PDA

Επιστροφή στο Forum : 31 χρονια πριν........



alexm
08-02-12, 16:56
8-2-1981

Ημουν 15 στα 16 τοτε και θυμαμε αυτο το χαρουμενο στην αρχη και τραγικο..... στην συνεχεια απογευμα, λες και ειναι τωρα.Ειχα βγει για καφεδακι με τον φιλο μου τον Νικο και ακουγαμε τον αγωνα απο το τρατζιστορακι,η χαρα απο μερια μου ηταν μεγαλη,ο δε Νικολας οπαδος της ΑΕΚ ελεγε τα δικα του!!!Οταν τελειωσε το παιχνιδι κλεισαμε το ραδιακι χωρις να γνωριζουμε τη ειχε γινει,συνεχισαμε για λιγη ωρα το παιδικο πειραγμα ο ενας στον αλλο και φυγαμε για τα σπιτια μας.Φτανοντας στο σπιτι ολο χαρα,βλεπω τον Πατερα μου στο τηλεφωνο να μιλα με τον αδελφο του στον Πειραια(ο θειος μου ηταν μεσα στο γηπεδο αλλα βγηκε απο αλλη θυρα),κλεινοντας το τηλεφωνο μου εξηγησε τι ειχε συμβει.....

31 Χρονια μετα θεωρω την 8-2-1981, Κακη μερα για τους Νεκρους και τους Συγγενεις τους, Κακη μερα για την Ελλαδα, Κακη μερα για το Ελληνικο ποδοσφαιρο, Κακη μερα για τον Ολυμπιακο,Κακιστη μερα για αυτον ή αυτους που εκανα το πιο σοβαρο ανθρωπινο λαθος της ζωης τους.......

Υ.Γ: δεν εχω καταφερει να ειμαι παρων σε ενα ετησιο μνημοσυνο τοσα χρονια,ειναι ομως σιγουρο οτι θα το κανω.....

Stamatis
08-02-12, 16:59
Τι ηταν και αυτο τοτε.
Ας ειναι οι ψυχες τους αναπαυμενες.

katsaraios
08-02-12, 17:03
κριμα και αδικο για τα παιδια που χαθηκαν και τους τραγικους γονεις που ετρεχαν στο Τζανειο να βρουν η να αναγνωρισουν τα παιδια τους.
Ετσι για το ιστορικο εχασε και η ΑΕΚ ενα φιλο της που ηταν παρεα με Ολυμπιακους στην 7...
Αιωνια η μνημη και μακαρι να μην ξαναθρηνησει κανεις σε γηπεδο

PANOS-E60
08-02-12, 17:11
Ηταν η μέρα που γιά μένα τελείωσε μέσα μου το ζήτημα ποδόσφαιρο.

Γιά πρώτη φορά γράφω εδώ πως στα νιάτα μου υπήρξα γαύρος φανατικός. Η θύρα 7 ήταν το δεύτερο σπίτι μου και ο Αττίλιο φιλαράκι τότε. Σε κάποιον άγιο χρωστάω ότι τη βδομάδα πριν το ντέρμπυ με την ΑΕΚ ήμουνα με πολύ πυρετό και δεν πήρα εισητηριο γιά την 7. Ξημερώματα Κυριακής όμως σηκώθηκα και πήγα Ομόνοια γιά το μαγικό χαρτάκι που ήταν όμως στη θύρα 10.

Δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο γιά τα γνωστά σε όλους γεγονότα, έχω καταφέρει να τα θάψω στη μνήμη μου. Από τότε ούτε γήπεδο ξανάδα στη ζωή μου, ούτε μπάλα.

alexm
08-02-12, 17:13
[QUOTE=katsaraios;242761]κριμα και αδικο για τα παιδια που χαθηκαν και τους τραγικους γονεις που ετρεχαν στο Τζανειο να βρουν η να αναγνωρισουν τα παιδια τους.
Ετσι για το ιστορικο εχασε και η ΑΕΚ ενα φιλο της που ηταν παρεα με Ολυμπιακους στην 7...
Αιωνια η μνημη και μακαρι να μην ξαναθρηνησει κανεις σε γηπεδο[/QUOTE

Γεράσιμος Αμίτσης 18 ετών-οπαδός της ΑΕΚ......thumb

hades7
08-02-12, 18:43
Τι να πω χαλιεμαι πάντα μ αυτο το θέμα r.ι.p brothers