PDA

Επιστροφή στο Forum : μπαταρια κλειδιου



atha
03-03-12, 23:18
βρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε με το πως αλλαζουμε μπαταρια στα κλειδια του Ε 92 . μου εχουν αδειασει και τα δυο που εχω και δεν μπορω να ανοιξω το αμαξι .

καλα τετοια μ-λακια μονο εγο ειμαι ικανος να κανω :th_Laie_67-1:

atha
03-03-12, 23:28
ok ακυρο το βρηκα , καλα ειμαι ιδιοφυια

tzanis320si
03-03-12, 23:31
Να δουν τουλαχιστον οσοι δεν γνωριζουν...thumb


https://www.youtube.com/watch?v=0pl_RyeA75I

Ε91
03-03-12, 23:34
Τα κλειδιά έχουν μπαταρία μόνο αν έχεις το comfort access (είσοδος στο αυτοκίνητο και εκκίνηση χωρίς τη χρήση κλειδιού),διαφορετικά,αν δηλαδή πατάς το κουμπί για να ανοίξουν οι ασφάλειες,τα κλειδιά σου δεν έχουν μπαταρία και φορτίζουν κάθε φορά που τα βάζεις στη μίζα. Στο δικό μου (E91 Touring) την προηγούμενη εβδομάδα χάλασε ο τηλεχειρισμός (δεν κλείδωνε-ξεκλείδωνε με τα κουμπιά του κλειδιού) και νόμιζα ότι είχαν χαλάσει τα κλειδιά, αλλά τελικά είχε κοπεί ένα καλώδιο, που βρισκόταν μέσα στο λαστιχένιο σωλήνα που βρίσκεται στην πόρτα του χώρου αποσκευών, όπως την ανοίγεις δίπλα στους μεντεσέδες. Μου το κόλλησαν σε εξουσιοδοτημένο με κόστος 15 ευρώ. Ψάξει μήπως έχει πάθει κάτι παρόμοιο και το δικό σου, γιατί μου είπαν ότι στα Ε9Χ έχει ξανασυμβεί από το άνοιξε-κλείσει του πόρτ-παγκάζ να κοπεί το καλώδιο του τηλεχειρισμού. Ελπίζω να βοήθησα.

Stamatis
04-03-12, 00:05
ok ακυρο το βρηκα , καλα ειμαι ιδιοφυια
ριξε ενα θενκς στον εαυτο σου!
:hystericalbs1: