PDA

Επιστροφή στο Forum : Μ5 Ε39 INTERIOR RETROFIT



Nikos
20-02-12, 11:52
Η ιδεα για ολικη μετασκευη του εσωτερικου υπηρχε εδω και χρονια μιας και ποτε δεν καταφερα να συμβιβαστω με το μαυρο σαλονι του αυτοκινητου.
Αναμφισβητητα η ποιοτητα των εργοστασιακων δερματων ηταν κορυφαια, η φθορα ομως ηταν εμφανης παρα την προσεκτικη χρηση και η διχρωμια μαυρου / μπροντω μαλλον ανηκε σε μια αλλη εποχη.
Η αφορμη δοθηκε στην κοπη της πιττας ωπου ειδα απο κοντα το εσωτερικου του alexm γνωριζοντας οτι εχει φτιαχτει απ την αρχη απο καποιον ο οποιος νοιαζεται και για την ποιοτητα αλλα ακομα περισσοτερο για τη λεπτομερεια.
Ετσι λοιπον αφου εγιναν οι σχετικες συζητησεις με Αλεξη και Φωτη (κατασκευαστης) αποφασισα να στειλω το αυτοκινητο στην Πατρα για interior retrofit του σαλονιου με δερμα χρωματος cinnamon και ραψιμο του τιμονιου με νεο ναπα δερμα και σωστες τριχρωμες ραφες (μιας και πασιγνωστη εταιρια κατασκευης δερματινων σαλονιων εδω στην Αθηνα μου ειχε κανει το τιμονι σα τα μουτρα της απ οτι αποδειχτηκε).
Οι μονές ραφες των καθισματων αντικατασταθηκαν με διπλα γαζια στο χρωμα του δερματος και το αποτελεσμα ειναι εντυπωσιακο.
Εγινε πολυ δουλεια στα χερουλια που αποδειχτηκαν μεγαλος μπελας για τον μαστορα καθοτι εχουν πολλες ραφες και γυρισματα αλλα τελικα μοιαζουν εργοστασιακα.
Η ολη διαδικασια κρατησε ακριβως πεντε εργασιμες ημερες και το κοστος απολυτα λογικο δεδομενου του ογκου εργασιας και των υλικων .

Οι φωτογραφιες δεν ειναι και οι καλυτερες αλλα δινουν μια ιδεα για την αλλαγη. Ελπιζω να βαλω καποιες καλυτερες στο μελλον.

Και τελος, ενα τεραστιο ευχαριστω στον Αλεξη για την αμεσοτητα με την οποια ανταποκριθηκε και την αμεριστη βοηθεια του στην υλοποιηση αυτου του μικρου προτζεκτ.


11706

11707

11708

11709

11710

11711

11712

11713

11714

Vassilis ///M
20-02-12, 11:57
:shok::shok::shok:

Monsta
20-02-12, 11:59
Νίκο φοβερά φαίνονται και ολόισια. Από μυρΟΥδιά τι λένε ?

Z4 DCT
20-02-12, 12:00
:shok::shok::shok:


:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Nikos
20-02-12, 12:03
Νίκο φοβερά φαίνονται και ολόισια. Από μυρΟΥδιά τι λένε ?

Θα τα δεις και απο κοντα αυριο η μεθαυριο Κωστα...... φοβερη δουλεια με προσοχη σε καθε λεπτομερεια απο "κιμπαρη" μαστορα οπως λεγαν και οι παλιοι.
Και βεβαια πολυυυυυυυυυυυυ "μυρουδια"......

bill_m3
20-02-12, 12:10
Καταπληκτικά Νίκο, βέβαια τα αδικούν οι φωτογραφίες χεχε

Πες μας και τιμή ...

5555
20-02-12, 12:13
:shok:Tι εκανες ρε τρελε!!
Απιστευτη αλλαγη . Εαν μπορεις βαλε και αλλες φωτος να δουμε και αντιθεση

hades7
20-02-12, 12:20
νικο καλοριζικα δειχνουν πανεμορφα

Nikos
20-02-12, 12:21
Η τιμη εξαρταται απο τον τυπο του αυτοκινητου και τι αλλαγες θελει να κανει ο καθενας απο μας.
Στη συγκεκριμενη περιπτωση ας πουμε, μπροστινα καθισματα (το πισω μερος των μπροστινων ντυθηκε με μαλακο μαυρο ναπα δερμα), πισω καθισματα (διαιρουμενα λογω του οτι πεφτουν), πλαινες ταπετσαριες στις πορτες, χερουλια (εδω ηταν η πολυ δουλεια απ οτι αποδειχτηκε για να βγει σωστη), τιμονι και λεβιε ταχυτητων (παλι απο μαλακο χοντρο ναπα), αγγιζουν ενα κοστος περιπου 1.300 ευρω.
Παντως εγινε οτι καλυτερο γινοταν και στην τιμη απο πλευρας ταπετσιερη.
Μιας και το αυτοκινητο δεν πουληθηκε και κυκλοφορει παλι κανονικα ηταν η καλυτερη δυνατη αναβαθμιση που μπορουσε να γινει . Εφυγε εκεινη η ψυχοπλακωτικη μαυριλα και το cinnamon ταιριαξε απολυτα με το Silverstone.

aristent
20-02-12, 12:21
....:shok: με μια λεξη μονο!!!
Τ Ε Λ Ε Ι Ο ! ! !:thumbsup:

...ενταξη ηταν και το παλιο,αλλα το νεο εχει εναν αλλον αερα φρεσκαδουρας!!!:thumbsup:

σε αντιπαραθεση(παρ'ολο που δεν εχει καλη φωτο το νεο...) :
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11707&d=1329734672

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11708&d=1329734705

να συμπληρωσω οτι και η ξυλινη επενδυση αναδεικνυεται ακομη καλυτερα τωρα!!!

BILL007
20-02-12, 12:22
:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Konstantinos E60
20-02-12, 12:22
Αρρώστια αυτη η κανέλα !!

Tsakirakos
20-02-12, 12:23
αψογο! κινηση ρουα ματ....ωραιος!

EVERGET
20-02-12, 12:24
Εκπληκτικό!

Είναι το αυθεντικό cinnamon της Bmw?

Aπλά το ωραιότερο χρώμα για σαλόνι E46 - E39.

Stamatis
20-02-12, 12:25
[img / tin-exo-bgalei-kai-ti-xtypao-me-to-sfyri-sto-marmaro-apo-tin-kavla /img]

bill_m3
20-02-12, 12:26
[img / tin-exo-bgalei-kai-ti-xtypao-me-to-sfyri-sto-marmaro-apo-tin-kavla /img]

Η φωτογραφία δεν φαίνεται καθαρά , μπορείς να την ξανανεβάσεις ?????

aristent
20-02-12, 12:27
[img / tin-exo-bgalei-kai-ti-xtypao-me-to-sfyri-sto-marmaro-apo-tin-kavla /img]

paromoios ke egw!!!! :hystericalbs1: :thumbsup:

gnx
20-02-12, 12:30
DaYUm nigga!

stefm5
20-02-12, 12:31
πανέμορφο χρώμα, ωραία δουλειά και πολύ λογικό το κόστος

Nikos
20-02-12, 12:32
To προτζεκτ ειχε πολυ καλο site manager (alexm) ο οποιος πρεπει να το ειχε παρει πιο πατριωτικα και πιο σοβαρα και απο μενα αν κρινω απ την αγωνια του και τη χαρα του για τo τελικο αποτελεσμα.

PANOS-E60
20-02-12, 12:35
Νίκο αίρονται όλες μου οι επιφυλάξεις που είχα εκφράσει. ΤΕΛΕΙΟ ! ΥΠΕΡΟΧΟ !Μεγειά και με χαρά !

Μπράβο και στον Αλέξη, που πάντα σκίζεται γιά να βοηθήσει.

Monsta
20-02-12, 12:42
Το κόστος το βρίσκω απόλυτα λογικό (για nappa) ειδικά αν σκεφτούμε ότι περιλαμβάνει και το τιμόνι.

Nikos
20-02-12, 12:44
Πληροφοριακα, τα παλια μου δερματα εχουν μεινει στο μαστορα για πατρον, ετσι αν καποιος απο εμας με ιδιο αυτοκινητο ενδιαφερεται για κατι αντιστοιχο δεν εχει παρα να διαλεξει χρωμα και να παει εκει μονο για την εφαρμογη....

aristent
20-02-12, 12:44
To προτζεκτ ειχε πολυ καλο site manager (alexm) ο οποιος πρεπει να το ειχε παρει πιο πατριωτικα και πιο σοβαρα και απο μενα αν κρινω απ την αγωνια του και τη χαρα του για τo τελικο αποτελεσμα.

καλος και ο μαστορας,μερακλης θα ελεγα!!!....αλλα αμα εχεις τριτεγγυητη για την δουλεια τον Αλεξη???....με κλειστα τα ματια του δινω το οχημα μου για αλλαγη δερματων!!!thumb


.....:whistle: που να ξεμπλεξει ο κ.Φωτης με δαυτον ετσι και δεν ηταν αψογα ΟΛΑ!!!!:thumbsup:

ΥΣ.Νικο και το δερμα στο τιμονι πρεπει να εχει τελεια δουλεια αν και δεν φαινεται κατι στις φωτο.....αν κρινω απο του Αλεξη που το εχω δει με το μικροσκοπιο!!!!...θα ειναι και αυτο αψογο με τελειως βελουδινη αφη.thumb

aristent
20-02-12, 12:46
Πληροφοριακα, τα παλια μου δερματα εχουν μεινει στο μαστορα για πατρον, ετσι αν καποιος απο εμας με ιδιο αυτοκινητο ενδιαφερεται για κατι αντιστοιχο δεν εχει παρα να διαλεξει χρωμα και να παει εκει μονο για την εφαρμογη....


...ευχαριστουμε....αλλα ντεν εχουμε εΜ πεντε καρντια μου!!!:thumbsup:

PANOS-E60
20-02-12, 12:49
Μήπως θα ταίριαζαν στου Λεω που έχει Mpack ...? Μπααα ε ?

zaharias
20-02-12, 13:28
Εγινε γ@μ@το Νικο!!!! :thumbsup: thumb :)

Μηπως να εβαφες τη ξυλινη επενδυση..?? Η καμια μεμβρανη..?? Θα ηθελα κατι πιο σπορ (αν ηταν δικο μου το αμαξι), η ξυλινη μου κανει πιο.. κλασικη..

Εγω μια ιδεα απλα ριχνω.. Αν εσενα αρεσει, ετσι.. Πασο.. :D

Nikos
20-02-12, 13:32
Εγινε γ@μ@το Νικο!!!! :thumbsup: thumb :)

Μηπως να εβαφες τη ξυλινη επενδυση..?? Η καμια μεμβρανη..?? Θα ηθελα κατι πιο σπορ (αν ηταν δικο μου το αμαξι), η ξυλινη μου κανει πιο.. κλασικη..

Εγω μια ιδεα απλα ριχνω.. Αν εσενα αρεσει, ετσι.. Πασο.. :D

Αν το δεις live ταιριαζει πολυ με το ξυλο. Οντως φερνει σε κατι πιο κλασσικο αλλα και ο χαραχτηρας του αυτοκινητου ειναι μιξη διαφορετικων χαραχτηριστικων . Αυτη η μικρη πολυτελεια του παει .
Με αλουμινενια φιλετα θα εδειχνε πιο ψυχρο. Αλλά γουστα ειναι αυτα θα μου πεις...

Stamatis
20-02-12, 13:48
Εγώ που είμαι ανώμαλος, γιατί θα έκανα τα φιλέτα μαύρο δέρμα?

Γιατί είμαι ανώμαλος....

Για αυτό...

andreas110080
20-02-12, 13:51
Νίκο με μια λέξη ΥΠΕΡΟΧΟ !!!!!

Άσε που με έβαλες σε σκέψη να αλλάξω και στο δικό μου το μαύρο-γκρι, και αφού έχεις αφήσει και τα παλιά δέρματα στο μάστορα για πατρον….

Μας βλέπω για αλλαγή σαλονιού!!!


:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Monsta
20-02-12, 13:52
Εγώ που είμαι niggas, γιατί θα έκανα τα φιλέτα μαύρο δέρμα?

Γιατί είμαι niggas....

Για αυτό...


fixed

ntinos
20-02-12, 13:56
ΠΑΡΑ - ΠΑΡΑ πολυ ωραιο !!!

Nikos
20-02-12, 14:02
Εγώ που είμαι ανώμαλος, γιατί θα έκανα τα φιλέτα μαύρο δέρμα?

Γιατί είμαι ανώμαλος....

Για αυτό...

Σκεφτηκα μηπως τα εκανα απο φιδι ..... ειχα δει σε μια νιγκα ταινια που φοραγε ο φυλαρχος κατι ωραια πασουμια σε φιδι μπεζ και ζηλεψα......
Ειπαμε...γουστα ειναι αυτα Προεδραααα....

5555
20-02-12, 14:06
Nικο βαλε φωτο και τις πλατες.

zaharias
20-02-12, 14:08
Αν το δεις live ταιριαζει πολυ με το ξυλο. Οντως φερνει σε κατι πιο κλασσικο αλλα και ο χαραχτηρας του αυτοκινητου ειναι μιξη διαφορετικων χαραχτηριστικων . Αυτη η μικρη πολυτελεια του παει .
Με αλουμινενια φιλετα θα εδειχνε πιο ψυχρο. Αλλά γουστα ειναι αυτα θα μου πεις...

Βασικα εγω θα τα εκανα Gloss Black (μαυρο γυαλιστερο).. Αν δεις και τα δικα μου, ηταν ξυλινη επενδυση και την εβαψα μαυρο γυαλιστερο..
Δεν εννoουσα ασημι σε καμια περιπτωση.. :D

..ή ισως ενα ντυσιμο σε καρμπον Di-Noc.. :D

Χρίστος
20-02-12, 14:08
καλος και ο μαστορας,μερακλης θα ελεγα!!!....αλλα αμα εχεις τριτεγγυητη για την δουλεια τον Αλεξη???....με κλειστα τα ματια του δινω το οχημα μου για αλλαγη δερματων!!!thumb

Aυτος, ο ανθρωπος αυτος.....που λεει και το τραγουδι.

Εγγυηση απο μονος του.
Μιας και το δικο του αμαξι το εχει τελειωσει, ασχολειται με ολων των αλλων.

Ετσι καταλαβα εγω οτι τα'ι'ζει το μικροβιο που εχει μεσα του.



Νικο το δερμα φαινεται απο τις φωτο υπεροχο.
Τετοιες κινησεις πραγματικα πιστευω οτι ανοιγωντας τη πορτα, θα νιωθεις οτι μπαινεις σε αλλο αμαξι.

Nikos
20-02-12, 14:09
Nικο βαλε φωτο και τις πλατες.

Θα βγαλω καλυτερες φωτος με σωστη μηχανη και οχι με flyphone και θα τα δεις σωστα...αν και εσυ εισαι δυο φαναρια μακρυα. Καψε 2 ευρω και ελα να τα δεις απο κοντα .

Ε91
20-02-12, 14:09
Εξαιρετική δουλειά και πανέμορφο αποτέλεσμα. Καλορίζικα!
Αν θες βάλε κι άλλες φωτό με λεπτομέρειες του σαλονιού.

Nikos
20-02-12, 14:20
Aυτος, ο ανθρωπος αυτος.....που λεει και το τραγουδι.

Εγγυηση απο μονος του.
Μιας και το δικο του αμαξι το εχει τελειωσει, ασχολειται με ολων των αλλων.

Ετσι καταλαβα εγω οτι τα'ι'ζει το μικροβιο που εχει μεσα του.



Νικο το δερμα φαινεται απο τις φωτο υπεροχο.
Τετοιες κινησεις πραγματικα πιστευω οτι ανοιγωντας τη πορτα, θα νιωθεις οτι μπαινεις σε αλλο αμαξι.

Θεωρω οτι πολλες φορες κανουμε ενα σημαντικο λαθος. Ριχνουμε ολο το βαρος στην εξωτερικη εμφανιση ενος αυτοκινητου, η στα μηχανικα και παραμελουμε το εσωτερικο στο οποιο και ζουμε.
Ποσες και ποσες φορες βλεπεις ενα πανεμορφο Μ3 η Μ5 η Μ6 και μολις ανοιξει η πορτα σε πιανει απογοητευση. Το αυτο ισχυει και για ολους τους αλλους τυπους ΒΜW φυσικα.
Γυαλισμενα δερματα, γυαλισμενο τιμονι και γενικα μια ατμοσφαιρα που δεν ταιριαζει σε τετοια αυτοκινητα.
Και αν σκεφτουμε οτι δινουμε τα ιδια λεφτα για 2 τελικα εξατμισεων τοτε μαλλον σκεφτομαστε λαθος .
Η αλλαγη στην γενικοτερη αισθηση ειναι τεραστια , καθως προκειται για ενα παλιο αυτοκινητο που το βλεπεις μπροστα σου 10+ χρονια και απ τη στιγμη που το κινεις και θελεις να το χαιρεσαι πρεπει και το εσωτερικο να σε κραταει χαρουμενο με την ατμοσφαιρα του.
Και καθοτι ζουμε στην Ελλαδα , ωπου η αλλαγη αυτοκινητου δε γινεται καθε 3 χρονια οπως σε προηγημενες χωρες του εξωτερικου θεωρω πως μια τετοια κινηση συνισταται ανεπιφυλακτα και αποτελει διεξοδο σε πιθανη αγορα μεταχειρισμενου στο οποιο μπορει να μη μας ταιριαζει χρωματικα το εσωτερικο του αλλα μας ενδιαφερει απ ολες τις αλλες αποψεις .

5555
20-02-12, 14:30
Θα βγαλω καλυτερες φωτος με σωστη μηχανη και οχι με flyphone και θα τα δεις σωστα...αν και εσυ εισαι δυο φαναρια μακρυα. Καψε 2 ευρω και ελα να τα δεις απο κοντα .

Αυτο ειναι σιγουρο

Stamatis
20-02-12, 14:39
Νγκαμει και ντερνει παντως.
Ακομα και απο αυτες τις φωτογραφιες τραβηγμενες με κονσερβοκουτι απο το πρωι το κοιταω συνεχως.
Η δε τιμη ειναι σουπερ

Παραπανω απο σουπερ.
700 κανουνε τα δερματα στα Σμαρτ.

ΔημήτρηςΜ3
20-02-12, 14:39
nice....
για πες μας και ποσα ευρα εδωσες Νικο!

Stamatis
20-02-12, 14:40
Το λεει παραπανω νομιζω.

ΔημήτρηςΜ3
20-02-12, 14:43
Το λεει παραπανω νομιζω.

η εγω δεν βλεπω η δεν το λεει πουθενα :original:

Nikos
20-02-12, 14:46
Νγκαμει και ντερνει παντως.
Ακομα και απο αυτες τις φωτογραφιες τραβηγμενες με κονσερβοκουτι απο το πρωι το κοιταω συνεχως.
Η δε τιμη ειναι σουπερ

Παραπανω απο σουπερ.
700 κανουνε τα δερματα στα Σμαρτ.

Ρε προεδρε εχω ενα παραπονο απο σενα....δεν εκανες κανενα σχολιο για το κουτι απο κασεττα Maxell C60 που εχει ξεμεινει στη θηκη της πορτας απο τοτε που αγοραστηκε το αυτοκινητο ...... καλα για τους μικρους του φορουμ δε το συζηταμε...θα νομιζουν οτι ειναι αρωματικα χαρτομαντηλα.

Stamatis
20-02-12, 14:53
η εγω δεν βλεπω η δεν το λεει πουθενα :original:

Δημητρη, μονο για πιπινια εχεις ματια βρε;

Στη συγκεκριμενη περιπτωση ας πουμε, μπροστινα καθισματα (το πισω μερος των μπροστινων ντυθηκε με μαλακο μαυρο ναπα δερμα), πισω καθισματα (διαιρουμενα λογω του οτι πεφτουν), πλαινες ταπετσαριες στις πορτες, χερουλια (εδω ηταν η πολυ δουλεια απ οτι αποδειχτηκε για να βγει σωστη), τιμονι και λεβιε ταχυτητων (παλι απο μαλακο χοντρο ναπα), αγγιζουν ενα κοστος περιπου 1.300 ευρω.

ΔημήτρηςΜ3
20-02-12, 15:11
Δημητρη, μονο για πιπινια εχεις ματια βρε;

axaxaxaxaxaxaxaxaxaxax :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:
μμμ καλη τιμη ηθελα να ξερα οι δερματαδες δεν τα βρισκουν
σκουρα??? αν ριξουν τιμες θα εχουν τουλαχιστον διπλασια δουλεια!!
αλλαααααααααα

Nikos
20-02-12, 15:17
Σκεφτομουν ποση δουλεια εχει πανω του ενα τετοιο retrofit ( 5 εργασιμες) και ποσο δερμα απαιτειται για ολο το σαλονι και μετα μου ερχεται στο μυαλο οτι τα απιθανα αυτα πλασματα που λεγονται γυναικες και διαρκως βρισκονται μπροστα σε "ευκαιριες", πληρωνουν τα ιδια χρηματα για μια πλαστικη Luis Vuitton τσαντα (μικρου μεγεθους και συνηθισμενου σχεδιου εννοειται) η για ενα δερματινο μπουφαν, το οποιο οσο και καλυτερο δερμα να εχει δεν παυει να ειναι τεραστια απατη. Απλα some food for thought.....

alexm
20-02-12, 15:36
Την πρωτη αλλαγη δερματος σε αυτοκινητο μου την εκανα το 1997 στο Ε36 που ειχα τοτε,σε εναν ταπετσιερη στην Πατρα με καλο για την εποχη αποτελεσμα.
Η πρωτη συνεργασια μου με τον Φωτη εγινε το 2002 οταν εκανα δερμα το Ε46 coupe,μαλιστα μετατρεψαμε τα απλα καθισματα σε σπορ αλλαζοντας τα αφρολεξ και κολλωντας τις αναλογες μεταλικες βεργες στον σκελετο του καθισματος!!!
Τον 2-2009 οταν εκανα την αλλαγη δερματος στο Μ5,θυμαμαι την φραση του Φωτη < οπως ειναι το εργοστσιακο,τιποτα λιγοτερο-τιποτα περισσοτερο>,ολη η δυσκολια ηταν τα πλαινα στις πορτες και τα κομματια στην κονσολα.
Σε αυτα η bmw εσωτερικα του δερματος,χρησιμοποιει αφρολεξ πρεσαριστο που δεν μπορει να αφαιρεθει και να ξαναχρησιμοποιηθει στο καινουργιο δερμα.
Εκει και στις ραφες φαινεται η τεχνη του μαστορα και φυσικα να βαλει μιας καλης ποιοτητας δερμα.
Οταν ο Νικος μου ειπε για την αλλαγη που θελει να κανει στο Μ5 και μου προτεινε να το κανουμε στον ιδιο μαστορα που εκανα και το δικο μου,του ειπα στειλε μου το Μ5 στην Πατρα και αστο επανω μου.
Του στειλαμε καποια δειγματα,για την ποιοτητα του δερματος,χρωματα,ραφες,δεν χρειαστηκε ομως να σκεφτει πολυ,ηταν ξεκαθαρο μεσα του απο την αρχη το τι ηθελε να κανει!!!!

Το τελικο αποτελεσμα ειναι πολυ καλο,ο Φωτης εκανε καλη δουλεια,ωραια πινελια τα διγαζα στην θεση των μονων ραφων και τα κεντητα AIRBAG.....,μου αρεσει πολυ η επιλογη χρωματος που εκανε ο Νικος και θα ηθελα να τον ευχαριστω που μας εμπιστευτηκε.....thumb


Υ.Γ: το Μ5 του Νικου εκτος απο καινουργιο,ειναι και ΤΕΡΑΣ,ο δε V8 εχει καταπληκτικο θορυβο,ειδικα στις χαμηλες στροφες καλυτερο απο τον v10!!!!

Thomelef
20-02-12, 15:42
φοβερή δουλειά...καλορίζικο νίκο.
πραγματικά δεν έχει καμμία σχέση με το παλιό σαλόνι. η δουλειά που έχει κάνει ο μάστορας, είναι απλά φοβερή.
η δουλειά στα χερούλια είναι πάρα πολύ ωραία...
εγώ αν μετά το καλοκαίρι δεν βάλω pole position, θα στείλω και το δικό μου για ένα ρετουσάρισμα.
ελπίζω να βάλω τα ρεκαρο βασικά, αλλά και το συμμάζεμα στα μαμά καθήσματα δεν είναι άσχημο...

Stamatis
20-02-12, 15:48
Μην προλαβει να κλασει κανενας, εσυ θα τρεξεις να χεσεις για να τον ξεπερασεις.
Ασε ρε παλιοζηλιαρη.
Διαφορικο η Κυπρια;
Διαφορικο και φρενα εσυ.
Ελαφρωμα η Κρητηκια;
Ξεπατωμα εσυ.
Δερματα η γλυφαδιωτισσα;
Θα ντυσεις μεχρι και την εξατμιση με αλκανταρα.
Χου ρε
Που θες και ρεκαρο.
Χατζηκαβλιδη.

Z4 DCT
20-02-12, 15:50
Μην προλαβει να κλασει κανενας, εσυ θα τρεξεις να χεσεις για να τον ξεπερασεις.
Ασε ρε παλιοζηλιαρη.
Διαφορικο η Κυπρια;
Διαφορικο και φρενα εσυ.
Ελαφρωμα η Κρητηκια;
Ξεπατωμα εσυ.
Δερματα η γλυφαδιωτισσα;
Θα ντυσεις μεχρι και την εξατμιση με αλκανταρα.
Χου ρε
Που θες και ρεκαρο.
Χατζηκαβλιδη.

Εχω πέσει κάτω και κυλιέμαι στα πατωματααααααα.....:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

alexm
20-02-12, 15:57
Θεωρω οτι πολλες φορες κανουμε ενα σημαντικο λαθος. Ριχνουμε ολο το βαρος στην εξωτερικη εμφανιση ενος αυτοκινητου, η στα μηχανικα και παραμελουμε το εσωτερικο στο οποιο και ζουμε.
Ποσες και ποσες φορες βλεπεις ενα πανεμορφο Μ3 η Μ5 η Μ6 και μολις ανοιξει η πορτα σε πιανει απογοητευση. Το αυτο ισχυει και για ολους τους αλλους τυπους ΒΜW φυσικα.
Γυαλισμενα δερματα, γυαλισμενο τιμονι και γενικα μια ατμοσφαιρα που δεν ταιριαζει σε τετοια αυτοκινητα.
Και αν σκεφτουμε οτι δινουμε τα ιδια λεφτα για 2 τελικα εξατμισεων τοτε μαλλον σκεφτομαστε λαθος .
Η αλλαγη στην γενικοτερη αισθηση ειναι τεραστια , καθως προκειται για ενα παλιο αυτοκινητο που το βλεπεις μπροστα σου 10+ χρονια και απ τη στιγμη που το κινεις και θελεις να το χαιρεσαι πρεπει και το εσωτερικο να σε κραταει χαρουμενο με την ατμοσφαιρα του.
Και καθοτι ζουμε στην Ελλαδα , ωπου η αλλαγη αυτοκινητου δε γινεται καθε 3 χρονια οπως σε προηγημενες χωρες του εξωτερικου θεωρω πως μια τετοια κινηση συνισταται ανεπιφυλακτα και αποτελει διεξοδο σε πιθανη αγορα μεταχειρισμενου στο οποιο μπορει να μη μας ταιριαζει χρωματικα το εσωτερικο του αλλα μας ενδιαφερει απ ολες τις αλλες αποψεις .


Του Νικου το σαλονι εδειχνε οτι ειναι σε καλη κατασταση,πριν ξηλωθει ομως!!!!
Οταν ξηλωθηκε ηταν εμφανης η φθορα του χρονου!!!! με τα σημεια που δεν φαινονταν......
Στην φωτο φαινεται το δερμα του εμπρος καθισματος και το αθικτο πισω μερος του δεματος που ηταν μεσα στην πλατη.......thumb

Z4 DCT
20-02-12, 15:58
Του Νικου το σαλονι εδειχνε οτι ειναι σε καλη κατασταση,πριν ξηλωθει ομως!!!!
Οταν ξηλωθηκε ηταν εμφανης η φθορα του χρονου!!!! με τα σημεια που δεν φαινονταν......
Στην φωτο φαινεται το δερμα του εμπρος καθισματος και το αθικτο πισω μερος του δεματος που ηταν μεσα στην πλατη.......thumb

:shok:
Τεραστια διαφορα!!! thumbthumb

Stamatis
20-02-12, 15:59
Εχω πέσει κάτω και κυλιέμαι στα πατωματααααααα.....:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:

Εσυ ρε Χατζηπαπαρογλου τι γελας;
Μου ειπαν απο την Πατρα οτι ηδη εχεις κλεισει ραντεβου να ντυσεις το ΑϊΚιου ραδικιου με κανελλα στα καθισματα και το ταμπλω και μαλιστα ρωτησες και που μπορεις να βρεις φαναρια και καπω απο το Cygnet της Αστον Μαρτιν γιατι αυτο που φοραει τωρα σε δυσκολευει στο καθαρισμα (και καλα)
Ειπε ο γαϊδαρος τον πετεινο κεφαλα.

Ενας κι ενας εισαστε σε αυτο το θρεντ, ολοι οι "χτυπημενοι".

Παλι καλα που ειναι φανταρος ο αλλος ο μοβορος ο μπαχτης με το Ζ4 γιατι θα γινοτανε κυκλοφοριακο στα διοδια ποιος θα κατεβει πρωτος να ντυσει μεχρι και το γρυλο με κανελα και γαρυφαλο.

Μη μιλας.
Σουτ.
Σε βλεπω κατι πας να πεις.
Τσιμουδια.

Nikos
20-02-12, 16:00
Του Νικου το σαλονι εδειχνε οτι ειναι σε καλη κατασταση,πριν ξηλωθει ομως!!!!
Οταν ξηλωθηκε ηταν εμφανης η φθορα του χρονου!!!! με τα σημεια που δεν φαινονταν......
Στην φωτο φαινεται το δερμα του εμπρος καθισματος και το αθικτο πισω μερος του δεματος που ηταν μεσα στην πλατη.......thumb

Και φαντασου οτι οποιος εβλεπε το αυτοκινητο θεωρουσε οτι το εσωτερικο και ειδικα τα δερματα του ειναι σε πολυ καλη κατασταση.....

Thomelef
20-02-12, 16:05
Μην προλαβει να κλασει κανενας, εσυ θα τρεξεις να χεσεις για να τον ξεπερασεις.
Ασε ρε παλιοζηλιαρη.
Διαφορικο η Κυπρια;
Διαφορικο και φρενα εσυ.
Ελαφρωμα η Κρητηκια;
Ξεπατωμα εσυ.
Δερματα η γλυφαδιωτισσα;
Θα ντυσεις μεχρι και την εξατμιση με αλκανταρα.
Χου ρε
Που θες και ρεκαρο.
Χατζηκαβλιδη.
άσε μας ρε ξεμωραμένε θείο να πούμε. πάνε χώσε κάνα τιγρέ στο σμαρτ να είναι ασορτί με το εσώρουχο και τα μαγιό σου, και άσε μας εμάς...
χατζηκαποτίδη!!!

Εχω πέσει κάτω και κυλιέμαι στα πατωματααααααα.....:th_Laie_67-1: :hystericalbs1: :th_Laie_67-1: :hystericalbs1:
αλοίψου με λίγο κερί, βάλε και κάνα κομμάτι παλί, τουλάχιστο να κάνεις και καμμιά δουλειά. να γυρίσει η κυρά, να το δεί σένιο το παρκέ...
χατζηκαυλήτωρα!!!

Z4 DCT
20-02-12, 16:09
Εσυ ρε Χατζηπαπαρογλου τι γελας;
Μου ειπαν απο την Πατρα οτι ηδη εχεις κλεισει ραντεβου να ντυσεις το ΑϊΚιου ραδικιου με κανελλα στα καθισματα και το ταμπλω
Μη μιλας.
Σουτ.
Σε βλεπω κατι πας να πεις.
Τσιμουδια.

Αυτος ο Αλεξης ξερα κουκια δεν κραταει........Αρτεμης!!!!:shok::sho k:

PANOS-E60
20-02-12, 16:10
Και φαντασου οτι οποιος εβλεπε το αυτοκινητο θεωρουσε οτι το εσωτερικο και ειδικα τα δερματα του ειναι σε πολυ καλη κατασταση.....

με φώναξε κανείς ...? :original:

alexm
20-02-12, 16:11
Μην προλαβει να κλασει κανενας, εσυ θα τρεξεις να χεσεις για να τον ξεπερασεις.
Ασε ρε παλιοζηλιαρη.
Διαφορικο η Κυπρια;
Διαφορικο και φρενα εσυ.
Ελαφρωμα η Κρητηκια;
Ξεπατωμα εσυ.
Δερματα η γλυφαδιωτισσα;
Θα ντυσεις μεχρι και την εξατμιση με αλκανταρα.
Χου ρε
Που θες και ρεκαρο.
Χατζηκαβλιδη.


Προεδρε,τον Θωμακο γιατι μου τον αποπαιρνεις ετσι.....:th_Laie_67-1::hystericalbs1:
Εκεινου με το Ζ4 το DCT...... χωστου και αλλα,πεντε τηλεφωνα με εχει παρει απο το μεσημερι.......:whistle:

Nikos
20-02-12, 17:45
με φώναξε κανείς ...? :original:

The force of habit

Monsta
20-02-12, 17:55
Θεωρω οτι πολλες φορες κανουμε ενα σημαντικο λαθος. Ριχνουμε ολο το βαρος στην εξωτερικη εμφανιση ενος αυτοκινητου, η στα μηχανικα και παραμελουμε το εσωτερικο στο οποιο και ζουμε.
Ποσες και ποσες φορες βλεπεις ενα πανεμορφο Μ3 η Μ5 η Μ6 και μολις ανοιξει η πορτα σε πιανει απογοητευση. Το αυτο ισχυει και για ολους τους αλλους τυπους ΒΜW φυσικα.
Γυαλισμενα δερματα, γυαλισμενο τιμονι και γενικα μια ατμοσφαιρα που δεν ταιριαζει σε τετοια αυτοκινητα.
Και αν σκεφτουμε οτι δινουμε τα ιδια λεφτα για 2 τελικα εξατμισεων τοτε μαλλον σκεφτομαστε λαθος .
Η αλλαγη στην γενικοτερη αισθηση ειναι τεραστια , καθως προκειται για ενα παλιο αυτοκινητο που το βλεπεις μπροστα σου 10+ χρονια και απ τη στιγμη που το κινεις και θελεις να το χαιρεσαι πρεπει και το εσωτερικο να σε κραταει χαρουμενο με την ατμοσφαιρα του.
Και καθοτι ζουμε στην Ελλαδα , ωπου η αλλαγη αυτοκινητου δε γινεται καθε 3 χρονια οπως σε προηγημενες χωρες του εξωτερικου θεωρω πως μια τετοια κινηση συνισταται ανεπιφυλακτα και αποτελει διεξοδο σε πιθανη αγορα μεταχειρισμενου στο οποιο μπορει να μη μας ταιριαζει χρωματικα το εσωτερικο του αλλα μας ενδιαφερει απ ολες τις αλλες αποψεις .



Συμφωνώ απόλυτα Νίκο, άλλωστε (όπως ξέρεις) έκανα ακριβώς την ίδια δουλειά στο δικό μου και στην ίδια απόχρωση.

Απλά να συμπληρώσω πως αν ο μάστορας δεν έχει τη τέχνη και το μεράκι του Πατρινού, το πιο πιθανό είναι να παραμορφώσει το κάθισμα / οι ραφές να είναι άλλα αντί άλλων. Πόσες φορές έχουμε δει δερμάτινα καθίσματα made in Greece που είναι τρις χειρότερα από το να είχαν μείνει με το ύφασμα ? Για να μη μιλήσω για τη 'ποιότητα' δέρματος που βάζουν μερικές εταιρείες...

Μπράβο στο μάστορα ακόμα μία φορά. thumb

Thomelef
20-02-12, 18:08
σε ασημί 46άρι, για πείτε κάνα καλό χρώμα για εσωτερική επένδυση.
αν και για να'μαι ειλικρινής, μάλον μαύρο θα τ'αφήσω. οτιδήποτε άλλο σε 5 μήνες θα έχει μαυρίσει.

PANOS-E60
20-02-12, 18:10
σε ασημί 46άρι, για πείτε κάνα καλό χρώμα για εσωτερική επένδυση.
αν και για να'μαι ειλικρινής, μάλον μαύρο θα τ'αφήσω. οτιδήποτε άλλο σε 5 μήνες θα έχει μαυρίσει.

το σκούρο μπορντώ, αυτό που έβγαλε ο Νίκος είναι υπέροχο με το ασημί αμάξωμά σου.

EVERGET
20-02-12, 18:13
σε ασημί 46άρι, για πείτε κάνα καλό χρώμα για εσωτερική επένδυση.
αν και για να'μαι ειλικρινής, μάλον μαύρο θα τ'αφήσω. οτιδήποτε άλλο σε 5 μήνες θα έχει μαυρίσει.

Θωμά imola red και τα trims αλουμινίου του Competition package!

gant
20-02-12, 18:18
Πανέμορφο Νικόλα, αν και οι φωτο το αδικούν. :thumbsup::thumbsup:
Πραγματικά χαίρομαι με τέτοια μαστόρια που αγαπούν αυτό που κάνουν.
Μπράβο όμως και στον Αλέξη που ανέλαβε όλο το πρότζεκτ.

Thomelef
20-02-12, 18:20
κόκκινο με τπτ δεν βάζω...βασικά τι το κουράζω. τέτοιος τραχανάς που είμαι, μόνο για μαύρο σαλόνι είμαι...

alexk
20-02-12, 18:21
Πολύ ωραίο Νίκο !
:thumbsup:

Christos 330
20-02-12, 18:26
Αψογο τρομερο χρωμα !!!!!

VanVIC
20-02-12, 18:28
Συμφωνώ απόλυτα Νίκο, άλλωστε (όπως ξέρεις) έκανα ακριβώς την ίδια δουλειά στο δικό μου και στην ίδια απόχρωση...

Κώστα η πλάκα είναι ότι πριν καμιά δεκαριά μέρες ανταλλάξαμε κάποια PM με τον Νίκο και όταν μου είπε για την επικείμενη αλλαγή στα δέρματα και το χρώμα (cinnamon) που είχε επιλέξει, του έγραψα να μιλήσει μαζί σου για να έβλεπε και το χρώμα του δικού σου (τερακότα) το οποίο μου άρεσε πολύ και του το πρότεινα...

Monsta
20-02-12, 18:39
σε ασημί 46άρι, για πείτε κάνα καλό χρώμα για εσωτερική επένδυση.



Μπες στο club των niggas.

https://img43.imageshack.us/img43/6079/citrinopal4.jpg
https://img812.imageshack.us/img812/889/citrinopal6.jpg
https://img221.imageshack.us/img221/3672/citrinopal7.jpg

Nikos
20-02-12, 18:39
σε ασημί 46άρι, για πείτε κάνα καλό χρώμα για εσωτερική επένδυση.
αν και για να'μαι ειλικρινής, μάλον μαύρο θα τ'αφήσω. οτιδήποτε άλλο σε 5 μήνες θα έχει μαυρίσει.

Δες του Μονστα Θωμά ... εξίσου ωραίος συνδιασμος.

bill_m3
20-02-12, 18:48
Δες του Μονστα Θωμά ... εξίσου ωραίος συνδιασμος.

Θα συμφωνήσω απόλυτα!!!!!!!

Stamatis
20-02-12, 18:58
σε ασημί 46άρι, για πείτε κάνα καλό χρώμα για εσωτερική επένδυση.
αν και για να'μαι ειλικρινής, μάλον μαύρο θα τ'αφήσω. οτιδήποτε άλλο σε 5 μήνες θα έχει μαυρίσει.

off black τρυπητή πλάτη και μαύρο box στο πλάι.
τα έβαλα στο smart και είναι τουμπανα.

https://i1117.photobucket.com/albums/k598/stanleyvintage/f4cc78fd.jpg

αν βάλεις και μια ρίγα ///Μ θα είσαι καβλαντάν.

Stamatis
20-02-12, 18:59
που είναι η φωτό που έβαλα/

ΟΕΟ?


edit...
μπήκε.

320d
20-02-12, 19:16
Την πρωτη αλλαγη δερματος σε αυτοκινητο μου την εκανα το 1997 στο Ε36 που ειχα τοτε,σε εναν ταπετσιερη στην Πατρα με καλο για την εποχη αποτελεσμα.
Η πρωτη συνεργασια μου με τον Φωτη εγινε το 2002 οταν εκανα δερμα το Ε46 coupe,μαλιστα μετατρεψαμε τα απλα καθισματα σε σπορ αλλαζοντας τα αφρολεξ και κολλωντας τις αναλογες μεταλικες βεργες στον σκελετο του καθισματος!!!
Τον 2-2009 οταν εκανα την αλλαγη δερματος στο Μ5,θυμαμαι την φραση του Φωτη < οπως ειναι το εργοστσιακο,τιποτα λιγοτερο-τιποτα περισσοτερο>,ολη η δυσκολια ηταν τα πλαινα στις πορτες και τα κομματια στην κονσολα.
Σε αυτα η bmw εσωτερικα του δερματος,χρησιμοποιει αφρολεξ πρεσαριστο που δεν μπορει να αφαιρεθει και να ξαναχρησιμοποιηθει στο καινουργιο δερμα.
Εκει και στις ραφες φαινεται η τεχνη του μαστορα και φυσικα να βαλει μιας καλης ποιοτητας δερμα.
Οταν ο Νικος μου ειπε για την αλλαγη που θελει να κανει στο Μ5 και μου προτεινε να το κανουμε στον ιδιο μαστορα που εκανα και το δικο μου,του ειπα στειλε μου το Μ5 στην Πατρα και αστο επανω μου.
Του στειλαμε καποια δειγματα,για την ποιοτητα του δερματος,χρωματα,ραφες,δεν χρειαστηκε ομως να σκεφτει πολυ,ηταν ξεκαθαρο μεσα του απο την αρχη το τι ηθελε να κανει!!!!

Το τελικο αποτελεσμα ειναι πολυ καλο,ο Φωτης εκανε καλη δουλεια,ωραια πινελια τα διγαζα στην θεση των μονων ραφων και τα κεντητα AIRBAG.....,μου αρεσει πολυ η επιλογη χρωματος που εκανε ο Νικος και θα ηθελα να τον ευχαριστω που μας εμπιστευτηκε.....thumb


Υ.Γ: το Μ5 του Νικου εκτος απο καινουργιο,ειναι και ΤΕΡΑΣ,ο δε V8 εχει καταπληκτικο θορυβο,ειδικα στις χαμηλες στροφες καλυτερο απο τον v10!!!!

Στο Μητρόπουλο έγινε ?

alexm
20-02-12, 19:25
Στο Μητρόπουλο έγινε ?

Ακριβως......

aristent
20-02-12, 19:47
.....
Υ.Γ: το Μ5 του Νικου εκτος απο καινουργιο,ειναι και ΤΕΡΑΣ,ο δε V8 εχει καταπληκτικο θορυβο,ειδικα στις χαμηλες στροφες καλυτερο απο τον v10!!!!

Απιστιες κανεις στο καμαρι σου????

....ειπαμε, V10 για να στροφαρεις ψηλα και να εχεις φορμουλισιο (F1)ηχο και V8 να γουργουριζεις στα χαμηλα σαν αφρικανικο Λιονταρι!!!:thumbsup:

....:whistle: το κακο ειναι οτι πιο πολυ ωρα ειναι στα χαμηλα το οχημα σου παρα στα ουρλιαχτα......θες να σου βρω V8 να μου δωκεις τον V10???....Α!!!....να μου στειλεις και το σαλονι μαζι!!!:thumbsup:

.....ρε ζαλαδα,δεν αφηνες το μαστορα σε ησυχια να κανει την δουλεια του???...γυρω - γυρω με το κινητο σου να τραβας φωτο???? :
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=11717&d=1329748156

Leonidas_E39
20-02-12, 20:15
Μπραβο Νικο για την επιλογη, αφου ομως ειχες τον Αλεξη να αναλάβει την διεκπαιρεωση του σαλονιου μονο τελειο θα μπορουσε να ειναι το αποτελεσμα μιας και ξερουμε τι ψειρας ειναι. :thumbsup::thumbsup:


Αντε παλι φωτιες μας αναψατε βραδιατικα με τα κανελι σας τα χρωματα .



Κωστα αμα βάλει τετοιο χρωμα σαλονι ο Θωμας θα γινει καφε απο το σκ@το που θα αμολάμε οταν θα μας πηγαινει βολτα. :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1:

GM6
20-02-12, 21:11
Καλοριζικο Nick, πολυ ωραια επιλογη! Μπραβο και στο θειο Αλεξη....thumb

Stathis
20-02-12, 21:16
μπραβο νικο, μπραβο αλεξη, μπραβο μαστορα.
ωραια επιλογη και εξαιρετικη υλοποιηση.

επισης συμφωνω με το νικο για το θεμα του εσωτερικου.
τα δικα μου αυτοκινητα συχνα ειναι βρωμικα εξωτερικα, αλλα εσωτερικα τα εχω πεντακαθαρα και τακτοποιημενα.
δινω πολυ μεγαλυτερη σημασια στο εσωτερικο.

Thomelef
20-02-12, 21:27
εμένα πάλι, μ@@νι απο μέσα, μ@@νί και απ'έξω τις περισσότερες φορές :D

stef
20-02-12, 21:38
Το είδα χτες και το χάζευα Βουλιαγμένη!!!!
Πολύ ωραία δουλειά!!!
Ειλικρινά συγχαρητήρια
Κουκλί είναι το αμάξι σου, φτου φτου φτου!!!

katsaraios
20-02-12, 22:26
πολυ ομορφο η κανελα ειναι το ιδανικο για μενα,κριμα που στο μπλε τοπαζ με διχρωμια μαυρο -γκρι στο ταμπλο δεν μπορω να το κανω:thumbsdown:

Stamatis
20-02-12, 22:29
πολυ ομορφο η κανελα ειναι το ιδανικο για μενα,κριμα που στο μπλε τοπαζ με διχρωμια μαυρο -γκρι στο ταμπλο δεν μπορω να το κανω:thumbsdown:

το ταμπλω βαφεται
μη μασας
το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο.

katsaraios
20-02-12, 22:44
το ταμπλω βαφεται
μη μασας
το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο.

αν μου βρεις το σπρει πλαστικου-βινυλιου που ψαχνω απο Αμερικη ειδοποιησε με..
Νικο σορυ που ειμαι οφ τοπικ..

Stamatis
20-02-12, 22:47
duplicolor

υπαρχει ελλαδα

E60_Arkadia
20-02-12, 23:17
Πω πω κορυφαιο αποτελεσμα,μπραβο στον μαστορα για την υπομονη του.

spar@
20-02-12, 23:21
δεν πρεπει να βγει για να βαφτει?
και αν βγει γιατι να βαφτει??

alexm
20-02-12, 23:25
duplicolor

υπαρχει ελλαδα

Σταματη σου βγαζω το καπελο,αναφερεσαι σε μια κορυφαια εταιρια,εχω αρκετα σπρέι duplicolor στο παρκινγκ,μαυρο μεταλου ματ και γυαλιστερο,μαυρο ματ για πλαστικα,βερνικι φινιρισματος για πλαστικα,ασημι και μαυρο της φωτιας!!!
Το δε μαυρο ματ για πλαστικα σε συνδυασμο με το βερνικι, ειναι η ακριβως αποχρωση με το μαυρο εσωτερικo φινιρισμα των πλαστικων της bmw,με αυτο εχω περασει προληπτικα τα πλαστικα του τιμονιου,για να αποφυγω στο μελλον το γνωστο ξεφλουδισμα........thumb

katsaraios
20-02-12, 23:36
Σταματη σου βγαζω το καπελο,αναφερεσαι σε μια κορυφαια εταιρια,εχω αρκετα σπρέι duplicolor στο παρκινγκ,μαυρο μεταλου ματ και γυαλιστερο,μαυρο ματ για πλαστικα,βερνικι φινιρισματος για πλαστικα,ασημι και μαυρο της φωτιας!!!
Το δε μαυρο ματ για πλαστικα σε συνδυασμο με το βερνικι, ειναι η ακριβως αποχρωση με το μαυρο εσωτερικo φινιρισμα των πλαστικων της bmw,με αυτο εχω περασει προληπτικα τα πλαστικα του τιμονιου,για να αποφυγω στο μελλον το γνωστο ξεφλουδισμα........thumb

δεν εχουν καννελα :thumbsdown:

alexm
20-02-12, 23:47
δεν εχουν καννελα :thumbsdown:

εχουν ομως μαυρο ματ......thumb

trueno
21-02-12, 09:41
Μόλις είδα το θεμα..Πιστευω ότι ειναι ότι καλύτερο εχω δει ποτέ σε aftermarket δουλειά. Ο τυπος ειναι μεγάλος μάστορας. Το δε αμάξι τι να λέμε τώρα ...απλά εκπληκτικό!!!

yodas
21-02-12, 10:04
τέλειο...πάντα το έλεγα ότι το silverstone ταιριάζει γάντι με κανέλα...με έβαλες σε σκέψεις

ntinos
10-08-12, 10:18
Νικο μετα απο 6 μηνες "χρησης" πως ειναι τα δερματα ?


Κανω παρανομες σκεψεις για την κορσαρα ....

Alex, μπορουμε να εχουμε καποια τιμη πανω κατω ?

:thnx:

Nikos
10-08-12, 10:34
Νικο μετα απο 6 μηνες "χρησης" πως ειναι τα δερματα ?


Κανω παρανομες σκεψεις για την κορσαρα ....

Alex, μπορουμε να εχουμε καποια τιμη πανω κατω ?

:thnx:

Σε αριστη κατασταση.
Το μονο που χρειαζεται μια φορα το μηνα περιπου ειναι ενα περασμα με νωπο πανι η βετεξ (εγω χρησιμοποιω και ενα σαμπουαν της autoglym που εχω απο παλια) για να αφαιρει τη μαυριλα απο το παντελονι μιας και στο κεντρο της Αθηνας που κυκλοφορει καθημερινα το αυτοκινητο και οι επιβαινοντες ειναι λογικο να λερωνεται πιο ευκολα. Αν εννοεις αν εχει γυαλισει το δερμα η να εχει φθαρει, τοτε , οχι καθολου . Και η μυρωδια εντονη οπως τη πρωτη μερα.

ntinos
10-08-12, 10:42
Ευχαριστω Νικο !

Δεν ρωταω τοσο για το αν εχει γυαλισει / φθαρει, οσο για το αν εχει κανει "ζαρες". Αυτες μου την δινουν...

Φιλου saab 9.3 εχει γινει "πλισε", ενω στο μερσεντε (W212) την οικογενειας ειναι σαν καινουργιο. Απο "μαμα" και τα δυο.
Βεβαια του saab ειναι φλουδα σε σχεση με του μερσεντε που ειναι 10 κλασεις πανω...

Nikos
10-08-12, 10:51
Ευχαριστω Νικο !

Δεν ρωταω τοσο για το αν εχει γυαλισει / φθαρει, οσο για το αν εχει κανει "ζαρες". Αυτες μου την δινουν...

Φιλου saab 9.3 εχει γινει "πλισε", ενω στο μερσεντε (W212) την οικογενειας ειναι σαν καινουργιο. Απο "μαμα" και τα δυο.
Βεβαια του saab ειναι φλουδα σε σχεση με του μερσεντε που ειναι 10 κλασεις πανω...

Οχι δεν εχει κανει καθολου ζαρες παροτι ειναι μαλακο δερμα αλλα ειναι και αρκετα χοντρο το συγκεκριμενο.
Φανταζομαι οτι οι ζαρες ειναι και θεμα τεντωματος αφενος αλλα και καταστασης του σπογγοδους αφετερου. Τωρα βεβαια αν εισαι και 180 κιλα τι να σου κανει το κακομοιρο το δερμα...εκει θελεις τεντωτηρα απο αεροπλανοφορο .