PDA

Επιστροφή στο Forum : Ε46 Μ3 & R1 Yamaha



Monsta
02-03-12, 10:27
drift session.

Repost ?



https://www.youtube.com/watch?v=ARPZhhKB12c&feature=player_embedded

super duper
02-03-12, 12:30
φιλε εινια οι μεγαλες μου αγαπες .το r1 (2003 μαμα) μου και δεν εχει κολλησει σε κανενα Μ3παρόλο που δεν ειμαι κοντρακιας Αξεχαστη ομως εμπειρια εζησα οταν στηθηκα σε μ5 και αλλα 2 super car 3 μηνες περιπου πισω.Το εχω αναφερει σε αλλο thread, ενα τρελο βραδυ συμβολη βουλιαγμενης-ποσειδωνος μεχρι εν πλω. Το παιδι στο Μ5 ειχε χερια, το πηγαινε στο οριο και με καθαρισε.respect

φιλικα

Monsta
02-03-12, 12:36
Τρελό ! Το τελευταίο Μ5 ?

super duper
02-03-12, 12:53
με τα 507hp, απο τις αποληξεις πισω μαλλον δεν ηταν μαμα.
ο τυπος οταν συνεχισαμε προς βαρκιζα εμπαινε πολυ οριακα, εγω εκλ.. μεντες.
ξαναλεω respect.
o τυπος εχει σηκωσει βιντεκια youtube θα ψαξω να τα βρω νομιζω τα ειχα βαλει καπου.

super duper
02-03-12, 12:57
και αυτο ειναι καλο δειγμα


https://www.youtube.com/watch?v=mHXjjvfGg0c&feature=related

Tsakirakos
02-03-12, 14:15
για drift ομως ηθελε Motard ή gymno με flat τιμονι....εκει να δεις γλεντια!

super duper
02-03-12, 18:40
https://www.youtube.com/watch?v=Y7fn1XndE3o

ετσι για να το δεις σε slow motion.
με εβαλες σε ιδεες, αλλα δεν ειναι εποχη για εξοδα:thumbsup:



για drift ομως ηθελε Motard ή gymno με flat τιμονι....εκει να δεις γλεντια!

pilot
07-03-12, 14:22
με τα 507hp, απο τις αποληξεις πισω μαλλον δεν ηταν μαμα.
ο τυπος οταν συνεχισαμε προς βαρκιζα εμπαινε πολυ οριακα, εγω εκλ.. μεντες.
ξαναλεω respect.
o τυπος εχει σηκωσει βιντεκια youtube θα ψαξω να τα βρω νομιζω τα ειχα βαλει καπου.

Στην ευθεια δεν νομιζω να σε περασε! ΟΚ σε στροφες αλλαζει το πραγμα παααρα πολυ..ξερεις πολυ καλα οτι για να κοντραρεις ''χερα'' οδηγο με καλο αυτοκινητο πρεπει,αναλογικα,εσυ(ο αναβατης) να εισαι 10 φορες πιο ''χερας''.thumb

m_power_lunatic
07-03-12, 14:41
Στην ευθεια δεν νομιζω να σε περασε! ΟΚ σε στροφες αλλαζει το πραγμα παααρα πολυ..ξερεις πολυ καλα οτι για να κοντραρεις ''χερα'' οδηγο με καλο αυτοκινητο πρεπει,αναλογικα,εσυ(ο αναβατης) να εισαι 10 φορες πιο ''χερας''.thumb

Λοιπον χαιρομαι παρα πολυ που επιβεβαιωνεται αυτο που ειναι γνωστο στους περισσοτερους.Καλο αμαξι με καλο οδηγο πρεπει την μηχανη να την οδηγαει πολυ καλος οδηγος.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα το RING,οσες φορες πηγα διαπιστωσα το ιδιο πραγμα......οι μηχανοβιοι στην πλοιοψηφια τους τρωγανε ξυλο απο τα καλα αυτοκινητα και απο τους καλους οδηγους που τα οδηγαγανε......ιδιαιτερα στο κλειστο κομματι-(πισω), απο τα 911 GT-βαλτε οτι θελετε τρωγανε πολυ ξυλο.

Καποιοι οδηγοι αγωνων γερμανοι με σχεδον αγωνιστικα 911 και πισταδικα λαστιχα ητανε πραγματικα ιπταμενοι.

Για να δωσω ετσι μια πιο ξεκαθαρη εικονα,οταν εκανα γυρο στο RING σαν συνοδηγος με αγωνιστικο VIPER με πρωτασθλητη στο τιμονι,απλα περασαμε τα παντα μπροστα μας που ειχε ελαστικα για να εφαπτεται του δρομου.Απο μηχανες δεν θυμαμαι ποσους περασε και μιλαμε για θηρια μηχανακια οχι αστεια......

pilot
07-03-12, 14:50
Απολυτα λογικο! Ειδικα το επιπεδο προσφυσης ειναι πολυ μικροτερο στην μοτοσυκλετα. Καλα αν μιλησουμε και για την Ελληνικη ασφαλτο...ας το καλυτερα..συν το τρομερο αισθημα ανασφαλειας στην μηχανη..