PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με κλειδαρια Ε46 CABRIO



TAN
18-03-12, 12:52
Καλημερα σε ολους....
Δυστυχώς η κλειδαριά απο το 46αρι μου και αναφέρομαι σε αυτην του πορτ μπαγκαζ σταμάτησε να δουλεύει με το κουμπί εδω και κάποιο διάστημα.
Γνωρίζει κάποιος περίπου τι κόστος θα χρειαστεί για την επισκευή της αν επισκευάζεται η για την αντικατάσταση της?
Ευχαριστώ πολύ..

Vassilis ///M
18-03-12, 16:28
Καλημερα σε ολους....
Δυστυχώς η κλειδαριά απο το 46αρι μου και αναφέρομαι σε αυτην του πορτ μπαγκαζ σταμάτησε να δουλεύει με το κουμπί εδω και κάποιο διάστημα.
Γνωρίζει κάποιος περίπου τι κόστος θα χρειαστεί για την επισκευή της αν επισκευάζεται η για την αντικατάσταση της?
Ευχαριστώ πολύ..

Εννοείς το touch την μεμβράνη κάτω απο το σήμα????

TAN
18-03-12, 17:25
το ηλεκτρικό κομμάτι εννοω φιλε Βασιλη δεν ανταποκρινετε καθολου,ανοίγει μονο manual με το κλειδί...

Vassilis ///M
18-03-12, 22:30
το ηλεκτρικό κομμάτι εννοω φιλε Βασιλη δεν ανταποκρινετε καθολου,ανοίγει μονο manual με το κλειδί...

Μία απο τα ίδια....Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω απλά δεν βρήκα χρόνο να το ψάξω....

Οπότε το ερώτημα είναι τι μπορεί να φταίει?????

gyiama
18-03-12, 22:33
υπαρχει περιπτωση να εχει κομμενο καλωδιο μεσα στην φυσουνα του προτμπαγκαζ.πατωντας το μπουτον απ το κλειδι δεν ανοιγει?αν οχι τοτε πιθανων να εχει κοπει καποιο καλωδιο μεσα στην μαυρη την φυσουνα(λαστιχο) του πορτμπαγκαζ με το μαξωμα.

tzanis320si
18-03-12, 22:34
Μία απο τα ίδια....Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω απλά δεν βρήκα χρόνο να το ψάξω....

Οπότε το ερώτημα είναι τι μπορεί να φταίει?????

ο ηλεκτρικος διακοπτης του πορτ μπαγκαζ....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:

savvas bmwdakias
19-03-12, 11:43
Φιλε μου το επαθα και γω,απο το κουμπι στο κλειδι ανοιγε κανονικα και μετα εστρωσε απο μονο του!!!Αν δεν ανοιγει απο το κουμπι στο κλειδι πιθανον να ειναι το προβλημα στο κουμπι του καπο.

gyiama
19-03-12, 14:20
αν δεν ανοιγει απ το κουμπι στο κλειδι τοτε δεν ειναι προβλημα απ το κουμπι αλλα ειτε απ την κλειδαρια ειτε απ τα καλωδια που ανεφερα πιο πανω!!!

fast-enough
19-03-12, 14:58
:whistle: Μήπως (λέω εγώ τώρα) την κλειδώνεις και για αυτό δεν ανοίγει???

SoNiC_77Gr
20-03-12, 00:40
Μιας που ειδα αυτο το θεμα για να μην ανοιξω αλλο λεω να ρωτησω κ εγω εδω για ενα προβλημα που αντιμετωπιζω. Εχω αλλαξει τον μαμα συναγερμο με aftermarket εδω και κατι μηνες, αλλα την τελευταια περιοδο παρατηρω ενα προβλημα. Οταν παταω απο τον τηλεχειρισμο να ξεκλειδωσει, καμια φορα οχι παντα οι ασφαλειες δεν ανεβαινουν. Ακουγεται απο μεσα οτι δινει την εντολη, ενας μικρος θορυβος δηλαδη, αλλα κ οι 2 ασφαλειες μενουν κατω. Πρεπει να προσπαθησω 2-3 φορες με το κλειδωμα/ξεκλειδωμα απο τον τηλεχειρισμο κ μετα ανεβαινουν κανονικα. Ακομα πιο σπανια μπορει να μην πιανει κ χρησιμοποιω το κλειδι οπου εκει αν οχι με την 1η με την 2η θα ανοιξει.. Τι απο ολα μπορει να ειναι αυτο? Καποιες φορες το παρατηρω οταν εχει κρυο αλλα δεν ξερω αν ειναι προβλημα αυτο, απλα το αναφερω..
Επισης κ απο μεσα με το κεντρικο κουμπι κλειδωματος καμια φορα δεν ξεκλειδωνουν οι πορτες, ενω ακουγεται οτι δινει εντολη. Αν το πατησω 1-2 φορες μετα ειναι οκ!
Αναλογικα στις 10 φορες πχ που θα το ξεκλειδωσω τις 3 δεν θα ξεκλειδωσει με την 1η..