος μιλάμε? Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας προκαταβολικά :)

giannis_compact
04-04-12, 14:54
Η αλήθεια είναι πως δεν γνώριζα πως γίνεται να μπει μετά τιμόνι πολ/πλων για αυτό και το είχα ως στάνταρ. Είναι δύσκολη η διαδικασία και για τι κόστος μιλάμε? Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας προκαταβολικά :)

Το τιμονι πολλαπλων δεν ειναι τιποτα για να μπει!Αν βρεις ενα τιμονι με πληκτρα συνδεονται ευκολα,δυο καλωδιωσεις μικρες ειναι!

Kostas_1
04-04-12, 15:56
Το τιμονι πολλαπλων δεν ειναι τιποτα για να μπει!Αν βρεις ενα τιμονι με πληκτρα συνδεονται ευκολα,δυο καλωδιωσεις μικρες ειναι!

Οχι στο facelift ομως. Στο προface lift, ναι μπαινει για πλακα, στα facelift μπαινει αλλα θελει και την καλωδιωση.

Τεσπα, για roadster μιλαμε, οποτε προσωπικα δεν θα με ενδιεφερε το τιμονο πολλαπλων.

Λοιπον στο θεμα μας:

Το εχω 5 χρονια. Η διαφορα στα facelift με τα προ, να ξερεις ειναι μονο εμφανησιακα, τα ασπρα φλας κλπ

Εκτος απο τα τρακαρισματα (να μην εχει κανενα χοντρο) που θα σου πει φιλος σου φαναρτζης, και κανεις αλλος, θα κοιταξεις:

Να μην εχει διαρροες ψυκτικου υγρου (επασχαν τα μοντ 2006 στο ψυγειο λαδιου)

Και προσεκτικο ελεγχο σε ακρομπαρα, σινεμπλοκ κλπ (εχουν μια ευαισθησια) δεν ειναι τπτ τραγικο, απλα για να μην εχεις επιπλεον εξοδα.

Αν θυμηθω και τπτ αλλο θα σου γραψω

Kostas_1
04-04-12, 15:58
ΩΠ θυμηθηκα.

Καλο ελεγχο στον μηχανισμο της κουκουλας και στις υδροροες της (δεξια-αριστερα πισω απο τις πορτες - εκει που μαζευει η κουκουλα)

Nick bmwlover
04-04-12, 16:19
ΩΠ θυμηθηκα.

Καλο ελεγχο στον μηχανισμο της κουκουλας και στις υδροροες της (δεξια-αριστερα πισω απο τις πορτες - εκει που μαζευει η κουκουλα)

Θα θυμηθεις κ αλλο,δεν υπαρχει περιπτωση:whistle::th_Laie_67-1:

super duper
04-04-12, 16:48
καλως ηρθες και γρηγορα να αποκτησεις το αμάξι σου.
Σιγουρα τα παιδια με Ζ4 θα σε βοηθησουν πάρα πολύ.

Andri
04-04-12, 19:50
ΩΠ θυμηθηκα.

Καλο ελεγχο στον μηχανισμο της κουκουλας και στις υδροροες της (δεξια-αριστερα πισω απο τις πορτες - εκει που μαζευει η κουκουλα)

Ψυγεία ,ακρόμπαρα κτλπ είναι θέμα μηχανικού να τα δει που έχει εμπειρία πιστεύω, έτσι δεν είναι? όσο για την κουκούλα ? Θα το καταλάβω και εγώ που είμαι τελείως άπειρος από κάμπριο και τα "δικά" τους στις κουκούλες κτλπ ή και αυτό μηχανικός πρέπει να το κοιτάξει?
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και για τις πολύτιμες συμβουλές σας πάντως :)
Όσο για τις διαφορές σε facelift και προ εκτός από φανάρια και μάσκα δεν είναι και στα μοτέρ? το προ με το 2.2 τουρμπίζεται εύκολα κτλπ ενώ το 2.0 valv δεν μπορείς να του κάνεις τίποτα εκτός από φίλτρο εξάτμιση και πρόγραμμα και από ότι άκουσα δεν καίνε και λάδι όπως το 2.2 έτσι δεν είναι ή δεν έχω ενημερωθεί σωστά?

PANOS-E60
04-04-12, 19:57
Όσο για τις διαφορές σε facelift και προ εκτός από φανάρια και μάσκα δεν είναι και στα μοτέρ? το προ με το 2.2 τουρμπίζεται εύκολα κτλπ ενώ το 2.0 valv δεν μπορείς να του κάνεις τίποτα εκτός από φίλτρο εξάτμιση και πρόγραμμα και από ότι άκουσα δεν καίνε και λάδι όπως το 2.2 έτσι δεν είναι ή δεν έχω ενημερωθεί σωστά?

Σωστά αυτά που γράφεις γιά τους κινητήρες. Ομως το εξωτερικό facelift δεν ταυτίζεται χρονικά με την αλλαγή κινητήρα από τον 2,2 στον 2,0. Το 2,2 σταμάτησε να μπαίνει στο Ζ4 το 2005 ενώ το facelift έγινε αρκετά αργότερα.

Andri
04-04-12, 20:11
Σωστά αυτά που γράφεις γιά τους κινητήρες. Ομως το εξωτερικό facelift δεν ταυτίζεται χρονικά με την αλλαγή κινητήρα από τον 2,2 στον 2,0. Το 2,2 σταμάτησε να μπαίνει στο Ζ4 το 2005 ενώ το facelift έγινε αρκετά αργότερα.

Ωραία γτ έβλεπα μοντέλα του 05 και 06 2.0 και δεν μπορούσα να καταλάβω πως γινόταν να βγαίνουν σε τέτοιες εκδόσεις αφού συνήθως ακολουθούσε το 2.5.
Διαφορές σε καταναλώσεις και σε άλλα αναλώσιμα καθημερινότητας ανάμεσα στο 6κύλινδρο 2.2 και στο 4κύλινδρο 2.0 valv ξέρουμε?

PANOS-E60
04-04-12, 20:20
Ωραία γτ έβλεπα μοντέλα του 05 και 06 2.0 και δεν μπορούσα να καταλάβω πως γινόταν να βγαίνουν σε τέτοιες εκδόσεις αφού συνήθως ακολουθούσε το 2.5.
Διαφορές σε καταναλώσεις και σε άλλα αναλώσιμα καθημερινότητας ανάμεσα στο 6κύλινδρο 2.2 και στο 4κύλινδρο 2.0 valv ξέρουμε?

Ψιλοπράγματα οι διαφορές του σερβις τους. Ισως η ποσότητα λαδιού είναι η μόνη αξιόλογη διαφορά, 6 λίτρα το ένα (και καίει κιόλας), 4 λίτρα το άλλο.

Andri
04-04-12, 20:29
Ψιλοπράγματα οι διαφορές του σερβις τους. Ισως η ποσότητα λαδιού είναι η μόνη αξιόλογη διαφορά, 6 λίτρα το ένα (και καίει κιόλας), 4 λίτρα το άλλο.

Δηλαδή με βενζίνη ίδια κατανάλωση περίπου? πόσο κυμαίνεται ? γύρω στα 10 έχω ακούσει αλλά με επιφύλαξη.

Kostas_1
04-04-12, 20:36
Ψυγεία ,ακρόμπαρα κτλπ είναι θέμα μηχανικού να τα δει που έχει εμπειρία πιστεύω, έτσι δεν είναι? όσο για την κουκούλα ? Θα το καταλάβω και εγώ που είμαι τελείως άπειρος από κάμπριο και τα "δικά" τους στις κουκούλες κτλπ ή και αυτό μηχανικός πρέπει να το κοιτάξει?
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και για τις πολύτιμες συμβουλές σας πάντως :)
Όσο για τις διαφορές σε facelift και προ εκτός από φανάρια και μάσκα δεν είναι και στα μοτέρ? το προ με το 2.2 τουρμπίζεται εύκολα κτλπ ενώ το 2.0 valv δεν μπορείς να του κάνεις τίποτα εκτός από φίλτρο εξάτμιση και πρόγραμμα και από ότι άκουσα δεν καίνε και λάδι όπως το 2.2 έτσι δεν είναι ή δεν έχω ενημερωθεί σωστά?

Τα 2λιτρα ναι ειναι τα valvetronic αυτο εχω και γω, μοντ 8/2005, προfacelift. Οπως σου ειπα οι διαφορες του με τα facelift ειναι μονο στα φαναρια.

Τα 2λιτρα ειναι 6ταχυτα. Τα 2.2 ειναι 5τ, και σταματησαν το 2005 με το που βγηκε το 2λιτρο.

Τα facelift βγηκαν το 2006.

Τα 2λιτρα ειναι πολυ πιο οικονομικα σε καταναλωση, λογω βαλβετρονικ.

Κανενα δεν τουρμπιζεται. Τα 2,2 επειδη φορανε Μ54, μπορεις να βαλεις κομπρεσορα. Προσωπικα εγω δεν θα το εκανα ομως.

PANOS-E60
04-04-12, 20:37
Δηλαδή με βενζίνη ίδια κατανάλωση περίπου? πόσο κυμαίνεται ? γύρω στα 10 έχω ακούσει αλλά με επιφύλαξη.

η κατανάλωση είναι σχετικό πράγμα όπως ξέρεις. Σε γενικές γραμμές το 2,0 καίει λιγότερο, γιά το 10 δεν μπορώ να σου πω, δεν έχω Ζ4. Το 2,2 πάντως θέλει πολλή σύνεση γιά να κάψει 10 μικτή, στο ταξίδι ναι, το πετυχαίνει.

merbeind
04-04-12, 20:49
Kαταναλωση μη περιμενεις μεγαλες διαφορες.
Γυρω στο 10,5 εντος πολης και 8,5 εκτος με κανονικη παντα οδηγηση.Αν θες μπορεις και πιο οικονομικα 1 μεχρι 2 λιτρα κατω.
Γενικα το z4 λογω μικρου βαρους εχε σαφως μικροτερη καταναλωση απο 46αρια που φορανε συνηθως παρομοια μοτερ.

Kostas_1
04-04-12, 23:01
Το δικο μου παντως (2λιτρο βαλβ) εχει 9-10 στη πολη και 7-8 στην ΕΟ με 120 χλμ μ.ο.

Andri
05-04-12, 09:48
Δηλαδή στα νούμερα που ήξερα και εγώ κυμαίνεται , καλό αυτό :)
Άντε ελπίζω να κανονίσω κάτι σύντομα για να αλλάξω κατηγορία και να εισέλθω στα e85 ;)

Andri
05-04-12, 19:42
Μία απορία που μπορεί να είναι και χαζή, πόσο κοστίζει η αλλαγή χρώματος στο εσωτερικό δλδ η αλλαγή σε καθίσματα και ταπετσαρία?

Kostas_1
05-04-12, 19:50
Εννοεις να αλλαξεις δερμα?

Kostas_1
05-04-12, 19:58
Ανδρεα, συννημενες ειναι οι οδηγιες για ρετροφιτ σε trip computer στο τιμονι.

Δες την διαφορα στα facelift

Επισης εδω ειναι το κιτ για πολλαπλων:
https://bmwfans.info/parts/catalog/E85/Roadster/Europe/Z4_2.0i-N46/LHD/N/2007/march/browse/steering/retrofit_kit_multifunct_steering_wheel/

Andri
05-04-12, 19:59
Εννοεις να αλλαξεις δερμα?

Αν π.χ είναι όλο μπεζ είναι εφικτό να γίνει μαύρο όλο ? ταπετσαρία-καθίσματα? τι κόστος έχει?

Kostas_1
05-04-12, 20:00
Αν π.χ είναι όλο μπεζ είναι εφικτό να γίνει μαύρο όλο ? ταπετσαρία-καθίσματα? τι κόστος έχει?

Να βαφτει δεν θα στο συνιστουσα. Να αντικατασταθει ναι γινεται.

Αλλα γιατι? Εχει τοσα πολλα Ζ4 στο car....ψαξε ενα οπως το θες ακριβως

Ψαξε λιγο στο φορουμ, εχουν αναφερει πολλοι τιμες και μαγαζια για αντικατασταση σε δερμα.

Andri
05-04-12, 20:06
Να βαφτει δεν θα στο συνιστουσα. Να αντικατασταθει ναι γινεται.

Αλλα γιατι? Εχει τοσα πολλα Ζ4 στο car....ψαξε ενα οπως το θες ακριβως

Ψαξε λιγο στο φορουμ, εχουν αναφερει πολλοι τιμες και μαγαζια για αντικατασταση σε δερμα.

Κοιτάω αλλά δεν βρίσκω κάτι που να τα έχει όλα, δηλαδή λίγα χλμ να είναι ατρακάριστο-άβαφο και σε λογική τιμή...Είδα κάποια 20κ+ και μου έφυγαν τα μάτια από τη θέση τους...Από ότι έχω ρωτήσει γύρω στα 16κ μου είπαν ότι μπορώ να βρω ένα πολύ καλό αυτοκίνητο και όπως το θέλω.Που είναι όμως? :Ρ
Όσο για το Interior εννοούσα αλλαγή και όχι βάψιμο.Δηλαδή αν είναι μπεζ ξήλωμα και τοποθέτηση μαύρου χρώματος αλλά πιστεύω το κόστος ξεφεύγει :/

Kostas_1
05-04-12, 20:14
Μην τα φοβασαι τα χλμ σε αυτα τα αυτοκινητα, ουτε να εχει ψιλοτρακαρισματα.

ΟΚ ναι αν εχει χοντρο τρακαρισμα, ουτε να το σκεφτεσαι, αλλα τα βαψιματα σε φτερα, κλπ αν εχει γινει καλη δουλεια, δεν θα με ανησυχουσαν

Andri
05-04-12, 20:17
Μην τα φοβασαι τα χλμ σε αυτα τα αυτοκινητα, ουτε να εχει ψιλοτρακαρισματα.

ΟΚ ναι αν εχει χοντρο τρακαρισμα, ουτε να το σκεφτεσαι, αλλα τα βαψιματα σε φτερα, κλπ αν εχει γινει καλη δουλεια, δεν θα με ανησυχουσαν

Δεν τα φοβάμαι πολύ καθώς έχω το θείο μου που από μικρός bmw αλλάζει και μου έχει πει για τα μοτέρ αλλά είναι και το γμτ να δώσω τόσα λεφτά και να έχει 100+Κ χλμ ένα αμάξι ενώ μπορώ να βρω κάποιο με τα μισά και λιγότερα στα ίδια λεφτά έτσι δεν είναι? Μπορεί να έχω και άδικο δεν ξέρω αλλά έτσι πιστεύω.Τώρα για τα τρακαρίσματα και εγώ π.χ αν είναι βαμμένο για γρατσουνιές ή για χτύπημα από πόρτα κτλπ δεν θα με νοιάζει αλλά πως θα είμαι 100% σίγουρος ότι δεν είναι κάτι παραπάνω? (καλά δεν το συζητώ για το αν έχει αλλαχτεί όλο το φτερό εκεί Χ κατευθείαν )

kostas1.6
05-04-12, 22:12
Κοιτάω αλλά δεν βρίσκω κάτι που να τα έχει όλα, δηλαδή λίγα χλμ να είναι ατρακάριστο-άβαφο και σε λογική τιμή...Είδα κάποια 20κ+ και μου έφυγαν τα μάτια από τη θέση τους...Από ότι έχω ρωτήσει γύρω στα 16κ μου είπαν ότι μπορώ να βρω ένα πολύ καλό αυτοκίνητο και όπως το θέλω.Που είναι όμως? :Ρ
Όσο για το Interior εννοούσα αλλαγή και όχι βάψιμο.Δηλαδή αν είναι μπεζ ξήλωμα και τοποθέτηση μαύρου χρώματος αλλά πιστεύω το κόστος ξεφεύγει :/

Κοίτα, τα δέρματα (καθίσματα και επενδύσεις στις πόρτες) τα αλλάζεις με σχετικά χαμηλό κόστος (500-600 Ευρώ το πολύ). Το θέμα είναι ότι το μπέζ για να το κάνεις μαύρο, εκτός από τις μοκέτες πρέπει να αλλάξεις και τα πλαστικά της κονσόλας ανάμεσα στα καθίσματα οδηγού συνοδηγού. Αν τα βρείς μεταχειρισμένα σε καλή τιμή δεν ξέρω, αλλά και αρκετή δουλειά είναι (θα το γδύσουν σχεδόν όλο το εσωτερικό, δεν ξέρω τι μπορεί να ζητήσει κάποιος για να κάνει καλή δουλειά) και δεν ξέρω μετά τι επίπτωση θα έχεις σε επιπλέον τριγμούς σε ένα αυτοκίνητο που, όπως όλα τα ανοικτά αυτοκίνητα, έτσι κι αλλιώς θα τα έχει ήδη τα τριξιματάκια του.
Γνώμη μου, αποφάσισε τι χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις, ξεχώρισε όσα είναι όπως ακριβώς τα θέλεις (δόξα τω θεώ πωλούνται πολλά) και βγές στη γύρα. Να δείς και αυτά που ζητάνε παραπάνω, η αγορά είναι τέρμα κάτω, ειδικά σε τέτοιου είδους αυτοκίνητα. Σίγουρα θα βρείς κάτι καλό. thumb

Andri
08-04-12, 18:10
Κοιτάζοντας συνεχώς αγγελίες για z4 2.0 facelift παρατηρώ πως οι τιμές για αυτοκίνητα (40-50Κ Χλμ) είναι μεταξύ 13,5Κ-18+Κ ...Μπορεί να βοηθήσει κάποιος σχετικά με το ποια είναι λογική τιμή για ένα τέτοιο αυτοκίνητο σε τόσα χλμ? Εννοείται πάντα μιλάμε για ατρακάριστο-άβαφο.

Kostas_1
08-04-12, 18:12
εξαρταται...

Απο το πόσο προσεγμενο ειναι, πόσο αναγκη εχει τα χρηματα κλπ.

Δεν μπορεις να ορισεις ποτέ με ακριβεια την τιμη, ειδικα στην εποχη μας.

Andri
08-04-12, 18:33
εξαρταται...

Απο το πόσο προσεγμενο ειναι, πόσο αναγκη εχει τα χρηματα κλπ.

Δεν μπορεις να ορισεις ποτέ με ακριβεια την τιμη, ειδικα στην εποχη μας.

Συμφωνώ για αυτό και ρωτάω...Δεν ρωτάω για τιμή "ευκαιρίας" αλλά για νορμαλ τιμή σύμφωνα με τα δεδομένα της εποχής και εννοείται πάντα πως θα κοιτάξω για προσεγμένο κ κ κ αυτοκίνητο ;)

stef
08-04-12, 21:00
Για καλό αμάξι θα πληρώσεις...
Μην περιμένεις με 13Κ να πάρεις "αψογο" αμάξι... εκτός εαν πετύχεις ευκαιρία...

Andri
09-04-12, 00:01
Για καλό αμάξι θα πληρώσεις...
Μην περιμένεις με 13Κ να πάρεις "αψογο" αμάξι... εκτός εαν πετύχεις ευκαιρία...

Δηλαδή μιλάμε για 15+Κ =καλή τιμή για καλό αμάξι?

stef
09-04-12, 00:06
Εξαρτάται και από το τι εξοπλισμό θές να έχει....

Αυτό πχ πήγαινε δες το....

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2008653/

"Δείχνει" καλό, αλλά θέλει ΕΛΕΓΧΟ!!!

Andri
09-04-12, 00:19
Εξαρτάται και από το τι εξοπλισμό θές να έχει....

Αυτό πχ πήγαινε δες το....

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2008653/

"Δείχνει" καλό, αλλά θέλει ΕΛΕΓΧΟ!!!

Ωραίο δείχνει όντως αλλά απουσιάζω από Αθήνα (Άδεια)
Έχεις πμ για κάτι σχετικό ;)

StratosZ4
09-04-12, 10:53
Εξαρτάται και από το τι εξοπλισμό θές να έχει....

Αυτό πχ πήγαινε δες το....

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2008653/

"Δείχνει" καλό, αλλά θέλει ΕΛΕΓΧΟ!!!

Αυτο φαινεται πολυ καλο...

Το κοιτουσα κι εγω..περυσι που εψαχνα! Η τιμη εχει πεσει απιστευτα...
Περυσι παντως δεν ηταν καθολου συζητησιμος...

Κι αυτο φαινεται καλο:
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/1663462/

StratosZ4
09-04-12, 10:56
Σε χρωμα εχεις καταληξει??
Το καλυτερο κατα τη γνωμη, κι η επιλογη μου αν εψαχνα τωρα, ειναι το ανθρακι.. Το ασημι ειναι αδιαφορο οπως και το μπλε και με το μαυρο "χανει" πολυ το αμαξι τις γωνιες του.

Andri
09-04-12, 10:59
Όχι δεν έχω καταλήξει κάπου...βασικά μου αρέσουν όλα τα εξωτερικά...(μέχρι και ένα κόκκινο θα δω τώρα που είμαι Λάρισα να δω πως φαίνεται https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1365909/ ) Στο εσωτερικό είχα θέμα να είμαι μαύρο ή κόκκινο αλλά δεν μπορώ να τα ζητάω και όλα...Πέρυσι πόσο το έδινε αυτός το αμάξι και δεν ήταν και συζητήσιμος ?

Andri
09-04-12, 11:01
Βέβαια μυστήριο λίγο το κόκκινο και σε χρώμα αλλά και σε προβληματισμό για τα φλας (είναι πορτοκαλί αν διακρίνω καλά στις φωτο) αλλά face= ΛΕΥΚΑ σωστά? :Σ

Kostas_1
09-04-12, 11:07
Βέβαια μυστήριο λίγο το κόκκινο και σε χρώμα αλλά και σε προβληματισμό για τα φλας (είναι πορτοκαλί αν διακρίνω καλά στις φωτο) αλλά face= ΛΕΥΚΑ σωστά? :Σ

Το αμαξι αυτο, ειναι facelift κρινοντας από τα οργανα μεσα (τα ρυθμιστικα του κλιμα εχουν ασημι περιγραμμα). Αρα εχει αλλαξει τα μπροστινα φωτα και εβαλε του προfacelift. Μηπως ειχε τρακαρει?

Andri
09-04-12, 11:12
Το αμαξι αυτο, ειναι facelift κρινοντας από τα οργανα μεσα (τα ρυθμιστικα του κλιμα εχουν ασημι περιγραμμα). Αρα εχει αλλαξει τα μπροστινα φωτα και εβαλε του προfacelift. Μηπως ειχε τρακαρει?
Ότι είναι face το βλέπω και από τα πίσω φανάρια (δεν ξέρω αν αλλάζανε στο προ με τα face) αλλά η απορία μου είναι αυτήν ακριβώς που λες... Λέει ατρακάριστο αλλά πορτοκαλί φλας? Ποιος ο λόγος να αλλάξεις τα πανέμορφα(για μένα) λευκά? Μήπως είχες ρίξει καμία ελαφριά (μην πω βαριά) σε κανένα μηχανάκι-κολωνάκι ? Θα το δω κάποια στιγμή να ενημερωθώ...Ελπίζω να μου πούνε καθώς είμαι και συχνός πελάτης της συγκεκριμένης αντιπροσωπείας (από εκεί πήρα τον άσσο (καινούργιο κιόλας) )

StratosZ4
09-04-12, 11:13
Όχι δεν έχω καταλήξει κάπου...βασικά μου αρέσουν όλα τα εξωτερικά...(μέχρι και ένα κόκκινο θα δω τώρα που είμαι Λάρισα να δω πως φαίνεται https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1365909/ ) Στο εσωτερικό είχα θέμα να είμαι μαύρο ή κόκκινο αλλά δεν μπορώ να τα ζητάω και όλα...Πέρυσι πόσο το έδινε αυτός το αμάξι και δεν ήταν και συζητήσιμος ?

Δες το αλλα μεχρι εκει... Κοκκινο με μπεζ κουκουλα και μπεζ εσωτερικο?:shok:

Andri
09-04-12, 11:14
Σε χρωμα εχεις καταληξει??
Το καλυτερο κατα τη γνωμη, κι η επιλογη μου αν εψαχνα τωρα, ειναι το ανθρακι.. Το ασημι ειναι αδιαφορο οπως και το μπλε και με το μαυρο "χανει" πολυ το αμαξι τις γωνιες του.

Ανθρακί? δλδ ποιο ακριβώς είναι ? :Σ
Έχουμε δείγμα σε φωτό?

Kostas_1
09-04-12, 11:15
Ανθρακί? δλδ ποιο ακριβώς είναι ? :Σ
Έχουμε δείγμα σε φωτό?

Το δικο μου. Δες στο γκαραζ και στο αλμπουμ μου

StratosZ4
09-04-12, 11:16
Το αμαξι αυτο, ειναι facelift κρινοντας από τα οργανα μεσα (τα ρυθμιστικα του κλιμα εχουν ασημι περιγραμμα). Αρα εχει αλλαξει τα μπροστινα φωτα και εβαλε του προfacelift. Μηπως ειχε τρακαρει?

facelift μεσα, τα πισω φαναρια, ο μπροστα προφυλακτηρας.
Μονο τα φαναρια ειναι παλια. Κι οι ζαντες ειναι απο σειρα 1 m-pack. Το καλοκαιρι ειχε αλλες ζαντες...

StratosZ4
09-04-12, 11:17
Πέρυσι πόσο το έδινε αυτός το αμάξι και δεν ήταν και συζητήσιμος ?

Κοντα στα 23 αν θυμαμαι καλα...

Kostas_1
09-04-12, 11:18
μπορει να βρηκε πιο φθηνα τα prefacelift φαναρια

Andri
09-04-12, 11:18
Δες το αλλα μεχρι εκει... Κοκκινο με μπεζ κουκουλα και μπεζ εσωτερικο?:shok:
Συμφωνώ...Το κόκκινο σαν χρώμα μου αρέσει αλλά με χαλάει το τόσο ανοιχτό με το μπεζ. Οι ζάντες μου αρέσουν βέβαια...Το καλοκαίρι τι ζάντες φορούσε και είχε άλλες?

Andri
09-04-12, 11:19
Κοντα στα 23 αν θυμαμαι καλα...
Και τώρα 13.7Κ ? :Σ κάτι δεν μου κολλάει καλά ή απλά οι δύσκολοι καιροί?

merbeind
09-04-12, 11:19
Φιλε μου αν εισαι Λαρισα παρε με τηλ να δεις και το ανθρακι απο κοντα στο δικο μου.Συμφωνω ειναι το καλυτερο χρωμα.Σου στελνω pm το κινητο μου

StratosZ4
09-04-12, 11:20
Ότι είναι face το βλέπω και από τα πίσω φανάρια (δεν ξέρω αν αλλάζανε στο προ με τα face) αλλά η απορία μου είναι αυτήν ακριβώς που λες...

Διαφορετικα ειναι, αυτο εχει τα f/l


Λέει ατρακάριστο αλλά πορτοκαλί φλας? Θα το δω κάποια στιγμή να ενημερωθώ...Ελπίζω να μου πούνε καθώς είμαι και συχνός πελάτης της συγκεκριμένης αντιπροσωπείας (από εκεί πήρα τον άσσο (καινούργιο κιόλας) )

ολα ατρακαριστα ειναι...

Andri
09-04-12, 11:20
μπορει να βρηκε πιο φθηνα τα prefacelift φαναρια

Ναι αλλά ποιος ο λόγος αλλαγής τους ? Ατρακάριστο λέει ...για να σπάσεις φανάρια πρέπει να κατεβάσεις μάσκα μην πω και τίποτα άλλο...Εκτός αν κανένας "φίλος" του τα τσούγκρισε με τίποτα...αλλά πάλι συνήθως χαρακιές κάνουν στο αμάξωμα ... (είχαν κάνει και σε μένα μία για το καλορίζικο στον ασσούλι μου)

Andri
09-04-12, 11:23
Το δικο μου. Δες στο γκαραζ και στο αλμπουμ μου

Όμορφο χρώμα και λογικά βοηθάει και με τη βρωμιά σωστά? Γτ με μαύρο μεταλλικό στον άσσο κάθε 2 μέρες πλύσιμο θέλει ο άτιμος..

StratosZ4
09-04-12, 11:24
Κοντα στα 23 αν θυμαμαι καλα...


Και τώρα 13.7Κ ? :Σ κάτι δεν μου κολλάει καλά ή απλά οι δύσκολοι καιροί?

Τοσο επαιζαν περυσι... Τοσα περιπου εδωσα εν τελει κι εγω. Αν ηταν περισσοτερο ευγενικος στο τηλεφωνο θα το εβλεπα μαλλον.
Εχε το στα υπ'οψιν παντως, ειναι πολυ ομορφο

ΥΓ: Δεν εκανα παζαρια η "προσφορες" οταν ειχα παρει τηλεφωνο...

Andri
09-04-12, 11:28
Τοσο επαιζαν περυσι... Τοσα περιπου εδωσα εν τελει κι εγω. Αν ηταν περισσοτερο ευγενικος στο τηλεφωνο θα το εβλεπα μαλλον.
Εχε το στα υπ'οψιν παντως, ειναι πολυ ομορφο

ΥΓ: Δεν εκανα παζαρια η "προσφορες" οταν ειχα παρει τηλεφωνο...

Α κατάλαβα... Εγώ δεν ξέρω αν θα δοκιμάσω παζάρια αλλά τα μετρητά λογικά θα του αρέσουν και θα μιλήσει κάπως καλύτερα αφού δεν θα πάρει ούτε γραμμάτια-επιταγές ούτε θα τρέχει ;) :whistle:

Andri
09-04-12, 11:29
Φιλε μου αν εισαι Λαρισα παρε με τηλ να δεις και το ανθρακι απο κοντα στο δικο μου.Συμφωνω ειναι το καλυτερο χρωμα.Σου στελνω pm το κινητο μου
Ναι ακόμα Λάρισα είμαι γιατί έχω άδεια.Σου έστειλα και εγώ το κιν μου και ευχαριστώ :)

Andri
09-04-12, 11:31
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1845667/ άλλο ένα που μου αρέσει αρκετά αλλά αν θέλει ακόμα 22Κ είναι κάπως εκτός τόπου...Θα έβαζα κάτι ακόμα και θα έπαιρνα το καινούργιο (αν δεν ήταν 2.5 :( )

StratosZ4
09-04-12, 11:33
Α κατάλαβα... Εγώ δεν ξέρω αν θα δοκιμάσω παζάρια αλλά τα μετρητά λογικά θα του αρέσουν και θα μιλήσει κάπως καλύτερα αφού δεν θα πάρει ούτε γραμμάτια-επιταγές ούτε θα τρέχει ;) :whistle:

Σου ειπα και στα πμ οτι με ιδιωτη ουτως η αλλως μιλας μονο για μετρητα.

Διαπραγματευση για την τιμη πρεπει να κανεις κατα την αποψη μου αφου εχεις δει και ελεγξει το αμαξι που σε ενδιαφερει.
Επισης, παλι κατα την αποψη μου, απο το να "πατησεις" τον αλλο για 500-1000 ευρω και μετα να σε βριζει και να σε καταριεται καλυτερα δωσε τα να ειστε και οι δυο ευχαριστημενοι. Εχουν φτασει σε τετοια επιπεδα οι τιμες που ειναι γελοιο να προσπαθεις να κοψεις κατι παραπανω

StratosZ4
09-04-12, 11:34
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/1845667/ άλλο ένα που μου αρέσει αρκετά αλλά αν θέλει ακόμα 22Κ είναι κάπως εκτός τόπου...Θα έβαζα κάτι ακόμα και θα έπαιρνα το καινούργιο (αν δεν ήταν 2.5 :( )

Εχει βαλει λαθος ιπποδυναμη, λαθος χρωμα και δεν εχει δερματα.
Αυτο ειναι επαγγελματιας υποτιθεται και δεν ξερει ουτε τι πουλαει:thumbsdown:

Andri
09-04-12, 11:39
Σου ειπα και στα πμ οτι με ιδιωτη ουτως η αλλως μιλας μονο για μετρητα.

Διαπραγματευση για την τιμη πρεπει να κανεις κατα την αποψη μου αφου εχεις δει και ελεγξει το αμαξι που σε ενδιαφερει.
Επισης, παλι κατα την αποψη μου, απο το να "πατησεις" τον αλλο για 500-1000 ευρω και μετα να σε βριζει και να σε καταριεται καλυτερα δωσε τα να ειστε και οι δυο ευχαριστημενοι. Εχουν φτασει σε τετοια επιπεδα οι τιμες που ειναι γελοιο να προσπαθεις να κοψεις κατι παραπανω
Όχι πάντα, τουλάχιστον έχω ακούσει και για περιπτώσεις επιταγών αλλά και με γραμμάτια (δεν ξέρω πως τα βρήκαν και τι κανόνισαν)

Εχει βαλει λαθος ιπποδυναμη, λαθος χρωμα και δεν εχει δερματα.
Αυτο ειναι επαγγελματιας υποτιθεται και δεν ξερει ουτε τι πουλαει:thumbsdown:
Συμφωνώ ότι η αγγελία είναι γεμάτη λάθη , το δέρμα δεν με κόβει και τόσο αν είναι καλό το αμάξι.Στην αρχή νόμιζα ότι είναι το 2.5 (λόγω ιπποδύναμης που λέει) αλλά είδα ότι δεν έχει το σπορτ κουμπί δίπλα στο λεβιέ και ότι στο καπό έχει 4 κύλινδρο μοτέρ οπότε λέω για τα πανηγύρια ιπποδύναμη μας έβαλε ;)

Kostas_1
09-04-12, 11:41
Όχι πάντα, τουλάχιστον έχω ακούσει και για περιπτώσεις επιταγών αλλά και με γραμμάτια (δεν ξέρω πως τα βρήκαν και τι κανόνισαν)

Συμφωνώ ότι η αγγελία είναι γεμάτη λάθη , το δέρμα δεν με κόβει και τόσο αν είναι καλό το αμάξι.Στην αρχή νόμιζα ότι είναι το 2.5 (λόγω ιπποδύναμης που λέει) αλλά είδα ότι δεν έχει το σπορτ κουμπί δίπλα στο λεβιέ και ότι στο καπό έχει 4 κύλινδρο μοτέρ οπότε λέω για τα πανηγύρια ιπποδύναμη μας έβαλε ;)

Ουτε να το σκεφτεσαι cabrio χωρις δερμα. Δεν φανταζεσαι τι σκονη θα μαζευει

Andri
09-04-12, 11:44
Ουτε να το σκεφτεσαι cabrio χωρις δερμα. Δεν φανταζεσαι τι σκονη θα μαζευει
Τόσο χάλι δλδ? Και νόμιζα πως είναι ΤΟΣΟ μεγάλο θέμα αφού λέω για να το βγάζουν και με ύφασμα δεν θα είναι τόσο τρομερό το θέμα σκόνη . Λάθος μου...
Οπότε only δέρμα κατάλαβα ;)

StratosZ4
09-04-12, 11:51
Τόσο χάλι δλδ? Και νόμιζα πως είναι ΤΟΣΟ μεγάλο θέμα αφού λέω για να το βγάζουν και με ύφασμα δεν θα είναι τόσο τρομερό το θέμα σκόνη . Λάθος μου...
Οπότε only δέρμα κατάλαβα ;)

Ενα δερματινο σαλονι να το εχει. Ειπαμε να κανεις καποιες παραχωρησεις αναφορικα με τον εξοπλισμο αλλα οχι κι ετσι.!

Τα διλιτρα ελληνικα f/l εχουν παρομοιο εξοπλισμο μεταξυ τους γιατι πολλα ηταν ετοιμοπαραδοτα. διλιτρο ελληνικο με navi για παραδειγμα δεν ξερω αν υπαρχει

Andri
09-04-12, 11:53
Υπάρχουν 2 στο car ! https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2363777/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2305088/
Αλλά στο ένα αρκετά χλμ και το άλλο τιμή για άλλες εποχές...(αν και δεν πήρα τηλ)
Τις έχω λιώσει κάπως τις αγγελίες :Ρ

StratosZ4
09-04-12, 11:58
Υπάρχουν 2 στο car ! https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2363777/
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2305088/
Αλλά στο ένα αρκετά χλμ και το άλλο τιμή για άλλες εποχές...(αν και δεν πήρα τηλ)
Τις έχω λιώσει κάπως τις αγγελίες :Ρ

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

τζαμπα βαρος...:th_Laie_67-1:

Andri
09-04-12, 12:00
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

τζαμπα βαρος...:th_Laie_67-1:

ααχαχαχαχα για τέτοιο αμάξι όντως..Παίρνεις ένα με 150 ευρώ και είσαι κομπλέ...γιατί να είναι εργοστασιακό +2Κτο ελάχιστο (για καινούργιο) ? τζάμπα λεφτά...επένδυση σε ζαντικό θα έκανα...:whistle:

Ptboul
09-04-12, 12:03
για δες και στο autotriti, έχει και ένα λευκό Μ ♥

https://www.autotriti.gr/usedcars/search/page1aggelies.asp?page=1&idcatfirst=10&marka=187&montelo=1556&timh_to=15000

StratosZ4
09-04-12, 12:04
Για μενα σημαντικα ειναι τα παρακατω:

Δερματινο σαλονι
Χρωμα(γκρι η μαυρο)
Αυτοματος κλιματισμος
Ομορφη ζαντουλα(17" η 18")

Ολα τα αλλα ειναι περιττα... Και αν παραδειγμα αποφασισεις να βαλεις Μ τιμονι και λεβιε μπορεις και με κανα 500αρι. Αν εχεις 16αρες ζαντες και θελεις 18αρες+λαστιχα χρειαζεσαι πολλα περισσοτερα χρηματα.

Θεσε καποια στανταρ στο μυαλο σου και κινησου βαση αυτων.
Καταλαβαινω οτι τωρα εισαι ενθουσιασμενος και ισως και βιαστικος αλλα παρε κατι που να μην το μετανιωσεις σε ενα πενταμηνο

Andri
09-04-12, 12:07
Για μενα σημαντικα ειναι τα παρακατω:

Δερματινο σαλονι
Χρωμα(γκρι η μαυρο)
Αυτοματος κλιματισμος
Ομορφη ζαντουλα(17" η 18")



Και για μένα.Αυτόματος κλιματισμός? Με τι άλλο έβγαινε ? :Σ (άσχετος λίγο στον εξοπλισμό) :(

Andri
09-04-12, 12:08
για δες και στο autotriti, έχει και ένα λευκό Μ ♥

https://www.autotriti.gr/usedcars/search/page1aggelies.asp?page=1&idcatfirst=10&marka=187&montelo=1556&timh_to=15000

Κινούμαι μέχρι 2.0 λόγω εφορίας σήματος κτλπ :( Δυστυχώς...αλλιώς θα πήγαινα για Μ ;)

StratosZ4
09-04-12, 12:57
Κινούμαι μέχρι 2.0 λόγω εφορίας σήματος κτλπ :( Δυστυχώς...αλλιώς θα πήγαινα για Μ ;)

το διλιτρο ειναι το πιο τιμιο απο πλευρα κοστους συντηρησης και επιδοσεων για καποιον που δεν εχει πολλες οδηγικες απαιτησεις.

Απο την αλλη σημα+εισφορα ειναι 930 φετος. Ειναι ηδη πολλα λεφτα. Αυτα βεβαια δεν θα τα πληρωσεις φετος εσυ, απο του χρονου θα αρχισεις να τα σκεφτεσαι.

Andri
09-04-12, 14:06
το διλιτρο ειναι το πιο τιμιο απο πλευρα κοστους συντηρησης και επιδοσεων για καποιον που δεν εχει πολλες οδηγικες απαιτησεις.

Απο την αλλη σημα+εισφορα ειναι 930 φετος. Ειναι ηδη πολλα λεφτα. Αυτα βεβαια δεν θα τα πληρωσεις φετος εσυ, απο του χρονου θα αρχισεις να τα σκεφτεσαι.

Όντως αλλά η διαφορά με τα 1.6 είναι 600 ευρώ περίπου οπότε ειναι λογικά πλαίσια αφού αντιστοιχεί σε 50 ευρώ περίπου το μήνα = μισό γέμισμα ρεζερβουάρ. Κατανάλωση μικρότερη από ένα 1.6 (για bmw ατμόσφαιρα πάντα) λόγω βάρους. Οπότε πιστεύω πως συμφέρει...

stef
09-04-12, 18:41
Ανθρακί? δλδ ποιο ακριβώς είναι ? :Σ
Έχουμε δείγμα σε φωτό?

Άνοιξε το γκαράζ μου
Silver Grey

Z4 DCT
09-04-12, 18:44
Άνοιξε το γκαράζ μου
Silver Grey

Το εχεις καθαρό>>> θα καταλάβει τι χρώμα ειναι????



:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

stef
09-04-12, 18:46
Το εχεις καθαρό>>> θα καταλάβει τι χρώμα ειναι????



:hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Όχι είναι μέσα στην μπίχλα και και είναι πριν περαστεί με αλοιφαδόρο.... χαχαχαχα:hystericalbs1::th_Laie_67-1:

Vassilis ///M
10-04-12, 15:51
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=13155

Βρείτε τα μεταξύ σας.....Θα βγείτε κερδισμένοι και οι δύο....:thumbsup::thumbsup:

panosz3
11-04-12, 13:41
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=13155

Βρείτε τα μεταξύ σας.....Θα βγείτε κερδισμένοι και οι δύο....:thumbsup::thumbsup:

thumb

Andri
12-04-12, 20:40
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όλων σας , τελικά αγόρασα αμάξι αλλά δεν κρατήθηκα και πήρα και 1τη μου αγάπη.... 320i coupe
Ξέφυγα αρκετά από τα λεφτά που είχα και διέθετα αλλά πιστεύω (από τις 1τες εμπειρίες) ότι δεν θα το μετανιώσω... Καλή Ανάσταση σε όλους και ελπίζω να συναντηθούμε και από κοντά κάποια στιγμή :)

aristent
12-04-12, 21:37
Με 'γεια και καλοταξιδο!!!:thumbsup:

....εννοητε οτι με πρωτη ευκαιρια περιμενουμε να δουμε φωτο απο το νεο σου αποκτημα.thumb

Andri
12-04-12, 21:46
Με 'γεια και καλοταξιδο!!!:thumbsup:

....εννοητε οτι με πρωτη ευκαιρια περιμενουμε να δουμε φωτο απο το νεο σου αποκτημα.thumb

Ευχαριστώ πολύ...αν και εσύ είναι εύκολο να με δεις αυτές τις μέρες αφού κυκλοφορώ Λάρισα ;)

aristent
12-04-12, 22:03
Ευχαριστώ πολύ...αν και εσύ είναι εύκολο να με δεις αυτές τις μέρες αφού κυκλοφορώ Λάρισα ;)

...για πες,για πες.....τι χρωμα ειναι το οχημα,μοντελο(Ε92,Ε46....) ,καμμια ιδιαιτερη λεπτομερια...

....αφου δεν γνωριζομαστε, τουλαχιστον μηπως σε αναγνωρισω με το οχημα,....οσο για μενα?.....ειναι λιγο σπανιο να δεις ιδιο με το δικο μου οχημα στη Λαρισα ,εκτος εαν "πεσεις" σε ενα γνησιο λευκο Ε60//Μ5 που η μονη διαφορα μας εμφανισιακα,εκτος απο τις πινακιδες ,ειναι οτι εγω εχω οβαλ αποληξεις στις εξατμισεις. thumb

Andri
12-04-12, 22:19
...για πες,για πες.....τι χρωμα ειναι το οχημα,μοντελο(Ε92,Ε46....) ,καμμια ιδιαιτερη λεπτομερια...

....αφου δεν γνωριζομαστε, τουλαχιστον μηπως σε αναγνωρισω με το οχημα,....οσο για μενα?.....ειναι λιγο σπανιο να δεις ιδιο με το δικο μου οχημα στη Λαρισα ,εκτος εαν "πεσεις" σε ενα γνησιο λευκο Ε60//Μ5 που η μονη διαφορα μας εμφανισιακα,εκτος απο τις πινακιδες ,ειναι οτι εγω εχω οβαλ αποληξεις στις εξατμισεις. thumb

Λοιπόν...χρώμα γκρι , e92 (για αυτό ξέφυγα αρκετά από την τιμή που έλεγα για e85 αρχικά ;) ) Μ-Pack και μερικά ακόμα καλούδια που θα τα δεις-ακούσεις από κοντά αν με δεις ;)
Ναι το είδα το δικό σου στις φωτό (πραγματικά bravo Σου για το αποτέλεσμα) αλλά όταν λες θα δω διαφορά και σε πινακίδες? Δεν έχεις Ελληνικές ή έχεις κόκκινες? :whistle:

aristent
12-04-12, 23:57
.....αλλά όταν λες θα δω διαφορά και σε πινακίδες? Δεν έχεις Ελληνικές ή έχεις κόκκινες? :whistle:

...ειχα κοκκινες,τωρα εχω κανονικες....αλλα οταν λεω:

...η μονη διαφορα μας εμφανισιακα,εκτος απο τις πινακιδες .... απλα εννοω τα νουμερα της πινακιδας ,αφου πραγματικα αν τα βαλεις διπλα -διπλα τα αμαξια μας ειναι ακριβως ιδια.......,εχουμε ιδιο χρωμα,ζαντες,φρενα κλπ.κλπ....μεχρι και ηλιοροφη που εχει και εκεινος..... και το μονο ανγνωρισιμο στοιχειο απο μπροστα ειναι η πινακιδα,...απο πισω οπως ειπα ειναι και οι αποληξεις.thumb

Andri
13-04-12, 00:38
Αααα δεν κατάλαβα ότι εννοούσες για συγκεκριμένο Μ5 που κυκλοφορεί Λάρισα....Κατάλαβα :) κουκλί το έχεις πάντως και προσωπικά μου αρέσουν οι απολήξεις που φοράς...
Btw Ανδρέας

Kostas_1
13-04-12, 10:22
Ανδρεα καλοταξιδο να ειναι.

Μας "κουφανες" ομως, μια και προκειται για διαφορετικου στυλ αυτοκινητα.

Andri
13-04-12, 10:46
Ανδρεα καλοταξιδο να ειναι.

Μας "κουφανες" ομως, μια και προκειται για διαφορετικου στυλ αυτοκινητα.

Ευχαριστώ πολύ !
Ναι λογικό αλλά ήταν πάντα η 1τη επιλογή στο μυαλό μου αλλά δεν το "έφτανα" λόγω ρευστού...Ζ4 θέλω ακόμα αλλά για άλλες καταστάσεις ;)
Που ξέρεις? Μπορεί στο μέλλον αν αλλάξουν τα πράγματα να το καταφέρω και αυτό :)

StratosZ4
13-04-12, 15:45
Καλοριζικο Ανδρεα!

Καλα και ασφαλη χιλιομετρα να εχεις! το m-pack δειχνει φοβερα στο 92αρι!
Περιμενουμε φωτος

Andri
13-04-12, 17:52
Καλοριζικο Ανδρεα!

Καλα και ασφαλη χιλιομετρα να εχεις! το m-pack δειχνει φοβερα στο 92αρι!
Περιμενουμε φωτος

Ευχαριστώ πολύ Στράτο !
Θα ανεβάσω με την 1τη ευκαιρία...(λογικά από βδομάδα που θα σταματήσει να βρέχει :Ρ )

fanisk
13-04-12, 18:23
Πηρες ενα λιγοτερο fun to drive αλλα καλυτερο συνολικα (ποιοτητα, ανεση, χωροι, πιο νεο), αμαξι. Καλα και ασφαλη χιλιομετρα Andri !

ΔημήτρηςΜ3
13-04-12, 18:42
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον όλων σας , τελικά αγόρασα αμάξι αλλά δεν κρατήθηκα και πήρα και 1τη μου αγάπη.... 320i coupe
Ξέφυγα αρκετά από τα λεφτά που είχα και διέθετα αλλά πιστεύω (από τις 1τες εμπειρίες) ότι δεν θα το μετανιώσω... Καλή Ανάσταση σε όλους και ελπίζω να συναντηθούμε και από κοντά κάποια στιγμή :)
Αυτα είναι θέλω .. Μ3αλλα αγόρασα M6 τελικα !

Andri
13-04-12, 19:54
Πηρες ενα λιγοτερο fun to drive αλλα καλυτερο συνολικα (ποιοτητα, ανεση, χωροι, πιο νεο), αμαξι. Καλα και ασφαλη χιλιομετρα Andri !

Ευχαριστώ πολύ! Καλή Ανάσταση :)

Andri
13-04-12, 19:56
Αυτα είναι θέλω .. Μ3αλλα αγόρασα M6 τελικα !

Μα το είπα και πιο πάνω...e92 ήθελα πάντα αλλά δεν είχα τα λεφτά...Η αμέσως επόμενη επιλογή μου ήταν το e85...Για E85 πήγα αλλά όταν είδα το E92 με το M-pack του και τα υπόλοιπα δεν κρατήθηκα και το πήρα και ας ξέφυγα κατά πολύ από το budget που είχα και έλεγα να ξοδέψω...