PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά ελαστικών από το internet!!



bill_m3
10-02-10, 18:48
Δύο σαιτ για αγορές ελαστικών από το internet ή απλά για ενημέρωση για να μη μας πιάνουν τα μαλακά.....

www.camskill.co.uk
και
www.elastika-online.gr

Από το πρώτο έχω αγοράσει 2 φορές με πάρα πολύ καλές εντυπώσεις!!!

Stamatis
10-02-10, 18:50
Δύο σαιτ για αγορές ελαστικών από το internet ή απλά για ενημέρωση για να μη μας πιάνουν τα μαλακά.....

www.camskill.co.uk
και
www.elastika-online.gr

Από το πρώτο έχω αγοράσει 2 φορές με πάρα πολύ καλές εντυπώσεις!!!


Χρόνος παράδοσης?
τιμές αποστολής ΟΚ?

Stathis
10-02-10, 18:51
εγω εχω αγορασει και απο τους δυο με αριστες εντυπωσεις.
θα μεταφερω καποια στιγμη τα σχολια μου...

bill_m3
10-02-10, 18:57
Χρόνος παράδοσης?
τιμές αποστολής ΟΚ?

Σταμάτη έχω αγοράσει μόνο από το camskill...

Χρόνος παράδοσης περίπου 7-10 μέρες (εμένα ήρθαν και τις 2 φορές σε 7 ημέρες)
Τα ελαστικά ήταν παραγωγής Ιουλίου και Αυγούστου και μεταφορικά για 4 ελαστικά αυτοκινήτου έχει 38 Λίρες Αγγλίας και σου έρχονται στο σπίτι!!

zaharias
10-02-10, 19:40
+1 στο camskill εχω ψωνισει και γω 2-3 φορες και ειναι οπως τα λεει ο bil..:original:

Z-man
22-04-10, 21:25
Εχει παρει φιλος για Χ5 και εμεινε ευχαριστημενες αλλα κ πολυ κερδισμενος.Οσο πιο μεγαλη διασταση τοσο πιο πολυ κερδιζεις.Μαλλον ετοιμαζομαι κ εγω...

NickE60
22-04-10, 22:22
Εδώ ένα copy-paste από το παλιό γνωστό φόρουμ....


Nick_E60_GR
Banned

Μηνύματα: 1.523


https://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m4b0s0p0

Το φτηνότερο και πιο αξιόπιστο κατάστημα online - Αγγλία (με 50 ευρώ η τετράδα τα έχεις στην πόρτα σου) ;)

Θα περιαυτολογήσω τώρα και δεν μου αρμόζει ...αλλά έχει ωφελήσει αρκετούς

Είχα ποστάρει την αγγελία Νοέμβρη '08.... Δεν υπάρχει καμία προγενέστερη αναφορά από αυτή σε κανένα Ελληνικό Φόρουμ. Με την τότε πτώση της αξίας της Αγγλικής λίρας είχα αγοράσει για πρώτη φορά, τα είχα παραλάβει, είχα άριστες εντυπώσεις και το πόσταρα σαν μια εναλλακτική λύση από την Ευρωπαϊκή αγορά στη μισή περίπου τιμή απ' ότι τα έβρισκα (με έκπτωση κιόλας) στην Ελλάδα... Δύσπιστοι οι περισσότεροι στην αρχή, μιλούσαν για προβληματικά ελαστικά, παλιό στοκ, κλπ, κλπ... Ο Ζαχαρίας, μετά από πολλά ΡΜ που είχαμε ανταλλάξει, για το αν και πως του τα στέλνουν στη Χιο κλπ. προχώρησε κι αυτός αργότερα σαν 2ος ιδιώτης πελάτης από Ελλάδα... και μετά νομίζω ο bill987.... ε, ...και μετά έγινε χαμός... δεν υπάρχει Ελληνικό αυτοκινητιστικό φόρουμ πλέον που να μην έχει μέλη που ψώνισαν από εκεί...

Υπάρχει και το Γερμανικό https://www.elastika-online.gr/ της Delticom AG το οποίο βγαίνει από λιγάκι ..ως παρα πολύ πιο ακριβό σε σχέση με το Αγγλικό (ανάλογα με το μέγεθος του ελαστικού) και δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

aggelosmk2
23-04-10, 07:58
Εδώ ένα copy-paste από το παλιό γνωστό φόρουμ....



ε ...και μετά έγινε χαμός... δεν υπάρχει Ελληνικό αυτοκινητιστικό φόρουμ πλέον που να μην έχει μέλη που ψώνισαν από εκεί...

Aκριβως...το ιδιο ισχυει κ στο golfclub ,εκανε καποιος την αρχη κ αυτη τη στιγμη 3 φιλοι μολις παρελαβαν στον προβλεπομενο χρονο τα ελαστικα τους με αριστες εντυπωσεις . Κ οπως προανεφερε καποιος οσο πιο μεγαλη διασταση,τοσο περισσοτερο βγαινεις κερδισμενος.

E39COMP
23-04-10, 08:11
Την προηγούμενη βδομαδα παρελαβα και εγω τα δικα μου λαστιχα απο Camskill.
ΠΛΗΡΩΣ ευχαριστημένος φυσικά απο την τιμη αρχικα αλλα και απο τις ημερομηνιες των ελαστικων. 11/09 ηταν τα δικα μου.
Να πω και ενα tip που ΑΞΙΖΕΙ τον κόπο και το χρήμα που γλυτωνεις ....
Οταν βαλεις τα πραγματα στο καλαθι αγορων και πας στο τελος που βαζεις την χωρα για να σοιυ βαλει και τα μεταφορικα , κατω κατω εχει ενα νταμακι που , ΑΝ εχεις ΑΦΜ με δικαιωμα για ευρωπαικες αγορες , το ευρωπαικό που απλα το αναφερουν , βαζεις την επιλογη που λεει VAT ( FPA ) company , και αγοραζεις σαν επαγγελματιας ΓΛΥΤΩΝΟΝΤΑΣ και την αξια του ΦΠΑ. Φυσικα ομως αν καποιος το κανει ή απλα εξαφανιζει - δεν καταθετει πουθενα το τιμολογιο αγορας ή αν οντως τα αγορασει σαν καταστημα θα πρεπει μετα , ΚΑΙ ΚΑΛΑ , να τα πουλησει σε μια τιμη ελαχιστα εστω ακριβοτερα απ'οτι τα αγορασε .....
Ενεκα ης κρισης το αναφερω ..Αλλιως .... ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Ενδεικτικα αναφερω πως αγορασα FALKEN FK 452
2 τεμ 235/40/18
2 τεμ 275/35/18 και μου στοιχισαν με τα μεταφορικα 429 ευρω προ 15 ημερων ( ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕ ).... Σημερα τα δινει 463.41 με τον τρόπο που αναφερω παραπάνω ( ΑΦΜ ευρωπαικων αγορων ) και 542,26 αν τα αγορασει καποιος σαν ιδιωτης .

Ελπίζω να βοηθησα .

Vasilis
23-04-10, 10:01
καλοπατητα κωστη κ ευχαριστουμε για την ενημερωση.....

bill_m3
27-04-10, 15:42
Την προηγούμενη βδομαδα παρελαβα και εγω τα δικα μου λαστιχα απο Camskill.
ΠΛΗΡΩΣ ευχαριστημένος φυσικά απο την τιμη αρχικα αλλα και απο τις ημερομηνιες των ελαστικων. 11/09 ηταν τα δικα μου.
Να πω και ενα tip που ΑΞΙΖΕΙ τον κόπο και το χρήμα που γλυτωνεις ....
Οταν βαλεις τα πραγματα στο καλαθι αγορων και πας στο τελος που βαζεις την χωρα για να σοιυ βαλει και τα μεταφορικα , κατω κατω εχει ενα νταμακι που , ΑΝ εχεις ΑΦΜ με δικαιωμα για ευρωπαικες αγορες , το ευρωπαικό που απλα το αναφερουν , βαζεις την επιλογη που λεει VAT ( FPA ) company , και αγοραζεις σαν επαγγελματιας ΓΛΥΤΩΝΟΝΤΑΣ και την αξια του ΦΠΑ. Φυσικα ομως αν καποιος το κανει ή απλα εξαφανιζει - δεν καταθετει πουθενα το τιμολογιο αγορας ή αν οντως τα αγορασει σαν καταστημα θα πρεπει μετα , ΚΑΙ ΚΑΛΑ , να τα πουλησει σε μια τιμη ελαχιστα εστω ακριβοτερα απ'οτι τα αγορασε .....
Ενεκα ης κρισης το αναφερω ..Αλλιως .... ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Ενδεικτικα αναφερω πως αγορασα FALKEN FK 452
2 τεμ 235/40/18
2 τεμ 275/35/18 και μου στοιχισαν με τα μεταφορικα 429 ευρω προ 15 ημερων ( ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ΛΕΜΕ ).... Σημερα τα δινει 463.41 με τον τρόπο που αναφερω παραπάνω ( ΑΦΜ ευρωπαικων αγορων ) και 542,26 αν τα αγορασει καποιος σαν ιδιωτης .

Ελπίζω να βοηθησα .

Μια ερώτηση ...
Τι εννοούμε "ΑΝ εχεις ΑΦΜ με δικαιωμα για ευρωπαικες αγορες" ??
Απλά να είναι αφμ επαγγελματικό ?????

oldcarskickass
27-04-10, 17:03
Μια ερώτηση ...
Τι εννοούμε "ΑΝ εχεις ΑΦΜ με δικαιωμα για ευρωπαικες αγορες" ??
Απλά να είναι αφμ επαγγελματικό ?????

Σωστό!
Και αν έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ ποια η διαδικασία για να έχει το ΑΦΜ σου δικαίωμα για ευρωπαϊκές αγορές;

E39COMP
27-04-10, 20:19
Παιδες δεν κατεχω ακριβως το αθλημα σχετικα με τα Α.Φ.Μια και ευρωπαικα κτλ .... Πηγαινοντας λοιπον στην εφορια που ανοικει ο καθενας μας , με πολύ απλες διαδικασιες και μια αιτηση , το ΑΦΜ μας γινεται ενδοκοινωτικων αγορων οποτε και δεν εχετε προβλημα στην αγορα με τον ιδιο τροπο που πηρα και εγω τα δικα μου .... Παραπανω τι χρειαζεται και τι υποχρεωσεις εχει ο καθενας που εχει ΑΦΜ ενδοκοινωτικών αγορων ΔΕΝ ξερω ....Σιγουρα ομως θα σας λυσουν ΟΛΕΣ τις απορίες στην εφορια σας. Σορρυ που δεν μπορω να βοηθησω παραπάνω αλλα εχω αφησει αυτες τις σκα@@δουλειες για αλλους .... :thumbsup::thumbsup:

bomer
28-04-10, 00:10
επειδη η αγγλικη λιρα Σημερα, (χωρις τα εξτρα τραπεζικα, και τα μεταφορικα των ελαστικων απο αγγλια) κοστιζει 1,580 euros.....
αν υπολογισετε ποσο κοστιζει απο τον Εγγλεζο το pirelli p-zero nero
(που ειναι μακραν το καλλιτερο ελαστικο για bmw)
πχ 235/35-19 εχει στον Εγγλεζο 300ευρω χωρις μεταφορικα και στον Γερμανο 200!
Απο που θα το αγοραζατε?
www.reifen-tanski.de
μαθετε 4-5 λεξεις γερμανικα και παντα σε καλο θα σας βγει!

με τα αγγλικα δε σωνεστε.
(ουτε με τους εγγλεζους ουτε με τους αμερικανους....)

turbodog
28-04-10, 01:45
επειδη η αγγλικη λιρα Σημερα, (χωρις τα εξτρα τραπεζικα, και τα μεταφορικα των ελαστικων απο αγγλια) κοστιζει 1,580 euros.....
αν υπολογισετε ποσο κοστιζει απο τον Εγγλεζο το pirelli p-zero nero
(που ειναι μακραν το καλλιτερο ελαστικο για bmw)
πχ 235/35-19 εχει στον Εγγλεζο 300ευρω χωρις μεταφορικα και στον Γερμανο 200!
Απο που θα το αγοραζατε?
www.reifen-tanski.de
μαθετε 4-5 λεξεις γερμανικα και παντα σε καλο θα σας βγει!

με τα αγγλικα δε σωνεστε.
(ουτε με τους εγγλεζους ουτε με τους αμερικανους....)

...Οτι ναναι...παλι :doh:(εχω αρχισει και το συνηθιζω παντως) Και για να μην μακρυγορουμε.Το αγαπημενο σου Pirelli P Zero Nero XL TL, στην αγαπημενη σου διασταση, απο το αγαπημενο σου site

https://www.reifen-tanski.de/b2c/index.php?&ShopID=0944f7cb7437063efd552fb72da68a9d

.....στα 230.90 eyros

ΚΑΙ ΣΤΟ CAMSKILL

https://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m55b0s24p50782

....στα 195.38 euro!!(ητοι 168.50 λιρες)

Α, και να μην ξεχασω..Η ΛΙΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΟ ΕΙΝΑΙ 1 ΛΙΡΑ = 1.15 ΕΥΡΩ και οχι 1 προς 1,58 ευρω. ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ -> μιας και που εμεις δεν μιλαμε καλα τα γερμανικα, μπορεις να μεταφερεις (σε απταιστα γερμανικα of course) το παραπανω site που ψωνιζουμε εμεις και στους φιλους σου ωστε να ψωνιζετε και εσεις φτηνοτερα. Αντε σε εφτιαξα παλι :D:D:D

katsaraios
28-04-10, 02:29
...Οτι ναναι...παλι :doh:(εχω αρχισει και το συνηθιζω παντως) Και για να μην μακρυγορουμε.Το αγαπημενο σου Pirelli P Zero Nero XL TL, στην αγαπημενη σου διασταση, απο το αγαπημενο σου site

https://www.reifen-tanski.de/b2c/index.php?&ShopID=0944f7cb7437063efd552fb72da68a9d

.....στα 230.90 eyros

ΚΑΙ ΣΤΟ CAMSKILL

https://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m55b0s24p50782

....στα 195.38 euro!!(ητοι 168.50 λιρες)

Α, και να μην ξεχασω..Η ΛΙΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΟ ΕΙΝΑΙ 1 ΛΙΡΑ = 1.15 ΕΥΡΩ και οχι 1 προς 1,58 ευρω. ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ -> μιας και που εμεις δεν μιλαμε καλα τα γερμανικα, μπορεις να μεταφερεις (σε απταιστα γερμανικα of course) το παραπανω site που ψωνιζουμε εμεις και στους φιλους σου ωστε να ψωνιζετε και εσεις φτηνοτερα. Αντε σε εφτιαξα παλι :D:D:D

:hystericalbs1::hystericalbs1: να σε αποκαλουμε ερειστικο !!!
καλα αυτο με την ισοτιμια λιρας-ευρω που το βρηκε ??ακου 1,58.....

turbodog
28-04-10, 17:48
:hystericalbs1::hystericalbs1: να σε αποκαλουμε ερειστικο !!!
καλα αυτο με την ισοτιμια λιρας-ευρω που το βρηκε ??ακου 1,58.....

Ε, τι να κανω...δεν φταιω εγω, με αυτα που διαβαζω εδω μεσα. Καλα αυτο με την ισοτιμια...αμα το σχολιασω περαιτερω, θα λετε μετα οτι ειμαι ερειστικος :D:D

merbeind
28-04-10, 18:26
Πολυ καλες τιμες.Παντως ενδεικτικα για να καταλαβετε περιπου το κερδος στους δικους μας εχω φιλο που πουλαει λαστιχα Λαρισα.Ζητησα να αλλαξω στο e46 που εχει 17αρες.Κανονικη τιμη-καταλογου 570 ευρω και μου τα αφησε 250.Για 4 λαστιχα 225/45/17+245/40/17 fulda βεβαια αλλα και παλι 250 ευρω ....

gyiama
28-04-10, 18:32
εχε λιγο το νου σου με τα λαστιχα αυτα μην ειναι παραγωγης 2006-7 συνηθως τετοιες τιμες κανουν αν ξεμεινουν τπτ λαστιχα!!οχι οτι εχει προβλημα το λαστιχο αν ειναι 2006 και ειναι αποθηκευμενο σωστα δλδ πχ σε υπογειο και σε σκοτεινο μερος(ναμην τα βλεπει ο ηλιος)και χωρις πολυ υγρασια το λαστιχο δεν παθαινει τπτ και ειναι οπως τα ημερομηνιας παραγωγης 2010!!εξαλλου τα λαστιχα δεν εχουν ημερομηνια ληξης!!!!!!!!!αν φυλασονται σωστα ΔΕΝ χαλανε ποτε!!!!!!!

merbeind
28-04-10, 18:56
Aυτο δεν το ειδα να πω την αληθεια γιατι δεν ξερω πως να το δω.Καλα και παλι τα δοκιμασα και ηταν μια χαρα.Το αμαξι η αδερφη μου το εχει δεν τρεχει για καθε μερα στην πολη το εχει και που τα αλλαξα για καμια βροχη και καλυτερο φρενο τωρα το καλοκαιρι.Απο την αλλη αυτος κυριως fulda και nexen δουλευει και εχει πολυ κοσμο καθε μερα για να του μεινουν τοσο καιρο.Στο merc θυμαμαι ειχα περασει continental με 255/35/18 και 225/40/18 με 500ευρω παλι καλη τιμη νομιζω.Το παιδι ειναι φιλος μου και δεν νομιζω να βγαζει πανω απο 50 ευρω με τα περαστικα αφου και εγω δεν του παιρνω χρηματα στη δουλεια μου.Απλα το αναφερω γιατι η διαφορα πολλες φορες ειναι μεγαλη

gyiama
28-04-10, 19:06
conti 225/40/18 255/35/18 500ε??????:shok::shok: δεν ειναι απλα καλη τιμη απλα δεν υπαρχει αυτη η τιμη!!!!!!!!!!ισα που ερχομαι λαρισα να αλλαξω λαστιχα και ας καψω 50ε βενζινη!!!!!

mark e92
13-02-16, 19:53
Εχει αγοράσει κανένας απο εδώ ?


https://www.elastikaleader.gr/


Ψάχνω πακέτο ζαντες λάστιχα και αποτι βλέπω έχει καλές τιμές

deepBLUE
13-02-16, 20:02
Εχει αγοράσει κανένας απο εδώ ?


https://www.elastikaleader.gr/


Ψάχνω πακέτο ζαντες λάστιχα και αποτι βλέπω έχει καλές τιμές

Μάρκο για Ζάντες δε ξέρω αλλά για λάστιχα έχω ίσως τον φθηνότερο λαστιχά στην αγορά
Θα σου στείλω πμ να τον πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις.

topmar
13-02-16, 21:28
Εγώ έχω πάρει 2 φορές λάστιχα από εδώ (www.elastika4u.gr (https://www.elastika4u.gr/)) και είναι αρκετά οικονομικός, με δωρεάν μεταφορικά σε όλη την Ελλάδα ή δωρεάν περαστικά στο μαγαζί του στην Θεσνίκη....

Τα δε ελαστικά ήταν πολύ φρέσκα (2-4 εβδομάδων DOT)....

friendgr
07-03-16, 13:03
Από το ityres.gr στα Μέγαρα έχει κανείς εμπειρία;

friendgr
25-07-16, 20:57
Αν φέρεις μια τετράδα απ' έξω πόσα θα σου πάρει ένας λαστιχάς να στα βάλει;

(μάλλον εξαρτάται τι αμάξι θα του πας και πως θα σε κόψει ε; αφού δεν είσαι πελάτης του )

BILL007
25-07-16, 21:06
(μάλλον εξαρτάται τι αμάξι θα του πας και πως θα σε κόψει ε; αφού δεν είσαι πελάτης του )

Δυστυχώς έτσι πάει... Αλλά ακόμα και πελάτης του να είσαι, μια ζυγοστάθμιση και περαστικά κάτω απο 50άρικο πάρα πολύ δύσκολα θα βρεις.

topmar
25-07-16, 22:21
Δυστυχώς έτσι πάει... Αλλά ακόμα και πελάτης του να είσαι, μια ζυγοστάθμιση και περαστικά κάτω απο 50άρικο πάρα πολύ δύσκολα θα βρεις.
Ζυγοσταθμιση και περαστικά με δικά μου ελαστικά, ο λαστιχας της γειτονιάς μου ζητά 20¤.....

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

BILL007
25-07-16, 22:57
Ζυγοσταθμιση και περαστικά με δικά μου ελαστικά, ο λαστιχας της γειτονιάς μου ζητά 20¤.....

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Έχεις καλό λαστιχά! :D