PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ E60



nikos-Mpacket
06-02-10, 21:18
Καλησπερα θα ηθελα καποιος να μου λυσει μια απορια μαζι με καποιες αλλες που μπορει να εχω στο μελλον και για αυτο εφτιαξα το θεμα,αν υπαρχει παρομοιο μπορειτε να το μεταφερετε.
Σε Ε60 mpack μπαινει προφυλακτηρας απο Μ5;
Γιατι με χτυπησε καποιος απο πισω,τιποτα το σοβαρο,και σκεφτηκα να εκμεταλευτω την ευκαιρια και βαλω εναν απο Μ5 αλλα στο συνεργειο που ρωτησα μου ειπε οτι δεν μπαινει λογω φτερων και πως πρεπει να βγουν οι ζαντες πιο εξω.
Πιστευω τα σαινια του forum να βαλουν ενα χερακι,αντε και μολις παρω απαντηση για αυτο εχω και αλλο..................
Ευχαριστω.

NickE60
06-02-10, 22:01
Φίλε Νίκο μπαίνει κανονικότατα και χωρίς πατέντες ...η μόνη πατέντα που ίσως χρειαστεί είναι να καλύψεις τον αεραγωγό του διαχύτη χαμηλά στο κέντρο με μια σίτα ώστε να μην φαίνεται η λαμαρίνα της υποδοχής της ρεζέρβας που στα μη Μ πέφτει ακριβώς πίσω απ' τον αεραγωγό. ..πολλοί το αφήνουν έτσι.. αλλά με τις εξατμίσεις τι θα κάνεις? Έχεις σκοπό να βάλεις 4πλές??

https://img168.imageshack.us/img168/1873/007medium.jpg

nikos-Mpacket
06-02-10, 22:20
Αμα μπαινει ο προφυλακτηρας βεβαιως θα βαλω και εξατμισεις,υπαρχει αγγελια στο forum για εξατμισεις και το παλικαρι μου ειχε πει οτι για να μπουν θελουν προφυλακτηρα Μ.
Εχουμε καμμια ακρη;
Γιατι βλεπω τον δικο μου στο συνεργειο να μην εχει ορεξη ή να μην γνωριζει περι του θεματος.

NickE60
06-02-10, 22:24
Τι εξατμίσεις? Original Μ5? ...η custom κατασκευή?

edit: τώρα είδα την αγγελία! ΟΚ.

nikos-Mpacket
06-02-10, 22:31
Για original δεν το βλεπω,πολλα τα φραγκα,για καποια κατασκευη αλλα και εκει θα χρειαστω την βοηθεια σας.
Δεν ξeρω αν ειναι ακομα διαθεσιμες και του Apostolos που μου ειχε πει τοι περιμενε ανταλλακτικα απο Γερμανια και μετα θα τις εβγαζε.
Προφυλακτηρα μπορουμε να βρουμε σε καλη τιμη ή θα μας πιασουν τον κ...

NickE60
06-02-10, 22:41
για να πάρεις μια ίδέα ...βάλε 100 μεταφορικά και 100-150 βαφτικά και κανα 50 για κάτι ψιλολόγια που χρειάζεσαι και είσαι κομπλέ
https://cgi.ebay.co.uk/BMW-M5-E60-M5-REAR-BUMPER-BACK-BUMPER-M5_W0QQitemZ350311941079QQcmdZViewItemQQptZUK_Cars Parts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item51903803d7#ht_ 557wt_1165

nikos-Mpacket
06-02-10, 23:18
Νικο κατι ποιο αμεσσο και οχι τοσο πολυπλοκο με πληρωμες μεσω internet υπαρχει;
Δεν εχω ψωνισει μεσω διαδικτυου ποτε και δεν πολυεμπιστευομαι.Κατι εδω Ελλαδα μπορουμε να βρουμε;

NickE60
06-02-10, 23:21
Για Ε60 Μ5 δύσκολο... Θεσσαλονίκη μεριά ίσως είναι πιο πιθανό, χωρίς να αποκλείεται και η Αθήνα ..αλλά θέλει ψάξιμο. Από Δευτέρα θα ρωτήσω.. για μτχ πάντα ..καινούριο βρίσκεις παντού.. αλλά αφού άλλος πληρώνει, γιατί δεν το αγοράζεις καινούριο??

nikos-Mpacket
06-02-10, 23:28
Ναι αλλα ποσο παει καινουριο;πολλα μαλλον.
Νικο ευχαριστω για το ενδιαφερον.
Μεσα στην εβδομαδα,απο Τεταρτη καλυτερα λογω μιας μικροεπεμβασης που πρεπει να κανει η μικρη μου,επικοινωνουμε αν ειναι και τηλεφωνικως και τα λεμε καλυτερα.
Θα προσπαθησω να ψαξω και εγω μηπως βρω κατι.

NickE60
06-02-10, 23:31
Ναι αλλα ποσο παει καινουριο;πολλα μαλλον.
Νικο ευχαριστω για το ενδιαφερον.
Μεσα στην εβδομαδα,απο Τεταρτη καλυτερα λογω μιας μικροεπεμβασης που πρεπει να κανει η μικρη μου,επικοινωνουμε αν ειναι και τηλεφωνικως και τα λεμε καλυτερα.
Θα προσπαθησω να ψαξω και εγω μηπως βρω κατι.

απ' ότι βλέπω γύρω στα 750 ..άβαφος :thumbsdown:

ότι θέλεις! ..και Καλή επιτυχία! τα λέμε!