PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντηλιακες Μεμεβρανες Protect Gard U.S.A



andreas110080
23-03-12, 12:39
Παιδιά βρήκα αυτή την προσφορά https://www.deals365.gr/deal.php?id=880.

Έχει κανείς εμπειρία για τις εν λόγω μεμβράνες, γιατί προσωπικά δεν τις έχω ξανά ακούσει!

Αξίζει η προσφορά?

:thnx::thnx::thnx:

NS-conv
23-03-12, 13:07
Παιδιά βρήκα αυτή την προσφορά https://www.deals365.gr/deal.php?id=880.

Έχει κανείς εμπειρία για τις εν λόγω μεμβράνες, γιατί προσωπικά δεν τις έχω ξανά ακούσει!

Αξίζει η προσφορά?

:thnx::thnx::thnx:

Σε καποιο ξενο φορουμ παλιοτερα ειχα διαβασει διαφορες αποψεις για τη συγκεκριμενη μεμβρανη...Γενικα δεν ακουστηκαν καλα λογια...αρκετα παραπονα για το θεμα εγγυησης και καποιος ειχε αναφερει οτι ειναι πολυ λεπτες και χαλανε ευκολα αν θυμαμαι καλα...κατα τη γνωμη μου προτιμησε κατι δοκιμασμενο και αξιοπιστο να ξεμπερδευεις μια και καλη...

PANOS-E60
23-03-12, 13:11
δεν την ξέρω τη μεμβρανη αλλά η τιμή είναι χωρίς το εμπρος παρμπρίζ. Τσεκαρισμένο.

ntinos
23-03-12, 13:13
Μπορεις να περιμενεις λιγο, ολο και καποια προσφορα θα βγει σε κατι επωνυμο (ειχε γινει περισυ)
Ειχα αγορασει το κουπονι καπου τον Ιουνιο αν θυμαμαι καλα, και μου εδωσαν ραντεβου για μεσα Νοεμβρη ομως...
Τελικως, επειδη βαριομουν να περιμενω πηρα τα χρηματα μου πισω

ntinos
23-03-12, 13:14
δεν την ξέρω τη μεμβρανη αλλά η τιμή είναι χωρίς το εμπρος παρμπρίζ. Τσεκαρισμένο.

Πανο το αναφερει και στην ιδια την προσφορα thumb

PANOS-E60
23-03-12, 13:17
Πανο το αναφερει και στην ιδια την προσφορα thumb

Εχεις δίκιο, αξίζει πάντως η επισήμανση γιατί πέρασμα μεμβρανών χωρίς την μπροστινή, ίσον κάτω από μισή δουλειά.

NS-conv
23-03-12, 13:18
Εχεις δίκιο, αξίζει πάντως η επισήμανση γιατί πέρασμα μεμβρανών χωρίς την μπροστινή, ίσον κάτω από μισή δουλειά.

Σωστος!!!Αν και απαγορευεται...αλλα στο ταξιδι ειναι σωτηρια.... :warriorsmiley:

Monsta
23-03-12, 13:25
Τη μπροστινή δεν τη προσφέρουν όλες οι εταιρείες, αλλά κάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλειά το καλοκαίρι.

Δεν το πίστευα ούτε ο Ίδιος μέχρι να τη βάλω, αλλά μετά από 10' οδήγησης ο κλιματισμός κατεβαίνει στη χαμηλότερη σκάλα λόγω .....κρύου.

Ο λόγος που απαγορεύεται (αν το δουν στο ΚΤΕΟ, γιατί σε τυχαίο έλεγχο δε φαίνεται καν) είναι για να μη πάει κανένας κάγκουρας και βάλει καμιά μαύρη κατράμι και μετά πάει και σκοτωθεί τη νύχτα σε κάνα χαντάκι. Έτσι κι αλλιώς όμως η μεμβράνη που τοποθετούμε εμείς είναι 'ειδική' για μπροστινό παρπρίζ και δεν εμποδίζει την ορατότητα ούτε τη νύχτα.

strof
23-03-12, 14:27
Για αυτοκίνητα μεγάλου κυβισμού (Jeep, SUV, STU κ.α.) υπάρχει extra χρέωση 34¤ απευθείας πληρωτέα στην επιχείρηση.


Παραθεση για την παραπανω προσφορα, ενω πιο πανω λεει:


Το Deal περιλαμβάνει την αγορά και τοποθέτηση αντηλιακών μεμβρανών protect gard U.S.A σε Ι.Χ. ανεξαρτήτως μεγέθους

Ντυνει και τους κυλινδρους και θελει πιο πολλα για τα 'μεγαλα' κυβικα??

Driver M
23-03-12, 14:39
Αν μπει μεμβράνη και στο παρμπρίζ δεν υπάρχει κίνδυνος σε περίπτωση ατυχήματος να μην μπορεί να σπάσει το τζάμι και να εγκλωβιστείς μέσα στο αυτοκίνητο?

ntinos
23-03-12, 14:41
Φανταζομαι οτι αυτου του ειδους οι μεμβρανες δεν εχουν (καθ' υπερβολη) αλεξισφαιρες ιδιοτητες.
Μπορει να λεω και μπουρδες, βεβαια...

Driver M
23-03-12, 14:46
Μα όλες οι μεβράνες συγκρατούν το τζάμι από το θρυμάτισμα (κάτι που είναι και καλό βέβαια για μικροατυχήματα) και μετά είναι δύσκολο να το σπάσεις εντελώς και να απεγκλωβιστείς, γι'αυτό λέει πως δεν πρέπει να μπαίνουν μεμβράνες στο παρμπριζ, σαν έσχατη λύση απεγκλωβισμού.
Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει.

Monsta
23-03-12, 15:16
Παπαρολογίες. Αν θρυματιστεί το τζάμι, η μεβράνη αφαιρείται πανεύκολα με απλό σπρώξιμο.

Σε δικό μου αυτοκίνητο (corsa) που ενεπλάκει σε ατύχημα πριν 4 χρόνια, το πίσω τζάμι έγινε κομμάτια ΜΑΖΙ με τη μεμβράνη.

120ie87
23-03-12, 16:11
Ναι, το τζάμι περιμένει τη μεμβράνη να το κρατήσει....... ...... .......

ntinos
23-03-12, 16:15
Αναλογα την μεμβρανη βεβαια...
(πηγαινε στο 1:44)


https://www.youtube.com/watch?v=A7QUOq8AW-8

ntinos
23-03-12, 16:16
Σορυ,
διπλο ποστ

Nino
23-03-12, 16:33
εγω εβαλα στο Χ με λιγοτερα λεφτα...
για την ακριβεια στο ενα τριτο της τιμης που ζητουσαν οι "επωνυμες"
δεν εχω κανενα παραπονο και αν γινει και κατι εχουν life time εγγυηση.
Η μεμβρανη στον υαλοπινακα μπορει να κανει σημαντικη δουλεια αλλα αυτα που γραφει ο Αρης ειναι πραγματικοτητα και δεν μλαμε για μικροατυχηματα απλα αλλα τι θα γινει σε εγκλωβισμο με φωτια? γιατι οτι και να λετε δεν φευγει τοσο ευκολα και το εχω δει προσωπικα πως γινεται το τζαμι με μεβρανη αν σπασει.
Η ερωτηση ομως που αποτελει καιριο ερωτημα ειναι, τι θα γινει σε περιπτωση ατυχηματος αν η ασφαλιστικη ανακαλυψει οτι υπαρχει "παρανομη" μεμβρανη στο παρμπριζ?

deepBLUE
23-03-12, 17:18
Αυτη τη στιγμη εχει προσφορα η llumar για οποιον ενδιαφερεται παρτε ενα τηλεφωνο και ρωτηστε.
Νομιζω πως η προσφορα ειναι μεγαλυτερη απο το 10% που εχουμε ως φορουμ απο την ιδια εταιρια.

andreas110080
23-03-12, 19:06
:think:

Αρα τι κανουμε?

deepBLUE
23-03-12, 19:08
Εγω εκει εβαλα τη περασμενη Παρασκευη.
Εχω ξαναβαλει και στο παρελθον και μπορω να πω πως ειναι αψογες.
Μαλιστα δοκιμαστηκαν και σε αντιξοες συνθηκες σε νησι και να τσακιζει τα παραθυρα ολη μερα ο ηλιος.
Βεντουζες απο μεσα με παιχνιδια διαφορα των παιδιων και λοιπα....
Μια χαρα ηταν.

andreas110080
12-06-12, 12:59
https://www.groupon.gr/deals/special-deal/3mhellas-fxst-maindeal/6694215?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_164&a=1656

Πώς βλέπετε αυτή τη προσφορά?
Τις έχει βάλει κάποιος φίλος?

bill_m3
12-06-12, 14:48
https://www.groupon.gr/deals/special-deal/3mhellas-fxst-maindeal/6694215?nlp=&CID=GR_CRM_1_0_0_164&a=1656

Πώς βλέπετε αυτή τη προσφορά?
Τις έχει βάλει κάποιος φίλος?

Την έχω πατήσει 2 φορές για αγορά (για το αυτοκίνητο του πατέρα) αλλά με χαλάει που πρέπει να πάω Λάρισα να τις βάλω......

Γνώμη μου είναι ότι πρόκειται για μια πολύ καλή προσφορά!!!

NS-conv
12-06-12, 15:14
Αν γινει θρυψαλα το τζαμι μαζι με τη μεμβρανη σημαινει οτι η μεμβρανη ηταν ψευτικη...Αυτο εξαρταται εκτος απο την ποιοτητα και απο το παχος του film αλλα και τις στρωσεις τις οποιες αποτελειται... thumb

Ειναι μπερδεμα το θεμα με το παρμπριζ σε περιπτωση που (χτυπα ξυλο) γινει κατι αλλα κανει δουλεια η ατιμη...ειδικα στο ταξιδι... :warriorsmiley:

Andri
12-06-12, 16:13
Έχω ακούσει όμως ότι ενοχλεί στο παρκάρισμα τη νύχτα καθώς από ορατότητα 0 (δεν έχω καταλάβει το λόγο) και λένε ανοίγεις παράθυρα τέρμα για να βλέπεις κτλπ....Ισχύει κάτι τέτοιο?(για τη μεμβράνη στο παρμπρίζ λέω)

NS-conv
12-06-12, 19:05
Έχω ακούσει όμως ότι ενοχλεί στο παρκάρισμα τη νύχτα καθώς από ορατότητα 0 (δεν έχω καταλάβει το λόγο) και λένε ανοίγεις παράθυρα τέρμα για να βλέπεις κτλπ....Ισχύει κάτι τέτοιο?(για τη μεμβράνη στο παρμπρίζ λέω)

Εξαρταται και απο το σταδιο που ειναι...αν μιλας για μπροστινο παρμπριζ το να βαλεις κατι πολυ σκουρο μονο πονοκεφαλο θα προκαλεσει...Εγω μπροστα εχω βαλει της llumar,καμια σχεση με αυτες που βαζουμε στα υπολοιπαα τζαμια του αυτοκινητου...φαντασου οτι κοιτας το αυτοκινητο και δεν καταλαβαινεις οτι εχει μεμβρανη το τζαμι...Κανει δουλεια ομως,ειδικα στο ταξιδι..αν λες για το πισω ναι σε μερικες περιπτωσεις(μη επαρκης φωτισμος)χρειαζεται να κατεβασεις παραθυρα για να βλεπεις καλυτερα τους καθρεφτες..

Andri
12-06-12, 19:09
Εξαρταται και απο το σταδιο που ειναι...αν μιλας για μπροστινο παρμπριζ το να βαλεις κατι πολυ σκουρο μονο πονοκεφαλο θα προκαλεσει...Εγω μπροστα εχω βαλει της llumar,καμια σχεση με αυτες που βαζουμε στα υπολοιπαα τζαμια του αυτοκινητου...φαντασου οτι κοιτας το αυτοκινητο και δεν καταλαβαινεις οτι εχει μεμβρανη το τζαμι...Κανει δουλεια ομως,ειδικα στο ταξιδι..αν λες για το πισω ναι σε μερικες περιπτωσεις(μη επαρκης φωτισμος)χρειαζεται να κατεβασεις παραθυρα για να βλεπεις καλυτερα τους καθρεφτες..

Δλδ υπάρχει διαφορετική μεμβράνη για το παρμπριζ από αυτές που βάζουμε στο υπόλοιπο αυτοκίνητο?:think: Γτ τα υπόλοιπα παράθυρα που έχω δει σε άλλους και το πιο ανοιχτό πάλι σκούρο (για παρμπριζ) πιστεύω πως είναι

NS-conv
12-06-12, 19:13
Δλδ υπάρχει διαφορετική μεμβράνη για το παρμπριζ από αυτές που βάζουμε στο υπόλοιπο αυτοκίνητο?:think: Γτ τα υπόλοιπα παράθυρα που έχω δει σε άλλους και το πιο ανοιχτό πάλι σκούρο (για παρμπριζ) πιστεύω πως είναι

Ναι ειναι διαφορετικη...Εχεις π.μ. thumb