PDA

Επιστροφή στο Forum : Tο προτζεκτ της πενταρας...



Rosinante
05-02-10, 15:49
Απο τοτε που το ειδα εβαλα στοχο να το κανω. Δοκιμασα πολλους τροπους αλλα δεν εβλεπα οτι θα πετυχαινε...Μεχρι που στο τελος εμπιστευτηκα την παλια καλη συνταγη: Αυτοκολλητο και μαλιστα δικης που κατασκευης, οχι τοσο για την ακριβεια αλλα για τη δημιουργια...Χρειαζονται:
1.Ενα κομματι ειδικο αυτοκολλητο 100χ63 που ειναι το στανταρ πλατος της κουλουρας.
2.ενα χαρακα,ενα μολυβι και ενα καλο ψαλιδι..
3.Ορεξη για δουλεια...
Οι διαστασεις των τετραγωνων απτονται των γουστων σας...Για μεγαλυτερη ευκολια μπορειτε να κανετε χρωματικο συνδυασμο με το χρωμα του αυτοκινητου σας για μεγαλυτερη ευκολια...
Συνολικο κοστος: 11ευρω και πολυ ορεξη για βλακειες...

794

795

796

797

Antonis_Spartan
05-02-10, 17:25
Και ?? τι ?? Ειναι ωραιο τωρα αυτο ?
Μεχρι και οι ζαντες ειναι μαμα βρε φιλαρακι
και πηγες και του εβαλες αυτοκολλητα λες και
ειναι αγωνιστικο.
Τεσπα...
Περι ορεξεως...

Nino
05-02-10, 17:33
αν και δεν το περιμενα... δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει!!!

υγ αυτο ομως στην ταπα τωρα πρεπει να φυγει...

Rosinante
05-02-10, 17:37
η ταπα ειναι δοκιμη...εχει ηδη φυγει...

Stathis
05-02-10, 17:39
μπραβο στελιο, πολυ ωραιο αποτελεσμα...

yannisv
05-02-10, 17:44
Άντε και με μια ζαντούλα θα δείξει καλύτερα...ειδικά η 17άρα της Μ5.

Rosinante
05-02-10, 17:48
μπραβο στελιο, πολυ ωραιο αποτελεσμα...

Thanks...Μ' αρεσει παρα πολυ γι αυτο και το εφτιαξα,δεν περιμενω να αρεσει σε ολο τον κοσμο..το μονο ''κακο'' ισως ειναι οτι τα καρω ηθελαν πιο μεγαλα σε μεγεθος και οχι τοσο μικρα...

BILL007
05-02-10, 17:49
Άντε και με μια ζαντούλα θα δείξει καλύτερα...ειδικά η 17άρα της Μ5.

+1 Να γίνει!!!!!thumb

Stathis
05-02-10, 17:51
εμενα μου αρεσει κι ετσι.
και μην ξεχνας οτι παντα την πρωτη φορα δεν πετυχαινουμε 100% αυτο που θελουμε.

Christos 330
05-02-10, 17:57
Στελιο αν τα εβαζες απο κατο προς τα επανω; ; ;

yannisv
05-02-10, 17:58
Αναφορικά με το μέγεθος, κάποιος άλλος φίλος εδώ έχει κάνει κάτι παρόμοιο σε ένα Ε46 (σε μαύρο αμάξωμα με ασημί αυτοκόλλητο). Τσέκαρε να δεις ισως πάρεις μια ιδέα Στέλιο.

Nino
05-02-10, 17:59
και με αυτο το μεγεθος ειναι ωραιο αν ηταν πιο μεγαλα τα κουτακια θα επρεπε να "σκουρυνεις" τα ασπρα κουτακια και δεν θα εκανε καλη αντιθεση.

Rosinante
05-02-10, 18:32
συμφωνω με ολους σας παιδια αλλα τωρα ειναι αργα για αλλαγες...τωρα μπηκανε και ειναι ιδιαιτερα χρονοβορο να βγουν ολα αυτα...
οσο για τις ζαντες: με αυτες που εχω εχουν σπασει και οι 2 βασεις αμορτισερ πισω, φανταστειτε με 17....

tamtamcafe
05-02-10, 18:45
κοιτα του ζαχαρια το αμαξι που το εκανε με βαφη thumb
ωραιο και το δικο σου οπως το ειπες ομως ηθελε μεγαλυτερα

και φερε το λεβγε να μη σε κανω μπαν....!!!:ranting2:

Samaro
05-02-10, 18:54
Δεν βλέπω πλαίσια πινακίδας του Φόρουμ. Γιατί;;:original:

Stamatis
05-02-10, 19:50
Θα φτιαξει μονος του πλαισια. Ειναι ο μιστερ diy.
Εμενα μου αρεσει.
Θα τα ηθελα στα χρωματα του Μ αλλα φανταζομαι ειναι δυσκολο να βρεθει το αυτοκολητο.
Αυτο στο πλυσιμο φανταζομαι θα ειναι οκ ε;

Kostas_1
05-02-10, 21:37
Οποιος ξερει τι κοπο εχει να μπει σωστα ενα τετοιο αυτοκολητο....
Ειχα βαλει στην οροφη του μινι κουπερ μονος μου...
Ωραιο, Στελιο μου αρεσει. Με γεια

NickE60
05-02-10, 23:57
Κι εμένα μου αρέσει, αλλά το φαντάζομαι ασημί, νομίζω θα ήταν πιο διακριτικό για το αυτοκίνητο. Αν το βαρεθείς μπορείς να παίξεις σε ασημί και μάλιστα ματ thumb

Rosinante
06-02-10, 00:57
Θα φτιαξει μονος του πλαισια. Ειναι ο μιστερ diy.
Εμενα μου αρεσει.
Θα τα ηθελα στα χρωματα του Μ αλλα φανταζομαι ειναι δυσκολο να βρεθει το αυτοκολητο.
Αυτο στο πλυσιμο φανταζομαι θα ειναι οκ ε;

Ειναι ειδικο αυτοκολλητο που χρησιμοποιηται σε κατασκευες graphics(ταμπελες-πινακιδες και σχεδιαμο επαγγελματικων αυτοκινητων) οποτε ειναι απολυτως αδιαβροχο. Αυτοκολλητα υπαρχουν σε ολα τα χρωματα αφου γινεται επεξεργασια με υπολογιστη αλλα αν το επιμεληθει ο γραφιστας ειναι αρκετα ακριβο, γι αυτο αποφασισα να το κανω μονος μου...Μου πηρε σχεδον 1μιση ωρα και για τα δυο.

Χρίστος
06-02-10, 06:54
λεω και γω πως και δε με πηρε για το αλλο....

Το κανες μονος σου τελικα.
Θα πω οτι μ αρεσει, γιατι ειναι κατι που εχει ξαναφορεθει,δεν ειναι ξενο για το σκαρι,κραταει χαμηλα τους τονους και πανω απο ολα το εκανες μονος σου!

paganis
06-02-10, 11:30
Ειναι ειδικο αυτοκολλητο που χρησιμοποιηται σε κατασκευες graphics(ταμπελες-πινακιδες και σχεδιαμο επαγγελματικων αυτοκινητων) οποτε ειναι απολυτως αδιαβροχο. Αυτοκολλητα υπαρχουν σε ολα τα χρωματα αφου γινεται επεξεργασια με υπολογιστη αλλα αν το επιμεληθει ο γραφιστας ειναι αρκετα ακριβο, γι αυτο αποφασισα να το κανω μονος μου...Μου πηρε σχεδον 1μιση ωρα και για τα δυο.

δεν προκυτε να φυγει σε καμια περιπτωση..εχω βαλει στο επαγγελματικο..και τωρα που εχω αλλαξει εδρα..δεν μπορω να τα βγαλω, για να βαλω την νεα διευθυνση( τραβηγμα.. ξησιμο.. διαλυτικο..τιποτα αυτα)!!! ποσο μαλλον ...με ενα πλυσιμο.....!!! οσο για το σχεδιο..ισως θα ηταν καλυτερο ,,,με καποιον κυματισμο και οχι απολυτα ορθογωνια -ακινητα!!!

Nick bmwlover
06-02-10, 15:31
Αναφορικά με το μέγεθος, κάποιος άλλος φίλος εδώ έχει κάνει κάτι παρόμοιο σε ένα Ε46 (σε μαύρο αμάξωμα με ασημί αυτοκόλλητο). Τσέκαρε να δεις ισως πάρεις μια ιδέα Στέλιο.

Του Ζαχαρια ειναι Γιαννη!
Κ εμενα μου αρεσει Στελιο,κ για να το εβαλες στο αυτοκινητο σου μονος σου σημαινει οτι σου αρεσει κ εσενα,αλλα αν ηταν αερογραφια θα ηταν ακομα καλυτερα πιστευω...

katsaraios
07-02-10, 05:30
και φερε το λεβγε να μη σε κανω μπαν....!!!:ranting2:

και καποιο καθισμα περιμενω ακομα γκουχ,γκουχ:(:(

yannisv
07-02-10, 11:50
Του Ζαχαρια ειναι Γιαννη!
Ναι ρε συ Νικόλα ευχαριστώ δε θυμόμουν! :original: