PDA

Επιστροφή στο Forum : Καμερες ελεγχου ταχυτητας



katsaraios
29-03-12, 18:44
Γνωστος προχθες το βραδυ ειδε απαστραπτουσα καμερα στο παρμπριζ του στην Λ.Μαραθωνος ,αργα την νυχτα περναγε με 150 χλμ ..
Εχει κανεις πικρη εμεπιερια με κληση απο εκεινες τις καμερες τις περιοχης?

nik200
29-03-12, 19:02
Γνωστος προχθες το βραδυ ειδε απαστραπτουσα καμερα στο παρμπριζ του στην Λ.Μαραθωνος ,αργα την νυχτα περναγε με 150 χλμ ..
Εχει κανεις πικρη εμεπιερια με κληση απο εκεινες τις καμερες τις περιοχης?

στην μαραθωνος φιλος εφαγε 2 κλησεις με μηχανη παλι στα 150χιλ...μην πηγαινετε πανω απο 120 εκει....

sierra
29-03-12, 19:10
Να του πάρουν και το αμάξι. 150!!!! σε αυτόν τον δρόμο; Δεν πάμε καλά. Και το δίπλωμα να του πάρουν και να μην το ξαναδώσουν. Οπωσδήποτε θα ήταν και πιομένος έτσι Γιώργο; Απ΄ότι ξέρω παραδίδει πινακίδες, δίπλωμα και πρόστιμο...:thumbsdown:

katsaraios
29-03-12, 19:11
στην μαραθωνος φιλος εφαγε 2 κλησεις με μηχανη παλι στα 150χιλ...μην πηγαινετε πανω απο 120 εκει....

του ηρθαν ντελιβερυ οι κλησεις μετα απο καιρο?

nik200
29-03-12, 19:12
του ηρθαν ντελιβερυ οι κλησεις μετα απο καιρο?

ακριβως..

katsaraios
29-03-12, 19:15
Να του πάρουν και το αμάξι. 150!!!! σε αυτόν τον δρόμο; Δεν πάμε καλά. Και το δίπλωμα να του πάρουν και να μην το ξαναδώσουν. Οπωσδήποτε θα ήταν και πιομένος έτσι Γιώργο; Απ΄ότι ξέρω παραδίδει πινακίδες, δίπλωμα και πρόστιμο...:thumbsdown:

Δεν ξερω για πιωμενος Πανο αλλα νυχτα μονος και με βαρυ δεξι ποδι το παληκαρι:whistle:

PANOS-E60
29-03-12, 19:25
εγώ αυτό το δρόμο τον κάνω τακτικά νύχτα. Τις ήξερα γιά χαλασμένες, τις φτιάξανε ? Παλιότερα είχα ακούσει πολλούς που την είχανε ¨τσιμπήσει" στο σπίτι τη λυπητερή, τον τελευταίο χρόνο ήξερα ότι ήταν εκτός λειτουργίας. Αποφεύγω πάντως να περνάω τα 120, ως εκεί αισθάνομαι ασφαλής σε αυτό το δρόμο.

120ie87
29-03-12, 21:36
Να του πάρουν και το αμάξι. 150!!!! σε αυτόν τον δρόμο; Δεν πάμε καλά. Και το δίπλωμα να του πάρουν και να μην το ξαναδώσουν. Οπωσδήποτε θα ήταν και πιομένος έτσι Γιώργο; Απ΄ότι ξέρω παραδίδει πινακίδες, δίπλωμα και πρόστιμο...:thumbsdown:



ΣΩΣΤΟΣ!



ΠΟΤΟ κ ΟΔΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΜΑΖΙ

doctore
29-03-12, 21:39
Σε ποιά σημεία της Μαραθώνος είναι οι κάμερες ?

PANOS-E60
29-03-12, 21:49
Σε ποιά σημεία της Μαραθώνος είναι οι κάμερες ?

Από Πικέρμι προς Παλλήνη σε 2 σημεία, παρότι ανήφορος ... και από Πικέρμι προς Ραφήνα έχω δει.

Akis 330Ci
29-03-12, 21:54
Ελπιζω να μην με πιασανε οι καμερες τις προαλλες που βιασα εν ψυχρω ενα SLK καινουργιο, που ειχε την ατυχια να μου κολλησει στις στροφες προς Ν.Μακρη...:warriorsmiley:

sierra
29-03-12, 21:58
Δεν ξερω για πιωμενος Πανο αλλα νυχτα μονος και με βαρυ δεξι ποδι το παληκαρι:whistle:

Είσαι άπαιχτος Γιώργο... :hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

sierra
29-03-12, 22:00
Σε ποιά σημεία της Μαραθώνος είναι οι κάμερες ?

Στο DYNAVIN το navi τις δείχνει όλες... thumb

Z4 DCT
30-03-12, 07:51
Τελικά μόνο ο σειριος μας έχει μείνει....

andreas110080
30-03-12, 08:06
Η λύση για το πρόβλημα των καμερών...


https://www.speedflip.com/

Kostas_1
30-03-12, 08:17
Παρανομο ομως. Καλυτερα να φας κληση για ταχυτητα παρα για τετοια

andreas_R
30-03-12, 10:51
Θα του ερθει χαρτι να παει να παραδωσει τα χαρτια του στην αστυνομια.

Λογικα θα εχει και δικαστηριο.

Αυτο που μπορει να κανει ειναι να πει οτι ειχε καποιο προβλημα υγειας και ετρεχε για να
βρει παρκινγκ ωστε να παρει το φαρμακο του.
Ισως γλιτωσει κατι. Αλλα θα θελει και χαρτι απο γιατρο κτλ.

120ie87
30-03-12, 11:19
Παίδες μήπως έχουμε ακούσει για κάποιο οικονομικό και αποτελεσματικό anti-radar? Με ρώτησε ένας φίλος μου από εξωτερικό (σε κάποιες χώρες δεν είναι παράνομα).

Προς θεού, δεν μιλάμε για ελλάδα... είναι παράνομα εδώ

Z4 DCT
30-03-12, 11:24
Παίδες μήπως έχουμε ακούσει για κάποιο οικονομικό και αποτελεσματικό anti-radar? Με ρώτησε ένας φίλος μου από εξωτερικό (σε κάποιες χώρες δεν είναι παράνομα).

Προς θεού, δεν μιλάμε για ελλάδα... είναι παράνομα εδώ

Bmw 116 lci αυτόματο με 18αρες.....το καλύτερο αντιρανταρ, πάντα μέσα στα όρια δε σε πιάνει το ραντάρ με τίποτα thumb!!!:thumbsup::thumbsup:

PANOS-E60
30-03-12, 12:16
Bmw 116 lci αυτόματο με 18αρες.....το καλύτερο αντιρανταρ, πάντα μέσα στα όρια δε σε πιάνει το ραντάρ με τίποτα thumb!!!:thumbsup::thumbsup:

χαχα ρε συ, μας έβαζες τις προάλλες φωτογραφίες με το κοντέρ στα 200 γιά να μας πεις τώρα ότι με τον άσσο είσαι πάντα νόμιμος ...? δεν παίζεσαι !

katsaraios
30-03-12, 16:45
Θα του ερθει χαρτι να παει να παραδωσει τα χαρτια του στην αστυνομια.

Λογικα θα εχει και δικαστηριο.

Αυτο που μπορει να κανει ειναι να πει οτι ειχε καποιο προβλημα υγειας και ετρεχε για να
βρει παρκινγκ ωστε να παρει το φαρμακο του.
Ισως γλιτωσει κατι. Αλλα θα θελει και χαρτι απο γιατρο κτλ.

Του ειπα να δωσει τα μισα και το διπλωμα της γυναικας του:hystericalbs1::hystericalbs1: θα γλυτωσει λετε η θα ειναι χειροτερα??:hystericalbs1:

NikosE92
15-04-12, 20:11
Ξέρει κανείς που πρέπει να προσέχουμε Θεσσαλονίκη ???
Στο δρόμο Θεσσ/νίκη - Σέρρες και το αντίστροφο τι παίζει ??

Γενικά μου χουν πει οι περισσότερες δεν λειτουργούν

gant
15-04-12, 21:00
Ξέρει κανείς που πρέπει να προσέχουμε Θεσσαλονίκη ???
Στο δρόμο Θεσσ/νίκη - Σέρρες και το αντίστροφο τι παίζει ??

Γενικά μου χουν πει οι περισσότερες δεν λειτουργούν

Στην διασταύρωση για Στρυμονικό σχεδόν όλες της ώρες έχει περιπολικό και στοχεύουν από μακρυά.

3enyxtis
15-04-12, 21:30
https://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=98 εχει τις κάμερες και σε χάρτη, για τις κάμερες στην μαραθώνως έχω ακούσει ότι γράφουν τις καθημερινές στα 100 και σκ στα 80, και εγώ έχω ακούσει αρκετούς που έχουν πάρει κλήση από αυτές

NikosE92
16-04-12, 01:47
Στην διασταύρωση για Στρυμονικό σχεδόν όλες της ώρες έχει περιπολικό και στοχεύουν από μακρυά.

Το γνωρίζω αυτό αγαπήτε φίλε ...
Απλά, ήθελα να μάθω, αν κατά τη διαδρομή για Σέρρες,πριν το τούνελ
γράφει καμιά κάμερα για ταχυδρομική κλήση (άνετα πατάς τα 180-200 εκεί)





https://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=98 εχει τις κάμερες και σε χάρτη, για τις κάμερες στην μαραθώνως έχω ακούσει ότι γράφουν τις καθημερινές στα 100 και σκ στα 80, και εγώ έχω ακούσει αρκετούς που έχουν πάρει κλήση από αυτές

Για Αθήνα μιλάς ??

Για Θεσσαλονίκη, εντός-εκτός πόλης, περιφεριακούς, κλπ γνωρίζει
κανείς αν βαράει καμιά κάμερα και μετά μας έρχεται πεσκέσι σπίτι ??

VanVIC
16-04-12, 07:44
Ξέρει κανείς που πρέπει να προσέχουμε Θεσσαλονίκη ???
Στο δρόμο Θεσσ/νίκη - Σέρρες και το αντίστροφο τι παίζει ??

Γενικά μου χουν πει οι περισσότερες δεν λειτουργούν


Στην διασταύρωση για Στρυμονικό σχεδόν όλες της ώρες έχει περιπολικό και στοχεύουν από μακρυά.

Προσοχή !!! Στην συγκεκριμένη διαδρομή, ιδιαίτερα στην επιστροφή απο τα Σέρρας, εκεί στη μεγάλη ευθεία (εκεί που γράφει ο gant) δεν αστειευονται.
Είναι και "λίγο" τοπικιστές, όταν έχουν να κάνουν με πινακίδες κάτω απο Κατερίνη, εξαντλούν -εύκολα- την αυστηρότητά τους.

120ie87
16-04-12, 15:29
https://www.index.pois.gr/poicard.asp?POI_ID=98 εχει τις κάμερες και σε χάρτη, για τις κάμερες στην μαραθώνως έχω ακούσει ότι γράφουν τις καθημερινές στα 100 και σκ στα 80, και εγώ έχω ακούσει αρκετούς που έχουν πάρει κλήση από αυτές



το thanks δεν είναι αρκετό κάποιες φορές

Ευχαριστούμε φίλε για τον σύνδεσμο :original:

katsaraios
29-06-12, 15:24
Εχει καποιος υπ'οψιν του τοποθεσιες με καμερες και ρανταρ τροχαιας-ελεγχους στην διαδρομη Κορινθος-Πατρα???:whistle::whistle:

S8N
29-06-12, 15:37
Στο Δερβένι έχει μπλόκο πιο μόνιμο κι από το άγαλμα του Λεωνίδα στις Θερμοπύλες. Εγώ επεσα σε αετοματη που με έπιασε από μακριά. Μου είπε πριν μου πάρει τα σωβρακα ότι με ειδε να αφήνω τον καφε στην ποτηροθηκη προτού φρενάρω! Πράγματι, έτσι είχε γίνει.

Stunt Mike
29-06-12, 15:40
Εχει καποιος υπ'οψιν του τοποθεσιες με καμερες και ρανταρ τροχαιας-ελεγχους στην διαδρομη Κορινθος-Πατρα???:whistle::whistle:

Καμερα δεν εχει πουθενα,πλην των τουνελ της Πατρας,που ομως σπανια λειτουργουν.....Κατα τ'αλλα εχει στημενους μπλε σε αρκετα σημεια,Δερβενι,Ξυλοκαστρο, ολλες φορες μετα το Κιατο στην αριστερη στροφη με την γεφυρα απο πανω,στην ευθεια που εχει αριστερα-δεξια τα 2 restaurant και ισως και κανα αλλο που ξεχναω....

katsaraios
29-06-12, 15:50
οποτε εκει παμε χαλαρα με 90-100?? θα βρω τα σημεια στον χαρτη να τα θυμαμαι

bmwz3
29-06-12, 15:53
παιδες πηγαινα αθηνα με τον πατερα μου απο θεσσαλονικη και βιαζομασταν πολυ και εγω ειχα το ματια μου δεκατεσσερα στα δεξια για να βρω καμερες και ειχα και λαπτοπ για τα σημεια που ελεγε οτι ειχε καμερες!!!σε πολλα σημεια δεν υπαρχουν,τις εχουν βγαλει,καταστρεψει δε ξερω τι και πως...
Παρ ολα αυτα πηγαιναμε σχεδον σε ολη τη διαδρομη πανω απο 150 και καμερα δεν ηρθε.

sierra
29-06-12, 22:30
Σχετικά με τις κάμερες θα ξέρετε ότι τα navi έχουν πρόγραμμα που αποθυκεύεις κάμερες και άλλα στοιχεία που βλέπεις στη διαδρομή. Το Σαββατοκύρικο που πήγα Άστρος το έβαλα και είχε όλες τις κάμερες σταθερές και κινητές. Τι θέλω να πω. Όπου συνήθως την έστειναν με κινητές κάμερες (τα είχα σημειώσει όλα), όλα τα σημεία ήταν σημειωμένα στο navi άσχετα αν ήταν εκεί ή όχι. Γιαυτό όταν περνάτε μπορεί να μην τις βλέπετε αλλά αυτές είναι αποθηκευμένες και κάποια στιγμή θα πέσετε επάνω τους. Προσοχή λοιπόν γιατί δεν είναι εποχή για έξοδα... thumb

katsaraios
02-07-12, 22:22
Στο Δερβένι έχει μπλόκο πιο μόνιμο κι από το άγαλμα του Λεωνίδα στις Θερμοπύλες. Εγώ επεσα σε αετοματη που με έπιασε από μακριά. Μου είπε πριν μου πάρει τα σωβρακα ότι με ειδε να αφήνω τον καφε στην ποτηροθηκη προτού φρενάρω! Πράγματι, έτσι είχε γίνει.
Δερβενι ειχε ενα αραγμενο χωρις αετοματηδες,γιατην ακριβεια ολοι εκοβαν εκοβαν και φτανοντας διπλα δεν υπηρχε κανεις ,παιζει να ειχαν κατεβει για κατουρημα :th_Laie_67-1:

Καμερα δεν εχει πουθενα,πλην των τουνελ της Πατρας,που ομως σπανια λειτουργουν.....Κατα τ'αλλα εχει στημενους μπλε σε αρκετα σημεια,Δερβενι,Ξυλοκαστρο, ολλες φορες μετα το Κιατο στην αριστερη στροφη με την γεφυρα απο πανω,στην ευθεια που εχει αριστερα-δεξια τα 2 restaurant και ισως και κανα αλλο που ξεχναω....
confirmed για Ξυλοκαστρο ...
φτανοντας στην ανηφοριτσα που εχει 2 γεφυρες απο πανω ,εκοψα στα 90 και με τσαγιασε FIAT Stillo + Opel astra turbo...
Μολις τελειωσε η ανηφορα ακριβως μετα την 1η γεφυρα πεταχτηκε ο τροχονομος και τσακωσε το fiat για τσιπουρα φρεσκια ,ενω το opel εφυγε..
Περασα χαλαρα λοιπον ρουφωντας μια γουλια ζεσταμενου φραππε και στην συνεχεια πηρα το αιμα μου πισω απο το opel :warriorsmiley: ετσι για να βαλουμε τα πραγματα στην θεση τους :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
Γενικα οπως γραφω και στο θρεντ με τις ταχυτητες στην εθνικη οδηγας οικονομικα και αν ξερεις σημεια το πατας λιγο παραπανω..

RallyArt
03-07-12, 17:06
Καμερα δεν εχει πουθενα,πλην των τουνελ της Πατρας,που ομως σπανια λειτουργουν.....Κατα τ'αλλα εχει στημενους μπλε σε αρκετα σημεια,Δερβενι,Ξυλοκαστρο, ολλες φορες μετα το Κιατο στην αριστερη στροφη με την γεφυρα απο πανω,στην ευθεια που εχει αριστερα-δεξια τα 2 restaurant και ισως και κανα αλλο που ξεχναω....

Σωστότατος!!!!!thumb

mark e92
03-07-12, 17:37
Εχει καποιος υπ'οψιν του τοποθεσιες με καμερες και ρανταρ τροχαιας-ελεγχους στην διαδρομη Κορινθος-Πατρα???:whistle::whistle:

μην ξεχασεις στο 35χλμ. απο Πατρα προς Αθηνα στην μεγαλη ευθεια μετα τα GOODYS!!!

leo328
31-07-12, 06:50
αθηνα -καλαματα παιζει τιποτα?

mark e92
31-07-12, 12:42
αθηνα -καλαματα παιζει τιποτα?

Μεχρι την Πατρα ξέρεις?

Stradale
31-07-12, 13:15
Τι αγχώνεστε με τις κάμερες, βγάλτε την πίσω πινακίδα σαν τους αστυνομικούς, κάτι ξέρουν αυτοί :)

mark e92
31-07-12, 17:20
Νομιζω οτι κανει δουλεια και η λακ για τα μαλλια

A8hnaios
01-08-12, 00:20
Μη μασατε ρε ολα ειναι ενα ψεμμα!!

https://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/559157_262883877154638_1471074493_n.jpg

katsaraios
01-08-12, 01:02
αθηνα -καλαματα παιζει τιποτα?

Στανταρακι ρανταρ οπως κατεβαινεις μετα απο την εξοδο για Αργος (προσοχη οχι για Ναυπλιο) εχει μια μεγαλη κατηφορα με αριστερη ανοιχτη στροφη με οριο εκει 110 ...με ειχαν σταματησει με 156 :thanks: και μου χαρισε μια 40ευρη τσιπουρα αντι για 350 και 2 μηνες χωρις διπλωμα...

katsaraios
03-08-12, 19:23
ΕΝΤΙΤ
Για την ακριβεια ειναι στο 120 χλμ προς Καλαματα.

harris
28-08-12, 22:02
Λοιπων θα σας δειξω κατι... αλλα μετα μην βαρατε ε!!!


https://www.youtube.com/watch?v=Eh5eg3iOU_I


https://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=K0T1a5PmhmU

Αυτο το σκεφτομουν για το δικο μου


https://www.youtube.com/watch?v=MQSDLySi8G8&feature=related

Thats all folks!!

andreas-d
02-02-13, 22:32
Εγω εδω στην Γερμανία με όριο 30klm με πήρε κάμερα με 57kim πρόστιμο 108¤ 2ποντους απο το δίπλωμα και ένα μήνα πρέπει να παραδώσω το δίπλωμα ευτυχώς οπότε θέλω έχω μέσα στο χρονο, μια άλλη μικρη αυτή 40¤ με 30Kim πήγαινα 35.
Στην αρχή εκνευριστικα αλλα με τον καιρο συμβιβάζεσε και το βλέπει διαφορετικά, δεν έχουμε τροχαία θανατηφόρα, δεν φοβάσαι να πανε τα παιδια οπουδήποτε ακόμα και 5χρόνων γιατι εφαρμόζουν τα όρια προσέχουν τους πεζούς τα ποδήλατα και όλα καλα, στη Ελλάδα αν αφήσεις παιδι 5ετων τα παει μόνο του στο σουπερμάρκετ να πάρει μια σοκολάτα και να διασχίσει και δρόμους το σίγουρο είναι ότι δεν θα επιστρέψει όρθιο.

giannis_compact
02-02-13, 22:49
Εγω εδω στην Γερμανία με όριο 30klm με πήρε κάμερα με 57kim πρόστιμο 108¤ 2ποντους απο το δίπλωμα και ένα μήνα πρέπει να παραδώσω το δίπλωμα ευτυχώς οπότε θέλω έχω μέσα στο χρονο, μια άλλη μικρη αυτή 40¤ με 30Kim πήγαινα 35.
Στην αρχή εκνευριστικα αλλα με τον καιρο συμβιβάζεσε και το βλέπει διαφορετικά, δεν έχουμε τροχαία θανατηφόρα, δεν φοβάσαι να πανε τα παιδια οπουδήποτε ακόμα και 5χρόνων γιατι εφαρμόζουν τα όρια προσέχουν τους πεζούς τα ποδήλατα και όλα καλα, στη Ελλάδα αν αφήσεις παιδι 5ετων τα παει μόνο του στο σουπερμάρκετ να πάρει μια σοκολάτα και να διασχίσει και δρόμους το σίγουρο είναι ότι δεν θα επιστρέψει όρθιο.
Φιλε που μενεις στη Γερμανια;

sierra
03-02-13, 00:37
Παιδιά τα navi που έχουμε έχουνν όλες τις κάμερες που υπάρχουν και σφυράνε όταν πλησιάζεις. Γιατί αγχώνεστε; Εμένα κτυπάει σε όλες και είναι τσεκαρισμένες που υπάρχουν από παλιά. Και άν είναι και καμιά καινούργια την αποθηκεύεις και ταλείωσες. Πάντως να ξέρετε ότι οι κάμερες της διαχείρησης κυκλοφορείας και μέσα στα τούνελ σε γράφουν πάνω από 160 χλμ και όταν κάνεις ταρζανιές, αυτό από έγκυρη πηγή από μέσα... thumb

andreas-d
03-02-13, 07:55
Φιλε που μενεις στη Γερμανια;
Ruesselsheim.

giannis_compact
03-02-13, 08:13
Ruesselsheim.

Ααα εκει δεν ειναι η εδρα της Opel? Κοντα σε Frankfurt am Main, Wiesbaden κτλ. ?

andreas-d
03-02-13, 08:55
Ααα εκει δεν ειναι η εδρα της Opel? Κοντα σε Frankfurt am Main, Wiesbaden κτλ. ?

Σωστά, εδω όλοι έχουν Opel, και εγω για Opel Merida πήγαινα αλλα είπα να κανω τη διάφορα, Wiesbaden δουλεύω.

giannis_compact
03-02-13, 09:00
Σωστά, εδω όλοι έχουν Opel, και εγω για Opel Merida πήγαινα αλλα είπα να κανω τη διάφορα, Wiesbaden δουλεύω.

Αα ναι; Γυρω στα 20 χιλιομετρα πρεπει να ειναι απο σενα, σωστα;

andreas-d
03-02-13, 11:43
Αα ναι; Γυρω στα 20 χιλιομετρα πρεπει να ειναι απο σενα, σωστα;
28 χιλιόμετρα.

Leonidas_E39
03-02-13, 15:09
Εγω ανδρεα εκει γεννηθηκα και οι δικοι μου δουλευαν στην opel 18 χρονια .

andreas-d
03-02-13, 19:25
Εγω ανδρεα εκει γεννηθηκα και οι δικοι μου δουλευαν στην opel 18 χρονια .

Εμένα ο πεθερος μου είναι συνταξιούχος της Opel. Η γυναίκα μου γεννήθηκε Γερμανία, εγω σογαμπρος βρέθηκα στην Γερμανία :th_Laie_67-1:

E60_Arkadia
30-04-13, 20:44
Λογω εορταστικης περιοδου να τονισω την προσοχη σε οσους κατεβουν Αρκαδια, οτι μπηκαν σε λειτουργια καμερες,στην ευθεια της Τριπολης (οχι την ευθεια της εθνικης) στο χωριο Χανια Σκοπης και απ τα δυο ρευματα,στην εισοδο του χωριου Καψια στο ρευμα προς Βυτινα και στην εισοδο του Λεβιδιου επισης προς Βυτινα.Προσοχη παιδια μην πληρωσουμε το αρνακι χρυσο..Καλο Πασχα..

A8hnaios
30-04-13, 21:03
Γνωστος προχθες το βραδυ ειδε απαστραπτουσα καμερα στο παρμπριζ του στην Λ.Μαραθωνος ,αργα την νυχτα περναγε με 150 χλμ ..
Εχει κανεις πικρη εμεπιερια με κληση απο εκεινες τις καμερες τις περιοχης?

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/561710_462416107139330_1112807312_n.jpg

:whistle: :whistle: :whistle:

friendgr
01-05-13, 08:52
Βασικά η πίσω πινακίδα μας ενδιαφέρει έτσι δεν είναι ;

mark e92
01-05-13, 09:36
Ακριβός την πίσω βγάζει φωτογραφία!!!

friendgr
01-05-13, 10:34
ορίστε λύση. Ούτε βάλε βγάλε ούτε τίποτα.

Το Euro flipper έκδοση είναι για μας:

https://flipaplate.com/

fanisk
02-05-13, 00:52
ορίστε λύση. Ούτε βάλε βγάλε ούτε τίποτα.

Το Euro flipper έκδοση είναι για μας:

https://flipaplate.com/

Αν σε πιασει με αυτο η ΕΛΑΣ, τις εξηγησεις θα τις δωσεις στον 12ο οροφο της ΓΑΔΑ. Ωραιο μαραφετι ειναι και ενα αλλο με μαυρο "κουρτινακι" που ανεβοκατεβαινει, δεν ειναι για εμας ομως. Μεγαλο μπλεξιμο.

STREETRACING
02-05-13, 07:40
Παρα πολυ μεγάλο.

friendgr
02-05-13, 10:16
Πιό μεγάλο από το να σου έρθει σπίτι η φωτό με 200+ χιλιόμετρα;

STREETRACING
02-05-13, 19:01
Φυσικά πιο μεγάλο
Εδω το 1994 με πιάσανε με αντιρανταρ στην αταλαντη κ μ τ είχαν πάρει όλα.
Αυτο εμπίπτει και σε πιο μεγάλες παρανομίες.

freddys
06-05-13, 16:59
Αν σε πιασει με αυτο η ΕΛΑΣ, τις εξηγησεις θα τις δωσεις στον 12ο οροφο της ΓΑΔΑ. Ωραιο μαραφετι ειναι και ενα αλλο με μαυρο "κουρτινακι" που ανεβοκατεβαινει, δεν ειναι για εμας ομως. Μεγαλο μπλεξιμο.

Γιατι βρε Φανη;Κανεις δεν ειπε να το χρησιμοποιει ολη την ωρα,αλλα λεμε τωρα αν παει καποιος παει ποιο γρηγορα στην εθνικη ή στην εγνατια και δεν κατσει να τον βγαλει φωτογραφια και με το που τον τσιμπησει το ρανταρ σταματησει αλλα εχει πατησει το κουμπι να γυρισει η πινακιδα πως θα τον πιασουν;;

fanisk
06-05-13, 19:32
Γιατι βρε Φανη;Κανεις δεν ειπε να το χρησιμοποιει ολη την ωρα,αλλα λεμε τωρα αν παει καποιος παει ποιο γρηγορα στην εθνικη ή στην εγνατια και δεν κατσει να τον βγαλει φωτογραφια και με το που τον τσιμπησει το ρανταρ σταματησει αλλα εχει πατησει το κουμπι να γυρισει η πινακιδα πως θα τον πιασουν;;

Γιατι τη μια φορα που θα τυχει να πεσεις σε μπλοκο και δουν το μαραφετι (δεν ειναι αορατο κανει μπαμ) θα εχεις μεγαλο προβλημα. Εχω ρωτησει γιατι το σκεφτομουν για καμερες στην ΑΟ. Υπαρχουν μελη εδω μεσα της ελας, ασφαλεια, διωξη, που μπορουν να το επιβεβαιωσουν. Και τελος-τελος δεν ξερω αν τελικα αξιζει.. αφου μπορεις να περασεις τα φωτογρ. ρανταρ στο GPS και να κοβεις λιγο πριν το σημειο.

spar@
06-05-13, 19:50
εγω παλια που κυκλοφορουσα με αυτοκινητο εβαζα λακ στην πινακιδα και μετα χτενιζα και την φρατζα μου.... απλα μετα την επανασταση του fb για το ποσο ρεμαλια τεμπεληδες και απολιτιστοι ειναι οι Ελληνες αποφασισα να γυρναω παντου με τα ποδια...
επισης σταματησα να βλεπω τρανσπορτερ και μαζι με τα ονειρα που εκανα για να φτασω να εχω τους κοιλιακους και την καραφλα του Στειθαμ, εφυγαν και τα ονειρα του β12 και του να γυρνανε οι πινακιδες κατεβαινοντας στη Θηβων στο Ρεντη!

friendgr
08-05-13, 08:07
Γιατι βρε Φανη;Κανεις δεν ειπε να το χρησιμοποιει ολη την ωρα,αλλα λεμε τωρα αν παει καποιος παει ποιο γρηγορα στην εθνικη ή στην εγνατια και δεν κατσει να τον βγαλει φωτογραφια και με το που τον τσιμπησει το ρανταρ σταματησει αλλα εχει πατησει το κουμπι να γυρισει η πινακιδα πως θα τον πιασουν;;

Ο Φάνης μιλάει σε περίπτωση που σε σταματήσουν για οποιοδήποτε έλεγχο και το δουν.
Στο δρόμο 1000% τις γλυτώνεις τις καμερες (εκτός αν περάσει δίπλα από κανά περιπολικό και σε δουν).

fanisk
08-05-13, 09:06
Ο Φάνης μιλάει σε περίπτωση που σε σταματήσουν για οποιοδήποτε έλεγχο και το δουν.
Στο δρόμο 1000% τις γλυτώνεις τις καμερες (εκτός αν περάσει δίπλα από κανά περιπολικό και σε δουν).

Αυτο ακριβως, στο μπλοκο εχεις το προβλημα οχι στη καμερα που θα περασεις.

Nino
08-05-13, 09:18
οποιος πονηριδης βαζει τετοια σκουπιδογκατζετακια στο αυτοκινητο του που στη αρχη ειναι για τις καμερες γιατι βλεπεις αυτος θα πρεπει να πηγαινει με 200, γιατι ειναι ο land lord και φυσικα μολις ή οπου προκαλεσει ατυχημα θα συνεχισει την πορεια του χωρις πινακιδα...
Αυτον τον πονηριδη λοιπον που καμια σχεση δεν εχει με την αυτοκινηση και την φιλοσοφια της , οπου και αν τον πιασουν θα πρεπει να τον ξεσκιζουν!!! και να μην ξαναδει αδεια οδηγησης ποτε του!!
Ξερω μπορει να στεαναχωρησω καποιους, αλλα αυτα του ειδους τα σκουπιδια δεν συναδουν με αυτο που θελουμε εμεις να λεμε οτι αγαπαμε.

friendgr
08-05-13, 12:25
ναι ειδικά μέσα σ' αυτό το φόρουμ κανένας δεν έχει πάει με 200.....

Nino
08-05-13, 13:01
με οσα και να πηγε (χιλιομετρα) ο καθενας μας πηρε το ρισκο του...
απο την αλλη σε καποια σημεια και τα ορια ταχυτητας ειναι παραλογα χαμηλα.
Το εν λογω σκουπιδι ομως, δεν ειναι οπως ενα αντιρανταρ ή καποια σημεια σε gps που θα σε ειδοποιησουν για καποιο μπλοκο, που συνηθως γινεται και εκ του "πονηρου" για εισπρακτικους λογους,σε σημεια που μπορεις να αναπτυξεις ταχυτητα ή και σε σημεια που υπαρχει καποια παραλογη πινακιδα χαμηλης ταχυτητας.
Αυτο με την πινακιδα κρυβει εγκληματικη συμπεριφορα, για σκεψου καποιος να προκαλεσει ενα ατυχημα και να εγκαταλειψει το θυμα γυριζοντας και με μιας την πινακιδα του...
Φυσικα και πολλες ακομα περιπτωσεις.
Ενταξει καλη η πλακιτσα σε εργα james bond αλλα στη πραγματικη ζωη ειναι απαραδεκτο.

freddys
08-05-13, 13:26
με οσα και να πηγε (χιλιομετρα) ο καθενας μας πηρε το ρισκο του...
απο την αλλη σε καποια σημεια και τα ορια ταχυτητας ειναι παραλογα χαμηλα.
Το εν λογω σκουπιδι ομως, δεν ειναι οπως ενα αντιρανταρ ή καποια σημεια σε gps που θα σε ειδοποιησουν για καποιο μπλοκο, που συνηθως γινεται και εκ του "πονηρου" για εισπρακτικους λογους,σε σημεια που μπορεις να αναπτυξεις ταχυτητα ή και σε σημεια που υπαρχει καποια παραλογη πινακιδα χαμηλης ταχυτητας.
Αυτο με την πινακιδα κρυβει εγκληματικη συμπεριφορα, για σκεψου καποιος να προκαλεσει ενα ατυχημα και να εγκαταλειψει το θυμα γυριζοντας και με μιας την πινακιδα του...
Φυσικα και πολλες ακομα περιπτωσεις.
Ενταξει καλη η πλακιτσα σε εργα james bond αλλα στη πραγματικη ζωη ειναι απαραδεκτο.

Απο την σκοπια που το βλεπεις δεν διαφωνει κανεις εχεις απολυτο δικιο.Απλα εγω κολλαω οτι απλα στην σκεψη που το εχεις μπορει να καταληξεις σε καποιο τμημα δεν αξιζει καν...1000 φορες GPS που ενημερωνεται και βαζει ο καθενας τα σημεια παρα αυτο...

fanisk
08-05-13, 19:45
Δεν αξιζει τοσο το μαραφετι. Με μια βιαστικη ματια λες ουαου αξιζει και θα βγαλει τα λεφτα του. Δεν ειναι ετσι. Τα σταθερα φωτογραφικα ρανταρ εχουν πινακιδες πιο πριν (τα καλα του νομου που προειδοποιει οτι θα σε γραψει στο γελοιο οριο). Αν το βαλεις για να φλιπαρεις τη πινακιδα σε ολο το ταξιδι για να μη φρεναρεις, γιατι δεν τη βγαζεις εντελως? Ενα βραδυ ετσι εστρωσα τα φρενα μου με bed in στην ΑΟ. Μπηκα εκανα δεξια την εβγαλα, εστρωσα τα φρενα και την ξαναεβαλα. Τα φλας ακομη ψαχνουν :th_Laie_67-1: Αντε και τη φλιπαρες, αν καλεσει καποιος το 100 και πει "ενας τρελος τρεχει με 200 χωρις πινακιδες" και σε προλαβει μπλοκο σε καποια εξοδο, παλι μπλεκεις αφου θα δουν το μηχανισμο.

Αυτος που θα αφηνε το θυμα του στο δρομο θα το εκανε ειτε με το μαραφετι ειτε χωρις. Αν δω καποιον να αφηνει θυμα στο δρομο και καθολου πινακιδες να μην εχει θα τον ακολουθησω μεχρι να τον προλαβει το 100. Καποιος αλλος ισως δεν ασχοληθει καθολου, και εκει το μαραφετι δινει προβαδισμα στον μ@λακα.

Ουτε τα αντιρανταρ αξιζουν. Με τα νεα ρανταρ θα σε ειδοποιησουν λιγο πριν σε χτυπησει, δεν προλαβαινεις. Τα jammers ξεχαστε τα κι αυτα βγαζουν error στο ρανταρ αμεσως και φαινεται. Και στα 2 μηχανηματα ειναι κατασχεση, 2000¤ προστιμο, διπλωμα, δικαστηριο.

Φρενα στα γνωστα σταθερα μπλοκα και καμερες, καλη τυχη και πειθω για το πως θα μιλησεις στους τροχαιους στα υπολοιπα αγνωστα σημεια.

spar@
09-05-13, 00:01
Οποτε είμαστε καταδικασμενοι με ταξι 'η ΚΤΕΛ ;
Έχουμε και άλλη λύση αουντι αλλα προτιμώ οτοστοπ σε νταλικερη "μπηχτη"...






Υ.γ τα αουντι γ&@μουν.... Ειδικά οι κουατρο νεκροφορες με τουρμποντιζελοροπουκλα ανοίγεις το φέρετρο και στο πατα/ασε κάνει κοιλιακους ο συγχωρεμενος

NikosE92
19-05-13, 22:34
Χτες άκουσα για έναν τυπά με μια νεκροφόρα που τον επιασε η κάμερα με 180
τον σταματούν παρακάτω, τον ρωτάν γιατί ? και τους λέει έχω έναν στο ψυγείο
2 μέρες και πρέπει να τον πάρω ... και τον άφησαν :D

A8hnaios
14-12-13, 22:33
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/12/2distilo1700x459-1.jpg


Σε λειτουργία τίθενται από σήμερα οι κάμερες καταγραφής ταχύτητας κατά μήκος του Βορείου Οδικού Αξονα Κρήτης, οι οποίες, αν και είχαν τοποθετηθεί πριν χρόνια, παρέμεναν σε αχρησία ή είχαν καταστραφεί.
Οι κάμερες αυτές καταγράφουν την ταχύτητα των διερχόμενων οχημάτων και φωτογραφίζουν όσα ξεπερνούν τα όρια. Εδώ φυσικά τίθεται ένα ζήτημα καθώς στο μεγαλύτερο μέρος της εθνικής οδού η σήμανση είναι για 60 χιλιόμετρα, όριο που πρακτικά είναι αδύνατον να τηρηθεί από τους οδηγούς.
Σε κάθε περίπτωση αναδεικνύεται για πολλοστή φορά η ανάγκη αναβάθμισης του δρόμου και ιδιαίτερα του τμήματος Χανιά – Ρέθυμνο.


https://www.haniotika-nea.gr/

fanisk
14-12-13, 22:59
Και στην ΑΟ αναβουν κανονικα πλεον, δεν ξερω αν στελνουν τις κλησεις ομως. Προχθες περασα και κοιτουσα το καθρεπτη, αναψε σε εναν που ερχοταν με αλαρμ αναμμενα.

Leonidas_E39
14-12-13, 23:15
Εμένα με τσιμπησαν σημερα μεσα στην Θερμη σε εναν περιφερειακο δρομο που εχει με οριο 70 στα 142 χτυπημενα στο ρανταρ . Αποτελεσμα μετα απο λιγο κλάψα και το βιαζομαυνα επειδη ειχα τα μικρα μονα στο σπιτι την γλύτωσα με 40 ευρώ πρόστιμο απο 350 και ενα μηνα χωρίς διπλωμα. :D:D:D:D:D:D:D

mormon
14-12-13, 23:22
Με τις υγειες σου!

katsaraios
15-12-13, 02:22
Στην Αττικη οδο ριχνει αστραπες απο τις φωτογραφικες .
ειχα χρονια να ποζαρω και εγω πριν 5 μερες στην Υμηττου με οριο 80 μου αναψε φλασια ..πηγαινα με 100 εκει.
Αναμενω την λυπητερη...:drive:

fanisk
15-12-13, 02:54
Στην Αττικη οδο ριχνει αστραπες απο τις φωτογραφικες .
ειχα χρονια να ποζαρω και εγω πριν 5 μερες στην Υμηττου με οριο 80 μου αναψε φλασια ..πηγαινα με 100 εκει.
Αναμενω την λυπητερη...:drive:

Εκει ειδα κι εγω Γιωργο. Αν εισαι +30 και σε καλεσουν, δηλωσε οδηγο τον πατερα/μανα σου ή οποιον δεν χρειαζεται το διπλωμα. Περιμενε ομως γιατι μπορει να αναψαν αλλα να μην ερθουν και ποτε..

VanVIC
15-12-13, 08:42
Της Α.Ο. οι "αστραπές" έχουν αρχίσει (εδώ και ένα εξάμηνο) και αποτυπώνονται σε χαρτί...
Μεγάλη προσοχή, δεν αστειέυονται.

mitsos_chania
15-12-13, 13:01
https://www.bmwfans.gr/forum/images/imported/2013/12/2distilo1700x459-1.jpg


Σε λειτουργία τίθενται από σήμερα οι κάμερες καταγραφής ταχύτητας κατά μήκος του Βορείου Οδικού Αξονα Κρήτης, οι οποίες, αν και είχαν τοποθετηθεί πριν χρόνια, παρέμεναν σε αχρησία ή είχαν καταστραφεί.
Οι κάμερες αυτές καταγράφουν την ταχύτητα των διερχόμενων οχημάτων και φωτογραφίζουν όσα ξεπερνούν τα όρια. Εδώ φυσικά τίθεται ένα ζήτημα καθώς στο μεγαλύτερο μέρος της εθνικής οδού η σήμανση είναι για 60 χιλιόμετρα, όριο που πρακτικά είναι αδύνατον να τηρηθεί από τους οδηγούς.
Σε κάθε περίπτωση αναδεικνύεται για πολλοστή φορά η ανάγκη αναβάθμισης του δρόμου και ιδιαίτερα του τμήματος Χανιά – Ρέθυμνο.


https://www.haniotika-nea.gr/

Θα ειναι τραγικη η κατασταση.Εχτες εβλεπα συνεργεια και προσθετανε κι αλλες


Sent from my iPad mini using Tapatalk (https://tapatalk.com/m?id=1)

playmaker
15-12-13, 13:26
Να του πάρουν και το αμάξι. 150!!!! σε αυτόν τον δρόμο; Δεν πάμε καλά. Και το δίπλωμα να του πάρουν και να μην το ξαναδώσουν. Οπωσδήποτε θα ήταν και πιομένος έτσι Γιώργο; Απ΄ότι ξέρω παραδίδει πινακίδες, δίπλωμα και πρόστιμο...:thumbsdown:

150 ειναι λίγα γι αυτο το δρόμο αλλα και για τις στροφές του όπου τις παίρνεις με ασφάλεια με 150 δρόμος ειναι για 200 πάνω απο αυτο χάνεις ασφάλεια
Εχω κάνει τη διαδρομή και με Φεράρι φίλου καλύτερα μη πουμε νουμερα :P

A8hnaios
15-12-13, 13:44
Θα ειναι τραγικη η κατασταση.Εχτες εβλεπα συνεργεια και προσθετανε κι αλλες

Γιατι μητσο? θα μεινει καμμια νομιζεις... :whistle: :gun_bandana:

JimE36
15-12-13, 15:55
Πρως Ελ.Βενιζελο (αεροδρομιο) εχει τιποτα απο καμερες που να δουλευουν;Γιατι τον αυγουστο πηγαινα αεροδρομιο και το ανοιξα στις ευθειες που ειναι κανα 10 λεπτο πριν το αεροδρομιο.190 αλλα δεν ειδα κατι.Ουτε εχει ερθει ακομα κατι. :original:

gnx
15-12-13, 16:23
Απο Ελευσίνα προς αεροδρόμιο μέχρι το αεροδρόμιο έχει 4 κάμερες δουλεύουν όλες


Sent from my iPhone using Tapatalk (https://tapatalk.com/m?id=1)

VanVIC
15-12-13, 17:19
Απο Ελευσίνα προς αεροδρόμιο μέχρι το αεροδρόμιο έχει 4 κάμερες δουλεύουν όλες


Sent from my iPhone using Tapatalk (https://tapatalk.com/m?id=1)


Μήπως λές λίγες ;

Ξέρω οτι στην Α.Ο. απο Ελευσίνα μέχρι Ε.Ο. (Μεταμόρφωση) έχει τουλάχιστον 2 (σ'αυτή την κατευθυνση), τουλάχιστον αυτές έχω δεί, λές να έχει μόνο ακόμα 2 απο Μεταμόρωση μέχρι αεροδρόμιο ;

JimE36
15-12-13, 17:44
Απο την ημερα της παραβασης μεχρι να στειλουν την κληση, ποσος καιρος παιρναει, ξερουμε;

aggelosmk2
15-12-13, 17:59
Μήπως λές λίγες ;

Ξέρω οτι στην Α.Ο. απο Ελευσίνα μέχρι Ε.Ο. (Μεταμόρφωση) έχει τουλάχιστον 2 (σ'αυτή την κατευθυνση), τουλάχιστον αυτές έχω δεί, λές να έχει μόνο ακόμα 2 απο Μεταμόρωση μέχρι αεροδρόμιο ;

Εγώ 4 χρόνια καθημερινά που κινούμαι στην Α.Ο εέχω εντοπίσει:

Εχει 4 απο την είσοδο της Α.Ο μέχρι την έξοδο Νo6 της Λεωφόρου Φυλής.

Απο κεί κ κάτω μετά έχει στην Κερατέα.

Στο ανέβα ξεκινάμε με πρώτη στο 29χλμ Α.Ο νομίζω εκεί γυρω στην Κηφησίας ,συνεχίζουμε πριν την σήραγγα "¨κακιά ώρα" , κ τελευταία πριν τον Ασπροπυργο,πάνω στην κατηφόρα,απένταντι απο τα διόδια του αντίθετιου ρευματος.

GIANNHS M
15-12-13, 20:43
παντως θελει προσοχη γιατι καμερες εχει κ στην εθνικη οδο αθηνων-λαμιας- αθηνων-κορινθου......

στο ρευμα προς πειραια στη στροφη του γαλαξια ( 30 μετρα πριν τη στροφη δεξια κολωνα).

στο ρευμα προς κηφισσια στις 3 γεφυρες,στο κατεβα απο τη γεφυρα (εκει που ειναι κ η μαντρα με τα αυτοκινητα στο παραλληλο δεξια κολωνα).

στη λεωφ.Αθηνων στο ρευμα προς αθηνα απεναντι απο το καμπινκ εχει.(δεξια κολωνα)

σιγουρα θα εχει κ στο ανεβα αλλα δεν εχω εντοπισει ακομα (μου το εχει πει φιλος που τις εχει μπανισει)

σε αυτες που αναφερω ειδα την περασμενη βδομαδα συνεργειο το οποιο εκανε εργασιες,αρα πιθανολογο οτι μπαινουν σε λειτουργια,αν δεν εχουν μπει.

επισης μεσα στη αττικη οδο εχει καμερες,στη περιφερειακη του Υμητου στο ρευμα προς Ηλιουπολη μολις βγαινεις απο το τελευταιο τουνελ εχει τις ταμπελες τις τεραστιες τις πρασινες που ενημερωνουν για το πια εξοδο ακολουθει,ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΩ μερια εχει καμερες οι οποιες δουλευουν κανονικοτατα (την εχω φαει με 160χλμ).τετοιες πονηρες εχει κ σε αλλα σημεια...

wheelman
15-12-13, 21:44
Πολύ καλή βάση (https://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx) και ανανεώνεται σύχνα

Edit
Και σε χάρτη (https://index.pois.gr/SpeedCamerasMap.aspx)

katsaraios
15-12-13, 22:19
Επισης στο κατεβασμα της Υμηττου μετα τα 3 τουνελ και πριν μπουμε στο μεγαλο που βγαζει στην εξοδο για Ελευσινα εχει πρασινες με καμερες απο πανω ...αστραποβροντα και εκει και οριο 70

playmaker
16-12-13, 00:23
Όπου εχει οριο 70-80 μυρίζει κάμερα
Συμφωνώ πρεπει να υπάρχουν όρια για το καλο μας αλλα τόσο εισπρακτικός χαρακτήρας ...
Απο την άλλη πως αλλιώς θα μας κανουν κάποιους να τα τηρούνε ;;;;;;

JimE36
16-12-13, 01:13
παντως θελει προσοχη γιατι καμερες εχει κ στην εθνικη οδο αθηνων-λαμιας- αθηνων-κορινθου......


Στην Αθηνων-Λαμιας λιγο δυσκολο μου φαινεται να δουλευουν.Τρια χρονια πηγαινω-ερχομαι χαλκιδα λαμια και δεν μου εχει ερθει κατι.Μονο στα τουνελ κοβω γιατι την στηνουν μερικες φορες.Γενικα τους τελευταιους μηνες τους εχω πετυχει, μετα τα δευτερα διοδια, πρως αθηνα και μετρανε με ρανταρ.Παντα τους προλαβαινω ομως :thumbsup:
Η μηπως οχι;;;... :shok::shok:

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

michaelp900
16-12-13, 04:10
Ασχετο με καμερες αλλα πριν καμια βδομαδα ειχε μπλοκο ερχομενοι απο λιμανι προς λαχαναγορα στο υψος του city gate. Ειχε δυο με καμερα πιστολι στο φαναρι και δεξια....αλλους 7! Ειναι δρομος κεντρικος και πολλοι τρεχουν αλλα εκεινο το βραδυ ετυχε να πηγαινω με 40.Εναν τον σταματησαν.Προσοχη λοιπον.Ειναι σημειο που ποτε δεν εκαναν μπλοκα.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

dionisisM3
16-12-13, 10:03
Μολις μου ηρθε εγκαλλητηριο στι σπιτι απο τροχαια για παραβαση . 99, 9% αττικη οδος. Επησεις μου ζητησαν να εχω μαζι το διπλωμα μου και την αδεια . Αν δηλωσω οτι ηταν οδηγος ο ξαδερφος μου που ζει πλεον μονιμα στον καναδα γνωριζει κανεις τι γεινετε τουε?

fanisk
16-12-13, 14:10
Μολις μου ηρθε εγκαλλητηριο στι σπιτι απο τροχαια για παραβαση . 99, 9% αττικη οδος. Επησεις μου ζητησαν να εχω μαζι το διπλωμα μου και την αδεια . Αν δηλωσω οτι ηταν οδηγος ο ξαδερφος μου που ζει πλεον μονιμα στον καναδα γνωριζει κανεις τι γεινετε τουε?

Για να τα ζητησαν εισαι +30 χ.α.ω σιγουρα. 700¤ (350), 60 μερες διπλωμα, 30 μερες αδεια. :facepalm:

mark e92
16-12-13, 15:57
Μολις μου ηρθε εγκαλλητηριο στι σπιτι απο τροχαια για παραβαση . 99, 9% αττικη οδος. Επησεις μου ζητησαν να εχω μαζι το διπλωμα μου και την αδεια . Αν δηλωσω οτι ηταν οδηγος ο ξαδερφος μου που ζει πλεον μονιμα στον καναδα γνωριζει κανεις τι γεινετε τουε?

Μπορει και να πιάσει , αλλά να ξέρις οτι μπορούν να το βρούν απο το διαβατήριο αν ήταν όντως Ελλάδα ...
Νομίζω οτι σφραγίζουν το διαβατήριο σε κάθε είσοδο έξοδο δεν είναι ΕΟΚ.

mark e92
16-12-13, 15:59
Να σας ενημερώσω οτι οι κάμερες απο Ναύπακτο πρός Ιτεα λειτουργούν .
Της σύνδεσαν πρίν 1 μήνα περίπου ...
(οριο 50-70:th_Laie_67-1:)

mark e92
16-12-13, 16:08
παντως θελει προσοχη γιατι καμερες εχει κ στην εθνικη οδο αθηνων-λαμιας- αθηνων-κορινθου......

στο ρευμα προς πειραια στη στροφη του γαλαξια ( 30 μετρα πριν τη στροφη δεξια κολωνα).

στο ρευμα προς κηφισσια στις 3 γεφυρες,στο κατεβα απο τη γεφυρα (εκει που ειναι κ η μαντρα με τα αυτοκινητα στο παραλληλο δεξια κολωνα).

στη λεωφ.Αθηνων στο ρευμα προς αθηνα απεναντι απο το καμπινκ εχει.(δεξια κολωνα)

σιγουρα θα εχει κ στο ανεβα αλλα δεν εχω εντοπισει ακομα (μου το εχει πει φιλος που τις εχει μπανισει)

σε αυτες που αναφερω ειδα την περασμενη βδομαδα συνεργειο το οποιο εκανε εργασιες,αρα πιθανολογο οτι μπαινουν σε λειτουργια,αν δεν εχουν μπει.

επισης μεσα στη αττικη οδο εχει καμερες,στη περιφερειακη του Υμητου στο ρευμα προς Ηλιουπολη μολις βγαινεις απο το τελευταιο τουνελ εχει τις ταμπελες τις τεραστιες τις πρασινες που ενημερωνουν για το πια εξοδο ακολουθει,ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΩ μερια εχει καμερες οι οποιες δουλευουν κανονικοτατα (την εχω φαει με 160χλμ).τετοιες πονηρες εχει κ σε αλλα σημεια...

Σχεδόν σε όλη την ΑΟ εχει πίσω απο τις ταμπέλες για ρίξτε μια ματιά οταν ξαναπεράσετε...

RallyArt
16-12-13, 20:02
Μόνιμα μέχρι 140 στην Αττική οδό... ΠΑΝΤΑ!

playmaker
16-12-13, 20:04
Πιστεύω οτι αν η Αττική ειχε υψηλότερα όρια θα έτρεχε λιγότερο ´ο κόσμος σε αλλους δρόμους και θα χαμέ λιγότερα ατυχήματα σαυτους !

dionisisM3
16-12-13, 21:12
Σωστά, εδω όλοι έχουν Opel, και εγω για Opel Merida πήγαινα αλλα είπα να κανω τη διάφορα, Wiesbaden δουλεύω.


Μπορει και να πιάσει , αλλά να ξέρις οτι μπορούν να το βρούν απο το διαβατήριο αν ήταν όντως Ελλάδα ...
Νομίζω οτι σφραγίζουν το διαβατήριο σε κάθε είσοδο έξοδο δεν είναι ΕΟΚ.

Τότε θα τους πω οτι ειναι Γερμανία :thumbsup: ρε γαμωτο έχει λήξει και το δίπλωμα της μάνας μου που με έχει ξέλασπωσει Ουκρανία ολίγες φορές :th_Laie_67-1:

fast-enough
17-12-13, 08:04
... Ουκρανία ολίγες φορές :th_Laie_67-1:

Άτιμο autocorrect... :hystericalbs1:

fanisk
18-02-14, 19:44
Σημερα ηρθε οργανο σπιτι, αφησε κληση προσελευσης εντος 3 ημερων στο τοπικο ΑΤ για τον αδερφο μου. 29/10/13 :shok: Δεν καταλαβαινω τι γραφει (ουτε γιατρος δεν γραφει ετσι), αποκλειεται να λεει Αχαικης Οδου αρα εννοει Αττικης και εναν αριθμο πρωτ.. Πηγε το απογευμα αλλα ελειπε ο αρμοδιος αστυφ. ειπαν να παει αυριο.
Μυριζω φωτογραφια, 2 μηνες και 350¤. Για να δουμε, ξαναφευγει την αλλη βδομαδα γιατι ειναι στο τελευταιο ετος. Θα φυγει με κτελ? :th_Laie_67-1:

Bitz
18-02-14, 19:47
Σημερα ηρθε οργανο σπιτι, αφησε κληση προσελευσης εντος 3 ημερων στο τοπικο ΑΤ για τον αδερφο μου. 29/10/13 :shok: Δεν καταλαβαινω τι γραφει (ουτε γιατρος δεν γραφει ετσι), αποκλειεται να λεει Αχαικης Οδου αρα εννοει Αττικης και εναν αριθμο πρωτ.. Πηγε το απογευμα αλλα ελειπε ο αρμοδιος αστυφ. ειπαν να παει αυριο.
Μυριζω φωτογραφια, 2 μηνες και 350¤. Για να δουμε, ξαναφευγει την αλλη βδομαδα γιατι ειναι στο τελευταιο ετος. Θα φυγει με κτελ? :th_Laie_67-1:

Δωστου το Ζητα....

Samaro
18-02-14, 20:23
Δωστου το Ζητα....

Τι να το κάνει αν πρόκειται για αφαίρεση διπλώματος ;

Φάνη, να δηλώσει ότι οδηγούσε κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας, που δεν χρειάζεται τοσο το δίπλωμα του, αποκλείεται ;

atha
18-02-14, 21:48
Μολις μου ηρθε εγκαλλητηριο στι σπιτι απο τροχαια για παραβαση . 99, 9% αττικη οδος. Επησεις μου ζητησαν να εχω μαζι το διπλωμα μου και την αδεια . Αν δηλωσω οτι ηταν οδηγος ο ξαδερφος μου που ζει πλεον μονιμα στον καναδα γνωριζει κανεις τι γεινετε τουε?

ama einai gia kanena mina tha piasei leo . oraio kolpo auto edo den paizei bebaia giati apo oso xero sou stelnoun kai ta moutra sou mazi

atha
18-02-14, 21:55
tora gia na poume kai tin alitheia ama se grapsei me kamia 250 ara + , mallon den mporeis na peis oti to pigaine i mama mou , tha pesoun oi toixoi stin astynomia apo to gelio

skaros
18-02-14, 23:29
Με μια δόση θράσους (και ηλιθιότητας ίσως...) θα θέσω κι εγώ το ερώτημά μου.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή στα κινητά που να έχει χαρτογραφημένες τις κάμερες?
(Ζητάω πολλά???)

friendgr
18-02-14, 23:48
Τα περισσότερα gps προγράμματα π.χ. navigon

Το καλοκαίρι που είχα κατέβει κάτω Μάνη και πέρασα απο ενα χωριατοδρομο που δεν το πιανει το ματι σου που είναι τιγκα στις κάμερες , μου τις έλεγε μια μια με ακρίβεια.

fanisk
19-02-14, 02:01
Τι να το κάνει αν πρόκειται για αφαίρεση διπλώματος ;

Φάνη, να δηλώσει ότι οδηγούσε κάποιο άλλο μέλος της οικογένειας, που δεν χρειάζεται τοσο το δίπλωμα του, αποκλείεται ;

Δεν αποκλειεται, οι καμερες τραβανε απο πισω στην Ελλαδα. Ας μαθουμε αυριο με ποσα πηγαινε και θα δουμε. Καμια 170αρα υποθετει. Θα ψησω τη γιαγια μου να βγαλει διπλωμα, να υπαρχει για τις δυσκολες ωρες να μας ξελασπωνει. :th_Laie_67-1:

120ie87
19-02-14, 06:38
https://index.pois.gr/google.asp?SubCatID=98



thumb

aristent
19-02-14, 07:24
To Θεμα Ηλια ειναι ποιες απο αυτες δουλευουν,γιατι δεν νομιζω οτι ειναι ολες σε λειτουργια.....ή τελος παντων, θελω να νομιζω!!!

Bazil Van Sinner
19-02-14, 07:35
Απο Θεσσαλονικη μεχρι τον κομβο τωνΚερδυλλιων που χρησιμοποιω συχνα,μονο στο υψος της Ασπροβαλτας κοβω,γιατι βγαινει η τροχαια,σε ολο το υπολοιπο κομματι ,δεν κοβω πουθενα....μεχρι στιγμης δεν εχει αστραψει φλας....

nikos bob
19-02-14, 07:40
Για ριξτε μια ματια στον Κηφισο οσοι τον ανεβοκατεβαινετε, εχει γεμισει καινουργιες καμερες που περιμενουν το ρευμα για να δουλεψουν.
Επισης στην Λεωφ. Αθηνων (Καβαλας) λιγο πριν τη γεφυρα του Σχιστου Σκαραμαγκα, αλλα και στο ανεβασμα (!!!!!!!) καπου στο νεο περιπτερο-καφε.

Και καποιες πληροφοριες που εχω λενε οτι θα μπουν κι αλλες !...

E60_Arkadia
19-02-14, 13:45
Παιδιά την πάτησα σήμερα,ήμουν σταματημένος σε φανάρι,ήθελα να στρίψω δεξια,πράσινο πατάω γκάζι στριμμένο τιμόνι και το ε28 πετάει κωλο χωρίς να το επιδιώξω μιας και η άσφαλτος γλιστράει σε εκείνο το σημείο , αμεσως μετά σταματημένο περιπολικο!!! Με σταμάτησε αμεσως,μου κόβει 700ευρω 30μερες δίπλωμα,30πινακιδες,με έσκισε.. Εντωμεταξύ τους είχα δει και δεν το έκανα επίτηδες,θα ήμουν χαζός αλλωστε. Η κλίση γραφει "επικίνδυνο ελιγμό"..

mark e92
19-02-14, 15:39
Παιδιά την πάτησα σήμερα,ήμουν σταματημένος σε φανάρι,ήθελα να στρίψω δεξια,πράσινο πατάω γκάζι στριμμένο τιμόνι και το ε28 πετάει κωλο χωρίς να το επιδιώξω μιας και η άσφαλτος γλιστράει σε εκείνο το σημείο , αμεσως μετά σταματημένο περιπολικο!!! Με σταμάτησε αμεσως,μου κόβει 700ευρω 30μερες δίπλωμα,30πινακιδες,με έσκισε.. Εντωμεταξύ τους είχα δει και δεν το έκανα επίτηδες,θα ήμουν χαζός αλλωστε. Η κλίση γραφει "επικίνδυνο ελιγμό"..

700 ευρώ :ranting2::ranting2::ranting2:
Απαγορευότανε η αναστραφή ???

mark e92
19-02-14, 15:41
Τα περισσότερα gps προγράμματα π.χ. navigon

Το καλοκαίρι που είχα κατέβει κάτω Μάνη και πέρασα απο ενα χωριατοδρομο που δεν το πιανει το ματι σου που είναι τιγκα στις κάμερες , μου τις έλεγε μια μια με ακρίβεια.

Εγω που έχω το MLS T&D δεν τα έχει τα περισσότερα :thumbsdown: να πάω να το πετάξω ε???

wheelman
19-02-14, 16:09
Πρέπει να τα ανανεώσεις.
Κατέβασε το αρχείο και πέρασε το στο μηχάνημα σου

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997D using Tapatalk

120ie87
19-02-14, 18:48
To Θεμα Ηλια ειναι ποιες απο αυτες δουλευουν,γιατι δεν νομιζω οτι ειναι ολες σε λειτουργια.....ή τελος παντων, θελω να νομιζω!!!


καλησπέρα Άρη!

είναι πρακτικά αδύνατο να ξέρουμε πανελλαδικά ποιες λειτουργούν ανά πάσα στιγμή επειδή απλά μπορεί κάποια να μην λειτουργούσε μέχρι χθες για παράδειγμα και να ξέρουμε ότι δεν λειτουργεί - αλλά την επόμενη ώρα/μέρα/εβδομάδα να την επαναλειτουργήσουν! (και να περάσουμε με ταχύτητα επειδή ξέρουμε πως δεν λειτουργεί αλλά επειδή την ενεργοποίησαν πριν λίγο να πάρουμε κλήση)

καλό είναι να ξέρουμε σε ποια σημεία υπάρχουν για να προσέχουμε παραπάνω

:cheers:

aristent
19-02-14, 18:53
Ετσι ειναι Ηλια!!!

..."Καλυτερα γαϊδουροδενε παρα γαϊδουρογυρευε!!!":thumbsup:

fanisk
19-02-14, 19:29
Δεν αποκλειεται, οι καμερες τραβανε απο πισω στην Ελλαδα. Ας μαθουμε αυριο με ποσα πηγαινε και θα δουμε. Καμια 170αρα υποθετει. Θα ψησω τη γιαγια μου να βγαλει διπλωμα, να υπαρχει για τις δυσκολες ωρες να μας ξελασπωνει. :th_Laie_67-1:

Πηγε σημερα. Η φωτο ειναι καπου στα 150 χλμ. 175¤ στα ΕΛΤΑ (350 δεν ηταν απο 700?) και του ειπαν πως το διπλωμα ισως του το παρουν σε 2-3-6 μηνες οποτε ερθει η ειδοποιηση. Νομιζα πως το παιρνουν αμεσως.

E60_Arkadia
19-02-14, 22:47
700 ευρώ :ranting2::ranting2::ranting2:
Απαγορευότανε η αναστραφή ???

Απλα επειδή είχε κλασσική ελληνική άσφαλτο δηλαδη σαπούνι,πατώντας γκάζι να ξεκινήσω και στρίβοντας πέταξε κ@λο,αυτοι σταματημένοι απέναντι στο φανάρι μπαίνουν μπροστά και μου κλείνουν τον δρόμο θεώρησαν ότι το έκανα επιτηδες

Bitz
20-02-14, 07:43
Πηγε σημερα. Η φωτο ειναι καπου στα 150 χλμ. 175¤ στα ΕΛΤΑ (350 δεν ηταν απο 700?) και του ειπαν πως το διπλωμα ισως του το παρουν σε 2-3-6 μηνες οποτε ερθει η ειδοποιηση. Νομιζα πως το παιρνουν αμεσως.

Εμενα μου το ζητησαν μετα απο 1 χρονο μαζι με αδεια και πινακιδες.