PDA

Επιστροφή στο Forum : περιεργο!! (θεμα με το cd player)



kwstakhs_Z4
25-02-12, 20:12
καλησπερα παιδια....εχω ενα προβλημα στην ζετα....

ας τα παρουμε απο την αρχη, πριν 3-4 μερες το πρωι εβρεχε και ετρεχα λιγο να προλαβω να παω στην δουλεια, σε μια μεγαλη στροφη με αρκετο χωρο το παταω λιγο και μου πεταει λιγο κ*λο....εκει ειναι λιγο περιεργος ο δρομος....δεν εχει τρελες λακουβες απλα κατι ψιλα...μολις ηρθε το αμαξι στην θεση του απο το πεταγμα του κ*λου και τις λακουβιτσες σταματησε να παιζει το cd που ειχα βαλει και στην οθονη του cd player εγραφε σκετο phone και δεν επαιζε η μουσικη......τρωω το 1ο σκαλωμα.....μετα απο λιγο επανερχετε και συνεχιζει η μουσικη να παιζει απο εκει που ειχε μεινει το κομματι.......παταω FM και δεν επιανε κανεναν σταθμο...χιονια ΠΑΝΤΟΥ! και σε καποιους επαιζε χιονια και ακουγοταν απο πισω σιγα μουσικη αλλα τα χιονια χιονια! επισης το ραδιο μαζι με τα χιονια παιζει απο πισω οτι να'ναι δλδ βαζω sport-fm και ακουω νησιωτικα! εσβησα την μηχανη στο πρωτο φαναρι και μετα παλι τα ιδια! και απο τοτε δεν εχει στρωσει.......................

τι γινετε??????????

σορρυ για την ποιοτητα της εικονας απλα ημουν μονος μου στο αμαξι και πηγαινα.................

https://img210.imageshack.us/img210/3256/img0977mw.jpg


p.s μου εχει βγαλει λαμπακι για τον αερα στα λαστιχα! πως σκ*τ* βγαινει??? μου το ειχαν ξαναδειξει πιο παλια αλλα δεν θυμαμαι!!!!!!!!!

bill_m3
25-02-12, 20:24
Να βγήκε καμιά φύσα της κεραίας ???

Δεν ξέρω .... :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: ,

αλλά για το λαμπάκι εδώ:
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=7013&highlight=%DD%ED%E4%E5%E9%EE%E7+%E1%DD%F1%E1

dark knight
25-02-12, 20:36
παλαιοτερα ειχα προβλημα με την εργοστασιακη σιντιερα,αν θυμαμαι καλα δεν επαιζε καθολου.πηγα σε ενα καταστημα με ηχοσυστηματα μου εκαναν reset και ολα καλα.

STREETRACING
25-02-12, 20:52
Βγάλε πόλο μπαταρίας για ένα λεπτό κ ξαναβαλτον

kwstakhs_Z4
25-02-12, 21:25
οκ θα το δω και αυτο......βασικα αυτο που λεω για τα λαστιχα μολις μπηκα τωρα στο αμαξι το θυμηθηκα!! ελεος ειναι πολυ απλο αλλα απο την τρελα μου με το cd εχω χασει τον μπουσουλα!!!! θα παω να δοκιμασω την μπαταρια

j.m z4
25-02-12, 21:51
εγω αδερφε το καλοκαιρι με την ζετα ψιλοπατημενη περναω πανω απο ενα εξογκωμα στην παραλιακη κ με το τρανταγμα σταματησε να παιζει το δεξι ηχειο,το οποιο μια εδινε ηχο με παρασιτα μια σταματουσε! την επομενη συνεργειο ,βγαλανε το ραδιοcd κ το προβλημα ηταν οτι απο το τρανταγμα εφυγε ενα βυσμα κ δεν εκανε καλη επαφη!!! ελπιζω να βοηθησα εστω κ λιγο:wink:

kwstakhs_Z4
26-02-12, 14:17
ναι φιλε μου! με βοηθησες! τριτη μαλλον θα το παω να το δουν γιατι οπως ειπε και ο φιλος πανω εβγαλα πολο μπαταριας το ραδιο εφτιαξε με τις συχνοτητες αλλα το προβλημα παραμενει......οτι και αν ακουω ραδιο η cd συνεχεια σταματαει και μου βγαζει στην οθονη PHONE....και αυτο γινετε συνεχεια! ολη την ωρα....σταματαει-ξαναπαιζει-ξανα σταματαει-και ξανα παιζει......... :S

Kostas_1
26-02-12, 18:50
Για δες μηπως και εχει μπει σε αυτο το κ@λ@μοντ που θελει να ψαχνει συνεχεια για traffic infos. Το ειχα παθει και συνεχεια μουκανε αυτο
ολη την ωρα....σταματαει-ξαναπαιζει-ξανα σταματαει-και ξανα παιζει..

kwstakhs_Z4
28-02-12, 14:02
παιδες εχω νεα.....λοιπον! προχθες το απογευμα εβγαλα τον πολο της μπαταριας και τον ξαναεβαλα....μου εκανε παλι τα ιδια......χθες βαζω μπροστα το αμαξι και ειχα αφησει το cd ανοιχτο....και ετσι οπως γυρισα το κλειδι στη μιζα η οθονη του cd αναβοσβησε σαν να εκλεισε και να ξανα ανοιξε στα καπακια και συνεχιζε να παιζει μουσικη......απο τοτε το προβλημα λυθηκε! μεχρι και σημερα παιζει κομπλε χωρις να εχει σταματησει ουτε μια φορα.....

το εριχνα επιτηδες σε λακουβες το αμαξι να δω αν θα σταματησει αλλα τιποτα!

τι να πω!!!

super duper
28-02-12, 14:04
αφου εφτιαξε, ολα μια χαρα
ματιασμενο θα ηταν!:thumbsup:




παιδες εχω νεα.....λοιπον! προχθες το απογευμα εβγαλα τον πολο της μπαταριας και τον ξαναεβαλα....μου εκανε παλι τα ιδια......χθες βαζω μπροστα το αμαξι και ειχα αφησει το cd ανοιχτο....και ετσι οπως γυρισα το κλειδι στη μιζα η οθονη του cd αναβοσβησε σαν να εκλεισε και να ξανα ανοιξε στα καπακια και συνεχιζε να παιζει μουσικη......απο τοτε το προβλημα λυθηκε! μεχρι και σημερα παιζει κομπλε χωρις να εχει σταματησει ουτε μια φορα.....

το εριχνα επιτηδες σε λακουβες το αμαξι να δω αν θα σταματησει αλλα τιποτα!

τι να πω!!!