PDA

Επιστροφή στο Forum : XENON ΦΩΤΑ ΣΕ ΑΣΣΟ



Z4 DCT
08-02-10, 07:52
Ξερει κανεις αν υπαρχουν xenon φωτα με angel eyes για τον ασσο, γιατι η αντιπρωσοπεια λεει τρελες τιμες!!!!!
After market δεν μπορουμε να βρουμε κατι εδω ελλαδα?, γιατι στην αμερικη κατι υπαρχει, αλλα βαλε μεταφορικα,κ.α.........ισως να μην αξιζει απο εκει....
Ξερει κανεις κατι?
:thanks:

bill_m3
08-02-10, 08:14
Ξερει κανεις αν υπαρχουν xenon φωτα με angel eyes για τον ασσο, γιατι η αντιπρωσοπεια λεει τρελες τιμες!!!!!
After market δεν μπορουμε να βρουμε κατι εδω ελλαδα?, γιατι στην αμερικη κατι υπαρχει, αλλα βαλε μεταφορικα,κ.α.........ισως να μην αξιζει απο εκει....
Ξερει κανεις κατι?
:thanks:

Γιάννη θέλεις γνήσια???

Z4 DCT
08-02-10, 08:20
Γιάννη θέλεις γνήσια???

Και να μην ειναι γνησια δεν με πειραζει.....αλλα να εχουν αποδεκτη ποιοτητα!!

bill_m3
08-02-10, 08:25
Κοίτα αυτόν εδώ έχει και δεξιό και αριστερό φανάρι!!!

https://shop.ebay.de/magdatom-car/m.html?_nkw=bmw&_sacat=0&_trksid=p3911.m270.l1313&_odkw=&_osacat=0

Στείλε του ένα μαιλ και ρώτα τον για τα δύο, να δεις πόσα θα σου πει!

Z4 DCT
08-02-10, 08:28
Κοίτα αυτόν εδώ έχει και δεξιό και αριστερό φανάρι!!!

https://shop.ebay.de/magdatom-car/m.html?_nkw=bmw&_sacat=0&_trksid=p3911.m270.l1313&_odkw=&_osacat=0

Στείλε του ένα μαιλ και ρώτα τον για τα δύο, να δεις πόσα θα σου πει!

Ευχαριστω πολυ Μπιλ...

Z4 DCT
08-02-10, 08:31
Ευχαριστω πολυ Μπιλ...

Δεν καταλαβσαινω και γρι απο Γερμανικα.....λογικα θα πρεπει να βαλω και πλυστικα και κατι αισθητηρες στα ψαλιδια ετσι???
Η μπορω να τα βαλω και χωρις καποιο απο τα δυο????

bill_m3
08-02-10, 08:31
Επίσης μπορείς να πας σε depo!!!
Πολύ καλά ποιοτικά, όσοι έχουν βάλει (είναι πολλοί) δεν έχει κανείς παράπονο!!

https://cgi.ebay.de/DEPO-ANGEL-EYES-SCHEINWERFER-fuer-BMW-E81-E87-9-04-SCHW_W0QQitemZ380203931119QQcmdZViewItemQQptZAutot eile_Zubeh%C3%B6r?hash=item5885eb95ef#ht_5644wt_11 65

Z4 DCT
08-02-10, 08:35
Επίσης μπορείς να πας σε depo!!!
Πολύ καλά ποιοτικά, όσοι έχουν βάλει (είναι πολλοί) δεν έχει κανείς παράπονο!!

https://cgi.ebay.de/DEPO-ANGEL-EYES-SCHEINWERFER-fuer-BMW-E81-E87-9-04-SCHW_W0QQitemZ380203931119QQcmdZViewItemQQptZAutot eile_Zubeh%C3%B6r?hash=item5885eb95ef#ht_5644wt_11 65

μπορω με καποιο τροπο να τα δω και στα αγγλικα αυτα.........??????

Παιζουν ελλαδα??

scania124
08-02-10, 09:10
θελει και ξενον ο ασσος γιαννη???????????


λοιπον επειδη το ειχα ψαξει πολυ το θεμα με τα γνησια ξενον για να βαλω στο δικο μου θα σου πω.......μην μπλεκεις!!!!!!!

ακομα και να τα παρεις τα φαναρια αυτα απο το ebay(τα γνησια),θα πρεπει να παρεις και
1)αλλον διακοπτη για τα φωτα
2)νεα πλεξουδα
3)πλακετες
4)ζυγοσταθμικα στα ψαλιδια(οπως διποτε)
5)πλυστικα(οχι απαραιτιτα)
6)προγραματισμο
7)ενα καρο λεφτα.......χιχιχιχιχι




η καλυτερη λυση ειναι τα depo που σου εβαλε ο βασιλης απο το ebay παλι.
ειναι πολυ ποιοτικα σαν τα γνησια.....
παρε αυτα και κουμποσε πανω και ενα σετ ξενον 6000κ και εισαι ετοιμος

Z4 DCT
08-02-10, 09:12
θελει και ξενον ο ασσος γιαννη???????????


λοιπον επειδη το ειχα ψαξει πολυ το θεμα με τα γνησια ξενον για να βαλω στο δικο μου θα σου πω.......μην μπλεκεις!!!!!!!

ακομα και να τα παρεις τα φαναρια αυτα απο το ebay(τα γνησια),θα πρεπει να παρεις και
1)αλλον διακοπτη για τα φωτα
2)νεα πλεξουδα
3)πλακετες
4)ζυγοσταθμικα στα ψαλιδια(οπως διποτε)
5)πλυστικα(οχι απαραιτιτα)
6)προγραματισμο
7)ενα καρο λεφτα.......χιχιχιχιχι




η καλυτερη λυση ειναι τα depo που σου εβαλε ο βασιλης απο το ebay παλι.
ειναι πολυ ποιοτικα σαν τα γνησια.....
παρε αυτα και κουμποσε πανω και ενα σετ ξενον 6000κ και εισαι ετοιμος

ρε Θανο αυτα δεν θελουν ολα τα αλλα που λες παραπανω???? γιατι??
Αφου και αυτα ειναι με τον βολβο εμπρος...xenon δεν ειναι? η ειναι και καλα.....???

bill_m3
08-02-10, 09:16
ρε Θανο αυτα δεν θελουν ολα τα αλλα που λες παραπανω???? γιατι??
Αφου και αυτα ειναι με τον βολβο εμπρος...xenon δεν ειναι? η ειναι και καλα.....???

Χενον είναι, πολύ καλή απόδοση έχουν, αλλά γνήσια δεν είναι!!!!!!!

Z4 DCT
08-02-10, 09:17
Χενον είναι, πολύ καλή απόδοση έχουν, αλλά γνήσια δεν είναι!!!!!!!

εννοω ολα τα παρελκομενα που λεει ο θανος σε αυτα δεν χρειαζονται??
τα βαζω οπως ειναι......
Γιατι αν ειναι ετσι ειναι μια χαρα...

bill_m3
08-02-10, 09:18
εννοω ολα τα παρελκομενα που λεει ο θανος σε αυτα δεν χρειαζονται??
τα βαζω οπως ειναι......
Γιατι αν ειναι ετσι ειναι μια χαρα...

Έτσι ακριβώς όπως τα λες!

Δεν χρειάζονται τίποτα άλλο, πέρα από ένα καλό σετάκι κιτ xenon!!!!

scania124
08-02-10, 09:20
τα φαναρια εχουν και τα δυο την μπιλια....
αν προσεξες στις φωτο το μαμα φαναρι εχει απο πισω τον μετασχηματιστη,ο οποιος εχει ενσωματωμενη την λαμπα επανω του.....


στο depo φαναρι εχει ετοιμη τρυπα για να βαλεις οτι λαμπα θες.......ακομα και την μαμα....

Z4 DCT
08-02-10, 09:21
Έτσι ακριβώς όπως τα λες!

Δεν χρειάζονται τίποτα άλλο, πέρα από ένα καλό σετάκι κιτ xenon!!!!

Μπιλ, ουτε καποια ενισχυση στα ηλεκτρικα????
Αμα ειναι ετσι....σουπερ....θα γινουν ολα μαυρα.......thumb

bill_m3
08-02-10, 09:22
Μπιλ, ουτε καποια ενισχυση στα ηλεκτρικα????
Αμα ειναι ετσι....σουπερ....θα γινουν ολα μαυρα.......thumb

Αγαπήτε Γιάννη, τίποτα λέμε!!!!

Καλορίζικα!!!

Stathis
08-02-10, 11:21
αν ειναι απο αυτα τα φθηνα κιτς που ενοχλουν τους αλλους, θα ειμαι ο πρωτος που θα σε κραξω...
να το ξερεις γιαννακη μου... thumb

αληθεια γιατι να βαλεις ξενον στον ασσο? αυτα που εχει δεν ειναι καλα?

Z4 DCT
08-02-10, 11:24
αν ειναι απο αυτα τα φθηνα κιτς που ενοχλουν τους αλλους, θα ειμαι ο πρωτος που θα σε κραξω...
να το ξερεις γιαννακη μου... thumb

αληθεια γιατι να βαλεις ξενον στον ασσο? αυτα που εχει δεν ειναι καλα?

Λες....ουτε εγω το θελω αυτο.....
Μια χαρα φεγγουν αυτα που εχει, απλα τα αλλα νομιζω ειναι ομορφοτερα

bill_m3
08-02-10, 11:32
Από την στιγμή που θα βάλει φανάρια με φακό για τα ξένον, δεν υπάρχει θέμα να ενοχλεί τους άλλους!!!! (εκτός αν τα ρυθμίσει να κοιτάνε τον ουρανό χεχεχχεχ)
Να κοιτάξει να βάλει κάποιο επώνυμο κιτ ξένον!!!

ΦΑΝΗΣ
08-02-10, 11:41
Γιάννη και εγώ ένα διάστημα έψαχνα να βάλω στο δικό μου xenon και μου πρότειναν τα depo,πολύ καλά φανάρια τα οποία δεν χρειάζονται πλεξούδες και διακόπτες,τα βάζεις πάνω και είσαι εντάξει,απλώς όπως είπαν και τα παιδιά χρειάζονται ενα καλό σετάκι kit xenon π.χ τα Hella,όσο για το τύφλωμα του απέναντι οδηγού δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα,αντε βάλτα μπάς και πάρουμε καμιά απόφαση να τα βάλουμε και εμείς....

Lefteris116
11-10-10, 16:06
συγνωμη να ρωτησω κτ τα depo ειναι μαρκα φαναριων?υπαρχουν ελλαδα?αν ναι ποσο κοστιζουν πανω κατω?

BILL007
11-10-10, 16:16
Ναι τα depo είναι aftermarket καλή μάρκα φαναριών.Σίγουρα υπάρχουν Ελλάδα,αλλά δεν έχουν επαφή οι εδώ τιμές με του Internet...Περίπου στα διπλά λεφτά να υπολογίζεις αμα τα πάρεις απο εδώ...:thumbsdown:

Lefteris116
11-10-10, 16:20
Γνωριζεις καποιον εμπιστο απο ebay να μου προτεινεις?

BILL007
11-10-10, 16:28
Εγω τα πίσω που είχα πάρει και είναι depo τα είχα πάρει απο τον πωλητή με όνομα germaniatec-com https://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=germaniatec-com&ftab=AllFeedback που πλεον δεν πουλάει στο ebay,αλλά oύτε και στο site του www.germaniatec.com (https://www.germaniatec.com) το οποίο και αυτό απ'οσο ειδα το άδειασε...Οπότε δυστηχώς δεν έχω να προτείνω κάποιον...:(

Lefteris116
11-10-10, 18:10
οκ ευχαριστω

Z4 DCT
01-02-12, 09:59
Eπειδη εγω ντεν εχω καταλαβει.......αυτα να τα παρω???

https://www.car.gr/parts/view/2010516/

Z4 DCT
01-02-12, 10:08
Λεω να χτυπησω αυτα...... https://www.car.gr/parts/view/2010516/

Θα ηθελα να μου πείτε τι xenon λάμπες να αγοράσω και ποσα Κ πρέπει να ειναι για να βγάζει το χρώμα που βγάζουν τα xenon της bmw!!! , και αν εχει καποιον αξιόπιστο τοποθετητη που δεν θα ζητήσει τα δάνεια της αγγλιας να μου τα βαλει.....αφου δεν θα τα εχω πάρει απο αυτον....:whistle:

Χρίστος
01-02-12, 10:15
xenon= 4300k για να ειναι σα τα μαμα.
αλλιως 6000k για τα ασπρα που βαζει ο περισσοτερος κοσμος

Ποτε πας Πατρα ειπαμε???

120ie87
01-02-12, 10:17
^ Γιάννη, δες τα πάνω σε αμάξι πριν αποφασίσεις επειδή όσο να ναι 300 ευρω είναι αυτά - μήπως και δειχνουν "ψεύτικα".

Τώρα για το θέμα των εργοστασιακών xenon, η θερμοκρασία του χρώματος είναι 4300Κ και τα δικά μου είναι Philips Xenon Start D1S(φυσικά). Μπορείς να τα βρεις από αρκετούς πωλητές στο ebay σε τσουχτερή τιμή και στην ελλάδα σε πολύ τσουχτερή (κάνε απλά google search).
Όλα τα xenon δεν είναι ίδια πάντως, έχω δοκιμάσει ένα σετ Osram D1S τα οποία ήταν σαφώς κατώτερα από τα ΟΕΜ Philips Xenon Start D1S
Aν επιλέξεις κάποιες άλλες λυχνίες Xenon (τύπου D1S) τότε μπορείς να κινηθείς ως τους 5000Κ (πάνω από αυτό το νούμερο, είναι αρκετά μπλε και έχουν αρκετή διαφορά από τα εργοστασιακά)

Χρίστος
01-02-12, 10:19
Τυπος λαμπας κατα ενα μεγαλο ποσοστο Η7 αν ειναι σαν αυτα του ebay.

Φυσικα θα ρωτησεις τον πωλητη να σου πει....

Z4 DCT
01-02-12, 10:24
^ Γιάννη, δες τα πάνω σε αμάξι πριν αποφασίσεις επειδή όσο να ναι 300 ευρω είναι αυτά - μήπως και δειχνουν "ψεύτικα".

Τώρα για το θέμα των εργοστασιακών xenon, η θερμοκρασία του χρώματος είναι 4300Κ και τα δικά μου είναι Philips Xenon Start D1S(φυσικά). Μπορείς να τα βρεις από αρκετούς πωλητές στο ebay σε τσουχτερή τιμή και στην ελλάδα σε πολύ τσουχτερή (κάνε απλά google search).
Όλα τα xenon δεν είναι ίδια πάντως, έχω δοκιμάσει ένα σετ Osram D1S τα οποία ήταν σαφώς κατώτερα από τα ΟΕΜ Philips Xenon Start D1S
Aν επιλέξεις κάποιες άλλες λυχνίες Xenon (τύπου D1S) τότε μπορείς να κινηθείς ως τους 5000Κ (πάνω από αυτό το νούμερο, είναι αρκετά μπλε και έχουν αρκετή διαφορά από τα εργοστασιακά)

Κοιτα..., στο εβαυ τα βρίσκω περίπου στα ιδια λεφτά και παρακάτω, ακομα και depo.....οποτε καλή είναι η τιμή....

Να δω και τι λαμπες βαζω μεσα, και θα στειλω τον ανιψιο μου να μου τα παρει......

Το θεμα ειναι να βρω τοποθετητη που έγραψα παραπανωthumb

Χρίστος
01-02-12, 10:28
https://www.youtube.com/watch?v=nYg6CYrZ6a0

Tοσα εχεις δωσει για εργαλεια.
καιρος ειναι να γρατζουνιστουν και λιγο οι στροφες απο τα κατσαβιδια σου....

Z4 DCT
01-02-12, 10:31
https://www.youtube.com/watch?v=nYg6CYrZ6a0

Tοσα εχεις δωσει για εργαλεια.
καιρος ειναι να γρατζουνιστουν και λιγο οι στροφες απο τα κατσαβιδια σου....

οκ.....ο mpower θα κανει δουλεια....θα βαλω και σουβλακια ...δε μπορει θα μου τα βαλει....:hystericalbs1::hystericalbs1:

120ie87
01-02-12, 10:50
Mετά από λίγη αναζήτηση για "depo xenon lights e87", είδα αυτή τη φωτογραφία από φανάρια σε ελληνικό e87:

https://desmond.imageshack.us/Himg220/scaled.php?server=220&filename=p110123134026.jpg&res=medium

https://img541.imageshack.us/img541/3127/p110123134135.jpg

Τα παραπάνω έχουν την εργοστασιακή εμφάνιση και θα τα προτιμούσα από τα προηγούμενα που έχουν τα μπλε ledακια στην πάνω πλευρά-όπως φαίνεται στο τέλος του video (αλλά βέβαια, γούστα είναι αυτά)

120ie87
01-02-12, 10:55
και depo με μαύρο φόντο γύρω από τα φανάρια: (internet search πάλι)

https://i449.photobucket.com/albums/qq212/garyq777/bmw%20e87%201%20series%20andre/IMG_0923.jpg


(αν και εδώ τα angel έχουν μια μπλε χροιά που δεν μου αρέσει- ίσως να υπάρχει option και για κίτρινα oem-look όπως στα προηγούμενα)

Z4 DCT
01-02-12, 11:02
Mετά από λίγη αναζήτηση για "depo xenon lights e87", είδα αυτή τη φωτογραφία από φανάρια σε ελληνικό e87:


Τα παραπάνω έχουν την εργοστασιακή εμφάνιση και θα τα προτιμούσα από τα προηγούμενα που έχουν τα μπλε ledακια στην πάνω πλευρά-όπως φαίνεται στο τέλος του video (αλλά βέβαια, γούστα είναι αυτά)

Kαλα ναι αυτα με τα λεντ στο βίντεο ειναι εντελώς καρακατουλιο!!!!.....

Χρίστος
01-02-12, 11:08
ρε αχρηστε τη διαδικασια σου εβαλα να δεις.

Τι σε νοιαζει αν το φαναρι εχει μεσα και το τσιρκο μεντρανο?

Ολο σχολια εισαι και απο δουλεια τζουφιος

Z4 DCT
01-02-12, 11:09
Εκτος απο τις λαμπες xenon πρεπει να παρω και λαμπακια για τα angel??...και τι λαμπακια ειναι αυτα?, που μπορω να τα βρω εδω ελλαδα παιδες?

Χρίστος
01-02-12, 11:12
Για αυτα που βρηκες στο car δεν ειμαι σιγουρος αμα αλλαζουν ευκολα.

Αν ενδεικνειται αλλαγη τοτε κατα 95% θα ειναι Τ10.
Κανονικα τα βρισκεις αυτα παντου.
Το οτι η τιμη τους ειναι 10πλασια απο οσο θα επρεπε στο ελλαδισταν ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο

εντιτ
αμα ειναι αυτα, τοτε οντος ειναι Τ10 και οι θεσεις για να μπουν ειναι οι 3 γκρι μικρες ταπες
https://img.auctiva.com/imgdata/1/5/6/7/2/2/4/webimg/479001442_o.jpg

ziaba
01-02-12, 12:10
κ με το ebay θέλει προσοχή δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. έχω πάρει ένα μτχ ανταλλακτικο με 50 ευρώ+25ευρώ τα έξοδα αποστολής από αγγλία όταν μου ήρθε ήταν σπασμένο (μάλλον κατά τ μεταφορά έγινε). στέλνω μήνυμά στ πωλητή κ του λέω έτσι κ έτσι έχουμε πρόβλημα κ μου άπανταεί στείλτο πίσω θα σου επιστρέψω τα χρήματα (όχι τα έξοδα αποστολής βέβαια) τα συμπεράσματά δικά σας

GiannisRob
01-02-12, 12:16
Eπειδη εγω ντεν εχω καταλαβει.......αυτα να τα παρω???

https://www.car.gr/parts/view/2010516/

Το εν λόγω κατάστημα είναι αρκετά γνωστό στην Πάτρα και στεγάζεται σε ένα μεγαλούτσικο και ντιζαϊνάτο κτήριο στην είσοδο της πόλης. Αρκετοί γνωστοί και φίλοι έχουν αγοράσει κατά καιρούς διάφορα για τα αυτοκίνητα τους και έμειναν ευχαριστημένοι, οπότε πάρ'το άφοβα!

ΥΓ. Αν δεν έχεις κάποιον στην Πάτρα να στο αγοράσει και να στο στείλει, μπορώ να βοηθήσω αν θες. Περνάω από εκεί τουλάχιστον δύο φορές τη μέρα.

:)

m-power_01
01-02-12, 13:42
Γιάννη φανάρια θες μεταχείρο
μία πλεξουδίτσα για τους αιρθητήρες στα ψαλίδια
και τους αισθητήρες.
Ο διακόπτης και η μονάδα φώτων προγραματίζονται
Αν θες μπορώ να έχω το νού μου για φανάρια μεταχείρο

tzanis320si
01-02-12, 13:51
Φαναρια κομπλε εχει εδω αλλα δεν λεει τιμη.
Μπορεις ομως να παρεις να ενοιμερωθεις αν θελεις.
https://www.car.gr/parts/view/1256424/

stef
01-02-12, 19:16
Κοιτα..., στο εβαυ τα βρίσκω περίπου στα ιδια λεφτά και παρακάτω, ακομα και depo.....οποτε καλή είναι η τιμή....

Να δω και τι λαμπες βαζω μεσα, και θα στειλω τον ανιψιο μου να μου τα παρει......

Το θεμα ειναι να βρω τοποθετητη που έγραψα παραπανωthumb

Όταν είσαι έτοιμος θα σου πω πού να πας να τα βάλεις
Με απίστευτη λεπτομέρεια ....thumb

Z4 DCT
02-02-12, 20:40
Ο ασσος τι λαμπες φοραει...ετσι ωστε να ξερω για τι τυπο θα κοιταξω σε xenon......
Και απο μαρκες?

Cobalt
07-02-12, 11:19
Επειδή ενδιαφέρεται και ένας φίλος...

δεν έχω καταλάβει ακόμα... Αν υποθέσουμε οτι αγοράσεις τα γνήσια φανάρια (χωρίς τα modules,τους αισθητήρες ανάρτησης) απλά μόνο τα φανάρια που έχουν ενσωματομένους τους μετασχηματιστές και τις λάμπες D1S και τα αντικαταστήσεις με τα φανάρια αλογόνου που φοράει το αμάξι, ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ?

είναι δηλαδή plug & play?

επίσης αν βάλεις aftermarket ποιά υπάρχουν που να είναι κομπλέ κιτ Xenon με μετασχηματιστές ενσωματομένους και λάμπες?

giannis_compact
07-02-12, 13:16
Επειδή ενδιαφέρεται και ένας φίλος...

δεν έχω καταλάβει ακόμα... Αν υποθέσουμε οτι αγοράσεις τα γνήσια φανάρια (χωρίς τα modules,τους αισθητήρες ανάρτησης) απλά μόνο τα φανάρια που έχουν ενσωματομένους τους μετασχηματιστές και τις λάμπες D1S και τα αντικαταστήσεις με τα φανάρια αλογόνου που φοράει το αμάξι, ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ?

είναι δηλαδή plug & play?

επίσης αν βάλεις aftermarket ποιά υπάρχουν που να είναι κομπλέ κιτ Xenon με μετασχηματιστές ενσωματομένους και λάμπες?

Οσον αφορα αυτο με τα εργοστασιακα φαναρια,υπαρχει περιπτωση να δουλεψουν αλλα θα βγαζει βλαβη στο συστημα φωτων καθως δε θα ειναι κωδικοποιημενη η μοναδα φωτων!
Επισης δε θα δουλευει η χειροκινητη λειτουργια για τη ρυθμιση της δεσμης καθως θελει τους αισθητηρες στα ψαλιδια!
Αυτα συμβαινουν στο Ε46,στη σειρα 1 νομιζω πως ειναι πιο περιπλοκα τα πραγματα!

gyiama
07-02-12, 13:47
στην σειρα 1 παιζει και να μην αναψουν καν χωρις κωδικοποιηση!!!πανε οι εποχες του Ε46 του μπορει να ''παιξει'' μπορει και να μην ''παιξει'' χωρις προγραμματισμο

Cobalt
08-02-12, 09:03
Η ίδια η BMW μου είπε οτι ΔΕΝ θα δουλέψουν...

:thumbsdown:

Z4 DCT
08-02-12, 09:09
Υπάρχουν παιδιά εδω μέσα που έβαλα σε άσσο και δουλεύει κανονικά......πρέπει να βρω το λινκ....

gyiama
08-02-12, 09:23
βρε οτι θα δουλεψουν θα δουλεψουν απλα δεν δουλευουν plug'n'play

Z4 DCT
08-02-12, 09:28
βρε οτι θα δουλεψουν θα δουλεψουν απλα δεν δουλευουν plug'n'play

Παιδια...

Κανονικότατα θα δουλέψει......το οτι αλλάζεις το κέλυφος απο τα φωτά και βάζεις αλλα με βολβό xenon και angel eyes (τα οποια συνδέονται στα φωτά πορείας) ...δεν εχει να κάνει καμιά διάφορα με τα μαμά που φοράει..... η διάφορα είναι αν βάλεις και λάμπες xenon που απαιτούν αλλο ρεύμα και εκει θελει κωδικοποίηση η ρύθμιση απο τον Αλω......η ενα modul η ασφαλεια που σου βαζουν....

gyiama
08-02-12, 09:35
αααααααααααααα μισο ρε Γιαννη εννοεις να μπουν μονο τα φαναρια χωρις τα μπαλαστ κλπ?τοτε οκ εγω καταλαβα να βαλεις 2 μαμα ξενον φαναρια κατευθειαν επανω και να παιξουν. το θεμα ποιο ειναι ομως.τα ξενον εχουν αλλου τυπου λαμπες και αλλα κουμπωματα πισω οποτε τι λαμπα θα βαλεις εκει μεσα?

Z4 DCT
08-02-12, 09:37
αααααααααααααα μισο ρε Γιαννη εννοεις να μπουν μονο τα φαναρια χωρις τα μπαλαστ κλπ?τοτε οκ εγω καταλαβα να βαλεις 2 μαμα ξενον φαναρια κατευθειαν επανω και να παιξουν. το θεμα ποιο ειναι ομως.τα ξενον εχουν αλλου τυπου λαμπες και αλλα κουμπωματα πισω οποτε τι λαμπα θα βαλεις εκει μεσα?

Απο οτι εχω καταλάβει κουμπώνουν η μαμά λάμπες......
Όποτε, η βάζεις τις μαμά λάμπες.......και παίζει άμεσα.....η βάζεις στο κούμπωμα των μαμά......λάμπες ξένον, που κουμπώνουν,,,,thumb...και μετα κωδικοποιείς η βάζεις modul

https://www.car.gr/parts/view/2010516/

gyiama
08-02-12, 09:44
δες οι ξενον λαμπες ειναι D1 και εχουν ενσωματωμενο starter οποτε εχουν περιεργο κουμπωμα δυσκολα να κουμπωσει απ το απλο το οποιο ειναι Η7.

ΥΓ κατσε λιγο γιατι μπερδευτικα.μιλας για ημιτασιον φαναρια ρε Γιαννη η για γνησια????αν ειναι για ημιτασιον τοτε ειναι πολυ απλα τα πραγματα

Z4 DCT
08-02-12, 09:51
δες οι ξενον λαμπες ειναι D1 και εχουν ενσωματωμενο starter οποτε εχουν περιεργο κουμπωμα δυσκολα να κουμπωσει απ το απλο το οποιο ειναι Η7.

ΥΓ κατσε λιγο γιατι μπερδευτικα.μιλας για ημιτασιον φαναρια ρε Γιαννη η για γνησια????αν ειναι για ημιτασιον τοτε ειναι πολυ απλα τα πραγματα

Δε μιλαμε για γνησια.....εβαλα το link

Ιμιτασιόν (αλλα ποιοτικά).....οποτε μπαίνουν οι λάμπες που είδη φοράω απανο...απλες.....
Αλλιώς, αν θέλω ξένον....βάζω λάμπες ξένον που κουμπώνουν στα κουμπώματα των μαμά...

gyiama
08-02-12, 10:06
ναι ρε Γιαννη τωρα το πηρα γραμμη νομιζα για γνησια μιλουσες